Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) ViZion válasza ToBeY (#5267) üzenetére


ViZion
félisten

A nézet/ megjelenítés menüben kapcsold ki a show pixel grid opciót!
Pixelrács mutatása vagy ilyesmi magyarban... Ekkor nem fogja rácsozni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5302) ViZion válasza mhorvat (#5270) üzenetére


ViZion
félisten

Nem jpg-ben, hanem png-ben menteném. Színtérnek Adobe RGB vagy sRGB ajánlott.
Ha csíkosnak látod, dobj rá egy surface blur-t vagy gaussian blurt, és jpg 12-ben vagy png-ben mentsd el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5303) ViZion válasza Agostino (#5281) üzenetére


ViZion
félisten

A rectangular tool-nál az eszközt kijelölve állíthatod a sarkok kerekségét (menüsor alatti sávban, az eszköz tulajdonságoknál). a feather (lágy perem) csak raszteres alakoknál használható, és nem csak a sarkokat kerekíti le...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5304) ViZion válasza mhorvat (#5290) üzenetére


ViZion
félisten

Estleg ha TFT monitorod van, akkor azt a MONITOR NATÍV FELBONTÁSÁN használd.
Kiemelve, mert fontos.

Másik, hogy lehetőleg DVI bemeneten, ne D-subon kösd össze.
És ha akkor is baj van, akkor másik monitoron megnézni, de másik gépen is nézheted,
ha szomszédban, vagy melóhelyen hozzáférsz.

Ha közel hajolva nézed, akkor látod a képpontokat, ez normális...

Ha mindenhol csíkos, akkor sajnos már parázol. Álj le a cuccal amit tolsz, mert a szemednek ÁRT! :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5305) Yushchenko válasza Horka1 (#5298) üzenetére


Yushchenko
őstag

KB ebből kellene okoskodni.
Úgy összeilleszteni, hogy minden kép az RGB egy-egy színe. És abból összeáll egy kép a végén, elvileg...

(#5306) BonFire válasza Yushchenko (#5305) üzenetére


BonFire
veterán

Jó-jó, de mit kell vele csinálni? Talán a 3 külön csatornára bontott szürkeárnyalatos képet kell összerakni egy RGB-be, hogy színes legyen?

Valahogy így? Ezen a képen 3 teljesen különböző screenshotot raktam össze egy képbe külön csatornaként. Az érdekesség az benne, hogy alul a Windows tálca szépen összeállt, míg a többi teljesen különálló életet él. Ezt szemléltetésnek csináltam.

Ezt kell vele csinálni, vagy mit?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5307) Yushchenko válasza BonFire (#5306) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jaja, aszem sikerült megoldanom. Minden képről egy csatornát át kellett másolni. :R

(#5308) BonFire válasza Yushchenko (#5307) üzenetére


BonFire
veterán

A következő ez lett volna, hogy ráállsz a Channels tabra, kiválasztod az R-t, G-t vagy B-t, majd nyomsz egy Ctrl+A-t és egy Ctrl+C-t. Rámész az üres kép csatornáira, és a megfelelő színnél (R, G vagy B) nyomsz egy Ctrl+V-t, ezzel beilleszted a színcsatornába.

Amúgy szürkeárnyalatos képről, hogy tudtál "egy" csatornát kiválasztani? Ott eleve csak egy van. a Grey. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5309) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Kéne nekem egy karácsonyi hangulatú abstract wallpaper.Amire majd rá tudok tenni egy szexis santa girl-t :DDD

(#5310) Horka1 válasza ToBeY (#5309) üzenetére


Horka1
tag

Talán itt találsz! :)) Az örök jó barát! Vagy a nagy ellenség? Mindent tud! Rólad is ;) :DD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5311) BonFire válasza Horka1 (#5310) üzenetére


BonFire
veterán

1ébként az miért absztrakt, ha ajándékdoboz, szánkó, Sánta Kalauz, üveggömb, hóesés van rajta? :DDD Valami pont attól lesz absztrakt, hogy nincs figurális ábrázolás rajta, de attól még lehet nagyon szép színek, vonalak, harmóniák halmaza.

