Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) BonFire


BonFire
veterán

Egyébként én sem értem, mi okoz nehézséget a 297 hárommal való elosztásában. Számológép van, Ps van, vonalzó van, vezetővonal van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5902) ViZion válasza Dluinet (#5900) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg lehet, de a photo printnél több festéket ad, és nem olyan jó síma lapra...
Fene tudja, én nyomtatóm alul-felül hagy szegélyt, én a kifutókkal vagyok :)

BonFire: az alap kérdés a rulerek pontos elhelyezése volt, lehet kicsit túlreagáltam... :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5903) Dluinet válasza ViZion (#5902) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én is a kifutókkal vagyok, a nyomdai munkánál.
De ha otthoni nyomtatóval csinálja az ember, akkor nagyon sokat nem lehet kihozni belőle.

Az elfogadható minőséghez minimum egy nagyformátumú, színhelyes lézernyomtató kell. Abba berakni SRA3-as (320mm×450mm) papírt, arra kétszer ráfér az A4-es kifutóval meg üres szegéllyel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5904) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5905) ViZion válasza Dluinet (#5903) üzenetére


ViZion
félisten

Nem vagyok naprakész az otthoni nyomtatásban, de a céges A3+-os Epson (tintasugaras) sem volt olcsó, pedig ez csak házon belülre nyomtat, h lássák a népek kb. milyen lesz az újság.

Ebből gondolom, hogy a "nagyformátumú, színhelyes lézernyomtató kell. Abba berakni SRA3-as (320mm×450mm) papírt" otthonra elég durva beruházás lenne...
Láttam A3+ lézert, nagyon szépen nyomtat, de olyan mint a zsiráf:
szép, szép, de otthonra nem ké'ne.

A mezei tintasugarasokkal a legnagyobb bajom, h nagy fedésnél "áztatják" a papírt. Persze fotopapírral biztosan más a helyzet, de arra sajnálom a pénzt (olcsóbb, és megbízhatóbb szerintem ha a fotókat előhívatom jpg-ből, néha akcióban elég jó árak vannak bizonyos méretekre).

A másik probléma a festék, olyan áron adják, mintha aranyból lenne... a kis IP1200-as 10000 Ft-os nyomtatóba új patronok többe kerültek, mint a nyomtató... a töltögetés meg tényleg csak végszükség esetén mehet, HP nyomtatónál próbáltam, utána már nem nyomtatott olyan szépen...
Ott a pont: "ha otthoni nyomtatóval csinálja az ember, akkor nagyon sokat nem lehet kihozni belőle."
ehh, bocsánat, h elkanyarodtam a témától :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5906) Dluinet válasza ViZion (#5905) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Úgy értetem, hogy elmegy egy olyan helyre ahol van normális lézernyomtató, és ott nyomtatja ki. Véletlenül sem otthon. :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5907) Dexter68 válasza Padam (#5892) üzenetére


Dexter68
addikt

Na, én az ilyet úgy szoktam, hogy kiszámolom, hogy mekkora részekre kell osztani az A4-es lapot, felveszek egy A4-est, és felveszek egy akkorát, amekkorára osztani kell. Ezek után utóbbit ráhúzom az A4-esre, miközben shiftet nyomok, mert így pont középre kerül és örülök, hogy a segédvonalak „ragadnak” az új layer széleihez és viszont. Ezekután a két széléhez ragasztok egy-egy segédvonalat és kezdhetem a melót. Ez persze csak »Z« hajtásnál működik, »G« hajtásnál ügyelni kell arra, hogy amit belehajtunk a kiadványba, rövidebb legyen, tehát nem 90-90-90 mm-rel dolgozunk, hanem minimum 100-100-88-cal.
A hajtások körül célszerű 2,5-2,5 mm margót hagyni, de az 5-5 mm biztonságosabb.

Azt is el kell mondjam, hogy én kiadványszerkesztést soha nem photoshopban csinálok, csak a képeket és az esetleges hátteret (alnyomatot, ha ez mindenképp elkerülhetetlen) rakom össze – maga a kiadvány indesignban készül, mert az rendelkezik azokkal a professzionális tipográfiai funkciókkal, amik ehhez a munkához szükségesek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5908) ViZion válasza Dluinet (#5906) üzenetére


ViZion
félisten

aham, sejtettem, h félreértettem. :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5909) Syl válasza Dluinet (#5898) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért nem árt tudni, hogy a leporelló hogy lesz hajtogatva. Mert ha összehajtják, akkor a belülre kerülő részt 1-2 mm-el kisebbre szoktuk csinálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5910) Dluinet válasza Syl (#5909) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A megrendelőknek nem szoktunk szólni ez miatt, a behajtott oldalt 1mm-re kisebbre vágjuk. Ha a engedi az anyag akkor mindkét hajtást 0,5mm eltoljuk. Nagyon ritka az olyan eset, amikor ez miatt újra kell tervezni.

