Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) mhorvat


mhorvat
senior tag

Na, csak rájöttem itt szerkesztgetés közben, hogy milyen színproblémám volt nekem a PhotoShop-ban. Amikor én keveselltem a színeket, akkor az azért volt, mert egy layerre simán húztam egy gradient overlay-t. Ellenben, ha ugyanazon két színnel gradient tool-lal húzok egy átmenetet, az tükörsima lesz.

Blending Options / Gradient Overlay:

Gradient Tool:

[ Szerkesztve ]

(#5352) Dexter68 válasza Kleroo (#5349) üzenetére


Dexter68
addikt

Nyomdának mindig CMYK-ban dolgozunk, általában 300 dpi felbontással. Azért nincs a photoshopban alapból A2, mert nagyon ritka, hogy valaki nyomdának A2-es anyagot kizárólag photoshopban készítsen. Egy nyomdai anyag általában úgy készül, hogy ha megvannak a pixeles elemek photoshopban, és megvannak a vektorosok illustratorban, akkor indesignban gyúrjuk össze egy nagy egésszé és indesignból postscriptet írunk és abból distillerrel hozzuk létre a pdf-et.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5353) Kleroo válasza Dexter68 (#5352) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönöm :)

Lehet hogy írtál róla,és nem értettem, de a fontos,hogy a plakát szélén hogy kell létrehozni ezt?:
Meg ezt a keretet?
A lényeg,hogy előtte kell? mert akkor nem látok még neki.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5354) Dexter68 válasza Kleroo (#5353) üzenetére


Dexter68
addikt

Indesign ráteszi, csak be kell kapcsolni ps írás előtt.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5355) Kleroo válasza Dexter68 (#5354) üzenetére


Kleroo
veterán

Ha van kedved bővebben írhatsza f olyamatról. ebből az egy mondtból hogy kell használni az indesignt :)
De már "megvettem" :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5356) BonFire válasza Kleroo (#5355) üzenetére


BonFire
veterán

Csak éppen már túlságosan elkanyarodik a topic témájától. Nyitni köll egy újat Nyomdaipari alapismeretek Fotosopp szakmunkások számára címmel, vagy valami hasonlót. :D

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5357) Dexter68 válasza Kleroo (#5355) üzenetére


Dexter68
addikt

Van indesign topic.
És van ajánlott irodalom.
Sztem kezdetnek ennyi elég is :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5358) BonFire válasza Dexter68 (#5357) üzenetére


BonFire
veterán

Ejnye, de korán kelt ma valaki! :DD Vagy még le sem feküdt, mint egyesek? (én)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5359) Kleroo válasza Dexter68 (#5357) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi! :)
De annyit azért még írj már le hogy mi a neve annak amit keresek :)

A korábbi hsz-edből nem világos, hogy az egész photoshopmunka kezdete előtt kell ezt rávarázsolni vagy akkor jó utólag/közben/akármikor is?
Eztán már nem offolok.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5360) Dexter68 válasza Kleroo (#5359) üzenetére


Dexter68
addikt

ps írás előtt kell bekapcsolni a printer marks-okat a nyomtatás panelen.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5361) mák


mák
tag

Sziasztok!

Egy nagy kérésem lenne hozzátok. Édesapám 23-án este meghalt.Sajnos az utóbbi időben sokat betegeskedett, így egy normális fénykép nem készült róla, illetve igen de nem jók a fényviszonyai. Az arca sötét, a háttér világos.

Olyan ember segítségét várom, aki ezt a képet fel tudná javítani annyira, hogy elő is lehessen hívatni

Aki holnap délutánig meg tudná csinálni, az küldjön egy privátot nekem az e-mail címével és elküldöm neki a képet.

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

mákosnudli

(#5362) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Kaptam egy wacom bamboo fun-t, és rajzolgatnék photoshopba, de amikor ráhelyezem a padra a tollat megjelenik egy kör és bejön az ecset méret választó. ami nagyon idegesítő, ráadásul emiatt szaggat ha felemelem és újra rányomom a tollat. Hogy lehetne ezt kikapcsolni? Más programba nem csinálja. cs4-em van.

Köszönöm

(#5363) BonFire válasza csuki00 (#5362) üzenetére


BonFire
veterán

A tutorial.hu-n van ilyen topic. (habár elég döglött) De ott kéne megkérdezni, mert akik oda írnak, azok használnak is wacom táblát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5364) Dexter68 válasza csuki00 (#5362) üzenetére


Dexter68
addikt

Itt is van ilyen topic. Fazekas Laci, mint forgalmazó, elég sokat tud ezekről.
Nekem úgy tűnik, mintha valamiért jobbegérgombot érzékelne bal helyett... Nézd meg az egyéni programbeállításoknál el van-e állítva valami...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5365) htg


htg
csendes tag

Sziasztok!

