Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) BullKoxa válasza Tarill (#24900) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én már elengedtem, Sajna 9 év után beláttam hogy a másik oldal jobb, legalábbis jelenleg sokkal.

(#24902) menpee válasza Rem-X (#24899) üzenetére


menpee
aktív tag

Röviden: nincs.
Kifejtve: attól függ, hogy mire használod a gépet. Itt egy videó, ahol pont ezt vizsgálják egy sokkal gyengébb processzorral és GTX1060/RX580 környékéig rendben volt. A 6500-nak egy 1070 sem jelentene komoly problémát, tehát itt nem fogsz előrelépést látni. Ha mégis váltani szeretnél (CPU gyilkos multi, stb), akkor egy használt i7-tel jobban járnál, több szál. Remélhetőleg le is tudod hűteni (nincs kitöltve az adatlapod :) ).

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#24903) Remus389 válasza Tarill (#24900) üzenetére


Remus389
veterán

Nyugodj meg, lesz optimalizálás.

1-2 hónapig meg kibírod hogy nincs meg a 75 FPS, bár nem tudom honnan veszed ezeket az infokat.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24904) Rem-X válasza menpee (#24902) üzenetére


Rem-X
senior tag

Szia!

Köszi a választ!

MSI B150M Mortar lapom van és a proci topikban is azt javasolták, hogy "csak" CPU-t cseréljek egy 6700-ra, esetleg 7700-ra azzal elérem a kívánt hatást. A fölött már nagyobb VGA kellhet.

Try again, fail again, fail better!

(#24905) TIT válasza BullKoxa (#24901) üzenetére


TIT
veterán

Semmivel se jobb sőt inkább vicc ez a 3gb és 6gb ram+butítás.
Drivert is elég szépen tönkrevágják.

(#24906) BullKoxa válasza TIT (#24905) üzenetére


BullKoxa
őstag

azért nem ebben a kategóriában leszek ( lefele nem nagyon vált az ember, Msi Gaming 480-m volt 8GB ) , mikor értelme árak lesznek megint.

(#24907) Remus389 válasza Tarill (#24900) üzenetére


Remus389
veterán

amd supportnak hol tudok valami levelet írni? felesleges a WOT miatt, az egyik legnépszerűbb játék

wot most fog kapni új grafikai motort, és az 580 nem bírja tartani a 75fps-t max grafon, szomszédba az 1060 meg röhögve,
Ezt nem tudom honnan veszed a szomszédod is kipróbálta?

tudom h nvidia támogatott játék, Ez biztos? Én ilyenről nem hallottam

de ha nem optimizálnak valamit driver szinten akkor elengedem az amd kezét :/ Biztos hogy fognak rá optimalizálni

BullKoxa Tehát eladtad az rx 480-asod, gratula, most mid van Nvidia 1030? A semminél jobb egy AMD kártya, értelmes árak pedig nem lesznek még egy jó darabig. :K

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24908) turbokappa válasza Rem-X (#24904) üzenetére


turbokappa
senior tag

Abban max 6700 játszik, a 7700 csak a z-deszkákban múkodik biosfrissítés után.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#24909) turbokappa válasza Tarill (#24900) üzenetére


turbokappa
senior tag

4 ati/amd után váltottam, de csak azért mert az amd kártyákat aranyáron mérik, mondjuk már mondegyiket.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#24910) Remus389 válasza Tarill (#24900) üzenetére


Remus389
veterán

A WOT HD gépigényéről egy kis szösszenet.

[link] kiegészítés: [link]

Még meg se jelent, majd ha megjelenik meglátjuk, de nincs brutál gépigénye. Nem kell pánikba esni. A Polarisban pedig megvan a lóerő hogy meghajtsa, majd szépen az AMD driver team is reagál rá.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24911) Remus389 válasza Remus389 (#24910) üzenetére


Remus389
veterán

RX 470 így teljesít: [link]

ui.: Kikapcsoltam az FPS korlátozást, így 64-85 között mozgott (i5 4690K 4GHz + RX 470 4GB).

