Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Ubi82 válasza R3laX (#14000) üzenetére


Ubi82
őstag

Droid egyenlő T1000 a terminátorból :D

(#14002) BeZol


BeZol
őstag

Pénteken megérkezett a PowerColor Red Devil Ultimate RX 6900 XT-m.

Szobahőmérsékletes mérések:

Full gyárilag semmit sem piszkálva:

MorePowerTool nélkül ez a teteje gyárilag szimplán TDP-t kitolva, a hűtést pedig 70%-os 2400RPM-es ventifordulatra állítva (ez még szalonképes hangerő játékra):

Lehet látni h végig 1050-1056mV-ot adott (miközben 1100mV-ra van állítva a Wattman...), viszont így sehol sem érte el a kitolt 348W-os TDP-határt.

Nagyjából 800-1000 pont előnye van a sima Red Devil RX 6900 XT-mhez képest.

Ezt követően eljátszogattam a MorePowerTool-al.
1218mV-on tesztelgettem eleinte (de többször is belenyaltam 111-114fokos hotspot-ba), de azért csak meglett a sima Red Devilem majdnem 25ezer pontja, és csináltam egy 25.133 pontos graphics score-t. (ebben van throttling graphics test 2 negyedénél a hs miatt)
Itt ugye most lehetne azt mondani, hogy ez "gyenge" a sima Red Devil-emhez képest, de
itt a fotó amit még anno lőttem a majdnem legjobb sima Red Devil-es runomról:

A fenti képhez erkélyre kellett kitennem a gépet ahol kb. 20fokkal hűvösebb volt és 1268mV-ot kellett adnom a gpu-nak.
A hűvösebb miatt nem száll el annyira a fogyasztás és emiatt nincsen akkora melegedés sem, tehát duplán hasznot hoz a hűvös.

Az Ultis kártyával ugyanez a fenti pontszám ugyanilyen beállításokkal (kivéve feszültség) szobahőmérsékleten megvan 1200mV-ból (105-108 fokos hot spottal).

Ilyenkor látni nagyon, hogy mennyire sokat segít a hűvösebb külső hőmérséklet.

A sima Red Devilem 2565-2665MHz-es tartományt tudja Time Spy-ban szobahőmérsékleten 1218mV-al és 110fokos hs-el (3ből 1szer pont nem throttlingol),
viszont a hideg erkélyre kitéve 1268mV-ra felpumpálva a 2675-2775 többször is lefut (efelettiek vagy pont befagynak, vagy pont nem) és "csak" 93fokos volt a hot spotja :)
Tehát a hideg levegő +110MHz-et hozott a konyhára (többet meg a chip nem bírt).

Ma este kipakolok az erkélyre, meglátjuk mizu az Ultis chippel :U

Az biztos, hogy a hűtés ugyanazt tudja, annyi a különbség h a sima Red Devilem 1268mV felett hiába kapott több feszt, nem futott le magasabb órajelen a bench (pedig úgymond hot spot szempontjából még volt felfele tér).

Az lesz a nagy kérdés, hogy vajon ez az Ultis chip mit tud 1268mV-on, továbbá meddig mehetek feljebb (talán 1300mV-on még 110 fokos hot spot alatt leszek).

Érdekes látni, hogy most 1200mV-on volt majdnem 525W fogyasztása az Ultis chipnek, míg az erkélyre kirakott de 1268mV-os sima kártyának is ennyi volt (ennyit számít a hűvös) ;]

Ubi82 nem kell sietned a bencheléssel :U :DDD
DroiDMester sajnálom, de el kell búcsúznod este a HUN TOP 1.-től, legalábbis sztem tutira lesz itt 25,5ezer pont legalább, többet kétlem h kitol magából a léghűtés, vizet meg nem fog kapni egyelőre.

(#14003) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Mén nem kaptam visszajelzést, a powercolortol..es szerintem nem is fogok

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#14004) DroiDMester válasza BeZol (#14002) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

egész jó darabit fogtál ki! ;)

Top1 nem érdekel nem is az volt a cél vele! amúgy meg nem volt az sem 100% ra kicentizve lehet még lehetett volna játszadozni vele!

És ugye ez akkor lenne érdekes ha te is a sima DEVIL.el éred utol az enyémet egy ultissal persze hogy lenyomod!

