Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Sontir Fel válasza nyul105 (#1550) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Zafír xt. Este tervezek egy nagyobb játékot vele, majd nyomok GPU zt és feltöltöm.
Alap, nem néztem.
Szerintem nem, de nekem a HAF X házamban kb 4x27es + 2x12 + egy 14es venti van, szóval nem mondanám halaknak a helyzetet és ál általában füles van rajtam.

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1552) szasanyi


szasanyi
félisten

Itt egy jó teszt, sok játékkal (1440p és 4K) ha vki még nem látta volna [link]

És itt az Alza infó a 6800XT rendeléssel kapcsolatos kérdésre:

[ Szerkesztve ]

(#1553) Laja333


Laja333
őstag

2k minden max RT off:

2k minden max RT max:

Van eltérés képminőségben, de az ár FPSben megkérdőjelezhető.
Korábbi részen a 3080 is kb 70-80 FPS-t tudott RT-vel, DLSS quality-vel pedig ~90-et.

(#1554) Cthulhu Dawn válasza gabo423 (#1502) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1555) szasanyi válasza Laja333 (#1553) üzenetére


szasanyi
félisten

A két képen jól láthatóan alig van különbség, játék közben ez kábé észrevehetetlen viszont jól láthatóan megfelezi a teljesítményt.

(#1556) maross válasza Laja333 (#1553) üzenetére


maross
veterán

Keresem rajta a 70fps-nyi kulonbseget, de még egyet sem talaltam...jo lesz nekem még egy ideig az rtx off :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1557) Laja333 válasza Laja333 (#1553) üzenetére


Laja333
őstag

Ez meg +15% Power limit, 1050 mV fesz, core clock kitolva 2600Mhz-ig, venti elengedve 75%-ig. RT max:

(#1558) KAMELOT válasza arn (#1548) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a legnagyobb kérdés, hogy az adott gyártónál nem e lesz valami anomália.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1559) Albigator válasza Sontir Fel (#1547) üzenetére


Albigator
őstag

Alapvetően én is WQHD 144 Hz-en játszok. Tudom h ingadozik a GPU kihasználtág egy 3080-al, Zen2-es proci mellett. 60-90% között (pl avg 78%). De ilyenkor mikor a VGA malmozik nem is olyan meleg. Átlagban ilyenkor nálam 60 fokos volt a kártya 67 max-al.
Felraktam 4K-ra akkor már átlag is 66-67 fokos volt max 69-70 fok. GPU load viszont 97%.
Az a 80 fok nekem nagyon soknak tűnik még ha Ref kártyáról is van szó.

Egy chernobyl benchre lennék kíváncsi hwinfo és/vagy GPU Z adatokkal, az fűt ám rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1560) Mumee válasza Laja333 (#1543) üzenetére


Mumee
őstag

Pedig az Nvidia mindig stabil, hardware is meg driver is... sokan ezért kerülik az AMD-t... :U

(#1561) szasanyi válasza KAMELOT (#1558) üzenetére


szasanyi
félisten

NEM nem-e lesz hanem nem lesz-e ;)

És az is kérdés, hogy új, AMD által támogatott játékokban az RDNA2-re jobban optimalizált RT nem lesz-e sokkal kevésbé teljesítmény pazarló. Mert még az is elképzelhető...

Mumee: "...az Nvidia mindig stabil, hardware is meg driver is..." - nemtom, hogy ez irónia akart-e lenni vagy tévedés ti. ez így nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1562) Laja333 válasza szasanyi (#1555) üzenetére


Laja333
őstag

És ahogy tovább mentem a játékban ki merem jelenteni, hogy kb ez az a scene ahol a legjobban kijön az RT különbség. Lehet pont ezért használták review-kban is.

Hát nem tudom, van különbség, de...
Adok RT-nek esélyt, és megyek vele, hogy hozzá szokjon a szemem, utána megnézem, hogy RT off-al feltűnik-e.

off:

on:

[ Szerkesztve ]

(#1563) Mumee válasza szasanyi (#1561) üzenetére


Mumee
őstag

Csak arra utaltam, hogy problémák vannak mind2 oldalon, hol hardware-es hol driver-es.
Viszont amikor választani kell NV vagy AMD, akkor mindig az kerül előtérbe sokaknál, hogy mennyi gond szokott lenni az AMD VGA-kal meg driver-eivel az NV oldali problémák sosem.
Itt is szóba került a téma vagy 100 hsz-el korábban.

