Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13023) spieler


spieler
csendes tag

Csak nem hagy nyugodni a dolog, ezért szóvá teszem...

Cors-tól vásároltam ezt a csodamasinát. A vásárlást megelőző privát üzenetekben egyértelműen rákérdeztem a készülék esztétikai állapotára illetve arra, hogy az alaplapon kívül minden részegysége hibátlan-e a gépnek. Válaszát idézve a masina "csilli-villi" állapotú, és "semmi gond sincs vele". Megállapodtunk egy 30eFt-os árban, amiben a postaköltség is benne foglaltatik. Másnap reggel 6-kor privát üzenetben felajánlotta, hogy mivel éppen úgyis Pestre indul, ezért elhozza magával, és személyesen adja át. Leírta a telefonszámát. Egy órával később ismét újabb üzenetben "hívj, visszahívlak" érkezett. Dél körül olvastam az üzeneteimet, felhívtam, megbeszéltük hogy amint végez a dolgaival Budaörsön, elkocsikázik a géppel hozzám, Pilisvörösvárra. Személyesen elmondta, hogy a készülékkel átverték, hibátlan állapotban vásárolta, de a készülék 15 percnyi használat után elhalálozott. A "csilli-villi" állapot nem állta meg a helyét, a kijelző a gyári helyett láthatóan mattra volt cserélve, illetve a dvd író sem volt gyári. Ezektől függetlenül nem léptem vissza, ha már vette a fáradságot, hogy házhoz hozza. És itt követtem el a hibát. A gép alaplapja mechanikailag volt megsérülve, a merevlemezét a HD Sentinel azonnal cserélendőnek értékelte, a kijelző hibás volt, ami a hátuljára alkoholos filccel rá is volt írva, a dvd író pedig nagy nehezen ugyan olvassa még a dvd-ket is, de a rajta éktelenkedő "OK" felirat ellenére írni már képtelen. Szóval egy válogatott hulladékokból összetákolt romhalmazt kaptam, amiből alkatrészenként kiárulva sem tudom visszanyerni a rááldozott összeg felét. Ha postán kapom, akkor most nyugodtabb szívvel írnám mindezt, mert így én is hibáztam, amikor a látottak ellenére átvettem. A vásárlás előtt nem volt lehetőségem minden darabját lepróbálni, így csak az állítására tudtam hagyatkozni, miszerint csak alaplaphibás. A vásárlást követő napon megírtam neki a problémámat. Nem kértem, és nem is követeltem semmit. Egy sajnálkozó válasz pedig nem is került volna semmibe. De mivel még ezt sem kaptam, és a "ha engem átvertek, akkor majd én is jól átverek valakit" hozzáállást nem tudom elfogadni, ezért indokoltnak érzek egy negatív minősítést még akkor is, ha esetleg nem tudott a gép egyéb hibáiról. Részemről ennyi, túltettem magam a dolgon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.