Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Don.Corleone válasza Laja333 (#19140) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

VRM-t nem jelzi ki, javítsatok ki de a win7-et használóknál nem elérhető, úgy tudom. Mással lehet ezt mérni egyébiránt?

Gondolkodok egy hátsó ventin, sajnos olyan az asztal kialakítása hogy hátul egyrészt félig zárt, és nem a legjobb a szellőzése. Ahogy megfigyeltem Xfx kicsit melegebb, Msi 60 fok fölé sose ment. Eddig ennyit szűrtem le, amúgy pazar kártya. :)

(#19152) #45185024 válasza R3laX (#19150) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hogyne lenne sok. Ez nem ilyen analitikus alulfeszelek és kiismerem a kártyámat dolog hanem "BMW-s csutka gázzal indulok a zöldnél izzon a kipufogó mert az sötétben úgyis királyul néz ki aztán ha baja van majd gariztatom" féle szemlélet.

[ Szerkesztve ]

(#19153) Don.Corleone válasza R3laX (#19150) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Beraktam és használom, nem nyúltam semmihez. (Persze már jönnek a fikagépek egyből, meg sem lepődök. :D ) Mit kellene állítanom, és hol? Tuninghoz nem értek, így nem is baszogattam semmilyen beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#19154) BReal válasza Don.Corleone (#19153) üzenetére


BReal
addikt

De hát te kérdezted meg, hogy mit szólnak a táblázat értékeihez. :D

(#19155) Don.Corleone válasza BReal (#19154) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Igen, gondoltam normális útbaigazítást kapok tapasztaltabb felhasználóktól, de itt egyből le kell hurrogni az embert, hogy ja persze mert össze vissza állítgatja. Ismétlem még1x, nem nyúltam semmihez, ezért kérdezem hogy a dobozból kivéve, ez így megfelelő-e?! Azt hiszem jobb lesz kerülni ezt a fórumot.

(#19156) BReal válasza Don.Corleone (#19155) üzenetére


BReal
addikt

Szerintem R3laX korrektül válaszolt a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#19157) Peddy789 válasza BReal (#19149) üzenetére


Peddy789
őstag

de mi az a wattman???

(#19158) füles_ válasza Peddy789 (#19157) üzenetére


füles_
őstag

[link] [link]
Az AMD saját tuningprogramja. Olyan mint az MSI Afterburnerje például.
A Radeon Settings-ben találod meg.

[ Szerkesztve ]

(#19159) R3laX válasza Don.Corleone (#19155) üzenetére


R3laX
addikt

Ez nem fika, csak furcsaképp magas alap vcore-ja van a kártyádnak. Nézz rá esetleg GPU-Z-ben is.

szerk.: + Nekem az XFX Black 1.125-öt kapott alapon 1340/2000-en, tényleg nézz rá GPU-Z-ben, lehet hibás a HWinfo.

Amúgy többiek!: Az új driver tényleg ennyit dobott a Fire Strike-on, vagy mi lelte? Mert eddig 14800 körül adott GS score-ra, most meg 15180 :Y . Megnéztem a Crimson-t full alapon van. Lefuttattam ma a tesztet, miután beraktam az "új" Geil Ares 2400-as ramomat, ami dobott is a Physics score-on egy +200 pontot, de a GS score is ezért lehet magasabb, a ram miatt? nem hiszem.. Így viszont neki kéne leselkednem újra az 1480/2350-nek ;] >>Score<<

[ Szerkesztve ]

(#19160) füles_ válasza R3laX (#19159) üzenetére


füles_
őstag

És igazad van! :C

Én amikor legutóbb mértem 2 hónapja 12 025 GS-et kaptam, most 12 286 GS a 17.4.1-es driverrel :C

[ Szerkesztve ]

(#19161) Pityu. válasza #45185024 (#19130) üzenetére


Pityu.
nagyúr

engem nem igazán érdekel a full hd feletti dolog

#KRoy19

Én nem hazudtam,a 4k t nem igazán én firtattam,sőt le is írtam a véleményemben,hogy nem érdekel a 4k ahogy írtam ez előző hozzászóló írta a 4k dolgot

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19162) Don.Corleone válasza R3laX (#19159) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Nem a te hozzászólásodra értettem a "fikát", utána nézek meg van frissítés is hozzá. Olvastm wattman-ban lehet egyedi beállítani, valakinek van egy jó beállítása ehhez a feszültséghez?

