Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Speed® válasza dragonfx (#30849) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megnézed a monitorodon milyen csati van és olyan kell..?
Felesleges HDMI/DP, lényegében a monitoré limitál úgyis.

(#30852) dragonfx válasza Speed® (#30851) üzenetére


dragonfx
veterán

azon vga és dvi van :DD

ilyet tolt most.ez ok? kb a mobil gtx 980nal van egy szintbe a gépem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30853) Fecogame


Fecogame
veterán

Egy kis összefoglaló az eddig nálam járt RX 480-as kártyák hűtőjéről:

Gigabyte - Nem a leghalkabb, de bőven lehet hallani a hangját.
ASUS Dual - Rendkívül hangos, gyakorlatilag alapjáraton is hallani a hangját.
MSI Gaming X - A leghalkabb, maximumális terhelés mellett sincs semmi (!) hangja.

Így végül abszolút győztesként maradt az MSI :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30854) Speed® válasza dragonfx (#30852) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A DVI tipusa a lényeg, nyilván :U
Nézd meg a kiosztását, ott a kép.

CPUlimit mellett a GS pont okés.

(#30855) dragonfx válasza Speed® (#30854) üzenetére


dragonfx
veterán

kevés a cpu ehhez???
néztem 1500/9000en +2e lenne....
meg valami rízen 4.6ghz.essel +4e..
ennyire jo az amd proci?

dvi-d van rajta

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30856) HSM válasza dragonfx (#30852) üzenetére


HSM
félisten

Gyenge a procid. Nálam ennyit tolt az 580 Nitro a gyári beállításain: [link]
Kis OC-val a 13 000 pont sem elérhetetlen [link]. :)
És ez egy 8 éves CPU-val... :DDD

Játékfüggő amúgy, hogy ez vissza fogja-e fogni avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#30857) AiRLAC válasza dragonfx (#30849) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szóval végig mindhárom kártyával a DVI kábeled volt a gond? :U :C

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30858) Casoli válasza Speed® (#30848) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem itthon kettő darab single link dvi-hdmi kábelem van, az utóbbi csomagolására rá volt írva hogy hdmi 2.0 kompatibilis, ezzel megy is a 2560x1080 60Hz-n.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#30859) SECTORnooB válasza Morris (#30846) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát például állítsd be a ventivezérlést,optimalizáld a füledhez.
Ha meg a fogyasztás zavar akkor vegyél visza a feszből és egy kis kísérletezgetés után betudod állítani frankón a saját igényeidhez.Én 1660Mhz-n használom most a kártyát így is bőven falatozik,de azért egy 50W-t spóroltam az 1680Mhz-hez képest.
Mondjuk engem a fogyasztás meg a hőtermelés sem izgat, most maximum 70fok .

[ Szerkesztve ]

(#30860) HSM válasza SECTORnooB (#30859) üzenetére


HSM
félisten

Az a vicc amúgy, igazából nem is nagyon kell alulfeszelgetni kézzel átlag usernek, elég, ha WattMan-ban automata feszültséggel kicsit alacsonyabbra veszed az órajelét, és ő magának hozzá igazítja a feszültségét. :)
Ez pl. 3 automata feszes mérés, csak az órajelet állítgattam az OC 1411Mhz, alap 1340Mhz és egy kicsit szolidabb 1250Mhz között: [link]

(#30861) Speed® válasza Casoli (#30858) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az minimum érdekes, ugyanis a single link csati középen hiányos, ezért a savszélessége 1920x1200/60Hzre elég.

(#30862) Speed® válasza dragonfx (#30855) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, játékokban kibukik majd.

DVI-D.. de bazdki, milyen? Single vagy Dual? Ott a kép linkelve..ne kelljen már szájbarágni ennél jobban :U Amilyen a csati, olyan kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#30863) Csupingo válasza Casoli (#30858) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez biztos? Nincsenek is bent tüskék középen? Mindenhol azt írják a single dvi-re, hogy 1920x1200-as felbontást tud 60 Hz-en.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#30864) dragonfx válasza Speed® (#30862) üzenetére


dragonfx
veterán

Na ne mar ez egy i5......keves???
Mondjuk nem.egy uj fele.
Dd fiatalabb a tiednel joval...hog, lehet erosebb?

