Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Met válasza Pityke78 (#10000) üzenetére


Met
nagyúr

Így jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10002) Pityke78 válasza Met (#10001) üzenetére


Pityke78
őstag

Elvileg okay, mindjárt összedolgozom!

Ezer hála!!!! :)

(#10003) BonFire válasza Met (#9999) üzenetére


BonFire
veterán

Meg volt valami gyűjtőoldal, ahová az el nem kelt logókat hajították ki, és meg lehet onnan vásárolni őket, de már nem tudom, hogy mi volt az.

A logótervezésnek elsősorban elméleti követelményei vannak. Emellett természetes, hogy valaki tudja kezelni a grafikai programokat, mert az már nincs benne a receptben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10004) ViZion válasza BonFire (#9998) üzenetére


ViZion
félisten

Ideűlis esetben így megy talán... De van az a megrendelő típus, aki jobban tudja.
Ma 84 kb-os .jpg netes képeslapot kellett fotópapírra nyomtatni, A4 méretben.
Mondtam, h nem lesz jó. Zajos, szemcsés lett, a szöveg vékony, calligraphic típus, kvázi olvashatatlan lett. Megrendelőnek tetszett. viszi keretezni. Ő azt látja, amit akar. Csak ne mondja, hogy én nyomtattam ki...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10005) BonFire válasza ViZion (#10004) üzenetére


BonFire
veterán

Te vagy a hibás, mér nem görbézted neki le szépen! :DDD

Szerk: Közben látom, megszületett a tízezredik hsz is a topicban. Hepi bordély! :C

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10006) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Boldog születésnapot, topik! :DD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10007) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Photoshopban hol találok olyat eszközt, ami több fényképből csinál egy tökéleteset?

[ Szerkesztve ]

(#10008) Met válasza ToBeY (#10007) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy mi?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10009) ToBeY válasza Met (#10008) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Auto algin layer-t kerestem.Tudtam hogy nem a CSI-ban láttam ilyet :N .Persze utánna kell még maszkolgatni,de ez kerestem :D

[ Szerkesztve ]

(#10010) Wyll válasza Pityke78 (#10002) üzenetére


Wyll
őstag

Ez amúgy Ajka címere. Itt van a wikipédián még jóval nagyobban is. Onnan tudom, hogy ott lakom :B

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10011) Peter M válasza ToBeY (#10009) üzenetére


Peter M
tag

Neked a File -> Automate -> Photomerge és ott egész szép eredményt el lehet érni.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#10012) ToBeY válasza Peter M (#10011) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehetséges,majd kipróbálom azt is.thx :D
Mondjuk azt nem tudom,hogy miben másabb mint a auto algin layer kb hasonló választó panel jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#10013) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valaki használja a Photoshop új funkcióját, ezt a Mini Bridge-t?

Nekem egyfolytában tölt, nem tudok semmit böngészni vele :( Nem tudom, mi a francért nem működik.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10014) andorra válasza Inv1sus (#10013) üzenetére


andorra
őstag

Semmi előnyét nem tapasztaltam, ezért nem is használom.

(#10015) BonFire válasza Inv1sus (#10013) üzenetére


BonFire
veterán

A Bridge-et én soha nem használom, nem szeretem, Nagy, nehézkes, lassan áll fel, sok memóriát lefoglal, és nem tud a tálcára csukódni kicsiben és háttérben csendesen futni. Iparosoknak való, akik a munkahelyen napi 8 órát Photoshopolnak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10016) Fire/SOUL/CD válasza Inv1sus (#10013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először az Adobe Bridge-t indítsd el, az működik?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10017) Inv1sus válasza Fire/SOUL/CD (#10016) üzenetére


Inv1sus
addikt

Úgy is kipróbáltam, de nem megy. Lehet a tűzfalam blokkolja, ott is állítgattam, de nem jött össze. Mind1, elvagyok nélküle is, csak ki szerettem volna próbálni, ha már újdonságról van szó :). Hely lett volna neki.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10018) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#10015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez jó... Nem tudom, mekkora konfiggal dolgozol, de Nálam gyorsan áll fel, nem foglal sok memóriát, le tud csukódni a tálcára és tud a háttérben futni. A "nagy" jelzővel nem tudtam mit kezdeni, nem tudom mire érted/gondolsz...