Legtöbb megrendelő nem is érti, hogy miről van szó, ezért nem erőltetjük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5911) Syl válasza Dluinet (#5910) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, ez érthető. Én sem szoktam részletezni, csak megkérdezem, hogy hatják össze.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5912) ViZion válasza Syl (#5911) üzenetére


ViZion
félisten

Egyik "fajta" az akit nem érdekel különösebben, a másik meg összerakja wordben, és ha 98% alatt van a hasonlóság, az már probléma...

Ez a január-február elég gyér volt, most még az ilyennek is örülnék :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5913) Horka1


Horka1
tag

Vagy éppen, brossúrákat, meg szórólapokat esetleg egy kiadványszerkesztő progival célszerűbb lenne megoldani.

A Scribus pl egészen nagy tudású és ingyenes, rengeteg tutorial van hozzá, és alapból felosztja 3 részre a lapot. PS-el megcsinált képeket át kell csak húzgálni bele, köré írni a szöveget. Házi használatra tökéletes. Magamnak szórólapokat ilyesmit én is így csinálom. Vektoros grafikához, meg a szintén ingyenes Inscape.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5914) kedvenc11


kedvenc11
csendes tag

Adobe® Photoshop® CS4-külön beszerezhető bővítmények szeretnék keresni persze olyat amit leis birok tölteni pl Képcsomag szerkesztő meg hasonlokat

(#5915) ViZion válasza Horka1 (#5913) üzenetére


ViZion
félisten

Néztem a scribust, egy dolog hiányzik belőle, de az nagyon: pdf export.
Nem nagyon keresgéltem, lehet, h van vmi plugin...

kedvenc11: gugli: photoshop free plugins.
Hátránya a dolognak, hogy sok trial-t is free-ként tüntetnek fel, a másik, h angol minden, szal nyelvtudás nélkül nehezen lehet használatba venni.
Eyecandy-t ajánlom, esetleg még Fluid mask, bár ezek nem ingyenesek.
Anno sokat letöltöttem és megnéztem, ha új PS-ed van (CS2-3-4), akkor a régi pluginokat kár nézegetni, mert a jobbak a szűrők között vannak, a kevésbé jókért meg nem kár (ez lehet, h nem általános, én kifejezetten foto és raw javító pluginokat kerestem).

Nekem azóta is kényelmesebb a ctrl+L, vagy a shadows/highlights, mint a pluginok...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5916) BonFire válasza ViZion (#5915) üzenetére


BonFire
veterán

Én is így vagyok vele. Ha jó vlami, azt az Adobe qurva gyorsan felvásárolja, és beépíti a Ps-be. Aztán a saját szűrői sem buták. 20 éve fejleszti egy mamutcég, nehezen lehet mindenféle sufnituning incifinci pluginnal überelni őket.

A CoolEdit Pro hangszerkesztőt is felvásárolta, és feltuningolta, abból lett az Adobe Audition. Jó cuccok vannak benne, de az alapvető funkciókat – több sávos hangszerkesztő, stúdióprogram, MIDI és VST eszközök kezelése stb – ezeket már mind tudta 2000-ben is, amikor még CoolEdit Pro-nak hívták. Egész jól lehetett használni már akkoriban is. Én pl zenekari demókat csináltam vele, és eléggé jól szóltak.

Szerk:

Felvásárolta a Flasht, az Acroban Readert és szintén a Macromedia cég képernyővideó-készítőjét, a Captivate-et is. Mind jó program, és az Adobe-nak jó szimata van hozzá, miből lehet a jövőben nagy pénzeket leakasztani.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5917) Horka1 válasza ViZion (#5915) üzenetére


Horka1
tag

Van pdf export benne.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5918) Horka1 válasza BonFire (#5916) üzenetére


Horka1
tag

Én a Cool Edit Pro-t a mai napig is használom. Teljesen jó.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5919) Horka1 válasza ViZion (#5915) üzenetére


Horka1
tag

PDF export kell egy ghostscript alá, és gond nélkül csinál pdf-et

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5920) ViZion válasza Horka1 (#5919) üzenetére


ViZion
félisten

Amennyire én tudom, ez nem készít CMYK PDF-et, de lehet, h rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5921) Dluinet válasza ViZion (#5920) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CMYK csak nyomdai minőségű cuccokhoz kell. Mai digitális feldolgozáshoz, nyomtatáshoz tökéletes az RGB is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5922) ViZion válasza Dluinet (#5921) üzenetére


ViZion
félisten

Igen,igaz. De én nem otthonra dolgozom, magamnak nem csinálok pdf-et...

