Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) Rowon válasza KAMELOT (#28000) üzenetére


Rowon
veterán

Blokk-kal együtt. :DDD

Szerk.: Valaki javítson már ki, ha rosszul írtam... az utóbbi ~20 évben nem voltam nyelvtanórán. :))

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#28002) Rowon válasza KAMELOT (#28000) üzenetére


Rowon
veterán

A "blokk-kal"-ra írtam. :D Szerintem nyelvtanilag így helyes, de már nem emlékszem rá.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#28003) Pug válasza Rowon (#28001) üzenetére


Pug
veterán

Ha a magy blokk szot hasznaljuk, akkor massalhangzo rovidules lesz a toldalekolasnal, kotojel nelkul, egybe irva:

Blokkal

Ha az angol block szot, akkor pedig:

Block-kal

[ Szerkesztve ]

(#28004) Rowon válasza Pug (#28003) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#28005) Askformore


Askformore
senior tag

Asus 6700XT DUAL kártyán van egy kis kapcsoló, amivel át lehet tenni quiet módba. Ez egész pontosan mit csinál?

(#28006) beef válasza PuMbA (#27999) üzenetére


beef
őstag

Csak eddig ezeket együtt nem használhattad. Szóval azért mégis tud olyat, amit eddig nem.

(#28007) Rowon válasza Askformore (#28005) üzenetére


Rowon
veterán

Ha azt csinálja, mint a Sapphire Pulsenál, akkor lekorlátozza a kártya teljesítményét, vagyis egy olyan BIOS-ra vált át. Egy fing üzemmódban működő kártya nyilván nem melegszik és nem is kell hűteni, ezért "quiet".

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#28008) PuMbA válasza beef (#28006) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, de semmiféle plusz sebesség növekedést nem kell tőle várni, hiszen az FSR-en kívül a Hyper-RX-ben lévő többi dolog csak késleltetést csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#28009) bobalazs válasza Askformore (#28005) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy Egyiken X+ watt a max teljesítmény másikon pedig csak X. Vagy csak egy venti profil változik.

Nézd meg ha átállítod, hwinfo64ban a GPU PPT limit hogy változik.
Aztán meg is oszthatod itt az információt. :)

(#28010) Micsurin válasza PuMbA (#28008) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28011) Askformore válasza bobalazs (#28009) üzenetére


Askformore
senior tag

Rendben, megnézem. Viszont egy általános kérdés.. a ventiprofilt belőttem Adrenalinban, hogy maximum 65%-on pörögjön a venti 90 foknál is, mert ez az elviselehtő maximum számomra. Hogwarts legacyban nyílt terepen volt már egy kis időre 95 fok is a hotspot, amikor 99%-os volt a GPU kihasználtság a kijelző szerint. Namost alulfeszelés ügyben teljesen kezdő vagyok, a kérdésem csak annyi lenne elsőre, hogy lehet-e érdemi hőfokcsökkenést elérni vele, hogy maximum 65%-os ventisebességnél ne menjen 90 fölé 100%-os GPU kihasználtságnál? Illetve ez mekkora teljesítménycsökkenést eredményez?

(#28012) bobalazs válasza Askformore (#28011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pár százalékos a teljesítménycsökkenés, mivel az MPTvel alulfeszelt módnál arányosan csökken a gyári órajelhez képest az aktuális órajel, amit magad vissza állíthatsz OC-val. Kitapasztalod hogy hol stabil a GPU és azon az órajelen tudod használni. Vagy benyeled, és használod pár Mhz.el alacsonyabb órajelen. 6700 XT szereti a magas órajelet, direkt arra lett kihegyezve.
Én esetemben pl. 1.07Von megy a gyári órajel (2622 Mhz. beállítva) az alap 1.2V helyett.
[kép]
A belőtt venti profilnál szokott lenni egy kis rés, 1-2 fok, az hogy neked 95 fokos a hotspot, az gondolom annyit jelent hogy a 65%os venti sebesség mellett nem tudta elégségesen lehűteni. Alulfesszel, főleg ha jelentős, azért általában komoly hőfok csökkenést lehet elérni. Az 1.2V melletti mag és hotspot közötti különbség általában sokkal nagyobb (20-25 fok) mint alulfeszelve.