Cseréljünk VGA-t és meglátjuk nálam mit mutat az az ultis devil :DDD

(#14005) BeZol válasza DroiDMester (#14004) üzenetére


BeZol
őstag

:DDD

Simában most h újabb 10 fokkal hűvösebb lett a múltkoriakhoz képest biztos h van még tartalék, esélyesen mostani számok alapján is kb. amit szobahőmérsékleten tud az Ulti, azt tudhatja erkélyen a sima.
Kérdés, h mit tud az ulti az erkélyen. Este kiderül, holnap majd élménybeszámolok.

(#14006) Raggie válasza Sontir Fel (#13999) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, pontokat csak azonos driver verzióval érdemes összehasonlítgatni, mert azok sokat számítanak!
Droidmester kártyája vizezve van fullcover blokkal, a tied léghűtéssel soha nem fogja olyan atomstabilan tartan az órajeleket, ezt ne is várd el.
Az enyém is leveszi az órajelet a tesztek között, ez normális működés.
Inkább olyan tesztet csinálj, hogy közben fut a HWinfo is és akkor látszik hogy mi ütközik limitbe.

Clint Eastwood FTW

(#14007) palfitom válasza BeZol (#14002) üzenetére


palfitom
félisten

De jó!
Kíváncsian várom az esti Erkélyes teszteket!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14008) Raggie válasza BeZol (#14002) üzenetére


Raggie
őstag

Csináltam gyorsan egy 70%-os ventis kört én is a saját uvoc beállításaimmal, hogy össze tudjuk hasonlítani az XFX 6900 ultis léghűtését és a Red Devilt.
Mondjuk furcsa nekem, mert nálam Wattman-ban 1075 mV van beállítva és mégis bekajálja az 1,175 Volt-ot GPUz szerint... :F
Mindenesetre emiatt melegebb is lett az enyém.

SZERK: ahá.. Megpróbálok egy másikat, ahol a frekiket is BeZol beállításaihoz igazítom, hátha úgy közelebb lesznek az értékek. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#14009) Raggie válasza BeZol (#14002) üzenetére


Raggie
őstag

Na így már közelebb vannak a dolgok, de még így sem teljesen ugyanaz.
Azonos beállítások mellett is több feszültséget kér a kártyám, emiatt többet is fogyaszt tehát melegebb is pár fokkal. Csak maga az XFX hűtés ezek alapján szerintem kábé pariban van a Red Devillel.

Clint Eastwood FTW

(#14010) BeZol válasza Raggie (#14009) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, kb. pariban vannak.
A kitolt TDP-keret nálad 358W, nálam 348W, igazából csak annyi a dolgod, hogy wattmanban a TDP-keretes csúszkát +15-20%-ról (nem tudom nálad mennyi a max) lehúzod addig, amíg hwinfo64-ben a GPU PPT Limit-es sorod 347,5W nem lesz, na és utána mérve efölé nem kéne mennie ergo egyforma fogyasztásunk lenne. (és akkor itt még bekavar a gépház szellőzése és a szoba hőmérséklete)
Mivel egyforma a fogyasztás (még ha el is térnek a feszültségadatok), ezért a hőtermelés is egyforma kell legyen.

A logika az mögötte, hogy a felvett teljesítmény (Watt = feszültség * amper) miatt keletkezik a hő.
Itt viszont már sztem a szilikonlottó dönt a továbbiakban arról, hogy a te kártyád 1100mV esetén 300, vagy 320, vagy 340W-ot vesz föl (most csak random számokat írtam).

Este ahogy nézegettem az Ultis kártyám 1200mV-on termel annyi fogyasztást és emiatt hőt (hot spot alapján), amennyit 1218mV-on a sima red devilem.

Járt már nálam 2db ref 6900 XT ahogy írtam korábban, hogy példány és példány között volt simán 15foknyi hot spot ugyanolyan beállításokkal és fogyasztással, szóval még összeszerelés miatt is lehetnek eltérések, de igen egy szó mint száz, elég közel állnak hűtésügyileg egymáshoz a kártyáink, csak az MSI Gaming X és Z Trio-kkal nem smakkol valami vagy peches a kolléga.

