Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) pilu85 válasza menpee (#20600) üzenetére


pilu85
őstag

jaja énis úgy gondolom hogy akár kb 75 fok is még normális,nem vajból vannak az alkatrészek. ami nekem abnormális az a 90fok felett.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#20602) syler123 válasza Don.Corleone (#20599) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, hát a mai napon le kell adnom a rendelést. Délelőtt eldöntöm melyik legyen. Tudom hogy túl sokat rágódok rajta, de én nem 1 évre veszem a kártyát, addig fogom használni, amíg megy. Talán a GTR lehet az amelyik hosszabb ideig húzza, a jobb vrm hűtés miatt.

(#20603) h-yle válasza dergander (#20499) üzenetére


h-yle
addikt

Ha flashelt akkor szimplán nem bírja a kártya. Ha nem flashelt akkor se. :))
Nem feltétlenül jelentkezik minden terhelés alatt a hiba, de bőven elég ha néha előjön.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20604) BReal válasza dergander (#20499) üzenetére


BReal
addikt

Azért ha emiatt lenne, a 480 nem vádolható azzal, hogy nem bírja az 580 órajeleit.

Bestmarktnál feltűnően több ezer forinttal olcsóbb minden kártya, illetve amikor múltkor néztem, a Ryzen processzorok (egy része) is. Viszont amíg megadja a 3 év garanciát, legyen az ő dolga, hogy hogy adja ennyiért.

(#20605) syler123 válasza syler123 (#20602) üzenetére


syler123
veterán

Megoldódott :D Kiderült, hogy az XFX már 85k :D De maga a linkelt eladó korrekt volt a telefonban, tuti nem lehet vele gond, ha később is válaszol.

Úgyhogy marad a Sapphire Pulse 77k-ért :)

Meg is rendeltem. Reméljük a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#20606) #45185024 válasza syler123 (#20605) üzenetére


#45185024
törölt tag

Na akkor eddig Te kérdeztél tőlünk most mi fogunk tőled, és a szoba szent céljait fogja szolgálni hogy megkeresd hol a kártya vége és ha kiégne akkor a szoba hősi halottjaként fogunk gondolni rá RIP :DD

[ Szerkesztve ]

(#20607) dergander válasza füles_ (#20598) üzenetére


dergander
addikt

Amúgy "nektek" miért mániátok ez a fogyasztás? :B

Teljesen mindegy mennyit fogyaszt a kártya. Miért is fogyaszt többet egy 580 mint a 480? Az órajel miatt,nyugi ha a 480-as annyira húzod vagy épp jelenleg is van húzva akkor ugyanott vagy. Én sose a fogyasztás miatt vettem a kártyáim. az RX vega-ra 250watt van írva a GPU-ra az 580 180watt. Az is egy watt temető lesz mégis rengetegen veszik meg. Az AMD kártyái már a 7xxx szériától sokat fogyasztanak. Én konektor mérővel értem le a 480 sapphire nitro+ most meg az 580 nitro + közt röpke 20-30 watt különbséget véltem felfedezni. Igaz "sokat" fogyaszt. :DDD

(#20608) füles_ válasza dergander (#20607) üzenetére


füles_
őstag

Általában nem a fogyasztás zavarja az embereket, hanem a hőtermelés és a ventillátor zaj. Minél többet fogyaszt egy kártya, annál több hőt termel, és annál több termelt hőt kell lekezelnie a hűtőnek.

Én sem azért feszeltem alul a GPU-mat, mert annyira érdekelne a fogyasztás, hanem a ventillátor zaj és a hőtermelés végett. Most minek használjam az alap beállításain a kártyát, ha jócskán van headroom az alulfeszelésnek (vagy az OC-nak)?

