Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy szivességet, ha netán valaki tudna nekem benne segíteni.
Szeretnék iPhone-omra készítettni egy egyedi védőfóliát, aminek a háttere a következő mintáza lenni, mint ami a képen látható:
Kép-1 , Kép-2 , Kép-3

Szóval fekete alap, és piros ill. kék csíkok lennének függőlegesen. :B

Ha valaki ki tudna hozni belőle valamit, azt megköszönném. :B

Előre is köszönöm türelmeteket :R

► més que un club ◄

(#5252) BonFire válasza Enjoy (#5251) üzenetére


BonFire
veterán

Szia!

Mekkora méretben és milyen formában készüljön? Kerek? Szögletes? Vagy elég csak egy sima képre megcsinálni?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5253) Enjoy válasza BonFire (#5252) üzenetére


Enjoy
addikt

Szia!

Mondjuk egy 800x800-as png-ben elegenő.
Forma alatt nem tudom mire gondolsz :B
A lényeg, hogy függőleges csíkozású legyen arányosan.
Köszönöm a segítséget :R

► més que un club ◄

(#5254) BonFire válasza Enjoy (#5253) üzenetére


BonFire
veterán

Ez jó lesz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5255) Enjoy válasza BonFire (#5254) üzenetére


Enjoy
addikt

wow, köszönöm :R

► més que un club ◄

(#5256) Enjoy válasza BonFire (#5254) üzenetére


Enjoy
addikt

Jelenleg ilyen: Kép
De még dolgozgatok rajta holnap, aztán megrendelem :B

► més que un club ◄

(#5257) 8nemesis8 válasza Dexter68 (#5245) üzenetére


8nemesis8
veterán

Látom itt preferálod a Bibliát érdekelne, hogy vajon tudod e, hogy kb mennyi különbség van a cs4 legújabb és korábbi kiadás között?
Megérheti a 2-3ezer forintos többletet?
Ahol én akarom megvenni, ahova jár támogatás nekem könyvesbolt ott nincs Illés Gábor féle könyv sajnos.

(#5258) Dexter68 válasza 8nemesis8 (#5257) üzenetére


Dexter68
addikt

Bibliám az 5-öshöz van :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5259) ViZion válasza Cicero (#5238) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem PS-ben is bontsd "alkatrészeire" az alakot, így minden részre tudsz külön színátmenetet, vetett árnyékot adni. Persze mindent külön rétegen. Illetve mindíg dobj egy új réteget, és arra rakj árnyékot, újabbra a fényeket, újabbra másik árnyék...

Ecsetek...? Háát én nem igazán használok, csak a "sablont": csillag, fénycsillanás, ilyesmiket. Van aki nagy ecsetmágus, de nekem a munkámban nincs is rá szükség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5260) ViZion válasza 8nemesis8 (#5241) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Ha fotózol:
http://www.kiskapu.hu/index.php?BODY=BookInfo&OP=details&ID=71001&VISIT=1

Nekem ez van meg:
http://www.libri.hu/konyv/photoshop-cs2-1.html
ez is jó.

Vagy ezt nézd meg:
http://www.libri.hu/konyv/adobe-photoshop-cs4-tanfolyam-a-konyvben.html

A könyv 1 dolog, tutorialok tucatjai után lesz egész a történet szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5261) 8nemesis8 válasza ViZion (#5260) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a segítséget!
Nem fotózok, elsősorban csak alapokkal szeretnék megismerkedni és később designhoz kellene.
Amit 3.linken linkeltél, azt kérdeztem én is, mert azt szemeltem ki, esetleg van róla több tapasztalatod?

Linkeléshez, legközelebb használd a link gombot és akkor egyszerűbb lesz :)

(#5262) ViZion válasza 8nemesis8 (#5261) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nekem a fentebbi van meg, CS2-hez.
Szerintem ha pl. a tutorial.hu oldalon az alapokat átnézed, akkor lesz képed arról, hogy mire kellene jobban gyúrni, bemész egy Libri boltba, és belelapozol, h melyik a megfelelő stílusban, részletességben és árban Neked.

A tutorial.hu-n van egy lelkes mag, akik segítenek, de itt is kérdezhetsz. Nekem ez többet ér a könyvnél, de ugye nem vagyunk 1formák.

