Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Amatőr kérdésnek tűnhet, de ilyet sosem tudtam csináli és nem is tudom, hogyan lehetne megfelelően rákeresni.
Átmenetet szeretnék létrehozni, vagyis adott pl egy kép, ami alatt van egy másik (vagy éppen PNG és semmi), és fokozatos áttűnést szeretnék alkalmazni az egyik végétől a másikig. Lehet ilyet egyáltalán csinálni?
Előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#28002) Graphics válasza Mr. Y (#28001) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet igen.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28003) Mr. Y válasza Graphics (#28002) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, erre gondoltam. Talán azért nem találtam, mert túl kézenfekvő lett volna felnézni az eszközmenüre :)

But who is watching the guardians?

(#28004) kazsmerlaca válasza Mr. Y (#28001) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

3 féle képen meg lehet ezt oldani PS-ben :)
Én pont nem úgy csináltam volna ahogy a videóban van, de az is megoldás.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#28005) Mr. Y válasza kazsmerlaca (#28004) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ha tudsz még tippeket adni, nagyon szívesen fogadom. Például van mód "részleges" műveletre is?

But who is watching the guardians?

(#28006) ToBeY válasza kuyarashi (#27997) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem hiszem hogy túl nagy file a probléma,mivel saját jpg képet szerkesztettem (4mb) és azt szerettem volna elmenteni,de nem ajánlja fel jpg-t

(#28007) kuyarashi válasza ToBeY (#28006) üzenetére


kuyarashi
őstag

Minden képpel ez a helyzet?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28008) ToBeY válasza kuyarashi (#28007) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Eddig két saját képpel próbáltam,ott ez volt a helyzet.De "save as" engedte jpg menteni. :K
Ami fura,hogy saját jpg képet nem tudom elmenteni miután szerkesztettem ps-ben

(#28009) kazsmerlaca válasza ToBeY (#28006) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A színmódot kell átállítani és engedi menteni másba is :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#28010) ToBeY válasza kazsmerlaca (#28009) üzenetére


ToBeY
nagyúr

RGB 8bit van kiválasztva.Viszont ha menteni szeretném a képet, akkor be van pipálva color icc porfile (szerintem ez lehet a gond) Hol lehet ezt kikapcsolni mert hiába veszem ki a pipát mindig visszateszi.

(#28011) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Posztert szeretnék apámnak készíttetni. Úgy látom, hogy a nyomdák vagy fényes papírra tudják nyomtatni vagy fényes papírra. Melyik a jobb? Egyszerűen nem találok képeket a neten erről. :F

We are only Stardust...

(#28012) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#28011) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mármint fényes vagy selyemfényű papírra na. :D

We are only Stardust...

(#28013) Met válasza Jinxb1rd (#28011) üzenetére


Met
nagyúr

Fényes vagy fényes?:)

Fényes szebb, viszont ha képkeretbe kerül amiben van üveg akkor mehet matt papírra.
De néha kép függő is hogy melyiken néz ki jobban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28014) Dluinet válasza Jinxb1rd (#28012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindkét papír fényes, csak a selyemfényűnek enyhén narancsos domborzatú a felülete.
Vastag bevonatos (coated) matt papír is van, csak az nem kimondottan fotópapír.

Ahogy kiveszem az írásodból te nem nyomdát keresel, hanem fotó nyomtatást.

Fényes papír elsősorban üveges keretbe való, az üveg amúgy is csillogni fog, így a papír szempontjából lényegtelen a fényesség.
Van tükröződés mentes üveggel rendelkező képkeretek is, itt érdemes a selyemfényűt papírt választani.
Matt vastag bevonatos papírt, prezentációkhoz (alkalmi használat) alkalmaznak, táblára (például habkarton) kasírozva. Egyes kreatív grafikák esetén előnyösebb a használatuk a fotópapír helyett. Hosszabb távra (árnyékos helyen max 6-10év) lehet képkeretbe rakni, viszont tartósságuk nem lesz 30 év, mint a fotópapír esetében. A sima papír besárgul.
A matt papír vastagságát a festék fedettség határozza meg, de telibe nyomva egy 180-200g körüli papír is elegendő. Vékony vonalak és szövegek esetén elég a 120g-os papír, de 5-10%-os fedettség felett érdemes minimum 160g-os papír használni.
Ha keretbe raknád, akkor érdemes minimum 180g-os papírt nyomtatni, amit a keretbe helyezés elött a keret táblájára felkasíroznak.

