Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Sk8erPeter válasza werttzui (#4350) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] -> [link]

Sk8erPeter

(#4352) werttzui válasza Sk8erPeter (#4351) üzenetére


werttzui
őstag

Valami ilyesmire gondoltam katt ps -el való megoldással (ja abszolút kezdő vagyok) :) amúgy köcce

PENTAX

(#4353) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Haller!
Most próbálgatnám a PS-t...
szerváltam is egy CS4-et viszont lenne egy olyan gondom hogy a szúrők menónél elég sok dolog hiányzik...
ezeket honnan lehetne beszerezni?
Tudtok segíteni ezügyben?
Thx előre is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4354) sanyixXx válasza werttzui (#4352) üzenetére


sanyixXx
senior tag

húzz egy új réteget a képedre, amit tölts ki fentről lefelé sötétedő színátmenettel (layer-->new fill layer-->gradient). linear style, 90 fokban. ez az alap beállítás. ez után a layers palettán (általában bal alul) keresd ki a blending options legördülőt (normal, dissolve, darken, multiply stb.) és válaszd ki a legmegfelelőbbet. ez fotótól függ, nem mindig ugyanaz lesz a legmegfelelőbb.

azonban ne várd, hogy tökéletesen pótolni fogja a fotón az átmenetes szűrőt.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4355) werttzui válasza sanyixXx (#4354) üzenetére


werttzui
őstag

Ok köcce kipróbálom :)

PENTAX

(#4356) maru válasza Sirandrish (#4353) üzenetére


maru
aktív tag

Mi hiányzik?
Nem lehet, hogy ott van csak nem látod? A CS4 a nem használt menü pontokat elrejti.

(#4357) macy válasza maru (#4356) üzenetére


macy
addikt

Nálad :)

(#4358) Met


Met
nagyúr

Honnan ered ez a nézőképes duma?
Küldik a mailt a megrendeléssel és mellékelten küldöm a nézőképet.
Az látványterv nem nézőkép, vagy én vagyok a hülye?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4359) tibi72


tibi72
aktív tag

Adobe PhotoShop CS4 11.0 Extended HUN ...igaz, hogy kell előtte telepíteni a Microsoft .Net Framework 3.5 -t?

(#4360) Met válasza tibi72 (#4359) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem úgy is szól, hogy az kell előbb, vagy felrakja magának, de nagyon nagyon javasolt az angol nyelvű PS használata...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4361) Sikoly85


Sikoly85
csendes tag

Hello

Valaki nem tudja hogy mikor a motion blur filtert akarom használni akkor mért vagy be a program?

(#4362) delta9 válasza Sikoly85 (#4361) üzenetére


delta9
senior tag

Nem, de érdemes próbálkozni:
- PS beállítások törlése: közvetlenül miután rákattintottál a PS ikonra, hogy elindítsd, nyomj ctrl-alt-shift kombót, megkérdi, hogy törölje-e a beállításokat, nyomj igent. (Előtte érdemes talán a workspace-t és shortcuts beállításokat menteni, mert azt is alaphelyzetbe állítja)

- Adobe frissítések letöltése

- Edit->Preferences->Performance résznél a memória beállításokkal játssz egy kicsit (próbáld ki 50% alatt, 60% fölött)

- ha vannak 3rd party plug-inek, átmenetileg távolítsd el őket, néha be tudnak kavarni

hirtelen reggel ennyi jutott eszembe

(#4363) Immy


Immy
őstag

Üdv mindenkinek!

Kicsiben:

1:1-ben:
[link]

Esetleg tudtok ajánlani valami normális photoshop text tutort? Teljes ötlethiányban szenvedek és időre kellene teljesítenem a honlapot. (szóval szorul a hurok :D )

Egy kívánság van, hogy a címer "kékjéhez" illeszkedjen a felirat címe. :U

Más: grafikus kártya gyorsítást csak az újabb ati termékek támogatják? (jelenleg egy ATI X1400-el rendelkezek)

:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4364) delta9 válasza Immy (#4363) üzenetére


delta9
senior tag

Szvsz ne bonyolítsd túl, széteffektezett szöveggel. Szerintem válassz egy kövérebb, vastagabb betűtípust, az árnyékot meg kicsit szolídabbra, és közelebb a betűhöz, kisebb elmosással, de ez függ attól is, hogy mennyi szöveget szeretnél odaírni.

Inkább az alappal, a hátterével kellene kezdeni valamit...