(#1564) Tomdriver válasza Malibutomi (#1529) üzenetére


Tomdriver
őstag

...szabit veszek ki... :))

(#1565) Mumee


Mumee
őstag

Más. Nekem lett csomagszámom is Alza-n, szóval ezek szerint kedden hozzák a 6800-at.

(#1566) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Nálam volt 5700XT, 2080, 1080Ti, 3080 és csak a Radeonnal szívtam hogy bonyolult a kezelése és a radeon software-be OC/UV/fan speed stb borzalmas beállítani 5év+ MSI AB használat után... Fagyás, lag stb egyik kártyával se volt amúgy de a radeon volt a legmelegebb,hangosabb (Nitro+). Laja képein azért vannak 80fokok és 75% ventin van ám hangja. [link] Srácnak sok videója van már és nála se hüvi, persze referens model nem is vártam csodát.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1567) DeathAdder válasza Mumee (#1560) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én mondjuk épp lesz@rom hogy melyik szíliciumvölgyi tech multi logója van rajta, de ettől én is tartok, meglátom milyen lesz (már ha sikerül venni) ha meg nem jön be eladni még simán el lehet annyiért amennyiért veszi az ember, de egy próbát mindenképp megér, mert nagyon ígéretes az új navi :K

Nekem legutóbb nagyon elegem volt, laggolt a felvétel, tehát külön appot kellett keresnem amivel lehet felvételt csinálni, tearingelt, amint a freesync csak enyhíteni tudott megszüntetni nem, witcher konkrétan laggolt, hiába volt meg az fps, nem volt az igazi (megkérdeztem mért van az, azt mondták ez ilyen :F van aki nem is látja), többször nem volt kép amikor reggel bekapcsoltam a monitort és újra kellett indítani, AB nem működött, ventiprofilt is úgy kellett ügyeskedni, hogy csak bizonyos driver mellett tudott működni, az olyan apróságoktól meg falra másztam, hogy az ablakok mindig átméreteződtek, hogy ultrawide monitoron nem tudta a két ablak 50-50-ben megosztani a kijelzőt, hanem mindig belenyúlt egyik a másikba etc..

Bár azt mondják 5700xt is rengeteget javult új driverrel, remélem ez ennél így is maradt, és nem kell javulni sehova, mert alapból minden fasza :K

mondjuk volt pár cicergős nvidiám, attól is falra másztam :DDD

szerk. nálam sajna még semmi csomagszám (6800xt) :(((

[ Szerkesztve ]

(#1568) warcat válasza Mumee (#1565) üzenetére


warcat
veterán

Grat hozzá (kop kopp fán) ! Majd írj róla milyen, még akkor bőven benne leszünk a holtidőszakban (már ha lesz valami 25-én :)) )

EA: It's in the crate!

(#1569) Laja333 válasza AsakuraDave (#1566) üzenetére


Laja333
őstag

Nálam az MSI 3080 Trio X pikk pakk felment 81°C-ra játék alatt, ez meg már megy egy jó ideje. Ettől a Meshify C-től sokat nem várok hőmérséklet ügyileg, a Noctua-D15-el elég.. kompakt. Viszont a -50W a 3080-hoz képest nagyon meglátszik a hőmérsékleteken jó irányba. :)

(#1570) Danex válasza Mumee (#1565) üzenetére


Danex
addikt

Na megnéztem én is, nekem is van csomagszámom keddi kiszallitasra.

(#1571) Vitee válasza Sontir Fel (#1547) üzenetére


Vitee
aktív tag

Megkérdezhetném, hogy az ini fájlban miket állitgatsz, hogy az akadozás megszűnjön? Nálam is van 5700xt kártyánál.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#1572) Hopkins95 válasza Laja333 (#1562) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát igen, nagyítóval kell rajta keresni a különbségeket. Ráadásul az RT offnál kontrasztosabbak az árnyékok, ami nekem talán jobban is tetszik. Messze nem ér ennyi teljesítménydeficitet ez az effekt, nagyon túl lett hypeolva szerintem.

