Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) ToBeY válasza sonar (#4450) üzenetére


ToBeY
nagyúr

windows menü ott pipa a history mellé aztán helyezd el ahová tetszik.

(#4452) delta9 válasza Met (#4448) üzenetére


delta9
senior tag

Az nem lehetséges, hogy amikor megnyitod a képet és dolgozol vele, addig AdobeRGB színtérben van, a save for web meg átkonvertálja sRGB-re vagy untagged RGB-re?

(#4453) Met válasza delta9 (#4452) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hol tudom megnézni, hogy mivé konvertálja át?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4454) delta9 válasza Met (#4453) üzenetére


delta9
senior tag

Azt próbáltam ki, hogy egy AdobeRGB fotót elmentettem save for webbel, és ott a jpegnél vagy elmenti vele az ICC profilt vagy nem, ez a két lehetőség van. Ha nem menti el, akkor simán nincs, ha pedig elmenti, akkor sRGB-be menti. Ha te mondjuk nem ebben dolgozol, akkor az okozhat ilyen színeltérést. Ha eleve is sRGB-ben vagy profil nélkül dolgozol, akkor viszont nem ez a gond. De nálam, az AdobeRGB képpel már az előnézeti képen is látszik a színkülönbség save for webnél, ha arra a nézetre váltok, ahol egymás mellett mutatja az eredeti képet és a végeredményt.

(#4455) Met válasza delta9 (#4454) üzenetére


Met
nagyúr

Ha átrakom a Color Settingsben a Working Space-szt sRGB-re akkor minden kap egy sárgás árnyalatot és a fehér az nem fehér. De Save for Web-nél jók lesznek a színek. Hogy van ez? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4456) delta9 válasza Met (#4455) üzenetére


delta9
senior tag

Ha van kalibrált és betöltött ICC profilja a monitorodnak, akkor a PS-ben, ha a View->Proof Setup Monitor RGB-re van állítva, és ugyanitt a Proof Color menüpontot bepipálod, akkor a PS-ben és egy képnézegetőben egyformának kellene lennie a színeknek, ha a kép sRGB-ben van.

(#4457) anatre001


anatre001
tag

Hali. Nemtudnátok megmondani, hogy hol találok photoshopba (cs2) olyat, hogy sorkizárt? Mert én nem találom sehol :\

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#4458) delta9 válasza anatre001 (#4457) üzenetére


delta9
senior tag

Window->Paragraph

(#4459) anatre001 válasza delta9 (#4458) üzenetére


anatre001
tag

köszi :)

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#4460) ToBeY válasza delta9 (#4456) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha Proof Color bekapcsolom tök más színű lesz a kép fakóbb talán.Vagy az eredeti kép túl erős a kontraszt

[ Szerkesztve ]

(#4461) Met válasza delta9 (#4456) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, ez volt a baj :)
Csak éppen elfelejti a beállítást (Proof Color előtt pipa) miután kikapcsolom a PS-t

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4462) delta9 válasza ToBeY (#4460) üzenetére


delta9
senior tag

Elengedhetetlen feltétele, hogy legyen egy kalibrált ICC profilod, amit az oprendszer induláskor betölt, és hogy be legyen állítva a PS-ben is a color management, és akkor működnie kell úgy, ahogy leírtam

[ Szerkesztve ]

(#4463) ToBeY válasza delta9 (#4462) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A monitorom-hoz a drivert feltettem de még is más lesz a színe ha megnyomom PS-ben a Proof Colort.Világosabb lesz kevésbé kontrasztos.Viszont képnézegetőbe is a kontrasztosabb képet mutatja

[ Szerkesztve ]

(#4464) Sk8erPeter válasza delta9 (#4462) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ilyesmire gondolsz? Mármint ezért elengedhetetlen, hogy legyen sRGB profil beállítva, hogy ez a jelenség ne legyen?

