Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) kolopele válasza bajtokarpi (#29999) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem, a leírt gombkombinációval tudod ki-be kapcsolni bármikor. A HWINFO+RIVATUNER párossal tudod ezt megcsinálni, ami abszolút nem bonyolult, priviben szívesen elmondom hogyan kell.

(#30002) kolopele válasza Furious (#30000) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt igazán senki nem fogja tudni neked megmondani. Ha biztosra akarsz menni, akkor MPT - vel csináld, és ott írd át a feszt mondjuk 1100 mv - ra, és hagyd amit automatikusan beállít hozzá órajelet. Kb. 1-2% - ot vesztesz mindössze így a teljesítményből.

(#30003) Furious válasza kolopele (#30002) üzenetére


Furious
tag

Akkor marad a jó öreg tesztelés :))
Köszi a tippet, kiindulási alapnak tökéletes. :R

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30004) Mika1227


Mika1227
őstag

A coil whine-nak van köze a táphoz? Járt már nálam több kártya de még egyse cicergett. Vagy csak szerencsém volt? Olvasgatom, hogy a 6000-es szériában gyakori!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#30005) bajtokarpi válasza kolopele (#30001) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Hálásan megköszönöm a segítségedet :R . Várom a privátot.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#30006) Barell válasza Mika1227 (#30004) üzenetére


Barell
senior tag

Radeonoknál sok éve gyakori jelenség. UV isntud segíteni redukálni de akár másik táp is de sokszor elég lehet ha másik csatlakozóra dugod, akár satat alakítasz át PCI-E re hogy másik ágon kapjon. El lehet vele szórakozni. :)

(#30007) Lacccca87 válasza Barell (#30006) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hát nálam anno a NV6600GT is cicergett szóval ez gyártófüggettlen.

(#30008) spuros


spuros
őstag

Sziasztok, egy RX6800XT-t néztem ki következő kártyának. Egy GTX 1070 helyére kerülne. Több gyártónál azt látom, hogy 750 Wattos táp kell hozzá. Nos, én egy Seasonic 650W táppal rendelkezem, ami Gold hatásfokos.
A 1070-nek bőven elég volt, de mit gondoltok, teljesen esélytelen ez a táp a 6800XT-hez vagy belefér? Tudom, amit a gyártó mond az a szent írás. De akkor is.. :B

[ Szerkesztve ]

(#30009) chopin42 válasza spuros (#30008) üzenetére


chopin42
őstag

Amit a gyártó mond, az ráhagyás, mert sok a szar kevésbé jó táp, ami nem tudja, ami rá van írva. Szóval elvileg elég, illetve az első google találat is tárgyalja.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30010) RetepNyaraB válasza spuros (#30008) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég a 650W alapból. Persze a proci se mindegy, milyen.
68xt az izmosabbja bekajál stock gyárin simán 330wattot. Hangolva viszont 200-250W.
Proci ha megáll 100-120W táján, még mindig jó vagy bőven.
Majd ha egyszer tápot cserélsz, mehet feljebb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30011) spuros válasza chopin42 (#30009) üzenetére


spuros
őstag

+ RetepNyaraB
Köszönöm. :K

(#30012) zmilaner


zmilaner
tag

Sziasztok!

Találkozott valaki olyannal (RX 6800), hogy pl Adrenalineban kattintás/görgetés esetén apró zajt hallani a VGA/CPU felől? Először azt hittem a fülesből jön, de nem, a gépházból, nem is tudom igazán mihez hasonlítani a hangot. :(

(#30013) raziel01 válasza spuros (#30008) üzenetére


raziel01
veterán

Használtan veszed? Mert újonnan inkább 7800 XT-t vennék.
Egyébként szerintem elmegy vele. Én a 7800XT-t használom 650W-ossal és semmi gond.

(#30014) spleenszuru válasza AxBattler (#29980) üzenetére


spleenszuru
őstag

Windows Fast Boot ki van-e kapcsolva?
Minden ilyen OC eldobásnál ott van a Wattman visszaállt defaultra értesítés, igaz?

Malaka!

(#30015) zmilaner válasza zmilaner (#30012) üzenetére


zmilaner
tag

Közben angolul kutakodva úgy tűnik, hogy coil whine related dolog, egészen fura, idle-ben hallani és eddig csak az Adrenalinban jött elő.

