Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#601) Spec válasza blg (#599) üzenetére


Spec
őstag

Köszönöm! Hát ez elég lelombozó hír :( Akkor egyelőre még kivárok, hátha később kerül fel felirat (talán a 2. évad záró epizódjához is).

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#602) Chris0321 válasza Spec (#598) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Le kell tölteni az utolsó részt és hozzá feltenni a magyar feliratot és meg tudod nézni.Én is így oldottam meg, mert majd pont az utolsó részt nem fogom megnézni mert nem csinálnak hozzá feliratot.

(#603) Spec válasza Chris0321 (#602) üzenetére


Spec
őstag

Oh, túlestem rajta. Megnéztem angolul. Elég jól értek angolul, de azért szeretem ha van felirat szamárvezetőnek pár nehezebben érthető beszédű, akkcentusos színész esetében, és azért ilyen akad bőven. Jobb lenne szinkronnal, de már megbékéltem vele, hogy ilyen hiába is várok sajnos. :(

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#604) oszy válasza kr:sz (#593) üzenetére


oszy
veterán

Írtam nekik, de csak az jött, hogy telefonáljak. Így számomra már semmit nem ér. :))
Tudom én csesztem el, de ez túlzás. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#605) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Jó reggelt.

Akkor mivan ha nem vonta le az esedékes fizetnivalót? Aktuálos hónap 24. napján kellet volna. Eddig rendben levonta hónaprol hónapra. Nem kaptam értesitőt meghiusult fizetési kisérletről.

(#606) bnorci71 válasza Spec (#603) üzenetére


bnorci71
addikt

Reggel a Bochkorék arról beszéltek a microfos csinált valami AI-t+hang generátort ami bárki hangját stílusát tudja másolni de nem merik kiengedni mert veszélyes.
Szóba került a szinkron is és innen tényleg csak egy ugrás a Star Trekben lévő tolmácsolás, vagy a M.I.-ben látott maszkos hangos átverés....
Persze a szinkron színészek lehet munkanélküliek lennének, de mi mennyit nyernénk vele.

Airedhyal
nem járt le a bankkártyád?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#607) Spec válasza bnorci71 (#606) üzenetére


Spec
őstag

Nézd, én már semmin nem lepődök meg... Ha deep fake technikával gyakorlatilag komplett filmeket tudnak csinálni, úgy hogy más színész arcát ráteszik a filmben lévő színészek arcára, akkor már ez is simán megvalósítható lenne. Szerintem még AI se kell hozzá, de nyilván az nagyban megkönnyíti a dolgot.
Sőt lazán el tudom képzelni, hogy titkosszolgálati szinten ez már több 10 éve működő dolog, hogy mondjuk a Putin felhívja telefonon Bident, és elcseverésznek kedélyesen, de valójában rohadtul nem Putin hívta fel, hanem egy kínai biztonsági tiszt :)
Én azért drukkolok a szinkron színészeknek, mert ők azért nem csak a hangjukat adják egy filmhez, hanem bizony sok minden egyébbel, érzelmekkel, gesztusokkal, stb. járulnak hozzá, amit egy AI nem feltétlenül tud úgy átadni. AI-val egy szinkron, kicsit olyan 90-es évekbeli alámondásos VHS kazis hatású lehet szerintem :)
Azért egy Star Trek-féle egyetemes fordítót nagyon tudnék díjazni. Szerintem nem is vagyunk messze tőle. 10-15 éven belül akár elérhető közelségbe is kerülhet, ha addig nem irtjuk ki magunkat a Földről :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#608) Bear válasza Spec (#607) üzenetére


Bear
aktív tag

Itt egy vonatkozó videó. Azért jelenleg szinkronszínész még kell hozzá.

(#609) emiki6 válasza Spec (#607) üzenetére


emiki6
veterán

Egy kiváló videó a deepfake "korlátairól".
Rogue One And The Rise Of Deepfake Movies

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#610) jgy999


jgy999
csendes tag

Azoknak, akik meg tudják oldani(Kodi,Chrome):
Picard S03E01-hez az opensubtitles oldalról le lehet tölteni a magyar felíratot.
Köszönet a fordítónak!