(#19163) Laja333 válasza füles_ (#19160) üzenetére


Laja333
őstag

Érdekes, nekem is dobott 200 pontot az új driver. Inkább az az érdekes, hogy mindenkinek ennyivel lett több. :D

(#19164) Pityu. válasza Peddy789 (#19137) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem nincs olyan sűrűn kidobni való pénzem,lehet következőleg már nem is gémerkedek,csak majd össze rakok egy sima gépet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19165) távcsőves válasza Don.Corleone (#19139) üzenetére


távcsőves
senior tag

Milyen a házad? Ez kicsit off itt, de nincs kép róla? Hol van benne ventilátor ilyesmik. Amúgy ja, nem alacsony hőfok, de nem olyan gáz. Mintha bent rekedne a meleg.

[ Szerkesztve ]

(#19166) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Cooler master k280, ebben elöl ugye van alapból egy ventillátor beépítve, procin pedig egy cm evo, több ventillátor nincs benne. Hátul lenne egy üres hely ahova még fér. Egyébként igen, ahogy írtam fentebb, sajnos olyan helyen van a gép hogy hàtulról nem szellőzhet jól, megreked a levegő ahogy írtad is. Ez a 80 fok az Xfx esetében egy majdnem határérték?

Később frissítem a mérős programot és kirakom szabad helyre a gépet, kíváncsi vagyok úgy mi lesz az eredmény. Feszültség jobban zavar, bár ilyen asic-al számítottam rá hogy lesznek megoldandó feladatok.. :/

[ Szerkesztve ]

(#19167) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

1-2 hónapon belül tervezek venni egy RX 470 kártyát, az MSI Gaming-X tűnik befutónak, viszont van vele egy gondom - nem biztos, hogy befér a gépházba. Elvileg 276mm hosszú, akinek esetleg ilyen van, meg tudná mérni, ez melyik részre vonatkozik - a kártya teljes hossza, vagy a PCI-e "fül" nélkül? Illetve a magasság is kérdéses, a házamba 160mm magas hűtő fér be, ez a VGA 140mm magas, + még rájön ugye a PCI-e csati. Ezt is megköszönném, ha megmérné valaki.

:R

Ui: Az 570/580-at megvárnám, ha másért nem, hogy hátha leljebb nyomja a 4xx széria árait.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#19168) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Helló, helló!
Gigabyte rx 480 8gb windforce rev 1.0 kártyám van.
Pár napos, úgy kaptam hogy a ventillátor vezetékei össze vissza kuszálódva ütköztek a lapátokkal így keltve kellemes süvítő hangot. A nyák szemmel láthatóan ferde mint egy banán. Ez tehet az alaplapomban kárt? Garanciális probléma?
Illetve ma ez fogadott Doom indításakor, majd a gépki-be kapcsolása után is. Ismételt kikapcs majd a másik display portba dugva a monitort megjavult, utána visszadugtam az előzőbe és most ott is jó. De mire utalhat ez?
A monitor is vele jött új, de mikor kinyomtam a gépet egyből kiírta rendesen hogy no signal gondolom arra kevesebb az esély hogy a monitor hibája.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19169) #61847040


#61847040
törölt tag

Sziasztok,
az előbb raktam be a frissen vásárolt MSI Gaming X RX470 8GB kártyát a gépbe, meg se nyikkan a gép vele... :W

Ha visszarakom a régi HD6990-est egyből beindul. Mi lehet a gond? Kérlek benneteket segítsetek, mert agyérgörcs kerülget... :(
Hibás lenne a kártya?

