Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) távcsőves válasza távcsőves (#19200) üzenetére


távcsőves
senior tag

De levett oldallap is megteszi amig rendezed a helyzettet. Szerintem kb 15fokot fog esni a hőmérséklet.

Tanulságos videó a témában, kell a venti hátra vagy felülre.

[ Szerkesztve ]

(#19202) BReal válasza #61847040 (#19198) üzenetére


BReal
addikt

Na látod, milyen hasznos tanácsok vannak itt, mert abból amit írtál, többen gondolhatták, hogy a kártyával van gond, és mégse. :)

(#19203) BReal válasza távcsőves (#19201) üzenetére


BReal
addikt

Jaja, jól ismert videó. Ha már van egy első és hátsó venti, akkor a legtöbbet megtetted. Ezek után egy plusz első, és 1 felső venti minimálisan befolyásolja a hőmérsékleteket, de azért a 1-2 fokért CPU és GPU fronton nem hiszem, hogy megéri a plusz kiadott költség a ventiért (kivéve nyilván, ha a házhoz adták, akkor érdemes aktiválni őket). A második felső venti 0 fokot hozott mindkét komponensnél. A teljesség kedvéért egy 1-1 oldalventis változatot is megnéztem volna, nyilván az aktuális házban ez nem volt kivitelezhető, de egy másikban megnéztem volna. Mondjuk az az érzésem, hogy nagyjából annyi pluszt hozott volna, mint az 1 felső ventihez képest plusz 1 felső venti. :D

(#19204) #61847040 válasza BReal (#19202) üzenetére


#61847040
törölt tag

Szerencsémre BIOS beállítás volt. :DD

(#19205) #61847040


#61847040
törölt tag

1.0625mV volt terhelés alatt a max mérhető Vcore, fogyasztása pedig 60-80W közt ingázik. Sikerült egy nagyon ütős példányt kifognom. :D

(#19206) $p@rr0w válasza távcsőves (#19199) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Sajnos nem olvastam hogy a Gigabyte ilyen hulladék. Elállni nem tudok, mert céges névre kértem a számlát. :(
Meg kell várnom amíg meghal ha meghal. Alaplapom slotjában nem tehet kárt ugye? Mert az már nem garis.

Vezetéket megigazítottam így nem zörög. Bárcsak találtam volna ezekről infokat, de csak annyit láttam hogy a friss biossal már ajánlott a Gigabyte... De a bios nem egyenesíti ki a nyákot...! :O

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19207) füles_ válasza $p@rr0w (#19206) üzenetére


füles_
őstag

Esetleg kaphatunk egy képet, hogy mennyire hajlott az a PCB?

Nem a Gigabyte hibája, hogy ferde a PCB. Ez előfordulhat más gyártók kártyáinál is. Jó múltkor valakinek az MSI Gaminggel volt problémája, mozgott az egész hűtés, meg talán a PCB is ferde volt, már nem emlékszem.

(#19208) távcsőves válasza $p@rr0w (#19206) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ilyesmi a tied is? Sajnálom, nem célom a megtévesztése senkinek, amiről Füles ír, talán Trufa12 MSi kártyája lehetett, amin a nagy szürkeimportban talán keresztül ment egy traktor.... Mert konkrétan hűtő lötyögésről csak ő számolt be. 2db volt ami pasztahibás volt, és azt hiszem szintén 2-en jelentettek itt nem induló ventilátort... És mitnha lett volna egy aminek a kimenete (HDMI talán) volt hibás. Ezekre emlékszem. Ennyit az MSI-röl. Gigabyte rx470 rendben volt hőmérsékletre és órajelekre a kezdetektől, nem volt kiemelkedő, de jó volt. RX480 vonalon viszont vagy hangosabb volt mint a többi vagy melegebb. Erre jött egy bios frissítés, ezt korrigálta, így már akkora különbség nincs a többihez képest. Így bekerült az összefoglalóba ajánlottként, mert hangosan izgultak itt a giga tulajok. De ezek a ventilátor és rezgés problémák nem oldódnak meg bios frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#19209) #17283328 válasza $p@rr0w (#19206) üzenetére


#17283328
törölt tag

Szerencsére nálam hibátlan a Giga kártya, sajnálom, hogy hibásat fogtál ki.

(#19210) távcsőves válasza távcsőves (#19208) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ja igen, az MSI RX480 kártyák nem hajlanak el. Ez a fém hátlap előnye. Az RX470-en nincs hátlap (backplate) ott a hűtő súlya miatt előfordulhat idővel, hogy az egész pcb konyul kicsit le. Viszont ez nem újdonság, nagyon régi dolog, sok vga generáció élte le így életét.. És nem halálos, csak esztétikai.