(#611) Airedhyal válasza bnorci71 (#606) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Majd ez ev juliusaban fog lejarni a kartyam.

(#612) Gregszton válasza Airedhyal (#611) üzenetére


Gregszton
tag

Szia!
Nekem is a tegnapi nap kellett volna levonnia az árát nekem se vonta le, de a szolgáltatás működik és a kártyám még 2 évig jó. :D

(#613) Gregszton válasza Gregszton (#612) üzenetére


Gregszton
tag

Nemrég levonta úgyhogy valószínű valami rendszer hiba volt! :)

(#614) finest


finest
őstag

Sziasztok Prime Videósok! Tudna valaki adni nekem priviben Brawhalla Nightblade bundle kódot, most a Prime Gamingben osztogatják. A gyerekeim nagy Brawhallások, kellene a saját kódom mellé még egy, h mind a kettőnek meglegyen. Köszönöm előre is.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#615) alles válasza finest (#614) üzenetére


alles
újonc

küldtem

(#616) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Azt olvastam, hogy 3 eszkoz streamelhet egyszerre, de hany eszkozt engednek egyszerre felvenni a regisztralt eszkozok listara? :F

"Jó pap is holtig butul"

(#617) finest válasza alles (#615) üzenetére


finest
őstag

Köszönöm, ketten is küldtetek, ami nagyon jó, mert így a lányonak is jut egy kód, szent a családi béke a gyerekek között.
:R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#618) petakpa1


petakpa1
őstag

Akinek van előfizetése és belefér az idejébe meg tudná nézni nekem, hogy a 24 1-8 évadok fenn vannak-e? És ha igen magyar sznkron vagy felirat van-e hozzá? Előre is köszönöm!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#619) rothfb válasza petakpa1 (#618) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs fent.
Disney+-on van fent mind a 9 évad. Szinkron nincs, magyar felirat van.

(#620) petakpa1 válasza rothfb (#619) üzenetére


petakpa1
őstag

Nagyon köszönöm a gyors választ!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#621) Luissimo válasza petakpa1 (#620) üzenetére


Luissimo
veterán

Tudja valaki, hogy melyik streaming oldalon van fenn a LOST és a DEXTER.?

(#622) safranyek válasza Luissimo (#621) üzenetére


safranyek
tag

A Lost a Disney+-on van.

[ Szerkesztve ]

(#623) l.skywalker válasza Luissimo (#621) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ezt ajánlom használni: JustWatch - The Streaming Guide

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#624) kr:sz válasza oszy (#604) üzenetére


kr:sz
tag

hát... ez eléggé lelombozó ügyfélszolgálati hozzá állás sajnos :(

(#625) Luissimo válasza l.skywalker (#623) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem ad találatot... :F :F

(#626) l.skywalker válasza Luissimo (#625) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Mármint?
Lost: Lost - Eltűntek - TV-műsor online adatfolyam (justwatch.com)
Dexter: Dexter - TV-műsor megtekintése online (justwatch.com)

A Lost-ból hat évad a Disney+on van, a Dexter sehol sincs fent.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#627) Harbinger85 válasza l.skywalker (#626) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Ez fura, akkor a SkyShowtime Crime and Thriller műfaj ikonján miért vigyorog ott?

(#628) Chris0321 válasza Harbinger85 (#627) üzenetére


Chris0321
addikt

Azért mert csak később fog felkerülni.

(#629) Adama123 válasza Harbinger85 (#627) üzenetére


Adama123
tag

Dexter a Skyshowtime -on lesz hamarosan látható, azt nyilatkozták valahol, már nem emlékszem hogy hol, hogy technikai probléma miatt nem érhető még el.

(#630) l.skywalker válasza Harbinger85 (#627) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem értem pontosan melyikre és mire gondolsz. De a Justwatch-on van lokalizáció választó.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#631) Harbinger85 válasza l.skywalker (#630) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Erre gondoltam: [link]
Nem úgy volt hogy az Office is fent lesz? Csak mert a választható avatárok között is ott vannak. :))

(#632) l.skywalker válasza Harbinger85 (#631) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ja értel már. Erre nem gondoltam, lévén az Amazon topikban vagyunk. De más országokban, pl. UK-ban a Paramount+-nál van, gyanítom ezért is lehet itt ill. ahogy feljebb írták majd később ide is jön.

