Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) itouchfan


itouchfan
senior tag

Bledi túristásak :B album:[link]

Iszonyatosan szép ez a hely, nagyon tetszik, és tudom, hogy szét van fotózva, vannak sokkal jobbak, de hát ami szép az szép. Ettől függetlenül jöhet hideg-meleg. A hasonló képeket direkt próbáltam többféle irányba elvinni szerény PS tudásommal, ez sült ki belőle. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59302) Matska válasza KelemenUhr (#59300) üzenetére


Matska
senior tag

A világítótorony hangulatos, kár, hogy nincs alja.
A másodikat megpróbálnám 2:1-es képaránnyal az aljából nem kell sok a tetőből.
A majdnem középre tett sirály nem túl szerencsés.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#59303) itouchfan


itouchfan
senior tag

Na, ezt nem hoztam ide, Flickr-ön mégis ennek lett sikere:


(link a képre kattintva)

Valóban ennek a színei jobban illenek ehhez a helyhez, így utólag ezt mondom.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59304) vond válasza itouchfan (#59303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem ez túl kék. Nekem ennek jobban tetszenek a színei. ;)
Esetleg gradiens, vagy valami más szelektív WB eltolással még tekerhetnél rajta.

"Kompóilag" ez is egész jó, de ez meg túl lila. Tudom, naplemente, de akkor is. :)

(#59300) KelemenUhr: A világítótornyos szafa, de nagyon sok a teteje, és kevés az alja. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#59305) kovsol válasza itouchfan (#59303) üzenetére


kovsol
titán

Én is nemrég jártam arra, de nincs ilyen fain fentről készült képen.

Nagyon nem foglalkoztam a képekkel időhiány miatt, de most berakva nem annyira tetszik a sok víz az alján a fura fodrozódás miatt. :D Kellett volna egy ND szűrő.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#59306) vond válasza kovsol (#59305) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, alulról lehetne még vágni (hogy a dombok/hegyek függőlegesen kb. középen legyenek), meg szerintem balról is. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#59307) itouchfan válasza vond (#59304) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi! Igen, mindkettőben érzem, hogy jogos-jogos amit mondasz, ugyanakkor máskor legtöbbször mindig írja valaki, hogy megnézné merészebb/több/erősebb utómunkával, most megpróbáltam.
Egyébként a most hozott, explored-es színek állnak a valósághoz legközelebb, kb így nézett ki.

Kovsol: nekem ebben pont a sziget és a templom veszik el egy kicsit, de hangulatos lehetne szűkebben. :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59308) kovsol válasza itouchfan (#59307) üzenetére


kovsol
titán

Majd kiplombálom más vágásban. Ezt a szálloda ablakából lőttem vacsi előtt, aztán a 24-70 volt akkor csak kéznél. Ebben a szituban jól jött volna egy 24-105 :)
Egy kék órás timelaps szintén Bled: [link] Mire végeztem már korom sötét volt, és a fránya világítást nem kapcsolták fel a templomon :(

Múlt hétvégén nagyanyám kertjében próbálkoztam egy kis makró fotózással, de ahányszor nekiállok rájövök, hogy ez egy nagyon nehéz dolog mozgó célpontokkal.


Album

May the Force be with you!

(#59309) Yodafon válasza kovsol (#59305) üzenetére


Yodafon
senior tag

Itt hova fókuszáltál? Ha a vízre akkor az elég pontatlan szokott lenni nem?

I'm gangsta!

(#59310) kovsol válasza Yodafon (#59309) üzenetére


kovsol
titán

Templomra volt rakva egy kisebb méretű fókusz mező.

May the Force be with you!

(#59311) Fandango


Fandango
Topikgazda

Leültem mint az iszap, de hoztam 3 képet a mai napról.

(#59312) total90 válasza Fandango (#59311) üzenetére


total90
veterán

Az első fincsi, a másik kettő nekem olyan semmilyen

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59313) r.levente75 válasza Fandango (#59311) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem a 2. tetszik a legjobban. Grat.