(#30016) Thom95 válasza zmilaner (#30015) üzenetére


Thom95
tag

Alaplap?
Érdekes ez a Coil Whine dolog, szerintem sokszor függ a komponensek minőségén, lehet egy combos lapban semmi baj nem lenne. X3-4-570? Nekem Crosshair 6-ban (tudom öreg, de a tápáramkör akkor is jobb mint bármelyik B-s lapon) illetve a 700-as FSP mellett egyszer nem fordult elő. (Több kártyával sem, proci az lowbudget 5500-as)

[ Szerkesztve ]

(#30017) zmilaner válasza Thom95 (#30016) üzenetére


zmilaner
tag

Asrock B550M Pro4 alaplap, Phanteks Amp 650W táp, szerintem nem ez a szűk keresztmetszet de fogalmam sincs.

(#30018) Thom95 válasza zmilaner (#30017) üzenetére


Thom95
tag

Tápnak fix tudnia kell vinni. Kíváncsi lennék egy másik deszkában jelentkezne-e a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#30019) zmilaner válasza Thom95 (#30018) üzenetére


zmilaner
tag

Előbb-utóbb kiderül :)

Egyelőre csak bekerült a gépbe (ma érkezett alzás bontatlan), töröltem a régi nvidia drivereket DDU-val, felment a legújabb whql adrenalin de még minden deafulton. Az adrenalin saját stressz tesztjén load alatt is elég hangosan ciripel, nem örülök. :N

(#30020) AxBattler válasza spleenszuru (#30014) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen és igen! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30021) spuros válasza raziel01 (#30013) üzenetére


spuros
őstag

Igen, használtan nézegettem. Még eléggé bizonytalan vagyok a végleges választás kapcsán. Csak megbízható forrásból szeretném lehetőleg kipróbálási lehetőséggel. Köszönöm a javaslatot, utánanézek. :K

Esetleg ebből melyik a különösen ajánlott márka/típus? A 6800XT-nek alaposan utánajártam, de a hetes sorozatnak annyira nem még.

[ Szerkesztve ]

(#30022) BaKeSZ87 válasza zmilaner (#30012) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nálam is. Ilyen zizegő hang, ha mondjuk a facebookot görgetem. ASRock B550M Phantom Gaming 4, Seasonic Focus GM-850.

(#30023) raziel01 válasza spuros (#30021) üzenetére


raziel01
veterán

Ha befér a gépbe akkor 7800XT pure vagy XFX SPEEDSTER MERC319 RADEON RX 7800 XT BLACK

Ha költséghatékony akarsz lenni akkor esetleg:

[link] XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE 167 690 Ft
Jól fogyaszt és nem extrém módon gyengébb a 6800 XT-nél.

(#30024) zmilaner válasza BaKeSZ87 (#30022) üzenetére


zmilaner
tag

Érdekes, nem gondoltam, hogy ilyen felhasználás mellett is hallható.

Játék alatt elég hangosnak mondanám, igazából nem tudom, hogy érdemes-e visszaküldenem az Alzának és keresni másik kártyát vagy undervolttal stb. próbálkozni esetleg lapcsere.

(#30025) kolopele válasza zmilaner (#30024) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha nagyon zavar ott az elállási jogod, csak az nem biztos hogy a következő kártya nem fogja csinálni. Nekem a 6700XT meg a 6800XT is MSI Gaming X, azoknál egy deka ilyen hang nincs, de visszamenőleg sem volt soha ennél a márkánál. Volt Asus Tuf - om, halk volt maga a kártya, de ciripelt, a Red Devil meg mondhatni UV nélkül elviselhetetlen volt, az ráadásul még nem is folyamatosan adta a hangot, hanem szakaszosan, attól függően mi volt a monitoron éppen, tehát még csak nem is fps - től függően csinálta. Az UV jó eséllyel fogja amúgy csökkenteni, próbáld meg, aztán ha jó, majd eldöntöd mi legyen. Az a baj hogy Gaming X Trio már nem kapható ha jól láttam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#30026) Furious válasza zmilaner (#30024) üzenetére


Furious
tag

Nálam is jelentkezett Asrock 6900XT-nél. Eddig nem találkoztam ilyennel, fogalmam nem volt mi az a cicergés, aztán megtaláltam a coil whine csodát, amit tök normálisnak neveznek...hát, oké. Szerencsére csak akkor hallani viszonylag halkan ha nagyon ki van hajtva. :D
UV nem sokat segített, van egy másik lap amiben ma este tesztelem és mivel az előző tulaj nem találkozott ilyen jelenséggel, rendeltem egy másik tápot is, remélve, hogy megszűnik majd ez. :U