Asus Maximus Gene IV-Z alaplapom van, furcsállom, hogy az RX470-essel meg se mozdul a gép, csak villog a monitor továbbra készenléti állapotban, míg a régi HD6990-el beindul...

Köszi előre is a segítségeteket! :(

(#19170) Remus389 válasza #61847040 (#19169) üzenetére


Remus389
veterán

Kiveti a gép az idegen testet :D

A BIOS-ba tégy mindent default-ra, vagy "fail safe"-re első körben :)

Különben ha nagyon nem megy, nekem jó lesz crossfire-ba :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19171) #61847040 válasza Remus389 (#19170) üzenetére


#61847040
törölt tag

BIOS-ba a Primary VGA opciót PCI-E-ről default Auto-ra tettem most. A többi része a BIOS-nak a proci és memóriával stb. kapcsolatos.

Azokat is külön Default-ra tegyem mind?

Hát érdekes lenne ha az alaplapom nem tudná kezelni élből az RX470/480-as kártyákat... :F

[ Szerkesztve ]

(#19172) jeni válasza #61847040 (#19169) üzenetére


jeni
félisten

Nézd meg a másik slotban megy a MSi 470,a tápot rendesen rátetted?

Tudom banális volt a kérdés.
A csatlakozón nincs valami fura eltérő kinézet,forrasztás,érintkezés?
Alapból el se indul a géped?
Mert ebben az esetben a kártya hibás!
Másik gépben kitudod próbálni?
A VGA kimeneteket is ellenőrizted a karin? Semelyiken nem ad képet?
Ha nem indul el a gépedben akkor zárlatos a karid,vagy azon belül valamelyik része hibás!

Annyi,hogy 3 napon belül szó nélkül köteles kicserélni a bolt a karidat!

Mivel a régi 6990 kariddal azon a slotban megy a géped akkor az alaplapot kizárhatjuk,hogy hibás lenne. Ellenben ha új PCIe 16x csatlakozása eltér vagy rosszul van megcsinálva ez is okozhat problémát. Próbáld meg a két kártya csatlakozóját ellenőrizni,hogy ténylegesen mindegyik érintkező jó helyen vannak és nincsenek látható eltérések egymáshoz képest!

Inkább a karit próbáld a másik gépben,hogy kizárd,hogy az alaplap vagy VGA kari a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#19173) #61847040 válasza jeni (#19172) üzenetére


#61847040
törölt tag

Sajnos nem tudom másik gépben kipróbálni,
a régi kártyával gyönyörűen működik újra. Ez az ami fura nekem... :(

Amikor beindítom a gépet az RX470-essel elkezd szépen pörögni a VGA 2 ventillátora, világít szépen az MSI logó, de még a csipogó hang se szólal meg, ami a régi kártyával megszólal, ahogy feláll a BIOS.

Compker webáruházából rendeltem a kártyát. Olyan lehet, hogy amikor a futár kiszállította szállítás közben sérült valami a kártyában?

A csatlakozó teljesen szépen belemegy, viszont ami fura, ehhez a kártyához meg kell tekerni, fordítani a tápon levő 8 pines csatlakozómat.

Sajnos nem tudom másik gépben megnézni a kártyát, nem megoldható a környezetemben. :W
Létezik, hogy az alaplap már nem támogatná az RX470-es szériát???

Néztem a PCI8x slotban is, ott se mukkan meg a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#19174) jeni válasza #61847040 (#19173) üzenetére


jeni
félisten

Szállítás alatt nem sérülhet ha bontatlan csomagolásban kaptad meg. Azonban lehet,hogy maga a kártya VGA kimenete a DVI vagy a HDMi hibásak benne.
Mivel írtad,hogy van világítása a logójának és pörög a venti is rajta, tehát kap áramot.

Akkor is pörög a venti és világit a logó ha a 6PIN csatlakozó nincs is rádugva?