Tehát nincs miért sírni

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24912) Tarill válasza Remus389 (#24910) üzenetére


Tarill
őstag

hát nem tudom, v-sync be van kapcsolva 75 fps-re és sokszor beesik 60 környékére olyankor meg belassul minden vagy nem is tudom, valami nem jó. ultrából meg nem akarok visszavenni mert úgy szép a játék. lehet a freesync kever be, nem tudom

(#24913) Create. válasza turbokappa (#24908) üzenetére


Create.
addikt

Nem csak z deszkában fog mennia 7700, az övében is menni kell, csak a biost fel kell updatelni ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#24914) Simi37 válasza Tarill (#24912) üzenetére


Simi37
őstag

Ott vmi nem kóser akkor. Freesync mellett nem szabadna látványosan lassulnia egy sima 75->60tól.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24915) turbokappa válasza Create. (#24913) üzenetére


turbokappa
senior tag

Én úgy tudom, de legyen igazad.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#24916) Create. válasza turbokappa (#24915) üzenetére


Create.
addikt

[link] itt írja a support cpu között, mennie kell benne ezek szerint.

(#24917) Tarill válasza Simi37 (#24914) üzenetére


Tarill
őstag

Nem tudom, lehet csak valami driver gond mert rendes játék kliensel nincs semmi ilyen meg semmi más játéknál nem tapasztalok. De az is fura hogy az új graf motorhoz kiadott benchmark progiba az ősszes amd kártyás fele pontszámokat kapott egy azonos szintű nv kártyához képest.

(#24918) Lacccca87 válasza Tarill (#24917) üzenetére


Lacccca87
őstag

Linket dobnál a benchmarkhoz?

Köszi,

(#24919) Plasticbomb válasza Tarill (#24912) üzenetére


Plasticbomb
addikt

v-sync vagy freesync? Nagyon nem mindegy. Freesynchez állitsd be a tartományt, chillt is lesd meg, pl vsync és chill hajlamos összeveszni, szal én a játékban kinyomtam a vsyncet, és a chill-t beállitottam 59-61 közötti tartományra, igy stabil 60 fps-t hoz a VEGA 4kban. Ugyanezt 1080pben a 480 is meghozta, csak ugyanigy kell eljárni.

1.0 meg ugyanigy belőve 59et pörög, ha jól emlékszem, de annyira amúgy sem okés még az 1.0 test, pl garázsban 25 fps-t pörög csak, csata közben meg laggol, és valahogy olyan érzésem van, hogy nem pörög rendesen a játék, a VEGA megy, a szokott értékeken, de hiányzik az a pattogósság, amit az eddigi verziók alatt megszoktam.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24920) Tarill válasza Plasticbomb (#24919) üzenetére


Tarill
őstag

Na, egyszer a Radeon driverbe be van lőve egy 75ös cél fps, freesync on, a játékba vsync on és 75 a beállított fps. Chill-t nem ismerem szerintem azom nincs. Most akkor ne kapcsoljam be vsyncet?

(#24921) Plasticbomb válasza Tarill (#24920) üzenetére


Plasticbomb
addikt

vsyncet kapcsold ki. bezavar, meghülyíted az egészet.

A chill meg a radeon software része, szal van neked is.

Am csak úgy mellesleg, milyen monitorról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24922) MasterMark válasza Tarill (#24920) üzenetére


MasterMark
titán

VSync az nem játékra való, el kell felejteni. ;)

Switch Tax

(#24923) giornalista válasza Tarill (#24920) üzenetére


giornalista
senior tag

ha freesyncet használsz, minek a vsync? :) szabadulj meg tőle, ahogy csak tudsz.

(#24924) Tarill válasza Plasticbomb (#24921) üzenetére


Tarill
őstag

egy LG 29UM68 a monitor, és akkor a vsyncet kilövöm, csak úgy vagyok vele minek dolgozzon a vga 75 fps fölé ha a monitor úgyis csak 75 képkockáig jelenít meg

(#24925) Plasticbomb válasza Tarill (#24924) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem fog 75 fölé menni, állitsd be a freesyncet és csókolom, ha meg mégis fölé menne, akkor nyomd be a chillt is, és annak is add meg a tartományt. a vsync fix 60ra dolgozik, ráadásul nem a gpu teljesitményét szabályozza hozzá a kivánt frameratehez, mig a chill igen, és wottal nagyon szépen megy is, inkább ezt használom vsync helyett 59-61 tartományban és pluszban kevesebbet fogyaszt és hűvösebb a VEGA. Sajnos TVben még nem jelent meg a freesync, pedig lenne értelme... És 40+ inch méretben meg normális monitor nincs.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24926) Tarill válasza Plasticbomb (#24925) üzenetére


Tarill
őstag

így? ez jó? vagy a chill-en belül hol vannak beállítások?