Inv1sus
Hmm, esetleg indíts egy update-et, talán frissül és az segít...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10019) BonFire válasza Fire/SOUL/CD (#10018) üzenetére


BonFire
veterán

Hát nem egy mai darab, az bizonyos, de egy Pentium 4-es, 3 GHz-es proci számolgat, meg van benne 2 Giga DDR2-es RAM. Ebbe az alaplapba újabb már nem passzol, ahogyan modern VGA-k sem, max PCI. Igazából rendkívül erőforrás igényes programok is elfutnak rajta, mint pl a Cakewalk Sonar, vagy az After Effects. Jó, mondjuk ezekhez nem lehet elég erős konfigot építeni, de lehet velük dolgozni.

Aztán játszani meg nem szoktam, a Windows sakkprogramja engem tökéletesen kielégít. Úgyhogy jó kis gép ez. Pont tegnap jártam a szervizben, és láttam, hogy mások miféle roncshalmazokkal dolgoznak. Ez a konfig 8 évvel ezelőtt a csúcs volt, és most nem gyártanak ilyen gyors procikat. Max 2,2, 2,6-osokat. Persze a DDR3-as memóriák gyorsabbak, főleg 64 biten ha van belőle 8 Giga.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10020) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Az találtam ki, hogy mostantól lehet minden grafikába, amit webre csinálok, elmentek szerzői jogokkal kapcsolatos infókat. Ki tudhatja... :) Bridge erre minimum jó, mert ott csoportosan meglehet ezt csinálni.

Tesztelésképpen, csak kíváncsiságból 1x1 képpontos png fájlnál ilyen eredmények születtek:

Eredeti:
124 bájt

Copyright:
1,76 KB (1,811 bájt)

Ha sprite-tal dolgozik az ember, akkor megéri esetleg beleimplementálni, de ha viszont apró képekkel. 20 kis kép esetén az már 32,9 KB többlet. Lehet nem ér annyit a dolog. :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10021) Fire/SOUL/CD válasza BonFire (#10019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát igen, azon a konfigon lehetnek ilyen tünetek (bár, hogy miért nem megy az elrejtés (hide) a Bridge-ben nálad, azt nem tudom). Nálam az adatlapomon szereplő konfigra van telepítve, az SSD és sokat lök a dolgon, illetve én a komplett webfejlesztő csomagot használom, egyáltalán nem ritka, amikor 4-5 adobe app fut egyszerre, tipikusan akkor, amikor az egész weboldalt én készítem. Ehhez pedig kell "némi" erőforrás...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10022) BonFire válasza Fire/SOUL/CD (#10021) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem általában mindig fut egy zenei host, ha éppen kedvem támadna felkapni a gitáromat, és kicsit nyúzni, no és annak aztán tényleg kellenek az erőforrások. :K

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10023) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Line tool-al húzott vízszintes vonalat hogy tudom elforgatni egyenlő közökkel úgy hogy körbe érjen?

[ Szerkesztve ]

(#10024) BonFire válasza ToBeY (#10023) üzenetére


BonFire
veterán

Olyanokat kérdezel, amit még soha senki nem próbált. :DD Szerintem számológép+pepecselés marad, az Illustrator tud ilyet, de a Ps nem. Legalábbis még soha nem futottam össze ilyen tutoriallal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10025) ToBeY válasza BonFire (#10024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jah igazad van illustrator kell hozzá. :D A tutorial így kezdődik.
will start our image in Adobe Illustrator. )

(#10026) BonFire válasza ToBeY (#10025) üzenetére


BonFire
veterán

:DDD Én is jártam már úgy, hogy félig megcsináltam egy tutorialt Ps-ben (nagy kínlódások árán), mire rájöttem, hogy ez tuképpen Illustrator tutorial. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10027) ToBeY válasza BonFire (#10026) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is elkezdtem PS-ben de mikor már vagy 20 line tool layerem volt megálltam:D De biztos elkészíthető PS-ben is,csak nehezebben
Amúgy ezzel a tutorial-al próbálkoztam [link]

[ Szerkesztve ]

(#10028) ViZion válasza ToBeY (#10023) üzenetére


ViZion
félisten

Megcsinálod a forgatást ctrl+T-vel, utána a ctrl+shift+T az utolsót ismétli, ha alt-ot is hozzányomod, akkor duplikál és ismétel...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10029) BonFire válasza ToBeY (#10027) üzenetére


BonFire
veterán

És még a címe is megtévesztő, hiába kezdi azzal, hogy Illustratorban kezdjük és Photoshopban fejezzük be.

