- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- droidic: A Coffee Lake titkos nyolcmagos processzora – CC150
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Samsung Galaxy S24 FE - tapasztalatok
- Argos: PH!arckép
- weiss: Pant* rant
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
S_x96x_S #6976 üzenetére
> vagyis, hogy 2 -nél több chipetet tud-e kezelni a desktopos io-die
Ezt a kérdést kiküszöbli Zen4+Zen4D, ami 2023Q1-ben gyártható.
> Ami furcsa lesz nekem, hogy míg az AVX-512 támogatást az AMD kiemeli majd ...
AdoredTV utolsó videója szerint a Genoa és a Bergamo is támogatni fogja az AVX512 utasításokat, 256b-es Load/Store műveletekkel, de a tényleges művelet végrehajtás elvileg 512bites lesz.
Az AMD helyében én azt csinálnám, hogy a Zen4D esetén a műveletvégrehajtást is kettévágnám 256bites szeletekre. és akkor kisebb a mag, de az ISA támogatás ugyanaz.> Agner on Aldder Lake
AZ elején említi, hogy azért nehéz tájékozódnia a programnak vagy az operációs rendszernek, mnert a DRM miatt egységesíteni kellett a P és E magok CPUID-jét. Bármilyen hülyén hangzik is, de szerintem ez egy nem várt probléma az Intel részéről, amire csak egy rossz megoldást tudtak adni. Azt gondolom, hogy ha nem CPUID-vel, akkor valamilyen más módon megoldást fognak találni arra, hogy a magok megkülönböztethetők legyenek egymástól.Másrészről a Ryzen és szerintem az Intel cpu-k esetén is valahogy tudatható a rendszerrel, hogy melyik a legjobb és második legjobb mag. Az más kérdés, hogy ezzel aztán mi mit kezd, de nyilván ez a fajta megkülönböztetés szintén kiterjeszthető.
Harmadrészt sajnálatos, hogy Agner Fog irományában egy árva szó nem esik az Arm-ról. Pedig az ARM esetén évek óta létezik a külön clusterba szervezett kis és nagy magok megkülönböztetése, a klaszterezés első generációja a big.LITTLE volt, most tudtommal a DinamIQ néven fut. De még ha feltételezzük is azt, hogy ez annyira egyszerű, mint ahogy az Intel Thread Director csinálja, vagyis hogy a Foreground applikáció fut a nagymagos clusteren és minden más background folyamat a kismagos clusteren, amiről ugye Agner is azt mondja, hogy ez desktop környezetben nem jó megközelítés. Akkor is ma már a nagymagos clusterben is kétféle mag van: a Cortex X1/X2 típusú és a Cortex A78/A710. Ebben az esetben az Arm hogy csinálja? hogy különböztetik meg ezeket a magokat? Teljesen véletlenszerű lenne, hogy a nagymagos clusterben a programszálat az X_ vagy a A7_ típusú mag kezeli?
Új hozzászólás Aktív témák
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- Nem nyílnak a Foldok?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Építő/felújító topik
- Samsung LCD és LED TV-k
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest