Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) bobalazs válasza Micsurin (#26000) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

VSRben is a renderelt mennyiség 1440p. A 1080p kijelző ellenére, azt a teljesítményt kapod amit 1440p monitor esetén kapnád.

(#26002) Micsurin válasza bobalazs (#26001) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi akkor tényleg semmi egyéb trükk és 1:1 annyiban rendereli. :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26003) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

XFX Speedster QICK 319 RX 6750 XT vagy Asus dual 6700xt-ről van tapasztalat ,mennyire vállalható szériák?
Régi xfx el nincsenek jó tapasztalataim ,

[ Szerkesztve ]

(#26004) myckey válasza TechN7ne (#26003) üzenetére


myckey
veterán

Szervusz

Kicsit odébb, írtunk róla bőven.

Nekem XFX legjobb darab(hűtés) volt RX 480 kapcsán, patika, azóta is...kopkop ( 2016 os vétel )
Most vettem 160 ért XFX RX 6750 XT Speedster Qicket. plusz Starfield, itt van a kezemben.

Rohadt masszív hűtés, alá is kell polcolnom mer batár kártya, még jó hogy Nzxt h630 házam is batár :D
Ennek az XFX -nek jó a megolkdása, tesztekben is benne van. A Merctől annyiban tér el, hogy nem világít oldalt, és a frekik/órajelek minimálissal lentebb vannak tőle, a Game és Boost modeban ( valami 20-30 50 hz ) de egyébként is mókolok majd sztm feszen meg egyebeken.

Jó,
pláne ha azt nézzük, milyen árak voltak az évek során, és most egy jó játékkal kaptam meg ennyiért.
7 éve 110 ezer ft körül vettem, XFX rx 480 Black edition GTR ...játék nélkül.
"Akkoriban én vittem az RX 480 topicot a hátamon, szarrá teszteltem a kártyát."

szrk:
Most látom, ALZA levitte 158 790-re a kártyámat....na megint vágtak rajta 1500 ft -ot.
Játékkal, ez már sztm rohadt jó.

De jah, ott az APRÓ is :)



[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26005) guftabi96 válasza myckey (#26004) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is csatlakozom egy ilyen XFX-szel. Ráadásul szintén H630-ba ment. :)

#KeepFightingMichael

(#26006) Televan74 válasza myckey (#26004) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak megtört a jég! Gratuláció hozzá!:C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26007) myckey válasza guftabi96 (#26005) üzenetére


myckey
veterán

Azigen 😆😁
Én még most particiozok, meg copyzom mostani SSD wint...... másik SSD re, ......
Utána megy gépbe Adata Xpg gammix11pro M2..és ez a batar XFX ....

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26008) myckey válasza Televan74 (#26006) üzenetére


myckey
veterán

Jaja! Már ez az ár meg a játék.....
Így ez korrekt!
Csak még nem tudom, mivel tmasszam alá 😆
Ráadásul nem találok M2 nek csavart 😆😆

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26009) trek81 válasza myckey (#26008) üzenetére


trek81
senior tag

alaplaphoz volt m2 csavar
alátámasztásnak bmi jó, ami tartja a sarkát.

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#26010) myckey válasza trek81 (#26009) üzenetére


myckey
veterán

Jaja, találtam alaplaphoz
Megpróbálom kivenni tárolókat nzxt ből, azzal polcolni

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26011) xtremist válasza myckey (#26008) üzenetére


xtremist
senior tag

(#26012) myckey válasza xtremist (#26011) üzenetére


myckey
veterán

Ez mi akar lenni barátom? mármint a támasz

😁😁
De faxa :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26013) xtremist válasza myckey (#26012) üzenetére


xtremist
senior tag

Én is most üzemeltem be, és tényleg van súlya rendesen...
Amúgy az éle felől nézve az eddigi legszebb kártyám, pedig volt mostanság vagy 20-25 féle.
A támasz az pont az aminek nevezted, menetes állítható vga támasz.

[ Szerkesztve ]

(#26014) myckey válasza xtremist (#26013) üzenetére


myckey
veterán

Remek!
Én még winnel és adathordozokkal szarakodom.
Előző XFX em is szép volt, de ez nagyobb kaliber :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26015) Kvg válasza myckey (#26004) üzenetére


Kvg
senior tag

Szép darab, az RX480 után ezzel el leszel egy darabig. ;)
alátámasztás. ez fapad,de olcsó és szabályozható a magasság. A bolt mindegy csak a kép miatt választottam ezt a oldalt. Aztán jöhet HWiNFO :D

[ Szerkesztve ]

(#26016) xtremist válasza myckey (#26014) üzenetére


xtremist
senior tag

Nagyon elegáns a design, szépek ezek a feliratok is rajta, az rgb-t nem szeretem, és ez amellett hogy nem rgb, mégis látványos. Volt előtte sapphire nitro 6750xt, gyönyörűek a ventilátorai, de az élén az a szürke műanyag nagyon gagyi hatású, az árnyalata meg a textúrája olyan olcsó hatásúvá teszi. És a legtöbb házban pont az éle látszik...