Sk8erPeter

(#4465) delta9 válasza Sk8erPeter (#4464) üzenetére


delta9
senior tag

Igen, a lényege ott van, a dolgot az bonyolítja csak, hogy ahány monitoron néznéd ugyanazt a képet, annyi féle tónusban látnád. Igazából csak akkor lenne mindenkinél ugyanaz, ha mindegyik monitor színkalibrált volna, és akkor pl. ugyanaz a tónusú piros nem lenne világosabb vagy sötétebb egy másik monitoron. Az sRGB konkréten akkor jó, ha webre dolgozol vagy képet küldesz cimborának, mert akkor nagyjából ugyanazt látjátok, a böngészők tudtommal nem foglalkoznak színmenedzsmenttel, mindent sRGB-ben jelenítenek meg. Az Adobe RGB bizonyos színek felé "tágabb" színtartomány, fotóknál lényeges lehet ez a különbség (jellemzően cyan, zöld, magenta, narancs és citromsárga színek irányába, így pl egy naplementés fotónál nagy előny).
De az AdobeRGB-nek meg csak akkor van értelme, ha olyan alkalmazással nézed, ami támogat színprofilokat.

(#4466) Sk8erPeter válasza delta9 (#4465) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, köszönöm. :R
De akkor végül is érdemes ezt a beállítást (vagyis az sRGB profil kiválasztását) ténylegesen aktivizálni már a monitordriver beállítási lehetőségeinél (tehát nem csak a Photoshopban)? :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4467) delta9 válasza Sk8erPeter (#4466) üzenetére


delta9
senior tag

Hogy érdemes-e, azt neked kellene eldöntened. Ha elsősorban webre raksz fel, weben keresztül osztasz meg képeket vagy küldözgeted, mások meg egyszerű, akár windowsos képnezegetővel nézik, akkor igen, érdemes lehet. Csak akkor ne felejtsd el, hogy sRGB színprofilban dolgozz PS-ben, és mentéskor jelöld be, hogy mentse hozzá az ICC profilt is. De még így sem tudod kontrollálni, hogy másnál is pontosan ugyanolyan színű legyen, csak megközelítőleg. (Ha belegondolsz, az is elég, ha a saját monitorodon elállítod a fényerőt vagy a kontrasztot, máris másképp látod a képet, mint előtte, pedig magához a képhez hozzá sem nyúltál...)

(#4468) delta9 válasza ToBeY (#4463) üzenetére


delta9
senior tag

Nem a driver a lényeges, hanem a színprofil. És a Proof Setupot Monitor RGB-re kell állítani. Legalábbis ebben a konkrét sRGB-s esetben.

[ Szerkesztve ]

(#4469) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

A problémám a következő ha növelem a a z ecset nagyságát egy bizonyos méret után nem látszik a teljes kör csak a fele, negyede és végül csak egy kis vonal.Ez normális cs4-ben vagy elnyomogattam valamit?Trial verzió semmi crack.

(#4470) tibi72 válasza anri-ur (#4469) üzenetére


tibi72
aktív tag

Szia!
Én is jártam igy! Ugyanez a jelenségem volt! Gondolom NVIDIE-videokártyád van?! És gondolom felfrissiteted a legujabb verziora!! Hát ne tedd tedd fel azt ammit a videokártyával kaptál azzal probáld meg!,Nekem aval tökéletesen müködik! Álitolag a legg frissebb verzio hibás!!

(#4471) anri-ur válasza tibi72 (#4470) üzenetére


anri-ur
tag

Leadtek 7300GT kártyám van gyári oldalról letöltött 94.24 driver-el. :F

(#4472) tibi72 válasza anri-ur (#4471) üzenetére


tibi72
aktív tag

Én is a gyári oldalrol szettem le a legg frisebb verziot és avval nem volt jo! 94.24 d. ez lene a leg ujabb ? Probálj meg egy régebbi driver-t.vagy ammit kaptál a video kártyával ammi driver lemezen van. Azért is mert azt biztos hogy az hozá van kariblálva.Meg a másik ha cs4 akkarsz futatni legalább 512Mb kártyád legyen! Érdemes megnézni a tesztelt és támogatott videokarik listáját.[link]

(#4473) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Lehet, hogy alap dolog, de olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e valaminek a színét color picker-rel úgy módosítani, hogy azonnal látom a változást. Vagyis color pickerben ahogy változtatom a kurzorral a színeket, úgy változik az adott elemen is a szín.
Sokszor kellett volna már, pl betükre alkalmazni, hogy jól passzoljon a háttérhez, úgy hogy folyamatosan változtatom a színét.
Nem olyan eszközökre gondolok, mint pl. hue and saturation, replace color, vagy curves stb., hanem color pickerrel akarom csinálni...