Casoli hasznalod is rx.hez monitorhoz vagy elado?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30865) dragonfx válasza AiRLAC (#30857) üzenetére


dragonfx
veterán

Barcsak igy lenne.orulnek nagyon. Kiderul.szerzek egy hdmi t dvi-d.t. ha mar vennem kell ujjat nem dvi-dvi.t veszek.hdmi cssk ujabb.lehet rzek az uj vgs.k nem csipazzak mar a dvi kapcsolatot.
Bar ha a tv.vel akarom oda hdmi hdmi kell....vagy ods mehet dp to hdmi? Es akkor 4k.t viszi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30866) Speed® válasza dragonfx (#30864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, i5..Haswell LV verzió, allcore 3.5GHz nem váltja meg a világot.
Nálam meg egy 4C/8T 4770K van jelenleg 4.2Gn..más kategória..
De azért nagy para nincsen, csak multizásnál fog pihizni a VGAd.

(#30867) Speed® válasza dragonfx (#30865) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs szeret-nem szeret téma. Digitális jel megy mindhárom csatin, csak a sávszélességük más, eltérő felbontást bírnak, de azonos felbontáson nincs minőségbeli eltérés normál esetben. Ha a monitoron DVI-D van, akkor azt DVI-DVI kábellel kösd össze, TVhez meg kimehetsz HDMI2.0 vagy DPtoHDMI2.0 kanóccal, ha nem 4K30Hz a cél, mert 60Hzhez nem jó a klasszik 1.4 kábel.

(#30868) HSM válasza dragonfx (#30864) üzenetére


HSM
félisten

"Na ne mar ez egy i5......keves???"
Mondom, hasonlítsd össze a Physics pontod az enyémmel: [link]. Az méri a CPU erejét. Csak a tisztánlátás kedvéért, 8 éves a CPU-m, 2010-es modell. A többit rád bízom. ;] :P

(#30869) Speed® válasza HSM (#30868) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó, de a 8 éves 6C12T procid 4GHzre van húzva, szerencsétlen 4690S meg 4C4T 3.5GHz..szép lenne, ha nem verné bucira :) Cserébe 3X annyit eszik ;]

(#30870) dragonfx válasza Speed® (#30866) üzenetére


dragonfx
veterán

Hat szomi lettem.most vettem a pro it nemreg. Volt i7 4770.de slig lattsm kulonbseget koztuk.
Tv.m 4k lg. Jo lenne kiprobslni par filmet jatek gondolom eselytelen 4 k.ba nem?

Mit tud ez a fos xeon hogy 2*,annyit kap?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30871) gidalight válasza Speed® (#30869) üzenetére


gidalight
tag

1-4 szálas játékokban a 3,5GHz-es haswell i5 gyorsabb mint a 4Ghz-es westmere xeon, szóval a bucira talán túlzás .

[ Szerkesztve ]

(#30872) ->Raizen<- válasza Speed® (#30867) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4k 60 hz hez milyen kabelt ajanlanal hdmi-t pontosan? Tobb mint biztos lassan hogy a regi 1.4 esek miatt van annyi bugom. Most fhd monitoron vagyok addig.

(#30873) HSM válasza Speed® (#30869) üzenetére


HSM
félisten

Annyira nem durva azért... Nem Linx-re használom. No, meg a Corsair RM550X táp is bírja kakaóval, szval gond egy szál sem. :DD

Meg is néztem anno, BF1 multi 340-400W konnektorból az Rx580 beállításának függvényében a komplett gép [link], szerintem nem vészes az. :)

(#30870) dragonfx: 4K-n a VGA is kicsit karcsú, szval akár még jó is lehetsz arányaiban az i5-el. Próbáld ki, ha már ott a TV, pénzbe nem kerül. :)

A film, akár YT simán megy 4K-n, mivel az 580 hardverersen gyorsítja. Amúgy még a Xeonom is éppencsak elbírná 4K 60FPS-en. :)

A Xeon annyit tud, hogy 6 mag van benne + HT, valamint 12MB L3 és mindezt 3 csatornás memóriakonfigurációról etetve. Régi, de igen harapós holmi. :) Amúgy gyakorlatilag így egy OC i7-980X.

