Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kirkri


kirkri
addikt

MINDENKINEK!!! -> [link]

Tisztelt fórumozók!

PH! megbízhatósági összesítés: PH megbízhatóság
A legújabb összesítőtopic: A Feketelista

A listákat enginev3.0 kezeli. Ha problémátok adódik a pontjaitokkal, akkor azt nála kell jelezni.

Először is a legfontosabb: értékelést csak akkor írj be partneredről, ha már biztosan nem fog megváltozni a véleményed az adott üzlettel kapcsolatban! Ha írsz, akkor (lehetőleg linkkel támogatva) mindig szerepeljen a hozzászólásban annak a neve, akiről szó van(még ha az te magad is vagy), ugyanis így lesz kereshető a topic. (pl. ha megvédenéd magad, de nem írod le a neved, később senki nem fogja megtalálni azt a nevedre keresve, csak a vádat)

Konkrét minták:

Kiváló ajánlás:
kukoricajános: fekete/piros pont, mert....

Megfelelő ajánlás:
kukoricajános: fekete/piros pont, mert ...

Nem megfelelő ajánlás:
1.) kukoricajánosnak fekete/piros pont - a nevek ragozása némely esetben lassítja a munkát, mert néha nem egyértelmű, hogy kire is gondoltatok
2.) neked is fekete/piros pont - a hozzászólásból nem derül ki, kinek jár a pont

Most, hogy már tudod, hogyan jelezz, nézzük, hova is írj:

Az aprók zárását mindenki maga tudja megejteni. Ha üzletrontóval találkozol, akkor azt a Moderátort keresek az Aprókhoz topicban jelezd!

A pozitív tapasztalatokat a Kivel érdemes üzletelni topicban jelezheted a megkötött üzletről szóló apróhirdetés linkelésével.

Ha olyan felhasználóval találkozol, aki üzletszerűen károsít meg másokat, akkor arra a Jelentsd a csalókat! topicban hívhatod fel a figyelmet.

Ha valaki az üzlet során számodra anyagi kárt okozott, amiért fekete ponttal jutalmaznád, vagy pusztán inkorrektnek tartod és szeretnéd, ha ennek nyoma maradna, annak helye az Akikkel jó vigyázni üzletelés során! topicban van.

Ezekben a topicokban csak az érintettektől született hozzászólások szerepelhetnek, azok is csak a következő felállásban:
- bejelentő posztja
- bejelentett esetleges válasza

Amennyiben vita alakulna ki, azt az Üzleti vita topicban rendezzétek!

Amiket jó tudni:

- Csak abban az esetben kérj fekete pontot, amennyiben valós anyagi kár ért!
- Személyes adatot csak a rendőrségnek adunk ki, ha már feljelentetted az illetőt.
- A topicokat Thunderzolee és enginev3.0 tartja karban.
- Hogyan linkelj

A "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topicba, azaz ide bejelentett embereknek, akik vélhetően megkárosítottak másokat, megvonjuk a hirdetési jogosultságát, egészen addig, amíg neme tisztázzák magukat a felhozott vádakkal szemben.
Az a korlátozás az apróhirdetéseik érvénytelenítéseit jelenti, a többi felhasználó megvédésének az érdekében. Amennyiben egy másik nick-el próbál utána hirdetni, az törlésre kerül, és az ügy lezárása után, annak alakulásától függetlenül egyéb szankciót von maga után.

Azok, akiknek felfüggesztésre került a hirdetési jogosultságuk, mindannyian a vele szemben eljáró MODERÁTORtól/HARDVERAPRÓDtól értesül privát üzenet formájában, és akkor hirdethet újból, ha értesítést kap erről.

Az eredeti első post:

Gondoltam, segíthetnénk egymásnak, hogy kivel volt negatív tapasztalatunk üzletelés során, hogy hátha másokat megkímélünk egy kellemetlen tapasztalattól.

Kezdetnek leírom, hogy miként lettem átb@szva egy tutinak hitt biznisz során a múlt héten. Mivel egy PH addikt kínálta a dolgokat, gondoltam lehet hinni a topikjának. Szóval a topikban megadott számot felhívtam, ahol a srác mondta, hogy csak egy ezrest tud engedni az árból /anélkül hogy erre rákérdeztem volna/, majd egy óra múlva küldött egy SMS-t, hogy kapott egy jobb ajánlatot, de ha nekem kell a cucc, akkor nekem adja, ha kifizetem neki azt az árat amit kínáltak neki érte. Mivel nagyon kellett volna a lap, mondtam hogy rendben. Másnap este fél 6-ra beszéltük meg a talit Pestre. Felvonatoztam Pestre, a megbeszélt időpont előtt 5 percel felhívott, hogy késni fog tíz percet, majd újabb fél órát kért, mivel nagy dugó van Pesten. Egy háromnegyed óra múlva mivel még mindig nem jelentkezett, felhívtam volna, de nem vette fel. Ezután jött egy SMS, a következő szöveggel: „Ne haragudj, de a rendőrök épp most vették el a jogsim. Hívlak majd!” Erre kérdeztem tőle, hogy valahogy nem tudunk-e találkozni, mivel messziről jöttem fel Pestre a cuccokért. Erre jött a köv. üzenet: „Egyenlőre le kellett zárnom az autómat és a rendőrségen csücsülök. Túl gyorsan vezettem. Ne haragudj…” Na a srác azóta se jelentkezik, /múlt hét közepe óta/ küldtem neki SMS-t, de arra sem válaszol.