[ Szerkesztve ]

(#20609) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!
Alza.hu-ról mint webshopról van valakinek véleménye/tapasztalata?
Érdemes velük foglalkozni, vagy ne is gondoljak arra, hogy tőlük rendelek VGA-t

Előre is köszönöm.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#20610) BReal válasza dergander (#20607) üzenetére


BReal
addikt

Azért a 270x-280x-285 idején nagyon közel voltak egymáshoz a fogyasztások a két oldalon. A 970-290/390 között meg akárhogy is nézzük, óriási szakadék volt ezen a téren.

Illetve az pl. nagyon jó, hogy a 480-at és 580-at is szépen alul lehet feszelni, amivel gyakorlatilag a 1060 szintjére kerül fogyasztás terén, de van, akinek nehezére esik (vagy csak nem akarja), hogy 1-2 kattintással ezt megoldja. És azért lássuk be, alapból egy GTX1060 130W és egy 580 esetenként 200-220W között óriási különbség van (+50-60%).

[ Szerkesztve ]

(#20611) lacus83 válasza BReal (#20610) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Az esetek többségében nem tartják lényegesnek, vagy nem tartják fontosnak hogy "mókójanak" a kártyákkal.
Megveszi, beépiti és használja.
Amit elvár hogy működjön, a játékai jól fussanak, egyszóval a kártya feleljen meg azoknak a követelményeknek amiért megvásárolta.
Persze a másik oldala a dolgoknak mikor az elvárásoknak nem felel meg a kártya. Ennek pedig kis millió oka lehet, de nagyon sok a user error is ami egy fő ok a problémákra.Pont azért mert az esetek többségében az elvárás csak annyi amit leírtam.

Jujj de diplomatikus voltam ;]

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#20612) kolopele válasza BReal (#20610) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na de miért jó az ha "mókolni" kell egy kártyán? Szerintem ez nem igazán felhasználóbarát dolog. Az meg elég durva szerintem hogy egy 580 többet eszik mint egy 1080, miközben teljesítményben jócskán alulmarad. Fel kellett hoznom az 1080 - at, mert ugye az 1060 kb. egy kategória az 580 - al, azt meg tudjuk hogy azonos teljesítmény mellett valamivel többet fogyasztottak a radeonok mindig is. Igazából kíváncsi leszek a Vegára, mert ha a 250W TDP mellett hozza majd a szintén 250W TDP - jű Titan Xp szintjét, akkor megemelem a nem létező kalapom :)

[ Szerkesztve ]

(#20613) BReal válasza kolopele (#20612) üzenetére


BReal
addikt

Az a nagy mókolás annyi energiát és időt igényel, mintha húzni akarnál a kártyán... marha megerőltető. Nincs ezzel semmi baj, aki drágábban akart hasonló teljesítményű kártyát, az megvette a 1060-at, ahogy korábban is megvolt az árkülönbség. Ha meg zavarja a fogyasztástöbblet, akkor veszi a fáradságot, és utánaolvas neki gyorsan fórumokon és belövi ugyanolyan értékekre.

Azt meg próbáld meg nem elfelejteni, hogy az AMD az Intelhez és NV-hez képest töredék pénzmennyiségből 2 fronton kell helyt álljon. Nem lehet könnyű. Most jött ki a pénzügyi jelentés, még mindig mínuszban vannak, de 29%-kal nőtt az éves bevétel. Ráadásul az olcsóbb Ryzenek (r7 alattiak) ebben nincsenek benne, meg nyilván ha a VEGA jól sikerül, abból is adnak el valamennyit.