(#30871) gidalight: Az a szomorú helyzet, hogy még egy szálon sem lényegesen erősebb azon az órajelen. :N Volt nekem Haswell i5-öm, 4800Mhz-en ennyit ment: [link]. Ha az egyszálú pontszámot visszaszámolod 3500Mhz-re akkor kb. 135 pont jön ki. Ez a Westmere meg tud kb 120-at 4Ghz-en, ahogy használom: [link].

A fun fact pedig, hogy a kifejezetten egyszál limites néhány címet leszámítva (pl. StarCraft 2) mindenhol lényegesen jobban teljesít ez a hatmagos, mint a fentebbi képen látható i5-öm tudott 4,4Ghz-en, 2133Mhz ramokkal. Én pl. vajsimán, jó FPS-el tudok BF1 multizni 64 fős térképeken FHD max grafikán, próbáld meg ezt bármilyen négymagos i5-el.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#30874) SECTORnooB válasza ->Raizen<- (#30872) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én ilyet használok Monitorhoz is és a Tv-hez is.ISY HDMI

(#30875) lacus83 válasza HSM (#30873) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Cinebench értéket bármelyik játék pont ott és ponthogy le....ja.Úgy mint a Furmark értéket is.
Egy közepes 4 magos I5 singleben még bőven elég bármelyik játék alá. De régebbi multi lövöldékhez is elég, de akad mai is.
Ne a 64 fős Bf1 és Bf5 játékokból induljunk ki. Egyébként játszik az ember 32 fős szerón is. :K
Persze mindig lehet jobb és jobb annál amit tart otthon az ember. I5 8400em is vígan elvan 64 fős szerón Ht nélkül (mert ugye szegényben nincs is) és volt már mellette Gtx 1070 is nem csak Rx 480,580.De soha nem is éreztem kényszert a K cpura meg az I7re. Sem most, sem ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#30876) HSM válasza lacus83 (#30875) üzenetére


HSM
félisten

"Cinebench értéket bármelyik játék pont ott és ponthogy le....ja."
Így van. Ugyanakkor erős korrelációt vélek felfedezni a két Cinebench R15 pontszám, és a játékokban nyújtott teljesítmény között, ami már nagyon sok éve elég jól bejön. ;) Persze, nem kötelező elfogadni, de nekem ez az irányadó, gyors mérés, ha fel akarom mérni egy CPU játékos képességeit.

"Egy közepes 4 magos I5 singleben még bőven elég bármelyik játék alá."
Vigyáznék ezzel a kijelentéssel. Hirtelen a Crysis 3 jut eszembe, ott bizony csúnyán el tudott fogyni egyjátékos módban is. :K Az Rx580-aknál lassabb R9 290-em alá egészen biztosan kevés volt, határozottan jobban ment a mostani Xeonon.

"I5 8400em is vígan elvan 64 fős szerón Ht nélkül"
Ne zavarjon meg, hogy ez egy hatmagos i5, nem négymagos. Csupán másfélszer annyi számoló van benne. :DD
A HT hiánya pedig itt nem számít, mivel a játék nem használja, nálam is csak 5-6 szál dolgozik a 12-ből, ami egy tudatos tervezési döntés, optimalizálás. ;)

