Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) KAMELOT válasza szasanyi (#1484) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos ez a MO-i nagykeresek szégyene. Míg a 6800XT rendes áron adják, addig a 3080 +60-100k felárral. Mondjuk már kezd valamit mérséklődni. Más országokban, így néz ki.
6800XT ref... 667€
3080 custom.. 750-900€
Ha kijönnek a custom 6800XT akkor kb az ár egy szinten lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1502) gabo423


gabo423
kezdő

"Confirmed: Cyberpunk 2077 will not support Ray Tracing on AMD’s GPUs at launch"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1503) AsakuraDave válasza gabo423 (#1499) üzenetére


AsakuraDave
őstag

WD Legion RT-be ugyan azt hozzák mindenféle DLSS nélkül.
2K max RT 40-40fps
4K max RT 20-20fps

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1504) szasanyi válasza KAMELOT (#1501) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak érkezzen meg az AMD 6800XT-m, az teljesen megfelel nekem. Nem hangos, nem forró (aggódtam, hogy a Radeon VII szintjén lesz, de szerencsére jó lett végre a stock hűtés is).
Kitűnő teljesítményt nyújt (16GB VAM-mal pedig nem kell aggódni mikor, melyik játéban nem lesz elégséges :) ) szintén kitűnő fogyasztás/teljesítmény aránnyal úgyhogy ha jobbak is lesznek a Custom kártyák nekem nem fognak annyival többet érni (mert min. 40-50k plusz tutira lesz az árcédulájukon).
Egyébként tényleg nevetséges, hogy a 3070-ek árával vetekszik - pontosabban, hogy a 3070-eket árazták 260k körülire! De ott nem várható sok javulás és főleg nem hamar [link] Az AMD-t szinte csak dicséret illeti, kivéve a startot (nem olvastam még az AMD vonatkozó rognózisát, nyilatkozatát).

AsakuraDave: ez az RT-t el kell felejteni, szvsz majd az RDNA3 (vagy ami ezután jön) lesz olyan amivel talán játszani is lehet. NV más 2. kört futja, és ott is rendesen megöli a teljesítményt még mindig (4K-ban pedig többségében játszhatatlanra redukálja). Nem is értem ezt a nagy RT hájpot, mert közel sem ad annyit a látványhoz mint a mibe kerül, másrészt ha az erőforrásokat nem erre fordítanák akkor RT nélkül is lehetne sokkal szebb, részletesebb (fotorealisztikusabb) grafikát létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#1505) EXA válasza szasanyi (#1504) üzenetére


EXA
aktív tag

Amúgy fura, mert nekem úgy rémlik, mintha azt mondták volna, hogy a CP2077-ben real time global illumination lesz, közben egy cikket is találtam hozzá. [link] De ezt végül kivehették? Csak mert, ha lesz real time GI meg RT is a játékban az úgy elég overkill lenne.

(#1506) szasanyi válasza EXA (#1505) üzenetére


szasanyi
félisten

És akkor úgy milyen hw kiépítés és felbontás mellett lenne jól játszható :F szvsz az 1millás PC -n tuti szépen futna 1080p-ben. ;]

(#1507) KAMELOT válasza szasanyi (#1504) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg no problem. Megjön az majd neked. 3070 így értelmét veszti ilyen árral.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1508) Alogonomus válasza gabo423 (#1502) üzenetére


Alogonomus
őstag

Már meg sem lepődöm, ha végül igaz lesz a hír. CDPR miatt vagyok csak kicsit szomorú, hogy az Nvidia kiszolgálóivá süllyedtek, de valószínűleg megvan rá a pénzügyi okuk. Nvidia csak hozta a szintjét.

(#1509) aimernius válasza arn (#1392) üzenetére


aimernius
csendes tag

Én ma majdnem kaptam.
Végig lefoglalt állapotú volt a rendszerben, ma éjjel jött is üzenet, hogy alzaboxba kiszállítva, kód, aztán reggel mikor indulnék érte, hívnak, hogy a rendelés törölve. A kódot pedig nem fogadta el a box. Pedig már majdnem örültem.

(#1510) warcat válasza Alogonomus (#1508) üzenetére


warcat
veterán

Nem mintha az AMD olyan nyílt lett volna arról, mit tud az új kártya RT kapcsán, továbbá a játék fejlesztése alatt hozta be Nvidia a hardveres ray tracing gyorsítást amivel akkor AMD nem foglalkozott.Valószínűleg abban az időszakban leszerződtek a technológia támogatására.

