Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Highend55 válasza Ubi82 (#6999) üzenetére


Highend55
tag

Szombati erkezok, [kép]sajnos nem fogom kibirni, hogy legalabb az egyiket ne probaljam ki, hogy megis mit is tud ujra Merc egyik Gaming masik Black edition.

(#7002) Ubi82 válasza Highend55 (#7001) üzenetére


Ubi82
őstag

Egész szép társaság gyűlt össze :DDD Nálad is érik a crossfire :D

Akinél működik a virtuális felbontás írja le legyen szíves mit kell még állítani, tudom, user error, wattmanban hiába kapcsolom be, gémekben marad a full hd :U Utánanéztem, mintha a mostani vga-k nem is támogatnák az AMD VSR-t :(

(#7003) Dolpa


Dolpa
tag

Én valami ilyesmivel kezdtem, ja hát akkor 3D még nem volt. :D

Később lett valami Tseng T6000+Voodoo1, azon már jól futott a Tomb Raider 1. :C

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7004) Dolpa válasza Ubi82 (#7002) üzenetére


Dolpa
tag

Settings/Display alatt bekapcsolod a VSR-t a megfelelő monitorhoz.

Aztán játékban meg kell jelennie egyel nagyobb felbontásnak is, nálam 4K után 5K, ha 1440p vagy akkor 4K, ha max 1080p-t tud a monitor akkor a 1440p.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7005) Jacek válasza Dolpa (#7003) üzenetére


Jacek
veterán

Jaja Tseng ET6000+Voodoo1 , aztán volt Voodoo Rush, aztán Voodoo 2 aztán.......... :DDD

(#7006) Bazijoe73 válasza Dolpa (#7003) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Ja nekem is Tseng volt 3DFX-el. Emlékszem mikor meg lett a Tseng6000 magában, mekkora sebesség ugrás volt az akkori F1 játékban! Már szinte folyamatosnak tűnt! 😁😁😁

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#7007) Sontir Fel válasza Krisz0418 (#6971) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Pancser vagyok és nem tudom beállítani... Vagy csak simán rossz példányt fogtam ki ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#7008) Ubi82 válasza Dolpa (#7004) üzenetére


Ubi82
őstag

A beállítás megvan, de játékon belül nem engedi nagyobbra,
mint 1080p :(

(#7009) Dolpa válasza Ubi82 (#7008) üzenetére


Dolpa
tag

Mit tud max a monitor? Egyetlen játéknál sem engedi nagyobbra?

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7010) Ubi82 válasza Dolpa (#7009) üzenetére


Ubi82
őstag

Max 1920x1080, 55EG910V LG Oled :D Nem a Trixx kavar be?
Chernobylite-ban engedi nagyobbra, vált is mert kisebb lesz az afterburner szövege, de megfagy a gém :U

(#7011) Dolpa válasza Ubi82 (#7010) üzenetére


Dolpa
tag

Ja hogy Trixx van nálad :D De az bekavarhat, mert abban erre saját megoldás van és ahogy látom nincs engedélyezve.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7012) Ubi82 válasza Dolpa (#7011) üzenetére


Ubi82
őstag

Trixx-ben állítva semmi sem indul el, azt írja nincs driver, kapott egy uninstallt. Csak a vga led-je miatt élt eddig :D
Elengedem ezt a virtuál dolgot, nem akarja sehogy sem, majd az új 4K Oled-en menni fog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7013) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok. Arra van valami megoldás hogy a wattman-ben belőtt oc-t megjegyezze rendesen a kártya? Adott egy profil. 2650mhz a teteje 2500 az alja, egyedi venti profil stb. Minden bekapcsoláskor vissza ál magától 2720mhz-re,amit már nem bír a kártyám, és ha manuálisan nem töltöm be az oc-t, akkor természetesen crash-elnek a játékok. Bevallom legtöbbször elfelejtem, és akkor jut eszembe mikor már crash van :W

(#7014) Heliox válasza david_97 (#7013) üzenetére


Heliox
csendes tag

Nekem Vega 64 csinalta ezt.

