Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) BonFire válasza Dexter68 (#5447) üzenetére


BonFire
veterán

Ha ez lenne a munkám, és napi szinten sokat kéne ezt csinálni, valamint pénzt is keresnék vele, már régen vettem volna egyet. De mivel ez nekem csak amolyan időtöltés, nemigen ruházok be.

A Wacom vs. Noname-mel meg úgy vagyok, hogy egy időben megfogadtam – habár nem vagyok vagyonos ember –, hogy noname cuccot nem veszek. Semmit. Még egy írható DVD-t sem. A múltkoriban vettem egy fülhallgatót, hát az üzletben kiraktak elém vagy 10 félét. Gondoltam, se a túl olcsót, sem a legmárkásabbat nem választom, és kipécéztem egyet a közepéből. Noname volt, valami 700 pénzért vesztegették, és szerencsém, hogy ott helyben fel is bontattam, hogy kipróbáljam.

Valami borzalmasan szólt. Akkor azt mondtam, hogy legyen kétszer annyiért a Panasonic. És igazam lett.

Noname cuccok adták már meg magukat; hiába olcsóbbak, hosszú távon rosszabbul járunk vele. Van pl. egy AKAI magnódeckem, ami 30 éves, és kitűnő állapotban van. Nem cserélném el a mai boomboxokra.

Olvasgattam anno táblás fórumokat is, de a végkövetkeztetés az volt, hogy Wacomot érdemes abból is venni, mert az a legjobb. A legkényelmesebb, meg minden. Rajznál pedig számít a kényelem. És mindenki azt mondta, hogy ha valakinek nincs sok pénze, inkább vegyen egy A6-os Wacomot, mint egy A5/A4-es noname valamit.

Szóval, ha egyszer úgy döntök, hogy veszek is egyet, az Wacom lesz.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5452) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Van valami spéci módja, amivel egy adott mappában lévő összes képet egyszerre tudom módosítani úgy, hogy az hosszabbik oldala 150px széles legyen?
Csak mert egyesével elég lassú:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5453) ViZion válasza z0d1AK (#5452) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet a file/automatizálás/köteg -et használni.
Amit én kedvelek, az az, hogy az elvégzendő feladatra készítek egy action-t (köteghez is kell egyébként).
Van pl. olyan, ami 300 ppi, CMYK-ra konvertálja, és menti adott helyre.
Ez azért jó, meret így az action lefuttatása előtt még vágok, retusálok a képen, majd a "román" melót az action végzi. Persze ha nem kell a képeken módosítani, akkor jó a batch.
http://www.youtube.com/watch?v=quRk6R_scLI

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5454) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Sziasztok!

Régi PS használó vagyok, de eddig nyomdába nem kellett dolgoznom. Valaki mondja már el röviden, mit jelent a szövegek legörbézése, mert ezzel fáraszt a nyomdász. Ja és azt is, hogy PS CS3-ban hol van ilyen lehetőség.

Köszi előre is! :B

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#5455) z0d1AK válasza ViZion (#5453) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi szépen, este megnézem.
Eddig vagy 10-15 képet méretezgettem át gyorsan a paint-ben, de nem szerencsés, nagyon lassú, unalmas, fárasztó munka.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5456) ViZion válasza pcMANiac (#5454) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben ne keresd, ott nem kell.
A szövegek legörbítésére vektoros progiknál (pl. Corel) van szükség. A Corel a szövegeket vektrorsan menti el. Ebből adódik, hogy ha a nyomdában nincs meg az a betűtípus (font), amit Te használtál, akkor a Corel "behelyettesíti"... azaz ugrik az egész : )
A fontok legörbítése 2 dolgot jelent: egyrészt a szöveget görbékké alakítja, másrészt ezután nem lehet a szöveget módosítani. Tehát a nyomda sem tud belenyúlni.
PS-ben raszteresen mented a cuccot, ott erre nem lesz szükség (ha tiff-et vagy PDF-et adsz le akkor tutira nem)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5457) ViZion válasza z0d1AK (#5455) üzenetére


ViZion
félisten

Ha csak pár kép, akkor itt a Photoscape...
http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

Elég lassan indul, de kötegelt képméretezésre, egyéb alap dolgokra teljesen jó.
Kvázi PS "kiegészítő".

