Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Motyi válasza EXA (#1993) üzenetére


Motyi
senior tag

Lényegtelen, hogy AMD partnerek-e, mivel a kártyákat nem az AMD gyártja.

(#2002) EXA válasza Motyi (#2001) üzenetére


EXA
aktív tag

Ja értem, akkor ez igazából csak a refes modelleknél volt befolyásoló. Egyre jobb. :))

(#2003) tusi_ válasza GRaul (#1989) üzenetére


tusi_
addikt

Ilyen is van? En kerestem a neten az enyemhez, de csak featureket talaltam, amivel kette tudom osztani a kepet. Gyarto oldalan neztem LG 34 uc 79b hez.

eat, sleep, play, replay

(#2004) worxland válasza Motyi (#2001) üzenetére


worxland
addikt

Nem az, a pletyik szerint az AMD főleg a partnereknek tolta a chipeket. Így hiába gyártasz kártyát, ha nincs mit belerakni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2005) Alogonomus válasza tusi_ (#1985) üzenetére


Alogonomus
őstag

Elvileg néhány játékban rövid időre induláskor leesik a GPU sebessége, de utána már minden rendben.

(#2006) Motyi válasza worxland (#2004) üzenetére


Motyi
senior tag

És ennek mi köze ahhoz, hogy az árusító bolt AMD partner vagy sem? Láttál már Alza vagy Overclockers.uk márkájú VGA-t? :U

(#2007) tusi_ válasza Alogonomus (#2005) üzenetére


tusi_
addikt

:R
Valaki jatszik itt az Assetto corsa competizioneval es 6800-as szeriaja van?

eat, sleep, play, replay

(#2008) Motyi válasza EXA (#2002) üzenetére


Motyi
senior tag

Igazából a referencia modelleknél sem lényeg, hogy a bolt AMD partner-e, mivel a ref kártyákat sem az AMD készíti, hanem a különböző gyártók (Sapphire, Asrock, MSI, Asus, PowerColor, stb.). A partnerség a bolt esetében a prociknál számít, mint a ZEN 3 vs. Alza esete (az Alza AMD partner és "szép" készlet volt megjelenéskor, közel egy órán keresztül lehetett kapni).

(#2009) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Amúgy azt lehet tudni, miért ilyen gyatra a kihozatal az új videókártyákból? Konzolok legfoglalják a termelés nagyrészét a dedikált VGA meg kis piac velük szemben?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2010) EXA válasza Motyi (#2008) üzenetére


EXA
aktív tag

Értem. :R Sajnálatos, hogy ez kártyánál nincs így.

(#2011) Devid_81 válasza =WiNTeR= (#2009) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolom a virus miatt a gyartassal is lehet baj, szallitas egyarant.
Amugy passz.
nVidianal mindenki a Samsungot szidta, hogy tutter miattuk, plusz a GDDR6X.
AMD-nel meg minden IS okolhato :DDD

...

(#2012) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hat ez szopacs

Na sebaj legalabb lesz ido megnezni a teszteket.

Fura amugy olyan mintha nem szallitottak volna, nem az van hogy par kartya esett be hanem zero gyakorlatilag.

(#2013) Fitzgerald válasza =WiNTeR= (#2009) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez majdnem minden nagy launchnál így volt az elmúlt néhány évben, szóval nehéz elhinni, hogy nem szándékos a gyártók részéről.
Jelenleg nem kapni sem az új konzolokat, sem az új procikat, sem az új vga-kat. A pofátlan scalperek meg sosem kerestek olyan jól valószínűleg, mint manapság. Hogy rohadna rájuk az összes. :)

[ Szerkesztve ]

