Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Hublot


Hublot
senior tag

Juj! :DDD R.I.P nv

[ Szerkesztve ]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#1102) arn válasza Hublot (#1101) üzenetére


arn
félisten

Erre gondolsz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1103) Laja333 válasza CsigaGyilkos (#1099) üzenetére


Laja333
őstag

Volt egy korábbi videó, ahol beletolták a kamerát a propokba miközben ment a TimeSpy de nem volt ilyen hangja.
Tele van MLCC-vel mint a 3080 TUF, ami szintén zenész...
Pár napon belül kapom a kártyát és majd jelentem mennyire cicereg.

#1102 arn
Ez nagyon jó játék, már 2x végigvittem.

[ Szerkesztve ]

(#1104) sNk77 válasza arn (#1102) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ja, végülis kit érdekel, hogy + 600 ezret kell kifizetni 31 fps-ért, ami még mindig nem éri el a 60-at se. Esetleg még a DLSS on? :)

Szerk.: Vagy nézzük csak a 3080-at, az is drágább, 47 fps, ami +21, ok, és most komolyan ki játszik 47 fps körül? Lehet velem a baj, de én biztos, hogy nem. Ami 60 alatt van nekem mind gyengén teljesít.

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#1105) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel már a honfoglalás óta :D, csak nv kártyáim voltak, és ennek megfelelően már 3 éve használok egy ilyen monitort [link] , amiben csak G-Sync modul van, kérdezném, ha esetleg vennék valamilyen RX6000-es kártyát, van valami okosság esetleg, amivel a monitor szinkronizálást tudnám ezzel a kártyával is használni? Vagy a csak G-Sync modul miatt erre csak akkor lesz lehetőség, ha egy másik monitort veszek, de azt meg nem szeretnék belátható időn belül.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1106) h1ght3chzor válasza arn (#1102) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sose értettem, ha ebben az értékben rosszabb, mint egy 3070 is, akkor miért van mégis több fps-t a játékokban?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1107) syIex válasza sNk77 (#1104) üzenetére


syIex
veterán

Plusz 31 FPS ami több, mint a duplája az eredetinek... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1108) arn válasza h1ght3chzor (#1106) üzenetére


arn
félisten

Mert itt a rt kepesseg a szuk keresztmetszet, azert. Csak fricskanak szantam, epp olyan hulyeseg ezzel peldalozni, mint az azt megelozo kisarkitott hozzaszolasban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1109) arn válasza sNk77 (#1104) üzenetére


arn
félisten

Vehetsz 3070et is, azon is gyorsabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1110) KAMELOT válasza CsigaGyilkos (#1099) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt szépen megy [link] no cw

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1111) carrast69 válasza Hublot (#1001) üzenetére


carrast69
kezdő

igen igen! én is nagy BF es vagyok és ez zene füleimnek! avagy adatok a szememnek!

(#1112) Sundesz


Sundesz
őstag

Vajon a DXR 1.1-ben szépít majd a kártya?

Hörcsög Powa'

(#1114) Hublot válasza arn (#1102) üzenetére


Hublot
senior tag

3dmark egy dolog a valhalla meg egy új játék. :)

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#1115) Motyi válasza Sundesz (#1112) üzenetére


Motyi
senior tag

A fentebb linkelt 3D Mark teszt DXR 1.1.... Ezzel szemben Dirt 5-ben (DXR 1.1) RT bekapcsolva is gyorsabb mint a 3080 RT nélkül. Ez így elég szélsőséges, nem igazán értem az okát. Az ok, hogy a jelenlegi játékok alatt szarul fut RT módban (DXR 1.0 + optimalizáció hiánya), de elvben 3D Mark alatt már jól kellene mennie, de ott siralmasan teljesít. Értem én, hogy az egy teszt és nem azzal játszik a nép, de akkor is nyugtalanító előjel.

[ Szerkesztve ]

(#1116) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ref hutes nagyon jol sikerult ugy fest szinte minden tesztben 75 fok koruli homersekletet mondanak/irnak es hogy szuper halk

Sot altalaban azt mondjak a 3080 refnel halkabb

[ Szerkesztve ]

(#1117) CsigaGyilkos válasza KAMELOT (#1110) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Köszi a linket! Teljesen korrekt! Lehet hogy lesz pár db hibás példány, de nem hinném hogy az összes ilyen lenne.

Visca el Barcelona!

