Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Chaser válasza tusi_ (#799) üzenetére


Chaser
titán

tuti nem lesz elég, ahhoz nyugodtan vehetsz 5600x/5800x-et ha ki akarod maxolni 1080p-n
nem jól skálázódik 1080p-n nyilván
rdna topikba linkelt valaki új ac-ről képet, alig jobb 3090 5700xt-nél, hogy ez mekkora sz@r
jah, csak rá kell nézni mi történik 1440p-n és 4k-n, ezek a kártyák ott mutatják meg mit tudnak, arra lettek tervezve, nem 1080p-re
elhiszem, hogy a vásárlók 1%-a 1080p-re vesz ilyet, de valahol érthető, hogy a maradék 99%-ot részesítik előnyben aki 1440p/4k-ra veszi ezeket

szerk:
beragadt az 5-ös gomb a notebookon ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#802) MegalodonS válasza h1ght3chzor (#792) üzenetére


MegalodonS
őstag

1080p??ezek a kartyak min, 1440,4k,8k felbontasra valok!!

(#803) worxland válasza hokuszpk (#780) üzenetére


worxland
addikt

Nem csak mi próbáltuk ki, és 1948-tól itt sem cuci volt, hanem kommunizmus. Cucilizmus inkább 1958-tól jött, a kiteljesedése pedig inikább a 70-es évektől (lásd gulyáskommunizmus).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#804) Andor22 válasza warcat (#794) üzenetére


Andor22
aktív tag

Sajnos 3080 sem volt náluk az első napon
ill hetekben

[ Szerkesztve ]

(#805) szasanyi


szasanyi
félisten

Újra megnéztem ezt a YT videót és ha igaz, hogy közben a TimeSpy fut akkor a ref. hűtés minden lesz csak halk nem. Persze pontos dB, fordulatszám vagy hőmérséklet adatok nincsenek, de szvsz ez nem jó ómen.
Esetleg más, hasonló de jobban értékelhető nincs vhol?

(#806) Shkiz0 válasza szasanyi (#805) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De, majd 3 után :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#807) Laja333 válasza szasanyi (#805) üzenetére


Laja333
őstag

:F
Hasonlítsd össze a videó elejét, amikor nem megy a GPU venti, és a végét, amikor megy... Alig van különbség.

(#808) ADAM1337 válasza sanya53 (#781) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egyáltalán nem sürgős max a next gen címekre gondoltam elővigyázatosnak lenni.
Most apex legends-ezek az 5700xt-vel fhd-n med-lowon úgy néha pörgeti a 300fps-t, de átlag 250 körül van.
Csak online fps-ezek, egyedül a cyberpunkra leszek kiváncsi mit tudnak a vga-k majd alatta, hátha az jobban lesz optimalizálva.

(#809) Televan74 válasza Shkiz0 (#806) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez a bűvös 3 -as szám! ;] (három kívánság, ludas Matyi háromszor veri ezt vissza, és az a bűvös AMD teszt és kártyák csak három után várhatók)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#810) Hopkins95 válasza szasanyi (#778) üzenetére


Hopkins95
addikt

Így van, fentebb én is pont erre akartam a mondamdómmal célozni. :K
Tegnapelőtt jött meg az 1000 Eurós fizum, de ha belegondolok, hogy háromnegyedét rá kéne költenem egy új kártyára annak, amiért 1 hónapig heti majd 40 órát dolgoztam, akkor rosszul leszek.

Ráadásul a munka miatt időm sincs játszani annyit, mert ugye ha dolgozol, akkor max este van rá idő meló után vagy hétvégén(már sokadik hétvégén ez sem jött össze, itthon volt őszi földmunka), szóval annyira kihasználni sem tudnám, hogy meg tudjam magamnak indokolni, hogy igen, megérte azt a 700+ Eurót elköltenem rá.

#735 FaTHI Tudnál nekem légyszi ilyen jóárasított használt GTX 1080 Ti-ket linkelni? De nekem max ilyen 350-400 Euróig kéne, mert annyiért vettem újan 3 éve a Vega 56 kártyámat is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#811) szasanyi válasza Shkiz0 (#806) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az biztosan segítség lesz... a 2. nekifutáshoz. :DDD

Laja333: alig van különbség? :Y Lehet, hogy nem ugyanazt a videót néztük?

