Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2102) radi8tor válasza wagi (#2086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs készleten, tehát az ára nem ennyi lesz, ha bekerül.

⭐ Stella

(#2103) Goldmen75 válasza SkyS1gn (#2099) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ha NV nem lenne elszállva magától meg az árakkal, akkor még sikeres is lehetne egy Titán termékük...de így...általában AMD mindig lealázza! Főleg ha ez a Mantle dolog bejön majd...

(#2104) SkyS1gn válasza Goldmen75 (#2103) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem.. az nv saját maga verte bele szép lassan a szögeket, semmi vs amd-t nem akartam ezzel írni.

először az ár... aztán 780, mostmeg a 780TI

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2105) stargazerhu válasza Goldmen75 (#2081) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Én meg egy ilyennel! :) Boccs! :D

(#2086) wagi Az elírás, mivel a linkelése is 290re megy nem 290X-re.

[ Szerkesztve ]

(#2106) Goldmen75 válasza stargazerhu (#2105) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hamarabb lesz nekem nanoxia házam mint neked olyan "villád" tuti:D:D:D De ez hatásos volt, annál a háznál a vízhűtés már adott!!! Már csak be kell csövezni:)

Cris99: Én már eldöntöttem hogy többet nem fogok NV kártyát venni...valahogy "elkapálták" magukat nálam évekkel ezelőtt...

[ Szerkesztve ]

(#2107) SkyS1gn válasza Goldmen75 (#2106) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én nyitott vagyok, de most az igényeimez a 290X jobban áll :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2108) Goldmen75 válasza SkyS1gn (#2107) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ha én valami ilyen jellegű mérnök lennék, fognám a két chip-et s összegyúrnám 1 kártyára, új márkanévvel, egy új céget alapítva, lenne mantle+fizix minden mennyiségben egy kártyán, mi szem s szájnak ingere!!!!
Na arra mit lépne a két rivális?!:)

(#2109) stargazerhu válasza Goldmen75 (#2106) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Kívánom magamnak, hogy ne legyen igazad! :)

Arról tud itt vki, hogy most van egy Nvidia 250GTS-em, ami magához tért, van egy HD 4000 igp a 3770K-ban. Ha ezekhez mellé "odacsapok" egy R9 290-et, akkor van rá vmi esély, hogy tudnak együtt dolgozni? Pl a NV csinálja mondjuk PhysX-et? A 290 a nagy részét a számításoknak az IGP meg mondjuk vmi egyebet még...:)

(#2110) ThodEE Mééééé azok nem igazak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2110) ThodEE válasza stargazerhu (#2109) üzenetére


ThodEE
őstag

Az esélyeid kb mintegy internetes hirdetésből meggazdagodni, amin pénzt ígérnek :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#2111) MPowerPH válasza TTomax (#2098) üzenetére


MPowerPH
félisten

Árban miért nem? Dehogynem vagyok előrébb. 30k, rendes hűtéssel is max 15k-val lesznek majd drágábbak. És a poén, hogy ezzel az ócska gyári hűtéssel is gyorsabb a 290-es. Ez az, amit nem tudtok megérteni... :o

Don't Tread On Me

(#2112) Goldmen75 válasza stargazerhu (#2109) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ffodi-val kellene beszélni, bár gyanítom, hogy azóta se foglalkozott a témával...max ki kell próbálni. Mint korábban írtam is, anno kiválóan működött a dolog, mint ahogy ő is megírta egy logout vagy hol, cikkben!

Íme a cikk

[ Szerkesztve ]

(#2113) stargazerhu válasza Goldmen75 (#2112) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Kössz...lassan 4 éves a cikk, nem hiszem, hogy releváns lenne mostanság is még...:) Azóta gondolom inkább visszafejlődtek, hisz ha tehetnék mindenből kizárnák egymást a rivális gyártók....

(#2114) Pug válasza SkyS1gn (#2083) üzenetére


Pug
veterán

Merlinnél van, az enyém elvileg köv hét elején érkezik.

Mondjuk szerintem az én példányom nem fog ilyen jól szaladgálni, a feszemeléses tuning nem tetszik sajnons a kártyának. :(

Nem baj, az 1100/1400 meg lesz 24/7-ben és halkan, aztán csókolom. Evvan.