Az alaplapodban nem fog kárt tenni a vga-d. Végül is elhárítottad a zörgést, annyit tudsz tenni akkor, megvárod míg elkezd zörögni a ventilátor, és utána rögtön garancia.

(#19211) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos én csak annyit kérdeznék a tegnap fentebb be rakott teszteredmények jók az msi rx480 gaming x kártyától?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19212) távcsőves válasza Pityu. (#19195) üzenetére


távcsőves
senior tag

Jó.

(#19213) Csupingo válasza Pityu. (#19211) üzenetére


Csupingo
veterán

Szuperzöld. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#19214) távcsőves válasza Askformore (#19192) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem driver lesz ez. Nekem is FPS csökkenés van (kb-5FPS ) , játék frissítés hozott valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19215) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Még a tuning dolgon agyalok,ugye ezt írta az msi a cicergés ellen
1) Overclock your card.
2) Overvolt it.
De egy ismerősöm azt mondja a tuningolás garancia vesztéssel jár,igaz ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19216) varmi2 válasza Pityu. (#19215) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem igaz. Hisz az alap driverben, és minden gyártónak van tuning szoftvere.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19217) Pityu. válasza varmi2 (#19216) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most olvasgatok a tuning dologról msi afterburner meg a wattmanról,mindenhol először ki írják a figyelmeztetést,hogy kárt is okozhat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19218) MasterMark válasza Pityu. (#19217) üzenetére


MasterMark
titán

Így van, ha abból okozott kár miatt viszed vissza, arra nem érvényes a gari sem. De nem lehet semmi alapján megmondani hogy most mi miatt volt.

Switch Tax

(#19219) #45185024 válasza Pityu. (#19217) üzenetére


#45185024
törölt tag

Használjátok már a lap tetején a keresőt a fórumban, annyi minden kiderűl belőle mégis mindenki átnéz rajta.
Cicergés
154 komment szól a cicergésről bőven találsz benne hasznosat.
Másik kolégának is szól aki nem gondoltam hogy a Gigabyte ilyen... hát szerintem töményen ki lett elemezve ha arra nem veszi a fáradtságot hogy beírja és elolvassa más véleményét akkor mit vár ???

[ Szerkesztve ]

(#19220) flusze


flusze
tag

Üdv.!
GPU-Z Power draw-nak mennyire hihetek? Csak egy kb. értéket mutat?

(#19221) Pityu. válasza #45185024 (#19219) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi az infót,ennek a cicergős kibeszélőnek én anno egy régebbi változatát találtam meg még talán olyan 2006 tól kezdődő bejegyzésekkel,de ezt feltétlenül átolvasom :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19222) lacus83 válasza #45185024 (#19219) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Ezen Hozzászólásod +1et érdemel :R
Magam részéről ezt már kiirtam, de gondolkozom azon hogy egy aminált gifbe szerkesztem, kérek rá engedélyt felső körből és kirakom a kiirás helyett.
Nem azért mert nehéz válaszolni ha valamit kérdeznek, de rengeteg időt lehet kereséssel megspórolni.
Általában nem sokára érkezik minden kérdésre válasz, de mivan ha nem.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#19223) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tuningnál egyébként pl állítani kell a ventilátoron is?Na meg a másik van valami opció amivel vissza lehet állítani a kártyát a tuning előtti gyári állapotra ,vagy azt megint csak nekem kell megcsinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19224) távcsőves válasza Pityu. (#19223) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ha megnyítod a wattman-t, látthatod a jobb felső sarokban az alaphelyzett felíratott. Rákattíntasz, voila, minden alaphelyzetben. (Csak ne felejts az alkalmazz igen felíratra is kattintani.) Nem kell feltétlen a ventilátor profilt állítgatnod. Egy feltétele van a dolognak, ne legyen sem ventilátor sem órajel más programból állítva. Pl gaming app, afterburner, stb. Nem űrhajó ez. ;)

Nem tudom ki írta a multkor, afterburner rivatuner kombóhoz, hogy dx12 alatt megy az OSD, jelentem igaza volt. Rendet raktam a gépemen, hibátlan az OSD kijelzés dx12 alatt is, de nekem is igazam lett. P@csa Uplay kliens megint kizárt a fiókomból.

[ Szerkesztve ]

(#19225) $p@rr0w válasza füles_ (#19207) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Sajna bennt van a gépben, ezért nem szedném ki ha nem muszáj. Nekem maga a pci-e csatlakozó görbe amit beledugok az alaplapba.

