Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali,

Rx 480al lenne nekem egy kis venti problémám. Olvastam itt keresőből megtalálva, hogy az egy feature a kártyámban, hogy néha felpörög 100%-ra majd leáll a venti :D Nos ezt párszor tapasztaltam de nem sokat.

A problémám az, hogy játék alatt adott helyzetekben picit melegebb szokott lenni (70-72 fok, elv ez még bőőőven jó ennél ha jól olvastam), viszont pár napon belül kétszer is kitalálta azt, hogy egyszer csak leállt a venti. Semmi felpörgés előtte csak leáll és semmitől sem indul be csak ha újraindítom az egész gépet.

Első alkalommal (mivel mind2 játék közben történt), nem is értettem miért nincs hirtelen kép csak a hangok jönnek, másodjára viszont már feltűnt, hogy nem kellene ilyen halknak lennie...

A kérdésem az lenne, hogy ez így még mindig feature kategória? Eredetileg én afterburnerrel szoktam szabályozni a ventit, mivel az alap beállítások nekem sosem akartak rendesen menni ha hozzá nyúlok (radeonban fellövöm a min. hőfokot 70re, akkor is 60on akarja tartani arról nem is beszélve, hogy megjegyezni nem akarja a beállítást).
Vagy esetleg bekavarnának egymásnak after és radeon progija? Kicsit fura, és eléggé zavaró mikor játék közben gondol egyet és nincs kép :D

(#24952) fogtunder válasza freezer922 (#24951) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én első körben azzal kezdenék, hogy DDU és legyalulni mindent, aztán friss Adrenalin driver fel. utána járatni gyári értékeken pár napig, ha nem produkálja ugyanezt a hibát, akkor lehet elkezdeni mókolgatni, de én nem csinálnám mindkettőt, vagy AB-ben, vagy a Radeon driverben csinálnám, amit szeretnék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24953) #45185024 válasza freezer922 (#24951) üzenetére


#45185024
törölt tag

A GPU kiégés határozottan nem fícsör :DDD
Várjál megnézem a tudástárban áhh ő is azt írja hogy nem az :N

(#24954) Plasticbomb válasza freezer922 (#24951) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Próbáld ki az overdriventool-t.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24955) freezer922


freezer922
aktív tag

Gpu kiégés lenne sima használattól? :D Nem azért megy az afterburner mert húzott a kari (nem az), csak nem szerettem mindig radeon-on belül beállítani, hogy engedje 70 fokra felmenni mielőtt rámegy gőzerővel a hűtésre (vagy ez lenne sok és emiatt égne ki?:D).

Igazából ez a picit nagyobb hőfok is akkor kezdődött mióta nem egy fhd, hanem picit nagyobb 2560x1080as monitort kell meghajtania. Ezelőtt fhd-n 60-65fokig ment fel és soha nem hallottam a venti hangját (max. a kis felpörgések ritkán), de ez a felbontás már picit többet kér tőle ahogy észre vettem.

Megnézem radeon legyalulása után mi lesz, de nem hiszem, hogy a sima használat, bár nem mondom nem kevés :D de alap beállításokon való használattól haldoklana ? 1.5 éves sincs a kártya, előzőleg egy hd7850et 3-4 évig nyüstöltem :x

(#24956) #45185024 válasza freezer922 (#24955) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem sima használattól. Amikor belépsz a wattmanba először azzal aláírsz egy aulát ami kimondja hogy más vezérlővel használva nem vállalnak garanciát, az hogy nem olvastad el az mindegy. AB összeakadhat a wattmannal , a vezérlés.. erre volt példa leállt a venti és kiégett a kártya. a nem használom már az AB-t is kevés !!! mert a regiszteribe már beírta amit akart uninstall kell AB-nek. ha meg a venti rossz van amelyik 480 kártyánál cserélheted pl XFX black edition, remélem jobb minőségű kártyát vettél annó ;)

[ Szerkesztve ]

(#24957) freezer922 válasza #45185024 (#24956) üzenetére


freezer922
aktív tag

Pont az xfx gtr 480 van ezzel a cserélhető ventivel, de nincs alap helyzetben probléma :x No mindegy, próbálkozom akkor AB nélkül.