[ Szerkesztve ]

(#20614) dergander válasza füles_ (#20608) üzenetére


dergander
addikt

Értem én hogy hőt termel,na de akkor ha ez nem megfelelő csökkenteni kell az órajelet/feszt és már halkabb is. Viszont fogyasztási versenyt sose fog sajna az AMD nyerni mivel,teljesen már úton halad mint az NV. Az NV már a 9xx széria óta "kiberhelte" a GPUját a keplerhez képest. Egy megcsonkított kepler kicsit áttervezve a lényegtelen shader számlálókat ki , majd több ROP és lett 30% nagyobb tempó kevesebb fogyasztással. Az AMD még mindig maradt a legelső 7xxx szériás GCN-nél és ez nem is nagyon változott szinte semmit. Csíkszélesség csökkent,de teljesítményt növeltek. Így lényegébe valamit csökkent a hawaiihoz képest.
Az AMDnek is érdemes lenne egy pörgösebb kártya,egy 580-as átalakítani úgy hogy kevesebb CU , viszont több ROP , kicsivel kevesebb textúrázó , és a mai játékok többsége simábban menne. Igen, viszont az AMD szeret a jövőre felkészülni,kérdés mikor kamatozik a jelenlegi tudása.

(#20610) BReal Alulfeszelni azt lehet, kérdés mi a vége,nekem az 1450Mhz elég kellemes , nem sokkal menne alább,de így legalább közel van egy 9ghz Ramórajeles 1060hoz. Kíváncsi leszek hogy az AMD mit húz elő a kalapból az 1070hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#20615) #45185024 válasza Od!3 (#20609) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nincs semmi baj az Alzával, van Pesti telefonszámuk címük csak mivel egy nagy külföldi cég, ha a kártyával problémád lesz küldözgetik emiatt a 2 heted garantált... Meg emiatt eladni kicsit macerásabb mivel nem igazán magyarnak számít. Általában vannak jó ajánlataik, de főleg generációk elején szoktak tőlük rendelni amikor még Magyar nagykerek nem nyomják le az árat.

(#20619) dergander válasza kolopele (#20616) üzenetére


dergander
addikt

A cicergésre meg annyit, szerintem a Sapphire pont az ami nem csinálja(De ha ez nem így van majd valaki megcáfol). Szerintem a cicergés inkább NV kártyákon van,lehet van AMD-n is de én még soha nem találkoztam vele.

(#20620) kolopele válasza dergander (#20619) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem elsősorban MSI kártyáim voltak, vannak, és azok sem ciceregtek még soha. Most ha netalán váltanék egy 1080 TI - re akkor lehet egy Palit lesz a befutó (volt is itt már róla teszt), múlt héten volt nálam egy 1070 gamerock alapon kemény 29 fokkal, terhelve meg 50 fokos volt miközben 30% - on jártak a ventik. Na persze a kártya majd 3 slotot foglal el, van benne anyag rendesen :) Egyébként meg ez a cicergés nem AMD vagy NVIDIA függő, a kártyán kívül más is tud ciceregni, tudnék példákkal szolgálni de ez itt nem az a topic. Ami viszont idetartozik hogy nekem az a gondom ezzel az órajel levétellel hogy akkor a teljesítmény is csökken, tehát halkabb működés, kevesebb hő, viszont gyengébb erő. Ugyanezt csinálják sokszor egy CPU esetében is, lejjebb veszik a feszt, az órajelet, kikapcsolják egy I7 esetén a Hyper Threading - et, ahelyett hogy vennének egy komolyabb hűtőt. A HT kikapcsolása egyébként komoly CPU limitet tud okozni bizonyos játékoknál, nagyobbat mint ha csökkenti az ember az órajelet, akkor már inkább egyből egy I5 - öt kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#20621) füles_ válasza kolopele (#20620) üzenetére


füles_
őstag

Órajelet nem igazán kell csökkenteni, inkább csak a feszültséget. Én alapórajelen -75 mV-ig tudtam elmenni, és jelentősen hűvösebb/halkabb lett a kártya.
Aki meg 1450 MHz-es alapórajelű RX 580-at vesz azt már tényleg nem kellene, hogy érdekelje a fogyasztás. De feltételezem, hogy még itt is lehetne valamennyi feszültséget csökkenteni, ezzel a fogyasztást is csökkentve. Szerintem aki nem tuningolja a kártyáját annak inkább alulfeszelnie kellene a GPU-t, mert tényleg csak nyerni lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#20622) BReal válasza kolopele (#20620) üzenetére


BReal
addikt

Nem jár teljesítménycsökkenéssel az, ha nyersz a fogyasztáson. De Füles is írta, látom.