Ha meg absztrakt, akkor mitől karácsonyi? Mint a legelső kép, amit kidobott a Kúgel.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5312) Horka1 válasza BonFire (#5311) üzenetére


Horka1
tag

Teljesen jogos felvetések!
Absztarkt karácsony, amikor meztelen farkasok, kefélik a "jóságos" krampuszokat! :DDD

Ez nagyon absztrakt lenne! :DD bár figurális, még is absztrakt :DD

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5313) ToBeY válasza Horka1 (#5310) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Semmi,megtáláltam a megfelelőt thx.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Yushchenko válasza BonFire (#5308) üzenetére


Yushchenko
őstag

xD
A végén egészen összeállt egy színes kép, én is meglepődtem.

(#5315) BonFire válasza Yushchenko (#5314) üzenetére


BonFire
veterán

Publikus színesben? Mert amúgy a szürkeárnyalatosról nem igazán sikerült kinéznem, mit akar ábrázolni. Talán egy repülőről fotózott földet?

Mellesleg adtál egy jó 5letet; most éppen azzal szórakozom, hogy felcsereberélem a képek színcsatornáit. R megy G-be, G megy B-be, B megy R-be. Így körbe rotálom. Érdekes ám, nagyon.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5316) mhorvat válasza ViZion (#5304) üzenetére


mhorvat
senior tag

Aki itt valamit tol, az nem én vagyok azt hiszem. :DDD Azért köszönöm a tippeket. Az alap dolgok (látom a képpontot, natív felbontás, digitális jel) természetesek, nem ezekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#5317) mhorvat válasza ViZion (#5300) üzenetére


mhorvat
senior tag

Itt a View -> Proof Setup -> Custom -> Device to Simulate: sRGB IEC61966-2.1-re gondolsz?

Preserve RGB numbers: nincs pipa

Rendering Intent: Relative Colometric
Black Point Compensation: pipa

(#5318) BonFire válasza mhorvat (#5317) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet, hogy a Preserve RGB numbers-hez be kéne tenni a pipát, mert nálam gyárilag ki van pipálva. 1ébként én nem használom a Proofot, mert nem igazán van rá szükségem. Így nem is csíkos sehol.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5319) Yushchenko válasza BonFire (#5315) üzenetére


Yushchenko
őstag

1. kép
2. kép
3. kép
szín kompozít kép

mod: jaja, légi képek. A tantárgy neve: Távérzékelés.

[ Szerkesztve ]

(#5320) mhorvat válasza BonFire (#5318) üzenetére


mhorvat
senior tag

Betettem. Nekem alapból nem volt bepipálva.

(#5321) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Egy láma kérdésem lenne.
Létezi még a mostani adobe-ban a "adobe gamma" nevű moncsi beállító progi?
Ati karim van és sajnos nincs olyan egyszerűen használható progi, mint a nvidia vga driverekben.
Köszi előre is mindenkinek a segítséget :R

(#5322) Wyll


Wyll
őstag

sziasztok

CS4-ben a következő furcsaság magyarázatára lennék kíváncsi:
Van egy EPS. Megnyitom, a Mode legyen CMYK.
Lám-lám, egyetlen átlátszó layer az egész, rajta fekete rajz.
OK, tegyünk alá egy sima fehér layert.
És ekkor az egész rajzon megváltoznak a színek, vastagabbak lesznek a rajzolatok, kevésbé lesz átlátszó, ami eddig átlátszó volt:


Miért van ez?

Kipróbáltam: ha RGB ill. Grayscale módba importálom a képet, egyre csökken ez a hatás, de nem tűnik el teljesen.