(#1118) maross válasza Albigator (#1091) üzenetére


maross
veterán

asrock a specification fulon ir 2.0b-t, az overview fulon 2.1 VRR-t. es johogy kell a 4k@120hz, kulonben kinez a glorious pc master race

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1119) arn válasza Malibutomi (#1116) üzenetére


arn
félisten

A huto az csendes, viszont a coil whine egyes peldanyokon brutal hangos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1120) Malibutomi válasza arn (#1119) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Minden kartyanal elofordulhat. Amugy ezt abbol az egy videobol allapitottad meg?

[ Szerkesztve ]

(#1121) _Horka_ válasza Malibutomi (#1120) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Az új xbox meg elfüstöl...láttam a youtube-on! :D

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1122) arn válasza Malibutomi (#1120) üzenetére


arn
félisten

Igen, masnal is elofordulhat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1123) EXA válasza _Horka_ (#1121) üzenetére


EXA
aktív tag

Nem csak a vapet fújták bele alulról? ;]

(#1124) _Horka_ válasza Hublot (#1114) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ami mellesleg (igaz még csak "durván" és nem teljes finomsággal) optimalizálva van az új radeonokra ( [link] ).
Az már más kérdés, hogy az új multiplatform címek nagy eséllyel jobban fognak futni az RDN2-n, mint az NVIDIA kártyákon, hacsak nem tejel a zöld szörnyeteg a fejlesztőknek...
Azt se felejtsük el, hogy az RTX az nem RT. A DLSS pedig egy OP cheat :D...
Szóval, ez az RT teljesítmény még nem lefutott ügy. Rasterben egyértelműen jobb az RDNA2. Energiahatékonyságban is. Az xt a kb. 270-280k-ért árban is, mint a 3080 400k-ért. Ha majd összeérnek az árak (bízzunk benne, hogy nem felfelé), és megérkeznek az új játékok (pl. CP 2077), illetve megjön a DLSS AMD verziója decemberben, meg persze a custom kártyák... na majd akkor látunk tisztábban.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1125) Yany válasza KAMELOT (#1110) üzenetére


Yany
addikt

No CW? Akkor miért hallom ezerrel a videón? :DDD Ez egy példa az ellenpéldára? Vagy poénnak szántad?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1126) KAMELOT válasza Yany (#1125) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet mobilon nem jött át úgy a hang :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1127) szasanyi válasza maross (#1118) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahogy korábban írtam: "ez főleg azért érdekes, mert eddig minden refkártya hajszálra megegyezett, csak a gyártó címkéje volt más. Most miért / hogyan különbözhetnek a specifikációk? Nem lehet az elírás?"

Nem próbáltad pontosítani?

(#1128) totig válasza pendre54 (#1105) üzenetére


totig
tag

Szintén zenész. És leginkább ez tart vissza, hogy AMD felé menjek, mert elvileg ezzel a kombinációval semmiféle adaptív szinkronizáció nem fog menni. Másfelől ha belövöm a játékot, hogy menjen teszem azt min 100fps-sel, és beállítom a 100Hz-et a monitoron + 100fps limitert, akkor azt gondolnám, hogy - elvesztve persze a dinamikus dolgot, ami az oka volt, hogy ennyibe került a monitor - ellennék 100fps-sel (vagy 120 vagy 144 adott esetben). De megszoktam a magas+dinamikus frissítést, és ha már 250-et kiadtam a monitorért, akkor sima 100/120/144 Hz-es monitorként használni csak szar lenne.

(#1129) nkaresz1976 válasza Motyi (#1115) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

Merre van ez a Dirt 5 teszt?

(#1130) Motyi válasza nkaresz1976 (#1129) üzenetére


Motyi
senior tag

(#1131) Hublot válasza _Horka_ (#1124) üzenetére


Hublot
senior tag

Remélem ebből a Cyberpunk is profitál. :)

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#1132) JohnX


JohnX
tag

Mehet az analizálás :DDD [link]

(#1133) Morph76


Morph76
aktív tag

Olvasgatok itt és azt kell mondjam jelenleg , aki 260-270 között le tudott lőne egy, ilyen karit, semmi szégyenkezni valója nincs. Ár/teljesítmény tökre rendben van!

(#1134) Chrys_ válasza hanslanda (#955) üzenetére


Chrys_
addikt

Már 75050€-nál jár, gyűjti a sok idiótát. Elvilege be is perelheti a győztest, ha nem veszi meg a képet :D Legközelebb kikapcsolja a bot-t.