Mostani Powercolor R D 6800 XT , :R siman beolvassa.

(#7015) pRoject22 válasza Bazijoe73 (#6992) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem volt IBM XT-m is a IBM 286-előtti széria, 4,77 Mhz CPU és sárga hercules monitor :D

¯\_(ツ)_/¯

(#7016) Ubi82 válasza david_97 (#7013) üzenetére


Ubi82
őstag

Nálam is állandóan visszaáll Kézi beállításból alapra az utolsó elötti februári driver, jött most új februári ( 21.2.3 Optional) Próbáld ki, én is felpattintom :D

(#7017) david_97 válasza Ubi82 (#7016) üzenetére


david_97
senior tag

Az baj nekem nem alapra áll vissza, hanem nagyobb oc-t ad neki mint amit a kártya amúgy elbír :F

(#7018) Dolpa válasza Ubi82 (#7016) üzenetére


Dolpa
tag

Használtok MPT-t? Mert az minden indulásnál megbolygatja a beállításokat és az OC profile-t csak félig-meddig tölti be a Radeon Software.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7019) Ubi82 válasza Dolpa (#7018) üzenetére


Ubi82
őstag

Most (még) nem :D

(#7020) Pro!Petya válasza Dolpa (#7018) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én MPT-vel vettem vissza a feszt (maximáltam 1,08V-on) és állítottam minimum rpm% -ot a ventihez.
Viszont nálam meg is jegyzi a beállításokat a radeon.

Egyedüli issue hogy alvó mód után bekapcsolja magának a Zero rpm-et. :DDD
Viszont ha nem hagyom hogy elmejnen aludni akkor bármeddig megjegyzi a beállításokat bármennyiszer nyomok neki restartot vagy cold startot.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7021) Dolpa


Dolpa
tag

Remek, akkor ezt elcseszték, most nálam sem működik rendesen, legutolsó verzió 21.2.3 van fent.

[ Szerkesztve ]

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7022) Géjza


Géjza
őstag

Finomhangolom a sima 6800-asomat és hátha valaki átlátja, hogy az órajel-feszcsúszka-PPT szentháromság hogyan függ össze wattman-ban. :)

Amit tapasztaltam, hogy a feszültség csúszka nem konkért feszt állít be, hanem inkább csak offset-eli a biosban beállított, adott órajelhez tartozó fesz értéket. Pl. ha a max 0.99V helyett (hwinfo fesz érték ez, amúgy papíron 1.025V lenne) 2300Mhz-en 0.95V-ot akarnék neki adni, akkor 0.9V-ra kell belőnöm a csúszkán ezt az értéket. Ha ugyanezt a fesz értéket 2400Mhz-en akarnám, akkor 0.87V-ra kell belőnöm a csúszkát a 0.95V--hoz.

És akkor még ott van a PPT. Eddig azt hittem ez csak akkor számít, ha eléred a PPT limitet és feljebb engedi a kártyát, ha ppt limited lenne. De nem. Ha kitolom +10%-kkal, akkor kb 10%-kal több wattot fel is vesz a ppt limiten belül maradva is (pl 0-ás ppt limittel eszik 200W-ot, csak a ppt-t 10%-ra kitolva bekajálja a 220W-ot, miközben a PPT limit a gyári 225W-ról (ezt sem érné el ügye +10%-kal sem) kitolódik 250W-ra. Fesz érték, órajel látszólag nem változik, csak többet kajál.

Jelenleg a beállított min frekim 500MHz, a max frekivel szoktam játszani.

Ha valaki ezeket átlátja és megosztaná tudását, tapasztalatát és tanácsokat adna, azt megköszönném. Célom, hogy minél kisebb fogyasztással, minél hűvösebben (ezáltal minél kisebb zajjal) menjen a kártya lehető legkevesebb teljesítményvesztéssel (már ha létezhet ilyen együttállás :DDD ).