(#24927) Plasticbomb válasza Tarill (#24926) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Eggyel vissza, a játék profiljában. Igy minden játékhoz egyedi beállitást használhatsz.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24928) Tarill válasza Plasticbomb (#24927) üzenetére


Tarill
őstag

ó meg van köszi, akkor nekem 74 min és 76 max a megfelelő chil beállítás a célzott fps meg 75 freesync meg amd optimalizált és játékokon belül a vsync off

(#24929) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

RX480 4GB-vel Vsync-kel, 1080p-ben szeretnék játszani, mert anélkül nagyon csíkoz a kép sajnos... A kérdésem, hogy az i5 6500-ös helyett egy i7 6700-es jobb teljesítményre képes ebből a szempontból vagy ez pusztán VGA kérdés?

Try again, fail again, fail better!

(#24930) füles_ válasza Rem-X (#24929) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
A képtörésre gondolsz?
Egy erősebb CPU nem fogja megoldani ezt a problémát. A legjobb megoldás a képtörésre egy FreeSync monitor, de ha nem akarsz beruházni egy új monitorra akkor érdemes megpróbálnod az Enhanced Sync-et. [link]

(#24931) Remus389 válasza Tarill (#24926) üzenetére


Remus389
veterán

irtam korabban hogy 63 a minimum fps wot-ban rx 470-essel(legalabbis aki kiprobalta aszerint)

szoval en jo vagyok mert 60 hertz a monitorom

De neked 75 fps kell minimum, viszont rx 580-asod van, ami azert erosebb.

Ha annyira zavar ez teged, meg mindig megtunningolhatod a videokartyadat, preselj ki belole egy +8-9%-ot es akkor tuti megvan a 75 fps-ed, vagy vegyel le az arnyekokat medium-ra, szerintem realisztikusabbak a medium arnyekok, hisz a valo eletben sem tuelesek az arnyekok hanem elmosodottabbak, csak nezz korul :)

egyebkent tipikus first world problem, most nagyritkan beesik 75 ala akkor mi van? semmi a budos eletben nincs :D

Tovabba valoszinuleg az AMD is ad ki uj drivert majd ra, ami csak noveli valamennyire a teljesitmenyt, 1-2 honap max

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24932) Rem-X válasza füles_ (#24930) üzenetére


Rem-X
senior tag

Magát a képtörést nem oldja meg azt tudom de erősebb proci lehet bírná a vsyncet.

Try again, fail again, fail better!

(#24933) Plasticbomb válasza Rem-X (#24932) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem.

Inkább az jut eszembe, hogy mindenáron próbálod magad rábeszélni (vagy mást) a proci cserére.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24934) Lacccca87 válasza Rem-X (#24932) üzenetére


Lacccca87
őstag

Jelenlegi CPU-val nem vagy limites. Ahhoz hogy V-sync-et bírja a rendszer játéktól függően inkább a VGA ami számít (manapság már nagyon ritka hogy CPU limites lennél FHD-ban). Így csak az lehet megoldás ha a VGA-t cseréled.
CPU cserénél max 1-2 FPS javulást tapasztalnál.

(#24935) Rem-X válasza Plasticbomb (#24933) üzenetére


Rem-X
senior tag

Hát ha valakit meg akarok győzni az az asszony... :D Meg persze engem is felcsesz, hogy nem tudom tartani szépen a 60 FPS játékokban és ez igaz low és ultra beállításon is... Ezért gondoltam hogy egy i7 azért tudna lódítani rajta.

Try again, fail again, fail better!

(#24936) MasterMark


MasterMark
titán

Egyrészt ha a vsync be van kapcsolva akkor kizárt hogy törjön a kép, másrészt adaptív sync-re kellene törekedni.