(#19208) távcsőves: Nekem maga a pci-e csatlakozó görbe amit beledugok az alaplapba.

knx88: örülök hogy a tiéd hibátlan, amiatt aggódom hogy mi lesz a későbbiekben, mert most nekem is hibátlan, de görbe... Ez meg szerintem nem cseréltethető ilyen formában.

Arra még mindig senki nem tudott válaszolni hogy ez károsíthatja-e a lapot? Én úgy gondolom hogy nem mert próbáltam én rossz alaplapről letörni csatlakozót és iszonyat nagy erő kell, inkább az görbíti sztem vissza a vga-t de azért meghallgatnám másnak a véleményét.

#19210) távcsőves: Az én Gigabyteom fém hátlemezes. Tehát volt már pár ilyen generáció és nem haltak el 5 éven belül jól értem?

(#19219) Pepeeeee: Azt várom hogy ne legyen az összefoglalóban mint ajánlott, és semmi egyéb lehetséges probléma megemlítése, mert ugye minden topicban először az összefoglalót olvassa az ember, hibás meg mindenből van és ha rákeresel csak a panaszkodás van mindenhol mert akinek nics baja az nem írogat... Szerintem nem lenne rossz minden típushoz odaírni hogy milyen hibák merültek fel velük. Nyilván semmilyen leírás nem lesz tökéletes garancia semmire, csak ha mondjuk egy hiba valakit nem zavar mást meg igen akkor lehetne egy mini statisztika hogy kinek mi az ajánlott. Amúgy persze jogos kereshettem volna előbb.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19226) #45185024 válasza $p@rr0w (#19225) üzenetére


#45185024
törölt tag

Összesen 6 kártya van ajánlott, ezek közös jellemzője a RÉZhőhíd , megfelelő VRM alkatrészek és a fémhátlap megléte.
MSI Gaming, XFX GTR, MSI Gaming X, XFX Black Edition, HIS IceQ Turbó és a Sapphire nincs több...
Ugyanez vonatkozik az 580 szériára is két kivétel van az AORUS 580 Ami ugyan Giga kártya de annak egy minőségibb formája és a Devil 580 ami 480ban katasztrofálisan rossz volt de ez a vastagság megtekintésre érdemes :)

Ennyi.

Ha hajlítva került hozzád a PCI e akkor az két dolgot jelent erős hőhatásnak volt kitéve.
Vagy volt előző tulaja vagy sokáig ment át az Ovenen a gyárban. Ennek a hajlásnak a kivédésére van a blackplate, régebbi kártyáknál ezt egy merevítő keret behelyezésével lehetett megelőzni.

[ Szerkesztve ]

(#19227) lacus83 válasza $p@rr0w (#19225) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Nagy iparban gyártó soron készülnek a kártyák, elhiszem hogy esztétikailag zavarhat de nem lesz belőle baj.
Volt olyan karim ami a gépház és alaplap elhelyezése miatt gépházban vga rögzítése nem volt tökéletes, ott is volt minimális hajlás. Az a konfiguráció kompletten ment tovább máshoz és azóta is megy

Összefoglaló statisztika vezetésére én is és a körülmények is alkalmatlanok.Árnyalná az összképet a sok pontatlan adat. Pl azért mert itt volt már egy két gyártótól egy két rossz vagy hibás darab az nem jelenti azt hogy mind rossz. Ez lenne a félre vezető és pont ez miatt nem vennének kártyát.
Pl volt itt Msi venti hiba, lehet 100 ból 1.Attól még nem lesz nem ajánlott a kártya. A másik én honnan tudjam itt miből mennyi kártya van? Nyissunk ez miatt Off topikot?
Érdeklődve várom az ötleteid.
A te problémádra az egyszerű megoldás az lett volna ha elálási jogod érvenyesited, és probléma megoldva.
Az hogy neked ez számlázási okok miatt nem volt lehetséges az megint csak nem a gyártó, nem az eladó sara sem pedig az összefoglaló hiánya.
Xfx el is volt már baj, Sapphireal is de alig elenyésző.
Általában mindenki garral vesz karit.Ha valami gond van megy vissza,és az eddigi visszajelzések alapján meg is oldódnak a gondok.Persze ez idő de még mindig jobb így mintha rajtad marad egy hibás kártya...
Pl a Cicergés is egy olyan több egyenletes dolog mint az hogy nekem pont holnap reggel pont időben pont azonos méteren lyukad ki a biciklim, ugyan úgy mint tavaly.
Pofon egyszerű a példa remélem átmegy a mondanivalója.
Végső esetben add el a kártyád és vegyél másikat, de hidd el nyugodtan használhatod. Minimális görbület nem az apokalipszis.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#19228) Don.Corleone válasza távcsőves (#19200) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Köszönöm szépen az információkat! :) Bele ástam magam a témába, kicsit utána olvastam, jövő héten veszek hátra egy ventit, 2400 körül van a cooler master, hát nem a világ vége. Tervben is volt amikor meglett még a gép ősszel, csak a 20 éves videókártya még nem csinált semmi hőt. :DDD Jobb lesz a nyári melegre felkészülni idejében. Így pedig optimális lesz a levegő áramlás, nem reked a házban.