Az alaplapnak semmi köze,hogy egy újabb 470 vagy a 480 karit teszed be! Akkor lenne értelme a kérdésnek ha PCIe helyett valami más szabvány van kialakítva. Fóleg ha korábbi HD6990 működik. Az is PCIe csak 3.0 helyett csak 2.0-t ismer de ettől függetlenül nincs jelentősége és nem emiatt nem megy az új kártyád!

Alapszinten ha nincs rádugva a 6PIN csati akkor is a BIOS be kell tudjon jönni az új karival.

Nem biztos,hogy pont a DVI vagy a HDMI a rossz a kimenetén,lehet,hogy az AMD chip a rossz vagyis a lelke a rossz!

Látszik-e ,hogy volt korábban használva?

[ Szerkesztve ]

(#19175) #61847040 válasza jeni (#19174) üzenetére


#61847040
törölt tag

Nem néztem még úgy a logót, hogy nincs rádugva.
Ez miért lenne fontos?

Ezekszerint akkor 99% hogy kimeneti probléma lesz? :(

Értelek, akkor maradt sajnos a gari egyedüli megoldásként? Gondolom célszerű videokártya vásárlásnál a gépet is elvinni, hogy a közeljövőben az ilyen fatális hibákat elkerülje az ember.

[ Szerkesztve ]

(#19176) füles_ válasza $p@rr0w (#19168) üzenetére


füles_
őstag

Szia!

Nekem gyanús az egész kártya. Használtan vetted? Ha újonnan vetted akkor le volt rendesen ragasztva a doboz és a kártyán sem voltak arra utaló jelek, hogy ezt már használták?
Szerintem leejtették, vagy nem tudom.

(#19177) MasterMark válasza #61847040 (#19175) üzenetére


MasterMark
titán

Ha kimenet probléma lenne, akkor hallanád csippanni a géped ahogy bebootol, mivel az nem akasztja meg a boot folyamatot.

Gépet kihúzod, elem ki, vársz, elem vissza.

Kell a BIOS reset, nekem sem indult a gép elsőre mikor beraktam a Nitro+ 470-et.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19178) Remus389 válasza #61847040 (#19171) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor is tegyél mindent defaultra, vagy fail safe-re.

Hidd el, elindul :)

bekavar a tunning.

egyébként egy HD 6990-et lecserélni, hát nem tudom, annyival nem gyorsabb az rx 470, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19179) sakal83 válasza #61847040 (#19175) üzenetére


sakal83
addikt

Bios frissítést csinálj.

(#19180) MasterMark válasza sakal83 (#19179) üzenetére


MasterMark
titán

Ez szintúgy jó ötlet, de csak ésszel.

Switch Tax

(#19181) jeni válasza füles_ (#19176) üzenetére


jeni
félisten

nálam az MSi 480/8GB és az MSi 1060 GTX Geforce 6GB se volt gyárilag leragasztva a doboza kívülről.

(#19182) #61847040 válasza MasterMark (#19177) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom még a BIOS teljes reset-et, hátha. :(
Akkor a kimeneti gond kilőve.

Az alaplaphoz a legfrissebb BIOS van letöltve, de azért köszi a javaslatot. :)
Megpróbálok mindent dafault-ra rakni és úgy megnézni. Remélem sikerül életet lehelni bele. :D

[ Szerkesztve ]

(#19183) MaxxDamage válasza jeni (#19181) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos már rég nincs leragasztva a VGA-k doboza (és még sok másik hardver elem doboza sem) :(
Így könnyen lehet, hogy a kedves vevő eláll a vásárlástól, visszaküldi és a bolt újra eladja.. (azt kitudja mit is) :U Benne van a pakliban...

(#19184) fules:)): Akkor az XFX egy különleges darab, mert Asus, MSI , stb.. nincsenek gyártás közben leragasztva :( /korábban érdeklődtem gyártónál (Asus) és sablon szöveggel leráztak...) :D

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19184) füles_ válasza MaxxDamage (#19183) üzenetére


füles_
őstag

Nekem le volt ragasztva az XFX doboza. Amúgy igen, ha nincs leragasztva könnyebb újra eladni.

