Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Tarill válasza Metacska (#24600) üzenetére


Tarill
őstag

crashem még nem volt (kopp-kopp), enyire szar lenne a red devil hűtése? :/ de semmi más játékba nincs ilyen, ot van pl a gta5 az se kis igényű valami és tök szépen halkan fut :/

(#24602) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Azon tűnődöm, hogy ha egy Nvidia topikot olvasgatnék, ugyanilyen (vagy hasonló) problémákat találnék vagy ott minden rendben van?

(#24603) Tarill válasza lugosi111 (#24602) üzenetére


Tarill
őstag

szomszéd szobába 1060 gtx-el nincs semmi anomália... :/ kezdem bánni a váltást

(#24604) távcsőves válasza lugosi111 (#24602) üzenetére


távcsőves
senior tag

Eleve provokatív a kérdés, de legyen...

Nem, nincs minden mindig minden usernél. Itt egy Red Devil küzdelme zajlik. RX4XX-ek közt nem volt jó. RX5XX-ek közt én nem is néztem teszteket rá, de mások igen, állítólag ez már jó. (ÉS ezzel párhuzamosan, az RX4XX-ek közt TOP Gaming meg nem. A Gaming nem változott. Én érzek itt zavart az erőben egyedül?) Akkor ebből én azt vonnom le, ez a konkrét példány abban gépben nem jó. (Nem pedig a Polaris GPU nem jó.) Na most ezek után menjél szépen az 1060 fórumba, és nézelődjél. Adok kereső szavakat is kezdéshez: zörög, hangos, cicereg. Remélem ott azért az jön át, az NV tök jó, csak xx gyártó egy adott tipusa szar. És nem fogsz már általánosítani. BÚÉK!

Ui: PUBG-t se felejtsd ki a kereső szavak közül, és ámulj, mi minden gépen képes akadni és fagyogatni.

[ Szerkesztve ]

(#24605) lacus83 válasza lugosi111 (#24602) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Ott sincs mindig minden rendben.
Jelenlegi állapotokat tekintve eget verő különbségek nincsenek a kártyák között.
Bármelyik szériában vannak típusok között hibás vagy nem tökéletes példányok.
Van amelyik jobban sikerült van amelyik kevésbé.
Azt ne felejtsük el hogy gyártósoron készült termékekről beszélünk.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#24606) Don.Corleone válasza Metacska (#24600) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

én mondhatni a megjelenése óta játszok amikor még javában early access volt, venti problémám sose volt, de kezdetekben ennyi crash sem. Lehet config függő, de szerintem inkább csillag állás függő a dolog. :D Nincs egy gyenge gépem, szerintem, más játék pedig vígan fut maxon. pubg egy baromi optimalizálatlan játék még mindig, hiába az 1.0, és még egy jó ideig az is lesz véleményem szerint Egy configot nem a pubg-hez mérten kell megítélni-értékelni, ennyi az egész szerintem. :)

de hogy ne legyen teljesen off, lassan egy éve lesz meg az xfx gtr, és kopp-kopp, nagyon meg vagyok elégedve vele, mióta nálam semmi probléma vele, jó választás volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#24607) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Ahhoz, hogy egy hdr-es, 4k-s filmet lejátszak a tévén be kell valamit külön állítani? Nem akar összejönni a dolog. Pár másodperc után elkezd villogni a kép a tévén és "elveszti" a jelet. RX570 vga-m van és 1.4-es hdmi kábellal van összekötve a pc-m a tévével. Hdmi deep color engélyezve van az LG tv hdmi bemenetén.

[ Szerkesztve ]

(#24608) MasterMark válasza Kecuhun (#24607) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz a kábel. Olyan nincs hogy 1.4-es kábel.

Switch Tax

(#24609) SZKEBE75 válasza Kecuhun (#24607) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A kábelből 2.0-ás illene oda.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#24610) MasterMark válasza SZKEBE75 (#24609) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan sincs, hogy 2.0-ás kábel.

Switch Tax

(#24611) jety91 válasza Kecuhun (#24607) üzenetére


jety91
őstag

Kicsi a savszelessege a kabelednek ehhez. HDMI 2.0a verzioju kabeltol tudsz HDR-t megfeleloen hasznalni.

(#24612) MasterMark válasza jety91 (#24611) üzenetére


MasterMark
titán

[link...]