Szintén kipróbáltam: új file, halál egyszerű átlátszó layerre puha szélű fekete ecsettel húzott vonás alatt kapcsolgatom az eredeti white filled background-ot, és ugyanez van!

Ez most totál összezavart, sőt meg vagyok ilyedve... :F
Az átlátszó dolgok fehér háttér előtt kevésbé átlátszóak, mint a "kockás semmi" előtt?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5323) Wyll válasza t.imi (#5321) üzenetére


Wyll
őstag

Nem igazán értem a kérdést... Ez kell?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5324) ViZion válasza Wyll (#5322) üzenetére


ViZion
félisten

Ez optikai csalódás... ugyanis a rétegnél a félig-meddig transzparens képpontokat nem tudja érzékeltetni a program rendesen, de amikor alárakod a solid fehéret, akkor már látszik...
A fekete réteget állítsd multiply (szendvicspozitív) módba, jobb lesz.

Ennyi. Ha átlátszó lenne a monitorod azon a helyen, akkor jobban lehetne érzékeltetni... :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5325) BonFire válasza Wyll (#5322) üzenetére


BonFire
veterán

Valszeg a fehér háttér miatti optikai csalódás. Itt egy transparent hátterű vonalrajz 90%-os áttetszőséggel:

és itt van ugyanő immár bekapcsolva a fehér hátteret:

Nekem is vastagabbnak tűnik a vonal, holott ezt garantáltan én rajzoltam pennel az imént, és nincs belőle kétféle. Sima psd és így viselkedik.

UI.: sima hsz akart lenni, de véletlenül privátba ment. Rossz gombra kattintottam; nem volt szándékos.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5326) Wyll válasza BonFire (#5325) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi a választ, meló után még visszatérnék a kérdésre. :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5327) t.imi válasza Wyll (#5323) üzenetére


t.imi
addikt

pont ezt kerestem, köszömön neked :R Egyszerűen telepiteni kell a fityfenék (nem jut eszembe) közé gondolom.

(#5328) Dexter68 válasza BonFire (#5325) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem hinném, hogy optikai csalódás lenne, mert megmértem két pixel szürkeárnyalati értékét és közel 20% eltérést tapasztaltam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5329) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

egy kis segitsegre lenne szuksegem nem tudom hogy hova foruljak

PhotoShop : ezt irja ki "PS CS4 now includes graphics card acceleration. We recommend you visit your video card manufacture's web site to download and install the last drivers. for mor info..."

ezt foleg olyankor irja ki ha bekapcsolom az OpenGL-t

uj drajvert raktam es ugy sem jo lassan megy szakadozik mintha nem ismerne fel vagy nemlenne szinkronba a videjokartyaval

a videokartyam tipusa NVIDIA GeForce 9500 GT

ha valakinek van valami megoldasa szivesen fogadom es elore is koszi :(

(#5330) ViZion válasza Dexter68 (#5328) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyan azt a pixelt? neee... pedig ez a jelenség tényleg optikai.
A réteg nem változik, nem hinném, h a PS alakítja a réteget csak a hatás kedvéért...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5331) Dexter68 válasza ViZion (#5330) üzenetére


Dexter68
addikt

Nézd meg Te is.
Letöltöttem a két linkelt képet, egymás fölé tettem és már akkor is látszik a sötétedés, ha ki-be kapcsolod a felső réteget.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5332) mhorvat válasza sonajdoba (#5329) üzenetére


mhorvat
senior tag

Sok kép egyszerre történő megnyitása esetén a hardveres gyorsítás magától kikapcsol. A képek mennyisége nyilván függ a videokártya teljesítményétől. Ezt például nem tapasztaltad, tehát mikor elkezdesz dolgozni, akkor is biztos, hogy megy a GPU acceleration?

