Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) GIORGIONE76 válasza szasanyi (#596) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nekem meg egyértelműen a dx ray tracing minősége fogja eldönteni, ennek tekintetében vettem a 3070-et, ami már bizonyított, ha attól jobb lesz mondjuk a 6800 akkor menni fog, de ha csak fps-ben jobb akkor hagyom a pirosakat, sajnos az eddigi konzolos látvány alapján nem tudtam előre eldönteni, az nekem kevés, de nyilván más platform,máshogy íródtak a játékok, meg az a hw gyengébb is mint az érkező diszkrét kártyák, de eddig a konzolos látvány nekem rt tekintetében kevéske, úh vágom a centit holnapra ;]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#602) worxland válasza kris8360 (#600) üzenetére


worxland
addikt

Na, rákerestem a Microcenterre, ott tényleg nem megy a szabadrablás:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#603) Chaser válasza Malibutomi (#598) üzenetére


Chaser
titán

te ugye pont az amd-nél dolgozol? ( :
részemről csak találgatok, és a te elméleted sem kizárt
de ha mondjuk megnézted az árazást, 70$ van a két kártya közt
580 vs 650$
3070-3080-nál picit más a difi
elég egyértelmű, nem érdekük az, hogy nagyobb mennyiségben tolják a 6800-akat, mert ilyen árkülönbséggel kevesen fogják venni
a gyártókapacitás pedig nyílt titok, hogy kb nincs, sose volt, különben most is tudnék venni 5600x-et vagy 5800x-et, és annyi konzol lenne mint a szemét, de nincs, ps5-ből aki nem rendelt elő időben jövő márciusra kap, és az amd gyártja a soc-ot hozzá, lehet számolgatni

kris8360
semmivel nem lesznek olcsóbbak ha nem lesz készlet
eleve szokott lenni egy nyitó hájp' ár, ha ehhez az is társul hogy nincs készlet, láttuk mi történt rtx terén, ugyanez lenne/lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#604) Omli85 válasza szasanyi (#596) üzenetére


Omli85
őstag

Azért kiindulópontnak a AMD által közölt tesztek is jók még ha valamennyire kozmetikázva is vannak a kártyák közötti difit valamennyire tükrözi. A fogyasztás engem személy szerint nem érdekel. Úgy is húzva vizezve lesz ez is ahogy a többi is :D kérdés, hogy a 6800-al elérhető e az XT szintje illetve lesz e bios móka esetlegesen itt is mint az elődöknél. Úgy már egyből más a szitu na ezekhez tényleg kell a teszt, de ha kivárod akkor idén nem lesz vga :D. Na majd holnap kiderül :))

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#605) szasanyi válasza GIORGIONE76 (#601) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyasmi várható mint az előző generációs NV-kné, azaz nagy teljesítményvesztés árán lesz RT - bár látványban szerintem nem fogja utolérni az NV-t és inkább hasonló lehet mint amit a konzolokból tudnak kihozni). A teljesítményvesztés RT alatt konzolon is ~30% ha jól emlékszem és Abu szerint PC-n is elég nagy lesz (pontos adatokat még nem mondhatott).

Omli85: persze, de azok nem részletes tesztek. Az biztos, hogy nem mind1 milyen lap + CPU lesz mellette (ti. az AMD feature-ök csak X570/B550 + Ryzen 5000 esetén lehetségesek). Az is biztos, hogy nem tudható ez mekkora különbséget okoz. És még mindig ott az árazás kérdése... ja, kiderül. Az, hogy mindez nap fog-e megtörténni az kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#606) GIORGIONE76 válasza szasanyi (#605) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Lehetséges, pedig pont emiatt is vártam az rdna2-t, de nem írom le előre, holnap okosabbak leszünk :K

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#607) maross válasza abridabri (#561) üzenetére


maross
veterán

300k lett volna az asus nyitasban, csak utana jott a keszlethianyos pofaraeses es a premium felárazás.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#608) Malibutomi válasza Chaser (#603) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez egyszeru logika, nem fogjak tonkretenni a jo chipeket ha nem muszaj, ami hibas az megy a 6800-ra.
Ez igy mukodik nem kell talalgatni.