Nem mellesleg:
Godfall 4k extra textúrákhoz nem elég a 10 GB VRAM, 12+ kell!! + ugyanezen játék patchben először csak AMD kártyákhoz engedélyezte a DXR-t, ugyanakkor egy egyszerű .ini fáj módosítással bekapcsolható.

De inkább halasszuk el még egyszer a Cyberpunkot, meg fujjnvidija! ;]

TLDR: ugyanazt csinálja mindkettő.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1511) AsakuraDave válasza Alogonomus (#1508) üzenetére


AsakuraDave
őstag

"Mindig is" azok voltak. Witcher 3 Hairworks megvan? :DDD

@#1510 warcat
Fullba nyomják a kretént mindketten sajnos...
Ezt a Frank csávót is kirughatná Lisa. Twitter bejegyzései elég cikik.
4K texture pakk már van hozzá amúgy? Én csak RT-t láttam.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1512) arn válasza aimernius (#1509) üzenetére


arn
félisten

csak remelni tudom, hogy a kifizetett termekek vmifele prioritast azert elveznek. nalam semmifele valtozas nincs.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1513) EXA válasza arn (#1512) üzenetére


EXA
aktív tag

Én azt tervezem, hogy kövi hét szerdán, ha sikerül a megrendelés gombik eljutni, akkor uánvételest választok, hogy ne menjen az idő az online fizetéssel. Bár ha az a megrendelés lenyomása után van akkor mondjuk mindegy.

(#1514) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

XFX 6800XT video: [link]

" As big asa freakin bus"

[ Szerkesztve ]

(#1515) aimernius válasza EXA (#1513) üzenetére


aimernius
csendes tag

Ezért választottam direkt én is alzaboxos fizetést, hogy ne menjen vele idő a megrendelés során.
Most vagy automatikus a kézbesítős üzenetük, és valójában meg se érkezett a rendelt termék hozzájuk, vagy a futárnak/valamelyik belsős alza ismerősnek megtetszett, aztán gyorsan törölték még átvétel előtt. Ezen szerintem a fizetés se segített volna, max visszautalják. Arra lettem volna kíváncsi, hogyha vajon reggel 5-kor érte mentem volna, akkor is hibát dobott volna-e a box, és már akkor is törölve lett volna a rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#1516) Alogonomus válasza warcat (#1510) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az egy dolog, hogy nem tudták az AMD kártyákhoz optimalizálni a játék RT kódját, de az nem indok arra, hogy a játék RT funkcióit is letiltsák az AMD kártyái esetén.

(#1517) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

25-én hol lesz érdemes nézelődni? Csak zöld ufós bolt vagy más tipp?

(#1518) Sontir Fel válasza Zorel (#1486) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Lehet akkor nálam nem jó valami :(
Most ennyi lett:

Aztán lehet nem, itt is kb ennyit teszteltek:

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1519) JohnX válasza Sontir Fel (#1518) üzenetére


JohnX
tag

Ha elégedetlen vagy én azonnal átveszem, ne fájjon a fejed ez miatt. :DDD :DDD :DDD

(#1520) #09256960 válasza Malibutomi (#1514) üzenetére


#09256960
törölt tag

Ez is Nagyon komoly kártya.
Azért MERC 319 a neve mert 31.9 a mérete ?
Mert tényleg nagyon hosszú. Itt azért már előtte jó ha megméri az ember a gépét belülről :) mi fér el még..

WhiteSky: Átveszed két beállítást átállítasz és kapsz olyan Graphic Scoret hogy utána agygörcsöt kap tőle ha feltöltöd ide mi ? :D

[ Szerkesztve ]

(#1521) EXA válasza aimernius (#1515) üzenetére


EXA
aktív tag

Sajnálom, hogy ez történt. :( Nagy nehezen megrendeled a kártyát, még az értesítést is megkapod, erre hívnak, hogy nincs kártya csá. Nem elég, hogy gyenge a készlet, de ha sikerül is megrendelned, addig ameddig ki nem veszed a szekrényből vagy a futár a kezedbe nem nyomja, nem hiheted azt, hogy tényleg sikerült egyet szerezned... röhej!