Visszakanyarodva a PS-hez, engem 1 dolog zavar: a mentés...
Minden olyan jól testreszabható, nem lehet vhogy beállítani, h mentéskor csak .psd, .pdf, .jpg, és .tiff legyen a listán?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5923) Dluinet válasza ViZion (#5922) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindig PSD-be kell menteni, InDesign és Illustrator az szereti, így már tiff-et és PDF-et nem használok Photoshop kimenetnek.
A jpg-be mentést azt a mentés webre paranccsal kell csinálni, mert látod a színveszteséget és jobban testre szabhatóbb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5924) ViZion válasza Dluinet (#5923) üzenetére


ViZion
félisten

jpg-be mentésre írtam egy actiont, az konvertál, átméretez, és ment. Az csak nézegetésre van, néhány erősen renitens ügyfélnek már gif-et küldök... rendesen lebutítva.
Ügyfélnek meg pdf-et nem küldök, nem azt fizetik ki.

Másrészt van aki a képeket úgy küldi e-mail-ben, hogy wordbe ágyazza, mert úgy tudja csatolni. Kolléganő telefonon adta a képzést neki, h a képet pont úgy lehet csatolni, mint a doc-ot... Nagy volt az öröm :)

Mentés webre akkor jó, ha valóban webre megy, ott lehet variálni.
Nálunk az újságba a tördelőnél tiff kerül, mert van ami Quark-al készül, annak meg a tiff a tuti. Ha kivágás, akkor meg eps vágógörbével.
A többi formátum nálam nincs használatban,

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5925) Dluinet válasza ViZion (#5924) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezzel teljesen egyetértek:
"Mentés webre akkor jó, ha valóban webre megy, ott lehet variálni.
Nálunk az újságba a tördelőnél tiff kerül, mert van ami Quark-al készül, annak meg a tiff a tuti. Ha kivágás, akkor meg eps vágógörbével.
A többi formátum nálam nincs használatban,"

Az ügyfeleknek e-mail-be hivatkozásként be kell ágyazni a jpg képet.

PDF-be meg nem képeket szoktunk küldeni, hanem grafikákat és kiadványokat. Ezek Illustrator-ba és InDesign-ben esetleg Quark készülnek, nem pedig Photosop-ban.

"Másrészt van aki a képeket úgy küldi e-mail-ben, hogy wordbe ágyazza, mert úgy tudja csatolni. Kolléganő telefonon adta a képzést neki, h a képet pont úgy lehet csatolni, mint a doc-ot... Nagy volt az öröm" Mért így küldik, ezt a választ kaptam: azért mert Word-ben meg lehet nézni a képet :W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5926) ViZion válasza Dluinet (#5925) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, valóban akinek pl. reklámriportja van, annak az oldalt küldjük pdf-ben, ezt nem írtam.

És valóban: a word a legjobb progi, kicsit kellemetlen nekem azért amikor a cég logót kérem, és a vacak PS, de még a Corel, Indesign sem tudja megnyitni a wordart logót... hulladék vackok. M$ word 4 ever :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5927) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne CS3-al kapcsolatban, hogy valamiért egy ideje elcsesződött a kijelölésem. Lehetséges elnyomtam valami beállítást hotkey-el...

A következő a probléma:

Ha bármilyen eszközre kattintok, azonnal kijönnek az eszköz variánsai. (Régen ez jobb gombra történt, most 1 kattintás bal egérgombbal) Polygon lassonál pedig képtelen vagyok "befejezni" a kijelölést duplakattal, mert nem köti automatikusan össze a kezdő és végpontot. Csak akkor tudom ha megjelenik egy kis kör a kurzornál, és nagyon közel van egymáshoz a két pont. Dehát ez így fos.

Hiába telepítettem újra, megjegyezte :(

Mi lehet ez a beállítás? Sehol sem találtam...Illetve hogy lehet úgy letörölni, hogy a beállítások is elvesszenek?

Úgy orvosoltam a dolgot, hogy csináltam egy új usert a Windows 7-ben, és ott szűzen indul még a PS... Voilá úgy megy minden ahogy régen. Viszont a régi userben annyi beállítás meg adat van, hogy nincs erőm újrakonfigolni az új usert.

Előre is kösz, szerintem egy triviális dolog lehet, de nem jövök rá.