Végül is nem lehetetlen Ps-ben megcsinálni (ahogy ViZion is írja), de eléggé babra munka, míg Illustratorban van rá konkrét eszköz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10030) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!
Full amatőrként kérdezem, le tudná vki lépésről-lépésre írni ,hogy miként tudnám azt megcsinálni, hogy egy adott képen minden fekete legyen, csak egy kiválasztott objektum legyen színes.
Odáig eljutottam ,hogy deszaturálom vagy fekete -fehérbe konvertálom, de aztán ennyi.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10031) Fire/SOUL/CD válasza S e t h (#10030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy képet dobj róla, hogy lássuk a képet, illetve mit is nevezel objektumnak.
Így látatlanba meg annyit tudok mondani, hogy körbejelölöd az objektumot(hogy ezt milyen eszközzel lenne legcélszerűbb, azt látatlanba nem tudhatom), törlöd, fillezed fehérre, inverz kiválasztás, törlöd, fillezed feketére.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10032) ToBeY válasza S e t h (#10030) üzenetére


ToBeY
nagyúr

kijelöld amit színesen akarsz hagyni (guick selection tool) aztán select/inverse majd image/adjusments/desaturate

(#10033) S e t h válasza Fire/SOUL/CD (#10031) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezen a képen akartam gyakorolni ,hogy elsajátítsam, de nem tudom ,hogy a kutya szőrzetét miképpen lehet úgy pontosan körüljelölni ,hogy utána csak az legyen színes, de a környezet fekete -fehér maradjon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10034) ToBeY válasza S e t h (#10033) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valami egyszerűbbel kéne kezdened mint a szőrös dolgok kijelölése :K

(#10035) S e t h


S e t h
nagyúr

Ajjaj, ezt nem így akartam.

Oké Tobey, ez is igaz. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10036) ViZion válasza S e t h (#10033) üzenetére


ViZion
félisten

Elsősorban a kijelöléseket tanuld meg, több módja van, mindet ismerni és használni kell, akár egy képen is!
A színek variálásának is több módja van. A fentiek is jók, de én korrekciós réteget húznék fölé, ami deszaturálja és azon maszkolnám ki a színesnek maradó részeket.
Amikor csak lehet kerülni kell a sok felesleges plusz réteget, és törekedni kell lehetőleg a non-destruktív módszereket használni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10037) Fire/SOUL/CD válasza S e t h (#10033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát féltem, hogy valami ilyen kép lesz, mondjuk ezt le is írhattad volna, hogy zöld mezőn egy szőrösebb fajtájú eb, bár végül is az eb is egy objektum. :DDD

Én is csak azt tudom javasolni, hogy azért ennél egyszerűbb "objektumokkal indíts" , mert ez még hozzáértő/tapasztalt versenyzőknek is eltart egy "kis" ideig, ha profi munkát akarnak végezni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10038) BonFire válasza S e t h (#10033) üzenetére


BonFire
veterán

Na, most kíváncsiságból bevetettem a Lasszó+Refine Edge kombót, és legnagyobb csodálatomra, viszonylag tökéletesen teljesített, pedig nem volt könnyű dolga, mert a szőrszálak közé keveredtek a fűszálak és a kerítésdrót is. Ennek ellenére így sikerült:

: : : KÉP : : : (ilyen nagy képet inkább linkeljünk a fórumba, ne illesszük be direktbe)

Ha érdekel az eredeti PSD fájl, azt is feltölthetem, bár sok néznivaló nincs rajta (maximum a maszk tökéletessége), és 23 MB. Szóval lehet ezt is csak kérésre.