(#14011) Devid_81 válasza BeZol (#14002) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gyors lottem egyet hasonlo beallitasokkal mint Te, vagyis nalam 70% a venti nalad 80, de fordulatszam szempontbol teljesen mas nekem a 70 mint neked.
19 fokos szobaban

2625/2525 MPT-vel max fesz 1100
Ramok 2150 FT
TDP 112%

Es a hofokok magert beszelnek, soha nem ment el ennyire a delta...43 fok :Y
Hozzateszem ez a masodik Gaming Z, az elso ettol is szarabb volt... :W

...

(#14012) fisi


fisi
senior tag

Írigykedem itt a junction hőfokokra, mert nekem bár a gpu lófranc 65- 66 fokon megy de a junction hőfok tegnap egy kis Horizon Zero dawn közben bizony végig 99- 101 fokon volt, amit nem is értek, mivel a sima hőfokra a 65- 66 fok teljesen jónak tűnik. Idegeskedjem miatta vagy tegyek rá?
Amúgy szögeltek vmit a Horizon Zero dawn progin? Mert eddig ilyen 134- 139 fps átlagjaim voltak Ultrán, erre most 153- 154 fps lett az átlag..

(#14013) BeZol válasza Devid_81 (#14011) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, az normális h más kártyánál ugyanaz a venti% más fordulatszámot jelent (ezért kell a fordulatszámra figyelni).
Hát jó hűvös van nálad, nálam 24-25fok van :DDD

Igen, siralmas az a delta, nincs rá jobb szavam :(, pedig gpu-hőfok még jó helyen is van mint nálunk.
Ez most vagy az, hogy nem illeszkedik 100%-osan a hűtés a gpu-chiphez, mert olyankor nem feltétlen száll el a gpu-hőfok, hanem csak a hot spot, vagy annyira gyenge a paszta ami ott van, hogy nem bírja átszívni a hűtőre a hőt.

A hűtés maga gondolom amúgy nem rossz..., úgyhogy mindenképp kontakthibára gyanakodnék, de ha tesztekben is ilyeneket tapasztalnak mások (azt hiszem ilyesmit írtál), akkor itt vmi konstrukciós hiba lehet (nem illeszkedik jól, nem jó minőségű a paszta, stb.).

Nézd a jó oldalát, legalább kapható volt és nem volt vészes az ára a többihez képest, de ez így UV-ot kíván kb. 1000mV-ra, az viszont már annyira alacsony fesz, hogy gyakorlatilag ulti chipes kártyád lesz, ami egy UVOC-zott ref 6900 XT szintjét tudja hozni (csak halkabb vagy a refinél).

(#14014) Motion_Blur válasza fisi (#14012) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem tudod újrapasztázni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14015) Devid_81 válasza BeZol (#14013) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem lesz ez a VGA sem sokaig nalam. :N
Pedig szamomra teljesen rendben lett volna alulfeszelve. :K

Picit leultem a gephez este mert rendelnem kellett (volna) par dolgot.
Kepernyo tele szep villog texturakkal... :U :Y
MPT-t visszaallitottam alapra, minden alapra, tovabbra is.
Restart, driver le, driver fel, ugyan az.
Restart driver le DDU-val, driver fel, ugyan az.
Bios default, ugyan az, tele van villogo pixelekkel a kepernyo.
Abszolult semmi nem megy ami 3D, full tele van artifactokkal es lefagy 2-3mp-n belul

Egy honapon belul ez a masodik MSI kartyam ami sz@r :U

[ Szerkesztve ]

...

(#14016) fisi válasza Motion_Blur (#14014) üzenetére


fisi
senior tag

Tuti nem szedem szét a garis kártyát.

(#14017) BeZol válasza Devid_81 (#14015) üzenetére


BeZol
őstag

Van egy ref 6800 XT-m, az ugyanezt csinálja. Az fixen gariztatni való kártya.
Titkos tipp, nekem megy a bánya a karival annak ellenére h nekem is windowsban artifactol és használhatatlan, szóval a gari végeztéig csákányolni fog, aztán majd akkor legariztatom.

(#14018) BeZol válasza Jacek (#13692) üzenetére


BeZol
őstag

:P

Annyira stabil h print screen után meg is fagyott de 2850-2950en stabil sztem. (ez 2885-2985 volt h meglegyen a 100 fps, amúgy csak 99) Feszültség 1250mV.

