Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) EXA válasza Shkiz0 (#1448) üzenetére


EXA
aktív tag

Ja az könnyen lehet, én a 300-al a sima ajándék nélküli Red Devilre gondoltam, bár ezt nem írtam előbb oda, bocsesz. :D

Nem lenne rossz, ha a Nitroról is kiszivárgona valami.

(#1452) Sontir Fel válasza gery14 (#1435) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ezzel részben értek egyet. Amikor eladtam, nem volt olcsóbb 2080ti fent és a hasonló paraméterűek (garancia, OC változat, jobb féle) még most is inkább ebbe a 250k feletti ársávban vannak. Majd ha 200ért lesz mindenkinek 3070, akkor fognak nagyot bukni. De addig is aki megvett, már használja hetek óta. 10 giga vram helyett 11 van neki és nem kell napi 3 órát kattintgatnia az Alzan, hogy találjon egy GWt vagy Palitot, hanem csúcs MSIvel játszik. Mások vagyunk, kinek mi éri meg ;)

monchichi20: van az a pénz, bár már csak egy kártyám van :U

fanti: :R

Első benyomások a kártyával kapcsolatban :P [link]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1453) _Horka_ válasza Shkiz0 (#1448) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ha egy csöpp esze is lenne az embereknek, akkor ez nem így lenne.
Az ilyen ügyeskedők, nyerészkedők - nem becsületes kereskedők (ja, a PCX, és IPON valamint hasonszőrű társaik sem azok) - "termékeit" rájuk kellene hagyni rohadni.
Sajnos, a többség nem érti, hogy ameddig ezeknek a tényleges ár 1.5-2-3 szorosát kifizetik, addig magukat szivatják. Meg is érdemlik, hogy lehúzzák őket a e-bay-es (de akár HW aprós) kupecek.
Az már más kérdés, hogy magánemberek (jogi értelemben az EV-k nem azok) elméletben nem folytathatnak kereskedelmi tevékenységet. Remélem, hogy a hatóságok (nem csak Magyarországon, de amekkora divat lett a scalper-kedés, az egész világon) rászállnak majd ezekre az "emberekre".

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1454) nyul105 válasza _Horka_ (#1453) üzenetére


nyul105
senior tag

szerintem ameddig nem írnak adásvételit, addig simán szarnak rájuk.
Mondjuk fogalmam sincs, hogy a "hova lett ez a 15 db vásárolt kártya ?" kérdésre mit válaszolnak így.
Bár gondolom vagy megoldják okosban vagy csak legyintenek.

(#1455) Laja333


Laja333
őstag


:DDD

Sajnos a sima Fire Strike-ban már elfogy a CPU, sok helyen csak 70-80% GPU kihasználtság volt az első tesztben. a Másodikban már jobban ment, de ott is tetőzött 97-8%-nál.

(#1456) arn


arn
félisten

itt se nagyon jon ki a 16g elonye a 3080 10gjaval szemben:
[Benchmarks in 5K zeigen teils Abweichungen (Update)]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1457) Zorel válasza Laja333 (#1455) üzenetére


Zorel
senior tag

Ilyen órajel mellett tudnál futtatni valamilyen játék benchmarkot?

(#1458) Albigator válasza #98320896 (#1418) üzenetére


Albigator
őstag

Ezekre a kimenetekre én amúgy kíváncsi vagyok. Nem értem miért jó h 4 kimenetnél 3 "normálisat" pakolnak rá, mert USB-Type C annyira fontos. Persze ha ötödiknek lenne ott fene se bánná.

Nekem speciel 2 HDMI - 2 DP vagy 3DP -1 HDMI lenne az ideális.
2DP 2db 144 Hz-es monitornak (FHD és WQHD), 1 HDMI 2.1 pedig 4K 120 Hz miatt (TV). Az utolsó HDMI, de ha DP az se baj van DP-HDMI kábelem a negyedik, egy gagyi tv-nek.