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30027) Thom95 válasza Furious (#30026) üzenetére


Thom95
tag

Válaszodra nagyon kíváncsi leszek. A másik lapra. Milyen lap lesz? Én például ha lenne elég mennyiségű hardver szívesen utána járnék (nyilván a saját hobbi szintemen), hogy melyik komponensre lehet a legnagyobb arányban leszűkíteni ezt a jelenséget. (Ott pedig tovább menni, hogy milyen specifikáció, amire mégjobban stimmel a CoilWhine kiváltása.) Mert 100% hogy nem csak úgy maguktól csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#30028) Thom95 válasza zmilaner (#30019) üzenetére


Thom95
tag

Pedig akkor elvileg mindent a nagykönyv szerint csináltál. :)

(#30029) kolopele válasza Furious (#30026) üzenetére


kolopele
nagyúr

Erre én is kíváncsi vagyok, mert a Gaming X - ek nálam ugyanoda kerültek, ahol előtte volt az Asus, Red Devil, stb. Azok csinálták, az MSI - k meg nem.

(#30030) zmilaner válasza kolopele (#30025) üzenetére


zmilaner
tag

Igen, egyelőre ezen megy a rugózás, hogy elálljak vagy ne :) Egyébként egy XFX 6800 SWFT CORE-ról van szó, tisztában vagyok vele, hogy az XFX-nél ez (talán) a legalapabb build, de ennyire hallható cicergésre nem számítottam.

Furious - kíváncsi leszek, az alaplapom talán 2-3 éves őszintén nem tudom milyen kategóriának számít, de ha egy csere megoldaná (vagy optimalizálná) a dolgot akkor lehet előbb cserélnék lapot mint kártyát :)

Thom95 igyekeztem, aztán lassan jön majd szét- össze- át- keresztbe- alul-állítgatás, ha lesz eredménye jelzem ;) :D

(#30031) Thom95 válasza zmilaner (#30030) üzenetére


Thom95
tag

Nekem is XFX a 6750, a "legolcsóbb" Qick 319, de szerencsére nincs gond vele. Pici optimalizálás van rajta, de alapon se volt gond vele.

Szurkolok, hogy megoldódjon! :D

[ Szerkesztve ]

(#30032) BaKeSZ87 válasza zmilaner (#30030) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nekem is ugyan ez a típus. Engem annyira amúgy nem zavar, amíg nem olvastam a hozzászólásodat nem is tűnt fel, csak aztán "halkítottam" a ventilátorokon és így vált hallhatóvá.

(#30033) zmilaner válasza BaKeSZ87 (#30032) üzenetére


zmilaner
tag

Szívesen :D

Böngészés közben nálam egyébként semmi, eddig egyedül akkor tűnt fel ha az Adrenalint nyomogattam, de ott mindegy hogy kattintok vagy görgetek, mindig van egy kis hand rövid időre.

(#30034) BaKeSZ87 válasza zmilaner (#30033) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Bátyám is most vett ugyan ilyen kártyát, idézem:
"Minimálisan cicergett, de rátettem a házra az oldalát és így nem hallom."

The perfect solution :D

(#30035) zmilaner válasza BaKeSZ87 (#30034) üzenetére


zmilaner
tag

Ha nálam is így lenne nem is panaszkodnék de sajnos a házon keresztül is hallom sőt, játék alatt fejhallgatóval is ha épp nincs zene :))

(#30036) zmilaner


zmilaner
tag

Még arra lenne jó rájönni, hogy miért van az, hogy mióta töröltem az Nvidia drivereket és felment az Adrenalin, az alaplapi hang kimenet nem működik, a hát front paneljén viszont hibátlan? :F

(#30037) Furious válasza Thom95 (#30027) üzenetére


Furious
tag

Ugyanaz a chipset csak a Gigabyte B450M H2S (3 éve vettem újan) helyett az ASRock B450M Steel Legend, mert kellett a két M.2 slot, úgyhogy használtan beszereztem. Ahogy olvastam a coil whine-nak, leginkább táp és/vagy vga "hiba" lehet az oka, szóval reménykedem a táp csere megoldja, de max. elállási joggal élek.
Tápok: FSP HYDRO G PRO 850 alatt cicereg stress teszt alatt, és csütörtökön Seasonic Focus GX 850 PCie5.0 jön próbára.

