Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) tikshow válasza artiny (#21000) üzenetére


tikshow
addikt

Megbízhatóbb és pontosabb, mint a többi. Retushoz pedig elég egy kicsi wacom is.

(#21002) BonFire válasza artiny (#21000) üzenetére


BonFire
veterán

És magyarul mit jelent ez? Hova van írva? :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21003) ViZion válasza BonFire (#21002) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudsz szlovákul? :DDD
Gyakorlott PS usert keresnek fotók, portrék retusálására, távmunkában, etc., etc... lehetőleg rajztáblával, pl. Wacom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21004) BonFire válasza ViZion (#21003) üzenetére


BonFire
veterán

Hú, még mennyi más nyelv van, amin nem tudok! :DDD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21005) Dluinet válasza artiny (#21000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha ismered a rajztáblákat és munkáról van szó, akkor csak wacom lehet. Ez nem kérdés.
De ha bohóckodásról van szó akkor más is lehet használni.

Hidd el hogy csak a wacom jó munkára.
De ha nem hiszed, akkor kérdezzed meg a világ bármelyik grafikusát.

Ez most nem az, hogy a wacom olyan jó, hanem a többi olyan sz@r.
Egy egyenes átlós vonalat is nehéz meghúzni a többin, a többi dologról ne is beszéljünk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21006) neko18


neko18
senior tag

Egy ilyet! Most :C

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#21007) BonFire válasza neko18 (#21006) üzenetére


BonFire
veterán

Ez az amerikai polkorrektség kezd zavarni. Minden filmben csak balkezes és csak néger nő lehet a rendőrfőnök; egy reklámfilmben bemutatott művész is kizárólag balkezes lehet, annak ellenére, hogy a balkezesek aránya a jobbkezesekéhez csak 1:7. :F

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21008) neko18 válasza BonFire (#21007) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem csak puszta véletlen :U
De komolyan ez zavar leginkább a videóban? :DDD
Engem leginkább az hogy nincs ilyenem, no meg az ára.... :C

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#21009) Picturemaker válasza BonFire (#21007) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez az arány a művészeknél nem ilyen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#21010) ViZion


ViZion
félisten

Hááát, ma már nem árt, ha valaki művész lenne, akkor kicsit felkészül: balkezes, fura hajú, fura ruhájú, magas nyakú-kinyúltpulcsis, és kicsit a fiúkat szereti... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21011) Met


Met
nagyúr

Nem azért de azt írta hogy legyen valami tabletunk, nem rajztábla, vagy digitalizálótábla :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21012) #16514048 válasza Met (#21011) üzenetére


#16514048
törölt tag

Meg azt is írta, hogy pl Wacom. Szerintem ez alapján egyértelmű, hogy nem valami iPad-szerűségre gondolt. Ráadásul a bemásolt szövegben is ott van, hogy "grafický tablet".

(#21013) *Ropi* válasza Met (#21011) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mégis csak jót ajánlottam. :D A beceneve "a szegény ember Cintiq-ja". :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21014) artiny


artiny
őstag

Amugy hagyjuk már ezt szerintem :o

Emlekezetbol irtam,hogy mi allt a szovegben...és tény hogy nem tettem oda a grafikus tabletet,hanem csak annyit hogy tablet...
A kerdesem lenyegessebb resze azt volt hogy az Acer Aspire R7 miért nem mukodott PS ben,és hogy elvileg eleg e lenne retusáláshoz.

(#21015) *Ropi* válasza artiny (#21014) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi nem működött benne?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21016) tikshow válasza *Ropi* (#21015) üzenetére


tikshow
addikt

Azóta már adtam neki egy linket amivel elvileg kellene működnie.

(#21017) *Ropi* válasza tikshow (#21016) üzenetére


*Ropi*
félisten

Linket? :F Nem akarom érteni. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21018) tokimoric


tokimoric
csendes tag

Szevasztok fiatalok!