Aztán van a poszterpapír, amire olcsóbb solventes vagy eco solventes géppel nyomtatnak, ezek a mai modern moziplakát minőségét hozzák. Mivel ezek a papírok vékonyabbak a fotópapíroknál, ezért posztersínbe helyezhetők. Tartósságuk, a sérülékenység miatt, lényegesen kisebb, mint egy fotópapír, keretbe rakva.
Vastag papírt nem lehet posztersínbe rakni, mert annyira "pöndörödik", hogy nem képes egyenesen kilógni.

Van még a műanyag alapú "papír", ami nem pöndörödik, solvent nyomtatóval nyomtatható, poszter minőségben. Ezek solventes nyomtatás esetén még vízállóak is ráadásul téphetetlenek. Ezeket akár a falra is fel lehet ragasztani. Ára a fotópapírnál olcsóbb, a matt papírnál pedig drágább.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28015) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy boros címke, amit szerkesztettem PS-ben. Azt egy A4-es méretű lapra szeretném rátenni, a megadott méretekben. Hogy mindkét helyen ugyan az a méret legyen(ps szerkesztőjében és a nyomtatott lapon is majd), hogyan csináljam?

Köszönöm.

(#28016) kuyarashi válasza Pikaa (#28015) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Sokféleképpen lehet csinálni. A leggyorsabb talán az, ha nyitsz mellé egy A4 méretű dokumentumot, majd visszalépve a boros címkéhez kijelölöd a rétegeit és bármelyiknél megfogva, egyszerűen áthúzod a Move tool-al az A4 lapra. Ez úgy néz ki, hogy fent van 2 tab-ed (boros címke és az A4). A Mozgató eszközzel ráhúzod az A4 tab-re a címke layer-eit, de nem engeded fel az egér gombját, hanem amikor átlép az A4-re, akkor lehúzod az üres lapra a grafikát és csak ekkor engeded el az egértet'.
Leírva tízszer legalább bonyolultabbnak tűnik. Még olvasni is fárasztó.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28017) Pikaa válasza kuyarashi (#28016) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen, eddig okes. Csak az a4-es oldalon belul akarok tobb kisebb cimket, tobb meretekben.

(#28018) kuyarashi válasza Pikaa (#28017) üzenetére


kuyarashi
őstag

Érdemes az A4 oldalon csoportosítani a címke grafikáját, majd így, együtt méretezni a rétegeket. Utána ezt tudod sokszorozni. Mivel pixelgrafikus a címke, a legnagyobbal kezd, hogy a többit ne nagyítanod kelljen (ezzel szétesne a kép). Igazából össze is lehet olvasztani a rétegeket, de az eredeti dokumentumban mindenképp hagyd meg szerkeszthetőnek.

A méretezés úgy megy, hogy kijelölöd a címkét. Ilyenkor a rajzlapon megjelenik körülötte a "Bounding box". Ha nem látod, be kell kapcsolnod a "Show Transform Controls" jelölőnégyzetét balról, a fejléc alatt.
Amint kattintasz a határoló doboz valamelyik szerkesztőpontján, a fejléc alatt megjelennek a kijelölt objektum koordinátái és a méretei. Utóbbit valószínűleg százalékosan fogod megkapni, de a % jel helyére írhatsz mm-t is (vagy akár m-t, cm-t, in-et, px-et is).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28019) Dluinet válasza Pikaa (#28015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt az elvet vallom, hogy aki felpakolja, az is vágja el.
A szakmában nagyon sokan vannak így.
Tehát csak akkor pakold fel, ha te saját kezűleg fogod felvágni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28020) kazsmerlaca válasza Dluinet (#28019) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Egyet értek veled. Csak akkor csináld így ha magad vágod fel.