Nincs ilyen hogy akárhányas kábel. Ami neki van az rossz, vagyis a High Speed követelményeit sem teljesíti, és ezért szakad meg a kapcsolat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24621) lugosi111 válasza távcsőves (#24604) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Isten látja lelkemet, nem provokációnak szántam e csupán költői kérdést!
Épp csak magam is szenvedek egy SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 580 4GD5 -vel.
Illetve tudjisten, hogy a kártya, a win10, a driver, esetleg a két játék a ludas (GTA5, No Man's Sky)? :O

A kártyát karácsony előtt vettem úgy, hogy rá két napra egy GTX 1060 6GB lehetett volna azonos áron.
Na így vetődött fel a kérdés, dehogyis akartam én provokálni!

(#24622) távcsőves válasza lugosi111 (#24621) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor igazából te azt akartad megvenni. Nekem ebből az jön át. Ha pedig nem, miért foglalkozol az árakkal? Mindig lesz valami, ami most esetleg jobb áron van, mint amikor te vásároltál.

Játékokkal mi a baj? Nem játszom egyikkel sem, nem ismerem ezeket. De gta5 rengeteg radeonosnak is van, müködik nekik gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#24623) BReal


BReal
addikt

Hátha érdekel valakit:
XFX HFS100 piros ventik féláron 3200 Ft-ért Iponnál, XFX GTR és RS RX 480 és 470-ekhez (580-570-hez nem tudom jó-e).

[ Szerkesztve ]

(#24624) BReal


BReal
addikt

És természetesen BÚÉK mindenkinek. :)

(#24625) Kecuhun válasza MasterMark (#24608) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Köszönöm a segítséget! Tudnál nekem ajánlani HDMI kábelt ami jó lenne hozzá? 5 m-es kellene legalább. Lehetőleg ne legyen túl drága.
Egyébként ilyet vettem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24626) MasterMark válasza Kecuhun (#24625) üzenetére


MasterMark
titán

Itt van még egyszer, bárki is érzett késztetést, hogy beletöröljön a thread-be... [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24627) TIT válasza lugosi111 (#24621) üzenetére


TIT
veterán

Miért lett volna jobb nv-t venni ugyanannyiért kevesebb rammal?
100-ért volt játékkal pulse 580 8gb,azóta csak feljebb ment,a többiről nem beszélve.

(#24628) lugosi111 válasza TIT (#24627) üzenetére


lugosi111
csendes tag

4GB<6GB Egyébként 86k volt mind a kettő.

(#24629) BReal válasza lugosi111 (#24621) üzenetére


BReal
addikt

GTA5-ben és NMS-ban (vagy akár Project Cars, stb.) is jóval gyorsabb az amúgy hasonló sebességű NV kártya, mint az AMD. Más játékokban (Vulkan játékok, Battlefront 2, Resident Evil 7, Evil Within 2) meg a kb. azonos teljesítményű AMD előzi sokkal az NV megfelelőjét. Vagy milyen szenvedésre gondolsz?

(#24630) TIT válasza lugosi111 (#24628) üzenetére


TIT
veterán

Ja az más,de volt 80 környékén is.

(#24631) lugosi111 válasza távcsőves (#24622) üzenetére


lugosi111
csendes tag

"Mindig lesz valami, ami most esetleg jobb áron van, mint amikor te vásároltál." - ezt véshetnénk a sírkövemre.
:D
Egy jó ideje AMD kártyáim voltak (6850/7850/270X/380/580), a z RX480 megjelenése óta tervbe volt véve a csere, csak hát ugye a bányászat keresztülhúzta a számításaimat. A mai árakat elnézve ez nem mostanában valósult volna meg. 100k+ nekem bőven a lélektani határ fölött van, mármint hogy annyit én nem adnék egy kártyáért. Erre jött ez a SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 580 4GD5 86k-ért ,és hát ugye "pillanatnyilag jó ötletnek tűnt". Még annak ellenére is, hogy csak 4GB vrammal rendelkezik és a memória órajel kissé meg lett nyirbálva.
A GTX 1060 6GB csak úgy jött a képbe, hogy rá két napra a FB adta be reklámként szintén 86k-ért. Az hogy jobb lett volna, csak az azóta történtek fényében merült fel bennem. Persze ha Zöld oldalon sem zöldebb a fű, akkor mindegy hol sz... az ember. :DDD

A mizéria
Mizéria 1:
GTA5 crash - hibaüzenettel kilép. Nem létező memóriaterületre történt címzés, meg ööö... (Tanár úr kérem, én készültem!)