Kérlek, amennyiben lehetséges a jövőben az ilyen kérdéseidet tedd fel a Sorozatok topikban.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#633) Balerik válasza l.skywalker (#632) üzenetére


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Hány készülékre lehet feltelepíteni Amazon Prime videót? Lehet egyszerre két helyen nézni?

Elmúlik.

(#634) pourri válasza Balerik (#633) üzenetére


pourri
aktív tag

3 eszközön nézhető egyszerre. :)

(#635) Balerik válasza pourri (#634) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm.

Elmúlik.

(#636) Luissimo


Luissimo
veterán

(#637) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló, az lenne a gondom, hogy újabban a Windows Store app-ban nézve a frissítés visszaesik 48 Hz-re:

eddig csak Edge-ben futtatott HBO Max volt az, ahol 50 Hz-re esett vissza. Megoldottam: mert inkább telefonon néztem, Chrome-ban is tehettem volna a laptopon, de az HBO-nál nincs külön alkalmazás, webböngészőben meg natív 1080p nincs.

Most viszont észrevettem, hogy az Amazon Prime Windows 11-es natív alkalmazásában is visszaesik a frissítés 48 Hz-re!

Mindig az ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T notebookhoz csatlakoztatott külső ASUS TUF VG249Q Gaming monitor 144Hz monitoron nézem az ilyen tartalmakat, ha a laptopról van szó.

Ami érdekes, hogy játék alatt természetesen nincs ilyen gond. Normál böngészés alatt sem. Az egyetlen az a Streaming ... eddig HBO-nál, de ott lapoztam, újabban meg Amazon Prime-nál.

Valakinek valami ötlete esetleg, hogy pl a streaming az miért ilyen speciális? Apropó Youtube, RTL + gyönyörűen megy 144 Hz-en és 1080p-ben. HBO-nál volt, hogy h264/avc

Prime Video Chrome-ban: 1080p 144 Hz

Edge-ben 48 Hz:

Amazon Prime Windows Store app: 48 Hz.

Mobilon mondjuk megvan a fix 90 Hz :D

A kérdés, Nálatok a natív Windows 10/11 applikációnál nem esett vissza a frissítési ráta a monitorotok maximumjához képest?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#638) Harbinger85 válasza GoodSpeed (#637) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Nekem hasonlót a PowerDVD kreált mikor HDMI kábelre váltottam. Észrevettem hogy DVD-nél, ami PAL szabvány átváltja a képfrissítést 50 Hz-re. Ugye mivel 25 fps, NTSC 60 Hz és 30 fps. Streamingnél ilyet nem tapasztaltam, bár 60 Hz-es a monitorom és Adaptive Vsyncet használok.
Nálam az Amazon app nem csinál ilyet, de Win10-en vagyok. Valamint laptopot se használok így, de azt tudom kicsit más, mint a PC. Próbáltad az integrált Intel VGA-t? A laptop típusából gondolom van dedikált Geforce kártya benne. Vagy esetleg másik HDMI kábel, vagy inkább DP. Utóbbi több szabványt támogat.

OFF: új monitort keresek és az általad használt épp az egyik kinézet modell. Jó monitor? Képminőség, színek, stb. Játékra és filmnézésre lenne használva.

(#639) GoodSpeed válasza Harbinger85 (#638) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Integrált AMD Radeon Graphics van benne (AMD Ryzen 9 5900HX a CPU), dedikáltból pedig Nvidia RTX 3060. Frissült WS applikáció az Amazonhoz, azóta ilyen :D

Igen, nekem ez a monitor abszolút megfelelő.
https://youtu.be/BiC0EwYHBw0

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#640) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#639) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az érdekes, hogy ablakban nézve 144 Hz
Teljes képernyőn meg 48 Hz :D

Meg DIGINet 1000 mellett kell vagy 2 perc mire átvált 1080p-re :D
USB-C DP kábelem volt, csak eladtam, mert az meg nem ébresztette fel a monitort :D
Club 3D CAC-1557 3D USB Adapter Cable 1.8m Type C to Displayport 8K60Hz HDR Black

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#641) Airedhyal válasza Gregszton (#613) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Ma jött egy mail hogy a "Prime Video-előfizetésének fizetési módja el lett utasítva", meg kellet adnom egy másik bankkártyát.
De jelzem, ami megvolt adva azt napi szinten használom.