(#26017) trek81


trek81
senior tag

jó ez :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#26018) kolopele válasza trek81 (#26017) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem csodálkoznék rajta a helyedben, sugárkövetés ultra :) Na meg egy kicsit erősebb proci sem ártana ahhoz a kártyához, FHD - n pláne.

[ Szerkesztve ]

(#26019) trek81 válasza kolopele (#26018) üzenetére


trek81
senior tag

viszi az nem kell aggódni :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#26020) TechN7ne válasza myckey (#26004) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszi :)
Ha van majd időd esetleg HWinfo full terhelés után ,milyen a hangja ,CW mennyire van jelen ami érdekelne (utóbbi inkább táp függő ,de hátha szerencséd van).

Használd egészséggel és sok sikert hozzá!
:R

[ Szerkesztve ]

(#26021) KAMELOT válasza myckey (#26008) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek kell alátámasztani?
Hány kg a kártya?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26022) Madgamer001


Madgamer001
csendes tag

Meg mindig nem tudom alacsony vga használat miért van.. de last of us ,uncharted , red dead redemption 2 ezeket is néztem. Na ezek tudjak 99% körül használni. Most már tudom így akkor semmi sem lehet rossz. De akkor mi ez..

(#26023) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok Urak, Cimborák és gyárigazgatók.

Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e már valakinek RX 6600 (sima nem XT) és mik a tapasztalatok vele? 1080p ultrán viszi-e a stabil 75 fps-t? Az alacsony fogyasztása miatt tetszetős kártyának tűnik, bár nem egy erőmű.

A különböző modellek közül melyiket éri meg venni? Sapphire Pulse, Asus Dual? :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26024) xtremist válasza Rowon (#26023) üzenetére


xtremist
senior tag

Itt egy gyárigazgató. Javasolnám inkább a 7600-at, legújabb címeknél r5 5600 procival a sima rx6600 nem tudta stabilan a 60 fps-t sem.

(#26025) Rowon válasza xtremist (#26024) üzenetére


Rowon
veterán

:R A másik kiszemeltem a 7600 volt. FHD-n maradnék egyenlőre és annak kedvezőbb is a fogyasztása, mint az 5700 XT-é. Hiába hatékony a 6600, már szerintem gyengusz.

7600-ból melyik a vehető?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26026) spleenszuru válasza xtremist (#26011) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem bántja azt a ventit a tömeg?
Nekem is alsó ventik lesznek az új házban, és még fogalmam nincs, hogyan támasztom majd meg a vga-t, igaz nekem csak 2 db lesz alul, szóval a vga tovább fog lógni elvileg, mint a ventik.

Malaka!

(#26027) xtremist válasza spleenszuru (#26026) üzenetére


xtremist
senior tag

Noctua venti, nagyon erős műanyagból van. Meg sem bírod hajlítani szándékosan sem. Csak arra kell figyelni, hogy ha mágneses a támasz alja (gyakran az) attól agyfaszt kap a ventilátor motorja.

(#26028) xtremist válasza Rowon (#26025) üzenetére


xtremist
senior tag

Sapphire- t próbáltam, az nagyon jó. A 7xxx topicba felraktam egy két eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#26029) Rowon válasza xtremist (#26028) üzenetére


Rowon
veterán

Ja bocsi... most veszem észre, hogy offolok. Köszi, átnézek oda! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26030) myckey válasza KAMELOT (#26021) üzenetére


myckey
veterán

mindenki támasztja, kivéve aki nem, gondolom én.
1.86 est :F gondolom ez fontban, aztán ebből lesz valami 0.85 kg

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26031) myckey válasza myckey (#26030) üzenetére


myckey
veterán

de lehet fssgot néztem, viszont a másik súly adat a hiv. oldalon, nem lehet, kizárásosan ez marad.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26032) bartos96 válasza Rowon (#26025) üzenetére


bartos96
tag

Rx 6650 xt olcsobb mint a 7600 es kb ugyanaz.