Eddig amiket találtam pl:


Radeon RX 6800 XT Phantom Gaming D 16G OC


Radeon RX 6800 XT Gaming X Trio


Pulse Radeon RX 6800 XT


Nitro+ Radeon RX 6800 XT


TUF Radeon RX 6800 XT Gaming
Vajon ez ugyanolyan jó kis hűtésű kártya lesz, mint a 3080-as "tesója"? :F

[ Szerkesztve ]

(#1459) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Nincs hangja, nem melegszik. Minden alap, csak a rage (magyarul tartomány) lett bekapcsolva (cpu all core 4000).
A 2080tivel pár hete 9099 pötty lett :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1460) Laja333 válasza Zorel (#1457) üzenetére


Laja333
őstag

Futattok majd párat holnap, ma csak ennyire volt energia meló után. :B

(#1461) arn válasza Albigator (#1458) üzenetére


arn
félisten

Meg mindig a sapphire tetszik a legjobban, de igazabol a referencia is tokeletes lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1462) Motyi válasza Sontir Fel (#1459) üzenetére


Motyi
senior tag

Bocsi, nem tudtam kihagyni. :D Ezért nem használok magyar nyelven semmilyen szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#1463) Zorel válasza Laja333 (#1460) üzenetére


Zorel
senior tag

:R

@Sontir Fel: Superposition 4K optimized tesztet is tudnál futtatni? Illetve játék bencheket is szívesen látnék, magasabb felbontáson. Köszi!

(#1464) M.T.


M.T.
senior tag

Ha valakit érdekel 6800, spanyol oldal automata translattel meg lehet érteni ha esetleg valaki nem tud spanyolul 660 euro.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1465) adakiller válasza M.T. (#1464) üzenetére


adakiller
senior tag

dec 22es szállítással

(#1466) M.T. válasza adakiller (#1465) üzenetére


M.T.
senior tag

akkor csak előrendelés, de esetleg valakit az is érdekelhet.

(#1467) nkaresz1976 válasza M.T. (#1464) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

Szállítással 701 euro...~253k...Akkor inkább megvárja az ember az alzán és XT-t veszi 270-ért..(szerintem)

(#1468) DeathAdder válasza nkaresz1976 (#1467) üzenetére


DeathAdder
veterán

Alzán a ref szerintem 2 perc alatt végleg lefőtt, AIB lesz majd jövő héten, de biztosan nem 270-ért :N

[ Szerkesztve ]

(#1470) Sontir Fel válasza Zorel (#1463) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Sorry, low effort... Hulla vagyok. Ez reális?

Motyi: erre ott hirtelen nem is gondoltam :N

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1471) #09256960 válasza beef (#1469) üzenetére


#09256960
törölt tag

Beef akartam is írni nem teszel ki egy online táblázatot megint mint a Vega szobába ahova mindenki beírhatná a Volt ,freki, power limit értékét és így lenne egy összehasonlítási alap kártyák között ?

[ Szerkesztve ]

(#1472) Laja333 válasza beef (#1469) üzenetére


Laja333
őstag

De csak 4K-n. Ami elég jó.
1440p-ben már fordított a felállás.
4K-ban is megfordul majd idővel... :)

(#1473) Malibutomi válasza beef (#1469) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szep, ezt pont kiegyenliti hogy a Navi-n lehet huzni :)

(#1474) Laja333 válasza Malibutomi (#1473) üzenetére


Laja333
őstag

Meg nem annyit fogyaszt, mint egy merülőforraló. ;]

(#1475) KAMELOT válasza Sontir Fel (#1470) üzenetére


KAMELOT
titán

Mérd le 1080p extreme-ben is. Olyan 10k körüli pontot kell kapnod!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1476) AtHoS válasza KAMELOT (#1475) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán write only-ban vagye ;] [link]

read-only mode on the forum

(#1477) M.T. válasza nkaresz1976 (#1467) üzenetére


M.T.
senior tag

Természetesen nem kötelező rendelni csak gondoltam valakit érdekelhet.
Igaz eddig csak az NV fórumban láttam olyanokat akik örültek hogy kaptak kártyát még ha drágábban is.