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5458) sanyixXx válasza pcMANiac (#5454) üzenetére


sanyixXx
senior tag

azt jelenti, hogy vektoros formában kell neki a szöveg. ezt a photoshoppal szerintem nem fogod tudni produkálni neki**, mivel rasztergrafikus programról beszélünk. azt tudod csinálni, hogy indesign-ban teszed a kész cuccra a szöveget vagy illustratorban és *.ai fileként exportálod.
egyébként ez nem kéne akkora nagy gondot okozzon a nyomdának. max. a szöveg élei nem lesznek borotvaélesek, de ez A2 méretig nem nagyon fog problémát okozni. nálam legalábbis zavaró különbség nem volt eddig.

**: legfeljebb a PDF exportálásnál működhet, de nem vagyok biztos benne. PS-ből nem szoktam PDF-et csinálni.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5459) z0d1AK válasza ViZion (#5457) üzenetére


z0d1AK
veterán

kb 100-150 kép van szerintem, de kipuhatalózom a ps ezen oldalát is szerintem akkor.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5460) sanyixXx válasza z0d1AK (#5455) üzenetére


sanyixXx
senior tag

irfanview-t javaslom. gyors, okos, ingyenes. batch conversion-nel pikk pakk meg is van a csoportos méretezés.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5461) sekli válasza z0d1AK (#5455) üzenetére


sekli
addikt

erre az irfanview teljesen tökéletes... [link]

mod: látom elég lassú vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#5462) z0d1AK válasza sekli (#5461) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kipróbálta az irfanview-et, bár nem lett túl szép, recések a képek, de mind1, nem számít, úgyis csak kis képnek kell, amire kattintva bejön a nagy.
Azért köszi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5463) ViZion válasza sanyixXx (#5458) üzenetére


ViZion
félisten

Nem-nem. CDR-t nem lehet megnyitni normálisan, ha nincsenek legörbítve a fontok.
PSD-t meg lehet, mert addíg nem frissíti a PS, amíg nem kéred, így ott nem is okoz gondot (főleg ha nem húzod nagyobbra ctrl+T-vel a szöveget, mivel itt raszteresen nagyítja, ha nincs meg a font).

PDF lementi a fontokat is, ezért egyforma mindenhol, még Ugandában is. Ha a nyomda vektoros cuccot kér, akkor Corelban save text as curves-hez pipa, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5464) ViZion válasza z0d1AK (#5462) üzenetére


ViZion
félisten

Ott is lehet a tömörített JPG minőségét állítani, azzal lehet a gond.
A Photoscape-nél is lehet variálni, 92-97% között jók a képek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5465) sekli válasza ViZion (#5464) üzenetére


sekli
addikt

meg a kepmeretezeshez hasznalt algoritmust is. jonak kell lennie, en is mindig ezt hasznalom

(#5466) sanyixXx válasza ViZion (#5463) üzenetére


sanyixXx
senior tag

jójó, de te most CDR-ről beszélsz én meg igyekeztem PS kontextusban maradni. ha más nem, azért, mert a Corelhez nem nagyon értek :B
arra akartam csak rámutatni, hogy PS-ben nem lehet vektoros feliratot menteni nyomdakész állományba, de ezt mondtad te is. és most a PSD-t nem tekintem nyomdakésznek :)
ezért marad az illu vagy az indesign, ha adobe termékkel akarjuk megoldani.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5467) Dexter68 válasza z0d1AK (#5452) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet, de én ilyenekre az irfanview-t szoktam használni. Mire a photoshop elindul, az irfan már végez is ;)
Szerk: Oké, felébredtem, látom, hogy már mindenki megírta a helyes választ :DDD

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5468) Dexter68 válasza sanyixXx (#5458) üzenetére


Dexter68
addikt

Már úgy érted, hogy A0-tól A2-ig nem zavar, hogy raszteresek a szövegek? Abban a méretben tényleg nem. De annál lejjebb zavaró.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5469) pcMANiac válasza sanyixXx (#5458) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

