Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) kolopele válasza Henker2 (#29000) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy 6600 esetében elég soknak tűnik, oda a 2500 bőven elég, az a plusz 3 fps nagyon nem ér meg plusz 300 mhz - et. Amúgy ma került hozzám két 6600 - as kártya, eleve nem működnek egyforma feszen (hiába van ugyanaz beállítva), az órajel is ugyanaz, csak amíg az egyik az alap 100W - ot be is nyeli, a másik csak 88 W - ot kér. FPS - ben viszont van kb. 1 fps eltérés benchmarkban. A GPU-Z ráadásul nem annyit mutat boost értéknek mint a driver, előbbiben a gyárilag is megadott 2491 szerepel, míg az adrenalinban 2596 mindkettőnél. Fura kicsit. Az általam nagyra becsült HWINFO is teljesen mást mutat mint amit az adrenalin saját monitorozó programja, főleg CPU terén, lehetetlenül magas szerinte, sokszor 90-100%, a HW szerint meg 50-60%, és inkább ez a valós érték.

[ Szerkesztve ]

(#29002) DudeHUN válasza tranceplanet (#28998) üzenetére


DudeHUN
senior tag

AVR be van kapcsolva ilyenkor? Ha tévébe menőt letiltod a másik nem lesz aktív?

Gamer for Life

(#29003) Puro válasza Henker2 (#29000) üzenetére


Puro
aktív tag

2650-re boostol gyárilag, Sapphire nitro+ van benne. Mennyi szokott lenni a referencia kártyák?

#29001
azt én is észrevettem, de nekem pont fordítva, hogy az adrenalin 10% cput mutat, hwinfo meg a total cpu utilitynél 60% sőt 100% fölé is tud menni pl. 150%

[ Szerkesztve ]

(#29004) KAMELOT válasza Puro (#29003) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem képet raksz be arról, hogy milyenek az értékek?
Játék, beállítás, hwinfo

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29005) Puro válasza KAMELOT (#29004) üzenetére


Puro
aktív tag

Ha lesz rá időm megcsinálom :U

(#29006) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!
beújítottam én is egy újabb [radeont]
Igaz még nem szedtem ki a dobozból, vagy ma este, vagy holnapra tervezem újra rakással együtt.
Tesztet csináljak esetleg, vagy már volt esetleg téma ez a fajta kártya?
Bocsánat, ha kicsit off téma

(#29007) kolopele válasza Gyuffa (#29006) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt már róla szó, jó kis kártya, nyugodtan tehetsz be képet ha akarsz, de egyáltalán nem kötelező, az is elég ha lefuttatod mondjuk a Heavent meg a Time Spy - t, és leírod a maximum értékeket. Nekem legalábbis ennyi elég, képes vagyok neked elhinni hogy a HWINFO annyit mutatott amennyit leírtál :K A képek leginkább gond esetén hasznosak, mert akkor jól jöhet a segítség, esetleg min kellene állítanod (pl. fesz csökkentése, ha túl magas).

(#29008) KAMELOT válasza Gyuffa (#29006) üzenetére


KAMELOT
titán

TS, SP + hwinfo + game képek jöhetnek.
Legalább 30p legyen a játék.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29009) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Figyuzzatok, mi az oka, hogy nem igazán veszi be a kártya az egyéni ventiprofilt? Vettem új monitort, ettől újra kellett húzni az adrenalint, mert teljesen megkergült és most lettem rá figyelmes, hogy helikopter a vga venti, pedig 51%-ra leszabályzom driverben, MCT ÉS MPT-ben is (bár utóbbi fan controlját bevallom nem nagyon értem).
Bosszantó.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29010) F.B.I. válasza RetepNyaraB (#29009) üzenetére


F.B.I.
veterán

MCT-ben állítsd csak a ventit :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#29011) Gyuffa


Gyuffa
tag

hát nálam van rendesen gond az fix

olyan fps laggjaim vannak, meg mhz szakadások hogy el se hiszem

(#29012) xtremist válasza Gyuffa (#29011) üzenetére


xtremist
senior tag

Ddu csökkentett módban megvolt? Próbáld ki a 23.11.1 driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#29013) Gyuffa válasza xtremist (#29012) üzenetére


Gyuffa
tag

Koppra takarítottam mindent.