[ Szerkesztve ]

(#28013) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

A következő probléma kapcsán kérném a segítségeteket!
Vettem egy 6750-eskártyát (SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6750 XT GAMING OC 12G) és amikor bekapcsolom a gépet a monitoron "Input not supported" hibaüzenet jelenik meg... később betölt a Win és van kép, de az a gondom, hogy így nincs hozzáférésem a Bios-hoz. :(
A monitor egy Acer 27" készülék a csatlakozás pedig HDMI-n keresztül történik. DP port nincs a monin.

A másik gondom, hogy mióta van az új VGA a proci folyamatos 90-100% -on pörög (a "rendszer üres járatban"-nál van ez az érték)
Hálózati forgalom nincs, a Boot SSD pedig 20%-on pötög... vettem ugyan egy Western Digital WD Blue SN570 1TB NVME SDD is, de az 0%-on áll...
Van ötletetek? Én teljesen tanácstalan vagyok.. Új monitort nem szívesen vennék ( [link] ). :(

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Papa

(#28014) Raggie válasza A_Papa (#28013) üzenetére


Raggie
őstag

Mi a teljes konfig? Lehet, az alaplap beállításai között kellene keresni, hogy UEFI/BIOS alatt milyen VGA outputot használ. Valszeg az alaplapit szeretné használni és azt kell kiiktatni, hogy a VGA-t használja és lesz képed boot alatt is.

A másik üresjáraton pörgetett proci egy teljesen másik probléma, az valami vírus vagy hasonló lesz... pucold le a gépet. Egy friss win install sem árthat akár.

Clint Eastwood FTW

(#28015) Scooby válasza A_Papa (#28013) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szia,

Ugyan ezt a jelenséget tapasztaltam én is. Dugd be a monitort egy másik aljzatba a VGA-n. Nekem megoldotta a nincs kép post alatti hibát.

Üdv,

Minek az?

(#28016) spleenszuru válasza Pug (#27990) üzenetére


spleenszuru
őstag

Most lehet hülyének tűnök majd, de ezt nem értem, mit értünk ezalatt pontosan?

"ha be van kotve a tap is a DP kabelbe, akkor coki..."

Malaka!

(#28017) Raggie válasza spleenszuru (#28016) üzenetére


Raggie
őstag

LINK

Clint Eastwood FTW

(#28018) hackeeeee válasza spleenszuru (#28016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy táp szála a DP kábelnek is.. És ha az be van kötve, akkor oda-vissza megy a villany a gép és a monitor között. Nekem ez miatt kikapcsolt állapotban világított a power led, illetve volt még valami tünet, de arra már nem emlékszem.. Talán ha bekapcsoltam a monitort gombbal (power ON) akkor bekapcsolta a gépet is talán, de erre már nem emlékszem pontosan.

Véleményem szubjektív...

(#28019) A_Papa válasza Raggie (#28014) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)
@Scooby: De a korábbi VGA-nál (1660Ti) nem volt ilyen probléma, ott lehetett látni a teljes Boot folyamatot, a setup-ot...
@Raggie: Sajnos csak 1 HDMI csati van a VGA-n, a többi DP a monitoron meg nincs DP.. :( Érdemes átalakítót venni szerinted?

[ Szerkesztve ]

Papa

(#28020) Scooby válasza A_Papa (#28019) üzenetére


Scooby
aktív tag

Igen, de a korábbi VGA-n 1660Ti másik aljzatot használtál, mert ugye másik VGA kártya volt. Ugyan azt tudom elmondani, annyit hozzá téve hogy én DP-t használok, és nekem a post folyamat a VGA 1-es DP aljzatán nem volt látható, csak már maga a Windows. A 2-es és 3-as DP aljzaton viszont a post is végig követhető volt.
Ha jól értem akkor Te HDMI-zel. Igen, így nehézebb az eset mert abból csak 1 van a kártyán. Ahogy Raggie is mondja a bios marad. Ha van integrált vga akkor köst a monitort arra és állítsd át a biosban amit kell.

Üdv,

Minek az?

(#28021) Pug válasza A_Papa (#28019) üzenetére


Pug
veterán

Nekem se volt gond regi VGA eseten (R9 290X).
Mivel azon gyanitom nem aktiv DP 20-as Power pin (DP 1.2verzioju csati van rajta).