Ami biztos: a könyv tartalma véges, míg a neten a tutorialok száma a "kvázi végtelenhez" közelít...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5263) Cicero válasza Dexter68 (#5244) üzenetére


Cicero
őstag

Köszi, ezt megpróbálom!!! :Y

(#5264) mhorvat


mhorvat
senior tag

Miért lehet az, hogy a PhotoShop CS4-ben kevés a színárnyalat? Értem ezalatt azt, hogy, ha csinálok - példának okáért - egy fekete szürke színátmenetet, akkor sávos lesz a kép, nem egyenletes átmenetet kapok. Nyilván valami el van nyomva már alapból, mert más gép frissen telepített CS4-esénél is ugyanezt tapasztaltam. Beállítások:

- RGB Color, 8bits/channel
- Proof setup -> Working CMYK
- Proof colors: nincs pipa

:F

(#5265) Dexter68 válasza mhorvat (#5264) üzenetére


Dexter68
addikt

Attól függ, hogy mennyire szürke az a szürke és mekkora területen helyezkedik el.
Ha nincs kellő kontrasztkülönbség az induló- és a célszín között, ráadásul hosszú utat kell bejárjon, akkor a sávozódás természetes jelenség. Finom képzaj hozzáadásával lehet enyhíteni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5266) mhorvat válasza Dexter68 (#5265) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ok.

(#5267) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehet kikapcsolni hogy nagyításnál ne "rácsozódjon"?

(#5268) BonFire válasza mhorvat (#5264) üzenetére


BonFire
veterán

24 bit szín neked kevés? 16 777 216 árnyalat neked csíkos? Ha javasolhatom, vegyél egy rendes nyomtatót. A képernyőn nem hiszem, hogy csíkos.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5269) BonFire válasza ToBeY (#5267) üzenetére


BonFire
veterán

Venni kell egy ócska videokártyát, ami nem támogatja a GPU-t! :DDD Nem lesz rácsos. Igaz, roncsolásmentes nagyítás sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5270) mhorvat válasza BonFire (#5268) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez neked így szép, ahogy van? Mert nekem egy kicsit sok benne a "csík". Biztos nálam van a hiba. :U

(#5271) Horka1 válasza mhorvat (#5270) üzenetére


Horka1
tag

Én pl semmiféle csíkokat nem látok!

Egyébként jó kis kép ;)

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5272) Ndruu válasza Horka1 (#5271) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


Sávos (valószínűleg a JPEG tömörítés miatt)

Harrrr!!!!

(#5273) BonFire válasza mhorvat (#5270) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam be sem jön az idézett kép! Megnézni sem tudom. Nem muszáj 10Mpixeles méretben kirakni a képernyőre.

Szerkesztés:

Most bejött, de én semmilyen sávot nem látok rajta.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5274) BonFire válasza Ndruu (#5272) üzenetére


BonFire
veterán

A JPEG tömörítésre inkább a kockázódás jellemző. A sávozódás kimondottan az olyan képeknél fordul elő, ahol kevés a szín, pl a GIF-ek esetében. Gradientet tényleg nem szabad GIF-be csinálni, de ott csak 256 szín van, így érthető; míg mhorvat kimondottan 24 bites RGB-t emlegetett.

Abban még nem láttam ilyet. A 8 bites GIF-ben már igen. Azért említettem a nyomtatót, mert legtöbbször az a leggyengébb láncszem a folyamatban, nem szándékoztam bántani senkit, de tény.

Akit zavarnak a tömörítési zajok, az használjon PNG-t, az elég jó minőségű, vagy ha nagyon vájtszemű, akkor BMP-t. Ezenkívül még van egy rahedli formátum, amibe a PS képes konvertálni, nem pont a második legxarabbat (GIF után a JPEG) kell választani, ha már példálózik. Le kell renderelni egy BMP-t, PCX-et ugyanabból a munkából, és meglátjuk, csíkos-e a gradient.

És amennyiben egy mód van rá, munkánál a tömörített képeket mellőzni. Ne JPEG-ből induljunk ki, mert a végeredmény is ronda lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5275) mhorvat válasza BonFire (#5274) üzenetére


mhorvat
senior tag

De szépen félreértett itt mindenki. A linkelt kép egy hátteres oldalról lett leszedve, nem az én művem. A képet azért linkeltem, hogy megbizonyosodjak, nálam van-e a hiba. Ha Te tényleg nem látsz semmilyen csíkozódást (az égbolton sem), akkor talán a monitorommal van a gond? Te milyen monitoron nézed?

(#5276) Met


Met
nagyúr

Félig off

Corelben összeraktam egy speditőr naptár fejlécet. Az RGB képet át konvertáltam Corelben CMYK-ba majd mentettem egy Composite CMYK pdf-et.
Nos ezt kinyomta a nyomda és baromi fakóak a színek, kb mint a monitoron a CMYK kép.