(#609) Malibutomi válasza szasanyi (#605) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mondjuk az a vicces hogy az Ampere par kiveteltol (mint Quake II RT) eltekintve RT alatt sem gyorsabb mint a Turing...legalabbi sha megnezed a teszteket az RT alatti meresekben kb ugyanannyival gyorsabb egy 3080 a 2080Ti-nel mint az RT nelkuli tesztekben 30-35%-al [link]

Szoval jelen allas szerint ez az elso-masodik generacios NV tema pont nulla eredmenyt mutat..megegyszer jelenleg. Lehet kesobb nagyobb lesz a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#610) Chaser válasza Malibutomi (#608) üzenetére


Chaser
titán

ez működhet így, de az árdifi minimális, és fölé árazták a 3070-nek
ha te sok ilyet szeretnél eladni, akkor vajon lentebb árazod-e? hát lentebb
ha defektes chipekből is "készül", akkor nagyon jó a kihozatal
sajnos a kapacitás végét sem kell találgatni, mert elfogyott - és esélyesen nagyrészt a okzol soc-ok miatt cumiztak be, mert azok számát megduplázták már első körben a gyártók, és ismerve ms/sony duót, ők fognak elsőbbséget élvezni minden más előtt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#611) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv!
Volt már infó kisebb kártyákról?
rx 6500-tól mi várható jelenlegi generációhoz képest?

(#612) szasanyi válasza Malibutomi (#609) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos igen. De az új játékokban javulhat ha erre az architektúrára írják a játékot, bár őszintén szólva engem hidegen hagy az RT itt is meg ott is. Véleményem szerint erőforráspazarlás, anélkül is lehet(ne) nagyon szép és sokkal jobban futó játékokat készíteni. Tudom, ezt a véleményt nem mindenki osztja.

(#613) Chaser válasza Damateo (#611) üzenetére


Chaser
titán

ez igazán jó kérdés volt
lehet még az amd-nél sem tudják ( :
kisebb kártyákról majd alamikor jövőre lesz valami

szasanyi
nekem tetszett az rt, q2-t nagyon feldobta - nyilván ( : -
sztem ez egy érdemi fejlesztés, ez tényleg hozzáadhat a látványhoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#614) szasanyi válasza Chaser (#613) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyetértenék veled, ha nem ekkora teljesítményvesztéssel járna. 4K-ban játszhatatlanná teszi a játékokat, annyit meg semmilyen feature nem ér. Szerintem. Na, majd 2 Gen-nel később talán jó lesz ez is.

(#615) CsigaGyilkos válasza szasanyi (#605) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

AMD 6800/6900 kártyáknál az új 550/570 -es alaplap + Ryzen 5800/5900 cpu kb. szvsz + ~10%-ot fog hozni. Nem leírni akarom az alaplap és új cpu képességeit, de a jelenben akkor sem hiszem, hogy többet ki tudnak sajtolni belőlük. Talán a jövőben többet is! Ez a +10% pont arra lesz jó hogy feléjük billenjen a mérleg akár cpu, akár vga fronton. Ezt most ügyesen ki sakkozta az AMD!

Visca el Barcelona!

(#616) Malibutomi válasza szasanyi (#612) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az RT jelenleg (sztem meg par evig egy dologra jo) bekapcsoja az ember megnezi hohu huuu meg haaa, tukrozodes, aztan kikapcsolja, es tobb FPS-el vegijatssza a jatekot ugy hogy kozben egy pillanatra nem veszi eszre hogy hianyozna az RT belole.

(#617) warcat


warcat
veterán

Amúgy a Zen 3 Epyc launch is el lett halasztva Q1-re, nincs ennyi mindenre gyártókapacitás tsmc 7nm gyártósoron vagyis amennyi ebből amdnek jut.

EA: It's in the crate!

(#618) JohnX


JohnX
tag

Véletlen másik topicban landolt, de ide akartam. Remélem duplázásért nem kapok ejnye-bejnyét

Érkezik egy ROG ha valaki rákívánna a nettó árára. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#619) Chaser válasza szasanyi (#614) üzenetére


Chaser
titán

az egy másik történet
2xxx-eknél mondtam anno, ez egy nagyon jó techdemo
most tartunk techdemo 2.0-nál:)
mondjuk nekem 1440p/60fps is elég, szóval nem akkora érvágás ha megeszi a kraft egy részét
tudom, mit képzelek magamról 60fps-sel 2020-ban ;]

szerk:
WhiteSky
egy év garral 400 nettóért? ne viccelj
szólok nekik inkább legyen 500 és gar se kell, csomagolják!
ha 10 év alatt nem érek oda akkor meggondoltam magam ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#620) EXA válasza CsigaGyilkos (#615) üzenetére


EXA
aktív tag

Főleg, ha még meg is lehetne vásárolni ezeket a boltokban mekkora sakk-matt lenne. :))

(#621) szasanyi válasza CsigaGyilkos (#615) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos ezzel sem tudok teljes mértékben 1etérteni. Miért? Mert a hozzám hasonló alappal rendelkezők (MSI B450 GAMING PRO CARBON AC + Ryzen 7 3700X) agyalágyult vagy kőgazdag ha vált az új hw-re tetemes plusz költséggel, és ahhoz mérten csekély előnnyel (ráadásul az utolsó AM4 lap és CPU, tehát "halott" platform). Kissé borsos lett a jó B550 -ek ára, és kimondottan drága a Ryzen 5000.
És ha nem, akkor ugrott minden előnye a 6800-nak, csak a pusta teljesítmény játszik mint az NV esetében.