:) ViZion és Te pont ellentétét írtátok egymásnak. Tudtommal a PS is vektorosan kezeli a szövegeket, míg nem raszterizálom a karaktereket. Szóval annyi a görbézés, hogy képpé vagyis rasztergrafikus réteggé alakítom a vektoros szövegeket? Én az Abobe Acrobat PDF printerével szoktam PS-ből PDF-ef generálni. Ahogy nézem a kimenetet, szebb lesz, ha nem raszterizálom a szövegeket, hanem vektorosból készül a pdf. Végülis akkor nem lehet gond, ha pdf-ként adom a nyomdának a cuccot a szokásos cmyk színekkel és 300dpi felbontással?
Illustratort és indesign-t utálom. Mindent PS-sel csinálok, ha lehet. Szóval akkor kinek van igaza? ViZion vagy sanyixXx? :B

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#5470) sanyixXx válasza pcMANiac (#5469) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ugyanazt mondtuk pedig... a "görbézés" továbbra is azt jelenti, hogy a kimeneti fileba görbékként mented a szövegeket. ezt a PS nem tudja. addig kezeli a szövegeket vektorosan, amíg ki nem mented fileba őket.
annyit tettem csak hozzá, hogy PDF írásnál ebben nem vagyok biztos, mert szinte sose csinálok PS-ben PDF-et. tehát alapvetően úgy állj hozzá, hogy PS-ből nem tudsz vektoros szöveget menteni, mert rasztergrafikus program.
mindenképp úgy csinálj PDF-et, hogy nem raszterizálod a szövegeket, aztán majd a nyomda megmondja, hogy jó-e neki. ha nem, akkor marad valamelyik vektoros program (corel, indy, illu).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5471) sanyixXx válasza Dexter68 (#5468) üzenetére


sanyixXx
senior tag

én A6 és A2 között dolgozgatok, arra értettem, hogy nem szokott gond lenni a raszteres szöveg. persze szebb, ha vektoros, de nem vettem észre zavaró különbséget.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5472) ViZion válasza pcMANiac (#5469) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyanazt írtuk.

A különbség, hogy ha nincs meg a használt font, akkor a PS raszteresen tudja még kezelni a szöveget (persze felajánlja a frissítést, de ha nem kéred, akkor marad a szöveg, bár már nem vektoros). A CDR-t megnyitva, ha nincs meg a font, akkor ugrik a szöveg másik betűtípusra. Ha le volt görbítve, és nincs meg a font, akkor marad, de tovább nem szerkeszthető szövegként.

PDF-nél mindegy, mivel ez beágyazza a szükséges betűtípust, tehát Kenyában is ugyan az. PS a PDF szöveget raszteresen menti, nyomda nem kedveli a PS->PDF változatot. Küldj nekik Tiff-et. LZW tömörítés, CMYK, 300 ppi, kifutók, stb.
És természetesen a nyomda szava a döntő.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5473) Dexter68 válasza sanyixXx (#5471) üzenetére


Dexter68
addikt

Én mindig észreveszem. És mindig zavar. Konkrétan igénytelennek tartom és bizonyos méret alatt olvashatatlan. És sajnos ez is onnan indult, hogy a nyomdák nem tudták elmagyarázni mindenkinek (aki nem tudta, de ez nem akadályozta meg abban, hogy grafikai anyagokat csináljon), hogy hogyan kell egy anyagot rendesen leadni, egyszerűbb volt azt mondani, hogy csak 300 dpi-s jpg/tiff legyen és nincs gond többé a be nem ágyazott/le nem görbített fontokkal.
Én még mindig azt mondom, hogy egy rendes kiadvány kiadványszerkesztő programban készül. Nem illustratorban, nem photoshopban. Illustratorban vektoros grafikákat készítünk, photoshopban pixelgrafikákat, kiadványszerkesztőben meg kiadványt az előző kettő felhasználásával.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5474) pcMANiac válasza Dexter68 (#5473) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat! :R Szóval akkor nyomdába menő anyagnál szokjak rá az indesignra?