[ Szerkesztve ]

(#4365) Sikoly85 válasza delta9 (#4362) üzenetére


Sikoly85
csendes tag

Hát ez nem jött be de azé köszi. Álitgattam én ott mindent, de ugyan úgy befagy annál a filternél. A frissités már meg történt, de az sem segitett rajta. Ugyan ez volt a cs3-nál is, de ott nem minden értéknél fagyott be, csak egy bizonyos foknál...
Cs2nél még nem volt ilyen, szal nem tudom mi lehet!

(#4366) mibog


mibog
tag

sziasztok!
Szia Delta!

egy kérdés:
/adott a photoshop cs3, meg van corelx3 program./
mit használtok ahhoz, hogy mindenféle képre PUZZLE-formájú rácsot tegyetek?
hogy kezdenétek hozzá?
van ehhez ingyenes plug-in? vagy brush? vagy bármi? mit keressek?

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#4367) delta9 válasza mibog (#4366) üzenetére


delta9
senior tag

van ingyenes action rá (angolul):
[link]
igazából csak egy ismételhető minta a lényege, ami benne van a linken a zipben.

De ha nyomni akarod, akkor keress egy nyomdát, aki puzzle-t is készít, mert ha magadtól készíted a puzzle mintát, sztem nem fogják tudni felvágni.

(#4368) Sk8erPeter válasza delta9 (#4362) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ezeket kipróbálom én is, hátha az én korábbi problémámra megoldást jelent.

Közben másik kérdés:
"PSD fájlok kompatibilitásának maximalizálása"
Ennek van valami gyakorlati haszna? Mire jó? Érdemes "Mindig"-re állítani?
Mondjuk nem mintha bármikor is mentenék PSD kiterjesztésű fájlba, mert fogalmam sincs, miért lenne az jó... :D :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4369) delta9 válasza Sk8erPeter (#4368) üzenetére


delta9
senior tag

Igen, most olvastam a tiédet, bocs, nem mindig vagyok itt. Leginkább szakaszosan és ömlesztve :D

Ha van elég helyed a HDD-n akkor használhatod a komp. max-ot. Kicsivel nagyobb helyet foglal ugyanaz a file. Érzésre nincs nagy jelentősége, még nem futottam bele ebből eredő hibába, de ha egyébként nem használsz psd fileokat, akkor mindegy is. PSD file azért jó, mert layeres és szerkeszthető marad később is. Pl. JPEG-be mentéskor összeolvasztja az összes layert és nincs átlátszóság sem, tehát ha módosítani kell rajta utólag, az lehet, hogy rettentő bonyolult és sok pluszmunkával járhat, ha nincs meg a PSD.

(#4370) delta9 válasza Sikoly85 (#4365) üzenetére


delta9
senior tag

Talán amit még ki lehet próbálni az a GPU gyorsítás kikapcsolása és/vagy a scratch disk-et változtasd meg másik HDD-re, mint a jelenlegi beállításod. Ha ilyen lehetőség nincs, akkor legalább egy másik particióra, bár én az elsőre szavazok, nekem teljesen külön hdd-re dolgozik a PS, mint ahvá az op.rendszer cache-el.

(#4371) mibog válasza delta9 (#4367) üzenetére


mibog
tag

Köszönöm!
tényleg angolul van, a használatát nem sikerült megfejtenem, mert .atn fájllal még nem találkoztam.
http://www.tutorial.hu/photoshop-actions/ - itt volt egy videó ilyen actions-okra, de még mindig nem értem, hogy lesz ebből kép. egy kép, egy atn, hol kell alkalmazni az egyiket a másikra? nincs OK gomb, nincs enter gomb :F
ha esetleg a témával kapcsolatban hasznos oktatóanyagot tudtok a neten.. az jól jönne!

Delta9, köszönöm :) egyébként csak egy kis figyelmesség akart lenni -vagy idegtépés- egy munkatársamnak, meg készülök az idei katalógusra, ilyenkor a program jobb megismerésére több időt adok magamnak :U a brush-okkal is nemrég találkoztam úgy igazából, csodálatos, napokig brush-okat láttam még akkor is amikor aludni próbáltam... még az ebédemben is, a levesben kavargó zöldségekről is fraktálok, füst-ecsetek jutottak eszembe :DDD amikor zenét hallgattam, növényi ornamentikájú brush-ok kacskaringói tekeregtek, ütemre persze....
valami ilyesmit várok ettől az .atn fájltól...