Malibutomi: jaja! Én pont így voltam vele annyi kiegészítéssel, hogy én 4K + RTX2080 duóval erről diavetítés keretében győződhettem meg. :DDD

(#622) EXA


EXA
aktív tag

Redditen kirakták már, hogy megkezdőttek a sorok. Zseniális, hogy valaki sátorral ment. :C

(#623) keIdor válasza szasanyi (#621) üzenetére


keIdor
titán

Jön még egy felvonás AM4-be.
Warhol a kódnév, olvass utána.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#624) Shkiz0 válasza JohnX (#618) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jah csak 12.31 a dátum :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#625) Televan74 válasza EXA (#622) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálunk nincs ilyen,mert boltba nem is lesz kapható! Hardver apró előtt meg úgy is online ül mindenki. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#626) Malibutomi válasza EXA (#622) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

AKi 10-12 orakat sorbaall egy videokartyaert az egy agyatlan barom szvsz

(#627) #09256960 válasza EXA (#622) üzenetére


#09256960
törölt tag

:))
Na apa kezdődik !!!
Angliába holnap 35 db kártya érkezik:
LINK
Ami azt jelenti hogy a beigért 2000 db egy héttel később jön és főleg AIB-ot tartalmaz. De olvassátok el magatok az a biztos .

"There will be no RX6800XT or RX6800 available for sale in the UK tomorrow. The was only one confirmed shipment for one retailer in the UK of 35 units. That's right guys, only 35 units for one retailer for the entire UK. No other retailer will have any units. The 2000 units that were meant to be coming are not coming tomorrow.

The earliest that anyone in the UK can get a card will be next week and most likely an AIB model. Don't waste your time with F5 anywhere. UK has only 35 units (cards). Also expect all UK retailers to seriously over charge on the AIB models. Only one retailer in UK is very unlikely to overcharge (not OCUK). Expect OCUK to use 0.05% variations in sterling market price for price increases of up to 35% along with other retailers."

[ Szerkesztve ]

(#628) warcat válasza Malibutomi (#626) üzenetére


warcat
veterán

Ha megkeresed a 700 dollárt annyi idő alatt - amivel felárazva ebayen kapható lesz- akkor valóban :))

EA: It's in the crate!

(#629) Malibutomi válasza warcat (#628) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez csak azokra igaz akik meg nagyobb barmok es megvennek 700 dollar felarral a scalperektol

(#630) JohnX válasza Shkiz0 (#624) üzenetére


JohnX
tag

Jogos. :P
Há nem ráérünk? :))

(#631) szasanyi válasza keIdor (#623) üzenetére


szasanyi
félisten

Hmm... úgy tűnik efelett elsiklottam ugyan, de így sem sokkal jobb a helyzet a váltást tekintve (nemtom mikorra csökken a Ryzen 5000-rek ára sem azt milyen mértékben, úgyhogy ez egy gyenge talán). Némileg más annak aki most vált platformot vagy vesz új konfigot -esetleg kevésbé költségérzékeny -, de én úgy látom nekem közel sem hozna akkora előnyt mint amekkora plusz ráfordítást..

(#632) keIdor válasza szasanyi (#631) üzenetére


keIdor
titán

Nem olcsó amúgy a Ryzen 5000, de az eddigi Intelek sem voltak jobb áron, most ugyanannyiért kapsz egy picit jobb rendszert. :) +5-10% csak gémeket nézve.

A DDR5 marha drága lesz ám az elején és az 2022 leghamarabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#633) Malibutomi válasza #09256960 (#627) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azert ilyennek ne uljunk mar fel.

(#634) CsigaGyilkos válasza szasanyi (#621) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Tény és való jelenleg 3700X -ről váltani nem éri meg ár/teljesítmény arányában! Nagyon rossz vételnek számít. Én is azért veszem majd csak meg mert kíváncsi vagyok már nagyon az 5xxx cpukra mit fognak tudni a 6800XT -vel. Na meg ha 10900K-t akarnék azzal se jönnék ki jobban az 5800x ahhoz képest olcsóbb is valamivel és ígéretesnek tűnik az új AMD kártyákkal. Tehát ~ +10% előny a 10900K szemben és még olcsóbb is és egy esetleg új cpu váltásra - platformon belül - is van/lesz kilátás. Arról nem beszélve, hogy 10900K procinál nagyon valószínű, hogy egy esetleges ráncfelvarrásra se lenne jó az alaplap.