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#5475) ViZion válasza pcMANiac (#5474) üzenetére


ViZion
félisten

Dexternek igaza van. Az, hogy InDesign, Quark vagy más, az a kiadványtól függ.
Egy poszterért, pár oldalas kis füzetecskéért nem kell variálni, PS is megfelelő.
Készítettem A1-es plakátot is PS-ben, de ez már erős vasat igényel, míg pl. vektoros proginál nem izzad a gép ettől.
Komolyabb feladathoz viszont érdemes, és szükséges is kiadványszerkesztő progi (már csak a szövegtörések, elválasztások miatt is jobb mint a PS).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5476) Jared


Jared
aktív tag

Ciao!

Én is használtam/ok kisebb nyomdai munkákra ps-t és töckéletesen megfelelő. Eddig nem volt akkora fizetésű cucc, h motiváljon megtanulni az InDesign-t :D Viszont lenne egy kérdésem. A kolléga pár hsz.-el odébb írta, hogy cymk kell. Eddig rendben is van, de melyik verzió?
Egy nyomdász kollégától hallottam, hogy ez sem mind1, de már elfelejtettem, hogy az ő gépén milyen profil volt :B . Egyébként PS3-at használok.

Szerk:Vagy nyomdája válogatja, hogy milyen CYMK kell? :U

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#5477) sanyixXx válasza Jared (#5476) üzenetére


sanyixXx
senior tag

színmód és színprofil nem ugyanaz. a CMYK mindig ugyanaz, csak az alá tartozó profilok közül válogatnak a nyomdák. van nyomda, aki a nyomdagépeihez elérhető profilt kéri. ezt vagy elküldik mailben neked vagy letölthető az oldalukról vagy ki is lehet guglizni a nagy részüket. egyébként meg a SWOT profilt nekem eddig mindenhol elfogadták.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5478) sanyixXx válasza Dexter68 (#5473) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett vagy én nem értek mindent. A6 és A2 között szórólapot, plakátot, ilyesmit szoktam csinálni. ezeken viszonylag kevés a kisbetűs rész, így az nem is mosódik nagyon el. ahol tényleg van szöveges rész és nagy betűvel kell világítson az ember arcába, ott már én is indyvel rakom fel a szöveget. de ezek már inkább hajtogatós brosúrák, illetve tényleg több oldalas kiadványok (füzet, újság stb.).
szóval ha kell, akkor értelem szerűen vegyítem a programokat. csak ez ugye nem mindig időhatékony, ami csak a fizetés miatt necces. ha majd rendesen tudok grafikusként dolgozni és meg is fizetik, akkor inkább fogok 2-3 programmal dolgozni egy anyagon, bármilyen szarul és profitorientáltan is hangozzon ez. amíg 5-10k között kapok egy A3 vagy A2 plakátért, addig bizony PS-ben fog elkészülni az egész, mert nem éri meg a ráfordított időt.

egyébként kiadványon te mi mindent értesz? mert én pl. az egy oldalas szórólapot és plakátot nem hívnám annak.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5479) Jared válasza sanyixXx (#5477) üzenetére


Jared
aktív tag

Thx! Igen, a színprofilra gondoltam természetesen! :)

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#5480) No-kia


No-kia
őstag

hello! csak néha unatkozás közben szoktam ps-ezni, de most elakadtam, eg yegyszerű glórát nem sikerül összehozni, fogalmam sincs hogy csináljam :F ellipszis megvan, de az mindig fekete és 1 képpontból áll :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5481) pcMANiac válasza No-kia (#5480) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Én spec nem tudom mi az a glóra. :B :B :DDD 1 képpont nálam 1pixel és az alig látható, olyan kicsi. Szóval akkor mit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#5482) sanyixXx válasza No-kia (#5480) üzenetére