Mit rontottam el? Mindig így csináltam és eddig nem volt vele gond, igaz ezzel a nyomdával még nem dolgoztunk ilyen szinten.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5277) BonFire válasza mhorvat (#5275) üzenetére


BonFire
veterán

Most, hogy mondod, mit kell nézni, én is látom! :P Amúgy egy nóném TFT monitoron nézem, de látszik. Viszont ez a háttér egy generált látványnak tűnik, és abból adódhatnak a hibák, hogy így renderelték a képet. Nem is úgy néz ki, mint amit PS-sel csináltak, inkább, mint valami 3D képalkotóval. Ott meg a szerzőn múlik, hogy milyen részletességgel renderel. Ha egy ócska lábbalhajtós géppel dolgozik, előfordulhat, hogy gyorsan szeretne végezni, ezért silányabb minőséget számoltat le.

Ez a gradient például Photoshop CS4-gyel készült 24 bit RGB-ben és nem csíkos. Még a színmintát is az általad bemutatott képről vettem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5278) BonFire válasza Met (#5276) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet, hogy nem neked kellett volna CMYK-ba konvertálni. Én bármit küldök nyomdába, RGB-ben küldöm (a PDF-et is), és rájuk hagyom a konvertálást, meg a színre bontást és nem szokott fakó lenni.

A második lehetőség, hogy a konvertálás és a színre bontás oké volt, csak maga a nyomtatás lett elbaxva. Kicsivel több víz és kicsivel kevesebb festék fakó nyomatot eredményez. Főleg, ha kis példányszámú a nyomat, pl 10 vagy 100 ív, nem fognak még 200 ív papírt azért kidobni makulatúrának, hogy rendesen beállítsák a színeket. Tudom, hogy nem elegáns dolog, de így van.

Én nyomtattam anno 2 színes fociplakátot 100-200 példányban, és igencsak nehéz volt beállítani 10-20 íven a rendes festékezést. Többet meg nem lehetett rászánni. Így volt közte fakó is, meg túlfestett is. De az csak fociplakát volt, így nem számított annyira a minőség. Egy brosúránál természetesen az ilyesmi nem engedhető meg.

Az ilyen kis példányszámú, de jó minőségű nyomathoz éppen ezért nem érdemes offszet (sík)nyomtatást használni, hanem mondjuk mélynyomó gépeket. Igaz, ebből igen kevés van, és igen drága mulatság. De minőség.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5279) Met válasza BonFire (#5278) üzenetére


Met
nagyúr

Jó, csak a legtöbb nyomda CMYK-ba kéri, mást nem fogad el és ha szar akkor felteszi a kezét, hogy ezt kapta. Amivel egyet is értek és meg is értek de ha szar a végeredmény az első után akkor én megkérdezem, hogy tényleg így akarják e.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5280) Horka1 válasza Ndruu (#5272) üzenetére


Horka1
tag

Ezen látszik! Az másikon nem látszik nálam!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5281) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Adott egy, a [képen] látható téglalap. Rectangular tool-lal behúzom a kívánt mértéket, majd azt mondom, hogy feather, azaz kerekítse le a sarkokat. CTRL+I, mert azt akarok, hogy a képen látható két alsó sarkot le tudjam törölni, ezáltal hozva létre alul kerek sarkú téglalapot. Ha deletet nyomok, akkor nem élesen átszínezi a két sakor, hanem körülette x méreti sugárral, azaz átmenetesen, de én azt akarom, hogy élesen vágja le. Rem érthető voltam. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5282) BonFire válasza Agostino (#5281) üzenetére


BonFire
veterán

Mer' azt nem úgy kell csinálni. Döntsd el, mit akarsz! A Rectangle (téglalap) eszköz vektoros eszköz, a Feather pedig pixeles manipuláció. Ha kerekített sarkú téglalapot szeretnél, akkor a Rounded Rectangle (lekerekített téglalap) eszközt kell használnod vektorosan. Ha pixeles eszközzel szeretnéd létrehozni, akkor a Rectangular Marquee (szögletes kijelölő) eszköz kell neked, majd a Select (kijelölés) menüben a Modify->Smooth menüpontra. Ott megadod, mennyivel "puhítsa". Le fogja kerekíteni a kijelölés sarkát; látni fogod, hogy jó-e, még mielőtt kitöltöd.