[ Szerkesztve ]

(#1478) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Leváltanám a 3080-amat 6800XT-re de az 5700XT tapasztalataim kétségbe ejtenek :(

nVidia kártyán számomra, tehát szubjektiv dolog de, sokkal több használható vagy talán jobb szó, hogy könnyeb kezelhetőséggel van megoldva. Kártya monitoring, OC/UV+fan curve stb-re ott az MSI AB ami amugy mi a fenéért nem megy Radeonnal?
nVidia control panel is tök intuitiv minden adja magát mit hol kell beállítani illetve számomra több dolgot is enged állítani és mondhatni egyértelmű elnevezéssel nem úgy min a radeon software-ben.

27" 2K monitorom és azért van, hogy kell az élsimitás amit amelyik játékba lehet res scal-el oldok meg mert az nem mossa el a képet mint ez a f0s TAA amit bekéne tiltani amúgy, elég gáz hogy egy ennyire detail vesztő megoldással csinaljak a jatekokat, DOOM Eternal-ra is kénytelen voltam shader-t leszedni és magam belőni a sharpening stb effekteket amivel végre éles texturákat kaptam, persze cfg-be kikapcsolható a TAA de akkor meg minden reflekcio egy zavaros bughalmazzá válik. Nah de nvidia-nak ott az Ansel. Ingame felugrik egy panel és mint egy shader config tudod állítani realtime a dolgokat. Ez tök jó ha csak TAA megoldás van élsimitásra mert real time ingame 0.1 pontossággal tudom a sharpeninget belőni így nem lesz túlélesített a játék(pl Witcher 3-ba is TAA van és mellé sharpening beállítás is de mindkettő opció túl éles, túl szaturálja a játékot de Ansel-ba betudtam lőni, hogy nekem tökéletes legyen TAA mellett a kép).

Lehet van hasonló radeonon de amig nálam volt egy 5700XT nem jöttem rá mit és hol kéne állítani. Illetve a fan speed is úgy volt állítható, hogy a junction-re nézi. Én vígan mint nvidia karin MSI AB-be, belövöm a fan curve-öt Radeon software-ben erre nézek hogy 60fokon miért megy 100% venti. Jah mert a junction már 85fok és ugye 85fokra 100% ventit raktam.. Futatthattam játékot és jegyzetelnem, hogy mikor mennyi a gpu és junction, hogy normálisan betudjam lőni a fan curve-öt...

Visszatérve, hogy 2K-n használok res scalet így általában 140% a renderelt képkocka és a tesztek alapján 4K-ba a 3080 azért erősebb. 2K és 4K közötti rendereléssel lehet akkor amúgy se látnám a 2K előnyt 6800XT-vel mert már abba a territoriumba vagyok renderelt pixel számba ahol a 3080 kicsit jobb vagy egál.

Valhalla vs Cyberpunk.... Az az érzésem, hogy a Cyber jobban fog menni 3080-on RT off/on egyaránt readás lesz DLSS ami ha olyan lesz mint a Control-ba engem meg vettek :D
Viszont ott a Valhalla, a másik játék ami beszippantana majd hetekre hogy kimaxoljam, meg sokkal jobban fut a 6800XT-n. Kérdés, hogy az esetleges BAR implementációval javulna-e a Valhalla alatt a 3080.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1479) KAMELOT válasza AtHoS (#1476) üzenetére


KAMELOT
titán

Sorry, akkor jól mért mindenhol :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1480) Tomdriver válasza AsakuraDave (#1478) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ez a bajom nekem is AMD-vel, hogy félek kezelhetetlen a szoftvere.

Legutóbb kb. 3 éve volt Radeonom, az még egy nagy kedvenc a Sapphire R9 390 Nitro volt, aztán átpártoltam zöld oldalra, mert ott jobb volt a felhozatal.

Most visszajönnék és ha választani kellene, inkább 6800 XT mint 3080 (úgy tűnik, jó lesz ez a kártya nagyon!), de ugyanakkor tartok is attól, amiket felsoroltál, AB hiánya különösen fájna. Úgy emlékszem, R9 390-el még nem volt gond és kezelte, ezek szerint XT-k megjelenésével ez változott? :F
(Akkor jelent meg az AMD új szoftveres felülete is, azzal küzdöttem rendesen és anno ez másoknál is kiverte a biztit - szóval nem annyira jók az emlékek...)