Ráadásul a benti képnél meg az árnyékok minősége definiáltabb, az RT-s képen meg mintha lowon lenne. Biztos így kell kinéznie a valóságban, de nekem így elsőre nem jön be.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#1573) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Én azt kérném szépen,akinek már van RX6800... megnézné,hogy desktop(idle) alatt vissza veszi e normálisan a gpu és ram órajeleket a vga...
Köszi szépen ! :R

(#1574) Laja333 válasza ScomComputer (#1573) üzenetére


Laja333
őstag

Vissza. Elég érdekes egyébként, mert 0 MHz-t jelez.

HWinfo-t nem is lehet resetelni 0-ra, mert kiszürkül.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Sontir Fel válasza Vitee (#1571) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ini

55700xt, 1080 esetén működött, mától megerősíthetem, hogy 6800xtvel is megy ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1576) ScomComputer válasza Laja333 (#1574) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen látom,de a vramot azt nem...az ott ketyeg 2000 környékén....milyen monitorod van,hány HZ-es?

(#1577) M.T. válasza Malibutomi (#1529) üzenetére


M.T.
senior tag

Az pont elég lekattintani... :) a másik kérdés hogy fizetéskor előjön e a kosár tartalma üres. :DDD

(#1578) Laja333 válasza ScomComputer (#1576) üzenetére


Laja333
őstag

Samsung G7, 1440p, 240Hz, 10bit

(#1579) Mumee válasza warcat (#1568) üzenetére


Mumee
őstag

Annyi, hogy egyelőre sima 6800-at sikerült. (kop kopp :D)
Ha netalán összejön egy XT 25-én, akkor meglátom majd melyik marad.

Amúgy igen 5700-aknál azért elég sok gond volt, több helyen arról is szó volt, hogy ott hardware-es gikszer volt, amit már nem tudtak javítani, ezért nem oldotta meg a szoftver igazán, csak részben kezelte. Ami igazán érdekes, hogy az AIB modellekkel volt inkább gond.
Nálam ref 5700 röc pöff minden ment végig. :D

[ Szerkesztve ]

(#1580) Vitee válasza Sontir Fel (#1575) üzenetére


Vitee
aktív tag

Ja, ezt én is átirtam már, azt hittem van valami új megoldás. Valaki egyszer írta, hogy tegyem irás védetté az ini fájlt, így már működött. Előtte hiába írtam át, max vramot használt.
Warzone, 5700xt-hez képest 1080p-ben mennyivel bír többet? Most van hogy 80-90fpsre is lemegy, teljesen mindegy, hogy minimum vagy maximum grafikán van, nem számít neki, sajnos minden patchnél egyre rosszabb az optimalizálás. Jó lenne egy fix 144fps1080p felbontáson.
Vagy ilyen felbontáson nem nézted?
Nekem is most egy 6800xt van tervben.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#1581) Rimuru válasza ScomComputer (#1573) üzenetére


Rimuru
veterán

Bonusz kerdes, D3(cold/hot) stateben mennyit fogyaszt es mennyire melegszik?

Vigyázat, csalok!

(#1582) AsakuraDave válasza Hopkins95 (#1572) üzenetére


AsakuraDave
őstag

"Biztos így kell kinéznie a valóságban, de nekem így elsőre nem jön be."
Sötétíts be kapcsold fel a villanyt és nézd meg :DDD Nézd meg lenn az uccán hogy vet árnyékot egy fa pl. Igen az RT "mosotassabb" árnyékai a valósághoz sokkal közelebb állnak. De vannak játékok ahol van Soft shadow az is azért soft mert nem éles agyon definiált igazából csak levan vetitva a geomateria a talajra azt csá. Mivel a lábad közelebb van a talajhoz az a valóságban is "éles" árnyékot vet de ahogy már a felsőtested, fejed vetül a földre "veszit" az élességéből, furán hangzik de valami ilyesmi :D

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1583) Danex válasza Vitee (#1580) üzenetére


Danex
addikt

Render worker countot is érdemes próbálgatni abban az ini fájlban. Valaki azt mondja hogy a fizikai magok számát erdemes megadni mas pedig hogy a cpu szálainak 75%at

(#1584) Zorel válasza Laja333 (#1562) üzenetére


Zorel
senior tag

Ezek közül megvan valamelyik neked: Metro, Tomb Radier, Watch Dogs Legion, Horizon Zero Down, RDR2?