"(mert ugye szegényben nincs is)"
Éppen azért van ilyen régi rendszerem, mert ez olcsón hoz jó teljesítményt. Kb. annyiért vettem a félkonfigot, alaplap, CPU, rammal, hűtővel, mint csak egy i5 8400-as CPU ára... :U Ha a párnámban is pénz lenne, nyugodj bele ott figyelne egy i7-9700K az adatlapomon jól megráncigálva, és vélhetőleg vagy valamelyik Vega, vagy RTX topikban írogatnék. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#30877) lacus83 válasza HSM (#30876) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Nem is állítottam hogy nem 6 magos az I5 öm :K

Írtam azt hogy egy 4 magos I5 is elég lehet... De igaz ez Ryzenre is. A lényeg ez lett volna.
Szóval nyugodtan lehet venni Rxet 4 magos CPU alá, nem kell a 6 sem a 8 mag single játékra.
Az ne tartson vissza senkit a vásárlástól ha csak 4 mag van otthon, és nem 4 Ghzen ketyeg.
Ezt csak azért írtam le,mert időről időre visszatérő témakör a CPU kérdés Rxel kapcsolatban. :R
Tudod az a kihajtsa e? tesó ;] ki! Max hagy benne egy kicsit

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#30878) HSM válasza lacus83 (#30877) üzenetére


HSM
félisten

"Tudod az a kihajtsa e? tesó ;] ki! Max hagy benne egy kicsit"

Ennyi. :R :DD

Amúgy ez az erő mellé nem véletlen szoktam már inkább valami hatmagost ajánlani, újabb i5, vagy Ryzen-t.... De igen, még általában okésan elketyeg egy jobb négymagos i5-ön is. :K Azt meg el kell fogani, valamiben tuti fog maradni teljesítmény, vagy a CPU-ban, vagy a GPU-ban, ilyen az élet. :)

(#30879) syberia válasza lacus83 (#30877) üzenetére


syberia
veterán

i5 3550 és RX 580 Nitro+ páros nálam, jelentem elég jól kijönnek. Ennél erősebb kártyát viszont már nem hajtanék vele. Addigra remélhetőleg Ryzen 3000 fog ketyegni, 8C/16T 9900K sebességgel a jó öreg CM 331 házikómban, lassan OT rendszámot tehetek rá. :))

https://howbad.info/

(#30880) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Tegnap én is csatlakoztam a topichoz egy MSI Radeon RX 480 Gaming 8GB. Kíncsi leszek mekkora visszalépés lesz a 1070-hez képest. Witcher 3-ban nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#30881) Morris válasza SECTORnooB (#30859) üzenetére


Morris
veterán

Pont a ventilátor vezérlés a gond.
50fokig 0rpm, 51-nél felpörög 3 másodpercre.
És ezt a ciklust 2 percenként csinálja. Kiidegel.
Ha meg 33%-ra teszem a minimum rpm-et (Mert ennél kisebbre téve megint leáll), akkor meg idegesítően zúg.

(#30882) dragonfx válasza HSM (#30873) üzenetére


dragonfx
veterán

Akkor ennek tukreben azt mondod 4k game.t meg se probaljam?plane ezzel a procival?
Nincs kabel.csak ezert venndm.....
De meg eg, fifa payback se menne el?
De ez s te procid ez valami regi egy gurigas szerverproci nem?honnan durrantottad? ;]

Szerintem i5 eleg meg manapsag.de ez nekem uj hogy van mar 8as szerias i5 is smi 6 magos.....akkor mer nem i7 a neve?

Amugy ha asus lap nem adjs be magat en is i5 3350p melle rakktam volna kartyat.procit most vettem ugy gondoltam egy i3 melle rakni ilyen vga.t csak hitvany....

