Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Moby válasza bobalazs (#19997) üzenetére


Moby
addikt

Itt minden érték statisztikailag értendő, állandó fogyasztás semmilyen komponensél nincs. A szabványok is statisztikai értéket vesznek figyelembe, amikor "folyamatos terhelésről" írnak. Az elektronikában a statikus terhelés maximum műterheléssel állítható elő. Ez az egy ágon kontra száz ágon meg a kb a snakeoil kategória, belül a tápban ugyanaz van, mint kívül. Ha kívül nem bírja, belül sem fogja, a szar tápot nem így kell tehermentesíteni, hanem úgy, hogy nem vesszük meg, és nem használjuk. A normális táp meg elvisz 8 vezetéken 300wattot, ez a 150W per 8 vezeték ez a PCI-SIG ajánlás, aminek minimum meg kell felelni. Kicsit vicces, amikor a gyakorlatban ugyanazon az átmérőn a 12VHPWR-en meg 600W-ot visznek 12-ön a tápgyártók, ami aztán ugyanabban a kétszer nyolcban végződik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20002) bobalazs válasza Moby (#20001) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Konkrétan erre a transientre gondoltam
[link]
persze vegyünk jó minőségi tápot. Igazad van 100%ban.
De most kezdjek általánosítani, ugye nem kell, mennyi és mennyi féle szar tápot árulnak. Kezdhettem volna én is a mondókámat azzal hogy vegyünk minőségi tápot és nem kell ilyen ágak témával foglalkozni, de ettől még nem lesz kerek a történet.
Bemegy vérpisti a boltba kérek egy 650es tápot mert azt írták olyan kell, van 4 a boltba, megveszi valamelyiket majd kiderül hogy sanyi, mert nem bírja a tranzienst a táp, lekapcsol a pc, vagy hosszútávon van valami gány ami egyből nem kimutatható.

(#20003) Pug válasza bobalazs (#19999) üzenetére


Pug
veterán

Jo, en alapbol mindig abbol indulok ki, hogy nem dzsunka taprol beszelunk.

Azt osztom, ha van ra lehetoseg, akkor mindegyik csatlakozonak kulon kabel, mondjuk egy kb max 150-175 wattos VGA eseten inkabb, minosegi tapnal, inkabb a sima PCIE mellett maradnek, a molexes atalakitgatas helyett :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#20004) Moby válasza bobalazs (#20002) üzenetére


Moby
addikt

A tranziensek tekintetében is igaz lesz, hogy ami kívül van, az van belül is. Meglehetősen kicsi az esély rá, hogy végül a kábel nem fogja bírni a szar táp esetén: egyszerűen a pufferkondik fognak elfogyni, vagy elmelegedni. Ki sem fog jönni belőle, amit aztán a szar kábel nem fog tudni elvinni. Én az egész kérdéskört ilyenformán nem a kábelezés oldaláról fognám meg, hiszen a minőségbéli problémák nem ott fognak kezdődni, vagy eszkalálódni. Inkább csak erre próbáltam utalni.

(#20005) joysefke válasza RobexX10 (#19991) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ugyanilyen kártyám van, "Silent" módban hajtom (180-190W) és egyetlen kábelen keresztül adok neki 2x8 pint. A tápom is csupán egyetlen +12V ággal rendelkezik.
Eddig nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20006) R3laX válasza Bossp (#20000) üzenetére


R3laX
addikt

Seasonic egyébként ezt ajánlja [link], ez már a Prime burkolat ránézésre. Standard-nél szemmel kell tartani, OC-val figyelmesebb lenni. Recommended-nél meg lesz@rhatod. :)

Amúgy volt valami pletyka a coil whine-nal is, hogy bizonyos esetekben, illetve tápoknál csökkent, ha külön kábellel csatlakoztattad. Ez nem tudom mennyire valós.

