Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) füles_ válasza Brenor (#24750) üzenetére


füles_
őstag

Nyugodtan állítsd a power limitet a lehető legmagasabb beállításra, ettől nem lehet semmi baja a kártyának. Ha nem oldja meg, akkor hagyd úgy és vegyél vissza egy picit a GPU és a VRAM órajeléből.

(#24752) bozont válasza Brenor (#24750) üzenetére


bozont
veterán

Ha nem kap elég áramot akkor inkább visszaveszi az órajelet, mintsem instabillá vállna. De a +25%-tól sem lesz nagy probléma, max többet fogyaszt valamivel és kicsit jobban pörog a venti. Ha nem tuningolsz +10-15% elég kell hogy legyen. Inkább olyan mintha instabil lenne a gyári órajeleken. Kezdésnek vegyél vissza kicsit a gpu órajeléből (-50MHz pl) és használd egy ideig hogy előjön e a probléma.

Amúgy nekem még nem volt nagy bajom a wattman-nal szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#24753) Brenor válasza bozont (#24752) üzenetére


Brenor
aktív tag

Köszi akkor maxra veszem a limitet. Mennyire fogja befolyásolni a teljesítményt, ha lejjebb veszem az órajelet? Így kevesebb fps lesz?

[ Szerkesztve ]

(#24754) bozont válasza Brenor (#24753) üzenetére


bozont
veterán

Picit kevesebb, de nem vészesen. De ez most csak a hibafeltárás miatt kell, ha megvan az instabilitás oka, akkor itána lehet orvosolni egy kis plusz fesszel. De így egyszerűbb.
Ha meg így is előjön akkor lehet visszavenni a memóriából is, de ne rohanjunk előre.

(#24755) Brenor válasza bozont (#24754) üzenetére


Brenor
aktív tag

Na most kipróbáltam milyen, ha maxra felveszem a gpu frekvenciát, egyből elsötétült a kép, mint ahogy a játékoknál szokta néha csinálni. Akkor az lehet a probléma, hogy néha felugrik maxra és nem bírja tovább a kártyám. Viszont nem tudom mennyire normális ez az ingadozás ami a grafikonnál van. Nem gond, hogy így ingadozik? Wattmanba csak %-ban tudok csökkenteni, most levettem 10-et. Küldöm a képet is.

[ Szerkesztve ]

(#24756) bivalyolo válasza Brenor (#24755) üzenetére


bivalyolo
őstag

klikkelj rá a fehér bogyóra a frekvencia mellett és nem csak %-ban tudod állítani.

"Let's agree to disagree!"

(#24757) Franklin válasza Brenor (#24755) üzenetére


Franklin
addikt

Mekkora fail ez az AMD driver magyarul, a "min" = minimum rövidítést percnek fordították... :(((

(#24758) Brenor válasza bivalyolo (#24756) üzenetére


Brenor
aktív tag

Megvan most átállítottam dinamikusra. Itt az összeset vegyem lejjebb 50-el?

(#24759) bivalyolo válasza Brenor (#24758) üzenetére


bivalyolo
őstag

szerintem elég csak az utolsót állítani.

"Let's agree to disagree!"

(#24760) Brenor


Brenor
aktív tag

Hát felvettem a power limitet +25-re, de még nem állítottam az órajelen és kb. 20 perc után kifagyott megint a gta 5. Holnap kipróbálom úgy, hogy lejjebb veszem az órajelet és letesztelem más játékokkal is. Érdekes sokáig nem volt gondom a gta-val, mi a fenéért kezdett most el szarakodni? Kezd már tele lenni a hócipőm az egész pc-s iparral.

(#24761) bozont válasza Brenor (#24760) üzenetére


bozont
veterán

Mondtam is hogy attól nem fog megjavulni. :U Drivert amúgy frissítettél mostanában?

Csak az utolsó értéket (State 7) kell csökkenteni. Amit kijelöltem:

[ Szerkesztve ]

(#24762) Brenor válasza bozont (#24761) üzenetére


Brenor
aktív tag

Tegnap még 17.11 használtam aztán mikor kifagyott frissítettem a drivert, de mint látszik ez nem segített. Köszi a segítséget majd holnap próbát teszek vele más játékokkal is és lejjebb veszem azt.