A sima red devilem a 2675-2775-öt tudta kiizzadni 91 fps-re és ott a 2650-2750 a stabil (úgy játszottam 30 órát a játékkal). Feszültség 1268mV volt ott.

[ Szerkesztve ]

(#14019) BeZol


BeZol
őstag

Ez pedig az Ulti teteje hőfokügyileg 1250mV-on.

A legjobb pontszám 25.555 pont lett egyébként, de túl magas a hot spotom.

A sima red devilem ugyanitt:

Tehát a sima red devilem 1268mV-on 525W-ig ment fogyiban, de az órajel teteje 2675-2775 volt. Hot Spot hasonló hidegben (14fokról indult most is a gpu mint akkor) viszont a kisebb fogyasztás miatt megállt 93 foknál.
Az Ultis devil 1250mV-on is belenyal nekem a 110+ fokba (de még pont nem nyesi be az órajeleket, amit 1268mV-on viszont megtesz), ami azért is van mert 560W feletti a csúcsfogyasztás, hiába kevesebb a fesz és minden egyéb beállítás ugyanaz (csak többet bír a gpu és a memória 2154FT-ot bír).

Úgyhogy most itt megrekedtem, ha hidegebb lesz pár óra múlva pár fokkal, akkor talán fel tudok menni 1268mV-ra és picit hozhatok megint az órajeleken, de ezt már nem fogom megtenni, mondjuk 25.600 gs meglenne na bumm.

Ahhoz, hogy a 26ezer pont meglegyen első körben újra kéne pasztázni a kártyát h ne szálljon el a hot spot. Leginkább folyékony fémmel kéne mert annál jobb nem létezik hot spot kezelésére.
A kérdés viszont még az, hogy mivel maradna léghűtésen, vajon mennyit lehet így nyerni, mert elviekben 10-15fokot hoz a hot spoton a dolog, tehát lehetne 1286, esetleg 1300mV-ra felmenni ami ugye rengeteg potenciált ad órajelügyileg.

2765-2865 most így a teteje, a normal devilem 2675-2775-öt tudta nagy nehezen kiizzadni magából és több fesszel sem volt képes többre sem Time Spy-ban, sem játékokban.

Az Ultis devil viszont 2885-2985-ön nagy nehezen kiizzadta magát 100fps-re Forza Horizon 5 benchben, ami egy kis hőtermelésű játék, tehát nincs hot spot problémám benne. (kb. 2/3 annyi a fogyi mint time spy-ban) A feszültség pedig 1250mV volt "csak", sztem tudnám emelni most is 1300mV-ra.

Tehát él a gyanúm h megfelelő hűtéssel itt bőven van még tartalék a kártyában, csak mivel vizezni nem fogok, felmerül a kérdés h léghűtésre van-e "jelentősebb" értelme folyékony fémezni, mert sztem nem hoz annyit léghűtésnél, hogy megérje elbukni miatta a garit :(

[ Szerkesztve ]

(#14020) Devid_81 válasza BeZol (#14017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Angliaban olyan villanyarak vannak eszembe sem jutna banyaszni :DDD :(
Mindenesetre a masodik VGA 10 napot birt, kivancsi vagyok ra a bolt kibirja-e szo nelkul ha kerek meg egyet.
Bar sztem elkuldhetik mindet, a hutese mindegyiknek sz@r lesz.
Nem is tudom akarjak-e masik VGA-t ezek utan vagy sem :U
Kicsit kezdek belefaradni ebbe az egeszbe :W

...

(#14021) Devid_81 válasza BeZol (#14017) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyebkent nem lehetseges, hogy a 2150+FT olte meg a vramot?
Bar anno a 2080Ti-men 2.5evig ment a vram OC-zva es nem volt baja. :U

...

(#14022) DroiDMester válasza Devid_81 (#14021) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De lehetséges, nem ez az első AMD kártya amin megdöglik a RAM az OC-tól!

Amúgy meg mi értelme a penge élén táncoltatni a RAM-okat? a full alap 2000MHz és a kicentezett 2150+FT között játékokban van kb 2-3.FPS eltérés ezért mi értelme ennek?

Inkább a GPU-nak adj +50MHz-et azzal többet nyersz játékok alatt!