(#19185) #61847040 válasza füles_ (#19184) üzenetére


#61847040
törölt tag

A kártyán nem látom nyomát, hogy már használva lett volna, bárhogy is nézem.

(#19186) $p@rr0w válasza füles_ (#19176) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hello, köszi a válaszod, a dobozt szerintem kinyitották, azon semmi leragasztás nem volt, az Oázis computertől vettem, új kell hogy legyen számlát adtak. Maga a kártyát burkoló elektrosztatikus zacsi le volt ragasztva egy darab ragasztószalaggal az elég nehézkesen jött le, nekem úgy tűnt hogy én vagyok az első aki azt kibontja.

Most Doomoztam egy órát, előtte Mad Max ment egy órát semmi hiba, nem tudom nem-e a Fraps hülyítette meg a Doomot, Opengl-en van, Vulkanra ha átteszem akkor el se indul crashel azonnal.

Illetve ami feltűnt hogy random egy fehér led felvillan a tápcsatlakozó közelében a kártyán, ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19187) #61847040


#61847040
törölt tag

Alaplapon van ilyen állapotjelző led, amin kód található.
A 97-es szám világít rajta, mikor nem indul be a kártyával.

97 - Console Output devices connect ( mit jelent ez a szöveg? )
Az alaplapi kézikönyv ezt a mondatot írja a 97-es kódhoz. Hogy értelmezzem ezt most a kártya viszonylatában? :F

(#19188) #61847040 válasza sakal83 (#19179) üzenetére


#61847040
törölt tag

Sajnos az alaplapom legfrissebb BIOS-a 2012-es keltezésű.

[ Szerkesztve ]

(#19189) Kiratheonly válasza #61847040 (#19188) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nekem is volt már ilyen. A PCIE boot optiont kell átállítanod, Legacy-ra.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#19190) jeni válasza #61847040 (#19187) üzenetére


jeni
félisten

a gyereknek szintén Asus P8P7 1155 tokozású i5-2500K proci van amibe nem rég tettem egy 280X karit és gond nélkül megy. valahogy így kell menni a tiednek is. azon még régebbi BIOS van rajta.
nagy az esély arra,hogy hibás a kari melyet vettél/kaptál.
a 6990 karival használd és törölj minden AMD szoftot ami legyen az a Windows alapon legyen. ezután tedd be a 470 karit,ha ez sem old meg semmit akkor inkább vidd vissza a boltba.
az más dolog,hogy fordított a táp elrendezése a kártyán. a dugókat rosszul nem tudod rádugni hacsak nem erőszakolod be oda!

Kiratheonly
ez is lehet megoldás,de ez nem a PCIe -NVMe SSD esetén van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#19191) macy válasza #61847040 (#19188) üzenetére


macy
addikt

Milyen kimenetről próbálod? Van valami átalakító a VGA-ra dugva?

(#19192) Askformore


Askformore
senior tag

Másnál is elcsesződött a Division a patch után? Vagy az én kártyámmal lett valami? Random fps dropjaim vannak nem is mindig indokolt helyeken.. BF1 ugyanez.. tegnap ME Andromedát is próbáltam, ott szintén voltak érdekes dolgok teljesítményt tekintve... valamint ez a GPU kihasználtság több, mint érdekes, 2560x1440 minden LOW, 60FPS limiter beálíltva... random leesett 45-re..

MSI RX480 4GB + FX8350.. és a "szarazefiksz" dumára nem vagyok kíváncsi, mert ugyanezzel a géppel játszottam több 10 órát szinte fix 60 fps-sel a Division-nel, most meg stutter, microlag, és fps droppok tömkelege..