(#4474) delta9 válasza CarrGomm (#4473) üzenetére


delta9
senior tag

Hiába akarod azzal csinálni, ha azt nem arra találták ki.
Miután beírtad a szöveget, okézd le (tehát ne legyél szövegbeviteli módban), legyen aktív a szöveg réteged, legyen aktív a type tool, és a fenti vízszintes menüsoron kattints a szövegszínt jelölő téglalapra, ekkor felugrik a select text color ablak, az valós időben mutatja, ha változtatod a színt.

Mod: Egyébként, ha a select text color ablak felugrott, akkor át tudsz váltani color pickerre és tudod használni, rögtön mutatja is a szín összetételét.

[ Szerkesztve ]

(#4475) delta9 válasza delta9 (#4474) üzenetére


delta9
senior tag

Lejárt az időm... viszont ez így csak szövegre alkalmazható. Ha már raszterizálod, akkor már nem.

(#4476) CarrGomm válasza delta9 (#4474) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Na ez az, erre gondoltam. Azt hittem értetlenül fogalmaztam :D .
Na és ugyanilyen eszköz nem szövegre, hanem bármi másra nincsen? Csak a replace color, vagy hue & saturation colorize opció és társai?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#4477) Gave válasza CarrGomm (#4476) üzenetére


Gave
addikt

Retegre jobbklikk, blending opt.: Color Overlay (szinatfedes) itt tudsz kiserletezni. Alakzatok szinet pedig a reteg menuben megjeleno box-ra kattintva tudod valtoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#4478) CarrGomm válasza Gave (#4477) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

OK! thx, thx, thx ! :))

[ Szerkesztve ]

(#4479) anri-ur válasza tibi72 (#4472) üzenetére


anri-ur
tag

Azt hiszem akkor csak addig nyújtózkodom amíg a takaróm ér :) .

Köszi.

(#4480) roonin


roonin
tag

Tudnátok segíteni hogy kellene használni border brusht. Letöltöttem a brusht és képet szeretnék keretezni vele. Van erre valami egyszerű eljárás? Tutorialt nem igen találok a témára.

(#4481) Des1gnR válasza roonin (#4480) üzenetére


Des1gnR
őstag

Betöltöd a brush-t beállítod a méretet a képhez és már keretezhetsz is! :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4482) roonin válasza Des1gnR (#4481) üzenetére


roonin
tag

Ja-ja ha simán csak egy keret lenne akkor tulajdonképp valahogy így képzelném. Amit szeretnék, az mondjuk ezen brush-al egy képet körbe keretezni. Lehet Illustrator a megoldás ott tudom, hogy megy a keretezés, de gondoltam ha van ilyen brush, akkor photoshopban is lehetne...

(#4483) Des1gnR válasza roonin (#4482) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezzel a brushal úgy kereteznék, hogy 4 layer-re raknám rá és a megfelelő módon tükrözném/forgatnám :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4484) ToBeY válasza roonin (#4482) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Miért nem jó az a keretezési módszer,amit a digiretus leír vagy 5féle képpen? :U

(#4485) roonin válasza Des1gnR (#4483) üzenetére


roonin
tag

Aha hát ha nincs más marad a manuális rajzolgatás, illesztés, forgatás és azért köszi, hogy írtál.

(#4486) Pékmester


Pékmester
tag

sziasztok!

4 giga ram van a gépemben, ebből persze a vista (x86) csak 3 gigát lát, de ezzel már megbarátkoztam :)
ami viszont bosszant, hogy a ps cs4 is csak 1686 MB-t lát. hogyan tudnék neki többet engedélyezni?

köszi!

(#4487) Sikoly85 válasza anri-ur (#4469) üzenetére


Sikoly85
csendes tag

Az nem videkártya driver hiba, mert ilyen nálam is volt. A ps-t frissisd és megoldodik a porbléma. Bár a trial verziknál nem tudom hogy van ez a frissités dolog.

(#4488) delta9 válasza roonin (#4485) üzenetére


delta9
senior tag

Brush-sal úgy lehet keretezni, hogy beállítod a brush toolnál a brush méretét, színét, átlátszóságát stb., majd behúzgálod a keretnek a segédvonalakat, hogy egyforma margók legyenek, majd a rectange tool-lal megrajzolod a keretet, jobb gombos menüből kiválasztod, hogy stroke path...