Hogy az AMD miért ilyen beállításokkal adja ki a kártyáit, az már jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#20623) kolopele válasza füles_ (#20621) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rendben van, de ha ez manuálisan kivitelezhető, akkor már eleve miért nem így jön ki a gyártósorról a kártya? Miért kell a usernek azzal foglalkoznia hogy ne főjön meg a kártyája? Nem az a normális ha hazaviszed, beteszed és játszol vele? Az EVGA - nál is volt ilyen probléma NVIDIA fronton, ott ki is adtak frissítést hozzá, ami valószínűleg szintén a feszt vitte lejjebb. Mindegy, lehet csak nekem magas hogy ezt akkor miért nem lehet már gyárilag így beállítani, és onnantól kezdve már csak a tuningolás lehetősége maradna a usernek.
BReal: Éppen ezt írtam csak megelőztél :) Viszont a fesz emelése, csökkentése instabil eredményhez is vezethet ha valaki nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20624) BReal válasza kolopele (#20623) üzenetére


BReal
addikt

Ott van egy csomó beállítás neten, kipróbálja, meglátja melyik stabil. Ha valaki nem fél tuningolni a kártyáját, ettől se tartson.

(#20625) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!
Régi hd7870 vgamat odaadom bátyámnak és helyette szeretnék venni egy rx 470 vagy rx 480 karit.
Cégre venném ezért fontos, hogy PÉCSI boltban vegyem, ahol igencsak drágábbak az árak, mint mondjuk pesti boltokban.
A következők közül szerintetek melyiket lenne érdemes választani?

Asus dual rx 480 4gb ~72k
msi gaming x rx 470 8gb ~81k
msi gaming rx 470 4gb ~69k
msi gaming x rx 470 8gb ~73k
asus dual rx 480 4gb ~65k
msi armor rx 570 4 gb ~63k

Előre is köszönöm a segítséget!

i5 4570 gpu-ja mire elég kb, dota 2 elfut vele?

(#20626) Lacccca87 válasza G4RWIN (#20625) üzenetére


Lacccca87
őstag

iGPU simán elviszi a Dota2-őt hozzá illő beállításokon.

(#20627) füles_ válasza G4RWIN (#20625) üzenetére


füles_
őstag

Hali!

Első hármat kizárnám, mert túlárazottak, vagy éppen alig drágábban lehet venni tőle dupla annyi memóriával rendelkező variánst.
Asus Dual-nak nem valami jó a hűtése az MSI Armor-ral egyetemben, szóval maradt az MSI Gaming X RX 470 8GB 73 ezerért. Én ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#20628) #61847040


#61847040
törölt tag

Én is támogatom füles javaslatát. :)
Nekem is MSI Gaming X 8GB-os RX470 van, és hasít a játékokban, szinte max részletességű grafikán.

(#20629) pilu85 válasza füles_ (#20627) üzenetére


pilu85
őstag

Pl az asusanak nem vmi jó a hűtése? Ez bővebben pls.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#20630) jacint78 válasza pilu85 (#20629) üzenetére


jacint78
addikt

A dual nem egy nagy durranás és ennek megfelelően olcsó is, de azt azért nem mondanám, hogy nem jó a hűtése.

type your text here..

(#20631) Szeszkazán válasza pilu85 (#20629) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az a fontos , a többi ugyan azon az áron jobb.

(#20632) pilu85


pilu85
őstag

Mindegy h 60fok vagy 73 nem?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#20633) #45185024 válasza G4RWIN (#20625) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez full hülyeség amit írsz. cégnek az a lényeg hogy számlára legyen webáruházból is bőven jó, ezek az árak meg borzalmasak ...580-asakat lehet ennyiért venni.