(#29014) tranceplanet válasza DudeHUN (#29002) üzenetére


tranceplanet
addikt

Felraktam a win 10 rendszert és azonnal jó, működik. Azt hiszem két évig még tuti hanyagolom a 11-et, addigra csak befoltozzák ezt a bughalmazt.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#29015) xtremist válasza Gyuffa (#29013) üzenetére


xtremist
senior tag

Nézd meg egy whql driverrel (23.11.1 )

(#29016) kolopele válasza Gyuffa (#29011) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tedd fel a legutóbbi drivert, a min. órajel frekit meg állítsd az adrenalinban a max. alá 100 és 500 mhz közötti értékkel alacsonyabbra (azaz ha a max. 2500, akkor a minimum ne legyen 2000 alatt, a legjobb ha 2400 - ra teszed), ne hagyd 500 - on. Sajna az AMD nem szereti a nagy órajel ugrásokat, ez nem úgy működik mint az nVidia.Brutál mekkora droppjaim voltak nem egy játékban amíg ezt nem csináltam meg, az AMD Jézusa beszélt erről a Youtube - on.

[ Szerkesztve ]

(#29017) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Na még egy noob kérdés, ami nem ide való, de nem tudom hova: DP 1.4 és HDMI 2.1 közül melyik madzagot érdemesebb használni? Képminőségre tekintettel kérdem - 4K-ban úgysem a 120 vs. 144Hz képfrissítés lesz az érdekes.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29018) bobalazs válasza RetepNyaraB (#29017) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tök mindegy.
Mindkettő képes kiszolgálni a sávszélt.

(#29019) Gyuffa válasza xtremist (#29015) üzenetére


Gyuffa
tag

:F

(#29020) Asshur válasza Gyuffa (#29019) üzenetére


Asshur
tag

Milyen verziószámú BIOS van az alaplapodon?

(#29021) Gyuffa


Gyuffa
tag

4801
Tudom van már újabb, nem is egy, csak nem akartam frissíteni még, de úgy érzem ma eljön az ideje, meg az újra rakásnak is, csak előtte valahogy életre keltem az m2 ssd-t , mert a biosba se találom és arra akarom ráhúzni az új rendszert.

#29016 Kolopele
Így viszont valóban nincs akkora ugrás, de nekem sose volt ilyen negatív tapasztalatom
vagyis egyszer de, egy 5600xt-nél, de azt megírtam az amd supportnak és vissza is küldtem neki alzán keresztül, és vissza adták az árát. De az nem az első indítás után "halt" be hanem rá 1-2 hónapra.
Ami furcsa hogy a kis rx580-nál ilyen nem volt ekkora kilengés, főleg nem ilyen új kártyánál ami ráadásul 2x8pin-es és itt ott eszik 60-100W-ot
a kis rx 580 meg oda kaját 170et is röhögve msi after szerint. és az csak 1x8pin-es volt

(#29022) Dark KillerX válasza Gyuffa (#29019) üzenetére


Dark KillerX
addikt

MSI Afterburner képes összeakadni a driverrel , szedd le ,és utána driver telepítés újra

Én mióta amd-s vagyok nem is használom :R

(#29023) Gyuffa


Gyuffa
tag

én csak a játékoknál az adatok kiirása miatt használom, egyébként nem állítgatok benne semmit sem.

(#29024) RetepNyaraB válasza Gyuffa (#29023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor is jobb, ha el sem indul. Hwinfo+rtss mindent is kiír.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29025) kolopele válasza Gyuffa (#29021) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 6xxx széria óta az energiatakarékosság is szempont lett az AMD részéről, például netezés közben 50-60 mhz - et is látok az asztalon, és játékoknál is erőteljesebben változtatja az órajeleket a 3D függvényében, pont azért hogy ne menjen állandóan 170W - on, ugye nem minden pályaszakasz egyforma, nem kell mindenhova maximális erő. Na most ez az általad is megtapasztalt okok miatt nem feltétlenül előnyös, mert okozhat egy hirtelen nagy ugrás droppokat, pont ezért jobb ha így állítod be inkább, 100-500 mhz legyen max. a különbség. Az Afterburnert meg ne rakd fel AMD esetében.