Mizéria 2:
No Man's Sky - Na ez az a játék, amit bő egy évvel a megjelenése után vettem meg, gondoltam addigra kiforrta magát, legfeljebb visszatérítést kérek.
AHA! Kapásból több mint 2 óra "játékidő" telt el mire egyáltalán játszani tudtam vele. Ügyes...
Kipróbáltam minden, fórumokon talált megoldást, végül a driver teljes eltávolítása (AMD Clean Uninstall Utility), legújabb driver telepítése megoldotta.

A játék mindenért kárpótolt! Nagyon bejött - nem ragoznám. (64 óra játékidő - nálam ez nem kevés.)

Eltelt pár hónap hogy nem játszottam vele, de jött a hír a sok újításról - nosza, kalandra fel!
AHA! Most az van, hogy elindul - bejön a főmenü - játékmód kiválaszt - elindul az "utazás a végtelenbe" (töltőképernyő) aztán vagy black screen (csak a RESET segít) vagy kilép az Asztalra mindenféle üzenet nélkül.
A régi trükköket próbáltam, de nem hoztak eredményt.
Kb. ennyi.

(#24632) lugosi111 válasza TIT (#24630) üzenetére


lugosi111
csendes tag

...és ha akkor látom meg is veszem. :)

(#24633) lugosi111 válasza BReal (#24629) üzenetére


lugosi111
csendes tag

A GTA5 sebességével nincs baj. Ha ép nem crashel 60+ fps megvan (ha nagy a hajcihő, beesik 50-re).
A NMS más tészta, az el se indul. Lásd (#24631) .
Gépigény mindkét játéknál bőven megvan.

(#24634) BReal válasza lugosi111 (#24633) üzenetére


BReal
addikt

Nem tudom, én nem szoktam GTA5 AMD crasheléses írásokba futni. Próbáltál több eltérő, WHQL minősítésű drivert felrakni?

NMS-nél erre gondoltam:

30%-kal fut jobban 1060 6GB-on, mint 480 8GB-on, miközben az átlagolt teljesítményük egál. Jó kis NV pénzelt program. :)

[ Szerkesztve ]

(#24635) távcsőves válasza lugosi111 (#24633) üzenetére


távcsőves
senior tag

Semmi mással nincs probléma? (Ha nem virágbolti a GTA5, akkor nem tudom, a No Man's Sky-ról csak olvastam, hogy elégé PUBG optimalizációs lett, a játékmenet más dolog, ne keverjük ide.) valami nem stabil a gépedben. Nem tudom. Windows sem szemetes? Csak találgatok.

Ahogy Breal mondja, elég népszerű játék a GTA5, lenne itt forgalom rendesen egy általános driver hibával.

[ Szerkesztve ]

(#24636) lugosi111 válasza BReal (#24634) üzenetére


lugosi111
csendes tag

17.12.1, 17.12.2 és 17.11.1 volt eddig. Ennél a pontnál fáradtam el és kezdtem rinyálni a fórumon. :O

A NMS - némi szenvedés után - már működött az R9 380 4GB kártyámmal. No nem volt 60+ fps , inkább 30 körül, de játszható volt, nem is crashelt.

[ Szerkesztve ]

(#24637) BReal válasza lugosi111 (#24633) üzenetére


BReal
addikt

Parancsolj:

"GTA 5 crashing after AMD driver update !

Yesterday GTA 5 worked just fine for me , but today when i want to play it i get to the "loading story mode" screen but then it crashes .I have few car mods installed but they are really popular so i think that should not be causing these crashes.I also updated my AMD driver to version 17.9.1 .I really like GTA so can you please hep me. Thanks in advance."
September 10, 2017 12:55PM

Tehát próbáld meg a 2017. szeptember előtti legutolsó WHQL driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#24638) BReal válasza lugosi111 (#24636) üzenetére


BReal
addikt

Kiegészítés:

For now , i recommend using 17.7.1 , as it is the newest stable driver . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#24639) lugosi111 válasza távcsőves (#24635) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Nem virágbolti egyik sem. Öreg vagyok már kalóznak. :N

(#24640) távcsőves válasza lugosi111 (#24639) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor próba a 17.7.1., de ha ezzel sem jó....