Köszöntem :x

(#24958) TIT


TIT
veterán

Bios kép után amikor tölt a windows kék háttérbe fehér pontok futnak 2 sorba balról jobbra,aztán az üdvözlőképernyőnél már nem.
Sapphi RX-580 Pulse.

(#24959) MasterMark válasza TIT (#24958) üzenetére


MasterMark
titán

Oke.

Switch Tax

(#24960) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Vettem egy 4k TV-t (LG), gondoltam kipróbálom az F1 2017 milyen nagy képernyőn játszani vele. Egy MSI RX480 gaming x 8 Gb van, i5 4460vga 16gb ram. Na most a jelenség a következő. Átkapcsolom a winfosban a kimenetet a képernyő 2-re HDMI-n keresztül. (régi kábel, nem tudom milyen). Megjelenik a kép, elindítom a játékot, menüben kolbászolok aztán egyszer csak se kép se hang. kb 10-15 másodperc és vissza jön a kép de ilyen sok pontból mint régen mikor hangyák háborúja volt adás helyett a tv-ben, 1-2 másodpercig ezt mutatja aztán megint feketeség. És ilyenkor semmit se tudok előcsalogatni, csak a gép resetelése segít.
Szerintetek mi lehet itt a probléma? Én valamiért a VGA-ra gyanakodnék de igazából nem tudom pontosan, valahogy lövésem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24961) smc válasza ftamas0201 (#24960) üzenetére


smc
addikt

Nem nagyon vágom a 4K tévéket, de nálam a driverben kellett átállítani a Pixel Formatot, mert ugyanezt produkálta egy régi hd TV-vel.
[link]
Konkrétan RGB-ről a másik fajtára. Nem tudom miért, de így tökéletesen működött.
Hátha segít.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24962) MasterMark válasza ftamas0201 (#24960) üzenetére


MasterMark
titán

Szar a kábel simán és elveszti a szinkront szvsz.
Átmeneti megoldásnak jó lehet a fenti ajánlat az csökkent az igénybevett sávszélességen, hátha bírja.

Switch Tax

(#24963) ftamas0201 válasza MasterMark (#24962) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm nektek, nem jött össze az sem, akkor sürgős kábel beszerzés :)

(#24964) távcsőves válasza ftamas0201 (#24960) üzenetére


távcsőves
senior tag

Saját tapasztalatom az összefoglalóból:

"Megjelenítési vagy bármi egyéb probléma esetén, mielőtt neki állnál driver cserének, ellenőrizd a megjelenítő kábelét és egyéb elsőre triviálisnak tűnő dolgokat. (Nálam konkrétan hibás HDMI kábel okozott fekete képernyőt másodpercekre véletlenszerűen.)"

Ezt a hibás kábel dolgot csak azért írtam, mert akkor bontottam ki, vadonatúj LG kábel volt, a monitorhoz járt. De azóta találtam neki megfelelő felhasználási módot, kutya remekül játszik vele.

[ Szerkesztve ]

(#24965) ftamas0201 válasza távcsőves (#24964) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ez mind szép és jó, van itthon három HDMI kábelem, mindegyikkel ezt produkálja, csak amilyen világot élünk tuti hogy ezek a kábelek elavultak. mert most már vannak ezek hogy 1.3 meg 1.4 meg 1.2434675 kategóriás kábelek, követhetetlen és gondolom ez a 4k őrülethez ki van találva még egy fajta cucc amihez a negyedik kell.

[ Szerkesztve ]

(#24966) MasterMark válasza ftamas0201 (#24965) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kovethetetlen, hiszen 2 fajta kabel van ami fontos, Standard, meg High Speed. Ehhez High Speed kell. MInden mas szamozas csak kamu, es azert azt irjak ra, mert a hivatalosat nem merik, mivel nem teljesiti a szabvanyt.