[ Szerkesztve ]

(#20007) RobexX10 válasza joysefke (#20005) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Az jó. Gondolom így hangja nem sok van?
Nálam megoldható a két külön kábel is. Ha nem muszáj nem húzok be kettőt :)
Táp amúgy egy BitFenix Formula Gold 650W

(#20008) krokostamas válasza BeZol (#19988) üzenetére


krokostamas
tag

Igen, pontosan ugyanez, tökéletesen leírtad! :R

Lehet GPU csere lesz ebből, mert ezt a Phantom Gaminget nem érzem a legizmosabbnak.. Még azért megpróbálom a most leírtak alapján 3 ággal csatlakoztatni, hogy mit mutat úgy, hátha.. Illetve jogos, a külső usb-s hangkártya sem rossz ötlet. No majd kitalálom.

De akkor jól gyanakodtam, köszönöm szépen a segítséget!

(#20009) FireKeeper válasza R3laX (#20006) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Én nem tapasztaltam, direkt van bekötve de maradt CW. szerintem max akkor tudna csökkeni ha magukat a tekercseket tudnám valahogy zajtalanítani.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20010) R3laX válasza FireKeeper (#20009) üzenetére


R3laX
addikt

Lehet csak a használatból eredően halkult idővel. Jaja, igen eléggé random táp/vga oldalról is. Nekem az előző 6700XT Nitro hangosabb volt, a mostani 6800 Nitro meg hangtalan ugyanazzal a táppal.

[ Szerkesztve ]

(#20011) madtolyy


madtolyy
csendes tag

Sziasztok!
Egy RTX 2070 kártyát szeretnék cserélni RT 6900 XT-re. Az alábbi kettő között vacillálok. Melyiket érdemesebb megvenni? Van esetleg valakinek tapasztalata valamelyikkel?

XFX Radeon Speedster SWIFT 319 Black RX 6900 XT 16GB GDDR6 256bit
ASRock Radeon Phantom Gaming D RX 6900 XT 16G OC 16GB GDDR6 256bit

Jelenleg egy 650W-os Gigabyte tápom van. Gondolom ezt cserélni kellene ezekhez a kártyákhoz. 850W-os táp elég vagy inkább nagyobbat keressek?

Ha nem szeretnék ez alulfeszeléssel és mindenféle finomhangolással foglalkozni, akkor is megéri megvenni ezeket a kártyákat?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#20012) krisz768_ válasza krisz768_ (#19834) üzenetére


krisz768_
tag

Megvan a megoldás, ha valaki a jövőben összefutna ezzel a hibával: MPO (Multiplace Overlay)-t ki kell kapcsolni.

(#20013) bobalazs válasza krisz768_ (#20012) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És mi ez, hol van ez?

(#20014) krisz768_ válasza bobalazs (#20013) üzenetére


krisz768_
tag

[Itt] leírják, de csak annyi, hogy le kell tölteni azt a "mpo_disable.reg" fájlt, lefuttatod majd restart és kész.

(#20015) ScomComputer válasza madtolyy (#20011) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mindegy melyiket veszed,úgy is szilícium lottó dönt,hogy mit megy,pláne ha nálad az UV lesz...tápegység ajánlott 850W...DE az XFX 2*8 pin...Asrock 3*8pin a táp....először ne vegyél tápot, kipróbálod és ha hiba jelentkezik..pl. lekapcsol a gép terhelés közben akkor veszel...röviden ennyi ! :K

(#20017) R3laX válasza ScomComputer (#20015) üzenetére


R3laX
addikt

Vagy ha ilyet csinál :D [link]
Legjobb esetben megússza egy ordító tápventivel, de a procit mellette nem ismerjük, meg úgy semmit :).

(#20018) madtolyy válasza R3laX (#20017) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Hát ez nem néz ki jól :( A proci egy Ryzen 5600, Asus B450 lap, 64GB RAM, 1db m2 ssd és 2 hdd. Asszem akkor beszerzek egy tápot is.

[ Szerkesztve ]

(#20019) R3laX válasza madtolyy (#20018) üzenetére


R3laX
addikt

Szerintem vegyél mindenképp olyat, amin ugyanannyi PCIE csatlakozási lehetőség van, mint a kártyán. De a legjobb, ha itt rákérdezel, tuti segítenek :K >> Katt ide << .