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#4372) Dexter68 válasza mibog (#4366) üzenetére


Dexter68
addikt

Xenofex Puzzle

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4373) Dexter68 válasza Sk8erPeter (#4368) üzenetére


Dexter68
addikt

Deke McClelland szerint a „PSD fájlok kompatibilitásának maximalizálása” maga a megtestesült gonosz. Jóval nagyobb fájlméretet eredményez és semmi hátrányát nem érezni, ha kikapcsolod.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4374) delta9 válasza mibog (#4371) üzenetére


delta9
senior tag

Van benne egy PSD file is. Azt megnyitod, aztán Edit->Define Pattern... felugrik egy ablak, ahol elnevezheted, nem muszáj, leokézod (most egy patternt, egy mintázatot hoztál létre, amit majd mozaikban elrendezve ráraksz a fotódra). Ezután megnyitod a fotódat, a backgroundról, azaz a háttérről csinálsz egy másolatot, majd layers (rétegek?) paletta alján a layer style-ból (vagy layers menü -> layer style [réteg sílus?]) kiválasztod a pattern overlayt, ott középen a mintázatokat mutató pattern előnézeti képek közül kiválasztod azt, amit ez elején létre hoztál (legördülő menüből), a scale csúszkán meg beállítod a méretét százalékban, leokézod, kész. Ezt tudod később is módosítani, illetve copy és paste layer style-lal könnyen tudod alkalmazni több képre is.

És mire idáig jutottam, rájöttem, hogy sztem neked magyar PS-ed van, ott viszont fogalmam sincs mit hogy hívnak :D Amit sejtettem, beszúrtam magyarul.

(#4375) Sk8erPeter válasza delta9 (#4369) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, köszönöm, akkor végül is megfontolandó, hogy használja az ember a psd-t, ha későbbi képmódosításra lesz szükség... Legtöbbször úgyis a Photoshop-ot használom képszerkesztgetésre - bár igaz, hogy még annyira nem tudtam hozzászokni a felületéhez, hogy sokszor inkább Paintet használok alapcuccokra...
Pl.
» a festékesvödör eszköz szerintem ezerszer jobban használható Paintben :D
» Meg azt se értem Photoshopban, hogy ha radír eszközt használok, akkor egyes formátumok (?) esetén "homályosítja" a színeket, nem szó szerint radíroz! (tehát nem törli a képről az adott részletet, hanem elkezdi pl. a körvonalait elhomályosítani) Ez mitől van?

» Múltkor még arra csodálkoztam rá, hogy nem lehet menteni gif-be egy képet, ha nem állítom át az Image - Mode-nál a 16 bits/channel-t 8 bits/channelre... Kb. fél órát keresgéltem, hogy mi az oka annak, hogy nem tudok gif-be menteni. Nem tudom, ezt miért nem lehetett automatizálni: ha gifbe akarok menteni, akkor kérdezzen rá erre, vagy állítsa át magától.

» Amit még furcsálltam: legutóbb épp avatart szerkesztgettem, és nem értettem, miért van, hogy Image Size-nál ha nagyon lekicsinyítem a képet, akkor valami katasztrofális minősége lesz (ha jól emlékszem, png formátumú volt a kép). Végül átállítottam a Mode-nál "Indexed color"-ról "RGB"-re - és jó lett!! Ez miért van? :F

(#4373) Dexter68: oké, akkor SOHA nem használom a maximális kompatibilitást. :DD :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4376) Sk8erPeter válasza delta9 (#4369) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, még egy kérdés:
érdemes CS3-ra frissíteni CS-ről akkor, ha egyelőre nem használom komolyabb célokra a progit? Gondoltam hátha esetleg ez megoldja a képszétesős problémámat.

Mert kipróbáltam, amiket javasoltál (beállítások törlése, pl. 60%-ra állítás, stb.), de sajnos nem vált be, ugyanazzal a képpel próbáltam, megint szétesett a radír használata miatt.
Újratelepítés...? Hát esetleg megpróbálhatom, de kétlem, hogy ez megoldaná, lehet, hogy tényleg videokártya-driver vagy memóriaprobléma...? Franc tudja. :F

Sk8erPeter

(#4377) Sikoly85 válasza mibog (#4366) üzenetére


Sikoly85
csendes tag

Puzzle a CS3ban alapból van, csak nem rakja bele a psbe, hanem bekell tallozni a filterek közt. Aszem a Photoshop CS3 mappában van azon elül pedig a filterek közt...