HDMI 2.0-hoz ugyanugy eleg a regi High Speed kabel, nem kovetel meg ujat. [link]
Can existing HDMI cables support the higher bandwidths of HDMI 2.0 Specification?
Yes, existing High Speed HDMI Cables (wire only) will support the new higher bandwidths (up to 18Gbps).
HDMI 2.0 specification defined a new, more efficient signaling method, for speeds above 1.4b limits (10.2Gbps), to allow higher bandwidths (up to 18Gbps) over existing High Speed HDMI Wire Cables.

Vegyel egy normalis Kacsa KCE, vagy magasabb kategorias Hama-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24967) ftamas0201 válasza MasterMark (#24966) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ilyen jó lehet?

(#24968) MasterMark válasza ftamas0201 (#24967) üzenetére


MasterMark
titán

Jó, bár a Kácsa KCE fele ennyi.

De ezen a Hama-n, mint látod rajta van a Premium High Speed minősítés a plecsnivel, ami hivatalosan biztosítja, hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24969) ftamas0201 válasza MasterMark (#24968) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Na akkor a lényeg hogy prémium meg miegymás legyen, körülnézek még és akkor veszek egyet, ha már van lehetőség akkor legyen meg ez is :)

(#24970) MasterMark válasza ftamas0201 (#24969) üzenetére


MasterMark
titán

A lényeg, hogy High Speed legyen, de az valóban.

A Premium-ot is azért vezették be, mert boldog boldogtalan ráírta a kábelre, aztán a felét se bírta el a specifikációnak, és olyanokat okoz például mint nálad adott esetben.

Switch Tax

(#24971) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Van ötletetek, hogy miért csinálhatja az RX480am a következőt:

Teljes terhelést kap, pár másodpercig minden rendben, majd 60 fokot elérve elkezd brutálisan orajelet dobálni, le 300 mhz-re majd vissza, majd le majd vissza.... Egy artic cooling accelero IV van rajta, minden huncutsággal, hőfok 57-63 között ingadozik, mintha azt hinné, hogy elérte a max hőfok értéket, de mindezt 60 fokon.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24972) Lacccca87 válasza Plasticbomb (#24971) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hőfokmérők átlagot mutatnak neked.
Lehet hogy nincs rendesen rajta a hűtő és ténylegesen az egekbe szökik a hőfok még-ha rövid időkre is.

(#24973) korcsi válasza Plasticbomb (#24971) üzenetére


korcsi
veterán

Hwinfo-ban VRM hőmérséklet mit mutat?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24974) Plasticbomb válasza korcsi (#24973) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Levettem a mintavételezést 1000 ms-ről 100ms-re, de akárhogy nézem, ez nem az. Másrészt ennek 80-90 fok körül kéne jelentkezni, nem 60 foknál.

Másik dolog, hogy nem vagyok megelégedve a hűtővel, ennél sokkal jobb hőfokokat kéne produkáljon, a VEGA64 mellette a Morpheussal eth bánya alatt megáll 40 okon... Ez meg képtelen 60 fok alatt tartani egy 110W GPU-t...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24975) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#24974) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HJa, elfeledtem, most az 1077 MHzes PState van engedélyezve neki csak, ekörül van az, amikor abbahagyja/elkezdi az ugrálást. 910 MHzes Pstate-n és alatta nem csinálja.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24976) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#24975) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kinyitottam az ablakot, lassan lecsúszott a GPU 58 fokra, most nem ugrál, stabilan áll 1077 MHz-en. 78-79W GPU Chip powerrel. Throttlingot 80 fok felett kéne bevágnia, max temp 90 fok neki, szal nem értem. Már olvastam mástól is panaszt erre, valami szoftveres gubanc, ő úgy tudta megoldani, hogy LINUX alapú OSre tért át.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24977) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#24976) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HEHEHE :)) :)) :DD :DD