Mindegy, megvárom még AIB felhozatalt aztán lecsapok egyre, majdcsak valahogy elboldogulunk egymással. :)

(#1481) GIORGIONE76 válasza Albigator (#1458) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Az előző sorozatból az Aorusnak és az Asrock Taichinak volt 6 kimenete ha arra vágynál ;) 3-3 leosztásban,
A taichin most nincs, az Aorus meg tudtommal még nem mutatkozott be..úgyhogy akár lehet

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1482) Erdei88 válasza Tomdriver (#1480) üzenetére


Erdei88
veterán

Igaz lehet más 5700XT volt nála, mint ami nekem van.
De én tudok tuningolni és venti profilt is állítani AB-ben

5700-as széria esetén úgy emlékszem az elején volt szoftveres probléma, most nem tapasztaltam semmi anomáliát

(#1483) Tomdriver válasza Erdei88 (#1482) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ez jó hír, köszi.

(#1484) szasanyi válasza Tomdriver (#1480) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem csak nektek vannak hasonló fenntartásaitok (nekem is nagyon rég volt AMD kártyám) de lenne itt 2 lényeges kérdés amit először meg kell válaszolni:
1. A 100k+ áron a 10GB-os 3080 valódi alternatíva-e a 6800 XT 16GB-tal szemben? :U Mert szerintem nem az.
2. Jó esély van-e arra, hogy mégis jó driverek lesznek hozzá? Szerintem igen.
Az NV driverek sem tökéletesek, és úgy tudom az AMD nagyot lépett előre a driverek terén is tehát sanszos, hogy pár verzió után már jók lesznek. Egyik barátom - aki mindig is az NV kártyákat preferálta - az utóbbi ~1,5 évben használt 5600XT és kétféle 5700XT kártyát is, és azt mondta kellemes meglepetés volt a korábban többször is megtapasztalt driverproblémák hiánya (és ő - ellentétben velem - tuningolós típus). Ez azért számomra elég jó ómen.. :)
Az igez, hogy teljesen más, sokkal komplexeb az AMD driver de azt mondta pár nap alatt kiismerte és aztán nem volt gond, elég hamar megszokta.

(#1485) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Én is tervezek váltani 1080Ti-ről 6800XT-re annak ellenére, h intel procim van (10700k). Nagyon régen nem volt AMD VGA-m de nem tartok tőle, h rosszabb lesz. AMD nagyon belehúzott az utóbbi időben és rengeteg pénz ömlik hozzájuk a konzolok miatt is, szóval még gyorsabb fejlődés várható. A driveres issue dolgokat is kinőtte már a cég úgy tudom ami jellemző volt rájuk régebben. Fogyasztásban is jobb mint a zöldek és szeretem ha van konkurencia mert jót tesz a piacnak. Remélem megtudok majd csípni egy TUF-ot és elleszek vele pár évig 2k-n 100+FPS-el.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#1486) Zorel válasza Sontir Fel (#1470) üzenetére


Zorel
senior tag

Nekem alacsonynak tűnik ez a pontszám, de az is lehet hogy ez a teszt nem fekszik neki annyira. FS fekszik nagyon az új AMD kártyáknak a szintetikus tesztek közül.

(#1487) beef válasza #09256960 (#1471) üzenetére


beef
őstag

Ha lesz egy kis időm megcsinálom a táblázatot ide is.

(#1488) Jacek válasza Zorel (#1486) üzenetére


Jacek
veterán

Keveslem én is ha ez 6800XT, 132xx ment a 2080Ti-m full OC, Most tesztelgeten egy 3070 Aorus Master 123xx-nál jár.
Valszeg ide nem annyira jó a navi.