6900XT eseten mar jelentkezett a problema (DP 1.4a verzioju csati).

Gyanitom az "a" jeloli az "active" verziot.

(#28022) hackeeeee válasza Pug (#28021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 2080Ti-m volt akkor, ha jól emlékszem.. De ebben nem vagyok biztos.

Véleményem szubjektív...

(#28023) A_Papa válasza Scooby (#28020) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Igen, HDMI használok. Sajnos nincs integrált VGA... :( Annak szerinted/szerintetek van értelme, ha veszek egy DP - HDMI átalakítót (ha van olyan...) ?

Papa

(#28024) KAMELOT válasza A_Papa (#28023) üzenetére


KAMELOT
titán

Van DP - HDMI kábel.

Pug: Nekem DP 1.4a van és semmi gond nincs!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28025) Pug válasza KAMELOT (#28024) üzenetére


Pug
veterán

Gondolom nincs a power lane a DP kabelbe bekotve, azert nincs. Itt a reszletes leirasa a kerdesnek

Miota valtottam DP kabelt, azota nalam sincs ;)

[ Szerkesztve ]

(#28026) fanti válasza PuMbA (#28008) üzenetére


fanti
addikt

Nézd el nekem, hogy én a HyperRX-re, mint teljesítménynövelő funkcióra tekintek.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28027) Askformore


Askformore
senior tag

Túlvagyok az alulfeszelés alapképzés selejtezőn bobalazs nagyuram jóvoltából, amit ezúton is nagyon köszönök, viszont már nem akarok az idegeire menni, úgyhogy itt kérdezném meg amibe most belebotlottam. Szóval egy kis anomáliába keveredtem. Asus DUAL RX6700 XT a kártya, gyári ólajele pedig:

Namost ha teljesen alapon használom, alulfeszelés nélkül, akkor az órajel túl is megy ezen az értéken, konkrétan 2617-et mutat a HWinfo (már ha jó sort nézek):

Viszont, ha alulfeszelem mondjuk 1100-ra, és beállítom Adrenalinban a gyári 2581mhz-es órajelre, terhelés alatt meg sem közelíti ezt (alapon meg ugye túl is megy rajta):

Most az előbb megpróbáltam 1070v-ra letolni, Adrenalinban pedig ugyanúgy 2581mhz-re állítani, de vagy 10 fps csökkenést és eddig nem jelentkező szaggatást tapasztaltam itt-ott, pedig ugye gyári alapórajelen kéne hogy menjen. A hőfok bajnok volt, csakhát a teljesítmény nem.

Sajnos a Moreclocktool nekem ezt írja, ha el akarom indítani, ezért az Adrenalinnal állítom az órajelet:

Valakinek valami, bármi hozzáfúznivaló mit rontok el, mire figyeljek, mit próbáljak ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#28028) Askformore válasza Askformore (#28027) üzenetére


Askformore
senior tag

update:
az nem lehet, hogy az MPT-ben a GFX frequency-nél automatikusan beállított órajelet használja az Adrenalinban beállított helyett?

(#28029) PuMbA válasza Askformore (#28028) üzenetére


PuMbA
titán

Adrenalin-ban is ugyanazt be tudod állítani, mint MPT-be undervolt esetén, csak máshogy kell :) Nekem ugyanúgy 1,08V-on megy a 6700XT-m 2520 és 2540MHz között, mint bobalazs-nak, de ehhez azt kellett beállítanom, hogy max frekvencia 2600MHz és 1140mv feszültség, ugyanis itt csak a görbe legtetejét tudod állítani. GPU-Z-t felejtsd el gyári órajel nézésére. Amit az Adrenalinban a tuning menüben látsz, az a maximum lehetséges órajele a kártyának.