(#5928) Dexter68 válasza Ren Hoek (#5927) üzenetére


Dexter68
addikt

sztem simán lehet, hogy az egered drivere állítódott el és nem a ps.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5929) Dexter68 válasza ViZion (#5926) üzenetére


Dexter68
addikt

írjál wordből postscriptet vagy pdf-et és máris nyitja a Corelke is meg az illu is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5930) Ren Hoek válasza Dexter68 (#5928) üzenetére


Ren Hoek
veterán

De akkor miért működik Paint Shop Proban tökéletesen? Illetve másik win 7 userben is a régi? Ott is ugyan azokat az egér, illetve pen- tablet drivereket használja.

Most már inkább az idegesít, hogy nem lehet úgy letörölni a PS-t hogy ne maradjon valami beállítás nyom... Keresgélek local adatokat de semmi. :(

(#5931) Dluinet válasza Ren Hoek (#5930) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálam a Logitech egér és Wacom tábla beállítások programonként változnak. Lehet nálad is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5932) Ren Hoek válasza Dluinet (#5931) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Köszi... lehetséges ez lesz, a tablet és egér beállítás... Már mindent megnéztem. Inkább konfigolom az új usert és megszokom.

De az viszont tuti hogy a PS maradékot hagy maga után... Mert egyszer régebben valamilyen hotkey elnyomásra, minden eszközre csak a Hand tool jelent meg... Annyira felhúztam magamat, hogy sehogyansem áll vissza... Úrjatelepítettem Ps-t, és ugyan úgy maradt. Aztán kínomban végigpróbáltam az összes billentyűt, mikor kiderült, hogy egy space-el visszaáll :W :D Szóval ezért gyanakodtam erre, hogy valami inverz beállítás vagy nemtudom. Mert összeköti automatikusan lassot, csak ha nagyon közel van. Viszont csak ESC-el lehet deselect-elni.

Viszont lenne még egy gyors kérdés... A tablet-es tollnál, hol lehet beállítani, hogy nyomásérzékeljen az ecsetnél? Mert tegnap még nyomásérzékeny volt, most meg egér szinten megy csak. Valami elállíthattam itt is :/ ... (Teszt areájában megy a toll nyomásérzékenyen, szóval nem az a rossz)

[ Szerkesztve ]

(#5933) ViZion válasza Ren Hoek (#5932) üzenetére


ViZion
félisten

A PS user beállításaidat törölted?
Induláskor ctrl+alt+shift, és alapba áll. Mondjuk, h ne zárja dupplaklikkre a kijelölést én még fizetnék is... :)

Dexter68: csak egy durva tréfa volt... aki ragaszkodik hozzá, annak max printscreen, semmi extra :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5934) Ren Hoek válasza ViZion (#5933) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez biztosan egy beállítás, csak akkor zárja duplaklikkre, ha a kezdőponttól alig van távolabb a kurzor...Engem idegesít személy szerint.. Ha megtalálom akkor leírom miaz :)

Toll nyomásérzékenységét végre megtaláltam, brush-nál, Other Dynamics

[ Szerkesztve ]

(#5935) ViZion válasza Ren Hoek (#5934) üzenetére


ViZion
félisten

Kerestem már neten, h mivel lehet kikapcsolni, mert nagyobb fileméretnél néha belassul a PS, és ha nagy a kijelölés, akkor zárja is, mintha dupla klikk lett volna...
Tudom-tudom, path-al kellene kijelölni, de a lasso+wand+qmask nekem gyorsabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5936) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Jol bevallt CS3-at kompatibilitasi gondok miatt lecsereltem CS4-re... :W
Az elobb beszolt a windows, hogy azonnal tegyek valamit mert egy bit hely nincs mar a 25GB-os rendszerparticion.
Mondom ranezek mar mizu.

CS3-al volt, hogy A3/A2-es plakatot terveztem, soha nem futottam bele ilyen merteku ram/HDD ideiglenes file zabalasba :U

...

(#5937) ViZion válasza Devid_81 (#5936) üzenetére


ViZion
félisten

Háát nálam úgy néz ki a HDD, hogy van egy 10 GB partíció a külső részen (ez a leggyorsabb) azon van a Grub, a win7 temp, és a PS swap... utána jön egy 3GB-os Linux swap terület, majd 50 GB W7 partíció, utána 10 GB Linux, majd a többi...

PS swapot nem szabadna a rendszer partícióra rakni... egyszerűen dobd át másik partícióra, vagy méretezd át a C partíciót. Erre a legegyszerűbb egy Linux live CD-t beszerezni, és GParted elvégzi szépen, hibátlanul...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5938) Devid_81 válasza ViZion (#5937) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Atraktam a D meghajtora a PS swap-et, muszaj volt, win7 swap is ott van jo ideje.
Nekem furcsa, hogy ennyit zabal, mondjuk most is 3db A4-es lap van szerkesztes alatt.