sanyixXx
senior tag

az ellipszisből kiindulva, gondolom, glóriát szeretnél. az ellipszised akkor lesz nem egy pixelnyi, ha kattintás után lenyomva tartod az egérgombot és húzod valamerre az egeret. akkor nőni fog szépen az ellipszised. lődd be a neked megfelelő méretet és helyezd el, ahol később szeretnéd majd. a fekete szín nem gond, ne is foglalkozz vele. a layer plaettán nyomj egy jobb gombot az ellipszis rétegére és válaszd a blending optionst. azon belül legalul lesz a stroke effekt. az állítsd fehérre vagy halovány sárgára és add meg a vastagságát a csúszkával. úgy csináld, hogy ez a körvonal lesz a végén a glóriád, mert a fekete belső részt el fogjuk tüntetni. ez után adhatsz egy kis ragyogást rá az outer glow effekttel, ami ugyanebben az ablakban lesz feljebb. okézd le. végül jelöld ki az ellipszised rétegét (egyszerű bal klikk a layer palettán) és a paletta tetején található Fill opciót húzd le 0%-ra. így eltűnik a fekete ellipszis, de a ragyogó körvonala megmarad.

ha szeretnéd, hogy az emberke feje takarjon a glórából kicsit, akkor tegyél egy rétegmaszkot (layer paletta alja - layer mask) a glóriára és maszkold ki a nem kívánatos részt a brush tool-lal (ecset eszköz).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5483) BonFire válasza sanyixXx (#5482) üzenetére


BonFire
veterán

Hej, de türelmes vagy! :D

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5484) sanyixXx válasza BonFire (#5483) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tanulok. ilyenkor minden szimpatikusabb :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5485) ViZion válasza Jared (#5476) üzenetére


ViZion
félisten

A színprofil sok mindentől függ: nyomási eljárás, papír, gép...
Nagy átlagban mondva, ezeket US coated (SWOP) a megfelelő. Ha gagyi toalett papírra kerül, akkor uncoated, mert a papír máshogyan "veszi fel" a tEntát.
CMYK 8 bit, semmi extra. Ha effektekkel dolgozol, akkor ajánlott az ilyen részeket külön RGB-ben elkészíteni, mivel RGB-nél minden szűrő működik. Ha kész, akkor egy gyors alt+ctrl+shift+E kombó, és áthúzod a CMYK canvasra. Persze ezt már nem lehet rétegenként hegeszteni. (Lehet használni smart objektumként is, ennek is van előnye.)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5486) sanyixXx válasza ViZion (#5485) üzenetére


sanyixXx
senior tag

bazz, tényleg... SWOP...a SWOT egészen más :DDD
magyarázat: párral feljebb csúnyán elírtam :B

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5487) Jared


Jared
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! :)
Most már megvilágosodtam! :D

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#5488) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Olyan Photoshop CS4-et szeretnék majd használni, amiben van magyar és angol nyelv is.
A legjobb megoldás az lenne, ha a programon belülről lehetne átváltani (van egyáltalán ilyen menüpont benne ?), de akár az is jó, ha egy mappában lévő fájlok kicserélésével átrakható a nyelv. CorelDraw X4-nél sikerült az utóbbit megoldanom (elvileg lehetne nyelvet váltani a programon belül is, de ahhoz szerintem valamelyik fájlba bele kell írni, hogy felismerje mindkét nyelvet).
Még nincs fent a gépemen a program, néhány nap múlva raknám fel (először a gépet kell újratelepíteni, XP + Win7 + Linux is lesz + Wmware-ben virtuális XP), de már előre várom az ötleteket. :)

Ha nagyon nem megy máshogy, egy mappa-összehasonlító programmal is neki lehet állni, ami megmondja, hogy milyen fájlok különböznek, és azokat másolom át, hogy nyelvet váltsak (a CorelDraw-nál nem 100%-ban lett magyar sajnos, néhol maradtak angol szövegek sajnos). De bízok benne, hogy létezik ennek egyszerűbb módja is.

(#5489) sanyixXx válasza atesss (#5488) üzenetére


sanyixXx
senior tag

erre nincs hivatalos megoldás. vehetsz magyart és vehetsz angolt. nincs fordító modul és nyelvcsere sem progin belül. ráadásul ha magyart használsz, akkor kb. sehol nem fognak tudni hatékonyan segíteni, mert a fordítás borzasztó, így mindenki az angolt használja. magadat szivatod ezzel.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5490) atesss válasza sanyixXx (#5489) üzenetére


atesss
addikt

Hát akkor ezt is nekem kell megoldani...
Olyan fájlösszehasonlító kellene hozzá, ami nem csak a méretazonosságot nézi meg, hanem pl. hash ellenőrzéssel a pontos egyezést.