Szerk: Én se MPT-zek emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#28030) Askformore válasza PuMbA (#28029) üzenetére


Askformore
senior tag

Koszi, ez hasznos info, ergo tul kell loni az orajelet egy kicsit, ha jol ertem. Illetve mit jelent az, hogy a "gorbe legtetejet"? Hol latom a gorbet? :DDD illetve a maximum lehetseges orajel az az, ameddig a csuszkat jobbra tudom huzni ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#28031) Scooby válasza Askformore (#28027) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szia,

1100mV-on azért nem boostol fel 2581MHz-re a kártya mert kevés neki a kakó. Ahhoz a sebességhez feltehetőleg több feszültség kell. Próbáld meg 1125mV-on és nézd meg úgy meddig tud a kártya boost-olni. Érdemes a teszt kedvéért a powerlimitet kitolni maximumra. Ahogy PuMbA fórumtárs is irja, a maximális MHz értéket állitsd feljebb.
1070-en pedig még kisebb órajelre tud boost-olni a kártya ezért tapasztalsz fps csökkentést és szaggatást is. Ilyenkor a kevés feszültség miatt hibázik és úgy korrigálja hogy akár 1500MHz-re is leesik hirtelen az órajel vagy még lejebb.

A tévedés jogát fenn tartom. :)

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#28032) PuMbA válasza Askformore (#28030) üzenetére


PuMbA
titán

Azt jelenti a görbe legteteje, hogy én ugye beállítottam a 2600MHz-et és az 1140mV-ot rá. Na de 2600MHz-re sose megy fel a kártya, hiszen a játékok által adott terhelés annyira erős, hogy 2540MHz-nél tovább nem megy nekem, akármelyik játékkal játszok. 2540MHz-en viszont már nem az 1140mv érvényes, hanem a 1080mv, hiszen a frekvencia / feszültség görbe itt már megy lefele. A görbe nem látható, csak így kell elképzelni.

Scooby: Undervoltnál a power limitet nem kell piszkálni, hiszen úgy is az a cél, hogy kevesebb legyen a fogyasztás, így nem fog limitálni semmiben. Piszkálni UV + OC esetén kell.

[ Szerkesztve ]

(#28033) Scooby válasza PuMbA (#28032) üzenetére


Scooby
aktív tag

A power limit emeléssel csak kizárod azt, hogy a kártya limitbe ütközzön. Egy-egy terhelősebb játéknál nem fog tudni boost-olni a maximumig az órajel, mert power limitbe ütközik. Persze nem számottevő a külömbség. Az én esetemben 2430MHz vs 2470MHz 0 és 15 power limit esetén 1100mV-on. 240W vs 260W, abban a pár pillanatban. Hőfokban 1-2 fok a hotspoton.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#28034) PuMbA válasza Scooby (#28033) üzenetére


PuMbA
titán

Ja értem :)

(#28035) KAMELOT válasza PuMbA (#28032) üzenetére


KAMELOT
titán

MPT + hwinfo kép van a beállításokról?

Pug: Köszi az infót!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28036) Askformore


Askformore
senior tag

A celom az lenne, hogy a gyari, vagy ahhoz kozeli orajelen fusson, de alacsonyabb fesszel (nyilvan, mert ez az egesz dolog lenyege :) ). Eddig azt hittem hogy MPT-ben beallitom a feszt, majd Adrenalinban az orajelet, a kartya pedig megporbal a beallitott feszen es orajelen menni, es ha nem sikerul neki, akkor kifagy.

Ahogy nezem ez nagyon nem igy megy :)

Erdemes akkor ugy megprobalnom kezdesnek, hogy a max orajelet feltolom mondjuk 2600-ra, vagy megfeljebb 1100mv mellett? Superpositionnal tesztelek, es ha nem hal be, akkor nyilt vilagu jatekkal ahol 99en teker a vga.

Hwinfoval nezitek a valos orajelet?

Ez a bizonyos gorbe.. egyenesen aranyosan csokken az orajel a fesz csokkenesevel?

(#28037) PuMbA válasza KAMELOT (#28035) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, amikor meglett a kártyám 1-2 hónapja, akkor raktam be ide a topikban hwinfós képet a beállításról :) MPT-t nem rakok fel, mert ahogy írtam felesleges, mikor az AMD saját szoftverével is megoldottam az UV-t.