(#24763) travix válasza Brenor (#24762) üzenetére


travix
aktív tag

asus rx 470-em volt nekem is. Legrosszabb kártya amit valaha kézben tartottam, nekem 60fok fölött visszavette az órajelet szóval vagy zúgatni kellett, hogy hűtse a ventilátor vagy vehettem le az órajelet. :W

[ Szerkesztve ]

(#24764) Brenor válasza travix (#24763) üzenetére


Brenor
aktív tag

Hát forumokon azt írják, hogy jó középkategóriás kártya. R9 380-ál mindenképp jobb, mert előtte az volt nekem és borzasztóan melegedet és azzal a kártyával több problémám volt, mint ezzel. Az lett a vége, hogy magasabb fordulatszámon elkezdett zörögni a ventim, visszavittem garanciába, nem volt másik ilyen kártya és abból megtudtam venni ezt. Én csak abba reménykedek, hogy ez csak driveres gond és nem a kártya a hulladék. Én nem vettem észre, hogy visszavenné a gpu órajelet 1250-n ment fixen mikor legutóbb játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#24765) Brenor


Brenor
aktív tag

Olvastam, hogy többen inkább az msi ab-t ajánlják a wattman helyett és úgy látszik barátságosabb is a kezelőfelülete. Az msi felülírja a wattmant? Mert, ha igen akkor inkább ezt fogom használni.

(#24766) Lacccca87 válasza Brenor (#24765) üzenetére


Lacccca87
őstag

JA jól felülírja, meg még össze is akad vele. Csak a wattmant használd ha jót akarsz.

(#24767) bivalyolo válasza Brenor (#24765) üzenetére


bivalyolo
őstag

Korábban lehet, hogy jobb volt az msi ab vagy a trixx, de most már teljesen jól használható a wattman is.

"Let's agree to disagree!"

(#24768) Brenor válasza bivalyolo (#24767) üzenetére


Brenor
aktív tag

De ha olyan jó, akkor miért vannak ilyen instabilitás problémák vele? Miért fagy ki a játék és maga a driver? Azt elfejtettem leírni, hogy ilyenkor a driver is kifagy hibaüzenettel. Annakidején volt egy radeon hd 6850-s kártyám és semmi baja nem volt, nem kellett a driveren belül semmit se állítani, nem kellett szöszmötölni a herthzekkel, nem voltak ilyen kifagyások, elsötétülő képernyő se.

(#24769) Lacccca87 válasza Brenor (#24768) üzenetére


Lacccca87
őstag

Attól hogy AB teszel fel ugyanúgy ki fog fagyni. Többször is jeleztük hogy az ASUS RX470 szériája kalap halmot nem ér mert annyira alacsony a TDP limite gyárilag hogy magát fojtja meg.
Az hogy az újraindulás után driver hibát ír az nem jelent semmit, de nálad inkább HW-s hiba lesz, táp vagy vga.

(#24770) Simi37 válasza Lacccca87 (#24766) üzenetére


Simi37
őstag

Csak a wattmant használd ha jót akarsz. Szerintem meg inkább bármi mást...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24771) Lacccca87 válasza Simi37 (#24770) üzenetére


Lacccca87
őstag

Szerinted, meg a hozzád hasonlók nyavalyognak utána hogy ez rossz meg az rossz.
Inkább mond azt hogy megszoktad az AB vagy isten tudja mit és nem akarsz váltani, annak is több értelme van.

(#24772) Brenor válasza Lacccca87 (#24769) üzenetére


Brenor
aktív tag

Az msi-al jobban jártam volna? Tudtommal ezek a cégek, mint msi, asus, sapphire csak hűtőt tesznek. A hűtéssel eddig semmi bajom nem volt. Egyáltalán mi az tdp limit? Valamivel lehet ezt fixálni?

(#24773) BullKoxa válasza Lacccca87 (#24766) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én majdnem egy évig használtam a WattMant, de megelégeltem hogy néha néha csak 2X-ra indul a gép. (az elején azt hittem Ryzen baj, DE NEM ). ilyenkor mindig a Vga vissza ált gyári értékre. Mióta ismét Msi AfterBurnert használok mindig elsőre indul. :) .