Láttatok már RX480at 1967 MHz-en?:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24978) távcsőves válasza Plasticbomb (#24977) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem , de rendesen összezavarodott nálad valami. :D

(#24979) fogtunder válasza Plasticbomb (#24977) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azonnal küldd le a bányába :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24980) Plasticbomb válasza fogtunder (#24979) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ott van.:D

Az tuti, hogy teljesen meg van hülyülve a kártya, de a freki kiírás szerintem a béta HWinfo hibája.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24981) Don.Corleone válasza Plasticbomb (#24977) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

looool :DDD asic 100%? ;]

egyébként hwinfo tud érdekes dolgokat művelni, nem érdemes sűrűn frissíteni, legalábbis nekem az oldotta meg a triviális értékek mutogatását.

(#24982) Plasticbomb válasza Don.Corleone (#24981) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szép is lenne, nem tudom, létezik-e olyan kártya, úgy egyáltalán.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24983) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Azt néztem, hogy FullHD-ra egy RX 480 elvileg elég lenne, gyorsabb, mint az RX 570, és használtan kb egy árban vannak.

Kérdés az, hogy tényleg jó lesz e FullHD-ra közel max grafikával újabb játékokban is (maxon nem hinném, korábbi teszteken sem érte el a 60 FPS-t úgy)?

Használtan vannak 90 000 Ft alatt.

Új árak valóban elég elszálltak, és ha új, akkor már inkább 580, nem 570, mert azok között nagy különbség nincs, 20 000 Ft kb.

[ Szerkesztve ]

(#24984) TIT válasza S. Szabi (#24983) üzenetére


TIT
veterán

1 kategória,2 hónapja 5 ropi difi volt.
Elvileg elég.
A használtak is elszálltak és rizikósabb is.

[ Szerkesztve ]

(#24985) fogtunder válasza S. Szabi (#24983) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hol láttál használtan 90-ért? Vennék párat, pláne ha Samsung RAM-os.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24986) Don.Corleone válasza S. Szabi (#24983) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

bőven elég rá, persze attól függ milyen játékról van szó, mert vannak amik rémesen rosszul vannak optimalizálva, de a nagy átlagot tekintve bőven elég. ha veszel érdemesebb a 8 gb-os kivitelt választani.

(#24987) S. Szabi válasza fogtunder (#24985) üzenetére


S. Szabi
őstag

4GB-os verzió van egy kettő annyiért ebay-kleinanzeigen.de-n, ottnon 120-nál kezdődik használtan is, vicc...

Amire írtam a 90-et, az mondjuk 8GB-os volt, azt pont el is vitték már.

pl. 4GB-os: [link] és 8GB-os: [link]

Többieknek köszi a választ!

Végén még az lesz, hogy inkább egy RX 580. Újan az itt alig drágább, amennyiért otthon a használt RX 480-kat hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#24988) Remus389 válasza S. Szabi (#24987) üzenetére


Remus389
veterán

Erre mondjuk rámegy a postaköltség, az átváltás ára (mitudomén paypal is levesz), és az esetleg ha gariztatnod kell ki kell küldeni a fenébe.

Tehát reálisak a magyar árak is.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24989) S. Szabi válasza Remus389 (#24988) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én mondjuk itt élek.

De ahogy visszaolvastam a topikban eredetileg milyen árak voltak, hát érdekes ami történt a bányászok miatt.

Többhöz oda van írva, hogy csak játékra volt használva, de amúgy az is benne van, hogy ki tudja, ez igaz e...

Elég fura egy helyzet. Nekem meg pont most jött meg a kedvem játszadozni, pár év után :D

[ Szerkesztve ]

(#24990) Remus389 válasza S. Szabi (#24989) üzenetére


Remus389
veterán

ÉS akkor mi van ha bányászásra használták? Állítólag inkább a hőingadozás árthat a karesznak. Tehát a folytonos felforrósodás-lehűlés ciklusok.

