Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali
Egy kis gondom van sürgős lenne megoldást találni a problémára.
Nem tudok kimenteni jpg-be, miért lehet ez? A listából eltűnt ez az opció...

(#9002) BonFire válasza jhos910 (#9001) üzenetére


BonFire
veterán

Nem töröltél véletlenül ki egy fájlt a C:\Program Files–►Adobe–►Adobe Photoshop CS4–►Plug-ins–►File Formats mappából? 16 db .8BI kiterjesztésű fájlnak kell ott lennie. Egyikük felelős a JGP mentésért. Ha az hiányzik, akkor léphet fel ilyen probléma.

A Save for Web & Devices... menüpontnál is hiányzik a JPG opció?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9003) jhos910 válasza BonFire (#9002) üzenetére


jhos910
aktív tag

Save for Web & Devices... szürke

A mappában 9db 8Bl fájl van. :(

Cs5-öt használok

[ Szerkesztve ]

(#9004) BonFire válasza jhos910 (#9003) üzenetére


BonFire
veterán

Ellenőrizd már, hogy véletlenül nem-e 32 bites csatornánkénti színmélységgel dolgozol, mert olyankor szokott a Save for Web and Devices szürke lenni, továbbá a Save As... is csak néhány opciót enged. A kép mindig 8 bites legyen. Image►Mode►RGB color és 8Bits/channel kipipálva.

Ha ezek után is inaktív a menüpont, és továbbra sem tudsz JPG-t menteni, akkor javaslok egy javító telepítést, mert valami biztos "kitörlődött" a Ps valamelyik mappájából, talán abból, ami a konvertálásokért felelős. Ha ezek után sem áll helyre, kérd meg valamelyik fórumos CS5-ös kollégát, hogy az említett mappa tartalmát legyen olyan jó és küldje el neked. Azt pedig egyszerűen bemásolod az említett helyre, újraindítod a programot, és működnie kell.

Nézegettem a Google-t, de erre konkrétan az Adobe fórumán sem találtam tippet. Úgyhogy marad ez a tipp.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9005) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#9000) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Véletlenül rájöttem hogy mi a flow haszna: ha rámész az előző rétegre vele nem sötétedik, ugyan olyan árnyalatú marad, mígy ugye az opacitynél minél többször rámész annál sötétebb. Így már nélkülözhetetlen lett hirtelen számomra. :D

jhos910: adj mailt ha kellenek a fileok

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9006) BonFire válasza $p@rr0w (#9005) üzenetére


BonFire
veterán

De biza, hogy sötétedik az is, csak másképpen. Itt demonstráltam a különbséget.

Az Opacityvel nem sötétedik a satírozás, amíg lenyomva tartod az egér gombját. Ha újra kattintasz és festesz, akkor már még egy réteget felken. A Flownál ez nem játszik. Nem kell felengedned az egér gombját; ha rámész az egyszer már lefestett területre, akkor biza ráfest és sötétebb lészen.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9007) attiati


attiati
veterán

Igazolványképen tudnék esetleg valahogyan a háttérszínen változtatni? Ottmaradt a fejem árnyéka, és úgy nézek ki rajta, mint egy betörő, annyira sötét maradt az egész háttér :(
A régebbi tablóképemen a háttérszín átmenet fehérből nagyon halvány világoskékbe. Ezt hogy tudnám megcsinálni?

Illetve a szem alatti táskák és a bőr retusálásához milyen eszközt szoktak használni?

[ Szerkesztve ]

(#9008) attiati válasza attiati (#9007) üzenetére


attiati
veterán

Hátteret sikerült megoldani.
De a szem alatti táskákon nem tudtam enyhíteni és jó lett volna enyhíteni a borotválkozás után is látható fekete apró borostán.

Ezeket mivel tudom megoldani?