[ Szerkesztve ]

(#20634) füles_ válasza pilu85 (#20632) üzenetére


füles_
őstag

De minek vennéd azt amelyik 73 fokon működik hangosan, ha van olyan ami 60 fokon működik halkan?

(#20635) G4RWIN válasza #45185024 (#20633) üzenetére


G4RWIN
tag

Tudom, hogy borzalmasak az árak azért kérdeztem.
Sajnos én így tudom megoldani helyben, hidd el!
http://www.bestbyte.hu/cikkek/reszletek/kepek/pag_cikkekKepei.aspx?CIKKID=141350
Ezekkel még nincs tapasztalat?

Köszönöm a válaszokat!

Bocs, mobilról írok.

[ Szerkesztve ]

(#20636) dergander válasza füles_ (#20634) üzenetére


dergander
addikt

Terhelve maximum nagyon jó vizzel van 60 fok. Anélkül híú ábránd. Lehetetlen hogy egy 570 580 annyin menjen... Max ha leveszed az órajelét de akkor az milyen?

(#20637) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok

8 gigás Rx580 Sapphire Pulse-ról tudnátok nekem tapasztalatot mondani? Érdemes szemezgetni vele? Jó vételnek számít?

Köszönöm
:))

(#20638) füles_ válasza dergander (#20636) üzenetére


füles_
őstag

Csak egy példa volt a 60 fok, ő sem valós értéknek gondolta.
Amúgy simán elérhető a 60 fok egy jó léghűtéssel. Ha megemelem a ventillátor fordulatszámot (2000 RPM-re) az én egyventillátoros kártyámon akkor is elérhető a 60-63 fok, de itt már eléggé hallható a hangja.
ID0000 kollégával fejtegettük múltkor a tuning témát, az ő Gaming X 470-ese 60 fok alatt üzemel terhelés alatt.
Egy jó épített vízhűtéssel inkább olyan 40-45 fok körüli érték jellemző terhelés közben.

(#20637) Sadol89
Hali!

Vannak már a topikban Sapphire Pulse tulajok és a beszámolásuk alapján elég jó a hűtése. A külföldi tesztek is dícsérik ezt a hűtést. Szóval ha jó árban van akkor jó vétel, bátran megveheted. :K

[ Szerkesztve ]

(#20639) Sadol89 válasza füles_ (#20638) üzenetére


Sadol89
csendes tag

Okés köszi a választ!

Teszteket én is néztem, de inkább annak a tapasztalatára vagyok kiváncsi, aki már használja egy ideje. Szeretek a személyes tapasztalatokra alapozni. :)
De köszönöm, igy már meg merem venni. :))

(#20640) #61847040


#61847040
törölt tag

Nálam az RX470-es 1.15V-on használva a gyári 1.05V-ról emelve, játékokban 62-70 fok közti hőmérsékleten van átlagban 1400MHz-es GPU órajellel. ;]

Alapfeszültségen alapórajeleken az 54 fokot is kevés esetben érte el teljes terhelés alatt. És nekem is gyári léghűtés van rajta. Szerintem vízhűtéssel nem igen menne 38-40 fok fölé alapfeszültségen. :U

[ Szerkesztve ]

(#20641) Beretvás válasza #61847040 (#20640) üzenetére


Beretvás
addikt

Mese a zöld disznorol. Max 10 fokos szobában.

(#20642) #61847040 válasza Beretvás (#20641) üzenetére


#61847040
törölt tag

Mi 10 fokos szoba? Nálunk a szobahőmérséklet 23-24 fok.