[ Szerkesztve ]

(#1522) Sontir Fel válasza JohnX (#1519) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Még ez is megtörténhet, most pár napig próbálgatom. Az elmúlt 1 hónapban volt nálam 2080ti, 3080 msi trio és most ő nagysága. FPS-ben tegnap pár percet játszottam a COD WZ-vel, ami szerintem hulladékul van összerakva, de érzésre kevesebb volt mint az nvidia kártyákkal (1440p, minden maxon, rt off).

Amilyen koca gémer vagyok, lehet elég lenne nekem egy 3070 is :B

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1523) JohnX válasza #09256960 (#1520) üzenetére


JohnX
tag

Inkább csöndbe hallgatnék, ,már én kezdek agyér görcsöt kapni, hogy 3 hónapja nem áll össze a konfigom... :DDD

Sontir Fel: Kocsikulcs a kezemben, az ajtóba állok felöltözve. :))

(#1524) szasanyi válasza Sontir Fel (#1522) üzenetére


szasanyi
félisten

Kb. egy 3070 árán volt a 6800XT (dupla VRAM mennyiség, ~3080 teljesítmény)....van itt hezitálni való? :U

(#1525) Interceptor válasza Malibutomi (#1514) üzenetére


Interceptor
addikt

Jól néz ki. Alzában lehet kapni XT-t 268-ért, aztán nézem a 3080-asok 400k felett. Nevetséges az utóbbi, gondolom amíg nincs elég radeon addig ez lesz. Persze a 270 is baromi sok önmagában egy vga-ért.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1526) adakiller válasza Interceptor (#1525) üzenetére


adakiller
senior tag

alzában max ár van hozzá, de hogy nem lehet kapni az fix ... itt most az a kérdés, hogy veszed drágábban azt amit lehet kapni, vagy vársz...

(#1527) szasanyi válasza Interceptor (#1525) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyetértek. De a jelen helyzeten nem tudunk változtatni, ami nem is fog megváltozni gyorsan, pozitív irányba. Annyit lehet tenni, hogy a legideálisabb változatot választjuk - ami jelenleg a 6800/XT (főleg mert a 3070 is ritkán elérhetően ~230-260k közötti áron).
Persze aki 4K-ban játszik (mint én) annak nincs sok választása, mert oda kevés, vagy erősen kompromisszumos a 3070/6800 míg a 3080 a horror ára miatt kiesik szóval 6800XT az egyedüli, még éppen megfizethető alternatíva. Mondjuk az 1440p@144Hz (vagy magasabb képfrissítés mellé is jobb az).

(#1528) Bivaly26 válasza Sontir Fel (#1522) üzenetére


Bivaly26
tag

Milyen átlag fps ed van CODWZ-ban?Látom neked is 1440p van.144-et megüti?

[ Szerkesztve ]

(#1529) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Uj hirek szerint az AIB kartyak ha jonnek 25-en az 6-8X annyi lesz mint a ref..

Szoval lesz 6-8 masodperc kattintani ;] ;]

Amugy a nagy kerdes meg mindig hogy aztan hogy fognak erkezni, lesz-e folyamatos ellatas

(#1530) Interceptor válasza adakiller (#1526) üzenetére


Interceptor
addikt

Világos, bár én csak megfigyelő vagyok és nem a célközönség :DDD Elvből nem veszek ennyiért vga-t. Nem is tudom milyen játék tudna erre rávenni, olyan nem létezik egyenlőre :D

Jó lenne látni egy kis árversenyt, meg majd kíváncsi leszek az erőviszonyok hogyan alakulgatnak(driverek, új játékok) ahogy telnek a hónapok. Valamiért nagyon szimpatikus ahogy az AMD csinálja az utóbbi években a dolgait, még akkor is ha ők is csak egy profitorientált cég.

#1527 szasanyi: Nekem is jó lenne ha mindent 4K-ban tudnék tolni, a régi 5-10 éves játékok, néhány indie cím, meg maximum a dota 2 fut 4k-ban jól nálam jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1531) tupacamaru válasza Bivaly26 (#1528) üzenetére


tupacamaru
veterán

Erre én is kiváncsi lennék, 9600k-val vajon hozza a 144 fps-t?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1532) EXA válasza Malibutomi (#1529) üzenetére


EXA
aktív tag

Hány refes kártya is volt kb alzában? 20-30? :U

(#1533) szasanyi válasza Malibutomi (#1529) üzenetére


szasanyi
félisten

Hol? És az infó honnan van? Túl szép ez, hogy igaz legyen... mivel soha nem is volt, hiszen a Custom kártyák mindig is drágábbak voltak.