[ Módosította: Kalandor ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2) salgado


salgado
tag

biztos rossz lehetett, ott várakozni potyára,de durvább sztorira számitottam!

(#3) behappy válasza kirkri (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

nagy dugo van és gyorshajtás??? ez hogy jön össze? repült talán? :(((

(#4) Santses válasza kirkri (#1) üzenetére


Santses
aktív tag

Télleg kellemetlen fölöslegesen felutazni Pestre de azt hiszem ebben az esetben meglehetne érteni hobizoli -t amiért nem tudott elmenni!
Mekérdezném hogy fordított esetben hogyan vélekednél erről..?

(#5) kirkri válasza salgado (#2) üzenetére


kirkri
addikt

Nem csak időmbe került, hanem költségek is voltak kb. 3000 Ft értékben. /Vonatjegy, metrójegy stb./ Ezt elkerülendő jó lenne, ha mások is írnának tapasztalatokat. Most látom, hogy ennek a topiknak fordítottja már van, remélem ilyen nincs, mert akkor kapok a fejemre.. Keresőben mindenesetre nem találtam ilyet.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6) Santses válasza behappy (#3) üzenetére


Santses
aktív tag

Valszeg nagy dugó volt és amikor kicsit kitisztult beletaposott hogy haladjon valamit és lekapták..
Nagy dugók körül ált mindíg van rendőr...
De ez csak tipp nem akarok senki oldalűra állni de ha télleg úgy történt ahogy sms be írta akkor én meg tudom érteni!

[Szerkesztve]

(#7) kirkri válasza Santses (#4) üzenetére


kirkri
addikt

És azóta sitten van, hogy hiába keresem nem találom?

21 éve a Prohardveren! ™

(#8) behappy


behappy
aktív tag

egyébként szerintem AMDpower-rel kell vigyázni. na nem mert átver (remélem) hanem mert feleslegesen igér meg dolgokat (pl tőlem ezerszer vett már dolgokat, csak soha nem jött össze és nem is mondta le....)

más negativ nincs eddig szerencsére.

(#9) behappy válasza kirkri (#7) üzenetére


behappy
aktív tag

szvsz kamu az egész... helyszinen nem vesznek el senkitől jogsit, engem is fogtak már meg városban 120 felett.... és feljelentés volt belőle, de semmiképpen nem helyszinen jogsi bevonás

ez akkor igaz max, ha menekült a zsaruk elől és elkapták, akkor viszont SMS-t sem tudott volna irni, ugy összeverték volna

(#10) kirkri


kirkri
addikt

Ez a topik nem arról akar szólni, hogy döngöljük földbe X.Y emberkét, csak ha leírja mindenki, hogy miként járt, akkor lehet belőle infót gyűjteni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Tőlem Sawtooth nyúlt le egy 9600Pro-t.
Elég jól eltűnt,szerintem meghalt vagy börtönben van vagy ilyesmi.

(#12) Santses válasza kirkri (#7) üzenetére


Santses
aktív tag

Sitten nemhiszem..
Bár attól függ mit csinált, de ilyenkor elküldik az embert ezer féle helyre kivizsgálásra meg minden.. hogy normális e...
Mondom csak találgatók de haweromnak mikor elfették jogsiát akkor elküldtél kismillió kivizsgálásra + újra kelett tegye a jogsit de csak 1 év után engedték vagy mi..
Szal mondom ha télleg úgy van ahogy írta, akkor érthető miért nem tudott elmenni, hisz csak nem szökhet meg a rendőrök elől hogy nekem mennem kell :F

(#13) kirkri válasza behappy (#9) üzenetére


kirkri
addikt

Ez nekem is gyanús volt, hogy bevitték, mivel ettől ütősebb dolgokért sem visznek be embereket, akiket viszont nem ártana.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14) kirkri válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


kirkri
addikt

Ehhez képest az én károm bagatel.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15) Santses válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


Santses
aktív tag

Azt hogy sikerült? Postán vagy hogy?