(#26033) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

Radeon tulaj lettem, vettem egy Biostar 6600 XT EVO-t, egyenesen egy bányából. Ritka állatfaj, nem sok teszt van róla a neten. Ez már a javított "EVO" verzió, aminek rendes vékonylamellás hűtése van + backplate, ellentétben az első verzióval, amire még préselt alu bordát szereltek, nem is hűtött rendesen.

Úgy tűnik gyári BIOS van rajta, mert az órajelek amiket láttam terhelés közben, megegyeznek a gyári ajánlással: 2600 Mhz GPU boost, a memóriák ~2000 MHz-en jártak, amikor az Adrenalin driverben a Stress test-et futtattam. Illetve 95 W fogyasztást is mutatott a driver, ez nem tudom mennyire vehető komolyan.

A ventik gyári vezérlése hasonló, mint Genji kártyáján, félpasszív üzemmód, ha kap terhelést gyorsan feltekeri a ventiket 100%-ra, ami ~3600 RPM-et és erős zajt jelent.
A Radeon driverben sikerült már kicsit hangolnom, kikapcsoltam a zero RPM-et, 30% a minimum, amit be tudtam állítani a ventiknek, ez kb. 2000/perc fordulatot jelent, terhelésre 45% (~2600), így 62 fokos volt a GPU, középen 82 °C.
Olvastam, hogy az MPT-vel lehet a minimum venti fordulatot átállítani.
Jól értem az MPT használatát, hogy először le kell menteni a kártya BIOS-át GPU-Z-vel, majd betölteni az MPT-be, ott módosítani, és az a registry-be írja vissza?

Köszi a válaszokat.
DIY

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26034) R0GERIUS válasza DoItYourself (#26033) üzenetére


R0GERIUS
tag

Helló, gratula a kártyához!

Bányászkártyához az az egy javaslatom lenne, hogy a topik kedvenc ;] HWInfo-val nézzél rá a VRAM hőmérsékletekre.
Általában a bányászkártyák alacsony magórajelen és feszültségen, de OC memóriával futottak 24/7, és a VRAM hőmérséklet nem látszik a driver-ben.
RDNA 2 óta (6xxx széria) nem igazán lehet moddolni a BIOS-t, az inkább az 5xxx szériára volt jellemző, így amiatt szerintem nem kell aggódnod. :)

...az Adrenalin driverben a Stress test-et futtattam. Illetve 95 W fogyasztást is mutatott a driver, ez nem tudom mennyire vehető komolyan.

- A fogyasztás vehető komolyan, csak a driveres stressz teszt az nem túl acélos. Nagyban load (és azon belül is típus) függő, hogy mennyit húz a falról.
Egy erősebb teszten (pl. Time Spy, Heaven bizonyos szakaszai) valószínűleg felette lesz, de nem ismerem, hogy milyen számok jellemzőek RX 6600 XT esetén.
Példaként akár 200W alá is könnyen beférek bizonyos játékok alatt 6950 XT-vel is VSync és 1080p UltraWide mellett. A most összerakott teszt beállításom CP2077-re (5120x2160 High) viszont le fogja húzni az összes Watt-ot amit engedek neki (303-363W TGP). ;]
Félsiker már van is a tápkísérletemben, max load-ot kezelte 1 órán át a tutorial zónában hagyva, a kilengések lesznek a kérdésesek.

Jól értem az MPT használatát, hogy először le kell menteni a kártya BIOS-át GPU-Z-vel, majd betölteni az MPT-be, ott módosítani, és az a registry-be írja vissza?

- Igen, pontosan így van.

(#26035) R0GERIUS válasza myckey (#26030) üzenetére


R0GERIUS
tag

Nope, az kilóban van ;]
Package Weight (Kg) 1.86 est
Package Weight (lb) 4.1 est
Az 'est' itt az estimated rövidítése, ami annyit tesz, hogy körülbelül, így a kártya kb. 1.86 kg (avagy kb 4.1 font) a gyártó szerint. :DDD

(#26036) kolopele válasza DoItYourself (#26033) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az AMD saját driverében is be tudod állítani a ventifordulatot, csak meg kell nyitnod az egyéni hangolást. Bármilyen venti görbét be tudsz állítani, azt is hogy zero rpm legyen e, vagy nem, ahogy a minimum fordulatot is. Aztán amikor nem terheled, két kattintás a driverben és visszaállítod gyárira hogy ne forogjanak. Ugyanaz lényegében mint az MSI Afterburner esetében. Az MPT mondjuk azért jó, mert ott meg tudod adni hogy hány foknál kapcsoljanak be a ventik, és hány foknál ki, azaz így el lehet kerülni azt a szokásos gyermekbetegséget, hogy amint bekapcsolt a venti már ki is kapcsolt, mert elérte az alsó határt. Ez leginkább kis terhelésű játékok esetében fordul elő inkább persze, plusz ha még ráadásul mindezt 60 HZ - es monitoron játszva teszed v-sync mellett.