De amúgy lehet, hogy igazad van. De pont ezért lenne jó mindkét nyelvet használni, ha nem értek valamit az angolban, átmegyek a magyarba, vagy fordítva. Már több mint két éve tanultam meg pár dolgot PS7 alatt, aztán a magyar alapján valószinüleg jobban előjönnek az "emlékek". Aztán, ha komolyabban akarom használni, úgyis az angolt kell, ez biztos.
Meg a segítség miatt is igazad van az angolban. De viszont egyik barátom - akitől majd kérdezni fogok valószinüleg jópár dolgot - magyart használ, úgyhogy arra meg ponthogy jobb lenne az.

Mivel az ilyen dolgokat nehéz lefordítani rendesen, tökéletes biztos nem lesz a fordítás.
Vagy ehhez képest (vagy az elvárható / megcsinálhatóhoz képest is) rossznak mondható a fordítás ?

Vagy még az lenne jó, ha egyszerre tudnám futtatni a magyart és az angolt, így akár "fordítani" is lehetne vele, ha valami nem megy az angolba, és jobban mehetne magyarul, nézem abban. Aztán ha annyira megy, úgyis az ikonok, menüelhelyezkedés alapján már menne mindkét nyelven.
Erre milyen megoldás lehet ? Feltelepítem a magyart, és kimásolom a Program Files-ból, majd leszedem, felteszem az angolt, és az átmásolt magyart meg índítom máshonnan.
Ez így szerinted működhet ?

(#5491) BonFire válasza atesss (#5490) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom mennyire használható, mert én sosem próbáltam, de van itt valami. A magyar Photoshop CS4 angolosítása. Értelemszerűen ehhez magyar Ps kell, de nem tudom, hogy utólag bármikor lehet-e oda-vissza váltogatni a nyelvet.

A tutorial.hu-n az írás szerzőjét kéne megkérdezni a további részletekről.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5492) sanyixXx válasza atesss (#5490) üzenetére


sanyixXx
senior tag

fogalmam sincs, hogy a magyar és az angol PS között fájlokban és programozásban mi a különbség, de továbbra sem látom értelmét annak, hogy kettővel bajlódj.
a fordítás kimondottan idióta, kár is foglalkozni a magyarral.
azt meg végképp nem tudom, hogy két PS tud -e egyszerre futni, de nagy valószínűséggel nem. szerintem már a telepítés sem fog menni, mert felismerik egymást ugyanazon program különböző verziói.
továbbra is az angolt javaslom :)

BonFire: na ezt nem tudtam...

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5493) BonFire válasza atesss (#5490) üzenetére


BonFire
veterán

Figyu! Nem érdemes mindkettővel bajlódni, főleg, hogy én sem hiszem, hogy mindkettőt fel tudnád telepíteni, hacsak nem virtuálmasinbe külön rendszerre. Aztán meg futtatni a kettőt egyszerre, hogy az egyik csak súgó legyen eléggé erőforrás-zabáló.

Itt van Tupacko Photoshop-szótárja, ami kimondottan a programhoz készült, oda-vissza fordít mindkét nyelven és még telepíteni sem kell, csupán futtatni. Sőt, elkészítette az on-line változatot is, amit akár a saját weboldaladba is beágyazhatsz. Én is beleraktam a sajátomba.

Jobb a hétköznapi szótárnál, mert ez csak a Ps-re koncentrál. Nem fog a Screen-nél 55 féle meghatározást kidobni, mint az Országh-féle, amiben egyébként nincs benne a "Szendvicsnegatív", mert ez a szó magyar szellemi hascsikarás terméke. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5494) sanyixXx válasza BonFire (#5493) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ettől a szendvicsnegatívtól meg szendvicspozitívtól tépem is a hajamat :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5495) ViZion válasza atesss (#5488) üzenetére


ViZion
félisten

Felesleges felrakni a magyart, mert nem is akkor van gond, ha egy tutorialt csinálsz, hanem amikor dob 1 hibaüzit... magyarul reménytelen, de lefordítva ált. van megoldás.
Nem elég a file-ok cseréje, mert még a mappa nevek is mások...