Hogy legyen valami ON is, bele ástam magam ebbe a feszültséges kérdésbe is, itt is rengeteg hozzászólást olvastam, tapasztalatot, illetve videók is vannak fent, hogyan lehet lejjebb vinni Wattman-ban. Leírásnak megfelelően jártam el, majd próba cseresznye.(minimális cicergést észre vettem, de fejhallgatóval játszok, így engem annyira nem zavar. Még van elállási lehetőség, de így is 1 hónapot vártam erre, jó lesz.)

Hőmérsékletet levéve, ez már elfogadható kategória?

[ Szerkesztve ]

(#19229) CptAdamica válasza #45185024 (#19226) üzenetére


CptAdamica
veterán

De van, Asus Strix 480 is jó kártya, ott van az összefoglalóban, nem kell csacskaságokat írni.

Megyen!

(#19230) távcsőves válasza Don.Corleone (#19228) üzenetére


távcsőves
senior tag

Bőven.

(#19231) Yany válasza CptAdamica (#19229) üzenetére


Yany
addikt

Én nem értek egyet az ajánlóval. Gigának nem csak a hűtésével vannak/voltak gondok, de a QA is borzalmas (nagyon sok a negatív visszajelzés). Asus pedig, mint mindig, hangos. A hűtésének nem csak az aggresszív hőmérsékletmegőrzés a gondja, de jellemzően morgó motorral és kifejezetten szélzajos ventilátorprofilokkal szereli a kártyát. Giga legalább a szélcsendben és a halk motorokban rendben van és régebben voltak kártyái pl. 6850-es, ami életem leghalkabb kártyái közé tartoztak amellett, hogy rettentő hatékony. A mostani Gaming X kártyámhoz tudnám hasonlítani. Ezeknél csak a 4870-es Sapphire Vapor-X kártyám volt jobban összerakva.

szerk: Szóval a Giga és Asus márkát most kivenném az RX480-asoktól. 580-ról meg még nem tudunk ugyebár. Pláne, hogy egyszerűen nincs is mellettük érv, mikor ilyen nagyszerű kártyák vannak a piacon (ráadásul jó áron), mint az MSI Gaming kártyái, vagy az XFX-ek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19232) távcsőves válasza Yany (#19231) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ezért most szétszednek. De én Veled leszek az utolsó utadon. :R

Szerk: Tisztázzuk, az Asus RX480 Strix csak azért van az összefoglalóban, mert legalább a vrm rendben van. Így mehet a tuning, azok meg úgyis tudják mit tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#19233) lacus83 válasza távcsőves (#19232) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Ha kiveszem az ajanlóból az összes kártyát és a Sapphiret hagyom benn egyedül mert nekem az van akkor jó fiú leszek? :P Szerintem nem.
Értelme kb annyi mint most több hónap után azon veszekedni, hogy ami ajánlott az miért és ami nem az miért.
Eddig ezzel nem volt egetverő probléma, de 1-1defektes vagy pici hibás kártya miatt felesleges itt cunamit csinálni.
Tessék használni a keresőt vagy konkrétan rákeresni a dolgokra. Lassan öregapám ük apja komódjának az összeszerelési rajza is megtalalható . ezek után lehet dönteni ki mit vesz.
Szóljatok ha tovább léphetünk ezen :R

Sajnálok minden rossz példánnyal találkozó fórumtársat de mint már írtam ez a legjobbnál is előfordulhat, sőt még az én Sapphire Rx 480 8Gb Nitrom is besz@rhat meg már csinált is érdekes dolgokat, de valahogy mindig kiderült mi a gebasz és még mindig működik és még mindig nem volt szervizben.Igen még mindig hangosabb mint azt Msi de ezt akkor is tudtam mikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#19234) füles_ válasza Yany (#19231) üzenetére


füles_
őstag

A Gigabyte tényleg egy kicsit elcseszett konstrukció. Fos VRM, trehany módon rakták össze, rossz vBIOS setup (állítólag ezen már javítottak) stb.
Persze aki nem extrém módon tuningol, meg annyira nem foglalkozik a kártyájával csak játszik annak oké a Gigabyte.

