Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) l.skywalker válasza mastadoc1 (#549) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A Prime Gaming itthon Magyarországon a Prime Video előfizetés része. Pontosan meg kéne nézni mi az az "extra marhaság"

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#552) dino_m


dino_m
senior tag

Meg tudja valaki mondani(írni), hogy hol találom meg PC-n, a Prime-ról letöltött filmeket? Köszi.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#553) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy az új filmek már magyar szinkronnal érkeznek?
Gondolom a régi filmeknél nem sok magyar szinkronos található.

(#554) kl122


kl122
tag

Engem is az érdekelne, hogy még mindig ilyen gyalázatosan kevés tartalom szinkronizált? Kb fél éve előfizettem akkor alig volt szinkronos tartalom. Így nagyon nem fognak labdába rúgni Magyarországon?

(#555) Kaba válasza kl122 (#554) üzenetére


Kaba
veterán

Miért ne rúgnának. Olcsó, választhatsz nyelveket és nem csak Full HD van.(szinkronnal nem is nézem, mert az általában nem jön jól át).

[ Szerkesztve ]

(#556) Fandango válasza kl122 (#554) üzenetére


Fandango
veterán

Mondjuk ne magadból indulj ki, mert van akit nem érdekel a szinkron egyáltalán (pl. engem).

(#557) Franky2Ster válasza Spec (#506) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszi

(#558) kl122 válasza Fandango (#556) üzenetére


kl122
tag

és te se magadból indulj ki légyszives!

ez a te véleményed, álláspontod, de a többség akkor is a szinkronos filmeket igényli Magyarországon, amit egy profitorientált szolgáltatónak igenis kutya kötelessége lenne figyelembe venni. persze csak ha nem akar a futottak még kategóriába maradni.

ez amit írok többször bebizonyosodott, nem véletlenül álltak le a mozik, a tv csatornák is a feliratos filmek vetítésével.

(#559) Franky2Ster válasza kl122 (#558) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ez így van :)

(#560) gangstagergo válasza kl122 (#558) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én sokszor a béna szinkron miatt nézem felirattal a filmet/sorozatot. Nagyon sokat dob az élményen, hogy az adott színész a saját anyanyelvén szólal meg. Változnak az idők és változik a felhasználói kör is. Az "öregek" még igénylik a szinkront de a 20-40 korosztály már az iskolákban tanult valamilyen idegen nyelvet (főleg angol) és nekik nem hiányzik a szinkron. Továbbá a hazai szinkron színészek helyzete se egyszerű az alacsony bérezés miatt. Egyedüli kategória aminél szimpatikus a szinkron azok a mesék.

Ja és még valami. Utálom, hogy egy felkapottabb szinkronszínész minden 3-4 filmben/sorozatban szerepel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#561) Franky2Ster válasza gangstagergo (#560) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Az én családomban rokonságomban senki nem szeret úgy filmet nézni, hogy olvasni kell! Szerintem ez emberét válogatja, de többségben vannak azok akik szeretnek szinkronosan filmet nézni. ;)

(#562) ebayer válasza gangstagergo (#560) üzenetére


ebayer
tag

Te abból indulsz ki, hogy az emberek csak angol nyelvű tartalmakat néznek, ezért elég hozzá az adott idegen nyelv ismerete, holott a Magyarországon szinkronizált filmek és sorozatok mindössze 30%-a angol nyelvű. Mégis hányan beszélik nálunk valamely ázsiai, skandináv, spanyol stb. nyelvet?
Másrészt a szinkronnak épp gyermek- és ifjúkorban van a legnagyobb szerepe a nyelv megőrzése tekintetében. Sajnos a mai fiatalok egyáltalán nem tudnak választékosan beszélni, nincs szókincsük.

(#563) gangstagergo válasza ebayer (#562) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Szóval a szinkronos filmeknek köszönhető, hogy egy fiatalnak bővül a szókincse? :DDD

(#564) ebayer válasza gangstagergo (#563) üzenetére


ebayer
tag

Ezen mi olyan vicces?