(#59314) itouchfan


itouchfan
senior tag

Következő adag:

Naplemente a Pisai ferdetoronyból

Amikor odaértünk, szép kék volt az ég, aztán egyre szürkésebb lett, elkezdett esni az eső és undorító szürkés, semmilyen ég volt, már csalódott is kezdtem lenni, hogy így hogy lesz naplemente fentről... állunk sorba, tisztulgat, de még messze nem jó, sőt... majd azalatt a 10 perc alatt, amíg benn voltunk a toronyban és felértünk, ez a látvány alakult ki, elképesztő volt, és egyben szürreális. :B

Album (még 2 képpel): [link]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#59315) Lefty


Lefty
addikt

Ha mar mindenki a bledi tonal volt, en is par hete jartam arra.

Kepre kattintva bejon a flickr album, szivesen veszem a kritikat, hogy tudjak fejlodni, abszolut kezdo vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#59316) Matska


Matska
senior tag

Hoznék párat így vasárnap estére :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#59317) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Dobok be én is hármat. Nem nevezném egy FOTÓS képeinek ezeket, így estek ki a vázból. Épp ezért kérdem, ki, milyen utómunkával tudná feldobni a képeket? Hacsak nem shift+del.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#59318) total90 válasza Matska (#59316) üzenetére


total90
veterán

Az első és a harmadik bejön, a középső annyira nem.

(#59317) xXxian

Szerintem az elősőből egy kis utúmunkával ki lehetne ezt-azt hozni...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59319) total90 válasza xXxian (#59317) üzenetére


total90
veterán

Pl. valami ilyesmi.

Ez most csak így gyorsfuttába készült... az illesztések nem tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59320) fattyu válasza Matska (#59316) üzenetére


fattyu
veterán

első jó lenne, de :)
nagyon aurás a fák koronája, és a belógó szobor / ember nem hozzáad hanem elvesz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#59321) Matska válasza total90 (#59318) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi!

Fattyu: köszi, az aurán megpróbálok majd javítani. Az embertől én sem voltam teljesen boldog, de pont kijött megnézni mi történik.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#59322) vond


vond
MODERÁTOR

2019-08-18 Haladás-Szolnok
Teljes galéria itt.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#59323) belovary válasza vond (#59322) üzenetére


belovary
senior tag

Jók. Amúgy te mint fizető szurkoló fotózol ilyen helyeken? Csak kíváncsi vagyok. :) Mert itt aztán fotózol emberkéket rendesen, nem volt még hiszti?

(#59324) vond válasza belovary (#59323) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;)

Sajtósként megyek be, különben nem tudnék a pálya körül mászkálni.

Hiszti? Nem volt még, de nem is lehetne, mert aki kimegy egy ilyen eseményre, az automatikusan hozzájárul, hogy fotó- és videófelvélek készüljenek róla. :K

Szép is lenne az összes meccsen, meg pl. koncerteken végigkérdezni mindenkit, hogy "Figyi, nem gond, ha lakaplak?" :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#59326) wms válasza copass (#59325) üzenetére


wms
senior tag

+1

(#59327) belovary válasza vond (#59324) üzenetére


belovary
senior tag

Na, azért mondom. Sajtósként más. Pont azért kérdezem, mert látom, hogy a pálya körül mozogsz.
Igen, nagyobb rendezvényeken ki is tesznek nagy dög táblát, hogy aki belép az hozzájárul...

(#59328) mikrofon válasza vond (#59324) üzenetére


mikrofon
addikt

Elvileg...
Ennek ellenére bárki kérheti utólag, hogy töröld az összes képet amin az arcképe rajta van, és ezt neked meg kell tenni és igazolnod is kell. Mert ugyan hozzájárul a részvétellel, de ezt utólag visszavonhatja.... Kivéve ha közszereplő....