Defaulton 2500 fölé boostolja a GPU-t, egy kioptimalizált 2400MHz-el bőven meg lennék elégedve. Már most van ehhez egy alapom, de hátha tudnék még rajta javítani.

Köszi előre is! :R

(#7023) Ubi82 válasza Dolpa (#7021) üzenetére


Ubi82
őstag

Mondtam, hogy a tavalyi whql decemberi volt eddig a legértelmesebb driverecske :D Nem hallgattok a vén rókákra :DDD

(#7024) MPowerPH


MPowerPH
félisten

SziasztoK!

Alulfeszelni mivel lehet ezeket a kartyakat? Gyari soft az nem csinal semmit, Afterburner meg szinten kukas.

Btw, tegnap-ma megjott 8db 6800XT -t, legtobb haveroknak. 2db Nitro+, 3db Aorus, 2db Giga OC, 1db TUF. Mindegyik egy gatya, igaz csak a gyari soft -al probaltuk(kivetel az egyik Aorus es a Giga OC, mert azokat vissza mondtak), de mindegyik egy gyenge, szemet chipes. A tobbseggel mar 2600MHz -n kidobott a game...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7025) Pro!Petya válasza MPowerPH (#7024) üzenetére


Pro!Petya
addikt

MPT-vel ! ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7026) Géjza válasza MPowerPH (#7024) üzenetére


Géjza
őstag

Radeon driverből pl. A max beállított freki függvényében kell csökkenteni (egy jó darabig nem kezdett el csökkeni a fesz, ha maxig kihúztam a frekit). Lásd pár hsz-szel lejjeb az én tapasztalataimat az undervolt-tal (igaz, az sima 6800, nem XT, lehet más feszértékek kellenek XT-nek). És lehet gyártó/bios függő is a dolog, hogy melyik milyen fesz-freki görbét használ.

(#7027) Ubi82 válasza MPowerPH (#7024) üzenetére


Ubi82
őstag

8db? :C A gyártó nem garantálja a 2600at :DDD XT-nél mennyi is gyári boost mhz? Onnantól minden mhz ajándék :P

[ Szerkesztve ]

(#7028) MPowerPH válasza Pro!Petya (#7025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ah, az nem jo... Ezzel belenyulok a kartya BIOS -aba, nem? Nincs NV fele AB -hez hasonlo manualis okossag, ahol maximalizalni tudom a feszt? Tudom, hogy itt nincs Curve, de gondolom maximumot tudok neki loni.

Ubi82: Nem en szivom a fogam miatta, bar a userek itt tojnak ra. Szvsz orulnek, hogy 1050 -ert kaptak egy jo kartyat. En meg el leszek latva sorrel 1 evig, meg kapok egy kis respectet. :DDD A ket csoka, aki meggondolta magat, azok meg elmehetnek a busba. Meg ha megveszik, es utana eladjak maguk, akkor is jol jarnak... De eladom en magam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7029) MPowerPH válasza Géjza (#7026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmit nem csinal a gyarival. :N

Don't Tread On Me

(#7030) Ubi82


Ubi82
őstag

Most akkor az új driver teljesen kuka? Ne is tegyük fel? :F Eddig ketten írtak tapasztalatot :K

(#7031) Géjza válasza MPowerPH (#7029) üzenetére


Géjza
őstag

Először én is azt hittem, hogy mindegy mit állítok be neki, maxra volt állítva mindig. Aztán Lejjebb vittem a max frekit 2000-re kezdésnek, és lőn, mindenféle varázslás nélkül lejjebb ment a GPU fesz. Majd 2100 és 2200-re állítottam be, megint magától változott a fesz (most már emelkedett, ahogy nőtt a boost freki). Ekkor kezdtem el csökkenteni a fesz csúszkát és ment szép lassan, századonként lejjebb a fesz. Ha max boost frekire van kitolva a csúszka, akkor lehet nem is tudod csökkenteni.

Kezdésnek lődd be 2100-2200-ra a max frekit és pl furmark (nem full screen) közben figyeld a feszt (pl hwinfo-ban). Ha kellőképpen lehúzod a csúszkát, akkor el kell kezdenie csökkennie egy pont után.