Az MSI-t meg kerülném a helyedben, inkább kérj egy DEVIL-t vagy SAPPHIRE NITRO-t helyette!

(#14023) Devid_81 válasza DroiDMester (#14022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mi az ertelme?Es ezt Te kerdezed? :DDD
Kb annyi mint amikor itt latok par VGA-t 500W+okon hajtani egy par teszt erejeig, kb semmi de akkor is kell;] :D
Most egyelore "megvagyok love" ezzel az MSI-vel, mert az ara miatt kb ez az utso amire azt mondom oke, a tobbit kihagynam.
Maga a huto ezeken hulladek, ez mar 100% mert kettobol ketto sz@r volt, viszont a valogatott GPU vonz, mert en eleve egy jo alulfeszelt beallitasra hajazok, ez arra meg tokeletes lenne :B :K
Viszont most ha a harmadik megerkezik (ha a bolt azt mondja oke, adunk meg egy eselyt persze) akkor tutira nem fogom a vramot birizgalni, de a szetbontas/ujrapasztazas gondolatat is elhesegetem, mert ugy latom nalam ezek a szutykok eleg gyorsan hullanak :DDD

Annyit tudok hozzatenni meg, hogy jo nagy ph@sz voltam amikor eladtam a 6800XT-met :O

[ Szerkesztve ]

...

(#14024) DroiDMester válasza Devid_81 (#14023) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én csak arra a pár perces teszt időszakra kínoztam meg a VGA-t és nem azon van használva 24/7.be játékok alatt én 2400-2500/2050MHz en használom 1,100Voltra levéve!

És ugye nálam a GPU nem 80-110.fokos mint nálatok, nálam az EXTRÉM OC alatt is MAXIMUM 66.fok volt a Hot Spot! azért az nem mind1 ám!

Játékok alatt meg GPU 35-40.fok max, a hot spot meg 46-48. azért ugye érzed hogy van némi eltérés a ti OC-tok és az enyém között!

Amúgy meg ja.... kár volt eladni a TUF 6800XT-det.
Az enyém is nagyon jó volt, kivéve hogy ugye kilépett pár játék alatt, ami meglepő mert 3.hónap után az eladó vissza vásárolta tőlem és újra eladta másnak +100.e el drágábban, akinél állítólag hibátlan amit azóta is kétlek mert nálam 3gépbe volt, és mind 3ba ugyan úgy hibázott!

(#14025) BeZol válasza Devid_81 (#14021) üzenetére


BeZol
őstag

Sztem nem VRAM lesz az, hanem GPU :U
Ezt csak azért mondanám, mert az RX 6800 XT-mmel bányászni tudok, de windowsban is szemetel, és ahogy állítgatom a GPU-órajelet úgy szemetel kevésbé/jobban, de mindenképp szemetel.
Az RX 6800/6800 XT/6900 XT esetén van memória-korrekció, itt nem látsz a memória-OC miatt szemetelést, mert szimplán kevesebb lesz az fps és kész (vagy kifagysz).
Ilyen artifactolgatás a GPU miatt van csak a fenti 3 kártya esetében. (6700 XT passz)

Az RX 6600/6600 XT esetén viszont nincsen ilyen memória-korrekció, ott csinálhat szemetelést a memória-OC miatt :K (tudom, mert 3db 6600 XT és 1db 6600-as járt nálam és tesztelgettem a memóriák határait és ha sok volt neki, akkor windowsban már artifactolt)

A lényeg, hogy a GPU-chippel lesz sztem a baj, azt a kártyát vissza kell küldeni, a Gaming X és Z Trio kártyákat meg el kell felejteni inkább.

DroiDMester:
hát irigykedek is, hogy nincs ilyen hűtésem (nem is férne el per pillanat a lakásban), mert eléggé egyértelmű, hogy a sima Devil-em stabil teteje a 2650-2750MHz benchek és játékok alatt (Forza Horizon 5), efeletti már instabil több fesszel is, de 2675-2775ig el lehet tolni.
Az Ultis pedig esélyesen 2850-2950-en lehet stabil, efelett bench-stabil 2885-2985-ig.