Mostmar en is hajlok lassan amd iranyba ha procit cserelek.intel draga.nem.lehet tuningolni.
Szerintetek rx 580 ala mi az a proci smi kihajtja intel/ amd fronton?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30883) ->Raizen<- válasza dragonfx (#30882) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egy 6600k i5 simán kihajtja például. Nem kell adni hsm véleményére mert köti az ebet a karóhoz és rendkívül szűk látókörű , csak az lehetséges, amit ő lát személyesen. Pedig mutattam neki hogy a húzott 6600k a nagy procizabáló crysis 3-ban is lazán lemossa a matuzsálem 6 magos prociját. :D Arról ne is beszéljünk hogy a spectre/meltdown biztonsági rések kihasználása miatt a kiadott javitások a procikban bios és op rendszer szinten is lassítják a HT-val rendelkező procikat. I7 inkábbb hátrány mostanában mint előny. Simán lehet 4k-ban játszani manta 4k tv-m van. És én rx 480al tolom. forza 7 4k ultra beállítással 60 fps. De inkább a régebbi játékokat viszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#30884) dragonfx válasza ->Raizen<- (#30883) üzenetére


dragonfx
veterán

Na a forza az engemmis erdekelne.
Horizon 3-4.
Payback.
De a nfs 2015 is.az tuti fullon megy mar ezzel.cdak nem tudom honnan beszerezheto.
Ez s peoci harc engem nem.izgat en egy darabig nem upgradelek semmit.max monitor.
Bar ehhez a vag.hoz jatekokhoz.szerintetek ssd eseten kell 16 gb ram?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30885) ->Raizen<- válasza dragonfx (#30884) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A payback inkább fullhd-n érzi jól magát. 80-100 fps körül fut mindent csutkán. wqhd-ban már valamivel kevesebb az fps 4k-ban inkább 40 fps körül megy az meg már kevéske egy autós játékhoz. A horizonok kb ugyan így. Kivéve a forza 7-et. Am4 es platformba lesz érdemes majd invesztálni. Idővel.

(#30886) Daffni2 válasza dragonfx (#30884) üzenetére


Daffni2
addikt

Óóó,nem tudnál magyarul írni? :R

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#30887) Speed® válasza Daffni2 (#30886) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:DDD

(#30888) ->Raizen<- válasza Daffni2 (#30886) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;]

(#30889) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Él még az a jelenség hogy ha biost flashelek az 590-re akkor a driver nem ismeri fel?

Jó régen az 580-assal megjártam,de hogy azóta történt-e változás.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#30890) HSM válasza dragonfx (#30882) üzenetére


HSM
félisten

Nem. Pont azt mondtam, hogy 4K-n nem igazán fog számítani, mennyire erős a procid, mert kb. 3X akkora terhelés a VGA-nak, mint a FHD. :DDD

Hát, azért egy guriga nem volt, "mindössze" olyan bő három-négyszázezer. :D 2016 elején vettem, használt szerveből bontottat olyan 35 000-ért, ár/értékben már akkor is nagyon erős volt. Manapság 10-15 000-ért megkapod, csak jó állapotú lapot kapni nem egyszerű alá. :)

Szerintem használd kicsit ezzel a CPU-val, ha kevés lesz azt látni fogod, hogy lassú a játék, és nem futja ki magát a GPU. Radeon Overlay-el ki is tudod íratni játék közben, mennyi a terhelése.

(#30883) ->Raizen<- : Persze, a 6600K mindent kihajt. :DDD Vagy nem. ;] :P
Van összehasonlítási alapom, mit tud az a 6600K, eszem ágában sem lenne arra cserélni az öreg hatmagosom. A jól megcibált i5-4690K-m teljesítménye sem volt messze a híres 6600K-dtól, eleget láttam belőle, hogy fogy el a négy mag, akár csak egy 290 alatt. :N

(#30891) TIT válasza dragonfx (#30882) üzenetére


TIT
veterán

Nyugi már van 9-es széria is,az I7 meg már min.8 magos.

(#30892) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!

Az RX 570 és 580 között mennyire érezhető a különbség? Mert árban eléggé :)
MSI Tomahawk MB/Ryzen 5 2600 géphez lenne.