Tehát ha egyfolytában meleg volt, az nem árt annyira.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24991) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Esetleg ez? -> Asus RX 580 OC

Szerintem most került fel, délelőtt óta nézegetem őket. Igaz 4GB-os, azt írja egy hetesek, van belőle 7 darab, szóval valószínűleg egy hétig voltak a bányában... Különben miért lenne neki 7 db eladó? Azt is írja, másik típust vett helyettük, azért eladóak.

Elvileg ennyitől sok bajuk nem lehet, nem?

Remusz911: Én csak olvastam több helyen ezt, hogy nem jó, ha 0-24-ben így használják, csak ez alapján tudok ebben a témában nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#24992) Remus389 válasza S. Szabi (#24991) üzenetére


Remus389
veterán

Nem lesz bajuk a bányászattól 3 év után sem.

Én nyugodt szívvel vennék ex-bányász karit jó áron. Mondjuk egy Vega-t. Bírják.

MOndom hogy a "sima" használat jobban árt nekik, egyszer lehűlnek 20 fokra, majd felforrósodnak 80-ra. Sokkal jobb ha végig 80 fokosak, mert nem repedeznek meg a forrasztási pontok.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24993) S. Szabi válasza Remus389 (#24992) üzenetére


S. Szabi
őstag

Amit most linkeltem, ebay.de-s, azt te megvennéd pl? Elég jó áron adja a többihez képest, a többiek azt írták inkább a 8GB-os kéne venni, de néztem teszteket, elég kevés játékban van FPS beli különbség emiatt, akkor sem sok.

[ Szerkesztve ]

(#24994) Remus389 válasza S. Szabi (#24993) üzenetére


Remus389
veterán

Inkább 8GB-osat vennék és boltból.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24995) S. Szabi válasza Remus389 (#24994) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát, az új 8GB-os 445€ legolcsóbb, ez meg ugye 325€, szinte új. Ebben az összehasonlító tesztben kb 5% a különbség FPS-ben, míg így árban 120€. Az nem igen ér meg 5%-t.

[ Szerkesztve ]

(#24996) fogtunder válasza Remus389 (#24992) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azért 3 év alatt pl a ventik meg tudnak halni, mert 7-24 mennek legalább 50-60%-on, a paszta is ki tud száradni ennyi idő alatt és ha újrakened, szinte biztos ugrik a garancia.

De pár hónapos kártyát, kipróbálás után, élő garival simán meg lehet venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24997) fogtunder válasza S. Szabi (#24995) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én azért próbálnék nézni 6GB GTX1060-at is, ha van hasonló árban, inkább azt vennék játékra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24998) Plasticbomb válasza fogtunder (#24996) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És azt is tegyük hozzá, hogy ezeket baromi könnyű orvosolni. Hibás ventit cserélsz, kiszáradt pasztát cserélsz, GPU-t sokkal nehezebb...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24999) fogtunder válasza Plasticbomb (#24998) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nyilván ezeket meg lehet oldani otthon, ellenben a BGA forrasztással. De akkor is a legjobb, ha garis a kártya és leadod szervízbe. Mert azért vannak állatok, akik gyári ventiprofillal, 70 fokon járatják őket, meg RAM hűtés nélküli verziókat használnak, amik ki tudja mit élnek meg pár év Ethash számolás alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25000) Remus389 válasza fogtunder (#24996) üzenetére


Remus389
veterán

Azért 3 év alatt pl a ventik meg tudnak halni, mert 7-24 mennek legalább 50-60%-on, Nem halnak meg azok, csak kiszáradnak egy kis olaj (fehér zsír) megoldja a problémát

a paszta is ki tud száradni ennyi idő alatt és ha újrakened, szinte biztos ugrik a garancia. attól függ milyen paszta, jóféle paszta nem szárad ki

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.