Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Agostino válasza total90 (#4150) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Persze, lehet így kézzel méretezni is. Fogod a képet, amin dolgozol. Ctrl+a lenyom, ezzel kijelölöd az egészet, ezután egy ctrl+t kombináció jön, amivel alakítani tudod a képet. Most már rákattinthatsz akármelyik sarokra, és az egereddel húzhatod ide-oda azt. Ha négyzetesen szeretnéd, akkor tartsd lenyomva a shift billentyűt is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4152) Ndruu válasza total90 (#4150) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha van egy background layered (800x600), behúzod a másik képet is, ez egy új rétegként jelenik meg, a 800x600-as réteg fölött. Kiválasztod ezt a nagy méretű layert, Ctrl+T (ez a Layer Free Transform), rámész a sarkára, elkezded húzni, lenyomod bal Alt-ot meg a Shiftet és akkor középpontosan és méretarányosan fogja átméretezni.

Harrrr!!!!

(#4153) total90


total90
veterán

Ndruu & Agostino Köszönöm szépen, működik :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4154) total90


total90
veterán

Lenne még egy kérdésem :) Tehát szeretnék szöveget rakni a képre és a szövegnek árnyékod adni, de nem feketés, hanem fehéret. Ezt meg lehet csinálni valahogy ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4155) Ndruu válasza total90 (#4154) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


Jobb klikk a szöveg layeren, Blending Options (duplaklikk is jó). A többi sárgával kiemelve.

Elég alapvető dolgokról kérdezel, keress rá pár alap tutorialra. Korábban linkeltek már ilyen helyeket, ahol meg lehet tanulni az alapokat.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4156) total90 válasza Ndruu (#4155) üzenetére


total90
veterán

Köszi a segítséget, a többi már menni fog :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4157) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
SOS kéne egy kis help!
A képen látható szöveg milyen font -tal készült?

Előre is kösz!

Beauty is pain

(#4158) Dexter68 válasza Narancs (#4157) üzenetére


Dexter68
addikt

Classic Script

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4159) Narancs válasza Dexter68 (#4158) üzenetére


Narancs
őstag

:R :R :R

Beauty is pain

(#4160) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Unatkoztam, hát alkottam egy kicsit : Kép

A hátsó talán túl élénk. És a halat sem, közelről, "hibakereső szemmel" kell nézni. :B

[ Szerkesztve ]

(#4161) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!
Tudna nekem valaki segíteni? Egy lány megkért, hogy a haját át kéne szőkíteni, de rajtam kifogott ez. Kerestem tutorialt, de nem találtam semmit :( El tudná valaki vállalni nekem? Pm-ben küldeném akkor a linket. Előre is köszönöm a segítséget :R

(#4162) Shim válasza MmDorian (#4160) üzenetére


Shim
őstag

Nem rossz, sőt :) Kisebbiken tényleg kell még kicsit dolgozni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4163) ponix válasza Hujikolp (#4161) üzenetére


ponix
aktív tag

Linkeld be, szerintem valaki megcsinálja! Akár én is!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4164) MmDorian válasza Shim (#4162) üzenetére


MmDorian
őstag

:R

Találtam tutorialt, egyszer megnéztem, tényleg nem nehéz.

(#4165) MmDorian


MmDorian
őstag

Újabb kísérlet

Lehet, hogy ezen is túl színes a kép.

[ Szerkesztve ]

(#4166) matyiGo válasza BLiNk3r (#4134) üzenetére


matyiGo
aktív tag

huh, kössz!

remélem ez segít :o
a gpu gyorsítást kilőttem már az elején de így is lassabb mint a CS3. kellemetlen :( majd hétfőn tesztelem a patchet (melóhely)

(#4167) matyiGo válasza tibi72 (#4139) üzenetére


matyiGo
aktív tag

BLiNk3r kolléga patchét is próbáltad már?