[ Szerkesztve ]

(#26037) myckey válasza R0GERIUS (#26035) üzenetére


myckey
veterán

Baszki, nem néztem....
No, akkor 1,86kg.....faxa :C :D

Tudom mit jelent a hozzávetőlegesen, angolul....
De én bemasoltam keresőbe, az meg átrakta nekem font- kg ba.
Nem is figyeltem.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26038) KAMELOT válasza myckey (#26030) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 2kg és nincs megtámasztva :)

kolopele: Neked, hogy van beállítva a venti? Kép?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26039) HSM válasza KAMELOT (#26038) üzenetére


HSM
félisten

Ezek szerint szeretsz veszélyesen élni. Aki kicsit jobban vigyáz az értékeire, az meg ad neki támaszt, ne vetemedjen/törjön a PCI-e csatlakozónál a nagy súly alatt.

(#26040) myckey válasza KAMELOT (#26038) üzenetére


myckey
veterán

2kg.....
Azigen 😆😆

Megnézem, mennyi volt xfxrc480gtrblack, mert az is nehéz volt, persze ez hosszabb.

egyébként kapott támaszt. A dobozban lévő szivacs, kivágva, beszoritva.....
Egyelőre bírja és támaszt ad neki

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26041) Rowon válasza myckey (#26040) üzenetére


Rowon
veterán

Hogy áll ez a kép, elszédülök. :DDD Jó a táp!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26042) myckey válasza Rowon (#26041) üzenetére


myckey
veterán

Éjszaka volt, most másik gépet rakok össze, OP rendszereket telepitek stb....
A kép...hát az sereg :DDD :DDD 😆😆

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26043) KAMELOT válasza HSM (#26039) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod miért nincs megtámasztva?
Rendesen be van csavarva a csavar és egyenes a kártya.
Volt TRI-SLI ott sem hajlott egyik vga sem. :)
0.1mm sem tudsz mozdítani a kártyán mert úgy tart.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26044) HSM válasza KAMELOT (#26043) üzenetére


HSM
félisten

"Rendesen be van csavarva a csavar és egyenes a kártya."
Persze, sejtettem, hogy meg fogod magyarázni, miért mi vagyunk a hülyék. :)
Veled ellentétben ezzel foglalkozó szakemberek egyértelműen az alátámasztást javasolják, lásd pl.: [link] .
És nyugodj meg, mások is be tudnak csavarni "szakszerűen" két csavart. :C :W

(#26045) Pug válasza KAMELOT (#26043) üzenetére


Pug
veterán

Statikusnak azert ne menj el ;]

(#26046) GhanBuri Ghan válasza HSM (#26044) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Egyre nagyobb és nehezebbek a kártyák, az akkori csúcs Radeon 9700-am még passzív hűtéssel is elment.
Amíg nem jön be valami gyökeresen új megközelítés, ami után megint filigrának lesznek a videókártyák, talán érdemes lesz elkezdeni fekvő házat keresni minitorony helyett...

(#26048) HSM válasza GhanBuri Ghan (#26046) üzenetére


HSM
félisten

Az én első komolyabb VGA-m egy Voodoo2 volt, annak még hűtőborda sem kellett. [link] :C
Egyébként egyáltalán nem nagy dolog alátámasztani, és akkor le van tudva a gond. Én egyébként néhány filléres kábelkötegelővel kötöttem ki a problémás részt, az is tökéletesen tehermentesíti a PCIe csatlakozót a hűtő súlyától. [link] :)

(#26049) bobalazs válasza KAMELOT (#26043) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha fekvőbe raknám az álló házat akkor én sem támasztanám meg.
PCI-e csatlakozó végén mikrotörés tud kialakulni, ahogy HSm szerinti linkelt videoban is gondolom arról szó van.

(#26050) kolopele válasza HSM (#26048) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én már meg sem írom inkább hogyan vannak kitámasztva (bár írtam már valahol fentebb), mert nincs kedvem szétszedni a gépeket hogy lefotózzam őket ;] Baromi egyszerű dolog egyébként is, akinek meg nincs ötlete, az vegyen több ezerért direkt erre a célra kitalált támasztót. Egyébként én úgy tudom, a Suprimhoz meg a Gaming X Trióhoz gyárilag is adnak eleve, de lehet más méretes típushoz is jár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.