Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34828) Habugi válasza HSM (#34826) üzenetére


Habugi
addikt

Sok mindentől függ, hogy van-e "gáz" és ha igen mekkora annak mértéke, már az újonc kollégával is kitárgyaltuk azóta. Nyilván nem vitázni szeretnék senkivel amúgy egyértelmű dolgokról, ugye magam is nemrég váltottam 8as Visheráról, olyanról ami igencsak meg volt tépve. Kizárólag a gyorsulás mértéke, ráadásul pont egy nonK Hasi esetében volt az ami ütvefúrózta a retinámat, majd egy hónapig ment még nálam a 280X 6600K mellett mielőtt 390X-re cseréltem, nézegettem 3.5/3.9-en, az egy szép gyermekmese hogy Intellel/i5/nonK-val nincs CPU limit mert még egy Tahiti korú dVGA-val is bele-bele futni..

Nem FX/Vishera védőbeszéd, te pontosan ismered mik voltak az első tapasztalataim/reakcióim a DDR4-el megtolt Szájlék kapcsán, csak annyit állítok túl van lihegve ez a "kihajcsa/shenem hajcsa ki" dolog, ennek egy elegáns huszárvágásos megoldása a felbontás emelése. Jó pár éve nem futottam bele olyan játékba, aminek a Medium/Ultra beállításai között akkora difi lett volna ami zavart volna ha bele vagyok kényszerítve a Mediumba. Sok esetben, főleg ha egy adott játék gány munka és/vagy brutális egyszálas erő kell neki nagyon jó megoldás a VSR/DSR.., a Szájlék/Grenada gondolata még a kanyarban sem volt példának okáért amikor az Arma3-at már 1440p-ben játszottam 280X-el, mert egész egyszerűen jobban futott 1440p-ben mint FHD/1080p-ben. Utóbbiban sok esetben 40-50%-on kotlott a 280X, közben a 8ból az a szerencsétlen 3szál akik aznap a rövidebbet húzták azt sem tudták mihez kapjanak vagy merre. Felváltva 1440p-re maradt az FPS, viszont egyéb, a FHD-n tapasztalható fuldokló prociból eredeztethető rángások/akadások nagyon szépen mérséklődtek. Nyilván van olyan játék ahol ez nem megoldás de azért még mindig sokkal egyszerűbb ezt kipróbálni mint adott esetben fejvesztve rohanni nonK brummogós i5-öt venni mert X-Y szerint majd kétszeres gyorsulást tapasztalt.. :U

Megjegyzem Arma3-nál pont ez történt esetemben is de erre is számítottam, gyakorlatilag emiatt a játék miatt próbáltam rá a kék oldalra és még többet is hozott mint amire számítottam. Ugyan akkor előveszem az elmúlt 1-2év játékait amiket próbáltam.., háááát, jobb, peckesebb, frametimeok javultak főleg amit ugye már tárgyaltunk hogy annyiból rejtély hogy az FPS igazából nem növekedett annyit amennyit a frametimeok/azok csökkenése sejtetni engednének és a kettő nem független de szerintem még az is túlzó ha azt mondom hogy általánosságban 20-30%-ot gyorsultak a játékok a 280X mellett. Oké nálam cibálva volt az a Vishera keményen, meg azért a húzott Vishera már nagyon nem Bulldozer mert ugye 6100as volt említve de azért na..
Két évig hallgattam itt a fórumon topic függetlenül micsoda szar lehet "nálam/bárki másnál" minden mert az FX ennyit meg annyit tud, de bezzeg a GyiiIntel.., na ezek után/okán néztem meg direkt 3.5/3.9-en is, érdekelt a saláta eredete és miértje. Jó, jobb, oké vita nincs, (bár nem egy játék volt, ami szépen használta a 8szálat és ott a világon semmi difit nem hozott a húzott Szájlék) viszont ennek mértéke totál játékfüggő és használhatatlannak meg ki tudja még minek nevezni azokat a procikat.., hát, most erre itt inkább nem írok semmit.. ;] de maradjunk annyiban hogy legszívesebben ugranék rá minden esetben ha nem érdekelnének a fórum szabályai és/vagy nem lennék annyira lusta amennyire egyébként rohadt lusta vagyok. :DDD
Nyilván ezen apró szedet nem personále neked szól, csak gondoltam ha már.., akkor válaszolok másoknak is és/vagy azoknak akiket a kérdés még foglalkoztat. Egy része totál oFF, szóval mea culpa, gyorsan zárom is.. :R

(#34823) Tomko78:

Lassan két hete, hogy TTomax említette nekem a Fallout4 Vsync herélésem okán, hogy egy vsync köré megírt játék esetében inkább a Powerplay kikapcsolásával próbálkozna a helyemben az ugráló GPU órajel orvoslása érdekében, sem mint bevállalná az esetleges bugokat. Azóta ránéztem/kipróbáltam, a magam részéről neked is csak javasolni tudom. Nem készpénz hogy megoldja a bugos játék problémáját de elképzelhető hogy érdembeli javulást fog hozni, ugyan úgy érdemes ránézned mint a VSR-re. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.