(#7032) Géjza válasza Ubi82 (#7030) üzenetére


Géjza
őstag

Nálam fent van, megy, müxik, még egyelőre nem futottam bele semmi negatívba.

(#7033) ScomComputer válasza Ubi82 (#7030) üzenetére


ScomComputer
veterán

Semmi baj nincs vele.... :N
Tudod mit azért is leírom a varázsszót:" user error".... ;] :DDD

#7031Géjza:
Nagyon jól írod,tényleg offset, ha valós gpu feszt akarsz akkor ez : [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#7034) Dolpa válasza Ubi82 (#7030) üzenetére


Dolpa
tag

Nekem csak az a gondom, hogy nem teljesen tölti be az OC profile-t, de mivel nálam MPT is van, így lehet, hogy az kavar be. Amúgy szerintem talán eddig ez a legjobb, legalább is nekem ami játékban volt gond az most megszünt.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#7035) Pro!Petya válasza MPowerPH (#7028) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Felületesen, mondhatni ...
Az igaz hogy amit MPT-vel állítasz az úgy is lessz mivel megjegyzi , de egy radeon driver reinstall vagy update már alapra teszi az értékeket. Szval eléggé soft a dolog , de ennek ellenére azért óvatosan kell kezelni.
Ez inkább egy segéd program a radeon mellé ami segít jobban kitolni a limiteket és egyéb fícsőrt állítani amit a gyári progi már nem enged.
Ha fix, pontos feszre akarod maximalizálni akkor szükséged lessz rá.
A radeonos csúszka az ilyen sacc/kb-ra működik ahogy tapasztaltam. Azon belül is visszalehet venni a feszt csak ki kell tapasztalni a mértékét ....
( Pl.: Ha 1,0V a kívánt fesz akkor lehet hogy az a csúszkán 1066 vagy 980 lessz kártyától függően.)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7036) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Na megjött az ujj kártyám minden kurva gyors meg minden de CyberPunk alatt nincs ray tracing miért. Ujraraktam mindent csak a játékot nem az baj?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#7037) MPowerPH válasza Pro!Petya (#7035) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi a tanacsot, akkor ranezek azert, csak esszel fogom csinalni.

Don't Tread On Me

(#7038) Ubi82 válasza Bazijoe73 (#7036) üzenetére


Ubi82
őstag

Ebből így nehéz megmondani, hogy miért nincs RT. Gémen belüli grafikai beállításról tudsz lőni képet? Nvidia-ról váltottál?

MPowerPH
MPT-vel csak óvatosan, pl sima 6800 180W Tdp-ből elég gyorsan csináltam 266W-ot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7039) Krisz0418 válasza Bazijoe73 (#7036) üzenetére


Krisz0418
őstag

Nincs benne engedelyezve az amd-s rt meg.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#7040) Pro!Petya válasza Bazijoe73 (#7036) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Elvileg majd későbbi frissítéssel lesz már benne! (most azért nem tudod kapcsolni mert nincs radeonra benne engedélyezve)

#7037MPowerPH
Szivi ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7041) hackeeeee válasza Ubi82 (#7008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Extended fullcreen legyen ha van.

Véleményem szubjektív...

(#7042) hackeeeee válasza Ubi82 (#7030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem fent van, eddig oké.

Véleményem szubjektív...

(#7043) beef válasza Bazijoe73 (#7036) üzenetére


beef
őstag

Mivel nv szponzorált játék egyenlőre csak ott működik az RT. Ahogy a CP patchelése áll, hát szerintem nem ez most a fő prioritás náluk, hogy engedélyezzék. Ezer egyéb sebből vérzik a játék. Az 1.2 patch is majd egy hónapot fog csúszni.