A gondom a következő: CMKY Composit PDF

Flyereket kizárólag PS-el gyártok, képi effektek + felirat effektek miatt. Ezért az Illustrátor felejtős.
Ezek A flyerek nem tesco-s hirdetések, hanem inkább művészi megjelenésűek, ezért a sok effekt, mind a képeken, mind a feliratokon. A végeredményt egy szép nagy TIFF file-ba küldöm. Csak azért írom le ezt, hogy az Illustrátor nekem semmi kép nem pálya.
Nem ügyfelezek, nem ez a munkám, csak néha megkérnek, azt megcsinálom.
Na most ugye ebből kiderült, hogy fingom nincs mi az a CMKY Composit PDF, pedig mot ez kéne.
Olvastam én Adobe Acrobat Distiller-ről, meg postsrcipt-ről, meg még a pöcsöm tudja miről, egyik sem hangzik túl jól.

A kérdés:
Photoshoppból ki lehet menteni úgy a PSD file-t, hogy az megfeleljen a CMKY Composit PDF-nek, ha igen, mire kell figyelni a PSD file-ban található layerekkel kapcsolatban?
Vagy mi az a verzió ami esetleg helyettesítheti a CMKY Composit PDF-et. (Bár azt mondják csak ebből tudnak dolgozni, semmi másból.)

Két verziót csinálok PSD-ből.
1. Az a változat ahol minden van, mask, adjustment layer, effekek, mifene külön layereken. Ez a "munka" verzió.
2. Az a változat, ahol már csak az effektel egybegyúrt font layer (raszterizálva, mint kép), és a szintén effektekkel már egybedolgozott kép (téma) layer szerepel.

Melyiket lenne jó CMKY Composit PDF-be menteni, már ha ez lehetséges egyáltalán?

Előre is köszönöm a felvilágosítást.

(#21019) tikshow válasza tokimoric (#21018) üzenetére


tikshow
addikt

A composit szóval nem kell fogalkozni. Photoshopba kell a szín átállítani CMYK-ra - ez nyomtatásnál amúgy alap - és tudsz menteni PDF-et.

(#21020) tokimoric válasza tikshow (#21019) üzenetére


tokimoric
csendes tag

CMYK az oké, csak InDesign-ból kérték volna a cuccot, kifutóval, hegedűvel, vonóval. Azt hittem, hogy a Photosobban beállított "marker" megteszi kifutó jelolésnek, de tévedtem. :D
A Photoshop-os PDF meg állítólag elég próblémás, nem tudom, nem értek ehhez a részéhez.
De mindegy is, közben meglett a megoldás, átküldöm a PSD file-t, és egy nálam hozzáértőbb InDesign-ból majd átkonvertálja a megfelelő formátumba, vagy vmi hasonló. :D

(#21021) tikshow válasza tokimoric (#21020) üzenetére


tikshow
addikt

Rajzold be manuálisan a kifutót és kész. Azzal is kell boldogulniuk.

(#21022) Met válasza tikshow (#21021) üzenetére


Met
nagyúr

És még vágó jelet is tud tenni PS-ben a grafikára.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21023) artiny


artiny
őstag

Mi okoz a legnagyobb gondot retusálásnál PS ben,mi a legnehezebb ... mi a legnehezebb rész egy portrénál?

(#21024) ViZion


ViZion
félisten

Bezony, lehet vágójelet is rakatni PS-el, ettől még nagyon tré pdf-et készít. Sok gép nehezen is rippeli, ezért ID-ből vagy distilleerből kértük mi is. "átmeneti" lehetőség a tiff-et Corelbe berántani és onnan PDF/X-1a -ba exportálni, vágójelekkel, kifutóval, etc... De ha van ID akkor abból. Letöltesz egy trialt, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21025) Dluinet válasza tokimoric (#21018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pdf-be mentesz, szabványnak az X1A állítod be, ez csak CMYK kompozítot engedélyez (na jó szürkeárnyalatost is)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21026) tikshow válasza artiny (#21023) üzenetére


tikshow
addikt

Hogy természetes legyen minden vonal és legfőképpen, hogy ne vidd túlzásba, mert nem egy új embert akarsz csinálni, hanem egy kicsit szépíteni az adott embert.