[ Szerkesztve ]

(#20643) andreas9109


andreas9109
tag

Na, hivatalosan is csatlakoztam az RX tulajok tàborába. 😁

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#20644) #45185024 válasza andreas9109 (#20643) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez is egy jó konkrét komment volt :DD

(#20645) BReal válasza andreas9109 (#20643) üzenetére


BReal
addikt

Azért azt megoszthatod velünk, hogy milyen típust vettél, és melyik márkát, ha már beírtad. :) Meg egy kis használat után tapasztalatokat is írhatsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#20646) lacus83


lacus83
Topikgazda

Sziasztok!

RX 580 8Gb nálam egyelőre parkoló pályára került.
Igyekszem összerakni a frissített Topikösszefoglalót.
Már meglevő Rx 570/580 tulajok pár szavas saját tapasztalatait szívesen fogadom :R

Üdv
Lacus

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#20647) kago akira


kago akira
tag

[kép] [kép] [kép] [kép]

Hello mindenki!

SAPPHIRE RX 580 NITRO+ 4GB!

Röviden elég jó. Először meglepödtem hogy mennyire hamar felpörög és hogy a hőcsövek mennyire fel forrosodtak egy kis játéktól, viszont utólag megnézve a catalystot(már nem igy hivják de nem érdekel ;) ), ott már korántsem volt gond. tartotta nekem szépen a hőfokot csak elöre feljebb veszi a ventiket.

Sok tapasztalatom nincs húzással és alul feszeléssel de probálkoztam egy párat és annyira nem ment jól. Viszont tetszik hogy pl rocket-ba és leveszem 75 képkockára és szép langyos marad a gpu főfok. És ugye ezt minden alkalmazásra egyedileg be lehet állítani.

Másik dolog ami szimpatikus hogy a ventiket már nem csak 2000rpm -ig lehet húzni hanem 3000ig. Így ha nagyon elszaladna a hütés akkor is rá lehet szabadítani az orkánt.

Hátrányként amit fel tudok rónia kártyának az az hogy a LED világitásánál valami nagyon bugos és fapados ezért az automatikus világitásnál pl hőfoknál 3 szín van csak illetve amikor te kevered a szineket az is rettentő bugos mert nagyon fehéres lesz a szín hiába tud az elörre beállitott 7 szinnél sokkal erösebbet is kiadni magából.

Ami még fejtörést okozott az az hogy nincs rajta DVI-d amin analog képet is tudna adni igy nem ment nálam minden zökkenő mentesen.

Végezetöl pedig annyi hogy jelenleg oldallap nélkül megy a gép mert nem fér be a vinyó(új lyukat kell furni rá máshova..) így még nem tudom megmondani hogy ilyen zárt házba közel nulla szellözéssel mennyit romlana a hömérséklet :)

Bármi kérdés van az nyugodtan jöhet. (remélem nem feledkezem el a topikról)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#20648) füles_ válasza kago akira (#20647) üzenetére


füles_
őstag

Üdv!

Grat a kártyához, használd egészséggel! És köszönjük a beszámolót, hasznos volt. :R

(#20649) kago akira válasza füles_ (#20648) üzenetére


kago akira
tag

Köszi. Mivel csak nagyon minimál játékokat játszom igy most kb 5 évig sztem ki fog szolgálni. Van kb 7 év lemaradásom a gaming érában. Ami meg fogja kicsit gyötörni az apex,horizon3 és a gta5 De mivel nem vagyok rest visszavenni a minöségből igy nincsenek gondjaim :)

Ami kimaradt az az hogy egy régi 3470 i5 és 8 gb ram társaságában a gta5ben very high nappal 60(catalystba ennyire volt belöve) megvan este viszont 48-50 volt kb.

Sima high beállítással viszont 60 fps megvan az esetek 95%ban

Az apexben pedig már nem rémlik hogy high vagy mediumon de ott is megvan a 60fps.

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#20650) smc válasza kago akira (#20647) üzenetére


smc
addikt

Azt a monitort így használod? :Y

"nem fér be a vinyó(új lyukat kell furni rá máshova..)"
Ne fúrd ki a vinyót!! ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.