(#30893) ->Raizen<- válasza HSM (#30890) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez az elfogyás urban legend a bf 1 et meg a hulladék béta állapotban lévő bf5-öt kár felhozni mentségként hogy nem elég. De nem megyek bele még egy napokig tartó cpu vs vitába veled. Azt a kört már lejátszottuk és te vesztettél rajta. :D

(#30894) HSM válasza ->Raizen<- (#30893) üzenetére


HSM
félisten

Ja értem. Nálad ha egy játéknak kevés a CPU-d, akkor nem a CPU-d gyenge, hanem a játék hulladék. És véletlenül sem zavar, hogy egy erősebb CPU-n vajsimán fut, mert amúgy igencsak jól megírt kód. :)
Ilyen hozzállással tényleg kár vitatkoznom. :N

(#30895) Speed® válasza HSM (#30890) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kevés, behúz egy 4770/4771/4770Kt jó áron idővel és megoldva. Én is kivártam, lett is 30ért..amíg nem váltok R5-2600ra, elég lesz, picit fogja csak vissza a V56ot.

(#30896) HSM válasza Speed® (#30895) üzenetére


HSM
félisten

Igen, azok még ma is egész jók. :K
Bár én inkább a 6 magnak vagyok a híve, mint a HT-nek, viszont szerencsére az i7 órajelet és L3-at is ad extrát, ami sokat segít.

(#30897) ->Raizen<- válasza HSM (#30894) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem.. a bf1 beta meg siman ment 6600k val a teljest elszurtak milyen erdekes. Mondok en neked jol megirt optimalizalt jatekokat. Forza horizon 4. Doom 2016 far cry 5 hitman 2 wolfenstein the new colossus resident evil 7 resident evil 2 remake es meg sorolgathatom estig a listat q frostbite motort foltozgatjak toldozgatjak es egyre rosszabb lesz.

(#30898) Kupszi válasza HSM (#30894) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Sajnos még elég sok játéktesztben látni hogy FHD alatt még egy Ryzen 2600 is botladozik hogy az RX590-et 99%-on hajtsa. A BF V az AC:Od valamint a RE2-b is jól látszik hogy kell a CPU erő. Azon belül is az erős egyszál. Ami igaz az igaz, aki FHDba játszik akkor lesz jó az összhang ha azt látod hogy 99%on megy folyamatosan a GPU. Ha be-be esik 90-95 közé már limited van.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#30899) HSM válasza ->Raizen<- (#30897) üzenetére


HSM
félisten

Milyen érdekes, hogy a bétában csomó minden nem is volt engedélyezve.... :) A nem engedélyeztt funkciók jó tulajdonsága, hogy nem kérnek erőforrást.

Mondom, neked ez a merev álláspontod, hogy ami nem megy jól a 6600K-n, az rossz. Így minek győzködjelek, ha nem vagy hajlandó belátni a CPU-d korlátaid? Mégegyszer leírom, a 8 éves matuzsálem CPU-mon vajsimán fut padló grafikán, végig 60FPS fölött a 64 fős tele multi szerverek is. De biztos a játék a vacak, véletlenül sem a CPU-d gyenge, áhh, dehogy... :N

(#30898) Kupszi: RE2-t épp most hétvégén toltam végig a demót, a mai szemmel gyenge egyszál erejű Xeonommal, max graikán is szuperül futott, nem láttam nyomát CPU-limitnek. A GPU használat magas, a CPU használatom alacsony volt és élményre is teljesen jól ment, folyamatosan, jó (60+) FPS-el. Kép: [link].
Direkt monitoroztam végig, mivel a memóriahasználatáról kialakult egy "kis" vita a vs topikban. :))

Engem amúgy nem zavar ha néha be-beesik a GPU használat, ha amúgy az FPS magas és az élmény pedig jó. Fordítva sem, ha a CPU használat alacsony, az sem zavar, ha amúgy az élmény és az FPS jó magas. :)
Valami mindig úgyis limites lesz, nincs ideális kombináció, hiszen a játékok igényei is akár jelenetenként is eltérhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#30900) Morris válasza HSM (#30899) üzenetére


Morris
veterán

FullHD-ra 9600k mellé mi lenne az értelem vga?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.