Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) BReal válasza R3laX (#21499) üzenetére


BReal
addikt

Miért nem 1600-at veszel? B350-es lapban ugyanúgy fel tudod húzni olyan órajelekre, mint az 1600X-et. És spórolsz 10-15e Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21502) Televan74 válasza kolopele (#21496) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pont ezért kérdeztem.Köszönöm az infót,pont telepítés előtt állok. :K :R

(#21501) BReal Az enyém is vígan megy 3,9Ghz -t sőt még a 4 is megy. 4,1 már problémásabb volt,bootolt ugyan de a Windows már kéket dobott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21503) füles_ válasza 4264adam (#21500) üzenetére


füles_
őstag

Szia!

Jó párosítás. Milyen RX 470-et veszel?

(#21504) R3laX válasza BReal (#21501) üzenetére


R3laX
addikt

Igazából azt nézegettem, de még mire sor kerül a vételre meglátjuk. Már most is látni jó áron X-et hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

(#21505) 4264adam válasza füles_ (#21503) üzenetére


4264adam
veterán

Amilyet találok 65k vagy alatta , nagyon kicsi a készlet mind a boltokban mind a használt piacon , na meg vigyék el a 970-et elsőnek

(#21506) kolopele válasza Televan74 (#21502) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor örülök ha segíthettem a döntésedben :R

[ Szerkesztve ]

(#21507) krizsi94 válasza kolopele (#21489) üzenetére


krizsi94
csendes tag

Nálam a gammát felhúzta az egekbe mióta lefrissült, át se tudom állítani..kifolyik a szemem + az egerem is megbolondult az új frissítés óta.
Ha valakinek van valami megoldása a downgraden kívül hallgatom :)

[ Szerkesztve ]

(#21508) kolopele válasza krizsi94 (#21507) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs. Legalábbis én nem tudok. Vissza az 1607- re, szerencsére az még hasonlít a Win 7 - re kicsit, ami az eddigi legjobb Windows volt, és azt hiszem az is marad. Amíg stabilan be nem állnak a DX12 - es játékok(értsd nem lesz már DX11) lehet megérné arra visszaállni.

[ Szerkesztve ]

(#21509) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

A Win10 frissítette magát, feltette a Creatorst és valamelyik Catalystot, azóta a memória fixen 2000-en megy, és ventilátor sem áll le. A 15.2-t feltettem kézzel, azzal ugyanez.
Tapasztalt valaki hasonlót? Hogy lehet megoldani, driver eltávolítás, újrafelrakás segíthet?

(#21510) R3laX válasza GhanBuri Ghan (#21509) üzenetére


R3laX
addikt

Töltsd le a legújabb DDU programot, ott indítás csökkentett módban. Újraindul, leírtod a drivert, újraindul, felhúzod az új drivert és kész. Én ha drivert cserélek már mindig így csinálom. Szépen kipucolom minden új driver előtt. Nekem így sosincs gond a driverekkel.

(#21511) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Már itt lehetne az az RX580 GamingX+ :W :DD

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#21512) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Itt vannak az AMD kartyak, ezert nincs a boltokban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21513) Pokesz007 válasza Malibutomi (#21512) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ilyen videót se láttam még :Y
Amúgy már leálltak a rx480 gyártásaval? Gondolom beragadt raktár készlet lesz az idén még. Látom,azért vannak aranyárba néha.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#21514) ricsi8800gt válasza Pokesz007 (#21513) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Már nem gyártsák őket tudtommal

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#21515) Pokesz007 válasza ricsi8800gt (#21514) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Bánom,hogy nem akkor vettem,mikor 80 alatt volt az msi rx480 gaming-x 8GB. Csak akkor polcon lett volna. Ezek rx 580-ok olyan zabálósnak tűnnek :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#21516) BReal válasza Pokesz007 (#21513) üzenetére