(#4168) Nyugdíjas válasza MmDorian (#4165) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jaja, túl élénk, és nem látszik jól, hogy követi a nyak "görbületét", vagy hogyissmonnyammagánakk :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4169) MmDorian válasza Nyugdíjas (#4168) üzenetére


MmDorian
őstag

Asszem marad a bemutató műnek a koihalas. [link]

Levágtam a kicsit.

Összedobnál Te is valami hasonlót, kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagyok amatőr még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4170) BLiNk3r válasza MmDorian (#4165) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Bár nem tudom milyen technikát használtál hozzá, sokat segít hasonló esetekben egy displacement map, a megfelelő layer blending mode kiválasztása, esetleg layer opacity softos csökkentése, illetve kontraszt csúszkák állítgatása egy kis color balance és curves beállítással megdobva. Sokat lehet szöszölni vele, az biztos...

matyiGo: az elején nálam sem működött a CS4 zökkenőmentesen, átmenetileg GPU acc. nélkül használtam, aztán volt egy videokari csere (3650 » 9600GT), azóta rendben megy, és gyorsabb is, mint a CS3. Remélem sikerül helyrekalapálni valahogy! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4171) Hujikolp válasza ponix (#4163) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszönöm előre is a segítségedet! :R [link]

(#4172) ponix válasza Hujikolp (#4171) üzenetére


ponix
aktív tag

Nem mondom, hogy nem lehetne jobb is, de most erre volt energiám, meg időm! Hátha kedvet kap még valaki, aki szebben megcsinálja!

http://www.kepfeltoltes.hu/view/090329/l_ny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4173) Hujikolp válasza ponix (#4172) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nagyon köszönöm, ez megfelel! :R Hogy sikerült megcsinálnod ilyenre? Új réteg, és a színek játékával? Vagy van rá valami spécibb? :)

(#4174) ponix válasza Hujikolp (#4173) üzenetére


ponix
aktív tag

Én kijelöltem a hajat nagyjából, nem túl precízen, aztán egy új rétegen kitöltöttem egy sárgás színnel a kijelölést, majd az opacity-jét meg a blendig mod-ot állítgattam!

Ezekről lesd el!
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=hair+color+change

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#4175) MarioAna


MarioAna
senior tag

Rajz és vizuális kultúra házi feladatomat szeretném megosztani:
Manet : A Bar at the Folies Bergere című festményét szerkesztgettem át kicsit:
az EREDETI, és a MÓDOSÍTOTT. Ha esetleg valami észrevételetek van nyugodtan elmondhatjátok, így tanul az ember :)) . :R

[ Szerkesztve ]

(#4176) Ybron válasza MarioAna (#4175) üzenetére


Ybron
senior tag

Jó lett, főleg amiket átrajzoltál és beillesztettél, jobb mint az eredeti(Jägermeister powa :D )

(#4177) Nyugdíjas válasza MarioAna (#4175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Olyan szivesen megnéztem volna őket,de ha nem a képfeltöltésre tetted volna ez biztosan sikerült is volna :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4178) MarioAna válasza Nyugdíjas (#4177) üzenetére


MarioAna
senior tag

DJ Beat-es feltöltő oldalra töltöttem fel eddig, csak az megszűnt vagy nem tudom mi van vele :F , a Picasa meg most nincs a gépen :DDD . De felraktam tinypic-re is hátha ezzel működik már. :R

Eredeti
Módosított
nem egy hatalmas nagy munka, de nekem tetszik, meg házi feladatnak megteszi :DDD .

(#4179) MmDorian válasza MarioAna (#4178) üzenetére


MmDorian
őstag

A Jéger, meg a Fügyülős honnan van ? Nagyon brutál :DDD
Vagy csak ez a vizes izé...vagy hogy mondják... :DDD Nero szerkesztőjébe van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4180) MarioAna válasza MmDorian (#4179) üzenetére


MarioAna
senior tag

Google-al kerestem róluk képet :DD . (bal szélső zöld az absinthe) Nemtom én nero szerkesztőt nem használtam, csak photoshopot alap cuccokkal (semmi különleges plugin, effect, ecset). Asszem a dry brush+plastic wrappal szórakoztam, azzal értem el ilyen hatást.
Bár talán a fütyülős üvegnél már túl van effektezve. :B