(#565) poci76 válasza ebayer (#562) üzenetére


poci76
aktív tag

Az akksigyárban nem is lesz rá szükségük. ;)

(#566) Spec


Spec
őstag

Kicsit off a téma, de ha már szinkron vs. eredeti angol, akkor ide szúrnék egy megjegyzést.
Sose értettem ezt az álláspontot, hogy miért gondolják egyesek hogy a magyar szinkron egy gagyi fos, és csak az eredeti nyelven megnézett film az igazi májerság.
Én tudok angolul, még hallás után is viszonylag jól értem a szövegeket, nem csak felirattal, még se jut eszembe szinte soha, hogy eredeti hanggal nézzek egy filmet, vagy sorozatot. Jó párszor próbáltam kíváncsiságból, és mindig arra jutottam, hogy az eredeti hang sokkal gagyibb, bénább, és maradok a megszokott szinkronnál. Sokkal élvezhetőbb, mint az eredeti.
A magyar szinkron nem csak arról szól, hogy lefordítják a szöveget magyarra, és rámondják, hanem igenis hozzáad az eredetihez pluszban. Sokszor olyan érzelmeket közvetít, amit az eredeti színész nem is tud úgy átadni.
A magyar szinkron igenis színvonalas, méghozzá sokkal inkább mint más külföldi szinkron megoldások. Néztem pl. pár román, cseh, szlovák, és hasonló szinkronos "remekművet" hát azoktól tényleg feláll a szőr az ember hátán. Olyan mint a retro alámondásos VSH korszakban. A magyar szinkron nem ilyen.
A magyar szinkron mindig is világhírű volt, kezdve a Mafilm Audiotól, a Pannónia Filmstúdión át, de még most is kifejezetten jónak mondható. Azt aláírom, hogy az utóbbi 15-20 évben sokat romlott a színvonala, mert egyrészt a "nagy öregek" szép lassan kihalnak, másrészt a piaci megközelítés erre is rányomja a bélyegét, de azért most is igyekeznek zömmel minőségi munkát kiadni a kezükből.
A magyar színészek, és/vagy szinkron színészek még ha kis pénzért is dolgoznak, de odateszik magukat. Sorolhatnék neveket a ma élő szinkron színészek közül, de egyszerűbb ha linkelem a wiki oldalt, ahol fel vannak sorolva. Bármelyiket kiemelhetném, mert mind zseniálisak és megérdemlik a tiszteletet és megbecsülést a munkájukért.
Azzal hogy mi média fogyasztók ragaszkodunk a szinkronhoz, és esetleg a szolgáltatók felé jelezzük ilyen igényünket, és hiányunkat ahol van, azzal őket is támogatjuk.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#567) ebayer válasza Spec (#566) üzenetére


ebayer
tag

Számomra az a legmeghökkentőbb hivatkozási alap a szinkron ellen, hogy ma már egyre többen beszélnek idegen nyelveken és ezért nincs rá szükség. Pl. Németországban vagy a skandináv országokban nagyobb számarányban beszélnek angolul mondjuk, de mégis leszinkronizálják a külföldi tartalmakat. De megemlíthetném Franciaországtól kezdve, Olaszországon át Kínáig mindenhol szinkronosan mennek a filmek, sorozatok a tévében.
Ha pedig az Amazon Prime-nál tartunk, pl. a Gyűrűk Ura sorozathoz van többek között (a magyar mellett) olasz, német, indonéz, spanyol, görög, francia, lengyel, cseh, török, román stb. hangsáv is. Ezek szerint mégis van rá igény.

(#568) Danecay


Danecay
őstag

Valóban jó lenne tudni olyan fokon idegennyelveket, hogy ne kelljen sem szinkron. sem pedig felírat, én magam is örülnék neki, ha az esetemben is így lenne, hiszen ez a szórakoztató iparon túl is hasznos, az élet számos területén, sőt, adott esetben hasznosabb is. A saját munkahelyemből kiindulva, sokszor hasznosabb akár egy diplománál is. Én is kapizsgálom valamennyire az angolt, de az messze nem jelenti azt, hogy teljesen 9nállóan elboldogulok, egy filmhez kell azért a felírat, egy szöveghez pedig jó ha van egy szótár. Nos viszont ha már az ember, valamilyen szintű nyelvismeret mellett is rá van kényszerülve legalább a magyar nyelvű feliratra, akkor inkább legyen szinkronos a produktum. Van akiknél problémát jelent a képanyag és a felirat egyidejű követése, így gyakran még a feliratról is lemarad, gyakran megesik velem is, főleg ha valamilyen hobbifordításról van szó, ami így még inkább ront a film élvezeti értékén.
Továbbá van az amikor az ember nem céltudatosan, direktben történő megtekintési szándékkal indít el valamilyen filmet vagy sorozatot, hanem azért, hogy mennyen valami a háttérben, miközben a házban, lakásban tesz, vesz. Az idegennyelvű anyagok pl. erre egyáltalán nem alkalmasok. Én pl. ezért kedvelem a HBO Max-ot, szemben pl. a Netflixel, mert ott, pl. ha el akarok indítani pl. egy Halálos fegyvert, az fent lesz szinkronosan, ami mellett tudok bármit csinálni, miközben lehet fent van a Netfkix-en is, de ott tuti, hogy feliratos. Amason Prime-om pedig 2x is volt 1-1 hónap próbaidőszakra, de ezek úgy jártak le, hogy soha nem néztem meg rajta semmit.