Nem PS-ben rakjuk ívre az anyagot, nem arra való. Eleve nem PS-ben készíteném a boros címkét, ez sem arra való.
Illustratorban vagy indesigban kell készíteni vektoros környezetben.
Aztán vágójellel kiexportálod és adobe acrobattal ívre rakod. Ekkor lesz szabványos...
Bár az ívre rakást a nyomda is elkészíti általában, ingyen.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#28021) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
PS-ben hol lehet beállítani azt az ICC profile-t amit windows 10 alatt is használok?
Mert most ha megszerkesztek egy képet PS-ben,majd win alatt megnézem a saját képnézegetőjével,akkor teljesen mások a színei. :F

(#28022) PuMbA válasza ToBeY (#28021) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam nem így van. Biztos minden jó nálad? A rendszer alapértelmezések között is megadtad az ICC profilt? [link] A Windows ICC profil lényege, hogy minden alkalmazás azt fogja használni, tehát az egész rendszer. Elég furcsa lenne, hogy programonként meg kéne adni, illetve minden egyes játéknak külön.

[ Szerkesztve ]

(#28023) ToBeY válasza PuMbA (#28022) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PS-Ben nem állítottam semmit csak Windows bán adtam hozzá az icc profile-t
És máshogy néz ki a kép os-Ben mint Windows "képnézegetőben" :F

(#28024) PuMbA válasza ToBeY (#28023) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd meg a linket, hogy mindkét helyen beállítottad-e a profilt :) Windows Fényképek alkalmazásról van szó?

Photoshop -> Edit -> Color Settings-nél neked mi van?

[ Szerkesztve ]

(#28025) ToBeY válasza PuMbA (#28024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Rendben köszi majd megnézem, ha gép elé kerülök :K

(#28026) PuMbA válasza ToBeY (#28025) üzenetére


PuMbA
titán

Még az jutott egyébként eszembe, hogy ugye a PS-ben lévő képet hasonlítod a PS-ből kiexportált JPG-vel ugye? Illetve PS-ben RGB színtérrel dolgozol (a megnyitott kép fülön írja)?

[ Szerkesztve ]

(#28027) ToBeY válasza PuMbA (#28026) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most éppen nem dolgozom egy képen se,de majd ezt is megnézem,
Ez lehet az oka,hogy másnak látom a színeket windowsban mint photoshopban?

Photoshop -> Edit -> Color Settings: nekem: rgb:sRGB IEC61966 2.1 Van
Windowsban pedig ez van beállítva [kép]

(#28028) PuMbA válasza ToBeY (#28027) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is az van :) És ez be van állítva itt a Speciális fül Rendszer-alapértelmezések módosítása gomb megnyomása után is? Valamint csinálj képernyőképet a Speciális fülről.

[ Szerkesztve ]

(#28029) ToBeY válasza PuMbA (#28028) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mármint mid van neked is? :B
Speciális fül így néz ki [kép]

(#28030) PuMbA válasza ToBeY (#28029) üzenetére


PuMbA
titán

Ez baj, az Eszközprofil-t itt nem szabad átállítani, hagyni kell az alapértelmezetten. Megnézted egyáltalán a linket, amit küldtem? Mert abban minden benne van :) Ha azt megcsinálod, minden jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28031) ToBeY válasza PuMbA (#28030) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elolvastam (most :DDD ) és a szerint beállítottam mindent.Remélem most jó lesz így,és nem lesz különbség a két kép között

(#28032) kazsmerlaca válasza Pikaa (#28017) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nem PS-ben rakjuk ívre az anyagot, nem arra való. Eleve nem PS-ben készíteném a boros címkét, ez sem arra való.
Illustratorban vagy indesigban kell készíteni vektoros környezetben.
Aztán vágójellel kiexportálod és adobe acrobattal ívre rakod. Ekkor lesz szabványos...
Bár az ívre rakást a nyomda is elkészíti általában, ingyen.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#28033) ToBeY


ToBeY
nagyúr

És PS-ben is hagyjam defaultban a szinprofilt,vagy ott állítsam be a monitor saját icc profilját? :F

(#28034) PuMbA válasza ToBeY (#28033) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell alkalmazásonként, ez lenne a lényeg. A Windowsé az egész rendszerre, azaz az összes programra hatással van :)

[ Szerkesztve ]

(#28035) ToBeY válasza PuMbA (#28034) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó, akkor nem babrálom a PS beállításokat :B