Szvsz a Feathert el kellene már felejteni 2009-ben a CS4-ben. Nincs rá szükség, a CS4-ben főleg nem, amikor rugalmasan kezelhető a Maszkok panelen a dolog. Előre meg megadni a Feather értékét olyan, mint vaksötétben beugrani egy medencébe, amiben nem is tudjuk, hogy van-e víz. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5283) Agostino válasza BonFire (#5282) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ezt a smooth-ot kerestem, kösz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5284) BonFire válasza Met (#5279) üzenetére


BonFire
veterán

Pont most írt a nyomdai dolgokkal kapcsolatosan valaki a tutorial.hu-ra egy rövidebb posztot, hogy mik az elvárások a megrendelőtől. Link

Bevallom, nekem túl szakmai száraz szöveg, a megrendelők többsége nem tud ezekkel az elvárásokkal mit kezdeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5285) mhorvat válasza BonFire (#5277) üzenetére


mhorvat
senior tag

Na, akkor egy érdekes (vagy nem érdekes) dolog. Ugyanazokat a színeket használva, mint a Te képeden, csak függőlegesen húzva a gradientet ezt kapjuk. Ez nekem minimálisan, de csíkos. Viszont a Te képed, megnyitva PS-ba is, nem az. :F

Másik példa pedig, ez a szürke-fekete átmenet. Ez is elég csíkos nálam.

(#5286) BonFire válasza mhorvat (#5285) üzenetére


BonFire
veterán

Nem a böngésződ hülyéskedik, vagy ilyesmi? Én nem látok csíkokat rajta. Sőt, ahogy mondod, PS-ben megnyitva te sem. Tehát megnyugodhatsz: nem a PS CS4 tehet az effektusról. Valami más van ott.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5287) Agostino válasza mhorvat (#5285) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Én sem látok csíkokat, jó az átmenet. Nézz egy drivert vagy kalibráld be a monitorod.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5288) mhorvat


mhorvat
senior tag

Csak akkor látom, ha nagyon figyelek rá (PS-ben és bárhol máshol megnyitva). A szürke átmenetnél, ha jobban megnézitek, a kicsit hirtelen ugrás még csak leghalványabb jelét sem látjátok?

(#5289) BonFire válasza mhorvat (#5288) üzenetére


BonFire
veterán

Szvsz attól van, hogy még éjjel háromnegyed háromkor is ezt bámulod! :DDD

Pihentesd egy kicsit a pislogódat! :K

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5290) mhorvat válasza BonFire (#5289) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ne vicceljük el, komolyan kérdeztem, hogy ha a szürke átmenetben kis csíkozódást keresel, még akkor sem látod halvány jelét sem? :))

(#5291) BonFire válasza mhorvat (#5290) üzenetére


BonFire
veterán

Komolyan mondom, hogy nem látom! Becsületszavamra!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5292) Dexter68 válasza mhorvat (#5290) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem is meg kéne nézni a monitorod illetve a drivert. Kalibrálj/kalibráltass.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5293) Agostino válasza mhorvat (#5290) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ezt most a munkahelyi gépemről írom, ami nem egy világbajnok. CRT monitor, valami ősrégi nVidia, és teljesen jó a kép, nincs átmenet.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5294) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Van 3 képem, és ezeket úgy szeretném egymásra illeszteni hogy egy-egy R-G-B színt egy-egy kép alkosson. Ezután jpg-be szeretném lementeni.

Előre is köszönöm!
Yush

(#5295) mhorvat


mhorvat
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :B

(#5296) Horka1 válasza Yushchenko (#5294) üzenetére


Horka1
tag

Mit akarsz tulajdonképpen?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5297) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Ez egy iskolai feladat. Van 3 fekete-fehér képem, és úgy kell összeillesztenem őket, hogy az egyik R a másik G a harmadik B legyen.

(#5298) Horka1 válasza Yushchenko (#5297) üzenetére


Horka1
tag

Red = vörös ?
Green = Zöld?
Blue = Kék?

Tehát egy színhármasságot kell csinálnod?

Fekete-fehérből nem lesz RGB! Vagy nem tudok valamit!

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5299) Agostino válasza Yushchenko (#5297) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Akkor egyesével beszínezgeted őket, pl a CTRL+U segítségével, de ezer más módon is lehet. Ha egymásra is akarod rakni őket, akkor beállítod az átlátszóságot például.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5300) ViZion válasza mhorvat (#5264) üzenetére


ViZion
félisten

sRGB -re állítsad, nem kell working CMYK...
Ha kevésnek találod akkkor ott a 16 bit mód is...
Illetve a képed méretét (pixelben) növeld meg, kis képnél vannak sávok, hiszen pl. 500 árnyalatot 300 pixel szélességben nem tud megjeleníteni szépen.
Felbontás legyen 300 ppi nyomtatáshoz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.