(#642) bnorci71 válasza Airedhyal (#641) üzenetére


bnorci71
addikt

én most csak kíváncsiságból benéztem a fiókba
következő fizetés 04.01

érdekes ez a hiba egyébként

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#643) Gregszton válasza Airedhyal (#641) üzenetére


Gregszton
tag

Mostanában van néhány szolgáltatás az interneten amit nem minden bank támogat vagy nem is tudom. Például Google-nél a plusz tárhely vásárlást az OTP-és kártyával nem lehet venni így ismerősömnek másik digitális kártya mögé kellett tennie, hogy tudja fizetni.

(#644) rothfb válasza Gregszton (#643) üzenetére


rothfb
veterán

Én Google One tárhelyet éves fizetéssel paypallal vettem, ami mögött közvetlenül OTP-s kártya van. Nem a paypal számla, olyanom nincs, hanem közvetlenül a kártya.

(#645) zseko válasza Spec (#566) üzenetére


zseko
veterán

Kicsit off, de ennyire reagálnék:

"A magyar szinkron nem csak arról szól, hogy lefordítják a szöveget magyarra, és rámondják, hanem igenis hozzáad az eredetihez pluszban. Sokszor olyan érzelmeket közvetít, amit az eredeti színész nem is tud úgy átadni."

Ez az angol nyelvre lehet hogy mondjuk igaz. Ugyanakkor én sok ázsiai tartalmat nézek (egy ideje úgy 90%-ban... emiatt leginkább a Netflix és a Viki a legfőbb platformom), és tuti, hogy az életben nem tudják visszaadni annak hangulatát, nem hogy pluszt hozzáadni. Mondjuk ezeknél legtöbbször sok választás nincs is :DDD de őket nem is vagyok hajlandó máshogy hallgatni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#646) Spec válasza zseko (#645) üzenetére


Spec
őstag

Én ezt nem vitatom, nem is ismerem. A téma is messze áll tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől.
Az ázsiai népek, főleg a távolkeletiek, egy külön "állatfaj". Teljesen más, az európaitól jelentősen eltérő társadalmi szokásokkal, viselkedéssel, kultúrával, nyelvvel, stb.
Nyilván ezt autentikusan csak ők maguk tudják reprezentálni. Annak akinek erre igénye van, az valóban nézze eredetiben.
Mondjuk egy japán manga rajzfilmet lehet valóban jobb eredetiben nézni, max. felirattal.
De azért ezek elég speciális, csak egy szűkebb réteget érintő területek. Meglehetősen kevesen vannak a világban, a japánokon kívül, akik anyanyelvi szinten tolják a japán nyelvet mondjuk. Nekik valóban nem kell a szinkron :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#647) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Idén minden hónapban jön egy email az Amazontól:

"Prime Video-tagságával kapcsolatban keressük Önt. A fizetési móddal kapcsolatos probléma miatt nem sikerült felszámítanunk a havi tagsági díjat."

Ezután belépve azt mutatja, hogy újabb 1 hónapig érvényes az előfizetés.
Most akkor hol a hiba?

#?*@&!

(#648) Harbinger85 válasza zeon.hu (#647) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Spam, én is kaptam bár nem magyarul e-mailt hogy probléma van a fizetéssel/tagságommal, Prime Video vagy Amazon Prime tagságommal, bla-bla-bla. Beléptem biztonságos felületen, megnéztem, előfizetés pipa, dátum oké.

(#649) zeon.hu válasza Harbinger85 (#648) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Innen jön:
no-reply@primevideo.com

Belépve az alkalmazásba vagy weboldalon:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#650) Chris0321 válasza zeon.hu (#649) üzenetére


Chris0321
addikt

Átverés. Ne foglalkozz vele. Más szolgáltatóval is megcsinálják, a bankkártya adataid kellenének nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.