(#1534) Malibutomi válasza szasanyi (#1533) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar tobb helyen olvastam hogy az AMD az AIB-oknak adta a chipek nagyreszet alig gyartottak ref kartyat

Most legutobb a Gamer Meld videoban mondtak hogy az AIB gyartokkal beszeltek es onnan varhato nagyobb mennyiseg.

Tovabbra is valszeg az AMD exkluziv gyartoktol varhato elso korben

[ Szerkesztve ]

(#1535) JohnX válasza Malibutomi (#1534) üzenetére


JohnX
tag

így igaz, a Hardware Unboxed is lehozta. Az egyéb gyártók december közepe előtt nem várnak szállítmányt. :K

szasanyi: Az ár nyílván elindul felfelé, kérdés az, hogy lesz-e utánpótlás, ha nem akkor láttuk a tökéletes példát mennyi lesz a 700$-os kártya ára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1536) Motyi válasza Malibutomi (#1534) üzenetére


Motyi
senior tag

A 6-8x készlet annyit jelent, hogy nem 10 másodperc alatt fogy el az összes, hanem akár egy percig is lehet készlet. Nagy reményt nem fűznék hozzá, aki hozzá akar jutni az 11.25-én 14:30-tól úljön a gép elött hideg élelmet és ücsit bekészítve, bepelenkázva és F5 az Alza oldalán. Ha nagyon mázlista talán megcsíp egyet. A magyar nagykerekbe, ha egyátalán érkezik valami az elmebeteg áron lesz (volt korábban info as Asus 6800XT gyári AIO vizes verziójáról nagyker nettó 400k...). Csak példának a ZEN 3 nov. 5-én jelent meg, és mennyire lehet most kapni? Semmennyire, pár boltban van 50-80k+ felárral aztán csókolom... :(

[ Szerkesztve ]

(#1537) KAMELOT válasza Malibutomi (#1534) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak itt meg nehogy az legyen, hogy gyorsan felvásárolják a készketet valakik (aztán árulják aprón) vagy eleve a nagyker dob majd rá. AIB szerintem 280-300k körül fognak indítani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1538) szasanyi válasza JohnX (#1535) üzenetére


szasanyi
félisten

Mondjuk rossz példából már éppen eléget láttunk ,így inkábba az ellenkezőjét lenne jó látni... mondjuk ha 280- 300k között lenne elérhető pár custom 6800Xt kártya. Úgy legyen! ;)

(#1539) Laja333


Laja333
őstag

Egyébként az RT teljesítményre kitérve, próbáltam keresni valami utalást előző driverekben RT supportra, de nem találtam. Lehet azért nem promózták még annyira mert nincs rá driverük? :DDD
Pl Watch Dogs Legion support is a 20.10.1-el jött október végén, most meg a 20.11.2 van.

@Abu nem kellene ezt külön optimalizálni?

Csak ezt találtam, tehát a support már megvolt hozzá szeptember végén. De ennyi? AMDGPU LLVM bekapcsolva, és hagy menjen? :F

[ Szerkesztve ]

(#1540) Hublot


Hublot
senior tag

Srácok! A készlethiszti helyett nem lehetne valami érdemleges infóval megtölteni ezt a topikot. Mindenki várjon míg tud venni magának ennyi. De ez a 0-24 hiszti a vásárlás körül titszta óvoda.

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#1541) szasanyi válasza Hublot (#1540) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen érdemi infókat vársz ha nincs kártya amihez ahhoz kellene, hogy legyenek érdemi infók?

(#1542) Sontir Fel válasza Bivaly26 (#1528) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem.
Olyan 90-140 között, általában 100 felett. Ami jó hír, hogy bekapcsol RTvel nem tapasztalok visszaesést, sőt talán kicsit jobban is megy érzésre.