A fényképezögépembe meghalt egy pixel oszlop igy minden képen van egy oszlop a kép szélén, ami fekete. Az a kérdésem hogy ezt ki tudja-e javitani valamelyik photoshop program? Vagy ha nem esetleg van-e valamilyen más program amit ismertek, és képes ilyenre.

(#5366) Dexter68 válasza htg (#5365) üzenetére


Dexter68
addikt

egy komplett pixel oszlop? az húzós...
azt lehet csinálni, hogy photoshopban van pont olyan kijelölési lehetőség, hogy egypixelnyi oszlopot jelölhetsz ki, és a halott pixelek helyére bemásolod a szomszédos pixeleket.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5367) htg válasza Dexter68 (#5366) üzenetére


htg
csendes tag

Ez jol hangzik, melyik változatban találok ilyet és kb hol?:)

[ Szerkesztve ]

(#5368) BonFire válasza htg (#5367) üzenetére


BonFire
veterán

Mindegyik változatban van. A Single Column Marquee tool, vagyis az egypixelnyi oszlop kijelölő eszköz a kijelölők csoportjában találod meg.

Használata a következő:

Jól ránagyítasz a kérdéses területre. Megfogod az eszközt, és rákattintasz a fekete pixel melletti jobb vagy baloldali pixelre. Aztán nyomsz egy Ctrl+T-t a szabad átalakításhoz. Megfogod a kijelölés (jobb vagy bal szélét) és széthúzod egy pixelnyit, vagyis ráhúzod a fekete pixelre.

Entert nyomsz és kész.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5369) csuki00


csuki00
tag

köszi szépen akkor a linkeken érdeklődöm

(#5370) ViZion válasza Kleroo (#5346) üzenetére


ViZion
félisten

Helló!
Családosként sajnos nem tudtam idefigyelni, ahogy BonFire is mondta... :)

Szóvasl első sorban egyeztess a nyomdával. 300 ppi, CMYK, coated profil. Általában 3-5 mm kifutó (ekkoránál ajánlott az 5 inkább), 2-5 mm biztonsági keret ezen felül, azaz belül.
Ez azt jelenti, hogy a canvasod mérete A2 +5 mm mind a 4 irányban. A háttér erre is kinyúlik, ez a kifutó, így az esetleges vágási pontatlanságok nem okoznak gondot. Képek is lehetnek kifutók, a szöveg azonban nem (kivéve ha az a cél, vmi hatás miatt).
A biztonsági keret az A2 - 2-5mm, vagyis az A2 szélein belül ennyire legyenek a szövegek, ez esztétikailag is jó, illetve nem vágják le tutira.

Ha fekete szöveg van színes háttéren, akkor azt multiply-ra tedd, ez az overprint nyomdában, így ha a fekete réteg elcsúszik (akár milyen kis elmozdulás is), nem lesz feltűnő.

Jótanácsként: nem tudom milyen géped van, de ehhez -ha sok réteg lesz- mindenképpen kell egy jó közepes gép, hogy ne őszülj meg :)
Azokat a képeket, amiken alakítani kell, külön készítsd el, és húzd rá az A2-re, hogy ne ott kelljen már javítgatni, retusálni, stb.

Photoshop nem fog ilyen jeleket ráhegeszteni, de indesign-al megoldják a nyomdában, nálunk ezt mindig a nyomda végzi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5371) sanyixXx válasza ViZion (#5370) üzenetére


sanyixXx
senior tag

Photoshop nem fog ilyen jeleket ráhegeszteni, de indesign-al megoldják a nyomdában, nálunk ezt mindig a nyomda végzi.

ráteszi, ha szeretnéd ;)
csak nagyon értelme, mert csak exportált pdf-ed lesz PS-ből, míg a nyomdák disztilláltat kérnek főleg.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5372) Kleroo válasza ViZion (#5370) üzenetére


Kleroo
veterán

:)
:R
Köszönöm a kimerítő választ :)
Még értelmezgetem/próbálgatom amiket írtál.
A géppel nincs gond :) csx ramok,amik 1100mhz-en ketyegnek,e8200 jelenleg 3,5 Ghz-en.
Az indesignba viszont nem tudom értelmesen átrakni.
csinálok benne új dokumentumot a2 méretben(itt megkérdezném hogy lehet átállítani a mértékegységet dpi-re? mert a lapoméretet vmi p-ben adja meg,és nem tudom tökéletesen beállítani az a2-t)
De sacc/kb beállítottam,ráhúztam a psd fájlt,elmentettem pdf-ben(press quality,ect...haldesign instrukciók alapján) de a végeredmény pont feleakkora,és elég "recés". :(
máshogy nem tudtam berakni indesignba a képet.csak ez a behúzós.
Mi lehet a probléma? (hogy csak a3 a végeredmény,és recés)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5373) Met válasza Kleroo (#5372) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a lap mérethez beírod, hogy 5 cm akkor azt átváltja.
A file berakásra, File-Place (Ctrl+D)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5374) Kleroo válasza Met (#5373) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszönet :)
Már csak az az egy problémám van, hogy akármit akárhogy csinálok, kicsi lesz a kép.
PS: cmyk,A2-es méret,300dpi. ha elmentem sima jpeg-ként vagy akármilyen képként orbitálisan nagy lesz.(amekkorának lennie kell)
De akár ps-sel akár indesignnal pdf-be mentem,pont fele akkora lesz.nem tudom a választ a miértre... :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5375) Kleroo válasza Kleroo (#5374) üzenetére