(#29026) Rowon válasza kolopele (#29025) üzenetére


Rowon
veterán

Miért is ne rakja fel az Afterburnert? :U

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29027) kolopele válasza Rowon (#29026) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem már többen is leírták, miért pont tőlem kérdezed meg?

(#29028) Rowon válasza kolopele (#29027) üzenetére


Rowon
veterán

Mert te írtad, hogy ne használjon AMD kártyát Afterburnerrel, akkor mégis kitől kérdezzem meg? :))

Én Afterburnert használok és nem fedeztem fel vele semmi problémát.

Szerk.: közben visszaolvastam, nekem nem volt ilyen driver összeakadásos hibám, bár tény, hogy elég sokan panaszkodnak rá mostanában...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29029) kolopele válasza Rowon (#29028) üzenetére


kolopele
nagyúr

RetepNyaraB és Dark KillerX már előttem leírták, hogy össze tud akadni az AMD driverével, szóval volt már válasz a kérdésedre. Amúgy sincs semmi értelme feltenni, hiszen az AMD driverében ma már mindent meg lehet csinálni, tudsz feszt állítani, órajelet, ventilátort, monitorozni, stb. Aztán meg ott van az MPT is, mesterien be lehet vele állítani hány foknál kapcsoljon be és ki a venti, nekem ez jelenti a legjobb funkciót benne, mert sok kártya olyan hogy amikor eléri a bekapcsoláshoz szükséges hőfokot elindul, majd miután gyorsan visszahűlt már ki is kapcsol, és ez a sűrű kapcsolgatás nem tesz neki jót, plusz idegesítő is tud lenni, mert sokszor hallható is. 60 foknál be, 40 - nél ki, ideális beállítás, főleg ha valaki nem játszik mondjuk csak 60 vagy 75HZ - en. Részemről erről ennyit.

(#29030) Rowon válasza kolopele (#29029) üzenetére


Rowon
veterán

"össze tud akadni az AMD driverével"

Nálam nem akadt össze. Milyen az, amikor egyáltalán összeakadnak?

"Aztán meg ott van az MPT is, mesterien be lehet vele állítani hány foknál kapcsoljon be és ki a venti"

Ezt az Afterburner is tudja, meg az AMD gyári szoftvere is, mindkettőben állítható fan curve, sőt, megkockáztatom, hogy a FanControl is tudja ezt, de abban még nem próbáltam.

Használtál már Afterburnert?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29031) KAMELOT válasza Rowon (#29028) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs ezzel semmi gond csak érteni kell hozzá. AW2 alatt a CURVE editor is megy.
(képet egyik felhasználó beleegyezésével tettem be)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29032) Rowon


Rowon
veterán

Minimális off részemről, ha valaki esetleg Linux alatt használna AMD kártyát és b*zerálni szeretné a VGA-t: [link] CoreCtrl csomag. Elképzelhető, hogy elsiklottam felette, de Afterburnerben én nem láttam ezt a teljesítmény (W) limit funkciót, hogy az tudná. Linux alatt ez megoldható, teszteltem, működik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#29033) KAMELOT válasza Rowon (#29032) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi a LINUX infót! :)
Ha valaki esetleg nem értené akkor itt van ez a tag. Semmiféle összeakadás nincs, csak érteni kell hozzá. Esetleg privátban segítséget kérni olyantól aki tudja hogyan kell!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29034) Gyuffa


Gyuffa
tag

nyomtam egy kis SCP 5K-t és vannak olyan helyzetek ahol a fixen járó órajel igy kb laggol egyet, 2000mhzről leugrik 16ra majd vissza, ezt majd látjátok a képen.
ilyenkor ez mi?

(#29035) Gyuffa


Gyuffa
tag

GTA 5 benchmark

(#29036) Barell válasza Gyuffa (#29034) üzenetére


Barell
senior tag

Radeon Chill meg egyéb marhaságok nincsenek bekapcsolva? Mindenesetre érdekes dolgokat produkálsz. Milyen konfig, milyen driver?