(#4378) sanyixXx válasza Sk8erPeter (#4375) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ne felejtsük el, hogy a PS első sorban képszerkesztő és nem rajzprogram. ebből adódik, hogy a paint buckettel nem ugyanúgy fogsz tudni játszani, mint a paintben. ennek ellenére, ha ráérzel a PS-re és a megtanulod a használatát, akkor nem igazán fogsz tudni elszakadni tőle.

a gif 8 bit színmélységig (256 szín) kezeli a képeket, ezért nem tudod a 16 bitest GIF-be menteni. nem elég okos hozzá:) erre van a PNG, ami tulképpen a GIF okosított változata (ez eléggé sarkítás), így kezeli a színeket 48 bitig, ebből adódóan szebbek pl. a színátmenetek rajta. jobban tömöríthető és már a kép 1/64-éből tud neked elnagyolt előképet mutatni.

az indexed color vs. rgb esetében meg az van, hogy az rgb fileokban a pixelek tartalmazzák a színinformációt, míg az indexáltnál (sic!) egy palettához vannak kötve (ti. indexálva) a pixelek színei. valószínűleg ezért nem tudja a nagy mértékű kicsinyítésnél a minőség a méretet követni.

a radíros problémát meg kifejthetnéd jobban, mert nem igazán értem a formátumok és a radír szeszélyessége közti összefüggést:)

ami meg a PSD kompatibilitást érinti: elvileg arra jó, hogy kompatibilis legyen a file más adobe termékekkel (premiere, indesign, after effects), illetve a PS korábbi verzióival is. gyakorlati hátrányról még nem hallottam. nálam mindig be van kapcsolva és ebből sem volt gyakorlati hátrányom, pedig ezzel a 4 programmal dolgozom.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4379) Sk8erPeter válasza sanyixXx (#4378) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, elhiszem, hogy aki komolyabban tolja, annak már könnyen kezelhető, én is használom teljesen alapszinten már egy ideje, de NEKEM akkor is egyszerűen túl bonyolult. Többnyire elég hamar ráérzek a programokra, rájövök a lehetőségekre, de itt olykor a legegyszerűbb dolgok sem kézenfekvőek... Nyilván mindent egyszer meg kell találni, onnantól vágod, mi hol van, de néhány alapművelet elvégezhető lehetne egyszerűbben is.
De ha napi/heti szinten foglalkoznék vele, biztos más véleményen lennék.

A PNG esetében azon csodálkoztam, hogy ha relatíve kevés szín van a képen, akkor jóval kisebb helyet foglal a jpegnél a jobb tömörítése miatt, viszont ha pl. a teljes képernyőről csinálok egy képet képlopó programmal, akkor már akár többszöröse is lehet a képméret. Számomra ez elég zagyva. Nyilván valami módon a tömörítési módszerből következik (amivel nem vagyok tisztában), de kicsit furcsa a dolog. :D

A radíros problémánál az volt a célom, hogy egy képet (pl. avatart, ahol ez kritérium) transzparenssé tegyek, tehát ahol törlöm a kép adott részletét, ott a "Grid"-et mutassa, azt a "skót kockás szövet" hátteret. :D De ehelyett a radír használatakor pl. a fekete pixelek csak simán szürkültek, a sötétszürkék világosabbszürkék lettek, nem eltűntek, szóval olyan volt, mintha csak elmosná... És igen, BIZTOS, hogy a radír eszközt használtam. :P

A többi témára meg nagyon köszönöm a válaszokat, kimerítőek voltak az információk! :R :R

Sk8erPeter

(#4380) sanyixXx válasza Immy (#4363) üzenetére


sanyixXx
senior tag

én valami ilyesmit adnék neki, ha cirádásabb kell.
amúgy az is tök oké, amit most betettél, csak delta9 tanácsait fogadd meg az árnyékkal. meg talán csinálhatnád papírosabbra a hátteret. ha fölé húzol egy képet, amin valami öregebb papír van és multiply-ra vagy ilyesmire teszed a blending mode-ot, akkor már pöpec középkort idéző címeres okiratod van. lehetnek a szélei sötétebbek, égettek, lehet hajtás a papíron satöbbi... utána meg az opacity-t lehet lejjebb húzni, ha kicsit szolidabbra akarod venni.