Kleroo
veterán

Ja és nagyon recés lesz.
Szóval gondolom vmi DPI hiba lesz,de nem tudom mi/hol lehet a bibi

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5376) Met válasza Kleroo (#5375) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy lesz kicsi? A file mérete vagy a kép mérete?

PS-ben Z, fent Actual pixels, így a nyomtatási méretben látod ha itt is pixeles akkor baj van.

Esetleg nincs bele rakva egy kép és azt látod pixelesnek?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5377) Kleroo válasza Met (#5376) üzenetére


Kleroo
veterán

A kép mérete lesz kicsi.
és minden recés szélű lesz. szóval olyan mintha vmi gagyi program mindenféle AA nélkül lekicsinyítené a képet.akármibe mentem e képet tökéletes,ugyanakkora mint ps-ben és ugyanolyan tökéletes. De ha pdf-be mentem akkor nem stimmel. a képfelbontás kb fele akkora lesz..pedig press quality-t állítok be,és mindent alapon hagyok

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5378) Met válasza Kleroo (#5377) üzenetére


Met
nagyúr

PS-ből vagy Indiből mentesz pdf-et?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5379) Kleroo válasza Met (#5378) üzenetére


Kleroo
veterán

Mind a 2-vel próbálkoztam már.
és ugyanaz a végeredmény.
:(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5380) Met válasza Kleroo (#5379) üzenetére


Met
nagyúr

Hát így nem tudom mi lehet a baj :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5381) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Üdv!

Használ valaki PS-t notebook-on? Van egy X41-es tablet IBM-em, és érdekelne melyik verzióval boldogul. Az asztali gépemmel nincs gond, de ez csak 1.6-os procival meg 1.5 giga rammal van felszerelve. CS2 vagy a CS3?

(#5382) sanyixXx válasza Bobby G. (#5381) üzenetére


sanyixXx
senior tag

cs2 el fog menni rajta vidáman. cs3 már el fogja gondolkoztatni, ahhoz kevés a 1.5 giga ram.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5383) Bobby G. válasza sanyixXx (#5382) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! Úgy emlékszem viszont, hogy CS2 nek volt valami hibája anno. Nagy fájloknál nagyon belassúlt, vagy mi... Lehet valamivel keverem.... Illetve nem tudom, hogy a CS3 nem tudja-e jobban kihasználni a tablet extráit.

(#5384) BonFire válasza Bobby G. (#5383) üzenetére


BonFire
veterán

Nagy (több Mpixeles) képekkel sok réteggel egy combosabb asztali gépet is megizzaszt a Ps. Képernyőfelbontású képszerkesztéssel, szórakozással elfut bármelyik. Komolyabb munkára viszont már nem alkalmas.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5385) z0d1AK válasza Bobby G. (#5381) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én az msi windemmel is csináltam kisebb dolgokat ps-ben(CS4), ha sürgős volt.
Lassabb volt kicsit, mint az asztali gépen, de lehetett dolgozni.
Csak éppen a 10" miatt vakulhattam rendesen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5386) Bobby G. válasza z0d1AK (#5385) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Hi! Újra összefutunk....:) Winden PS??? Nem gondoltam volna.... Nekem is volt, imádtam, de azért nem mertem volna munkára használni. Amúgy a CS2 valamiért nem szerti a win7-et...:(

(#5387) z0d1AK válasza Bobby G. (#5386) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt észrevettem én is, ezért kellett áttérnem a cs4-re(illetve a suliban is váltottak idén).
2giga rammal nem volt gondom, bár tényleg csak akkor használtam, ha nagyon szükséges volt, és nem a már említett több megapixeles, tizenréteges képeim szerkesztgettem rajta.

Egyébként beadandóm végül 12 oldal lett, de úgy tűnik, hogy elfogadták, bár nem kaptam még pontos választ. ha érdekel írj, átküldöm. Amit ott összehordtam:DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5388) Bobby G. válasza z0d1AK (#5387) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Megnézném...:)

Sajna a cég 64-es verziót vett a cs4-böl. Most tolom a cs3-at, az még normál.