(#16) behappy válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


behappy
aktív tag

pedig anno ez a sawtooth nem is tünt rossz embernek... még jo, hogy nem akartam semmit venni tőle!

(#17) _Volkovy_ válasza Santses (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem..

Elhozta nekem Ceglédre kocsival,kifizettem,akkor feltűnt hogy garipapír az nincs,de legalább olcsóbban adta..Aztán 1 hónap múlva kiderült hogy szar-végig szar volt,csak azt hittem az alaplap halt be alatta,na lapcsere után is ugyanolyan volt-,visszavittem neki köki-re,odaadtam neki,aztán azóta nem tudtam elérni.A nevét,címét,rendszámát nem tudom,a tel.száma titkosítva van,ennyi.Eltűnt vele..:Y

Na ez áprilisban volt,akkoriban 35k körül voltak a 9600pro-k.:(

(#18) Pet_i válasza kirkri (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

Kereső...:
Bővebben: link

(#19) _Volkovy_ válasza behappy (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem mondom 100%-ra hogy ellopta,az is lehet hogy elkapták a zsaruk,vagy lebukott a nagykernél,vagy gyorshajtás miatt meghalt,vagy ilyesmi.

(#20) kirkri válasza Pet_i (#18) üzenetére


kirkri
addikt

Erről írtam az előbb, de ez ennek a topiknak az inverze.

21 éve a Prohardveren! ™

(#21) salgado válasza kirkri (#10) üzenetére


salgado
tag

amugy jo hogy van/lesz ilyen totyik!
mások kárán is tanul legalááb az ember!

(#22) kirkri válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


kirkri
addikt

Ez a fránya gyorshajtás... :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#23) _Volkovy_ válasza kirkri (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

130-al jött a ceglédi felüljárón,1.0-s swifttel..:Y

(#24) divot válasza behappy (#16) üzenetére


divot
veterán

Savtót nekem gariztatott szó nélkül. :P

(#25) kirkri válasza salgado (#21) üzenetére


kirkri
addikt

Jól látod a dolgot, ilyesmire gondoltam én is.

21 éve a Prohardveren! ™

(#26) _Volkovy_ válasza divot (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

legalább a nevét nem tudod?:D

(#27) I_Am válasza kirkri (#25) üzenetére


I_Am
veterán

Kivel érdemes üzletelni totyik mire van srácok?

Linket adjak? (311 nap alatt a keresőt nem sikerült megtalálni)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) BobMaster válasza kirkri (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Bár csak egyszer találkoztam vele élőben, és nem vagyunk spanok, tehát elfogulatlanul tudom kérdezni: utánvét+tértivevény+törékeny+értékbiztosított postai feladással nem lett volna olcsóbb mint 3000 Ft?

A dugó meg féregmozgást végez. Tipikusan akkor mozdul a sor, amikor pirosra vált a lámpa. Az ember olyankor dühében keres egy mellékutcát. És akkor esetleg megpróbál sietni.

Nem egyértelmű, számomra, hogy hobizoli rosszindulatú lett volna. Ő bukott egy üzletet és egy jogsit. Az igazi szopacs az lett volna - és akkor jogos lenne a topic címe - ha hazaérkezve kiderült volna, hogy a lap nem jó. Az görénység lett volna. De ez vis maior.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#29) kirkri válasza I_Am (#27) üzenetére


kirkri
addikt

Két, merőben ellentétes dologról szól a kettő. Egyébként szerepeltettem a nem szót a keresőben, és így nehezen dobta volna ki az a topikot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30) I_Am válasza kirkri (#29) üzenetére


I_Am
veterán

És beleolvastál esetleg a másikba? Mert oda mennek a jók és a rosszak együtt.

Ezzel az erővel akkor nyissunk Amd vs. Intel totyikot is mert az is pont a fordítottja a jelenleginek.

Ráadásul Hobizoli-t jó pár napja nem látni a fórumon, tehát biztos van vele valami.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) kirkri válasza BobMaster (#28) üzenetére


kirkri
addikt

Nagyon sürgős volt a dolog, és nem igazán bíztam a postában. Ha pedig nem lett volna ez a szívatás, akkor megérte volna nekem azt a 3k pluszt. Én sem mondom egyébként, hogy rosszindulat, csak akkor miért nem válaszol az SMS-ekre?

21 éve a Prohardveren! ™

(#32) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Lehet, hogy volt abban a kocsiban hátul pár kiló khm, izé, szóval fehér por, aztán lekapcsolták a srácot :))
Én holnap talizok Trak-el, nagy biznic lesz :)

(#33) süti5 válasza BobMaster (#28) üzenetére


süti5
őstag

Számomra sem egyértelmű a rosszindulatúság, bár azóta jelentkezhetett volna ha akar...
Nekem is most volt egy ilyen késés-dugó miatt üzletem, ahol nekem kellett várni, viszont folyamatosan tájékoztattuk egymást, mi a pálya, és beültem a mekibe kajálni, míg jött, a lényeg, hogy mindig tudtam, merre hány lépés...