BReal
addikt

Rákerestem, Giga Gaming 480 8GB van még 1 helyen 80000-ért, akinek kell vigye. Amúgy tény, MSI is több, mint 10000-et drágult, majd gyakorlatilag eltűnt a kínálatból (nem csoda, hisz az ASUS Dual és a Giga után ez volt a legolcsóbb), XFX GTR szintén eltűnt, az ASUS kártyák (DUAL és Strix is) is minimum 6000-et drágultak a legolcsóbb árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#21517) Pokesz007 válasza BReal (#21516) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen láttam tegnap.
XFX GTR -t még látok egy hp-os srácnál 85 ért. Láttam van itt egy pár felhasznaló akinek van ilyen.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#21518) AllTheBest válasza Pokesz007 (#21515) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ha találsz jó áron 580-at akkor vedd meg nyugodtan, kb 5 perc alatt lejjebb lehet nyomni az órajelet 480 szintre és alul is lehet feszelni, szóval a kajálással nem lenne gond :D Az én msi gaminx x 480-am nagyjából 120-130 watt körül ehet alulfeszelve ha nagyon le van terhelve. 1015mv 1305mhz-n, benchmark alatt 90w foygasztása van a gpu-nak msi afterburner szerint, +kb30w a további alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#21519) BReal válasza Pokesz007 (#21517) üzenetére


BReal
addikt

Ha nem nézzük az MSI furcsa módon leesett sokkal jobb árát, akkor számomra egyértelműen legjobb 480-as VGA az XFX GTR.

(#21520) Pokesz007 válasza AllTheBest (#21518) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az jó :) Igaz nem értek hozzá,majd itt megkérdezem,vagy utána járok valahogy,hogyan kell. Persze sok olyan ember van aki nem nézi az fps,Órajel,Fogyasztás stb és nem szól ide a fórumba,hogy baja lenne :) Én meg itt problémázok a fogyasztáson.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#21521) R3laX válasza BReal (#21519) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem sokkal többet tud tuningban a mostani Msi-m, mint az előző Xfx Black-kem. Az Xfx alapfeszen nem bírta már az 1350-et sem, és a legparányibb alulfeszelést se. Az Xfx használtan volt 85, az Msi Aquaból kihozva 78 :) .

Szerk.: Volt már amúgy RX kártyád? Vagy szívod még az információt? :)

[ Szerkesztve ]

(#21522) AllTheBest válasza Pokesz007 (#21520) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Segítek szívesen :D Egyszerű a dolog, csak időigényes mire az ember kitapasztalja, hogy milyen feszen stabil még a kártya működése, mert mindegyik kártya kicsit más :D Kárt sem tudsz vele okozni a kártyában, szóval ezzel csak ynerni tud az ember :D Mondjuk én annyira nem a fogyasztás miatt aggódok, mert napi 1-1,5 óra játék alatt most az a 20-30w nem fog sokat beleszólni a villanyszámlába, de a kártya hűvösebben üzemel, alacsonyabb fordulaton megy a venti. Pl CS:GO alatt szinte folyamatosan passzívan üezemel a kártya, néha-néha felmegy 60 fokra a vag aakkor bekapcsol a venti 17%-on, aztán kb 2 perc és megint áll.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#21523) kolopele válasza Pokesz007 (#21520) üzenetére


kolopele
nagyúr

Látod látod, te ezekkel foglalkozol más meg játszik :D
Az új kártyám 250 W TDP - s, de nem ez aggaszt, hiszen ezt tudtam, hanem hogy kicsit hangos, pedig Gaming X. Valamit Nvidiáék is elcsesztek :( A 980 TI valamikor csendben volt, pedig ugyanennyi volt a TDP - je. 4K felbontás mellett a kisebb zaj elérése céljából végzett órajel csökkentés meg nem igazán megoldás, mert ott néha minden fps számít. Nagy teljesítmény, hangszigetelt ház, ez lesz lassan a jó megoldás, ahogy szerintem AMD esetében is szóba jöhet hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#21524) BReal válasza R3laX (#21521) üzenetére


BReal
addikt

Sajnos nem jött össze rá a keret, voltak és vannak fontosabb dolgok. Azonban a teszteket, véleményeket olvasom ezerrel. :)

(#21523) kolopele: Ugyan nem tudom más modelljénél így van-e, de ahogy olvastam, a 1080Ti 81-2 foknál már dobálja az órajeleket, gondolom ezért kell rá agresszívebb hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#21525) kolopele válasza BReal (#21524) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pedig az igazi teszt az amit te magad tapasztalsz meg :)
Igen, én is olvastam róla, de nem örülök neki mint csendmániás. Lehet lassan tényleg vizesblokkra lesz szükség :)
Olvastam tesztet az 580 - ról azt hiszem a techpowerup oldalán, hogy netezés közben is fel tud melegedni úgy a kártya hogy bekapcsolnak a ventik. Az ember azt várta volna a az elmúlt évek alapján hogy kisebb hő, nagyobb teljesítmény, és most kezd megváltozni a dolog megint.

