Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) warcat válasza tupacamaru (#1799) üzenetére


warcat
veterán

AMD saját nyilván nem, a gyártók ref modellje felkerült amcsiknál, nyilván EUban nem mert alig volt valami.

EA: It's in the crate!

(#1802) EXA válasza arn (#1800) üzenetére


EXA
aktív tag

Na meg egy jó Red Devil, remélem megáll majd az ára olyan 330 környékén. :R

(#1803) JohnX válasza EXA (#1802) üzenetére


JohnX
tag

1000db-os limitált kiadásban... igen, biztosan;]

(#1804) EXA válasza JohnX (#1803) üzenetére


EXA
aktív tag

Én megelégszek a nem ajándékos verzióval is. Múltkor kérdeztem és 1000 darab arra vonatkozik, amihez kis csecsbecsék is járnak majd, meg van egy sorszám a kártyán, de lesz sima Red Devil is, ami nem limitált darabszámban érhető el.

(#1805) Malibutomi válasza JohnX (#1803) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Van a Devilbol normal es limitalt kiadas, ugyanaz a kartya, mas csomagolas.

(#1806) JohnX válasza EXA (#1804) üzenetére


JohnX
tag

& Malibutomi: Akko elnézést, csak trollkodni akartam :DDD

(#1807) KAMELOT válasza warcat (#1798) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt is egyből felvásárolják és HA adják is tovább jó haszonnal!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1808) FaTHI


FaTHI
őstag

Én behúztam egy 3070 Phoenix-et 230-ért, de várom ha lesz jó 6800 jó áron cserélem le a 3070et.

(#1809) Mumee válasza FaTHI (#1808) üzenetére


Mumee
őstag

Már volt. :D 240e volt a ref 6800, nekem holnap jön, szerdán meg vadászok egy 6800XT-t is aztán eldöntöm mi marad.

(#1810) Mumee válasza Albigator (#1786) üzenetére


Mumee
őstag

Ezek szerint nem minden NV kártya tudja, hisz 2070-ből indult ki a monitorkezelés téma.

Szép volt Mumee, szerkeszteni akartam, sorry... :R

[ Szerkesztve ]

(#1811) FaTHI válasza Mumee (#1809) üzenetére


FaTHI
őstag

Félek is hogy bár jókat irnak a Phoenix 3070-ről de ahogy kézhez veszem már lehet is kapni 6800-at 220kért 6800Xt -t meg 260-ért amiken ugye 16gb van. Mindegy megy a háztól bukni csak nem lehet rajta még :)

(#1812) jig27 válasza Atish19 (#1778) üzenetére


jig27
újonc

Yo. Nem temetnem az NVt, nekem kb ugyanez a setupom es hibatlanul hajt mindent.
2070Super hajt 3 displayt:
1440p 144Hz UW (DP) - Meg a FreeSync is megy
1080p 60Hz UW Portait (HDMI)
4k 60Hz (DP)
A 2070S-en reference NV bios van.

(#1813) Albigator válasza Mumee (#1810) üzenetére


Albigator
őstag

Most adtam el a 3080-at. Ott jó volt.
1060 Strixel is megy a 4K 120 Hz és 1440p 144 Hz egyszerre. De ha hazaérek megnézem h a 3. FHD-s moncsi is mehet-e közben 144 Hz-en..
2070-em is volt egyébként 1440p 144 Hz, 1080p 144Hz, 1080p 60Hz és 720p 60Hz működött egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#1814) Mumee válasza Albigator (#1813) üzenetére


Mumee
őstag

Elképzelhető, hogy a kollégánál van valami error. Személy szerint nekem nincs 2070-em és nem is volt.

(#1815) nyul105 válasza FaTHI (#1811) üzenetére


nyul105
senior tag

Mindenben van kockázat, szerencsére az életet nagyban nézve ez még a legkisebb dolog...

Gondold el, anno a ddr4 memóriák hogy lifteztek 30-50-70-20 ezer, ssd szintén, a bányászláznál mekkora bukták voltak, amikor beesett a BTC.

(#1816) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Amugy csak nekem tunnek a most divatos kartya design-ok eleg fosnak?