(#34) Loretto válasza Pet_i (#18) üzenetére


Loretto
veterán

már dobtam is volna ezt a linket :DDD

amugy nem tudom eddig hobizoli nem tünt kamus embernek.értelmes hsz-i vannak/voltak, persze ettől lehet hogy ''rendetlen''. szvsz meg fog keresni, és rendezi a dolgot.

Soirée...

(#35) #16741888 válasza kirkri (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Honnan jöttél hogy 3000:Y volt a vonatjegy. Te lyukasztasz a BKVn? lol:DD

egyébként, nem tudom de nekem jó arcnak nézett ki hobizoli, meg most is annak néz ki, szóval Ferrari GO GO GO!:DD

[Szerkesztve]

(#36) I_Am válasza kirkri (#31) üzenetére


I_Am
veterán

ÉS miért nincs itt a fórumon sem? Mikor Ő minden nap megtalálható itt?

Ha meglesz a válasz majd többet tudunk, addig viszont értelmetlen erről tanakodni (közben pedig ugy sározni valakit, hogy meg sem tudja védeni magát). Én eddig korrekt embernek ismertem meg Hobizolit.

És ráadásul totyikot is nyitni neki.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) kirkri válasza #16741888 (#35) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos nem mindenki diák ezen a fórumon. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#38) behappy válasza I_Am (#36) üzenetére


behappy
aktív tag

most ne rágodj már ezen ennyit, hogy felesleges volt a topicnyitás... elmondtad egyszer, oké, kész, meg lett érteve, de attól még pörögnek a HSZ-ek, nem? erről ennyit.

(#39) Digital válasza Santses (#4) üzenetére


Digital
addikt

Mondjuk úgy hogy nem SMS-t küldenék hanem felhívnám(élőszó),és gondolom nem egy hétig volt a kaptárban!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#40) behappy válasza kirkri (#37) üzenetére


behappy
aktív tag

másfél évig nem voltam diák és én sem lyukasztottam :DD

(#41) BobMaster válasza kirkri (#31) üzenetére


BobMaster
senior tag

jah, az expresszt lefelejtettem. Első az egyenlők között ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#42) #16741888 válasza kirkri (#37) üzenetére


#16741888
törölt tag

jah, az más, bocsi erre nem is gondoltam.:)

(#43) I_Am válasza behappy (#38) üzenetére


I_Am
veterán

De megint milyen felesleges hsz-ek pörögnek? ''Te lyukasztasz a BKV-n?'' satöbbi...:F

Így sok értelme van a dolognak.

Mondom azért kardoskodok, mert Én sem nézném utólag jó szemmel, ha valami miatt sároznának a hátam mögött mert tegyük fel nekem nagyobb gondom van és se kedvem se időm, esetleg lehetőségem tájékoztatni bárkit is.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#44) behappy válasza #16741888 (#42) üzenetére


behappy
aktív tag

mé nem alszó? holnap zéhá! :DDD

(#45) Loretto válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


Loretto
veterán

azóta sem látni.
BobMaster: biza én is inkább felmegyek pestre (pécsről)mert jobban szeretem én átvenni a dolgokat, ha lehet próba, mert utána nincs mit magyarázni.átvattad? ávetted. ment?ment. akkor miről kell beszélni?
persze ha a posta akkor igy +ugy , lehet keverni a huzat biztosítás ide vagy oda.
sajnos az ilyen események lassan arra fognak ösztönözni hogy 4 vagy 5 embertől veszek(akik +bízhatóak), kelljen bár többet fizetnem.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#46) BobMaster válasza behappy (#40) üzenetére


BobMaster
senior tag

és ez érdem, vagy szegénységi bizonyítvány? ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#47) kirkri válasza I_Am (#36) üzenetére


kirkri
addikt

''közben pedig ugy sározni valakit, hogy meg sem tudja védeni magát''
Én is felhívnám a figyelmedet, hogy legyél egy kicsit körültekintőbb. Lásd a 4-es hozzászólást!

21 éve a Prohardveren! ™

(#48) behappy válasza I_Am (#43) üzenetére


behappy
aktív tag

szvsz ha igaz amit mondott, akkor itt lesz nemsokára és tisztázódik minden... amugy én is felháborodtam volna topicnyito helyében és én sem hittem volna el amit irt smsben...

(#49) behappy válasza BobMaster (#46) üzenetére


behappy
aktív tag

jogos, ott a pont! :)

(#50) I_Am válasza behappy (#48) üzenetére


I_Am
veterán

Nyissunk szavazást is a Petition online-on neki...;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.