Askformore: A maximum órajelhez ne nyúlj, csak a feszültséghez :) Én CapframeX-szel néztem az órajelet, de a Hwinfo is jó. A görbe nem egyenesen arányos, hanem olyan mint egy domb, de ne foglalkozt vele, hiszen a lényeg úgy is au, hogy amit beállítasz az játék alatt milyen órajelet és feszültséget jelent és azt bírja-e a kártya fagyás nélkül. Ha kifagy akkor adsz neki 10mV-ot, addig amíg stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28038) R0GERIUS válasza Askformore (#28036) üzenetére


R0GERIUS
tag

Ez a bizonyos gorbe.. egyenesen aranyosan csokken az orajel a fesz csokkenesevel?
Tolódik vele az Adrenalin esetén és határolódik MPT esetén.

Amit itt görbének hivatkozunk az a frekvencia/feszültség görbe.
Pl a pontjai: 2500 Mhz / 1200 mV, 2400 Mhz / 1150 mV, stb.
Az Adrenalin azt csinálja, hogy a görbe összes pontját eltolja, a fenti példával élve: max. 1150 mV = -50 mv eltolás: 2500 Mhz / 1150 mV, 2400 Mhz / 1100 mV.
Az MPT esetén pedig: max. 1150 mV: 2500 Mhz / 1150 mV, 2400 Mhz / 1150 mV.
A maximum órajel az egy határoló, amely nem túl pontos, így ott 2600 Mhz a valóságban lesz kb. 2580 Mhz. Ezt az értéket csak könnyű terhelés mellett fogod elérni.
A teszthez a VGA terhelés maxolását itt úgy kell érteni, hogy olyan játékot kell használni, ami kihasználja, de nem kell hogy feltétlen 99%-os legyen a használata a GPU-nak.

Amit magam használtam tesztnek, mert finnyás az a 3DMark Time Spy, mert ha egy kicsit is nem stabil az UV, akkor kifagy és visszamegy az eredmény képernyőre egy DirectX-hez kapcsolódó hibával, és amikor az stabil volt (stressz teszten is), akkor teszteltem egy CP2077-tel.

(#28039) R0GERIUS válasza Askformore (#28036) üzenetére


R0GERIUS
tag

Kezdésnek jó a fenti amit írsz, esetleg maxold ki a Power Limit-et is, mert az stabilizálhatja az UV-t.

Referenciaként nekem a 6950 XT (csak Adrenalinban állítva, MPT-t még nem használtam):
1200 -> 1120 mV max feszültség
2669 -> 2700 Mhz max órajel
és a többi érintetlen

(mivel sajnos nálam semmit nem jelentett UV-ben a Power Limit maxolása megnövekedett fogyasztáson kívül, de nekem 650W Gold táp van alatta, ami kicsit szűkös a kártyámnak.)

[ Szerkesztve ]

(#28040) bobalazs válasza Askformore (#28036) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pumba Radeon softwarees alulfeszelesről beszél az a görbe offsetes, az egészet eltolja, azért fagy ki nagyobb alulfesznél.
Mpt nem offsetes, marad a gyári görbe. Márkánként változó, úgy tudom. Be van írva BIOSba hogy adott feszhez adott órajel párosul. Radeon S. ezt tolja el, azért van ennyi instabilitás. Control shift o val lehet látni játékbeli órajelet.
Háttérben pedig a hwinfo rögzíti a fontos dolgokat, mennyi volt a min a max.
Extrém testnek division 2t, max órajel tesztnek AC Valhallat használtam.A max órajel gyakran játékonként változó.

[ Szerkesztve ]

(#28041) Hiei555


Hiei555
tag

Most akkor vègülis a radeonos offsetel megmarad a görbe az MPT meg fixen ad mondjuk 1100mv 500mhz meg 2500on is? Mert akkor a radeonos jobb nem? Minek 1100mv 500mhz hez ha elèg 900mv is?

(#28042) R0GERIUS válasza Hiei555 (#28041) üzenetére


R0GERIUS
tag

RNGesus függő, de nem.

Az MPT maximumot állít, de nem nyúl a görbéhez, a Radeon pedig a görbéhez nyúl és nem maximumot állít.

Teszem azt, hogy buktad a szilícium lottót, de ugyanakkor szeretnéd limitálni a feszültséget és a teljesítményt a fogyasztás javára.
Esetleg az is lehet, hogy neked a görbe nem minden pontja stabil az offset-tel, de tudod, hogy a végpontja bizonyos értéken az. (Mondjuk 2500/1150-en és a többi nem érdekel.)