(#19193) BullKoxa válasza Askformore (#19192) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Nekem csak annyi van kb 2-3 hete a Divisional, hogy a főbázison ( Posta ) mikor megyek be az utcáról ahol csak gyalogol az ember a kép néhol bekockásodik, mintha Vga ram baja lenne . De csak abban a részben . 1.6-s Patch amiről beszélek, DX12-ben . Droppot nem tudom mert ne mhasználok olyat ami mutatná DX12-ben az FPS-t , AB , RivaTuner kizárva a WattMan miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19194) BReal válasza Askformore (#19192) üzenetére


BReal
addikt

Patch vagy driver után?

(#19195) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Csináltam egy gyors tesztet az msi rx480 gaming x 8gb kártyával,de nem vagyok otthon ezekben a tesztekben ez most milyennek számít
Ezen a beállításon használtam

ez lett az eredmény

cicergő hang még mindig van,mert még az msi által ájánlott tuning dolgot nem próbáltam ki,de azért új táppal halkabb cicergés mint az előzővel volt,viszont itt ott kicsit olyan gerjedősebb hangja is volt kicsit idegesítőbb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19196) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Csináltam még egy ilyen tesztet is

Itt is volt egy két fura hanghatás a kártyától.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19197) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És még egy utolsó directx12

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19198) #61847040 válasza Kiratheonly (#19189) üzenetére


#61847040
törölt tag

Igen, közben már rájöttem. Köszönöm utólag is! :DD
5 órán keresztül GTA5-öztem vele, ég és föld a HD6990-hez képest... :)

Durván 3x gyorsabb a kártya, GTA5-ben fű nincs maxon egyedül, meg advanced menüben a látótáv van 50%-ra véve, és a magas részletességű árnyékolás kikapcsolva. Többi funkció mind ultrán és very high-on. Szinte sosem esik 50 fps alá a megjelenítés, átlagban viszont 60-70 körül van. Megérte a 8GB-os verziót megvenni, és alap órajeleken is bivaly erős a kártya. :R

Az ASIC Quality is bika, 81.5%-ot ír rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19199) távcsőves válasza $p@rr0w (#19168) üzenetére


távcsőves
senior tag

Hello!

Állj el tőle, ha tudsz, és cseréltesd másra. Álltalános ez a zörgő ventilátor panasz, és rendszeres az új korában hozzáér a vezeték a ventilátorhoz kivitel is. A nyák görbülés sem egyedi, és ami igazán gáz, nem csak rx vga-val van ez. Tehát ne az AMD Polarist kerüld, hanem a érted. ;) ( Nem tünik egyenletesnek a minöség, furcsa ez az ISO minösítések korában. Egy két hibás darab mindig benne van, ezért van a garancia, ez van. De ez a ferde nyák és zörög a venti vagy a müanyag burkolata, már lassan védjegy )

[ Szerkesztve ]

(#19200) távcsőves válasza Don.Corleone (#19166) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mindenképpen kell hátra fel ventilátor. Ha nem volna az oldallapod rácsos a vga magasságában, már elszabadult volna a pokol. Nem néztem utána a Te konkrét XFX-ed pcb-jén lévő alkatrészeknek, de 80fok overall még nem halálos. :) A probléma az, hogy jön a nyár. Kell a hátsó venti, és pár cm hely kell legyen ott, akármenyire is hátra tolod, mert a gép kábel csatlakozói is hátul vannak. Tehát mindig van ott pár cm hely. Vagy marad a ház csere. De olyan, aminek a felső részébe épithető ventilátor, ezzel a legkönnyebb halk és hatékony szellőzést elérni, olyan gépen is, amin nem csak gizike excellezik. Olcsón is vannak ilyen házzak, pl Zalmann Z3. A legjobb az, amikor az alsó lemezen a táp elé is tehető ventilátor. Nincs az a pc alkatrész amit ne lehetne egy ilyen házban lehűteni. Az én gépemben volt 480-as vga. Aki ismeri, tudja hogy szerett fűteni. Mégsem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.