(#5333) sonajdoba válasza mhorvat (#5332) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

en csak egy kepen dolgoztam. ahogy en eszrevettem itt a meloba nem ismerte fel a program a videokartyat. othon felismerte es nagyon szepen mukodik. es amint irtam a videokartyam sem eppen a leggyengebb

a gep telyesitmenyevel eddig nem volt gond sem a PS-hasznalataval de elromlott a videokartyam es kicsereltek azota van es a problemam.

hogy lehet felismertetni ??

[ Szerkesztve ]

(#5334) tkazmer


tkazmer
addikt

valami baj történt a photoshopommal (cs3).
egy ideje már minden kép megnyitást vagy új létrehozását nagyon lassan csinálta, ma viszont eljutott odáig, hogy már nem is hajlandó megnyitni semmit.
látszólag mindent rendben betölt, de mégis amikor megnyitnék egy képet vagy létrehoznék egy újat akkor egyszerűen átvált "nem válaszol" státuszúra.
mi lehet a gond?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5335) Dexter68 válasza tkazmer (#5334) üzenetére


Dexter68
addikt

Töröld a scratch-disket!
Ahova be van állítva, hogy hova tegye az ideiglenes fájlokat, ott minden elszálláskor marad egy bazi nagy fájl. Lehet, hogy ez a baja.
Meg az is szokott nyűge lenni, hogy az a partíció, ahova dolgozna a scratch-disk, agyon van töredezve. Úgy tudom, hogy indulásnál a legnagyobb töredezettség nélküli területet „lakja be”.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5336) tkazmer válasza Dexter68 (#5335) üzenetére


tkazmer
addikt

köszi a tippet!
hogyan tudom törölni? A preferences->performance menüben találtam egy olyat, hogy scratch disk, (a helye: "C:\"), de csak így simán a C-n nincs semmilyen olyan fájl, ami photoshop temp file lehetne. van ennek valami szabvány helye? (nézegettem a program files/adobe-n belül, illetve a szabvány application data-s mappákban a documents and settings-en belül, de nem találtam sehol sem)
a tördezetettség-mentesítést megpróbálom, biztos van már legalább fél éve, hogy utoljára csináltam olyat...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5337) Dexter68 válasza tkazmer (#5336) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezt eleve egészségkárosító hatású a C:-n tartani. Elvben a gyökérbe rakja, de a C: a tempkönyvtárak miatt elég speciális, nézd meg azokban is. Photoshop Tempxxx fájl jön létre kiterjesztés nélkül, az xxx helyén egy hosszú számsor van. Bazi nagy tud lenni. Én úgy csinálom, hogy létrehoztam neki egy külön partíciót és oda csak a photoshop piszkít.
Persze én a tempeket is, meg a windows swapfile-t (virtuális memória) külön partíción tartom.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5338) tkazmer válasza Dexter68 (#5337) üzenetére


tkazmer
addikt

dell laptopról van szó gyárilag előtelepített oprendszerrel és csak 1 partícióval, így olyan sok választásom nincs:)
futtattam egy töredezettség-mentesítést viszont sajnos nem lett tőle jobb :( a fájlokat még nem találtam meg, nagy erővel keresem őket, de egyelőre semmi jel nem mutat arra, hogy meglennének...
töröltem a windowsos lemezkezelővel az ideiglenes fájlokat, de az se segített :(

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5339) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! BMP vagy PNG kiterjesztésű kép a jobb nyersanyag? Videólejátszóval csinálok screenshotot, tud JPEG-et is, de az veszteségesen tömörít.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5340) BonFire válasza tknof1871 (#5339) üzenetére


BonFire
veterán

A PNG is tömörített, de sokkal szebb képet produkál, mint az agyontömörített JPEG. Persze nem is tudja olyan kicsire összenyomni. Ember nem veszi észre a BMP és a PNG közötti különbséget, és utóbbi kisebb bír lenni. Tehát ha számít a tárterület, én a PNG-re szavazok.