Ez most egy éles teszt volt, mert eddig nekem mindig becsődölt a Refine Edge szűrő, de úgy látszik, hogy nagy felbontású és jó minőségű képeknél igenis működik. Legalább ezt is megtudtam.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10039) S e t h válasza BonFire (#10038) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyrészt szép munka, másrészt akkor beleásom magam abba amit írtál és köszi a segítséget!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10040) BonFire válasza S e t h (#10039) üzenetére


BonFire
veterán

Szívesen. Ügyelj arra, hogy a Refine Edge kijelölés finomító ecset csak a CS5 verzióban elérhető. Tehát régebbi Photoshopokban ez nincs. Természetesen megoldható a kijelölés máshogyan is (színmaszkolással), csak az elég sok gyakorlatot kíván. Viszont néha nélkülözhetetlen.

Ez egy régi cikk, de én is (mint sokan mások) ebből tanultuk meg, hogy lehet a szőrös dolgokat szépen kijelölni. Elsőre talán kissé nehezen érthető, de többször is neki lehet futni. És persze kérdezni is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10041) ViZion válasza BonFire (#10040) üzenetére


ViZion
félisten

CS4-ben is van, ctrl+alt+R de lehet, h erre én állítottam már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10042) S e t h válasza BonFire (#10040) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszönöm szépen, állok is neki olvasni. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10043) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A PS-nek sok ram kell vagy inkább jó proci?Mire érdemes "gyúrni"?

(#10044) Mr Manson válasza ToBeY (#10043) üzenetére


Mr Manson
tag

Nekem Intel E8400 procim van alapon. Ami a CS5--höz elég szerintem. Viszont a memóriából sosem elég aranymondás itt is érvényes. A lapom miatt csak 2 gb ddr2-őt tud már kezelni és így bizony nagy szívás! Főleg ha a bridge-t is használom egy időben!

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#10045) ToBeY válasza Mr Manson (#10044) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én a bridget alapból kiírtottam mert lassú és magam és meg tudom nyitni a képeket.
Viszont most hogy 14MP fényképezőre váltottam,kezdem érezni, hogy 3-4 képet berántok és elkezd kissé köhögni a PS.

[ Szerkesztve ]

(#10046) BonFire válasza ToBeY (#10043) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem egy viszonylag koros konfigom van, a HWinfo szerint 2005-ös. 2 db 1 Gigás DDR2 RAM van benne, amelyek ugye nem a leggyorsabbak, de lehetne még bele pakolni, mert hely van, csak akkor már 64 bites rendszer kéne. A proci egy P4-es 3 GHz-es 1 magos 2 logikai maggal. A VGA-m is csak egy noname alaplapra integrált, semmilyen hardveres gyorsítást nem tesz lehetővé, ennek ellenére én tudok vele dolgozni, persze kérdés, ki mekkorában csinálja.

Ha valaki ebből él, akkor bizony elkél minél több, modernebb memória, és a legjobb VGA. Aki csak műkedvelő, mint én, annak megfelel az egyszerűbb is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10047) andorra válasza ToBeY (#10045) üzenetére


andorra
őstag

2 giga ramod van, egy közepesen gyenge konfigban, ez az oka.

(#10048) ToBeY válasza andorra (#10047) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszönöm hogy leírtad amit eddig is tudtam,de a kérdés nem ez volt.

BonFire: Thx az infot

[ Szerkesztve ]

(#10049) andorra válasza ToBeY (#10043) üzenetére


andorra
őstag

Csak egy harmonikusan illeszkedő és új rendszerre.

(#10050) ViZion válasza ToBeY (#10043) üzenetére


ViZion
félisten

Inkább a ram mennyisége a meghatározó, de egy filter vagy script esetében a CPU és a VGA is számít. HDD nem tényező, csak kevés ram esetén swappol, akkor viszont cserébe lassú is. W7 64 bit, 4-16 GB ram és ATI HD szériás VGA (nVidiában nem tudom) már jó neki. Nálad a ram bámulatosan kevés, igazából ez az alap ma már w7 alá. Sztem vagy +2 GB-ot vegyél, vagy cseréld le 2×4 GB-ra, és még játékra is (kis kompromisszumokkal) jó lesz az.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.