(#1585) Gaboo86


Gaboo86
csendes tag

Hali, beszállok én is 6800 xt részről:
650W-os Corsair tápról megy, de megy :D

Zseniálisan néz ki a kártya, nagyon retro a piros keret és világító felírat...

Teszt > MSFS2020, ultra, 4K: 30-45fps között

1. Flight Simulator, 4K ultra minden egy óra után:

2. Superposition:

6800XT

(#1586) BjTango


BjTango
csendes tag

Gyerekek! Nagyon nagy... ismétlem nagyon nagy gáz ami ebben az országban megy!!! Én megértem hogy nincs meg minden de oo áéáéáláá meh?!?!? :Y

(#1587) EXA válasza BjTango (#1586) üzenetére


EXA
aktív tag

Szép! Kár hogy nincs pedig vettem volna egyet.:C

[off]

(#1588) Laja333 válasza EXA (#1587) üzenetére


Laja333
őstag

Ennyiért kettőt... :U

(#1589) AsakuraDave válasza BjTango (#1586) üzenetére


AsakuraDave
őstag

2 darab nem látod? ;] :P
Nettó árán szívesen adok ha érdekel :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1590) BjTango válasza AsakuraDave (#1589) üzenetére


BjTango
csendes tag

Oké ez jó volt :D Hát most nagyon kíváncsi lettem mennyibe fognak fájni az egyedi kártyák :D

(#1591) Albigator válasza Gaboo86 (#1585) üzenetére


Albigator
őstag

Hali!

Gratula először is. :D

De
81 fok / 297W max értékek nem megnyugtatóak számomra.
Hiába eszik 380W-ot egy kártya, ha azt 70 fok melett teszi, nekem az jobban bejön. :U

[ Szerkesztve ]

(#1592) abridabri válasza Gaboo86 (#1585) üzenetére


abridabri
veterán

81 fok a VGA jatek alatt ? :Y Mi lesz nyaron ?

(#1593) szasanyi válasza BjTango (#1586) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt meg honnan vetted?

(#1594) Zorel válasza Gaboo86 (#1585) üzenetére


Zorel
senior tag

Pls game bench-eket is futtassatok, mert ezeknek a szintetikus cuccoknak nincs sok értelme. Ráadásul ebbe a superposition tesztbe nagyon nem jó pontokat dobnak ezek a kártyák.

(#1595) BjTango válasza szasanyi (#1593) üzenetére


BjTango
csendes tag

https://oaziscomputer.hu/termek/19110/asus-amd-radeon-rx-6800xt-rog-strix-lc-rx6800xt-o16g-gaming

Tessék barétom! :D

(#1596) Laja333 válasza Albigator (#1591) üzenetére


Laja333
őstag

És miből gondolod, hogy nála a 380W-os kártya 70 fokon menne? :DDD
Az MSI 3080 Trio X-et több review is lehozta, hogy az egyik legjobb hűtés amit teszteltek, nálam mégis hamar felugrott 81°C-ra, még csak az sem kellett, hogy huzamosabb ideig játsszak rajta.

(#1597) szasanyi válasza BjTango (#1595) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Azoknak elmentek otthonról, esetleg csak viccnek szánták. :U

(#1598) Albigator válasza Zorel (#1594) üzenetére


Albigator
őstag

Jó ez meg egy széthúzott 3080. ;]
Ebből érdemes levonni 1000-1500 pontot. :D

(#1596) Laja333

Én nem hallottam h az MSI 3080 Trio X lett volna a legjobb. Viszont 3080-as topikot követtem és nem a 80 fok volt jellemző azért. Itt Big Navinál viszont a 2. ilyen amit látok. Warezone alatt 63% GPU loadnál 79 fok? Az nagyon durva. De a házhűtés is befolyásoló tényező persze.
Viszont AMD-nél ezek még csak Ref káryák az AIB-okra leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#1599) beci43 válasza Laja333 (#1553) üzenetére


beci43
senior tag

Bocsi, ez melyik game?

(#1600) KAMELOT válasza BjTango (#1586) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudtad?! Van covid 2, meg scalper 2 hullám :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.