Switch Tax

(#24937) Rem-X válasza MasterMark (#24936) üzenetére


Rem-X
senior tag

Pont ezt írtam. Ha be van kapcsolva nem törik a kép, de akkor nagyon leesik az FPS és megfogja a gépet. Ha kikapcsolom akkor okés a 60FPS de törik nagyon.

Try again, fail again, fail better!

(#24938) Tarill válasza Remus389 (#24931) üzenetére


Tarill
őstag

Nem azzal van bajom hogy beesik 75 alá hanem az hogy mikor beesett akkor belassult még talán be is szaggatott minden, de valószínű a freesync és a vsync veszett össze

(#24939) MasterMark válasza Rem-X (#24937) üzenetére


MasterMark
titán

Nem esik le az FPS, ez a vsync működéséből adódik.

szerk.: Pontosabban akkora overhead-je nincs a vsync-nek hogy jelentősen beessen az FPS amiatt, viszont bekapcsolt vsync-el kevesebbnek fog érződni az az FPS is ami megvan.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24940) Rem-X válasza MasterMark (#24939) üzenetére


Rem-X
senior tag

Micsoda? Az hogy 30-40-re esik 60-ról? Míg VSYNC nélkül fixen 60-65?

Try again, fail again, fail better!

(#24941) MasterMark válasza Rem-X (#24940) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen játék ez? Tripla bufferelésnél van ez?

Switch Tax

(#24942) Rem-X válasza MasterMark (#24941) üzenetére


Rem-X
senior tag

Pl a Battlefield 1-nél látszik nagyon. De a vsync amúgy is jobban megterheli a rendszert nem? Tehát ha nincs bekapcsolva magasabb FPS-t lehet elérni, de akkor viszont törik a kép. Legalábbis én ennyit tudok erről.

Try again, fail again, fail better!

(#24943) Rem-X válasza Rem-X (#24942) üzenetére


Rem-X
senior tag

Most bekapcsoltam a driverben az Enhanced syncet és kikapcsoltam a vsyncet a játékban. Sokkal jobb lett.

Try again, fail again, fail better!

(#24944) bozont válasza Rem-X (#24943) üzenetére


bozont
veterán

Bizony, ha tökéletes eredményt akarsz, akkor egy Freesync monitor kell. A másik hogy veszel egy jóval erősebb vga-t, ami stabilan 60fps felett futtatja a játékokat és akkor a v-sync is használható. Az első hátránya, hogy csak AMD kártyákkal tudod használni, a második hogy valószínűleg egy darabig nem fogsz kapni normális áron vga-t. :(

(#24945) füles_ válasza Rem-X (#24943) üzenetére


füles_
őstag

Nem rossz dolog az az Enhanced Sync. ;)

(#24946) Don.Corleone válasza Rem-X (#24943) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Hasonló cipőben jàrok, pontosan hol állítottad ezt?

Más: chill-nél min - max értéknek mennyit érdemes megadni? 30-80 az jó erték alsó illetve felső határnak? Vagy mi lenne az optimális? pubg 55-60 fps szokott lenni, ahhoz érdekelne ez a funkció.

(#24947) Rem-X válasza Don.Corleone (#24946) üzenetére


Rem-X
senior tag

A Radeon progiban, a Gaming és globális beállítások között.

Try again, fail again, fail better!

(#24948) Rem-X


Rem-X
senior tag

Feltettem most a Battlefront 2-t, így hogy már csak enhanced syncet használok és kikapcsolom a vsyncet. Hát simán nyomja a 60 fpst, viszont... Az minek lassúsága lehet, hogy időről, időre (gyakran gyors fordulásnál) teljesen megáll/megakad 0.5-1 mpre és ugrik egyet a kép? A 60 fps-t tartja. Mintha töltene... Proci? Ram? Vinyó (ez amúgy most új blue caviar WD)?

Try again, fail again, fail better!

(#24949) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Az új driver (18.2.1) és a firefox is frissült nemrégiben, most megszűnt a 100% terheltség kijelzés (és magas órajel), egy pár napja figyelgetem, most nem húzza a dolgokat. Így gondolom megoldották a problémát, bármelyikre is kellett fogni ezt a gondot. Épp ideje volt már :)

(#24950) TIT


TIT
veterán

A chilli fps-t hol lehet állítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.