(#2115) SkyS1gn válasza Pug (#2114) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Alapfeszem multkor ment 1150 core. De nemhszem hogy húzni fogom ha le is lesz vizezve... BF4 ultrán bőven 60FPS felett szóval lényegtelen, max 1-2 tesztig.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2135) koxx


koxx
MODERÁTOR

Topik kitakarítva. Tirexi ahogy te is mondtad, van ennek megfelelő topikja, ezt itt fejezd be. Ne kelljen ezért mégegyszer szólni.

[ Szerkesztve ]

(#2137) Sondi1986 válasza wagi (#2086) üzenetére


Sondi1986
addikt

itt a giga 109k [link]

(#2138) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mi a legegyszerűbb és legbiztonságosabb módja annak hogy rárakjam a 290-re az X-es BIOS-t? Csak mert olvastam olyan akinek elszállt teljesen a kártyája, hiába a dual BIOS, mindegyik megpusztult.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2139) Sondi1986 válasza Motion_Blur (#2138) üzenetére


Sondi1986
addikt

És mibe pusztulna meg a kártya?
Ha nem működik vissza nyomod a pöcköt.
Ha megdöglik valami csoda folytán csak a gyárba tudják észre venni hogy más biosszal ment és addigra neked már új kártyád van. (szerintem)

Anno a 6950-ek se pusztultak meg, csak annyi hogy ahogy jöttek az egyedi hűtésű 6950-ek azoknál már nagyon kicsi volt az esély hogy 6970-et varázsolj belőle.

Szerintem itt is ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2140) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

*AMD R9 290X BIOS FLASHING GUIDE*

Asszem nekiállok :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2141) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#2140) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Felment az X BIOS, de a shaderek száma maradt:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2142) MastR válasza Motion_Blur (#2141) üzenetére


MastR
tag

Alakul :C Nézd meg esetleg a terhelés alatti feszültségeket, hátha ott történt-e valami változás. hátha kevésbé droppol stb .

[ Szerkesztve ]

(#2143) ffodi válasza Motion_Blur (#2141) üzenetére


ffodi
veterán

Ugyan az a dolog van akkor, mint a 7950@7970 esetén. Valaki feldobta a dolgot, hogy megcsinálta, aztán kamu volt az egész........

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2144) Motion_Blur válasza MastR (#2142) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Idle 0.961V, load 1.16 és 1.23V között változik, az átlag kb. 1.18V.

Picit alacsonyabb a 2D fesz, de 3D ugyanaz mint eddig.

ffodi: vagy csak peches vagyok és az én példányomon nem megy. többen is írták hogy megy nekik (powercolor, giga, xfx), ennyien csak nem kamuznak.

mondjuk a logika alapján vagy az összes refnek kéne tudni, vagy egynek se

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2145) ffodi válasza Motion_Blur (#2144) üzenetére


ffodi
veterán

Ref és ref között nem lehet különbség, max az egyiken Hynix RAM-ok vannak a másikon Elpida. A sima 290-en szinte bizonyos, hogy az utóbbi van, és a 290x-en nagy többségén is.

Nekem akkor is kamunak tűnik. Az hogy felmegy a 290x BIOS a sima 290-re az nem jelent semmit.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2146) Sondi1986 válasza ffodi (#2143) üzenetére


Sondi1986
addikt

itt is van róla téma: [link]

(#2147) Motion_Blur válasza ffodi (#2145) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, enyémen is Elpida van.
Egyébként nem érdekes annyira a dolog, azonos órajelen downclock nélkül szerintem nincs 5%-nál nagyobb teljesítménykülönbség a két kártya között :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2148) hitman,


hitman,
őstag

Hogy van a garicímke a 290-es vga-n?

Mindegyiken máshol? Mert ha idén tényleg nem lesz non-ref hűtős 290 akkor meg kell vennem a ref hűtőset amin hűtő cserét kell csinálnom, de a garihoz ragaszkodnék. :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#2149) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

A feszültségeket lehet szabályozni a 290 kártyákon? Hétfőn lesz meg a "Sapphire matricás" példányom és hamarosan megy majd rá egy Accelero ex3 is, de még mielőtt megvenném ezeket, tudni szeretném h mire számíthatok tuning ügyileg. :) Remélem nincsenek kiherélve ezek a karik egy fesz.lock-al.. :))

(#2150) Motion_Blur válasza hitman, (#2148) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A kártya hátulján a GPU körül van 4 csavar, amik közül az egyik le van ragasztva. Szerintem simán leszedhető sérülés nélkül. De olyat is olvastam hogy pl. a Giga kártyákon nincs sehol címke.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.