(#7044) fisi válasza MPowerPH (#7024) üzenetére


fisi
senior tag

Tököm sem érti ezt a kijelentésedet.. Szemét chipes??? :O Miért is? Mennyi a gyári max??
Kb mintha le szemét chippelnéd az Intel mittomén melyik csúcs procit mert az ígért 5.1 ghz helyett nem megy 6 ghz- n.. :C :DD :DD :DD :N

A 3090- ed meddig is boostol el alapon? Az is szemét chipes?

[ Szerkesztve ]

(#7045) MPowerPH válasza fisi (#7044) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 3090 pont egy rohadt jo chipes volt... ;) 1980MHz -ig boostolt el alapon.

Egyebkent az, az elso szeriakhoz kepest ezek nagyon gyenge eresztesek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7046) Géjza válasza MPowerPH (#7045) üzenetére


Géjza
őstag

Csak kiváncsiság képpen: mi az az elvárható, általános boost órajel 6800 XT-től, amikor rendben vannak a hőfokok is (mondjuk hotspot 90 fölé nem nagyon megy) és a ventik még halkak maradnak (pl 2700MHz körül 100% pörgő ventik nagyon nem ez a kategória lenne)? 2500-2600MHz?

6800-amnál úgy néz ki ez 2400MHz-re húzott csúszkánál, undervolttal 2350MHz-ig boostoló GPU-val van. Porszívó módban 2600-ig kihúzott (max érték) csúszkánál 2550MHz-ig boostolja.

Superposition-ban (4k opt.) a két mód között kb 700 pont a difi (12400 vs 13100), játékokban meg pár fps (3-5).

Csináltam méréseket tegnap, hogy mekkora órajelnél mekkorra feszt ad a kártya a gpu-nak automatice és különböző ppt beállításoknál mennyit kajál a kártya. Még majd superposition eredményekkel kellene megspékelni (meg undervolttal), hogy látni lehessen, hogy mik az optimális körülmények, amikor még jól teljesít a kártya, de nem zabálja feleslegesen a wattokat és nem szállnak el a hőfokok halk ventik mellett sem.

(#7047) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Elso kellemes AMD driver problema, display porton nem jon a hang a hangszorokba... :U A troubleshoot sipolasa kijon, meg a driver isntallalaskor a beep is, es annyi, elnemul. Elszoktam mar ezektol... :N

Géjza: Volt par elso szerias kartya nalam is, azok 2650 -ig jok voltak, volt 1db, ami 2700 -ig, de atlagosan, ahogy irnak nekem a userek, stabil az osszes 2600-ig. Az uj szeriakbol van olyan, ami 2410MHz -nel leterdelt, es a legjobb is csak 2520 -at tudott stabilan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7048) hackeeeee válasza MPowerPH (#7045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez tök random.. pl. az a11G 2080Ti-m elbírt közel 200MHz-t pluszban, de csak +90MHz-ig volt teljesen stabil..

Ez full random, vagy mákod van, vagy nem..

BeZol-al már átbeszéltük ezt, a régebbi gyártások jobban mentek, nekem az LC már 2600 körül lekoppan, és alap órajelen alulfeszelni sem tudom.. :) 2490/2590-en megy, és kopp, ennyi. Bár nem mintha alap órajelen nem lenne elég mindenre. :)

2385 a gyári boost, felette minden mhz ajándék. :)

DP: Nekem a legfrissebb driver van fent, és szól a monitorom hangszórója. Persze ha egy adott program, vagy a win alapértelmezett kimenete nem az AMD high definition audio, akkor nem fog szólni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7049) MPowerPH válasza hackeeeee (#7048) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, tisztaban vagyok vele. En nem is complain -elek. Ami most a gepben van, meg nem probaltam, de ez sem lesz itt sokaig, max a hetvege, addig ranezek.

Legalabb nem selejtesek, mint az Zen 3 -ak egy resze.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7050) hackeeeee válasza MPowerPH (#7049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez ilyen.. Én már feladtam. :DDD

Múltkor ezért próbáltam meg szög alap órajelen alufeszelni, de amikor 1050mV-vel is elhajította magát, azt mondtam h elég volt, marad így.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.