[ Szerkesztve ]

(#59329) copass válasza mikrofon (#59328) üzenetére


copass
veterán

közszereplőt lehet nevesíteni, de magánszemélyt már nem.
a visszavonás attól függ hogy mi van a jegyen és a fotós kinek fotózik, ha szabadúszó akkor neki eshetnek. de ha az aki a jegyet kiadta akkor nehéz ügy...
pölö:fotózás egy fesztiválon

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#59330) mikrofon válasza copass (#59329) üzenetére


mikrofon
addikt

Sajnos ez nem ilyen egyértelmű.... Mert vannak dolgok, jogok amik megilletnek és amiről a lemondás nem ilyen egyszerűen működik... Ráadásul a linkelt cikk egy fontos változás előtt keletkezett... Azóta ez is jelentősen változott....
De ez elég ingoványos még. Én nem is mennék bele jobban... .
Igazából talán kicsit egyértelműbb lesz amikor az arcképpel kapcsolatban megszületik az első precedens értékű per...

Közszereplőnél meg nem csak a nevesítés engedélyezett....

[ Szerkesztve ]

(#59331) Speeedfire válasza mikrofon (#59330) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De precedens csak angolszász jognak van, itthon meg kontinentális van. Emiatt van ennyi össze vissza per

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59332) Lassú Víz válasza mikrofon (#59330) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudtommal a közszereplőről is csak a közszereplői minőségében. Nem mindegy, hogy az énekes fellép vagy sétál a családjával a Római parton.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#59333) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nemrég volt itt logó kérdés. Ugyan ez nekem is a fejemben van. Egy ideje agyaltam, most viszont rajzolhgattam.
Szerintetek miből lehetne valami értelmeset kihozni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59334) copass válasza mikrofon (#59330) üzenetére


copass
veterán

elég bonyi.
pölö fesztiválon backben nem szeretik ha a fotósok befotóznak hátra...ha színpadon áll és megy a műsor az oké, mert közszereplés,de ott hátul az már magánszféra. de ha látja hogy fotózol és nem szól, akkor az egyértelmű beleegyezésnek számít. a linken ott a balatonsoundszigetászf-e abban elég komlyan kifejtik hogy milyen kép és hogyan mehet ki...de érzékeny dolog ez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#59336) andyTM válasza Speeedfire (#59333) üzenetére


andyTM
senior tag

- én az elsőben látnék fantáziát, úgy, hogy az s átköt a z-re(ez a T felső része), majd középen a szára. Alatta ugyanazzal a karakterrel teljes név.

(#59337) belovary


belovary
senior tag

Na.... és ismét bedobtam a témát... ;] Mindig azon nevetek, hogy mindenki jogokról beszél, a valóságban, meg mindenki össze-vissza fotóz, és tölti fel a képeket mindenhová. Nemrég nekem ugrott egy boltos, mert lefotóztam az épületet, ő meg azt hitte, hogy a képeit fotózom, amiket készít, az épület alatti kis üzletében. Szinte ki akarta tépni a kezeim közül a gépet, miközben csak azt hajtogatta, hogy No Photo! Delete! Now! Mondom neki, hozzám ne érj, mert csúnya világ lesz. Még kakaskodott egy darabig, de a lényeg, hogy közben vagy 100 turista a telefonjával, meg a kompakt gépével hülyére fotózta a képeit. :D És mindenhol ez van. Telefonnal kattintgatnak, az nem baj, de ha "látszólag" komolyabb valami van nálad, akkor már legyilkolnak, mert az tuti meg fog jelenni valahol. na, és valljuk be, a telefonos kép sokkal nagyobb valószínűséggel landol szinte rögtön instán, vagy más ilyen platformon. Ja, és ma már olyan telók vannak, hogy kinyírták totál a fényképezőpiacot lassan. A suzabályozás meg egyszerűen röhej amit hoztak, totál nem életszerű.

[ Szerkesztve ]

(#59338) Speeedfire válasza belovary (#59337) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, ezt én sem értem.
Nemrég egy konyvtárban, könyvesboltaban akartam fotózni egy modellel. Nem engedték sehol sem, közben instán több 100e képen van betagelve a hely. :D
Nem értem. Kapna reklámot a helyet. Máshol meg tök normálisak, és értik az üzlet részét is, hogy ez ingyen reklám nekik.

andyTM: Köszi, megpróbálom tovább gondolni akkor.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59339) xXxian válasza belovary (#59337) üzenetére


xXxian
senior tag

Mondjuk tényleg érdekes jogilag.