Mindegyik egy tomb, par csik rajtuk meg RGB. Par eve meg erdekes kinezetek voltak pla Galax meg HOF kartyak. Sapphire-tol a Toxic meg Vapor-X...mostmeg a Sapphire kartyak is egy fekete tegla az csok.

Az XFX hozza a megszokott design-jat meg a Powercolor (bar utobbi nekem kicsit sok az izzo ledekkel

(#1817) arn


arn
félisten

En orulnek, ha kartyanak neznenek ki, legyen hatekony es csendes. A ledeket tartogassak karacsonyra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1818) Malibutomi válasza arn (#1817) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ledek helyett miert nincs rajtuk kis lcd kijelzo inkabb

(#1819) EXA válasza Malibutomi (#1816) üzenetére


EXA
aktív tag

Nekem a PowerColor tetszik, dehát most minden is kap RGB-t, lassan a wc papír is RGB lesz. De nekem is jobban tetszett a régi Vapor-X meg a Nitro dizánja, akkor még nem az RGB royale időszakát éltük. :D

(#1820) Bivaly26 válasza Malibutomi (#1816) üzenetére


Bivaly26
tag

Nekem ilyen volt. kép

(#1821) Albigator válasza Malibutomi (#1818) üzenetére


Albigator
őstag

Beletrafáltál.
Giga Aorus Master és Extreme ilyen már 3080-nál. ;]
Ezért is tégla méretűek szerintem.. :C

(#1822) Jacek válasza Malibutomi (#1818) üzenetére


Jacek
veterán

Kívánságod parancs ez most a gépemben zajlik :D
[3070]

(#1823) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

En mondjuk a hatlapra tennem, nem a tetejere.

(#1824) zsirfecske válasza warcat (#1798) üzenetére


zsirfecske
addikt

de itt írja mindenki, hogy sokkal több aib kártya jön mint ref! azok pedig gondolom a magyar nagykereken át fognak nagyobb számban beesni. nem hinném, hogy továbbra is kizárólag a cseh alza fogja ellátni az egész országot (meg a fél régiót). és ha így van, az már tényleg elég vad konteó, hogy a nagykerek jól összebeszélnek, visszafogják a készleteket míg az alza meg az egyéb alternatív csatornák kifogynak, végig trükközve az árakkal.

szóval szerintem ha tényleg lesz rendes készlet (amd gyártókapacitás és regionális elosztás kérdése), reálisabb hogy a magyar nagykerekből hirtelen több száz kártya elérhetővé válik a szokásos webshopokban normális marginnal, és minden összesimul az alza induláskor bizonyára kedvezőbb áraival.

(#1825) arn válasza zsirfecske (#1824) üzenetére


arn
félisten

Jah nem 2, hanem 10 embernek jut a forumon. 500% novekedes :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1826) zsirfecske válasza arn (#1825) üzenetére


zsirfecske
addikt

fú, hát ez mindenképp nevetséges szitu. mondjuk nemtom mennyien akarnak itt tényleg vásárolni, ha csak 1-2 tucat, akkor azért az még novemberben megoldódhat és utána úgyis jön a karácsonyi őrület ami megint borít mindent :)

amúgy nekem sincs illúzióm, ez egy ilyen év most. ha valaki nextgen 2-300k értékű procikat és videókarikat hamar akar, annak most kell résen lenni. akinek meg ráér (vagy amúgyis olcsóbb cuccokra vár), annak a kora tavasz marad hagyományosan a legolcsóbb időszak. mondjuk idén a covid miatt pont ez nem volt igaz, én személy szerint januárban tudtam lőni messze a legolcsóbban hardvereket. az akkori árszint amúgy azóta a rossz forint miatt is borzasztó távolinak tűnik már :O

[ Szerkesztve ]

(#1827) warcat válasza zsirfecske (#1826) üzenetére


warcat
veterán

Ahogy érzed, én szóltam, de gondolod a semmiből lettek nálunk 1200-1300 eurós rtx 3080-ak? A gyártók továbbra is fix áron adják át őket, ha nem így lenne, Nvidia az orrukra koppintana (pl egy évig nem kapnak chipet a szériából). a kereskedői lánc rakja rá Európában a szajrét és mire ideér, már sok kézen áthaladt akik mind tartják a markukat.