És igen úgy van ahogy #623keIdor is írta, lesz még egy Ryzen az AM4 foglalatba!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#635) Laja333 válasza #09256960 (#627) üzenetére


Laja333
őstag

Na akkor le is szedtem Ebayről a 3080-at. :DDD

Egyébként HardwareUnboxed is ezt mondta, az AIB-k inkább a saját termékükre lőtték el a kvótát és nem a refet tolják piacra.
Viszont az a legjobb, hogy még AMD shopban sincs listázva a 6000 sorozat (bár nem tudom, hogy eddig listázták-e előbb).

(#636) szasanyi válasza keIdor (#632) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, az is igaz. De mivel én 4K-ban játszok így ott semmi előnyét nem látnám és a többire is bőven elég a 3700X. Nálam már csak az új socket jöhet (akár INTEL akár AMD amelyik jobb ár/teljesítmény arányt hoz). '98 óta hobbim a PC, de mára már megelégeltem a sok pénz beleölését ebbe amit nem is becsülnek sem a gyártók sem a forgalmazók.

(#637) AsakuraDave válasza Malibutomi (#633) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Bezzeg ha nVidia-ról jön ilyen hír tiszta rodeo megy itt ;] ;] ;]
24 óra sincs már hátra, szerintem mindenki tartsa magába a másik gyártó ocsmárolását aztán majd holnap este beszélünk. :R
Azért én csuriba reménykedek hogy hozzák a leakeket és lesz itt verseny majd.
Bár szeretem az összeesküvés elméleteket és szerintem csak Lisa meg Mr.Bőrkabát felosztották maguk közt a piacot.
Amúgy pont most nézek egy buildzoid videót és nagyon jól elmondja, hogy a customer 99%-a idióta és ezért vannak ezek a marketing szövegek. Mert a vásárló csak a számokat érti meg pontosabban azt, hogy az egyik nagyobb a másik kisebb. [link]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#638) Sol_2020


Sol_2020
csendes újonc

Arról egyébként volt infó, hogy milyen gammákat adnak az új Radeonok mellé?
Mert egyelőre az AMD oldalán sincs semmi (...értem, hogy hivatalosan csak holnap jelennek meg a kártyák, de a játék bónuszcsomag azért nem akkora atomtitok, mint a kártyák tényleges teljesítménye)

(#639) Televan74 válasza Laja333 (#635) üzenetére


Televan74
nagyúr

Persze mert a legolcsóbb custom is 300.000Ft lesz a 6800 -ból XT -re meg még rá lehet dobni +40.000 Ft alapból. :DDD

Te melyiket erőltetnéd? Ref vagy Custom? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#640) Laja333 válasza Televan74 (#639) üzenetére


Laja333
őstag

Sajnos ez a baj azzal, hogy most nincs megkötve az AIB-k keze. A korábbi szérákból ha 1 REF sem készült volna, az sem érdekelt volna.
Viszont ezt kipróbálnám...
Eddig ez elég Ampere szagú rajt: ref csak mutatóban, AIB meg talán. :N

(#641) thomasvold


thomasvold
őstag

...

(#642) denx1992


denx1992
tag

Sziasztok!
Hol lehet majd beszerezni 18 án az új RX 6800 at?

Nber tragédiája

(#643) Chaser válasza denx1992 (#642) üzenetére


Chaser
titán

szia!
ezt még lehet a jóisten' se tudja, ha mondjuk rákeresel tenmagad' is láthatod
esetleg alzán lesz fe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#644) Televan74 válasza Chaser (#643) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lassan már 10000 ember figyeli majd az Alzát, plusz a botok! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#645) abridabri válasza Malibutomi (#629) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem USA ban az apropenz. Eleg csak ezt megnezni: [link] . Egy szros 190 ezres PS5- ot alig akarnak elcserelni egy 600+ezres PC + 1440p /144hz monitor kombora +meg a PS5 arat is odaadja kpban. Ez igy osszesen 900k+ ,amibol 2het mulva vehetne 4db PS5 is :W

[ Szerkesztve ]

(#647) szasanyi válasza Televan74 (#644) üzenetére


szasanyi
félisten

Az Alza-n az őj RTX-ek saját szekciója megvolt napokkal a forgalmazás előtt, de a 6800/XT szekcióról semmi. Csak az iPon-nál láttam, ahol az eddigi legmagasabb árak voltak.

(#648) JohnX válasza Televan74 (#644) üzenetére


JohnX
tag

Én már előre elmorzsolok egy könnycseppet ezért.... :(

(#650) Motyi válasza szasanyi (#647) üzenetére


Motyi
senior tag

Asszem már el lett mondva az oka. Az AMD a botok ellehetetlenítése miatt nem engedi a szerződött partnereknek/kereskedőknek előre kitenni a kártyákat (ezért nem látszik Alzán jelenleg semmi). Csak holnap 15:00 után jelenhetnek meg az áruházakban a kártyák. Ha nincs mit monitorozni, a monitorozó bot programok sem érnek semmit, mindenki egyenlő feltételekkel indul (F5-F5-F5...). Elvben...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.