Azzal a procival elvinné azt :), de a táp ventije tuti hangoskodna, vagyis melegedne, ami hosszútávon semmiképp sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#20020) FireKeeper válasza madtolyy (#20018) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az 5600 nem egy nagy étvágyú cucc, se a két HDD. szerintem elég lehet a 650-es táp is, igaz valóban közelebb leszel a névleges teljesítményéhez a tápodnak (amit azért ugye tudnia kell 24/7 is), probléma lehet a nagyobb zajszint.

viszont ha az a táp épp pont a pukkanós gigabyte, akkor csere egyértelműen.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20021) R3laX válasza FireKeeper (#20020) üzenetére


R3laX
addikt

Elég, ha a VGA, meg a CPU befűt. Nem kell alá még1 +hőforrás, bár most télen elkellhet :).

(#20022) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Most lettem tulaja egy TUF 6800 XT-nek. Mellé van a gépben egy 5600X. Szeretném a lehető legtöbbet kihozni belőlük. Van vkinek tapasztalata ez ügyben? :B

Előre is köszi :R

(#20023) madtolyy válasza FireKeeper (#20020) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Köszi! Itt a 650-es tápot nem említik, de kockáztatni nem szeretnék.

(#20024) madtolyy válasza R3laX (#20019) üzenetére


madtolyy
csendes tag

Köszönöm szépen! Körülnézek ott is. Kinyírni nem szeretném sem a tápot sem a gépet.

(#20025) R3laX válasza madtolyy (#20024) üzenetére


R3laX
addikt

Ott már sok tapasztalat összegyűlt, kérdezz rá azért mindenképp. :K

[ Szerkesztve ]

(#20026) joysefke válasza RobexX10 (#20007) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez egyénfüggő.
Én nagyon zajérzékeny vagyok ennek megfelelően lett a gépem többi komponense is összeválogatva.

A VGA ventik vezérlését nem tudom azt hiszem 35% alá szabályozni a bekapcsolási hőmérséklet fölött. Számomra ez a 35% is zavaró amikor éppen nem megy a zene.

Bizonyos helyzetekben coil whine is van, ami legalább annyira zavaró mint a ventik hangja.

(#20027) mumin007 válasza b1sti (#20022) üzenetére


mumin007
tag

Szia! Nekem TUF 6800 XT mellett egy 3700X van.

(#20028) mumin007


mumin007
tag

Valószínűleg nem én vagyok a te embered, mert én a csúcsteljesítmény helyett az energiahatékonyságra helyezem a hangsúlyt.

(#20029) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Én nem vártam, inkább most gyorsan cseréltem a 6800-ast 6900 XT-re, így betonbiztos a konfig egy jópár évig :D (Ryzen 7 5800X mellette a CPU, 32 GB RAM-mal megáldva :D )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20030) R3laX válasza HoaryFox (#20029) üzenetére


R3laX
addikt

Miért, előráláthatólag nem marad meg az árdifi? :) Költői amúgy. Tényleg összepasszolnak :K. Én a 5600X + 6800 helyett 5800X + 6700XT mellett döntöttem még tavaly. Értékállóság miatt lett inkább 5800X, ami egy kicsit könnyebben cserélhető később akár egy újabb 6/12-re. Így próbálom élve tartani a rendszert. Az más kérdés, hogy később összejött a 6700XT->6800 csere. :)

[ Szerkesztve ]

(#20031) apollo12 válasza HoaryFox (#20029) üzenetére


apollo12
veterán

már csak egy jó X3D kell :DDD ég és föld a különbség, főleg ha csak 2k nyomod

(#20032) R3laX válasza apollo12 (#20031) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem elég lenne egy 7600X is :), AM5 alaplap hozzá meg elvileg 2025+-ig megmarad, szóval később mehet bele újabb gen :).