(#812) snecy20 válasza #09256960 (#773) üzenetére


snecy20
veterán

Amúgy mennyi az esély hogy 15h-kor alzán lesz is megvásárolható kártya?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#813) tusi_ válasza Chaser (#801) üzenetére


tusi_
addikt

Amiket neztem teszteket, ott - ugyan 10900k val - 85 helyett 137-et hozott a 3080.
Ha ez 75 helyett 125 lesz, az pont jo nekem. Biztos hagy benne es nem lesz kihajtva a kartya, de a novekedes meg lesz. Fps-ben is, meg a gatyaban is :)
Esetleg jovore kap egy 5800x-et, de nem latom ertelmet plusz 10-15% novekedesert plusz 100€-t kihajitani az ablakon. Esetleg majd Zen4...

eat, sleep, play, replay

(#814) Chaser válasza Laja333 (#807) üzenetére


Chaser
titán

nincs mit összehasonlítani
a gyári cpu hűtő 40dB is lehet ( :
viccnek is rossz ilyen videó, ahol az egyik komponens magában porszívó

szerk:
tusi_
ha 10900k-val annyi, sztem 3800-cal kevesebb lesz
de majd kitapasztalod
annyi az ára, ha vga mellé rakod akkor máris nem drága

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#815) EXA válasza snecy20 (#812) üzenetére


EXA
aktív tag

50%, vagy igen vagy nem. ;]

(#816) Birkusz


Birkusz
csendes tag

spanyol youtuber "véletlenül" leakelt pár új benchet [link]

“ A NASA elkezdhetne asztronauták helyett hegymászókat képezni, mert az epéniszeden feljutunk a Marsra” by BuZzNiaK

(#817) Laja333 válasza Birkusz (#816) üzenetére


Laja333
őstag

Érdekesek a FHD tesztek. Ha ez lesz majdnem minden játéknál, akkor megdől az az elképzelés, hogy az Amperét a CPU bottleneck fogja vissza.
Így akkor jobb választás lesz a legtöbb embernek, akik még FHD/1440p-n vannak, és nem célozzák a 4k-t (ahol egyébként sincs nagyon lemaradva).

(#818) Bivaly26


Bivaly26
tag

2 napja még nem volt fent a Sapphire oldalán.De ma megtalálható Link
Nekem csak Sapphire volt 14 éven át.Most bezöldültem de ha visszatérek akkor csakis sapphire.1 és 2 és 3 ez a 14év :)

(#819) DeathAdder válasza MegalodonS (#802) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ahhoz képest hogy 4k 8k felbontásra vannak, sok esetben eléggé le kell butítanom a beállításokat, hogy ne legyen diavetítés egy 2k 144hz-es monitoron. Igaz csak 2080ti, de ez az a felbontás ahol ~10%-ot ver rá a 3080, amit OC-vel elérek kb.

Ezért szurkokolok hogy legyenek faszák fhd körül ezek az új navik :)

[ Szerkesztve ]

(#820) Chaser


Chaser
titán


vagyis majdnem...vadászat a vörös novemberre ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#821) Shkiz0 válasza snecy20 (#812) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

50% ;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#822) sanya53 válasza ADAM1337 (#808) üzenetére


sanya53
aktív tag

Jól megy a géped, szóval értem miért nem sürgős.
Remélem sikerül venni valahol egy kártyát.
Indulok haza és lesem a 15 órát. :Y

[ Szerkesztve ]

(#824) sanya53 válasza #98320896 (#823) üzenetére


sanya53
aktív tag

260-280 plafon

(#825) tusi_ válasza Chaser (#814) üzenetére


tusi_
addikt

Biztos, hogy kevesebb lesz 3800-al, de a 85 vs 75 kb 15%, ami realis lehet jatekok alatt, ennyivel kevesebbet tud a 3800x.

A lenyeg nekem, hogy a minimum 100 felett legyen, az en szemem erre allergias, nem a pixelek surusegre. De meg masfel ora es tapasztaltabbak leszunk.

eat, sleep, play, replay

(#826) tusi_ válasza #98320896 (#823) üzenetére


tusi_
addikt

700€

eat, sleep, play, replay

(#827) Shkiz0 válasza sanya53 (#824) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor majd jövőre tali :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#828) worxland válasza #98320896 (#823) üzenetére


worxland
addikt

320. De AIB-ért, nem a ref-ért. Meg ha a valódi benchekben is gyorsabb a 3080-nál.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#829) Chaser válasza tusi_ (#825) üzenetére