(#4489) delta9 válasza Pékmester (#4486) üzenetére


delta9
senior tag

64 bites oprendszerek támogatnak több memóriát is. De csak Vista 64 biten van a PS CS4-ben 64 bites támogatás. A PS memóriahasználatát az Edit->Preferences->Performance-nál tudod állítani (Let Photoshop use ... MB), de nem érdemes nagyon magasra állítani, mert azt a rendszer és a többi futó alkalmazás kárára teszi. (Részemről azt mondom, hogy 3 gigának kicsivel több mint a fele elég lehet átlagos felhasználás mellett.)

(#4490) Pékmester válasza delta9 (#4489) üzenetére


Pékmester
tag

szia!
köszi a választ, én ezt értem is, de..
a Performancenál at állítja a PS, hogy 1600 valahány MB memóráit lát.
az én kérdésem az lenne, hogy miért csak ennyit? miért nem lát legalább annyit mint a vista?

(#4491) delta9 válasza Pékmester (#4490) üzenetére


delta9
senior tag

Ha jól emlékszem, az XP maximalizálja, hogy mennyi memóriát hasznnálhat maximum egy futó alkalmazás. A boot.ini-t kell módosítani a korlátozás módosításáért. Sztem az XP-s topikban kellene keresgélni ezzel kapcsolatban. Vistánál nem tudom ez hogy van.

(#4492) tibi72 válasza Sikoly85 (#4487) üzenetére


tibi72
aktív tag

Én frissitetem de nem oldota meg a problémámat! :))

(#4493) ádyz


ádyz
addikt

Udv.

Azt hogyan tudnam megoldani, hogy egy alapbol zajos kepet zajtalanitok?

Probaltam a reduce noise-al, de akkor olyan fantasy stilusu lesz a kep. (ergo a reszletek eltunnek.)

Van erre mas megoldas? :F

(#4494) Ndruu válasza ádyz (#4493) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Neat Image vagy Noise Ninja, de egyik sem ingyenes.
Ha nagyon csúnyán zajos, akkor egy ilyen plugin néha csodákat tud tenni. Ha kevésbé zajos és van időnk is, akkor van egy pepecsebb módszer.

Itt van például egy virágos kép.

Alul az eredeti, felül a Reduce Noise filterrel.

Tovább dolgozva a képen:

Ehhez az kell, hogy megduplázod az alap réteget (Duplicate Layer), rádobsz egy Reduce Noise-t, kivágod az új rétegből azokat a részeket, amiket meg szeretnél őrizni eredeti "minőségben" (amik információt hordoznak és nem a zaj részei). A kivágáshoz ki kell jelölni a részeket, ami egy egyszerű Lasso tool-lal megtehető. Nagyjából a határvonalak mentén kell vágni.
Ha kész a kivágás, akkor az elkészült rétegre ráeresztünk egy Gaussian Blur-t. 1 vagy két pixel a beállításokhoz elég és kész is.

Harrrr!!!!

(#4495) ádyz válasza Ndruu (#4494) üzenetére


ádyz
addikt

Es ha az egesz kep zajos (nagyon) es azt akarom zajtalanitani?
Akkor ne vagjam ki, csak egy gaussian blur-t ra?

(#4496) Ndruu válasza ádyz (#4495) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha nem vágod ki, akkor mindent elmos a Blur.
Próbáld meg Smart Blur-rel, nagyjából ugyanazt az eredményt adja, mint egy erősebb zajszűrés.

Harrrr!!!!

(#4497) ádyz válasza Ndruu (#4496) üzenetére


ádyz
addikt

Igazad volt, smart blur-al is meg lehet oldani.

Koszonom szepen. :R

(#4498) Dexter68 válasza ádyz (#4495) üzenetére


Dexter68
addikt

átváltod LAB színmódba, az A és a B csatornán erős Gaussian blurt alkalmazol, a Lightnessen meg csak annyit, amennyi feltétlenül szükséges.
Vagy használod a Noise ninját vagy a Neatimage-t.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4499) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Nem tudjátok, hogyan hol találom meg azt, hogy mekkora méretű képpel dolgozom?
Illetve ha kijelölök vmit rectangularral akkor annak mekkora a mérete?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4500) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Szívességből egyik ismerősömnek a blogjához készítek egy fejlécet. Nagyjából meg vagyok vele, de vmi még hiányzik a képből jelenleg olyan steril.
Adjatok tanácsot, hogy mit csináljak vele.
kép :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.