Mert mi van, ha "bűnözöl", s lekapsz valalkit az utcán? Max megkérhet, hogy töröld a képet, te meg csinász a gép hátulján két pittypitty, s mondod neki, hogy törölve (akár megtetted, akár nem). Kénytelen elhinni, hiszen nem érhet hozzád, sem a gépedhez, az irataidhoz meg pláne. Szóval ha lőttél egy jó képet, szerintem egy nem hivatalos személy nem akadályozhat meg abban, hogy megtartsd azt. Persze azt meg kell gondolni feltöltöd-e valahova.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#59340) Zozzant válasza xXxian (#59339) üzenetére


Zozzant
addikt

Mi egy horvát nyaraláson sétahajóról fényképeztünk... mikor elhaladtunk egy csónak mellett akkor a csónakban ülő átkiabált hogy "Nooo photooo"... háttttezhülye..???

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#59341) xXxian válasza Zozzant (#59340) üzenetére


xXxian
senior tag

Persze, mer' ha épp a szeretőjével nyaralgat miközben a felesége úgy tudja céges konferencián van, az kellemetlen is lehet. De nem hiszem, hogy hivatalos szerv nélkül bármi mozgástere lenne, ha nem vágod haptákba magad...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#59342) kovsol válasza belovary (#59337) üzenetére


kovsol
titán

Akropolisznál fotóztam A7III géppel, és kutya nem szólt rám. Elővettem a Gopro -t, de volt rajta egy mikrofon is, és azonnal elkezdtek sipolni, és odaszaladt kettő is, hogy professzionális felszerelést nem szabad használni. :DDD

May the Force be with you!

(#59343) belovary válasza Zozzant (#59340) üzenetére


belovary
senior tag

Ó, itt, illetve innen tudnék mesélni... tudjátok mekkora önbizalommal, és milyen pozitívan álltam neki itt 3 éve a "profi" fotós karrieremnek? Azt most csomagolok, átadom az üzletet. Igaz, családi okok miatt, feleségem összeroppant, így esély nin cs itt kint tovább két gyerekkel. Kezelésre kell járnia, stb... de ez hosszú...
De az elején egy-két hegyre eljutottam, meg még volt időm nagy ritkán menni fotózni, azt jött a fekete leves. Nulla idő, és rádöbbentem, hogy itt más a szitu mint otthon. Itt ez a egyéni vállalkozóként csinálok picvike stúdiót ez nem annyira megy itt. Itt vagy elmennek a büdös nagy stúdió komplexumba, vagy a telefonnal fotózgatják magukat. Persze van egy réteg, de iszonyat kevés. Itt megkérni egy csajt fotózásra kész rámálom. Szóval eszeveszett dolgok vannak itt Ausztriába, iSalzburg környékén. Szó szerint nem lehet fotózni, mert állandóan valaki odafut, hogy nem lehet. Miközben tele van ázsiaikkal, akik ágyúkkal is fotóznak. Volt egy esküvőm itt, beálltak a gépem elé a laptop méretű telefonjaikkal örgem. Ment a balhé, azék meg csak rihegtek - rehegtek, semmit sem értettek az egészből. Nekik ez totál normáklis, hogy belemászik az arcodba. Nuku intim zóna. Szóval egyik oldalról lenyúzzák a segged, hogy nem csinálhatsz sehol egy képet, a másrészt a turista, aki nem a Magyar ugye, az meg auzt csinál amit akar. Volt, hogy 1500m-en kihívták rám a rendőröket. Az erdőben. Mert mit keresek ott, és hiába mondtam, hogy fotós vagyok, és csak a csillagokat szeretném, nem bírtak magukkal. Rendőrök kijöttek, lecsekkoltak, elmondtam mi van, megkérdtek hogy távozzak, mert zavarom éjjel a környezetemet. Mondom miiii? Kit? A denevéreket? Egy étterem volt nem messze onnan, semmi más. Bezárt 23 órakor, és 1 órakor még pár alkalmazott ott ténferget, és nem tetszett nekik hogy ott elment autóval valaki felfelé. Utánam jöttem, azt elkezdték a Kojak-ot játszani. :D Szóval elment itt a kedvem az egésztől. Ma lesz itt a stúdióban egy születésnapos fotózás, de nincs kedvem az egészhez. Nincs is nagyon hozzá kellékem már, meg így, hogy tudom befejezem, már olyan motíválatlan vagyok. Nagyon keveset fotózhattam itt, és amennyire imádtam hobbiként, így üzletként kicsit belekeseredtem. Belefáradtam. Hajtani a pénzt, reklámozni, hogy legyen folyamatos fotózás, egy olyan városban, ahol a kutya sem jár nagyon már fotózásra...
Bízom benne, hogy otthon visszatér a fotós lélek belém... :D Komolyan... Pénzért így fotózni, vagy amikor kint, élvezetből nyomod magadnak, más dimenzió...