[ Szerkesztve ]

(#21526) Pokesz007 válasza AllTheBest (#21522) üzenetére


Pokesz007
senior tag

AllTheBest Nekem meg heti szinten 4-5 óra :D Szóval az se fog beleszólni a villanyszámlába. Mikor 2x Asus 8800 GTS 320MB kártyáim voltak,akkor csak nagyobb fogyasztás volt :D
kolopele Sose foglalkoztam vele,csak állandóan ezt a topicot olvasom és rámjött. Amúgy nem zavarna. Csak lehet ,hogy Sapphire hd 7850 2GB után lehet,szokatlan lenne,ha hangosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#21527) Televan74 válasza kolopele (#21525) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mit vártatok egy erősen túlhajtott P10 -től. A RX480 Gaming x -re elég volt egy 8pines, a RX580 -ra már kettő kell belőle.De jó hogy,nem ugrottam bele a cserébe.20.000 -t megint elszórtam volna +10-15 fps -ért,a nagyobb fogyasztásért,és a vele együtt járó hőmennyiségért.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21528) imi123 válasza Televan74 (#21527) üzenetére


imi123
őstag

Kár is lett volna.
Az MSI RX480 GAMING X egy kiváló kártya.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#21529) kolopele válasza Televan74 (#21527) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ez igaz, de nem titok hogy Nvidiásként mást vártam az 1080 TI - től. Mondjuk netezés közben itt nincs felmelegedés mint az 580 - nál, az AMD architektúrája viszont eleve melegedősebb volt eddig is. Vízhűtés, vagy nagyon jó házhűtés a megoldás, ami viszont kissé kizárja a hangszigetelt házat.

(#21530) BReal válasza kolopele (#21529) üzenetére


BReal
addikt

Érdekes, más ilyenre nem panaszkodott idle alatt. Egészen véletlenül nem 2 kijelzőn használtad?

(#21531) kolopele válasza BReal (#21530) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet valamit félreértettél. Az 580 - nál írták ezt, arról nincs tapasztalatom. Az én kártyám idle alatt nem megy fel.

(#21532) BReal válasza kolopele (#21531) üzenetére


BReal
addikt

Igaz. Viszont ez az egy teszt van Tpowerupon:

"Also included is the idle-fan-off feature we love so much since it provides a perfect noise-free experience during desktop work, Internet browsing, and even light gaming."

Átfutottam a hangerő-hőmérséklet-összegző oldalt is, nem találtam. Biztos máshol olvastad. Az meg már nem AMD, hanem AIB partner gyártói hiba.

[ Szerkesztve ]

(#21533) kwzatz


kwzatz
őstag

Akinek 470/480/570/580 kártyája van: Szerintetek van bármi esély arra, hogy a Wolfenstein: New Order újra játszható legyen? Most, hogy volt egy erősebb steam leárazása, megvettem, mert korábban kimaradt, és totálisan játszhatatlan, össze-vissza ugrál 25-60 fps között (ráadásul a helyszíntől/akciótól függetlenül, teljesen random módon, 2 másodpercenként stutter, rohadtul zavaró), mindegy milyen beállítást használok, ugyanaz minimumon és maximumon is. A netes megoldások már nem működnek hozzá, a hozzátartozó steam fórum is ezzel a problémával van tele. Emellett ahogy olvastam, a 4. pályán majd folyamatosan crashelni is fog, ami szintén biztató. Azt írják, hogy régi kártyával, régi driverrel megy normálisan, de most tényleg létezik ilyen, hogy RX kártyával meg be kell nyelni, hogy nem oldják meg a problémát? (Ja, az meg külön vicc, hogy talán a legújabb driverrel el sem indul a játék :D )

[ Szerkesztve ]

(#21534) BReal válasza kwzatz (#21533) üzenetére


BReal
addikt

Rákerestem, durva. Jelentsd a problémát, hátha több jelzésre csinálnak valamit.

(#21535) kolopele válasza kwzatz (#21533) üzenetére


kolopele
nagyúr

Olyan ez mint a Ryse Son of Rome, az a Windows 10 - en szaggat veszettül, fel kellett tennem a Win 7 - et amíg végig toltam :) Ez lényegében hasonló, csak itt most az architektúra miatt vannak bajok.
BReal: Lehet máshol olvastam, nem mentettem el.