(#2014) _Horka_ válasza =WiNTeR= (#2009) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Gyanítom, a helyzet ennél bonyolultabb.
COVID - Az emberek bezárkóztak/bezáródtak... a gaming jó időütő. COVID - Egy-egy VGA igen nagy számú alkatrészből áll. Ezek gyártására, logisztikájára, akárcsak a kész kártyák gyártótól a felhasználóig történő el és kiosztása... ezekre hatással van a járvány.
TSMC 7nm - Le van terhelve rendesen. Konzolok, ryzen CPU-k, radeonok... mind-mind és még ki tudja mi minden van most gyártáson a gyárban.
Tervezett eladási volumen - Az AMD saját bevallása szerint sem számított ilyen nagy érdeklődésre. Illetve az NVIDIA (szándékos?) töketlenkedésére.
Generációs ugrás a teljesítményben - Sok gamer nem váltott VGA-t az előző generációban (RTX2xxx és RX 5xxx). Kiforratlan és RT-ben gyenge RTX-ek (vagy ezer $ feletti 2080ti). Problémás és forrófejű (mellesleg nem is túl gyors) RDNA kártyák. Na most változott a helyzet. Elméletben (!), olcsóbban kapnánk sokkal nagyobb teljesítményt. Most már sokan váltanának.

Biztosan rengeteg más oka is van ennek, de hirtelen ez a pár jutott eszembe :)

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#2015) snecy20 válasza _Horka_ (#2014) üzenetére


snecy20
veterán

Korrekt összefoglalás. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2016) tusi_ válasza Fitzgerald (#2013) üzenetére


tusi_
addikt

Tegnap szetneztem a nemet e-bayon es jo par kartyat lattam 10.000-50.000€-s licittel.
Elbenitjak oket, hogy ne tudjak eladni a portekajukat.

eat, sleep, play, replay

(#2017) Vitee válasza Danex (#2000) üzenetére


Vitee
aktív tag

Anélkül, hogy tudtam volna milyen panellel szerelt a monitorod, mondtam magamban, hogy biztos, hogy VA paneles lesz.
Anno mikor megvettem első 144hz-es monitorom ami egy AOC volt, ugyan ezt csinálta, villogott a Freesync miatt a játékokban, kikészített.
Untam a problémát és órákat rászántam, hogy keresgéljek. Egy összefüggést láttam csak, szinte az összes panasz VA paneles monitoron volt, ritkán TN de IPS talán egy se.
Vettem hát egy IPS AOC monitort és a probléma megszűnt, ez nem villog.
Nyilván nem lehet ezt így kijelenteni, de szerintem a VA panel okozza a villogást.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#2018) _Horka_ válasza tusi_ (#2016) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Jól teszik! Az "önjelölt kereskedők" gusztustalan mértékű haszonszerzési próbálkozásait én sokkal keményebben akadályoznám/büntetném. Remélem, előbb-utóbb utóléri a scalpereket a végzetük (legyen az valamilyen állami hatóság, piacfelügyelet, de akár csak a nem agyhalott vásárlók érdektelensége, ne adj Isten, dühe).

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#2019) EXA


EXA
aktív tag



:(

(#2020) tusi_ válasza Vitee (#2017) üzenetére


tusi_
addikt

Ha ez a villogas azt jelenti, hogy fekete kepek villanak fel, akkor az van IPS-en is NV kartyaval.
Remelem AMD-vel nincs, mert ez az egyik ok, amiert cserelnek...

eat, sleep, play, replay

(#2021) arn válasza Danex (#1988) üzenetére


arn
félisten

nekem 34uc88 van, nvidiaval a jatekok ugyan rendesen mennek, de tobb anomaliat is tapasztaltam, igy kikapcsoltam. szvsz ez a monitor ennyit tud freesync teren.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2022) Vitee válasza tusi_ (#2020) üzenetére


Vitee
aktív tag

Jaa az más, nekem a backlight, vagy background flickering volt, és ott a VA volt a ludas. A háttér villogott, a homogén hátterek a játékokban, amikor túl sok fps volt, pl. a töltőképernyőn.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#2023) tusi_ válasza _Horka_ (#2018) üzenetére


tusi_
addikt

En is tamogatom, ruhellem ezt a fajta viselkedest. De ugyanugy vagyok vele, mint az occo kinai cuccokkal. Mindenki szidja, de megis veszik oket. Ha nem vennek, a kinai nem hulye, nem gyartana tovabb, ha nem lehet eladni.