Szóval az átlagosnál jobb sima 6900 XT chipre ráver 200MHz-et, ami a FH5 benchmarkban ki is jön, tehát 91 vs 100fps.
Tehát aki le tudja jól hűteni, annak +10%-ot hoz tuning vs tuning-ban az Ultimate chip, ami azért elég markáns különbség.

[ Szerkesztve ]

(#14026) Raggie válasza BeZol (#14019) üzenetére


Raggie
őstag

Wow, az szép!
Kár, hogy nálam nem kivitelezhető az erkélyre költözni, mert szivesen megrángatnám az enyémet is hasonló körülmények között.. :)

Clint Eastwood FTW

(#14027) DroiDMester válasza BeZol (#14025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nyomtam én is egy tesztet!

ez most csak lájtos, nem babráltam semmit csak a TDP limit van kitolva semmi más!

GPU: 37 HotSpot: 56.fok

(#14028) BeZol válasza DroiDMester (#14027) üzenetére


BeZol
őstag

Ja hát elég baráti a 400W mellett az 56 fokos hs :U :C

(#14029) steewcv65 válasza DroiDMester (#14027) üzenetére


steewcv65
őstag

mivel van ez hűtve?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#14030) Devid_81 válasza BeZol (#14025) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Probaltam 1GHz es gpu frekivel is, de ugyan az.
Nagyon nem is kiserletezek veke, megy vissza a francba. :K

...

(#14031) BeZol válasza Devid_81 (#14030) üzenetére


BeZol
őstag

Hát jól kifogtad őket :(

(#14032) DroiDMester válasza steewcv65 (#14029) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

korábban már tettem be képeket....

de akkor egy kis emlékeztető! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14033) Devid_81 válasza BeZol (#14031) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah eddig csupan kettobol ketto volt sz@r :D
Most ugy adtam le a bolt fele az RMA-t, hogy direct replacement (credit helyett)
Had jojjon egy harmadik, nekem ezekhez "szerencsem van" siman belenyulok egy ujabb hibasba :))

Ha az sem lesz okes, akkor lesz egy XFX Black helyette majd, csak arra ra kell fizessek sajnos :(

[ Szerkesztve ]

...

(#14034) Ubi82 válasza DroiDMester (#14032) üzenetére


Ubi82
őstag

A folyékony fém felaplikálására is kiváncsiak lettünk volna, meg az egész loop-ra :DDD

(#14035) DroiDMester válasza Ubi82 (#14034) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Loop ot ismered a tőled lévő 360.as radi meg egy ugyan olyan 280.as AC P12-P14 ventikel szerelve 400-800RPM társaságában, és még így hogy bekerült a 10900K helyére a 12900K még így is elbír velük!

a fémezés meg nem nagy dolog, a szokásos folyamat, mind 2 felületet nagyon-nagyon vékonyan meg kenni, és a GPU nál meg körbe le ragasztani hőálló Poliimid ragasztó szalaggal a rózsaszín területet hogy ha mégis kifolyna a fém ne tudjon zárlatot okozni!

[ Szerkesztve ]

(#14036) beef válasza Devid_81 (#14033) üzenetére


beef
őstag

Valószínű ezek sem voltak hibásak, csak nem tolerálták a túlfeszt.(?)

(#14037) Devid_81 válasza beef (#14036) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gyari 1.200V helyett en 1.075Volton hajtottam azonnal ahogy a gepbe kerult.
Illetve egyetlen kor erejeig ment 1.100V-on a kollegakkal valo osszehasonlitas miatt es az volt az elso es egyetlen TimeSpy kor ami miatt a TDP-t elengedtem gyari 300Wattrol 340Wattrra.

Ettol jobb helye nem is lehetett volna, es megis igy halalta meg :DDD

Vagy mit ertessz a tulfesz alatt?
A gyari 1.200v?

Szerk: az elsonel meg laza 50-55 fok elteres volt a GPU temp es HotSpot kozott, szinten alulfeszelve , hajtottam par napig, de az meg nagyon furcsan viselkedett mar ahogy a gepbe kerult azonnal.
Ha emeltem orajelet akkor lassabb lett..pedig meg nem erte el a 100 fokot a HotSpot.
Joforman csak a gyari beallitasokat "szerette" csak epp elmelegedett alulfeszelve is. :(

[ Szerkesztve ]

...