amúgy meg fogalmam sincs, hogy mihez kell a dolog. kész arculatba kell vagy te alakítod ki, illetve, hogy kinek milyen honlap lesz ésatöbbi. ezelk nélkül nem könnyű segíteni. :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4381) sanyixXx válasza Sk8erPeter (#4379) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hát igazán nincs mit:)

a radírnál nézd meg, hogy az opacity és a flow 100%-on van-e. CS3-ban ez fent van a menü alatt, CS-ben is gondolom. nálam maszkolásnál szokott ez előjönni, ott néha én is csak bután nézek, hogy mi a baj :D
ja és a brush hardness sem mindegy ugye. 100%-on éles kör, utána mosódik a széle.

amúgy én is évek óta használom, de tényleg csak akkor kezdtek rögzülni a dolgok, amikor mindennapos lett a használata. a legtöbb dologra van tutorial vagy itt a fórum ;)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4382) delta9 válasza Sk8erPeter (#4379) üzenetére


delta9
senior tag

Ha a radír eszközöd ki van választva, és a képen nyomsz egy jobb gombot, akkor a hardness-nél megadhatod, hogy mennyire mossa a beállított méret szélét. Szerintem arra gondolsz.

(#4383) Sikoly85 válasza delta9 (#4370) üzenetére


Sikoly85
csendes tag

Ez sem jött be. De annyira nem gáz, mert ha alap heyzetben hagyom a motion blurt akkor müködik. Transform eszközzel meg átalakitom. Így csináltam vizszintes bemozditásból függőlegeset:D

(#4384) Immy válasza sanyixXx (#4380) üzenetére


Immy
őstag

Kicsit alakítgattam a fejlécet és ezt sikerült belőle kihoznom:

Szerinted mit kellene változtatni rajta? Tegyek be több képet a faluról? (szerintem kellene még)
A felirat már elég szolid? vagy már inkább a túlzott egyszerűséget tükrözi?

[link]

Itt pedig a honlapon:

[link]

mod: amit belinkeltél font honlapot - ott melyikre gondoltál? (szerintem ott már az olvasás rovására megy a szépség)
ui.: keresek valami szakadt gyűrött papírt:D

:R

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4385) sanyixXx válasza Immy (#4384) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem tök oké, de kicsit foghíjas. ki kéne tölteni az üres helyet a falunév és a címer között.
én mondjuk egy faluképet tennék a fejlécre, de úgy, hogy csak kontúrosan. tehát csak a fekete vonalak rajzolják ki a városi képet, mondjuk valamelyik utcát vagy teret vagy valami magaslati látképet tetőkkel, templomtoronnyal.
egyébként így sem rossz, ahogy most van, a fenti csak szubjektív :B

meg mondjuk megnézném, hogy a pajzshoz hasonló árnyékkal milyen a falunév. kicsit egységesebb talán.

a papírra meg figyelj, hogy ha a fejléc "papírból van", akkor a body részt is abból kéne csinálni, hogy ne lógjon ki a lóláb.

a fontokat a pajzshoz linkeltem. mint írtam ugye, nem tudtam, mihez kell, így csak hasra ütve, hátha középkoros:)

amúgy meg tetszik a munkád. szép, letisztult dizájn, semmi fölöslegesen tekeredő liliom meg grungy karikák.

meg egy ötlet a szavazáshoz: ne ilyen élesen legyen kritikus a negatív vélemény. neked sem esik jól visszanézni, illetve pozitívabb képet ad vissza még a kritikáról is, ha óvatosan van megfogalmazva

mod: lián, nem liliom:)

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4386) Immy válasza sanyixXx (#4385) üzenetére


Immy
őstag

Először is köszönöm a kielégítő választ!

Úgy vagyok vele én is, hogy a faluról minél több képet el kell helyeznem, hogy felismerhető legyen, ugyanis a község címe nem olyan informatív mint, egy "szép" képcsokor a település életéről.

A kontúros ötlet nem rossz, csak jelenleg képhiányban szenvedek.(tollkontúrra gondoltál ugye?) Ezt a templomos képet is most gyors neten találtam.
[link]

"az őrség és a göcsej határán" lévő szöveghez szerinted kell az elejére az "az" betű? :D

Papíros részt elhagyom egyéb okok miatt...