[ Szerkesztve ]

(#20033) nrg_52


nrg_52
addikt

Udv! Red Devil 6700xt tulajoktol jerdeznem, hogy a kozepso venti a masik kettovel egyutt forog? Csak azert kerdezem, mert en meg nem lattam forogni az enyemen, igaz nem is melegszik.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20034) palfitom válasza nrg_52 (#20033) üzenetére


palfitom
félisten

Furi. 6800XT-n és 6900XT-n is együtt forognak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#20035) nrg_52 válasza palfitom (#20034) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonom! lehet az enyem defektes, vagy bekavartam neki valamivel, esetleg ab-val, majd valahogy utanajarok.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20036) mumin007 válasza b1sti (#20022) üzenetére


mumin007
tag


Egyébként én így használom és játszok vele. Az áramfelvételi korlát szándékosan nem lett megemelve. Majd csak akkor lesz, ha 2K-ra már gyengének fogom érezni a teljesítményt.

(#20037) weri válasza mumin007 (#20036) üzenetére


weri
senior tag

Minimum orajelet felhuznam ~2 000 kornyekere. Stuttering elkereulese vegett :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#20038) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Alzán "BF" akcióban + a két játék!
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 10G OC 165.990 FT

(#20039) b1sti


b1sti
senior tag

Itt mit kell beállítanom? Néztem több videót, de szíjíz szerint vannak állítva, ahogy néztem. Igazából most elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a legjobb... energiahatékonyság vagy teljesítmény! Bár ha már ilyen kártyám van, akkor hajtsuk meg rendesen játékok alatt! Amikor nyugiba kell legyen, akkor meg maradjon csendben, akkor ráér keveset fogyasztani :DDD

(#20040) weri válasza b1sti (#20039) üzenetére


weri
senior tag

Felületformátum optimalizálását ha kikapcsolod akkor szebb lesz minden. Az egy minőséget rontó beállítás a teljesítmény érdekében.
A minimum órajelet meg ha felhúzod nem lesz több a fogyasztásod, csak nem fog microlagolni olyan játék ami nem használ sok GPU-t :d Idle-be ugyanúgy vissza veszi az órejelet.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#20041) b1sti válasza weri (#20040) üzenetére


b1sti
senior tag

Valamelyik videóban az volt, hogy a minimum órajelet, a max órajel feléhez közel kell belőni. Bár érdekes volt, hogy ő közel a max órajelhez lőtte be, azzal az indokkal, hogy az ő kártyáját ismeri :D

(#20042) mumin007 válasza weri (#20037) üzenetére


mumin007
tag

Igen. Arra már én is gondoltam. Beállítom akkor 2000MHz-re. Köszi!

(#20043) weri válasza b1sti (#20041) üzenetére


weri
senior tag

Nekem legalábbis úgy működik ez a két órajel hogy ha a minimum pl. 2000 a maximum pl. 2500, akkor 2200-2300 között fog boostolni átlagban. :) :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#20044) b1sti válasza weri (#20043) üzenetére


b1sti
senior tag

A többi beállítás? :F :U

(#20045) HoaryFox válasza apollo12 (#20031) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, az lenne még a nonplus ultra, de szerintem az nem fog megtörténni... bár még ki tudja ;]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20046) apollo12 válasza R3laX (#20032) üzenetére


apollo12
veterán

jah nem rossz, csak hát 100e ft egy lap, meg 80e 32gb ram, ami nem olcsó

[ Szerkesztve ]

(#20047) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Nitro+ 6600XT kártyával kinek mi az OC tapasztalata? Mit tud általánosságban illetve érdemes e esetleg lentebb venni kicsit a feszültséget? Egyáltalán mi jelenleg a legajánlottabb oc szoftver? Pát év lemaradásom van pc terén, próbálok visszaállni. :)

(#20048) Szpisti


Szpisti
addikt

Jelzem a Cyberpunk-ba megérkezett a hivatalos AMD FSR 2.1 a legutóbbi frissítéssel (1.61)
Lehet, hogy volt már, nekem ma tűnt fel...

(#20049) belaazallat válasza Barell (#20047) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Feszültséget érdemes lejjebb venni. Egyedi venti vezérlést készíteni. Fesz szabályzás haladóknak MorePoewerTool-lal, röviden MPT. Leírás jobboldalt, a tudnivalók között. Kezdőknek adrenalin.

Készítenél egy TimeSpye tesztet? Háttérben fusson a HWInfo. Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20050) TeeBee73 válasza Barell (#20047) üzenetére


TeeBee73
addikt

Stabil.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.