(#14038) beef válasza Devid_81 (#14037) üzenetére


beef
őstag

Nem azt írtad korábban, hogy a VRAM szemetel? Azt nem húztad feljebb?
Lehet MSI-be antituning RAM-ok kerültek. Mert megvették a hulladékot is :)

(#14039) Devid_81 válasza beef (#14038) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah, de Te tulfeszelest irtal, en azt hittem a GPU tulfeszelesre ertetted azt :K

Ramok 2150-en mentek, de hogy az volt-e a halal okozoja vagy sem azt nem tudom :B

...

(#14040) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

új beta driver, mibajlehet...

imádlak AMD..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14041) beef válasza Motion_Blur (#14040) üzenetére


beef
őstag

Mi bajod van? Megkaptad premier előtt a mátrix 4-et.

(#14042) Jacek


Jacek
veterán

Bench time :DDD

(#14043) Ubi82 válasza Jacek (#14042) üzenetére


Ubi82
őstag

Az alacsony hőfokig mindig eljutunk, aztán bench sehol :DDD

(#14044) Jacek válasza Ubi82 (#14043) üzenetére


Jacek
veterán

Nincs most 6900-em :( Elfáradt szegény Devil...

(#14045) DroiDMester válasza Jacek (#14044) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt meg hogy??? te is szét tuningoltad?

Az nem jó jel ha ennyire hullanak mint a legyek, az AMD-k egy kis tuningtól :O

(#14046) Ubi82 válasza Jacek (#14044) üzenetére


Ubi82
őstag

What? Elfáradt? :U Infókat kérünk...

(#14047) padam87 válasza Jacek (#14044) üzenetére


padam87
tag

Elég sok halott devilt látni redditen. Nálad is VRM füstölt el?

(#14048) BeZol válasza Jacek (#14044) üzenetére


BeZol
őstag

Az szép :(

Mondjuk én küldöm vissza az Ultis Devil-t, mert első perctől kezdve ilyen fémes szag jön belőle, ami eleinte kevésbé tűnt fel mert nyitva volt az erkély és jött be a füstszag :U (később pedig este a gép kártyástul erkélyen volt én meg bent), de azóta nyilvánvalóvá vált most hogy itt van mellettem a szobában, hogy amint terhelést kap intenzíven jön belőle ez a jellegzetes szag, és igazából fáj is tőle a fejem.
És ez már az első perctől így volt 300 és 340W-nál, nem én sütöttem meg az 560+W-al :N

A sima red devilem nem megy ennyire gyorsan, de ott 525+W esetén a hot spot nem száll el ennyire.

A lényeg, hogy folyékony fémeztem volna és megtartottam volna az ultis kártyát, de így h szagot ereszt, ez nem lenne egy életbiztosítás, megy vissza.

Most már azt is tudom, hogy a Time Spy 26k pontjához minimum folyékony fémezni kell az ultis kártyákat (ez garibukta), és léghűtéssel ez még talán necces is lenne, ezért a tuti recept a víz + folyékony fém.

Az viszont meglepett, hogy Forza Horizon 5 benchmark alapján 10%-ot vert a sima red devilemre OC vs OC alapján, 5%-nál többre nem számítottam.

A lényeg, hogy én most elengedem az Ultis témakört (elég jó a chip 1250mV-on és stabil a memória 2154MHz FT-on, ilyen jó szerencsém kétlem h lenne még1xer, ugyanakkor a minimálisan jobban cw-zik ez a példány), ennek visszakérem az árát (bukok kb. 15-20ezret az utaztatások miatt) és majd Ubi82-nek asszisztálok a benchelésben, nála adott az ultis chip és a custom loop, már csak folyékony fémeznie kell ;]

(#14049) ScomComputer válasza Ubi82 (#14046) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mivel a gépe földön van... [link]
Belevizelt a macska...és puff a devilből kijött a füst... :)
#14048BeZol:
Cserélj zoknit,az sok mindere jó lesz..vagy ambipur kell neked... :P

[ Szerkesztve ]

(#14050) steewcv65 válasza BeZol (#14048) üzenetére


steewcv65
őstag

Az erkelyes tortenettel, annyit tisztaznek,hogy a kartyakat lakkozni szoktak,de amint van egy kis lakkozasi problema es te kirakod a para, akkor kezdodik a baj...

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.