Chaser
titán

persze, érthető, nekem 60 is elég, de legyen jobb felbontás
nem mintha nem lenne még bőven jó egy natív 4k-s panelen 1080p render, csak 4k-s panelből nincs jó, vagy iszonyat túlárazott - nekem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#830) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amúgy lehet megtenni a téteket, az Alza oldalra hány perccel 3 előtt fogja összefosni magát a rengeteg rászabaduló F5-ös ember miatt :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#831) hadogabi1 válasza worxland (#828) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Hát nem tudom. Én ha lesz ma ref és tudok is venni nincs out of stock lesz akkor veszek egyet. Max eladom majd ha valóban annyival jobb lesz a aib. A 14 napos elállást parasztságnak érzem szóval azt nem csinálom meg.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#832) worxland válasza hadogabi1 (#831) üzenetére


worxland
addikt

Én ma csak akkor veszek, ha occsó. Meg ha jut. Meg ha nem lassabb, mint a 3080. Meg ha jut. Ja, és ha kapok. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#833) Shkiz0 válasza hadogabi1 (#831) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ugyan így voltam én is ezzel a 14 nappal mindig.
Ha most elérhető lesz mégis Alzán vagy valamelyik nagykerben, akkor hozok egyet magamnak, aztán addig marad amíg nem jönnek az AIB karik. Ha meggyőző a teljesítmény, és nem lesz bughalmaz a driver sem, akkor ezt majd eladom és jön helyette AIB, ha meg még sem lesz valamiért okés, akkor szintén eladom és jön egy 3080.
Ha meg semmi sem lesz elérhető ma akkor marad a szenvedés az RX570-en :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#834) JohnX válasza Shkiz0 (#830) üzenetére


JohnX
tag

Reméljük fel van készítve DDOS-ra az Alza :P Roppantul fogok nevetni

(#835) Bivaly26


Bivaly26
tag

Link Most találtam!

(#836) Danex válasza Shkiz0 (#833) üzenetére


Danex
addikt

kb én is így leszek vele, hogy ha tudom megveszem 290K-ig a gyári AMD-t, amíg postára adják a teszteket lesz idő elolvasni, ha meg kiderül hogy az AIB mondjuk alig drágább de érezhetően jobb akkor meg felmegy aprora vagy vissza 14nappal.

14 nap azért nem okoz már lelkiismeret furdalást, mert az egész helyzet, hogy 0. napon a legolcsóbb, meg hogy nincs teszt, review addig amíg nem vásárolható a termék azt idézik elő, hogy vakon vásároljon az ember vagy várjon hónapokat... ennek sajnos a bolt látja kárát, de mondjuk az is biztos, hogy nem egy 300e-400e terméken fognak emiatt bukni rajta.

(#837) Chaser válasza hadogabi1 (#831) üzenetére


Chaser
titán

sztem az az inkorrekt, hogy teszt nélkül kell kártyát venni persze nem kell, de aki most nem vesz majd akkor vesz amikor sikerül, vicc -
az is inkorrekt, hogy nincsenek _pontos_ hangerő értékek megadva
az is inkorrekt, hogy a legtöbb gyártó ha megadja is kamuzik, köszönőviszonyban nincs a valósággal
na ezek inkorrekt dolgok
az, hogy belepakolok egy kis raklap pénzt egy vga-ba, aztán kiderül hogy mondjuk qrva hangos, cw-zik, bugzik, és úgy vagyok vele kösz, ha fizetnének se használnám és visszadobom, mi benne a "parasztság"?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#838) hadogabi1 válasza Danex (#836) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Szerintem ha felrakod ugyanannyiért amennyiért vetted 0 haszonnal 2 óra alatt elviszik. Ezért is nem érzem korrektnek a 14 napos elállást a boltok felé.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#839) hadogabi1 válasza hadogabi1 (#838) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Plusz hamarabb is a pénzednél vagy ha eladod 0 ft haszonnal mint hogy majd a bolt visszautalja x nap után.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#840) OgreImre válasza worxland (#769) üzenetére


OgreImre
senior tag

szerintem marxizmusnak hívják, és belebuktak/unk a megvalósításába, eddig...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#841) Shkiz0 válasza Danex (#836) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Miért ne buknának?
Tök mind1, hogy egy termék 100 FT vagy 100K ugyanazon termékcsoport esetén ugyanannyi a haszon is. Ugyanannyit keres egy 50K-s kártyán is százalékosan a legtöbb bolt, mint egy 300k-s esetén. (normál állapotot vegyük, amikor nincs hiány, nincs covid, meg semmi)
Ahhoz, hogy pl az árukeresős első pár találata között legyél max 4-5% haszon fér bele, (vagy több is, ha áfát csalsz). Az 5% sem tiszta, mert vannak járulékos költségek amik a végére tovább csökkentik a valós nyereséget. Aztán akkor a végére kb marad 3% hasznod, számold ki ha visszaküldöd a kártyát "sportból" akkor mi történik. Örül a bolt vagy kereskedő, ha 0 szaldóval elmegy, és nem ő fizet rá.
És amikor olyanokat mondtok, hogy ez belefér nekik akkor én csak fogom a fejem, hogy alig van pár ember aki tisztában van a kereskedelemmel, de ennek ellenére beszélik a butaságokat.