(#5389) ViZion válasza Kleroo (#5379) üzenetére


ViZion
félisten

A Photoshop PDF beállításainál lehet a gond, oda is 300 dpi-t írj, lehet hogy el vvan állítva, és leveszi kissebbre.

Indesign-ban a canvas 300 dpi? Az nem lehet a gond?

Legegyszerűbb, ha PS-ből rétegek nélküli tiff-et készítesz, és elküldöd a nyomdának, a többit szerintem megoldják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5390) sanyixXx válasza Kleroo (#5379) üzenetére


sanyixXx
senior tag

PS-ben print-tel vagy save as.. -el csinálsz pdf-et?
save as...-nél a compression pontban kéne beállítani a felbontást 300-ra, print-nél pedig ugye adobe pdf legyen a nyomtató és alatta ott a page setup gomb, ott be tudod állítani az A2 méretet. ugyanitt jobb oldalt rá is lehet tenni a mindenféle nyomdai jelöléseket.

én úgy szoktam, hogy ha kész a PS file, hagyom rgb-ben. nyitok egy A2 méretű indesign filet, abba importálom a PSD-t és onnan nyomtatom postscriptbe. ilyenkor magától átteszik cmyk-ba és majd csak a disztillálásnál kell megadni, hogy press qualityban csináljon pdf-et belőle.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5391) ViZion válasza sanyixXx (#5390) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, postscript kellene, de ehhez nem kell a nyomdai driver?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5392) enzodasilva


enzodasilva
csendes tag

Sziasztok! :) Abszolút kezdő vagyok, most tettem fel a Photoshop-ot. Van egy effekt, amit nagyon szeretnék megvalósítani. Ez az, amikor fekete-fehér képen van egy színes felület lásd link. [Fekete-fehér képen vörös rózsa] Le tudnátok írni, hogyan kell ezt megcsinálni? Egyéb finomságok is érdekelnek, csak így kezdésnek, ha tudtok néhányat ajánlani, szívesen fogadok bármit. THX! :R

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#5393) BonFire válasza enzodasilva (#5392) üzenetére


BonFire
veterán

Sin City Effekt. Bár ha teljesen kezdő vagy, előbb nem ártana megismerkedni a kezelőfelülettel és az eszközökkel, mert különben bele fogsz bukni, mint az oldalon a sok kommentelő!

Szóval csak szépen, sorjában! Nem nehéz a kivitelezés, de tisztában kell lenned egy pár dologgal, pl mi az a gyorsmaszk, és mi az, hogy "kijelölést festünk" és miért piros, ha feketével festesz stb. Ha ezeket nem tudod, nagyon meg fogsz lepődni néhány résznél.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5394) sekli válasza enzodasilva (#5392) üzenetére


sekli
addikt

körbevágod valamivel a rózsát, pl magnetic lasso tool-al, majd inverse selection (ctrl+shift+i) + black & white (alt+shift+ctrl+b)...

(#5395) sanyixXx válasza ViZion (#5391) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem feltétlenül. device independent-re állítom és akkor jó. csak ugye böszme nagy file az eredmény, amit nem árt disztillálni. a distiller viszont magában nehezen hozzáférhető. legalábbis törvényesen...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5396) BonFire válasza sekli (#5394) üzenetére


BonFire
veterán

Igen! Ez teljesen világos egy olyan ember számára, aki még soha nem látott Photoshopot. Ez kábé olyan, mint a szakácskönyvekben, hogy "készítsünk zsemleszínű rántást!" – a baj csak ott kezdődik, hogy fingja sincs, miből kell és hogyan készíteni a rántást.

Semmi baja, csak a torka véres... :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5397) sekli válasza BonFire (#5396) üzenetére


sekli
addikt

így szoktam főzni... :)

de ha már itt vagyok: mi a legegyszerűbb módja, hogy egy féligátlátszó részeket is tartalmazó képről kinyerjem az alpha channel maskot? meg tudom oldani, de mindig olyan körülményesen...

(#5398) BonFire válasza sekli (#5397) üzenetére


BonFire
veterán

Itt van a cikkben, az utolsó előtti bekezdésben.

Röviden: Ctrl+Klikk a réteg bélyegképére. Átváltasz a Channels tabra, létrehozol egy új színcsatornát (Alfa 1) és kitöltöd fehérrel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5399) enzodasilva válasza BonFire (#5393) üzenetére


enzodasilva
csendes tag

Oksa. Köszi! Próbálkozom. :U

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

(#5400) enzodasilva


enzodasilva
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogyan tudok kijelölni egy "tiszta" felületet, majd azt rámásolni egy nem kívánatos területre a képen ( pl. ruhán folt, gyűrődés vagy fotó modellek esetében szemölcs, pattanás) THX!

@@@@@@@@ Loud pipes save lives @@@@@@@@

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.