(#569) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nagyon kérlek ne lovaljátok bele magatokat ebben az OFF-os témába. Ha mindenképp ki akarjátok beszélni, akkor vagy egy erre szakosodott topikban vagy privátban csináljátok kérlek.

Köszi!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#570) Sztiborka válasza Adama123 (#203) üzenetére


Sztiborka
friss újonc

Hàt biztos nem tudod magyar felirattal nézni pl a Star Trek Picardot a német prime-on,de viszont az angolon igen,azt hirdeti a magyar nem a németet,csak az àruszàllitàs miatt regisztràltam prime-ra mivel ausztriàban munkahelyi cimre küldik a cuccot és ingyenes a szàllítàs és valami csak 1 nap alatt megjön,miért nem egyforma a hangsàv és feliratok😥

(#571) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Valaki tudja hogy akkor most lesz itthon a Prime-on Star Trek Picard 3. évad vagy sem? A szokásos magyar híreket néztem és nem volt közte, hacsak nem csúszik (bár a Lower Decks nem tette). YouTube-on találtam egy új trailert, ami a Prime Video UK csatornáján elérhető, feltételezem EU-ban még a Prime Video lesz?

(#572) Sztiborka válasza csuvicsuva (#220) üzenetére


Sztiborka
friss újonc

Szia a német prime miért màs mint az angol,nekem az ingyenes szàllitàs miatt van német,de a feliratok miatt akkor az angolt kellene vàlasztani pedig angolok nem is eu tagok,mint a német,a star trek picardot is kénytelen vagyok németül hallgatni,nincs magyar felirat csak az angol primeon

(#573) emiki6


emiki6
veterán

Ha valaki itt nem genshin-ezik, de lenne kedve kisegíteni engem egy kód igényléssel, azt megköszönném! [link]
(van egy prime gaming collab, de nincs prime-om. :D )
:R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#574) l.skywalker válasza emiki6 (#573) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Gensin kód: PARUN97PB735

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#575) emiki6 válasza l.skywalker (#574) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi szépen, fel is használtam! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#576) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Fura, hogy a Lengyel Prime videon Picard 1-2. magyar feliratos, de a 3. evadnal nincs (? egyelore?) magyar subt... :(((

"Jó pap is holtig butul"

(#577) ferenck válasza JEEMBO (#576) üzenetére


ferenck
senior tag

A 2x10-hez sincs magyar felirat, régebben már volt róla szó. Jeleztük is nekik, nem nagyon foglalkoztak vele.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#578) Chris0321 válasza JEEMBO (#576) üzenetére


Chris0321
addikt

Nincs itt semmi fura. Olcsó az oldal de sok helyen nincs se felirat, se szinkron. A Star Trek: Lower Decks 3-ik évada ki tudja hány hónapja kijött, de semmi nincs hozzá. Szerencsére a The Boys és a Clarkson farmnál van valami magyar lehetőség is mert különben már rég visszamondtam volna az előfizetést.

(#579) Harbinger85 válasza JEEMBO (#576) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Nyugi, anno a z 1-2. évadnál se azonnal volt. az 1. évad nem is tudom mikor kapott. Most meg meg már nem is saját gyártású. :/
Személy szerint megörültem hogy van, de mondjuk max a Sky-ra jött volna.

(#580) qqzs


qqzs
őstag

Szisztok. Eddig Angol Primehoz vol Prime videom. Most le szeretnem mondani a Primeot demegtartani a videot. Amit negyed ora alatt se tudtam elmagyarazni asuportnak mit szeretnek. Ha lemondom a primeot akkor megszunk a vido elofizetes ezzel elvesznek a
zelozmenyek amit szeretnek megtartani. Van otletetek? a masik hogy HU-ban hogy lehet elofizetni es egyaltalan lehet e ha mar vagy 15 eve van UK es DE accountom

Eladó: GTS450

(#581) ebayer válasza qqzs (#580) üzenetére


ebayer
tag

Az angol Amazon Prime-hoz automatikusan jár a Prime Video. Nem lehet külön előfizetni rájuk.