(#1489) gabo423 válasza AsakuraDave (#1478) üzenetére


gabo423
kezdő

Cyber nv-s cim lesz. Dlss-el nagyon el fog húzni az ampere. Nekem mióta nv-s vagyok újra 0 problem van driveres fronton. Kiváncsi vagyok mikor jön meg alzából a 6800 xt-m. Mindjárt 25.-e addigra ha nem jön egy customot fogok behúzni, felnyomom 27xx mhz-re azt jó napot jöhet az ac valhalla.

[ Szerkesztve ]

(#1490) Erdei88 válasza Zorel (#1486) üzenetére


Erdei88
veterán

Valószinűleg a 2700 lesz a szűk keresztmetszet

(#1491) AtHoS válasza Erdei88 (#1490) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elvileg nem proci függő vagy csak nagyon kis mértékben ez a teszt. Netes tesztekben is hasonló pontszámok láthatóak pl. [link] superposition esetében

szerk.

Bocs, előbbiben csak extreme van :B Itt van 4k - 1080p - 8k pontszám is [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1492) Albigator válasza Erdei88 (#1490) üzenetére


Albigator
őstag

Nem hiszem. Superpositionba nem sokat számít azért a proci.
Nekem 2600X-em van és 3080-al (FTW3 Ultra volt) 14800-14900-at értem el SP 4K alatt. UV után a max 15100-15200 is összejött. Mem OC nulla.

[ Szerkesztve ]

(#1493) szasanyi válasza Erdei88 (#1490) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg sem ismertelek úgy megváltoztál. :DDD Ki ez az arc?

(#1494) Zorel válasza Erdei88 (#1490) üzenetére


Zorel
senior tag

Lehet, de elvileg tényleg nem sokat számít ebben a tesztben a cpu. De mindegy is, én Laja játék tesztjeit várom 1440p vagy 4k felbontáson. 3080-ról én készítek olyan eredményeket (játék bench), hogy 300W-ra korlátozom a TDP-t és ezt lenne jó összehasonlítani a 6800 XT-vel. Laja remélem rádob nem kevés OC-t is a 6800-ra és akkor OC vs OC-t is összelehetne hasonlítani. Nekem még 1-2hét amire lesz 6800 XT-m, így házon belül még nem tudok tesztelgetni.

(#1495) Andor22 válasza Zorel (#1494) üzenetére


Andor22
aktív tag

3080 csere 6800xt re ?
v mi a terv ?

(#1496) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] 6800XT Legion
RT-vel crashelget, új konzol cím de persze fos ubisoft port bár a Valhalla meg hasít rajta.
Itt is érdekes, hogy 4K egál 3080 de 2K kicsit elhúz az Ampere-től. Kár, hogy az RT azért sokat dob a játékon de mindenképp kell mellé DLSS vagy SR ami még nincs sajnos.
Sok 3090, 3070 és 6800XT videója van és elég korrekt megbizhatónak tűnik a mérései még külön csinál HUB beállitást is ha van a játékra. :C

[link] Godfall, RT
Nem látom mit ad hozzá az RT de fps-be nincs sok különbség on/off amúgy. :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1497) Albigator válasza GIORGIONE76 (#1481) üzenetére


Albigator
őstag

Taichi most nem lesz jó ebből a szempontból.
Giga Aorust nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1498) Zorel válasza Andor22 (#1495) üzenetére


Zorel
senior tag

Csere semmiképp Cyberpunk miatt:

Gyerek miatt van két konfig itthon és úgy fest hogy a másik az most full AMD-s lesz, abba szeretném a 6800XT-t.

[ Szerkesztve ]

(#1499) gabo423 válasza AsakuraDave (#1496) üzenetére


gabo423
kezdő

Nv-vel is igy beszakad az fps dlss nélkül 4k-ban maxon rt vel? 3080-ra gondolok. Nincs meg a játék.

(#1500) szasanyi válasza Zorel (#1498) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért arra kíváncsi vok, hogy a 3070 4K@Utra beállításokkal hol és meddig lesz 42FPS és 60 FPS között (ahol az Adaptív Sync minimuma 48 ott meg még inkább érdekes lesz) mert erős a gyanúm, hogy kevés lesz (és még abban sem vok biztos, hogy 4K@Ultra beállítással nem fog kifutni a 8GB VRAM-ból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.