Az Asus Strix (480) viszont szerintem egy elég durva példány. Átlag feletti PCB, extrém tuningra alkalmas. Egyedüli baja, hogy out of the box kicsit hangos, de két kattintással meg lehet oldani. Meg még talán annyi, hogy feleslegesen ekkora batár nagy a hűtő egy Polaris 10-es GPU-hoz. A nagy hűtő följebb nyomja az előállítási költségeket is a rengeteg RGB-vel együtt ami a kártyán van.

Sajnos már nincsenek olyan jó árban az RX 470-esek és a 480-asok, mint pár napja/hete voltak. Az MSI Gaming is vagy 10e Ft-tal drágább, mint volt. Szerintem aki ilyen káryát akar venni, az inkább várja már meg az RX 570-et és az 580-at. Vagy megveszi az utóbbi kettő közül valamelyiket, vagy olcsóbban megveszi a 480-at vagy a 470-et a bejelentés után.

[ Szerkesztve ]

(#19235) távcsőves válasza lacus83 (#19233) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem kell dramatizálni, nem ezt írtam.

(#19236) lacus83 válasza távcsőves (#19235) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Semmi dráma semmi hiszti, csak tisztázni akartam.
Elsősorban nem is neked szólt :R csak hozzád ment a válasz,későn vettem észre, korlátlan szerkesztés lehetőségem nekem sincs.
Kultúráltan beszélget itt mindenki :K Ennyi.
Részemről az egész a görbe pcbtől indult, és a téma összefoglaló helyes vagy nem helyes tartanám keresztül vezetett az út. Erre írtam amit, a Giga és Asus nem ajánlott minősítése sem 1 - 1 hibás példányon fog múlni.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#19237) macy


macy
addikt

A PCIe link speed-nek nem 5.0GT/s-nek kellene lennie?

(#19238) MasterMark válasza macy (#19237) üzenetére


MasterMark
titán

Azt csak terhelésnél váltja feljebb...

Switch Tax

(#19239) macy válasza MasterMark (#19238) üzenetére


macy
addikt

Ez játék utáni kép, Wildlands-et nyomtam 1 órán keresztül de nem ment fel.

(#19240) MasterMark válasza macy (#19239) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen alaplapod van? És annak melyik slotjába raktad?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19241) macy válasza MasterMark (#19240) üzenetére


macy
addikt

Asrock 990FX Extreme4

Ehh, köszi. Fostaliga Asrock :D

[ Szerkesztve ]

(#19242) MasterMark válasza macy (#19241) üzenetére


MasterMark
titán

Azon csak PCI Express 2.0 van, ezért nem megy feljebb.

szerk.: Bár az 5 az a 2.0-ás is kellene tudja:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19243) Pityu. válasza Don.Corleone (#19228) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól olvasom,hogy feszültséget csökkentettél a kártya beállításaiban?És pici cicergést hallasz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19244) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

ASUS DUAL-RX480-O4G vagy Gigabyte PCIe GV-RX480G1 GAMING-4GD ajánlott inkább?

Köszi!

(#19245) MasterMark válasza szkorhetz (#19244) üzenetére


MasterMark
titán

Egyik sem.

Switch Tax

(#19246) jeni válasza szkorhetz (#19244) üzenetére


jeni
félisten

ASUS DUAL-RX470-O6G vagy a Gigabyte PCIe GV-RX470G1 GAMING-8GD
jobban ajánlott

magyarán a 470 8GB verzióval többet érnél.

(#19247) macy válasza MasterMark (#19242) üzenetére


macy
addikt

Akkor viszont nem értem.

(#19248) szkorhetz válasza jeni (#19246) üzenetére


szkorhetz
őstag

Full HD-s a monitorom, max egy éves, a konfigom hamarabb lesz elavult, mint a monitorom, nem nagyon látom értelmet a 8 giga VRAM-nak, de ha van oka, akkor kíváncsi vagyok.

(#19249) jeni válasza szkorhetz (#19248) üzenetére


jeni
félisten

hosszabb távon előnyösebb. eladhatóbb.
vannak játékok ahol már el kell a VRam mennyiség.
ezért írtam,hogy a 480 verzióban a 4GB annyiba kerül mint a 470 verziós 8GB változat.

(#19250) Don.Corleone válasza Pityu. (#19243) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Feszültséget csökkentettem, de a cicergés már akkor megvolt, amikor kivettem a dobozból és elkezdtem használni a karit. Ahogy olvastam az Xfx "hajlamos" erre, hát ez van. (bár ennyi pénzért.. na mind1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.