(#582) oszy


oszy
veterán

Nagyon régen regisztráltam az amazonra. Gondoltam most a videóra is. De azt mondja nem jó a jelszó. Kértem emlékeztetőt és biztonsági kérdésnek be kell írnom a teljes nevemet. Na most hiába írom, nem működik. Nem tudom mit írhattam be réges rég... Hogyan tudom ezt "resetelni"? Nem találok emailt sem hozzájuk. :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#583) oszy válasza kr:sz (#550) üzenetére


oszy
veterán

Neked sikerült megoldanod? Ha igen, hogyan? PM is jó. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#584) l.skywalker válasza oszy (#582) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Próbáld meg, hogy regisztrálsz újra ugyanazzal az e-mail címmel. Régen országonként volt 1-1 Amazon fiók, de utána egyszer ezt migrálták egy rendszerbe. Ha a hazai video érdekel akkor itt regisztrálj:
Welcome to Prime Video

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#585) oszy válasza l.skywalker (#584) üzenetére


oszy
veterán

Nem tudok azzal regisztrálni, mert azt írja, már regisztráltam ezzel a címmel. :(
Szeretném megoldani, hogy be tudjak lépni. Ez lenne az első. De nehezebb dolog, mint a youtube-nál. :)

Plusz oda sem tudok regisztrálni amit linkeltél, mert az meg elvisz az amazon belépő oldalára. :W

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#586) l.skywalker válasza oszy (#585) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Találtam ilyet, hogy Password assistance:
Amazon Password Assistance

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#587) qqzs válasza ebayer (#581) üzenetére


qqzs
őstag

Tudom hoyg jar hozza, azota mar megtalaltam azt is hoyg havi 5.99 GBP de attol tartok ha lemondom aprimeot es ujra elofizetek akkor az egesz historym elvesz

I.skywalker: Jol latom hogy magyarorszagrol elofizetve 899Ft/ho? Hat ez picit kevesebb mint az UK £5.99

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#588) ebayer válasza qqzs (#587) üzenetére


ebayer
tag

Hogyan fizetsz csak 5.99 GBP-t? Nekem 8.99 GBP.

(#589) oszy válasza l.skywalker (#586) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm, de ezzel ugyanoda jutok, ahová kr:sz is. :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#590) l.skywalker válasza qqzs (#587) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen, itthon 899

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#591) l.skywalker válasza oszy (#589) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ez agyrém. Jelszó nélkül nem lehet elérni a supportot?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#592) oszy válasza l.skywalker (#591) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon úgy tűnik. Bár egy amerikai telefonszámot láttam. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#593) kr:sz válasza oszy (#589) üzenetére


kr:sz
tag

Nekem végül a link megoldotta, amit l.skywalker küldött másodjára. (köszi ezúton is) Nekem annyi volt a megoldás, hogy a magyar névsor szerint akartam megadni a nevem, tehát család+kereszt. Most ezt megfordítottam és így sikerült. Amúgy agyrém az egész....

[ Szerkesztve ]

(#594) qqzs válasza ebayer (#588) üzenetére


qqzs
őstag

Volt meg egy menet a supportal aki vegul megertette mit akarok. 8.99 az a full prime az 5.99 az csaka prime video uk elofizetes. De mivel csak HU-bol nezem eleg nekem a hu elofizetes ,ceg miatt volt a prime de mar nem hasznaljuk

Eladó: GTS450

(#595) oszy


oszy
veterán

Jó neked. Nekem már lehetőségem sincs kipróbálni. Valószínű végleg megtiltotta ezt a bejelentkezési formát. Telefonáljak... :W

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#596) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Hol lehetne jelezni, hogy strapálják már egy kicsit jobban magukat mert sok helyen még magyar felirat sincs?

(#597) qqzs


qqzs
őstag

Van valahol egy olyan lista ahol össze lehet hasonlítani hogy mi erheto el egy UK előfizetéssel magyarorszagrol es mi egy magyar elofizetessel magyarorszagrol? Mint a netflixre az Unogs.com

Eladó: GTS450

(#598) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Úgy tudom, hogy pár hete már kijött a Star Trek: Picard 3. évada. Valaki meg tudja nekem nézni - mert most nincs aktív előfizetésem - hogy mindegyik epizódra van rendesen magyar felirat? Mert ha megint úgy járok, mint a 2. évaddal, hogy pont a záró epizódhoz nincs felirat, akkor neki se állok megnézni. Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#599) blg válasza Spec (#598) üzenetére


blg
senior tag

még csak kettő rész került föl a 3. évadból, hetente kerül föl egy újabb rész.
egyik részhez sincs magyar felirat

(#600) JEEMBO válasza Spec (#598) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Lengyelben 2 resz van kint, de egyelore nincs semmi magyarul hozzajuk :W

"Jó pap is holtig butul"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.