[ Szerkesztve ]

(#21536) AxBattler


AxBattler
félisten

Pfff! :Y

iPon-ban nincs egy szál elérhető RX470/570/480/580 sem!
Mi van itt már a nagykerekkel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21537) syler123 válasza AxBattler (#21536) üzenetére


syler123
veterán

Most 1 hónapig szerintem nem is érdemes venni RX 570-et/580-at. A korlátozott készlet miatt árakat is emeltek. Sokkal olcsóbban voltak ezek a kártyák néhány hete, most már érdemes várni, de nem tudom mikorra lesznek normális készletek.

(#21538) racis válasza kwzatz (#21533) üzenetére


racis
tag

Én 470-el játszottam vele és semmi hibát nem tapasztaltam.
És 480-al is ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#21539) jacint78 válasza AxBattler (#21536) üzenetére


jacint78
addikt

Semmi, elfogyott a csip nem tudnak kártyákat gyártani, majd nyár közepén lesz legközelebb.

type your text here..

(#21540) Malibutomi válasza jacint78 (#21539) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mitol fogyott volna el, ezeket folyamatosan gyartjak.

(#21541) BReal válasza Malibutomi (#21540) üzenetére


BReal
addikt

Amazonon is elérhetőek, ami meg nem, az jövő héten lesz elérhető. De ezek nem érdeklik Jacintot. Szerinte majd július közepén lesz legközelebb. :D Röhej.

[ Szerkesztve ]

(#21542) jacint78 válasza Malibutomi (#21540) üzenetére


jacint78
addikt

Kérdezd a német nagykerest aki ezt mondta....

ami meg nem, az jövő héten lesz elérhető

Ja, sokminden volt elérhető, aztán az elérés helyett a hoppá, mégsincs érkezett válasznak...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#21543) BReal válasza jacint78 (#21542) üzenetére


BReal
addikt

Ezt majd jövő hét 30-31-én megbeszéljük. :)

(#21544) kwzatz: Nem is feltétlen csak driver miatt lehet ez. Lehet eltérő Win típus, de akár eltérő update is.

[ Szerkesztve ]

(#21544) kwzatz válasza racis (#21538) üzenetére


kwzatz
őstag

Gyakorlatilag ugyanez a konfigom, mint neked (i5 6500, MSI Mortar), annyi a különbség, hogy Sapphire Nitro+ 4GB RX 470-em van. Nem tudnád megmondani véletlenül, hogy melyik driverrel toltad? Vagy esetleg ha nem emlékszel, akkor azt, hogy mikor játszottál vele? Abból kb. meg lehetne állapítani a drivert, legalábbis azt, hogy melyik előtt keressem. Előre is köszi!

BReal: Igen, ha nem találok semmi megoldást, akkor jelzem.

[ Szerkesztve ]

(#21545) Malibutomi válasza jacint78 (#21542) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az angolokhoz biztos mashol gyartjak a chipeket, hogy minden bolt tele van 580-al.

(#21546) jacint78 válasza Malibutomi (#21545) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy nagyobb volt a raktárkészlet, vagy ők a prioritás és nekik szállítanak, vagy rendeléskor közlik, hogy bocsi beszállítói probléma van... Attól, hogy fenn van a webáruházakban még nem biztos, hogy tényleg elérhető is egy termék Nem tudom mi értelme ennek a kötekedésnek, nem én találtam ki és feltűnhetett volna az is, hogy az AMD új kártyái is folyamatosan késnek ami jelezheti akár azt is, hogy igencsak szükös a gyártókapacitás és az is eléggé logikus, hogy most inkább az új lapkákat gyártják.

De, ha tudsz olcsó kártyát valamelyik nagykerben akkor szólj, mert ismerősöm venne jó tételben. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#21547) kwzatz válasza BReal (#21543) üzenetére


kwzatz
őstag

Jogos, lehet más oka is, de a Win7-et kizárnám, hogy probléma, ha Win10-em lenne, jobban gyanakodnék rá. A játékot meg már szerintem jó ideje nem patchelik (szintén nem túl biztató), ezért gyanakszom arra, hogy a driverekben ment félre valami.

(#21548) BReal válasza jacint78 (#21546) üzenetére


BReal
addikt

Jaja, biztos nincs készleten, ha egyszer azt írja.

(#21549) McMurdo válasza BReal (#21548) üzenetére


McMurdo
újonc

Hm. De akkor a hazai boltokból miért tűnt el ennyire? Sapphire-t szerettem volna venni, de nagyobb üzletekben is azt mondták - a weboldaluktól eltérően - hogy még rendelni sem tudnak...

'Átkozott téli nap!'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.