(#4181) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

lenne egy kis gondom.

egy matricát szeretnék egy nyomdával kinyomtattatni, de a fekete színen problémáznak. egy szín helyett négyből van összerakva és nem tudom, hogy mit kezdjek vele.
eddig úgy csináltam, hogy a matrica alap .PSD fileját mentettem .TIF -be, majd az InDesign-ban PostScriptet csináltam belőle és azt disztilláltam. eddig ez minden nyomdánál bejött, de ennél nem stimmel.

lehet, hogy az a baj, hogy a betűtípus nincs meg nekem, ami a matricán van és ezáltal nem szövegként van értelmezve?

plz help, sürgős lenne!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4182) Shim válasza sanyixXx (#4181) üzenetére


Shim
őstag

Nem tudom ez miért jelent nekik problémát. A fekete színt direkt vegyesen, mind a négy színből szokták nyomni, mivel a sima fekete festék nem ad elég telített feketét.
(Ezt a négy színből álló feketét hívják "rich black"-nek.)
Mindegy hogyan exportálod a végleges PDF-et, mivel Photoshopban, ha feketével rajzolsz, rögtön mind a négy színcsatornán megjelenik a fekete.

Esetleg megpróbálhatsz Photoshopból rögtön nyomdakész PDF-et exportálni.
File // Print // Printer: Adobe PDF
Page Setup // Adobe PDF Settings // Default Settings legördülő menü: PDF/X-1a:2001

Küldd el így, mondd hogy ezeket a beállításokat használtad, nézzék meg így tetszik-e nekik.

"a betűtípus nincs meg nekem, ami a matricán van"
Ez mondjuk elég gáz, ebből te így nem fogsz szép vektoros betűket exportálni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4183) sanyixXx válasza Shim (#4182) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hálás köszi :R

a betűtípust kicseréltem. megpróbálom, ahogy mondtad :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4184) Nyugdíjas válasza Shim (#4182) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy is van. A 4szin-es feketén tényleg nem értem mit problémáznak, én lehet megmagyaráztam volna nekik a kolléga helyében, hogy azé nem úgy van az :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4185) sanyixXx válasza Shim (#4182) üzenetére


sanyixXx
senior tag

kaptam egy ilyet :( :

%%[ ProductName: Distiller ]%%
%%[Page: 1]%%
%%[LastPage]%%

<PDFX ISO="15930-1:2001" COMPLIANT="false">

PDF/X Compliance Report

1. Color

[Violation] The calibrated CMYK colorspace was found on the following pages:
Page 1, Occurrences: 1


The CMYK and gray scale printing tone values must be color corrected and adjusted for a single characterized printing condition.

Violations: The total found in this section was 1.

2. Summary

Warnings: The total found in this document was 0.
Violations: The total found in this document was 1.
The number of color problems found in this document was 1.

This document does not pass PDF/X-1a compliance checks.

</PDFX>

%%[ Warning: Did not pass PDF/X compliance tests. No PDF file produced. ] %%

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4186) sanyixXx válasza sanyixXx (#4185) üzenetére


sanyixXx
senior tag

mellesleg meg bekaphatja a nyomda, mert nem ők az első, akikkel dolgozom és eddig senki nem szólt egy mukkot sem, hogy gond lenne a feketével.
azt persze a faszi nem tudta megmondani, hogy a PS-ben vagy Indy-ben mit állítsak be, mert hát ő a Corelhez ért...true szakember.
mindenesetre ha van még ötletetek, azt szívesen fogadom. tologattam a CMYK csúszkáját a K-nál 100%-ra, a többit meg 0-ra, de nem hiszem, hogy evvel oldottam volna meg a dolgot.

köszi

mod: estig le kell lépnem, de ha megjöttem fellesek ide, ha még van tippetek. :R

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4187) Dexter68 válasza sanyixXx (#4186) üzenetére