Vissza teszi a VGA drivert gyárira, aztán mehet az AB. Ha így sem jó neki,mert össze akad akkor AB le, AMD driver le. és Amd driver fel Wattmant még megnyitni se, és mehet az AB.

[ Szerkesztve ]

(#24774) bivalyolo válasza BullKoxa (#24773) üzenetére


bivalyolo
őstag

Az azért állt vissza alapra mert 2x indult a géped, ami pedig valszeg a memória tuning miatt volt. :U

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#24775) Simi37 válasza Lacccca87 (#24771) üzenetére


Simi37
őstag

Kikérem magamnak a nyavalygókkal való általánosítást. MSI AB szoktam használni (+riva mert OSD) de sokmást próbáltam már. A Wattman-nál minden jobban tetszett. Max azért nyavalyognék ha az egyik subzero session közben leázna az alaplap.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24776) Benhill válasza Brenor (#24765) üzenetére


Benhill
senior tag

Nem egészséges ha a kettő egyszerre fut.
Afterburnerben, a bal oldali kör alatt van olyan hogy Apply at Startup.
Előle kiveszed a zöld pöttyöt, és ha el is indul mind a kettő a win-el együtt, az AB fogja felvenni a wattman beállításit, a következő restart után

(#24783) komi77


komi77
senior tag

Sziasztok! Asus Rx 570-es kártyával bajlódok. Pár hónapos, eddig élmény volt a használata. Fiam játszik vele, egyszerre van a gépen Sw Bf1, Sw Bf2, Crysis 3, GTA V, Call of D wii. ÚjabbanGta V alatt ledob, kikapcsolásnál Origin által használt memória cím nem olvasható hibát ír. Most GTA V alatt Alert felirat után szétestek a színek és egy szívárvány minden színében káprázó kép lett a játékból. Újraindítás után minden ok. Frissítettem legújabb driverre, most épp megy a játék. Igaz a hiba teljesen random jön elő fél nap vagy húsz perc után. Kisebb gépemből tegnap küldtem vissza egy Rx 560 kártyát tök hasonló gondokkal. Két különböző gép más kártyák hasonló hiba. A kártyákkal se wattmannal se Ab-vel nem mókoltam. Driver gondok lehetnek vagy mi okozhat ilyet szerintetek?

Szegény ember kézzel nőz.

(#24784) Franklin válasza komi77 (#24783) üzenetére


Franklin
addikt

Hűtés rendben van? Hány fokos a kártya játék alatt?

(#24785) komi77 válasza Franklin (#24784) üzenetére


komi77
senior tag

55-58 fok max. Én is gondoltam erre de folyamatosan figyelem az értékeket, Cpu sem megy ettől följebb, elég jónak mondható a hűtés.

Szegény ember kézzel nőz.

(#24786) Benhill válasza komi77 (#24783) üzenetére


Benhill
senior tag

Először furán fog hangzani, de nekem ugyanilyen gondom volt az RX480-al.

Nekem ha két megjelenítő volt a kártyára kötve, akármilyen beállításokkal indítottam, csak mindenféle színes csíkos képet adott, már win induláskor. Ha egyet kötöttem hozzá, akkor csak játék közben.

Na most nem tudom mi köze hozzá, de az egyik megjelenítőt az alaplapi HDMI-re dugtam, és így már semmi baja az RX480-nak. Abszolút nem csíkoz, sőt fel is van húzva. Valószínű nem fogok rájönni soha hogy mi köze hozzá, de ha most kihúzom az alaplapi HDMI-t, akkor csíkos lesz megint.

Most ha neked nincs alaplapi HDMI, akkor nem tudom hogy oldd meg. Próbálkozz alulfeszeléssel óvatosba, másik driverrel...bár mondom ezeket én is próbáltam, de nem segített.