Ha senki nem venne kartyat 650 helyett 1000€ ert, akkor a scalperek sem allnanak ra erre.

eat, sleep, play, replay

(#2024) tusi_ válasza Vitee (#2022) üzenetére


tusi_
addikt

kk
Nekem a fekete villogas van es rohadt idegesito. De allitolag ez panel problema. Nem meghibasodas, hanem konstrukcios. Annak nem orulnek, ha a monitort kene cserelnem, nagyon megszerettem...

eat, sleep, play, replay

(#2025) Tyrel válasza Danex (#2000) üzenetére


Tyrel
őstag

Ezt inkább ON-ba írom, másnak is érdekes lehet:

Nem fogod tudni ezzel gariztatni, a "drivere" pedig 99% nem ér semmit, szinte biztos hogy csak egy színprofil van benne.

Én elég régóta használok adaptive-sync-et és viszonylag sok monitorom volt az évek alatt, de még egyetlen egy olyan VA paneles FreeSync monitorral sem találkoztam, ami ne villódzott volna, ill. ne lett volna jelen benne ez a háttérvilágítás-vibrálás.

Valószínűleg maguk a VA panelek sokkal érzékenyebbek arra, ha az input jelben ill. vezérlésben valamiféle késések vagy bizonytalanságok vannak. Ez a panel-probléma kezelhető, de egy normális + drága + jól kalibrált vezérlő-elektronika kellene hozzá, amin a gyártók nemes egyszerűséggel spórolnak, pláne hogy a VA amúgy is a "legalja" kategória náluk. (most hogy a TN már kihalt)

Nem mondom, hogy lehetetlen VA panellel a villódzás elkerülése, csak azt hogy egy normális vezérlőelektronika kéne hozzá, amin a gyártók spórolnak. Soha egy monitor specifikációjában nincs leírva milyen chipek vannak benne, nem figyelsz rá, így könnyen átverhetnek ezzel - és hát miért is ne tennék...
Volt egy G-Sync-es VA monitorom a Z321QU személyében, ő volt az egyetlen olyan VA monitor amit eddig láttam és nem villódzott (csak nagyon-nagyon-nagyon ritkán és minimálisan), viszont úgy emlékszem bő 40 ezerrel volt drágább a vele teljesen azonos FreeSync-es változatánál. A benne lévő VA panel tök ugyan az volt, csak normális vezérlés volt alatta, ami vigyázott rá hogy ne villoghasson.

Sokat küzdöttem ezekkel a villogós gondokkal, és nekem az a tapasztalatom hogy ezt semmilyen driver cserélgetéssel, Windows újratelepítéssel, videokártya vagy DP kábel cserével, se beállítás-baszkurálással nem fogod tudni elkerülni. Nem a FreeSync-el van baj, és nem jobb nála a G-Sync Compatible sem.
Maga a monitor szar, szar az elektronikája, szarul van kalibrálva, igénytelen volt a gyártó, nem szántak rá időt vagy spóroltak rajta. Kész, nem tudsz vele mit csinálni. Tesztek se nagyon térnek ki erre, csak a személyes próba marad...

Sajnos sok tapasztalatom még nincs ez utóbbiakkal (az áruk miatt), de úgy tűnik hogy az IPS panelek talán kevésbé érzékenyek a gyenge minőségű vezérlésre, ill. kevésbé hajlamosak a villódzásra. Biztosan ezek közt is vannak különbségek, de alapvetően jobbnak tűnik az IPS, legalább is ebből a szempontból.