...

(#5939) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ti használjátok a videókártyás gyorsítást? Nálam ha be van kapcsolva, akkor bizonyos zoomolásoknál összemossa a pixeleket, ami nem túl jó :/

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5940) ViZion válasza Devid_81 (#5938) üzenetére


ViZion
félisten

Az a baj, h elvileg a HDD belső részei lassabbak, de nem lett vihargyors a PS amióta így van nálam...
Ha fut FF, vagy vmi progi ami használ sok fizikai ram-ot, akkor hajlamos irtózatos swappokat HDD-re rakni. Nálam 4 GB ram van, de tervezek még beruházni, néha A1-et is kell, de arra már jobb a Corel, vagy vmi vektoros, abba bedobni a raszteres képeket (már ha olyan a plakát, h lehet így darabokban szerkeszteni).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5941) Devid_81 válasza ViZion (#5940) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az biztos, hogy jobb A1 nel mar a corel.
En azt nem szeretem annyira, csak a muszaj akkor dolgozom vele.
Nekem a 6GB ram miatt meg nem szukos a dolog, csak feltunt, hogy zabal ez mindenbol amennyit lat :)
Vajon ki lehet nyerni az ideiglenes filebol azt amit szerkesztessz?
A Firefoxom volt olyan rendes, hogy elvitte a rendszert es az utolso mentesem igy ezennel elmaradt...meg szerencse, hogy par percenkent mentek... :U

...

(#5942) ViZion válasza Devid_81 (#5941) üzenetére


ViZion
félisten

Nem hiszem, h visszanyerhető, ha van rá tuti pár klikkes dolog, akkor érdemes megpróbálni, de szerintem az utolsótól folytatni egyszerűbb.
Nálam is rutinná vált, h amint végzek kijelöléssel, vagy megállok átgondolni, rögtön ctrl+s. életet menthet :)

FF-hez van vmi az about config-ban, amit át kell írni, és ha kisméretbe rakod, akkor kipakolja a vackainak nagy részét a ramból. hasznos

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5943) Devid_81 válasza ViZion (#5942) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszi az infot es a segitseget! :R
Mindjart elpusztitom a Firefoxot :)

...

(#5944) Dexter68 válasza Devid_81 (#5941) üzenetére


Dexter68
addikt

A photoshop sajna nem tudja abból a rengeteg gigabyteból visszaszedni, viszont érdemes ellenőrizni időnként, hogy maradt-e utána valami, mert elszállás után magától nem törli a swappeket. Bezzeg az indesign! Áramszünet után zokszó nélkül nyitja a fájlokat magától, mindegyiket ott, ahol tartottál vele.
Én amúgy külön partíciót tartok fenn a photoshop swapnek, és külön partíciót a win. virtuális memóriájának. Ja, és van egy partíció, ahova a mindenféle letöltések, tempek, outlook.pst-k és mifenék mennek, tehát nem töredezik össze sem a system, sem a melós partícióm. Így aztán 3 éve nem kellett újratelepítenem a win-t.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5945) BonFire válasza Dexter68 (#5944) üzenetére


BonFire
veterán

Az Adobe Audition is tudja ezt; ha összeomlik és újra elindítjuk felajánlja, hogy folytatjuk-e a munkát a félbeszakadt sessionnel, vagy majd később folytatjuk, most másba kezdünk, vagy töröljük a félbeszakadt munkamenetet. Szvsz ez elég jó dolog, mert igen könnyű 86 real-time effekttel összeomlasztani.

(Habár ezt már tudta Cool Edit Pro korában is 2000-ben) Azt nem értem, hogy ilyen funkciót a komolyabb programokba miért nem építenek bele alapból?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5946) rii


rii
nagyúr

ha nem lett volna még ....

http://vimeo.com/9338549 - Adobe Photoshop Cook

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5947) BonFire válasza rii (#5946) üzenetére


BonFire
veterán

Vótmá'! Már három napja kitettem. De azért terjesszük csak! :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5948) Dluinet válasza BonFire (#5947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én az oldaladon láttam először. :))
Gyakori látogatód vagyok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5949) BonFire válasza Dluinet (#5948) üzenetére


BonFire
veterán

Én meg a Pofakönyvön. Ott van ilyen Ps klub, az rakta ki a falra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5950) Dluinet válasza BonFire (#5949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Facebook-t még életemben nem néztem, mert nekem csak egy IWIW, ezért taszít engem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.