(#24641) lugosi111 válasza BReal (#24638) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Köszönöm! Nagyszerű, kipróbálom! :R

(#24642) lugosi111 válasza távcsőves (#24640) üzenetére


lugosi111
csendes tag

ha ezzel sem jó....akkor világvége van! ;)

(#24643) BReal válasza lugosi111 (#24639) üzenetére


BReal
addikt

A driverek telepítésekor van egy aranyszabály, mindkét oldalon. Ha jól működik egy adott driver, NE CSERÉLD egy újra csak akkor, ha már olvastál róla több véleményt. Az RX szériában pl. kb. a 2016 decemberi Crimson driverig volt jelentősebb plusz, addig a kezdeti driverekhez képest (mármint ami az RX-ek megjelenésekor elérhető volt) kb. 10%-ot gyorsult az RX480 (és gondolom a 470 is).

(#24644) távcsőves válasza BReal (#24643) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nekem a 17.9.xx pontosan nem emlékszem, votl egyedül problémás, de az mindkettő beta driver volt. Kopp-kopp, semmi gondom addig és azóta sem. A Win10 őszi frissítése (1709) viszont annál inkább bajos volt, pedig addig nagyon elégedett voltam a Win10-el.

[ Szerkesztve ]

(#24645) BReal válasza távcsőves (#24644) üzenetére


BReal
addikt

Én pár napja raktam fel a Win10-et, alt+tab-olásnál kicsit bekékülnek bizonyos színek az előző lapon a váltás pillanatában... Kíváncsi voltam, milyen most a Win10 az új nagy frissítéssel, nem tudom amiatt csinálja-e (win10 csak az IGP-s laptopomon volt eddig), nem gátol semmiben (amikor visszaváltok a lapra, tökéletesen állapotban van), de kurvára idegesítő. Holnap veszem át a villámáras 1050 Ti-t, kíváncsi vagyok ott lesz-e ilyen, ha igen, megy vissza a Win7...

[ Szerkesztve ]

(#24646) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

RX480-am elkezdte csinálni, mindenféle előjel nélkül, hogy megfagy a kép.
Hol kék, hol lila, hol zöld, hol csíkos, hol fehér lesz win induláskor a kép, de van mikor nem kapcsol be a monitor, sőt van mikor bejön és nincs semmi baj. Kb fél éve van meg vga. Nem tuningoltam. Másik HDMI-t és másik monitort is próbáltam. Ugyanaz.

Csökkentett módban egyáltalán nincs baj.
Találkozott valaki ilyennel?

Driver problémára gyanakszom, viszont kb fél éve feltettem egyet, azóta az van fent. Pontosabban volt, mert most feltettem a legujabbat.

(#24647) BReal válasza Benhill (#24646) üzenetére


BReal
addikt

Win10 frissítést tett fel?

(#24648) Benhill válasza BReal (#24647) üzenetére


Benhill
senior tag

Ennyit látok win update-ben:

[kép]

12.15 az utolsó elvileg.

De csak ma kezdte ezt csinálni.

(#24649) lugosi111 válasza BReal (#24638) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Na, megjöttem!
GTA5:
Szóval , a 17.7.1 driverrel elsőre úgy tűnt a helyzet rosszabb, mint valaha. Még az ESC-re előugró menü sem akart betöltődni, csak forgott a kis karika, a játék meg jó ha öt percig stabil maradt.
Aztán két dolgot tettem:
- Kikapcsoltam az FXAA-t - így csúnya lett, de miután "MLAA be" szép is volt, meg fagyott is. :DDD
- Végső elkeseredésemben újraindítottam a gépet (ez mint tudjuk ősi informatikai trükk), ezután a játék ment mint a kis angyal. Úgy 1.5-2 órát bolyongtam a városban minden gond nélkül. El ne kiabáljam...
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

UI: NMS-re még nem volt időm.

[ Szerkesztve ]

(#24650) távcsőves válasza lugosi111 (#24649) üzenetére


távcsőves
senior tag

Csinálj neki külön játék profilt. Ott van lehetőséged a játék beállításait felülbírálni. Én főleg a teszelációt szoktam kordában tartani NV szponzor játékoknál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.