A másik dolog amivel csökkentheted a villódzás esélyét, ill. azét hogy egy spórolós szart kapj az az, ha felsőkategóriás monitort választasz. Nyilván nem garancia, de nagyobb eséllyel van benne jó minőségű és megfelelően kalibrált vezérlés. Pl. az LG 34GK950F-B vezérlése bámulatosan jó, jobb a fent említett G-Sync monitorénál is, pedig hivatalosan nincs benne nevesített, feláras, prémium vezérlő. (a jelenleg kapható utódja a LG 34GN850-B - azzal nincs személyes tapasztalatom, de tippre hasonlóan kurvajó lehet (adaptive-sync implementáció tekintetében))

Nyilván ez nem jelenti hogy minden drága monitor jó, vagy hogy minden IPS monitor jó, vagy hogy minden LG monitor jó, mert biztosan nem igaz egyik sem. Csak ha egy monitor adaptive-sync közben villog, akkor az bizony szar, és maga a monitor szar, nem te rontasz el valamit... nem lehet vele mit kezdeni. Pl. használok most épp egy Philips 345B1C-t is, ez is villódzik mint az ökör de korábbi tapasztalataim miatt már meg se próbálom megoldani, tudom hogy nem lehet. Kikapcsoltam a FreeSync-et, bekapcsoltam az Enhanced Sync-et, és el vagyok vele így.

Ami esetleg bizonyos monitorokon még segíthet (de nem mindegyiken!) az az, ha nagyon vigyázol rá hogy bőven a FreeSync tartományon belül maradjon az fps. Mittomén pl. ha 48-100 fps a tartomány, akkor lejjebb tekered annyival a grafikát + beállítasz egy framerate limitert (leginkább Chill-t), hogy 52-98 közt legyen mindig az fps. Teljesen nem szűnteti meg ez sem a problémát, de gyakran már elfogadható keretek közé szorítja a villódzást.

TLDR: a villódzás az adott monitoron és a benne lévő elektronika minőségén múlik, nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. (azon felül, hogy legközelebbi vásárláskor megpróbálsz egy olyan /feltehetőleg drága/ monitort venni, amiben jó vezérlő van)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#2026) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hogy valami ON is legyen a sok jajgatás között....
RTX 3070 vs. RX 6800 1440p....valós side by side teszt,nem grafikonos f@s.... ;)
[link]

(#2027) _Horka_ válasza tusi_ (#2023) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ez igaz. Azonban (sajnos) a fogyasztói társadalomban a tudatos fogyasztót már jó ideje tűzzel-vassal írtják. Dobálják rá a szentelt reklámokat és főzik az agyát a marketinglevesben. Nem véletlen, hogy vannak már törvények is manapság, amik büntetik azokat a "kereskedőket", akik kihasználják az elgyengített tudatú tömegeket. Pl. azzal, hogy impulzív vásárlásra késztetnek azzal, hogy "Már csak x db termék kapható ezen az áron". Szabad piac mi? Aha. Az egyszerű paraszt (mint én is), nem juthat áruhoz, mert az ügyeskedők már a nagykerből felszipkálják az árut. A kiskerekbe el sem jut. Mondjuk ha el is jut, ők ráérnek F5-el pingelni a boltokat egész nap (vagy használnak valami bot-ot).
Szomorú ez az egész.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#2028) tusi_ válasza arn (#2021) üzenetére


tusi_
addikt

Ez komoly?

AMD FreeSync™ Technology Yes (DP 48~75Hz)

eat, sleep, play, replay

(#2029) Laja333 válasza Tyrel (#2025) üzenetére


Laja333
őstag

A Samsung G7 már nem villódzik VA panellel. Az adaptive sync alatt néhány embernél tapasztalt villódzást is eltüntette a legújabb firmware.

(#2030) tusi_ válasza _Horka_ (#2027) üzenetére


tusi_
addikt

Nagyon egyezik a velemenyunk.
Senkit nem akarok megserteni, ezert nem fejtem ki a reszletesen :)

Engem anyira idegesitenek a kukik, meg a reklamok es a folyamatos tukmalas es vasrlas gerjesztes. (holott tudom, hogy ebbol tartjak fenn a weboldalakat)
Kiakarjak huzni a zsebedbol az utolso centet is, akar ugy is, hogy adossagba kergetnek. Utalom ezt a kort es halas vagyok a sorsnak, hogy nem most vagyok fiatal. En meg a 90-es evekben voltam fiatal es hoztam ezt az attitudomet magammal...
Most 1 millioszor jobban allok, mint kezdo dolgozo koromban, megis sokkal jobban megnezem, mi az, amire szuksegem van es mi az, amit csak a kulso nyomas gerjeszt bennem.

eat, sleep, play, replay

(#2031) kennystyle válasza EXA (#2019) üzenetére


kennystyle
tag

Nem ülünk fel ezeknek az aljas trükköknek. Nyilvánvaló, hogy lesz bőven kártya csak valaki fel akarja vásárolni, gondolom az aki a Forintot is gyengíti az Euroval szemben. :P

(#2032) nyul105 válasza kennystyle (#2031) üzenetére


nyul105
senior tag

Úgy érted a sith nagyúr, Soros?