Nvidia oldalon az MPT felelne meg az Afterburner-es görbe végének ellaposításának, míg a Radeon a görbe mozgatásának, csak ott a frekvenciát, itt meg a feszültséget tolod el. Lehet ez így pár embernek többet mond.

[ Szerkesztve ]

(#28043) R0GERIUS válasza Hiei555 (#28041) üzenetére


R0GERIUS
tag

Kifutottam a szerkesztési időből.

Ha MPT-ben 1150-et állítasz be, akkor marad a gyári működés és 1150 a maximum.
Ha Radeon-ban teszed ugyanezt, akkor a teljes görbe csökkentve lesz 50 mV-al a gyárihoz képest, de a maximum feszültség továbbra is 1200 mV, csak ez utóbbi egy magasabb órajelhez lesz társítva.

(#28044) Hiei555 válasza R0GERIUS (#28043) üzenetére


Hiei555
tag

Akkor magyarul MPT vel állitva is megmarad a "görbe" de kvázi ha 1200 rol 1150 re állitjuk akkor azt csúnyán mondva levágja,eltűnik így marad 1150 a max de ami alatta van az maradt az eredeti állapotban. Az adrenalin világos minden pontot lecsökkent így érthető ha esetleg instabil alacsonyabb órajelen is.

(#28045) R0GERIUS válasza Hiei555 (#28044) üzenetére


R0GERIUS
tag

Pontosan.

(#28046) R0GERIUS


R0GERIUS
tag

Itt egy kis Móriczka rajz, hátha segít valakinek.
Megjegyzés: RDNA 2 esetén az 1200 mV az abszolút limit, az órajel limit az kártyafüggő.

[ Szerkesztve ]

(#28047) ScomComputer válasza R0GERIUS (#28046) üzenetére


ScomComputer
veterán

Végre..el se tudom hinni,hogy itt ilyet látok...szuper ! :K
Hasonlót csak kf. fórumokon olvastam,anno a hwluxx-on Veii csinált egy kis progit amivel a curve a-b-c eltolását lehetett kiszámítani(inkább bohóckodni vele). :D

(#28048) Askformore válasza R0GERIUS (#28046) üzenetére


Askformore
senior tag

Tehat ha az adrenalinos modszert alkalmazom, akkor lecsokkentem a feszt, es kitolom az orajelet, hogy a gorbe kisimuljon? Es ezt addig tologatom, amig idealis orajelen/hofokon/frekvencian nem megy? :) A VGA Boost orajele 2581mhz a gyarto oldala szerint, tolhatom efole is ha jol ertem a fentieker, mert a valos ertek nem lesz annyi.

(#28049) PuMbA válasza Askformore (#28048) üzenetére


PuMbA
titán

Egyelőre csak a feszültséget csökkentsd szerintem, hogy abból tudsz-e valami jót kihozni :) Nekem például 2668MHz volt a maximum frekvencia gyárilag, amit lehúztam 2600MHz-re.

[ Szerkesztve ]

(#28050) R0GERIUS válasza Askformore (#28048) üzenetére


R0GERIUS
tag

A maximum órajel amennyire én tudom nem befolyásolja a görbét, a görbe ugyanolyan marad, ez alól az egyetlen kivétel az MPT feszültség állítás, ami "kisimítja" a görbét.

Egyelőre azt érdemes csinálni, hogy nézd meg mennyi az Adrenalin-ban amit alapból beállít magának és ízlés szerint kerekítsd vagy felfelé, de inkább lefelé százasra.
Ezután kezd el a feszültséget állítani, amíg nem lesz instabil a kártya.
(Vagy éppen stabil, ha az instabil irányból kezded az UV-t.)

Én személy szerint azt csináltam, hogy kezdtem egy olyan 1050-nel (instabil) és addig növeltem 10-esével, amíg a Time Spy egyszer képes volt lefutni (1070 volt az első ilyen nálam). Utána bedobtam stressz tesztre szintén Time Spy alá (és itt halt meg az 1070) és ha azon is megfelelt, akkor mehetett az éles játékteszt.
(Nekem ezt 1120 mV-ig kellett játszani.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.