Végül pedig a PNG tudja tárolni az alfa csatornát (áttetsző képpontokat), míg a BMP nem. Habár ennek videó screenshotnál nincs igazán jelentősége.

Szerkesztés: Video screenshotnál, ha mondjuk aviból fényképezünk, ami már eleve ronda a pixelesedésével és a képzajával, pont megfelelő lenne a JPEG rá. Persze ez HD-videóra nem érvényes, vagy Blurayre.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5341) mhorvat válasza sonajdoba (#5333) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha rossz a driver, sehogy. Nekem is volt ilyen gondom, 8800-asom egyszer csak nem akartam felismerni. Frissítettem a drivert, akkor sem. Azóta volt XP újrahúzás, ami megoldotta a problémát. :(((

(#5342) sonajdoba válasza mhorvat (#5341) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

koszi szepen a tippet megprobalom majd ujratelepiteni hatha az megoldja es ha az sem akkor marad a Portabilis verzio :((

(#5343) sonajdoba válasza sonajdoba (#5342) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

ujraraktam es a videokartya draivert kicsit megpiszkaltam es elindult remelem jo lessz

(#5344) mibog


mibog
tag

a tempfájlos téma nekem is fog segíteni, köszi.

Boldog karácsonyt Nektek Mindannyiótoknak!

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#5345) ViZion válasza mibog (#5344) üzenetére


ViZion
félisten

Váááá.... köszönjük a képet!

Boldog Karácsonyt és Új Évet mindenkinek!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5346) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Van egy kis problémám.
Illetve "JÓ" probléma.
Az elmúlt 3-4 évben nagyon jól megismertem a photoshopot(egy amatór szinthez képest)
és elég szép dolgokat tudok már művelni vele. Kaptam egy lehetőséget,hogy egy nevesebb cég egyik plakátját (A2) én tervezzem meg, teljesen szabad kezet kapva. A látványtervvel,ötlettekel nincs is probléma, csak nem tudom hogy kell úgy megcsinálni,hogy egy nyomdának használható legyen.
A kritérium,hogy PDF fileban legyen,A2-es méretű,és legyenek a szélén azok a nyomdai izék(baloldalt fekete->fehér skála,jobb oldalt színek, meg pár vonal) errőla keretről gőzöm nincs hogy mi. ebben kéne segíteni. hogy kell odavarázsolni,és mi alapján. a munka végén,vagy elején kell.
Ja és ugye CYMK színskálát használjak photshoppal? az kell nyomdához. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5347) BonFire válasza Kleroo (#5346) üzenetére


BonFire
veterán

Majd mindjárt jön ViZion és megszakérti, ő jobban otthon van a nyomdai témában. Addig is olvasd el ezt a kommentet a tutorial.hu-n gabortól. Nem garantálom, hogy mindent érteni fogsz belőle, de legalább alaposan kivesézi a nyomdai kritériumokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5348) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszi szépen, már ez is sokat segített,
De remélem Az általad említett kolléga hamar idetalál :).
Mert fontos meló lenne)ha jól sikerül,akkor én lehetnék az állandó grafikus.Ha beégek,akkor gondolom BB)
Szóval, egy hozzáértő szak-grafikus segítségét kérném abban hogyan kell photoshoppal nyomdának munkát készíteni :).
A photshophoz értek,de eddig csak háttereket, illetve gagyibb plakátokat csináltam,ahol nem számított hogy rgb avagy cmyk, vagy milyen formátum vagy bármi ilyen szak-dolog.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5349) Kleroo


Kleroo
veterán

LOL
Photoshop cs4-et használok, és nincs benne alapból A2 ....
csak A6-A3
lehet hozzá szerezni, vagy csak tudakoljam meg a pontos mm-beli méreteit? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5350) BonFire válasza Kleroo (#5348) üzenetére


BonFire
veterán

Oké, persze, de nem biztos, hogy most szenteste éppen a PS topiccal van elfoglalva, mint egyesek. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.