/bocs, nem hagyhattam ki

(#2033) JohnX válasza kennystyle (#2031) üzenetére


JohnX
tag

Na végre egy tisztességes összeesküvés elmélet. :C

(#2034) Tyrel válasza Laja333 (#2029) üzenetére


Tyrel
őstag

Ezt örömmel hallom! :)
Ahogy írtam is, nem lehetetlen megoldani ezt VA-val sem, csak - mivel ez az alsó kategória - a silány vezérlők miatt nem láttam még rá példát... De örülök hogy végre van, igaz a G7 messze nem olcsó, de pl. én szívesen visszatérnék egyszer VA-ra... IPS Glow-tól agyvérzést lehet kapni... :U

Turenkarn

(#2035) gabo423 válasza kennystyle (#2031) üzenetére


gabo423
kezdő

Jaja megveszi msrp áron és felrakja 450k ér darabját kb. ;]

(#2036) Yany válasza ScomComputer (#2026) üzenetére


Yany
addikt

Banolnám azokat, akik ilyen minőségű anyagot töltenek fel. Ez konkrétan büntetendő színvonal és a grafikonos review-kat hívod fosnak? :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2037) Televan74


Televan74
nagyúr

(#2038) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Nem lesz itt szerintem amúgy semmi alzan se :S

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#2039) Televan74 válasza hadogabi1 (#2038) üzenetére


Televan74
nagyúr

Előbb nyerem meg a lottó ötöst mint hogy 6800 -as kártyát vegyek! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2040) =WiNTeR= válasza hadogabi1 (#2038) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ezt a választ nem fogadom el [link] :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2041) EXA válasza =WiNTeR= (#2040) üzenetére


EXA
aktív tag

Én már verem neki ;]

(#2042) hadogabi1 válasza EXA (#2041) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Tiszta 3 evvel ezelőtti emag black friday 50 ezres xbox one s-ert :D Sikerült is vennem egyet :D Anyámnak adtam karácsonyra. Erre nem jött be neki és eladták.... Ha tudta volna hogy 2 órán keresztül f5-öztem telefonon....

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#2043) Jacek


Jacek
veterán

LOL drágább a devil mint egy FTW ultra és nem szállítják 2020-ban :D

(#2044) PeTeR_33 válasza Jacek (#2043) üzenetére


PeTeR_33
tag

Hol látod?

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2045) arn válasza Televan74 (#2037) üzenetére


arn
félisten

ha 1300as fordulaton meghuti... az allat :)

tobb teszt [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2046) Skyhunter válasza hadogabi1 (#2038) üzenetére


Skyhunter
senior tag

De hol lesz egyáltalán? :W

(#2047) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

FYI guru3d / Techpowerup-pon már kint vannak a tesztek (meg mindenhol máshol is)

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2048) worxland válasza Motyi (#2006) üzenetére


worxland
addikt

Félreértesz. Az Alza valószínűleg inkább vásárol az EVGA-tól, ASUS-tól, Gigabíte-tól kártyát, akik viszont nem kapnak (annyi) chip-et az AMD-től, mint mondjuk a Sapphire (aki viszont AMD-partner). Az OCUK-ről nincs tapasztalatom, itthon élek, 20 éve nem jártam azon a környéken.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2049) adakiller válasza EXA (#2041) üzenetére


adakiller
senior tag

ez kissé félreérthetőre sikeredett :DD

(#2050) Jacek válasza PeTeR_33 (#2044) üzenetére


Jacek
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.