[ Szerkesztve ]

(#1135) arn válasza Chrys_ (#1134) üzenetére


arn
félisten

Az ebayt mar lassan mindenre lehet hasznalni, csak biztonsagos eladasra, vetelre nem. Nem tudom hogy csusztak le erre a szintre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1136) Malibutomi válasza Chrys_ (#1134) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Miert perelhetne be?
Ebay siman ertelmesen elbiralja hogy unrealistic price.

Vagy a vevo mondhatja hogy elutotte az arat egy nullaval.

(#1137) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Érdemes felnézni Redditre, ehhez hasonlókat lehet találni. ;]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#1138) maross válasza Hopkins95 (#1137) üzenetére


maross
veterán

kicsit valobn nagy volt ra az arcuk, ugy lehetett kivenni a szavaikbol hogy azert az nvidiat parszorosan tulutik, ami még mindig nagyon keves...ehhez kepest itthon nem is tudom hogy alzan kivul barhol volt e ma 6xxx...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1139) M.T.


M.T.
senior tag

Hát nekem sikerült előrendelnem OC UKn 14:30 kor, 679 font +posta gondoltam jó egye fene de talán megkapom karácsonykor.

Erre most jön az email hogy:
We are working hard to process refunds as soon as possible. Please do not call or message us as this will only slow the process.
:(

[ Szerkesztve ]

(#1140) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag


Troll vagy Lisa ennyire elengedte a pórázt? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1141) Malibutomi válasza maross (#1138) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megegyszer mert mindig elsullyed: Az AMD nagyon keves ref kartyat gyartott, szinte minden chip az AIB kartyakra ment amik 25-en jonnek. Ha igaz 5-7 szer annyi varhato mint anno az NV launch volt.

(#1142) sittes79 válasza M.T. (#1139) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem oc uk csak Írország és ukba fogad rendelest, legalábbis 3000 nvidia nál így volt.

#1144:
Ja akkor ok, elvileg 25 körül jön egy rakat aib, lehet veszek egyet én is és kukazom 3080at :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1143) Hopkins95 válasza maross (#1138) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez a kártya olyan, mint Colombo felesége. Mindenki hallott róla, de senki se látta. :D

#1140 AsakuraDave Mekkora troll már! :DD

Én kis naív meg már majdnem elhittem, hogy az AMD-nek a Vega szériánál nem lehet rosszabb startja, hát nagyobbat nem is tévedhettem volna. ;]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#1144) M.T. válasza sittes79 (#1142) üzenetére


M.T.
senior tag

UK ben lakom ezzel nincs gond. Ami érdekes belépve az accomba még azt mutatja order recieved not yet shipped. Bár lehet időbe telik míg frissítenek.
Csalódott vagyok 14:39 kor minden visszaigazolva volt..

[ Szerkesztve ]

(#1145) KAMELOT válasza Malibutomi (#1141) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen nagy a valószínűsége ennek a verziónak, mert azok mégis csak jobban fognak fogyni. 25-e után lehet vásárolni/mazsolázni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1146) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] SAM csak X570-es lappal menne? :F B550? :O

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1147) DeathAdder válasza KAMELOT (#1145) üzenetére


DeathAdder
veterán

és gondolom azok sem fogják képről sem ismerni az MSRP árakat ¯\_(ツ)_/¯

AsakuraDave - B550 tomára már napok óta elérhető

amúgy rossz a link :)

[ Szerkesztve ]

(#1148) Laja333 válasza M.T. (#1139) üzenetére


Laja333
őstag

:)) :)) :))

14.29-kor ütöttem le a vételt. Kb akkor, amikor kirakták a linket.

(#1149) JohnX válasza DeathAdder (#1147) üzenetére


JohnX
tag

Én is élnék a gyanúperrel, hogy nem fog az XT itthon megállni 300 alatt, És szerintem jóindulatú voltam. :))

Laja333: Ezt kár volt, holnaptól DPD-s futárokra fogok vadászni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1150) M.T. válasza Laja333 (#1148) üzenetére


M.T.
senior tag

Grat szerencséd volt.
Én is láttam a kártyát akkor de az oldal összeomlott.
Amúgy valószínű megadott darabot gyártatott az AMD ezekből és nem nagyon lessz több belátható időn belül a chippeket eladták a partnereknek reménykedem jövő héten több szerencsém lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.