Épp játékban vagyok, Sorry hogy csak telefonos kép. Ami nem szimpi, hogy 80 fokos a kártya, de azért ez nem halálos szerintem.

szasanyi: kb egy ár. 228 vs 268 ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1543) Laja333 válasza AsakuraDave (#1478) üzenetére


Laja333
őstag

Lehet, hogy csak bad luck volt de az egyik indok amiért váltottam 3080-ról az pont a stabilitás volt...
A 3080-al majdnem minden játékban volt legalább 1 fagyás. És az olyan fagyás volt, hogy a játék képernyője kimerevedett, és hiába akartam mondjuk a feladatkezelőt előhozni, az mindig beugrott a kimerevedett játék mögé... :U Szóval elég kínos volt abból a pozícióból kikeveredni. Ez megtörtént Cold War-ban, WoW-ban és a RDD2 bench alatt az alatt az 1 hét alatt, amíg a gépben volt.
Ilyesmi nekem sem a Vegával, sem most a 6800XT-vel nem történt ami eddig betonstabil. ( kivéve amikor 2800MHz fölé akartam menni ;] )
És akkor itt van [Ez] is a 3080 fórumból...

(#1544) Albigator válasza Sontir Fel (#1542) üzenetére


Albigator
őstag

Ryzen 2700 főleg h csak 3.45 GHz-en megy nagyon visszafogja. Nekem a 2600X ami 4.05 GHz-en mozgott az is lehúzta az RTX 3080-ban rejlő potenciált Warezone alatt.

Viszont 63% GPU kihasználtság mellett a 79 fok borzasztó (számomra normális kihasználtság mellett is sok).

Rakd fel 4K-ra a felbontást és a grafikát is és akkor nem lesz annyira CPU limit. Viszont 80-90 fokra számíthatsz ekek szerint. :U

[ Szerkesztve ]

(#1545) szasanyi válasza Sontir Fel (#1542) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván nem de az a legolcsóbb hiszen a Gigabyte Gaming, TUF Gaming, stb. jobb hűtéssel rendre ~•260k áron voltak (vagy drágábban). Bár szerintem a 6800XT-hez hasonlítva a +40k is rendben van (lévén ~3080 teljesítmény,). ;) .

(#1546) Hublot válasza szasanyi (#1541) üzenetére


Hublot
senior tag

Van pár tulaj attól kérdezzetek ha szeretnétek tényleg tudni valami a kártyáról.

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#1547) Sontir Fel válasza Albigator (#1544) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Igen, elfelejtettem 4 gigára kattintani. Most úgy játszottam, jelentős növekedést nem észleltem, vélhetőleg a minimum fps emelkedett. ahogy korábban néztem youtube videókat a stabil 140+ fpshez lehet a 3600x sem lesz elegendő (tervben van a cpu csere, csak mindig lemaradok az eshop akcióról :DDD ) inkább valami 5 giga felett futó monster cpu kell :O

Az 63% kihasználtság csak pillanatnyi, játék közben 75-99 között ugrál :B meg ne felejtsd el, hogy állítólag szemrebbenés nélkül lehet csökkenteni a feszt alatta és emelni az órajelet. Nekem minden alap, kivéve a TARTOMÁNY mód ON :D

Viszont az ini file-ba itt is be kellett írnom, mert tegnap este finoman akadozott, pont mint az 5700xt alatt, hiába 16 giga :O

szasanyi: igen, a jobbak többe kerülnek, de ne felejtsd el, hogy ez is csak ref. ilyen puritán kártyám rég volt, kb semmi nem volt a dobozban hozzá ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1548) arn válasza Motyi (#1536) üzenetére


arn
félisten

Alzaban is kb 16:30ra raktak ki vmit, es nem is listaaron... orakat ulhetsz ott, aztan ha kihagyod a kritikus percet, mar le is csusztal. Meg ugye melyik kartya lehet jo, ez is kerdes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1549) szasanyi válasza Hublot (#1546) üzenetére


szasanyi
félisten

Tesztekből minden lényeges adat, részlet kiderült már én csak azt szeretném tudni nálam hogyan teljesít. :))

(#1550) nyul105 válasza Sontir Fel (#1542) üzenetére


nyul105
senior tag

Ez melyik típusú temp? Hotspot mennyi?
Hány %on pörögnek a ventik, hangosak e?

Szerk.: hwinfot könnyebb olvasni, azt ismerem legalábbis, az ír mindent.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.