(#59344) copass válasza Speeedfire (#59338) üzenetére


copass
veterán

engedélyt kell kérned, mint minden közintézményben...könyvesbolt igaz nem az, de ott meg az üzletvezetőnek kell rábólintani. kábé tutira mondom hogy perkálós móka is lehet belőle.
szebb épületekben már fizetni kell keményen hogy fotózhass...
aki csak úgy szelfizik az nem üzleti céllal fotóz, te meg igen. igen, a TFCD is annak számít ebben az esetben...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#59345) copass válasza xXxian (#59339) üzenetére


copass
veterán

állomás aluljáróban fotóztam, ott volt a bizti őr, kérdeztem hogy izéhozé, mondta hogy sínre,vonatra,vigyázzunk de nem gond. erre odajön egy idősebb pali hogy mutassam a képeket hogy rajta van-e, nagypofával természetesen. mert hogy őt nem lehet lefotózni az engedélye nélkül és joga van látni a képeket.
mondom hogy nincs rajta a képeken, de nem mutatom meg és nagyon szívesen rendőrt hívok, de mondom neki se fogom megmutatni...ő se töröltetheti le a képeket. felveszi az adataimat, meg a magáét is és perelhet. na itt zavar támadt az űrben és elment.
persze volt már hogy letöröltem a képet, 4 x 120 kiló IQ-ban fele. nem hiányzik egy verés. letöröltem, kártyát cseréltem, visszahoztam természetesen minden képet...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#59346) Lefty válasza copass (#59344) üzenetére


Lefty
addikt

De ez is olyan ize, mert ha telefonnal fotozik valaki, akkor nyilvan nem merul fel a gondolat, hogy profi es penzt csinal majd belole igy senki nem foglalkozik vele. De, aki meg profi vagy annak tuno geppel fotozik privat celbol, mert mondjuk ez a hobbija, az adott esetben ezt hiaba magyarazza barkinek is.

(#59347) xXxian válasza copass (#59345) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát ja, van olyan szitu, ahol érdemesebb mégis törölni. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#59348) mikrofon válasza copass (#59345) üzenetére


mikrofon
addikt

Érdekes egy cikk ami ebben a témában születik és semmilyen említést nem tesz a GDPR -ről.... Mert, hogy az is van már és az, ami megbonyolítja a helyzetet.....
Ebben az esetben mindegy hogy privát vagy munka jellegű a felvételkészítés....
Tehát az elsődleges kérdés, hogy van-e rajta arckép, és arról felismerhető-e az illető....

Tehát vigyázat az ilyen kijelentésekkel, hogy ki mit tehet és mit nem....

[ Szerkesztve ]

(#59349) copass válasza mikrofon (#59348) üzenetére


copass
veterán

gdpr itt a lényegen nem változtat: rendőr nem kötelezhet arra, hogy töröld a képet, bizti őr meg pláne nem.
ez a lényege a cikknek.
írt már fotós ezügyben a naih-nak

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#59350) mikrofon válasza copass (#59349) üzenetére


mikrofon
addikt

de az arckép tulajdonosa igen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.