(#24787) komi77 válasza Benhill (#24786) üzenetére


komi77
senior tag

Ez tényleg furán hangzik viszont semmibe nem telik kipróbálni. Teszek egy próbát aztán meglátjuk. Néha a legmegmagyarázhatatlanabb dolgok jönnek be. Azért kösz, ha beválik egy tapasztalattal több.
Amit leírsz egyébként kicsit a rádió/hifi technika árnyékolás, földhurok ill. összegerjedés problémáit juttatja eszembe. Akár még lehet is benne valami :F
HDMI kábellel, Dp átalakítós HDMI kábellel már többször volt gondom különböző rendszerekkel, lehet most is valami hasonló a gubi.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#24788) Szlavik


Szlavik
tag

Üdv Mindenkinek!

Az lenne kérdésem, hogy normális e üzemi hőfoknak a Sapphire Radeon Rx 580 Nitro + nál 70-75 fok üzemi hőfok. Tökéletesen működik minden, jó eredményekkel, csak pusztán kíváncsi vagyok.

A ventik Afterburner szerint 16- 20 %-on pörögnek.

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#24789) füles_ válasza Szlavik (#24788) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
Igen, ez teljesen normális üzemi hőmérséklet a Nitroknak. Gyárilag 75 fokos hőmérsékletlimit van beállítva nekik.

(#24790) Szlavik válasza füles_ (#24789) üzenetére


Szlavik
tag

Akkor megnyugodtam :) Köszönöm a gyors választ :)

75 fokot ritkán éri el. De olyan nagyjából 70% fok környékén tartja a gyári dual venti :)

[ Szerkesztve ]

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#24791) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Csak Szólok srácok!
Adreralin driver óta Rx580 Asus strix. ha 1400mghz re húzom +50% power és Automata fesz. akkor simán ad neki 1,3mV ot is... (csak megnéztem, és szerencse hogy monitoroztam.... Azonnal kikapcs. stb...)
Adreralin előtt. 1400as beállításhoz. 1.1mV al ment....
Óvatosan az autóval.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#24792) turistakolbi válasza turistakolbi (#24791) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

És még annyit fűznék hozzá, hogy manual beállítom a GPU feszt 1.160mV-ra és simán van tüske 1.210 körül is. és átlagban 1.185 körül mozog...
MSI afterburnert nem lehet feltenni, mert PUBG ban villog tőle a képernyő
Szóval, 6 éve van AMD GPU-m de ez most nagyon nem szimpi nekem.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#24793) Simi37 válasza turistakolbi (#24792) üzenetére


Simi37
őstag

Az elozo driver visszarakasa nem jatszik?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24794) turistakolbi válasza Simi37 (#24793) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Nem szoktam ilyenekkel szöszölni.
Minden atom stabil. Szóval annyira nem mozgat. csak szólni akartam a többieknek, hogy figyeljenek a fesz re.
Vega topikban is sokan jelezték ezt a fesz ingadozás problémát.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#24795) bivalyolo válasza turistakolbi (#24794) üzenetére


bivalyolo
őstag

Plusz az órajelet is maxon tekeri még idleben is. Hagyni kell még formálódni ezt az adrenalint egy kicsit.

Simi37: 17.12.1 még jó volt, annál nem csinálta, ez a 17.12.2 viszont nem jött össze nekik. Én is visszatettem amúgy egy korábbit.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#24796) Simi37 válasza bivalyolo (#24795) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem konkrétan olyat csinált, hogy mikor kikapcsolt a monitor (letelt a beállított idő) és visszaébresztettem csak nagy feketeséget láttam. Kép volt de telibe fekete. 17.9.1et visszatettem ezzel minden oké. rx 480 és r9 nanoval is előjött a hiba.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24797) zgmzgm válasza Simi37 (#24796) üzenetére


zgmzgm
tag

Érdekes nekem a 17.12.2 adrenalin driver-el megszűnt. Előtte baromi idegesítő jelenség volt.

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#24798) Tarill


Tarill
őstag

üdv! ezzel a friss driverrel megszűnik a beragadó magórajel bug? a karácsonyi kiadásnál többeknek volt vele gondja

(#24799) bivalyolo válasza Tarill (#24798) üzenetére


bivalyolo
őstag

Tegnap felraktam, és igen már nem teker maxon a core ha nem muszáj.

"Let's agree to disagree!"

(#24800) Beretvás


Beretvás
addikt

én is felraktam ma a legujabbat véletlen... nem figyeltem eléggé.. de eddig még jo"kopp kopp"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.