XP+W7+Linux+WM? Ez nem normális dolog :)
Nálam is volt így, de XP-t leszedtem, de megvan a képfile, ha megszorulnék.
Nálam: 10 GB Win swap+temp + 1 GB linux Swap + 40 GB W7 + 30 GB Ubuntu + maradék hely felosztású a HDD, nagyon kellemes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5496) $p@rr0w válasza sanyixXx (#5494) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Az mi? :Y

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5497) z0d1AK válasza $p@rr0w (#5496) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az egy szín mód, ha jól tudom a nevét.
Bár hogy az angol ps-ben mi a szendvicspozitív, azt nem tudom, bár most is azt használom.
Csak a régebbi magyar cs2-ből tudom, hogy van benne ilyen fordítás.

Egyébként nem tudja valaki, hogy ha adott egy fotós pályázat, és nincs beleírva semmi sem arról, hogy lehet-e a fotón egy kis korrektúrát használni, akkor mi a teendő?
Csak mert az információs pultnál azt mondta a fiatal hölgy, hogy nem tudja, a neten biztos fent van, de mondtam, hogy a neten pont annyi van, amennyi a szórólapon is...

Lenne olyan képem, amin elférne a retusálás is, de azt inkább nem csinálnék, azt sok pályázaton nem engedik, illetve nem is feltétlenül zavaró dologról van szó(kicsit belógó ág, vezeték, stb), viszont van 1-2 kép, ahol kis korrekciót kéne alkalmazni, mert kicsit ferde a kép, vagy csak egy adott részét akarom kiragadni, ami elveszik az eredeti kép zsúfoltságában.

Szerintetek?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5498) sanyixXx válasza z0d1AK (#5497) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem a crop meg egyenesítés bőven belefér, de egyszerűbb ha valamelyik fotós topikban rákérdezel (digitális fényképeim, azonnali fotós kérdések órája, meg van pályázatos topik is).

a szendvicspozitív pedig nem színmód. a színmódok az rgb, cmyk, lab és társai. ez egy layerek közti átlátszósági/áttetszőségi mód (blend(ing) mode).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5499) ViZion válasza z0d1AK (#5497) üzenetére


ViZion
félisten

Szendvicspozitív: Multiply. Ebben a keverési módban a réteged színéhez hozzáadódik az alatta lévő szín. Tehát ha egy piros rétegre (CMYK 0-100-100-0) írsz feketével (0-0-0-100), akkor az adott képpont színe végül 0-100-100-100 lesz. Ezt hívják a nyomdászok overprintnek, azért kell, hogy ha esetleg elcsúszna a fekete szöveg nyomtatása a piros raszteren, akkor a szöveg körül ne legyen fehér halo. Multiply nélkül a szöveg helyére nem vinne fel festéket, és amikor a fekete réteg elcsúszik, ott a fehér körvonal. Gyakori hiba, sok nyomtatott anyagnál látni.

Szendvicsnegatív: Screen. Az ellenkezője, kivonja és nem hozzáadja. Ezzel lehet frankón retusálni szeplőket iesmit.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5500) randras


randras
veterán

sziasztok, adottt egy photoshop cs4 extended hivatalos adobe forrásból, legfrissebb updatekkel, jogtisztán. a vanishing point szűrőnél a perspektíva-pontok kijelölése után négyzet kijelölő eszközzel jelöltem volna ki egy ablakot, amikor is alkalmazáskivétel történt... albalk jelent meg, majd bezárult a photoshop. eléggé meglepődtem, de gondoltam, megpróba még 1x. ekkor azoban még 1x ugyanez, de itt már nem volt ablak, csak nem válaszol, majd alt+f4. ezután újraindítás, próba még 1x, de ugyanez. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.