(#21027) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Hogyan érdemes rúzs hibákat retusálni a szájon, úgy hogy megmaradjon a száj textúrája is? Az arc többi részére a frekvencia szétválasztásos technikát alkalmazom, olyan megoldás érdekelne ami hasonló minőségű eredményt ad - tehát nem ilyen mázgálás :))

(#21028) general válasza Morgal (#21027) üzenetére


general
addikt

oda is ugyanz a Freq.Sep., csak finomabb beállítással! ajánlom figyelmedbe: [link]nagyon szépen ki lehet korrektúrázni. bár egy wacom tablet elkél hozzá a finom munka miatt.
egyébként szerintem a száj a legnehezebb rész, ha közeli portrét kell retusálni, és azt javítani kell.

(#21029) Morgal válasza general (#21028) üzenetére


Morgal
tag

Köszönöm szépen, megnézem!

(#21030) Andrew31 válasza Clemi (#20931) üzenetére


Andrew31
senior tag

Bocs, hogy csak most, lemaradásom van, itt tartok. :DDD

Szóval miniatűröket én SageThumbs-el jelenítek meg. (beállíthatod, hogy mekkora fájlokat jelenítsen meg, akár a több GB-osokkal is elboldogul)

Ha már válaszolt valaki, elvérzést, nem olvasok előre, csak szépen sorjában.... :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21031) general


general
addikt

nektek előfordul az a konkrét probléma, hogy teljesen spontán, mindennemű beállítás-változtatás nélkül azt csinálja néha a PS, hogy eltűnik az ecset ... ikonja. tehát konkrétan hiába változtatok méretet, keménységet, bármit, csak egy célkeresztet látok. amikor növelem mondjuk a méretet, akkor konrétan látom (én az Alt+jobb egérgomb-bal, illetve tollal ugyanez, tehát Alt+toll kicsi gombja), de ha használnám, eltűnik. ugyanez a klónozó és a spot healing tool esetében is... nem igazán értem.

újra kell indítsam olyankor a PS-t, és helyreáll a dolog. :(((

(PS CC 2014)

[ Szerkesztve ]

(#21032) tikshow válasza general (#21031) üzenetére


tikshow
addikt

Az is elég lenne, ha megnyomnád a Caps Lock-ot. :U

(#21033) ViZion válasza general (#21031) üzenetére


ViZion
félisten

bezony, ez a "precíz kijelölő" vagy ilyesmi a neve... :DDD

Mai fantasztikus "brief": "Piros alapon fehér vagy fehér alapon piros keret és szöveggel." Ezt még értem. "Jól kiemelkedő és feltűnő színnel!" - itt valahol elvesztettem a fonalat, megyek inkább játszani... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21034) general válasza tikshow (#21032) üzenetére


general
addikt

:-) köszi, már kész voltam, hogy mi lehet. és mire való egyébként?

(#21035) ViZion válasza general (#21034) üzenetére


ViZion
félisten

...arra, amire a precíz kijelölő név utal? Gyanús. :) Látod, hogy melyik pixelre kattintasz, ennyi. Van, ahol erre lehet szükség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21036) BonFire válasza ViZion (#21033) üzenetére


BonFire
veterán

Piroshoz és fehérhez szvsz jól illik a fekete. Eléggé feltűnő.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21037) general válasza ViZion (#21035) üzenetére


general
addikt

ok.köszi

(#21038) Dluinet válasza pikszel (#20970) üzenetére


Dluinet
nagyúr


pikszel

Elvégeztem a Bezier játékok, 20 csomópont tartalékkal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21039) artiny válasza tikshow (#21026) üzenetére


artiny
őstag

koszi...valami ilyenre gondoltam én is. /amugy az a megoldas nem mukodott,amit multkor linkeltel hogy menjen a toll a PS ben,de lattam forumokon egy drivert amivel elvileg mennie kéne.Majd ha visszajeleznek hogy kellek akkor felrakom és kiprobalom a fotos cegtol/

Melyik a legjobb vagy a legelterjetebb modszer amit hasznalnak borhibák retusálásához PS ben? Tudnatok tippet adni melyik modszer után nezzelodjek?
/Amit idáig láttam,hogy ilyen gaus szurot tesznek majd kimaszkolják ettol ilyen csillogos lessz a bőr,de van valami más modszer amit ajanlotok?/

(#21040) Dluinet válasza artiny (#21039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

spot heal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21041) Aaron14


Aaron14
őstag

Adobe Photoshop és Lightroom termékeket szeretnék vásárolni. Láttam, hogy bizonyos feltételekkel 70-90%-os kedvezménnyel vásárolható meg mindkét termék.