A szavazás az még csak kipróbálás szintjén volt:D:D

Az árnyékozást hogyan gondoltad? Ha túl közel van az árnyék a betűhöz akkor olyannak látod mintha a betűk megkettőzödtek volna. Ha viszont túl távol akkor az nem szép...

link

[link]

Vááá találtam kb 15 éves látképet :D vagy valami hasonlót:D

[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4387) delta9 válasza Immy (#4386) üzenetére


delta9
senior tag

"...Ha túl közel van az árnyék a betűhöz akkor olyannak látod mintha a betűk megkettőzödtek volna...." -- mert még mindig erős. Vedd le az opacity-jét 75%-ról legalább 50%-re. Sőt én sokszor 35-40% körül használom. És ne csak függőlegesen told el, hanem vízszintesen is egy kicsit sztem. Sőt ugyanazokat a beállításokat alkalmaznám a szövegre, mint a pajzs címerre.

Az Őrség elé kell a névelő, ne hagyd el.

De kezd alakulni, olyasmikkel kellene operálni, mint a templom is, amit már odatettél. Azt viszont lehet, én megnézném tükrözve, hogy ne kifelé nézzen a bannerből...

(#4388) mibog


mibog
tag

Köszönöm Dexter68 a linket. :))

Delta, jó sokat koptattad most a billentyűt miattam :D ez jó összetett :DDD ja és tényleg magyar PS ... és említettem már hogy a szőke az nem csak egy szín? :DDD köszi

Sikoly85 Köszönöm, megnézem. :P

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#4389) sanyixXx válasza Immy (#4386) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ilyesfélére gondoltam
ehhez hasonlót meg lehet csinálni PS-sel valami falufotóból.

az árnyék meg ha van, akkor legyen egységes minden elemen. ha a szövegre teszel, akkor a kicsire is kell. és halványítsd bátran:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4390) sanyixXx válasza mibog (#4388) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hajszín nem kifogás :)
csak nem kell félni próbálgatni a komponenseket. max visszaállítod a képet vagy nem mented el...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4391) anatre001


anatre001
tag

Sziasztok. Lenne egy kisnagy problémám.
Feltettem ugye a 64 bites win7-et, és van egy próbaverziós CS4-em meg CS2-m is, de egyiket sem engedi felrakni :(
"Error reading setup initalization file" - ezt irja a CS2.

Lehet az a gond h ez 32bites? És ha igen hol találok 64 biteset? Ha lehet CS4-et, mert én kerestem de nem találtam nagyon. :(
Sürgős lenne.
Köszi :)

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#4392) sanyixXx válasza anatre001 (#4391) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a 64 bitesen kéne futnia a 32 bitesnek. vagy a telepítőd a rossz/hibás/sérült vagy a win7 béta mivoltában rejlik a hiba. vagy egyik sem.
másold fel a telepítőt a merevlemezedre és próbáld úgy, az még szokott néha segíteni nekem a CS3 alkalmazásoknál.
ha esetleg nem eredeti PS-ek, akkor az is lehet a gond...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4393) anatre001 válasza sanyixXx (#4392) üzenetére


anatre001
tag

Ez egy próbaverzió a szoftver . hu oldaláról. :S

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#4394) sanyixXx válasza anatre001 (#4393) üzenetére


sanyixXx
senior tag

akkor fogalmam sincs... talán a win7 topikban tudnak segíteni.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4395) Met válasza anatre001 (#4393) üzenetére


Met
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy 32 bites progi elfut 64 bites OS alatt, fordítva nem megy.
Attól, hogy a szoftver.hu-ról van a demó lehet még hibás, szedd le a CS4-et az adobe.com-ról, de szerintem a win7 miatt van...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4396) Immy válasza delta9 (#4387) üzenetére


Immy
őstag

Azt hiszem elérkeztem a design rész végéhez.
Nagyon már nem akarok változtatni rajta, de kisebb korrigálásokat még elvégezhetek.

[link]

Viszont akadt 1 olyan problémám ami nem ehhez a topichoz tartozik.
(ie6 és ie7 alatt finoman szólva 1-2 helyen nagyon elcsúszik a honlap, firefox-chrome-opera-ie8 alatt viszont tökéletes)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4397) Sk8erPeter válasza sanyixXx (#4381) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi szépen, simán lehet, hogy ez volt a gáz múltkor... :R:R

Sk8erPeter

(#4398) Dexter68 válasza Immy (#4396) üzenetére


Dexter68
addikt

Az IE6-osoknak linkeld be ezt. :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4400) delta9 válasza mibog (#4388) üzenetére


delta9
senior tag

Nem tudsz átverni, nem is vagy te szőke. Paris Hilton. Na ő szőke. :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.