(#29037) Gyuffa


Gyuffa
tag

ryzen 7 2700x
2*8gb g skill ram
asus rog b450 e gaming alaplap
730w thermaltake táp
23.30.01.03 driver
előzőt is próbáltam amit írtak lejjebb de azzal nem ismerte fel a gpu z a kártyát.
semmit nem állítottam a driverbe,

[ Szerkesztve ]

(#29038) bobalazs válasza Gyuffa (#29034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Energiatakarékosság. Amíg nincs fps esés addig nem kell vele foglalkozni. Direkt így van megcsinálva. Ki lehet kapcsolni de hülyeség lenne.

semmiből jön egy hatalmas lagg
Akkor ott más is van. Hardverből eredő vagy szoftveres.
Ami sokszor bevállt, egy DDU és másik korábbi driver használata.
Táp külön kábelről táplálása. A cpu sem világbajnok.

[ Szerkesztve ]

(#29039) Gyuffa válasza bobalazs (#29038) üzenetére


Gyuffa
tag

az a baj hogy az fps is beesik ahogy elveszi játék közben az órajelet, konkrétan a semmiből jön egy hatalmas lagg

(#29040) kolopele válasza Rowon (#29030) üzenetére


kolopele
nagyúr

Például olyan, mintha veled vagy itt egy-két "kedvelőmmel" összeakadnék. Az egyikőnk biztosan földre kerülne ;) Használtam, és használok is Afterburnert, de csak a zöld kártyákhoz.

(#29041) kolopele válasza Gyuffa (#29037) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt a drivert tedd fel: Adrenalin 23.11.1 (WHQL Recommended)
Amit felraktál az még csak egy Technical Preview Driver.
Ja bocsi. Akkor passz. Próbálj egy régebbi drivert, ha az sem segít, akkor lehet a kártyával van gond.

[ Szerkesztve ]

(#29042) Gyuffa válasza kolopele (#29041) üzenetére


Gyuffa
tag

volt fent és nem látta a kártyámat a gpu-z
#29019 kommentem

(#29043) xtremist válasza Gyuffa (#29042) üzenetére


xtremist
senior tag

Meg volt szakítva az internet kapcsolat driver telepítés közben? Ha nem látta a gpu-z a kártyát, akkor nem települt fel rendesen a driver. Annak a verziónak jónak kell lennie.

(#29044) Gyuffa válasza xtremist (#29043) üzenetére


Gyuffa
tag

Nem volt net szakadás.

(#29045) xtremist válasza Gyuffa (#29044) üzenetére


xtremist
senior tag

Pont az a lényeg hogy internetkapcsolat nélkül ajánlott ezeket telepíteni, hogy a windows frissítés ne szóljon bele.

(#29046) Gyuffa válasza xtremist (#29045) üzenetére


Gyuffa
tag

Értem amit mondani akarsz, de azután feltettem a mostanit és az meg látta, de mindjárt csinálok egy ddu-s törlést és felteszem amit írtál.

(#29047) BudaiZoli válasza Gyuffa (#29046) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia!

Amit kolopele ajánlott driver, azzal mennie kellene és azzal semmi gondom sincs nekem. Én már így csinálom win10 alatt.

1. letöltöm a drivert előre
2. DDU driver törlés, majd restart
3. mielőtt kikapcsol a gép, kihúzom a netkábelt
4. felrakom az előre letöltött drivert
5. netkábel vissza

Ha nincs kikapcsolva win10-ben az automatikus driver frissítés, tedd meg sztem, mert simán összeakasztja a dolgokat, nálam legalább is folyamat gondot okozott a windows által automatikusan letöltött driver frissítés. Ha kell róla bővebb infó, akkor írj vagy pár oldallal ezelőtt beszélték a srácok.

[ Szerkesztve ]

(#29048) Szpisti válasza xtremist (#29045) üzenetére


Szpisti
addikt

Így van én mindig úgy szoktam DDU előtt letiltom a hálókártyát, és amikor felment a driver amit akartam, engedélyezem újra...

Most vettem észre, hogy a preview driverből megint lehet frissebbet letölteni, nov 9-est...

(#29049) Gyuffa


Gyuffa
tag

Felment a driver az Adrenalin 23.11.1
kell bármit amit javasolt állítani benne, vagy hagyjam így?

(#29050) xtremist válasza Gyuffa (#29049) üzenetére


xtremist
senior tag

Elsőre próbáld ki úgy hogy mindent hagysz gyárin, ha működik akkor lehet a finomhangolással foglalkozni. Segítek benne ha szükséges, volt ilyen kártyám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.