Kérdésem az lenne, ha egy, a kedvezményre jogosult személy megvásárolja mindkét terméket, majd azt továbbértékesíti számomra, akkor ez így legális?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21042) BonFire válasza Aaron14 (#21041) üzenetére


BonFire
veterán

Miért lenne legális? Akkor minden kedvezményes ilyen feltételekkel üzletelne a programokkal! Ha kedvezménye van, nyilván nem véletlenül. Az ilyen licencek általában nem átruházhatók.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21043) Aaron14 válasza BonFire (#21042) üzenetére


Aaron14
őstag

Vannak olyan kedvezmények, mint pl. a "back to school", ahol a kedvezménnyel vásárolt termék átruházható, ezért gondoltam, talán ez is. 😊 Várom valaki olyan válaszát, aki biztosan tudja, hogy ez így legális vagy sem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21044) ViZion válasza Aaron14 (#21043) üzenetére


ViZion
félisten

Csak a magyar disztribútor, vagy az Adobe (egy angol telefon vagy mail) válasza az igazán releváns. De nem tudjuk a történetet, ha vmelyik családtag cége veszi pl. és Te használod (egy gépen, nem több helyen telepítve), akkor szvsz nem fognak kötöszködni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21045) BonFire válasza Aaron14 (#21043) üzenetére


BonFire
veterán

A pontos válaszhoz ismerni kéne a konkrét helyzetet. Ki és milyen kedvezménnyel venné? És kinek milyen feltételekkel adná tovább? Általánosságban csak annyi megállapítható, amit fent leírtam.

De ugye ez nem Photoshop-téma.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#21046) artiny válasza Dluinet (#21040) üzenetére


artiny
őstag

koszonom a valaszod.

Kozepiskolás diák tabléokhoz valo retusálásrol van szo. Retusálás: akne,pirosodás,hibák a boron,szem alatti korok,kilógó tincsek,hasonlo dolgok ami az esztetikáját rontja a kepen. Karaktert nem retusálni: szem,fül,orr....
Ne jatvítsa a kontraksztot,árnyék,színeket. /esetleg a színeket ha szukséges a elpirulást a lampalaztol stb /
Szoval ha a probakepeken ,amint tesztelnek majd ezt írták akkor csak:

Spot Healing Brush Tool
Helaing Brush Tool
Clone Stamp tool -on kívül nem használhatok semmit ? :)

Még láttam,olyan "technikát" pl. csillogásnál az orron,homlokon,hogy a Brush Tool-al vettek mintat egy normal kontrakszt színű helyről,majd ezzel /Dark Light, opacity 20% átfestették / halványan a kipirosodott,vagy a csillogó fényű bőrt. - ezt szerintetek már nem "engedi " a cég kikotése?
Valamint anyajegyeket elkell tuntetnem a probaképeken szerintetek?

(#21047) *Ropi* válasza artiny (#21046) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerűbb lenne tőlük megkérdezni, hogy mit akarnak: náluk jobban senki sem tudja. ;)

Mennyit fizetnek képenként?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21048) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok! Tudom, hogy nem ide tartozik de tudtok ajánlani rajztáblát ami Windows-szal és Mac-kel is kompatibilis ? 10-20k körül tudnék rászánni.

Köszi!

This is the way

(#21049) ViZion válasza RaZroX (#21048) üzenetére


ViZion
félisten

Wacom oldalán nézz körül, sztem azok minden OS-el kompatibilisek. Ebbe a keretbe csak nagyon belépős fér bele.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21050) RaZroX válasza ViZion (#21049) üzenetére


RaZroX
addikt

erről mi a véleményed ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.