Dexter68
addikt

Ööö... mi is a konkrét probléma?
Indesignből nem jó, vagy photoshopból?
Ps-ben nem nagyon kell állítani semmit, max indyben cseszhettél el valamit a beállításokkal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4188) Shim válasza sanyixXx (#4186) üzenetére


Shim
őstag

Nem tudom mitől dobta ki ezt a hibát, nálam most sikerült gond nélkül. (Eddig csak InDesign-ból exportáltam így.)
Ha gondolod küldd el a PSD-t, megnézem nálam mit produkál. (Layerek nem kellenek nekem, maximum a szöveges rétegeket ne mergeld össze.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4189) Nyugdíjas válasza Shim (#4188) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt a problémakört én sem teljesen értem. Kezdem azt gondolni, hogy a nyomda embere nem teljesen van képben :D
Mindenesetre ha kiderül, kiváncsi vagyok mi lett :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4190) Shim válasza Nyugdíjas (#4189) üzenetére


Shim
őstag

Inkompetens nyomdákról szólva: múlt héten cseszték el csaknem hatezer katalógusomat. Nagyon örültem. Megrendelő szintén repesett az örömtől...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4191) sanyixXx válasza Dexter68 (#4187) üzenetére


sanyixXx
senior tag

egyikből sem:)

tegnap újra küldtem még délután, azóta nem szólt senki, hogy gond lenne vele...

attól tartok egyébként, hogy aki elkezdte a munkát a photoshopban, az berhelt el valamit és meg azt folytattam.

köszi mindenkinek a segítséget. :R

feltöltöttem ide a PSD-t, hátha megtaláljátok a fenti hibaüzenet okát.

köszi mégeccer!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4192) Dexter68 válasza sanyixXx (#4191) üzenetére


Dexter68
addikt

RGB az anyag. Ezt még a profi nyomdák sem szeretik, nemhogy a dilettánsok. Talán CMYK-ban kéne dolgozni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4193) sanyixXx válasza Dexter68 (#4192) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a konvertálást a végén csinálom. de mindkét színmódban dobálta a hibákat a PS. CMYK-ban csak 1 helyen talált violationt, RGB-ben meg 11 helyen.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4194) Shim válasza sanyixXx (#4193) üzenetére


Shim
őstag

PDF rögtön Photoshopból exportálva, hiba nélkül.

Így vektorosak maradtak a betűk. Ha átrakod Indybe, ott már raszterizálja.

(Mondjuk a TIFF-be mentést se értem igazán, Indy lekezeli rendesen a PSD-t is.)

Ha akár ezt, akár a te legutóbbi változatod elfogadja a nyomda, azért kérj egy soft proofot.

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4195) sanyixXx válasza Shim (#4194) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi!

nekem csak a press quality-vel volt hajlandó pdf-et csinálni.

(Mondjuk a TIFF-be mentést se értem igazán, Indy lekezeli rendesen a PSD-t is.)
jogos :B

PS-ben lehet valahogy vágóélet tenni a képekre? azért szokott még a nyomda szüttyögni és igazából amiatt kell az Indy-s kanyar a folyamatba.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4196) sanyixXx válasza sanyixXx (#4195) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és meg is találtam a vágójeleket:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4197) Nyugdíjas válasza sanyixXx (#4196) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én eddig mindig magam rajzoltam :DDD
Hun van? :B

Mondjuk amennyit én nyomdára dolgozok, nem csoda...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4198) sanyixXx válasza Nyugdíjas (#4197) üzenetére


sanyixXx
senior tag

print menüben. bal oldalt a printerek vannak a legördülőben, jobb oldalt pedig a color management és alatta az output. ha az utóbbit választod, megjelenik a printing marks. csak még próbálgatnom kell, mert első próbára akkora lett az A4-es cuccom, mint a tenyerem:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4199) Met


Met
nagyúr

Kellene nekem ez a logo vektorosan vagy a font neve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4200) alien_ válasza Met (#4199) üzenetére


alien_
őstag

Én módosított Impact-nek nézem..

Swarm is coming.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.