Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252
    veterán

    Melyik amazonról rendeled?
    Ha amazon.de akkor az oldalon a német bruttó árat írják ki, az alapból tartalmazza a 19% áfát, viszont ha Magyarországra szállítanak, akkor az itteni áfát kell figyelembe venniük, ami 27%, tehát az árra még rá kell rakniuk +8%-ot.
    Ha amazon.com akkor az "import fee" a vámot jelenti, mivel nem az EU területéről jön a csomag.

    Amúgy ha cégnek rendelsz és van EU-s adószáma, akkor be lehet regisztrálni az amazon.de-re és akkor minden árból lejön a 19%, de csak a közvetlenül az amazon által árult termékeket adják áfamentesen (azaz az amazonon keresztül, harmadik féltől érkező cuccokat nem).

    .com-ról rendelem, de 22 EUR alatt van, akkor meg mi a francért számolja hozzá a vámot?? Ezt kurvára nem értem. Értem én hogy mit jelent az import fee, meg hogy utána már nem kell semmi fizetnem, viszont azt nem értem hogy miért számolja hozzá ha egyszer nem éri el. :W
    Inkább akkor nem is rendelek, nem is értem hogy miért ilyen szarul van megoldva.

Új hozzászólás Aktív témák