Véleményem szerint a hazai "nagykereskedelemmel" foglalkozó cégeknek a vásárlóereje nulla (nincs pénzük ezres tételekben rendelni), ezért a gyártók nem állnak le velük közvetlenül tárgyalni, aminek az az eredménye, hogy ők is már kereskedőktől veszik át a motyót.

AMD alapú kártyáknak a forgalmazása meg mindig problémás volt idehaza, van egy pár amd only gyártó ami mintha nem is létezne.

Amíg a kereskedelmi csatornák nincsenek feltöltve, és a "ha meglátom, viszem" - uralkodik, viszonylagosan jó ár csak ott lesz, ahol minél több közvetítő ki van vágva a láncból, és ez nálunk az alza, a külföldi vásárlásban jártasaknak meg amazon (de azt meg hatalmas tömeg ill. botok figyelik).

EA: It's in the crate!

(#1828) Danex


Danex
addikt

Ez azt hiszem nem lett még linkelve, már megy a bios hackelés, ha jól értem az XT biosát varázsolták a sima 6800-ra így kiengedve 300W-ig a powerlimitet.
[link]

Így közel 14-15%-os OC-t toltak a 6800-ra amivel majdnem be is érte a stock XT-t

(#1829) arn válasza zsirfecske (#1826) üzenetére


arn
félisten

en rendeltem rtx3800at, 5900xet meg 6800xtt, egyik sincs meg. ez lesz reszemrol az utolso kor, aztan utana lesz*rom az egeszet, es majd tavasszal veszek vmit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1830) zsirfecske válasza warcat (#1827) üzenetére


zsirfecske
addikt

hihi, én csak popcornozok ezeken a product launch-okon, ilyen árú hardverekben nem vagyok célközönség. de közben azért érdeklődéssel figyelem a fejleményeket, mert régóta bosszant az intel/nvidia hegemónia és a pozíciójukkal való pofátlan visszaélés, és drukkolok az amd-nek. emellett ez a vírusválság tépázta hardver helyzet is érdekes számomra, lehet belőle tanulni. pl. most már tudom, hogy ha jön majd valami normál árú, kisebb fogyasztású és belépő szintű kari is a 6000-es sorozatból amire egyszer megéri fejlesztenem, az alzát kell majd először megnéznem (amd kuponok, stabil gyártói csatorna). amazonról én még sosem tudtam hardvert venni, mindig többre jött volna ki akár német, akár uk oldalról is mint itthon :P

[ Szerkesztve ]

(#1831) #09256960 válasza zsirfecske (#1830) üzenetére


#09256960
törölt tag

NV a bűnös szépen fél kártya kategóriákkal 3-4 generáción át feltolta az árakat. csinált egy kisvasutat a hegyre.
AMD meg meg látta :
-Nézd már itt egy sín a hegyre hova vezet nézzük már meg :)
Most már ők ketten ott vannak a hegy tetején csak egy baj van
az emberek maradtak a hegy lábánál :))

(#1832) Linem válasza zsirfecske (#1830) üzenetére


Linem
senior tag

Én is az RTX3010-re vagy RX 6100 XT-re várok. :DDD hátha lehetne kapni elérhető áron

(#1833) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

6800XT Devil unboxing video

[link]

Vegre BMEG valakinek eszebe jutott, a kimeneti portok meg vannak vilagitva, nem kell vakoskodni a gep mogott...koszonom!!!

[ Szerkesztve ]

(#1834) Laja333


Laja333
őstag

Rendeltem 5600X-et, remélhetőleg Dec 6-án nálam lesz. Azzal már csak nem leszek CPU limiten (és lesz SAM is).
Pont ezért ez a PBO2 hír egész jól jött ma. Elvileg még jobban megtolják a single thread teljesítményt. :))

(#1835) Cthulhu Dawn válasza Laja333 (#1834) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Honnan sikerult?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1836) JohnX válasza Laja333 (#1834) üzenetére


JohnX
tag

Mehet a fogadás, neked lesz előbb procid vagy nekem előbb kártyám... :DDD

(#1837) Aweka


Aweka
újonc

Sziasztok! :)
Alza-ról tudjuk hogy miért vették le a Zafír 6800 XT-t?
Mert a sima 6800 még fent van. >.<

(#1838) Laja333 válasza Cthulhu Dawn (#1835) üzenetére


Laja333
őstag

Tőlük. Kis cégnek tűnik, viszont ahogy a várólistát kezelik, szimpatikusak.

#1836 WhiteSky
attól függ mikor rendelted, és hol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1839) arn válasza Malibutomi (#1833) üzenetére


arn
félisten

te ilyen gyakran dugdosod a kartyaba a kimenetet? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1840) arn válasza Aweka (#1837) üzenetére


arn
félisten

https://www.alza.at/sapphire-amd-radeon-rx-6800-xt-16g-d6244441.htm

Es tut uns leid, aber der Verkauf ist schon beendet

errol ennyit.. de a penzemet akkor igazan visszaadhatnak maguktol is, ha egyszer elismertek, hogy a budos eletben nem lesz meg. oszinten szolva nem is tudom, hogy van e ertelme megint szerdan gorcsolni. ha az ember megrendeli es kifizeti, meg akkor sem biztos, hogy megkapod. :F

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1841) Kaval válasza arn (#1840) üzenetére


Kaval
csendes tag

[link] ugyanez csak magyarul. RIP

(#1842) EXA válasza arn (#1840) üzenetére


EXA
aktív tag

Nem tudom a többi minek van még kint, szerintem refet nem lehet majd már idén szerezni az országban rendes webáruházból.

(#1843) arn válasza EXA (#1842) üzenetére


arn
félisten

masik oldalrol... forditok: elfogytak a keszletek :) ezek utan kivancsi leszek milyen arban lesznek az aib kartyak, mert a ref kartyakon kivul nincs, ami megtartana a gyeplot.

Időközben fény derült egy másik érdekességre, vagyis arra, meddig gyárthatja az AMD a referencia dizájnnal rendelkező Radeon RX 6800-at és a Radeon RX 6800 XT-t. A tervek alapján, amelyekről Scott Herkelman számolt be a Twitteren, úgy tűnik, a vállalat csak 2021 elejéig gyártja a szóban forgó videokártyákat. Amennyiben a felhalmozott raktárkészletek elfogynak, onnantól kezdve csak az AIB partnerek által készített, egyedi hűtéssel és/vagy megemelt órajelekkel büszkélkedő videokártyák lesznek elérhetőek a piacon.

tipp:
600-700 euros 3070 es 6800
800-900 euros 3080 es 6800xt


[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1844) DeathAdder válasza Aweka (#1837) üzenetére


DeathAdder
veterán

De legalább az Asrock még fent van, bár egy másodopercig nem volt kapható, de azért fent van :DDD

Sapphire azóta is "előrendelve", és lassan egy hete semmi infó, nyilván egyre biztosabb, hogy ebből nem lesz semmi ahogy számítani is lehetett rá, szerintem többszázan várják a rendelésüket, ha véletlen kapnak is árut előbb hozzájuk fogják eljuttatni és csak utána válna ismét elérhetővé a webshopban, ami szinte teljesen esélytelen.

Szerdán jönnek a customok, úgyhogy érdemes lesz ismét a képernyőre tapadni ;]

(#1845) EXA válasza arn (#1843) üzenetére


EXA
aktív tag

Na akkor egyáltalán nem lehet majd szerválni sehonnan sem, csak AIB-ot. 900 eurót még hajlandó vagyok kifizetni egy jobb AIB-ért. De van egy olyan érzésem, hogy alzán a 900 euros aibokat is elviszik majd, mint a cukrot. Én leszek az egyik. ;]

(#1846) arn válasza EXA (#1845) üzenetére


arn
félisten

ennyiert nekem koszonom, de nem kell :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1847) snecy20 válasza arn (#1843) üzenetére


snecy20
veterán

Kabaré, hogy mit csinál idén az AMD is meg az nVidia is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1848) KAMELOT válasza EXA (#1845) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy aki cégre veszi egyből berakja az összeset, aztán árulja mégdrágábban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1849) Malibutomi válasza arn (#1843) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezert irtam be mar vagy ketszer ide hogy csak tavaszig gyartjak a ref kartyakat

(#1850) arn válasza Malibutomi (#1849) üzenetére


arn
félisten

akkor miert nincs a release utan egy hettel? vagyis mit egy hettel... ket perccel. :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.