(#28036) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Ti nem tapasztaltatok 2021 PS-ben lassulást az utóbbi 3-4 napban? Nekem iszonyat belassult. Sokszor előfordul hogy rétegek ki-be kapcsolásának a hatását kb 1másodperc késéssel mutatja. Egy 500mb-os psd-t irreálisan hosszú ideig ment. Tavasszal 3. generációs intelről váltottam 10. generációsra, de ilyet sztem a 3. generációssal sem tapasztaltam.
Mi okozhatja? Nemrég importáltam néhány brush készletet... lehet hogy e miatt lassult be?

(#28037) PuMbA válasza zümzümm (#28036) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam minden jó :)

(#28038) Mr. Y válasza zümzümm (#28036) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

9. Gen I5 és Mac OS X mellett semmi ilyesmit nem tapasztaltam

But who is watching the guardians?

(#28039) zümzümm


zümzümm
senior tag

Van valami ötletetek hogy ezt mi okozhatja? Baromi kétségbeejtő hogy egyik nap még minden oks, aztán ilyen tetű lassú lett.

(#28040) aldebaran válasza zümzümm (#28039) üzenetére


aldebaran
őstag

Vírus? Malware?... stb, hasonló finomság?
Win újratelepítés?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28041) Vesa válasza zümzümm (#28039) üzenetére


Vesa
veterán

Nézd meg a performance monitorban, nem pörgeti-e valami 100%-ra a CPU-t. Ha ez lenne, akkor ott kiírja azt is, hogy mi csinálja (fájl nevét és elérési utat is mutatja). Általában vírus, vagy valamilyen más háttérfolyamat szokta pörgetni, ilyenkor belassul minden, mivel sorban állnak a processek a CPU-nál,

Illetőleg szűkítheted a kört azzal is, hogy megnézel más programot is, hogy ott is lassulást tapasztalsz-e. Ha más programoknál nem jelentkezik, akkor esélyesen a PS-el történt valami, nem rendszerszintű lassulás van. Ebben az esetben PS un/reinstall.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28042) Pikaa válasza kuyarashi (#28018) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi szépen!

(#28043) kuyarashi válasza Pikaa (#28042) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28044) Rruuer


Rruuer
senior tag

sziasztok. bocsi a láma kérdésért, de ilyet hogy tudok csinálni egy sima képből?

(#28045) BonFire válasza Rruuer (#28044) üzenetére


BonFire
veterán

Black and White filterrel. A képréteg láthatóságát meg leveszed 50%-ra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28046) Vesa válasza BonFire (#28045) üzenetére


Vesa
veterán

+ van rajta egy gradient is, ami alul fekete és felfelé megy át transparent-be.

A tudomány a valóság költészete!

(#28047) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok! Nemrég váltottam a jó öreg CS6-ról CC 2021-re és észrevettem, hogy fotóknál, ha más néven mentem őket, a teljes EXIF-et kitörli. Nem találtam erre vonatkozó beállítást és sajnos guglizás után sem vettem észre, hogy több embert érintene a probléma. :F

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#28048) zümzümm válasza Vesa (#28041) üzenetére


zümzümm
senior tag

Egyedül a PS pörgeti a procit, illetve falja a memóriát. Hallom ahogy felpörög a venti a legapróbb műveleteknél is, mint pl korrekciós réteg ki-be kapcsolása.
A re-uninstal PS után ura importálnom kell a különféle ecseteket és "belaknom" ujra a PS-t?

#28040aldebaran
Nem utal semmi virusra stb-re...

(#28049) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnék megoldást találni egy ötletemhez. Van egy lehetőség a PS-ben, ahol a két megadott alapszín használatával felhőt renderel a program. Én ezt szeretném úgy, hogy az egyik szín ne legyen ott, vagyis amit ott használna, legyen áttetsző. Ez megoldható?

Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#28050) BonFire válasza Mr. Y (#28049) üzenetére


BonFire
veterán

Fehér színű ecset transzparens háttéren. Vagy akár fekete réteg fölötti új rétegen. Az ecset szórása, véletlenszerűsége, lapossága, lágysága tetszőlegesen állítható.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.