Szóval, néha el kéne gondolkodni azon, hogy mennyire fair sportot űzni abból, hogy valós indok nélkül küldözgetni vissza a cuccokat. (procik estén főleg, ha nem olyan tuningos mint azt a vevő elvárja)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#842) Chaser válasza hadogabi1 (#839) üzenetére


Chaser
titán

jah, covid előtt bevitted alzába a kártyát, helyben kezedbe nyomták a pénzt, nem kérdeztek, nem néztek tömeggyilkosnak
covid óta valami automatába kell betenni, és értesítenek - ami akár fél óra alatt is megvan de lehet több is -
ez nem a sarki fűszeres mint a hazai it "kiskerek" 99%-a
részemről akkor szó nélkül visszamegy ha valami defekt van - persze ahhoz lőni is kéne ( : -

szerk:
Shkiz0
egyébként ez nagyon egyszerű
akinek nem tetszik a hatályos törvény/jogszabály, nem kell boltot nyitnia
ha alzát vesszük alapul, nyilván nem nagykertől vásárolnak hanem közvetlen a gyártóktól
külön support van az elállásra, belekalkulálták
sokszor drágább a visszavitt termék...mint az új ( : - nem tudom mi alapján matekozzák ki -
egy értelmes bolt ezzel tervez
aki meg ezzel visszaél az gondoljon bele hogy azért nem kéne, fordított helyzetben ő se díjazná
de ha valami sz@r, vagy nem úgy működik ahogy az ember elvárja, mért ne vinné vissza? és mért kéne magát ettől rosszul éreznie?
tavaly annyi sz@r/hiányos dologba belefutottam, hogy a végén még én éreztem magam kellemetlenül, de! erről rohadtul nem én tehetek, a kereskedő meg beszélje meg a beszállítójával

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#843) Laja333


Laja333
őstag

Giga csinált egy live premier videót 4 perce.

(#844) r92king


r92king
tag

Ha ez is Out-of-stock lesz 5 percen belül akkor hivatalosan is én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere. :C Szépen már tavasszal elkezdtem gyűjteni a pénzt és a "régi" árakkal kalkulálva akartam most ősszel gépet fejleszteni. Gondoltam 400-500 ezerből csak kijön egy 8 magos Zen 3, 32GB RA,M valami jobb féle 60 ezeres lap, meg 70-es NVIDIA vagy hasonló AMD. Még azon gondolkodtam, hogy lehet marad belőle telefonra is :D GTX 1080-at még szeptemberben nyomott áron eladtam, hogy nekem lesz majd RTX 3070 200 ezer alatt. BIGGEST MISTAKE OF MY LIFE. :W

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#845) snecy20 válasza Shkiz0 (#841) üzenetére


snecy20
veterán

Szóval, néha el kéne gondolkodni azon, hogy mennyire fair sportot űzni abból, hogy valós indok nélkül küldözgetni vissza a cuccokat. (procik estén főleg, ha nem olyan tuningos mint azt a vevő elvárja)

Na, végre valaki kimondja.
Alza egy jó példa... tonnaszám ott vannak a bontott, visszaküldött cuccok. Amiket ők speciel nyomott áron raknak ki újra, ergo bukó van rajta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#846) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

15 orakar emelik fel az embargot?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#848) hadogabi1 válasza Chaser (#842) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Nem akarlak megbántani de remélem te nem kapsz kártyát :)

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#849) h1ght3chzor válasza Televan74 (#798) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem átlag 30+ fps-re gondoltam, hanem 144FPS-re, nem esport, de fontos számomra...
Ezért is kérdeztem, mert tudom, hogy 4K, de 1080P-ben már lehet csak 5-10% különbség van a kártyák között.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#850) Chaser válasza r92king (#844) üzenetére


Chaser
titán

ott volt ma is a gw 3070 phoenix 22x ezerért, egy raklappal kaptak
hozza a strix/gamingx/ftw3 szintet hangban és hűtésben, sőt

szerk:
hadogabi1
miből gondolod, hogy meg tudnál bántani? vagy itt bárki?
minek nézel te engem?... ;]
egyébként azóta is rendszeresen tőlük vásárolok, és épp azért, mert ha valami sz@r akkor vissza tudom vinni
ha az egyenleget nézem nem jöttek ki rosszul belőle, maradjunk ennyiben, és én sem, mert nem kell szóba hoznom se az ügyvéd szót, mint a boltok többségénél

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.