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30038) RetepNyaraB válasza zmilaner (#30036) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mert valamit elcseszett az uninstaller.
Megoldások:
-vedd ki a bios elemet, vqgy reseteld (előtte mentsd a profilt)
-húzd újra az audio drivert (realtek).
-ha nem ddu-val törölted a drivert, próbáld meg azzal is. Akár a jelenlegit és az esetleges vídia maradékot, majd reinstall adrenalin.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30039) Furious


Furious
tag

Nincs változás, úgyanúgy cicereg a 6900XT az ASRock lapban is, úgyhogy marad a csütörtöki másik táp teszt :))
B550 vagy nagyobb lapot emiatt most nem vennék, de teszt céljából lehet megpróbálok egyet majd, ha a tápcsere nem működik. :U

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30040) zmilaner válasza Furious (#30039) üzenetére


zmilaner
tag

Itt mondjuk 6800XT van de ez is szépen dalol: [link]

(#30041) Furious válasza zmilaner (#30040) üzenetére


Furious
tag

Áhh, nálam azért nincs ilyen nagy gond. Teszt célból nyitva hagytam a házat, akkor lehetett hallani fele olyan halkan mint ami az elején van, de ez a visítás szerencsére nincs. :R Persze a zárt házban csak akkor hallatszik, ha nincs rajtam füles, de akkor is mintha egy légy zümmögne nem messze. Illetve csak akkor hallatszik, ha maxon van hajtva, de hát mi máson lenne, azért vettem :D

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30042) spleenszuru válasza AxBattler (#30020) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ezek közül mindenen végigmentél már:
#29655
?

Malaka!

(#30043) spleenszuru válasza Furious (#30039) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nálam B550 lapban is cicereg, 1000W Gold táppal. Teljesen lutri.
Feleslegesen költenek szerintem az emberek pl. másik tápra.
Akkor is RNG marad, nincs 100% biztos megoldás a CW-re.

Malaka!

(#30044) Furious válasza spleenszuru (#30043) üzenetére


Furious
tag

A 14 napos elállási jog miatt megpróbálom egy másikkal aztán ha sikerül sikerül, ha nem, akkor elfogadom, hogy ez van, de legalább megpróbáltam. ;)

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30045) fejesg2 válasza kolopele (#30029) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ezt megerősítendő csatlakozom. Egy 6900XT Gaming Z Trio van egy B550 Tomahawk társaságában nulla cicergéssel.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#30046) kolopele válasza spleenszuru (#30042) üzenetére


kolopele
nagyúr

A két gyerekemnél a fast boot kikapcsolása meg a max. órajel lejjebb vétele óta nem állt vissza alapra, addig néha megtörtént. Nekem szerencsére nincs akkor sem ilyen gondom, ha semmihez nem nyúlok. Nem lehet hogy számít a típus is valamit? Az övéké Red Devil, az enyémek meg MSI Gaming X - ek. Én pl. az MPT órajelét még feljebb is tettem kicsivel.

(#30047) Furious válasza kolopele (#30046) üzenetére


Furious
tag

Tápokat se felejtsük el szerintem az összefoglalásban.

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#30048) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Adott egy Asus Rx 6650 xt kártya. egy éves sosem volt piszkálva gyakorlatilag a startlapot jelenítettem meg 90%-ban Eddig minden rendben volt viszont pár napja játszani volt kedvem és elkezdtem a Far Cray 6 játékot. Több napig nem volt vele semmi gond majd egyszer csak elkezdett drasztikusan beesni az fps szám. 2K ultra beállítás mellett eddig átlag 70-80-ról leesett 18-20-ra. Ez ment egy darabig utána visszaállt minden. Ma újra előjött ezért futtattam egy Furmarkot és meglepetésemre full hd-ban is csak 20 fps-t produkál. Az órajelek maxon vannak ahol lenniük kell 57 fok max. a hőmérséklete a legfrissebb driver van fenn felvesz 100+ wattot így nem értem.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30049) kolopele válasza Furious (#30047) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mármint mire gondolsz táp ügyben?

(#30050) TeeBee73 válasza kolopele (#30049) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szünetmentes. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.