(#9009) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#9008) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy adag "táska" és borosta eltüntető tutorial :DDD
(de ha google-val rákeresel a "photoshop photo retouching" kifejezésre, akkor még lesz találat)
Többféle módszer létezik, képek hibáinak eltüntetésére, de azt mindig a kép határozza meg, hogy mit kell rajta retusálni, ezért nem tudok neked most konkrétan azt mondani, hogy használj blur/clone meg egyéb eszközöket...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9010) BonFire válasza attiati (#9008) üzenetére


BonFire
veterán

Hogyan szabaduljunk meg a szem alatti táskáktól 10 másodperc alatt

Eszköz lehet: Patch tool, Clone Stamp tool, Healing Brush tool, Spot Healing Brush tool... szóval bármelyik retusálóeszköz, amelyik tetszik.

A borostákra ugyanígy a Patch eszközt lehet megpróbálni. Kis darabokban jelölöd ki, és sima területre húzod. Utána lehet lágy kijelöléssel a színt módosítani, hogy ne legyen olyan szürke.

Szerk:

No, bakker! Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9011) attiati


attiati
veterán

köszi szépen a tippeket, holnap meglesem

(#9012) BonFire válasza attiati (#9011) üzenetére


BonFire
veterán

Már holnap van... vagyis... Mama, ma má' máma van má'? :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9013) $p@rr0w válasza BonFire (#9006) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Akkor nálam volt valami elállítva, de hogy tudom ezt szándékosan előhozni (hogy ne sötétedjen akárhányszor rámegyek, de áttetsző maradjon)?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9014) BonFire válasza $p@rr0w (#9013) üzenetére


BonFire
veterán

Ahogy mondtam: kis opacityvel befestheted az egész réteget, amíg le van nyomva az egér gombja. Nem számít, hányszor mégy át egy-egy vonalon. De ha felengeded a gombot és újra nekiállsz festeni, akkor már új rétegben fed. A kis flow használatával az egérgomb nyomkodás fölösleges. Ha újra átmégy a vonalon, akkor újra ráken egyet, így sötétebb lesz.

Ezen kívül más megoldást nem tudok. Igazából én ritkán festek ecsettel. Maximum kijelöléseket QuickMask módban. Ott meg pont az kell, hogy minden jól le legyen fedve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9015) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

sziasztok,

Photoshopan van olyan lehetőség, hogy egy fekete fehér képet szeretnék átalakítani bitmab képpé. (csak fekete és fehér) A paintben van ilyen mentési lehetőség, de nekem arra lenne szükségem, hogy beállíthassam, hogy milyen értéktől legyen a fehér fehér, a fekete fekete.
Pl.: 0-100-ig fekete 101-255-ig fehér.

És ha van ilyen, akkor hol találom?

Köszi!

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#9016) attiati válasza BonFire (#9012) üzenetére


attiati
veterán

mozs van máma' :D Anno koleszban megegyeztünk, hogy felkelés után van ma. :)

(#9017) BonFire válasza kenesei1982 (#9015) üzenetére


BonFire
veterán

Image►Adjustments►Threshold... Ha jól értem ez az, amit keresel. Ez csak a feketét és a fehéret engedi át, és te szabályozhatod egy csúszkán, hogy mi az ami még fekete legyen, és mi az, ami már nem.

Aztán el lehet menteni két színű GIF képként.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9018) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nem tudja valaki hogy a brush size módosításának hotkey-e ami angol billentyűzeten a "[" és a "]" az magyar kiosztásnál mi?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9019) Dluinet válasza $p@rr0w (#9018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ugyan az, át kell állítani neked szimpatikusabb billentyűkre.
PS hányas van neked?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9020) $p@rr0w válasza Dluinet (#9019) üzenetére


$p@rr0w
őstag

CS5, de hogy értve ugyan az? ALT+F/G-vel nem működik, Ő és Ú meg a pen toolra vált, melyik az a gomb az angol billen?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9021) Dluinet válasza $p@rr0w (#9020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kedved szerint állíthatod a magyar kiosztáshoz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9022) $p@rr0w válasza Dluinet (#9021) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Kösz de igazából én nem akarom átállítani, jó lenne ha kiderülni alapból melyik gomb az. Amúgy meg ha át akarom állítan az "Ő" betűt P-nek veszi... :Y

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9023) ViZion válasza $p@rr0w (#9022) üzenetére


ViZion
félisten

Ha van telepítve a gépre angol kódlap a bill.-hez, akkor átkapcsolod és használod, majd visszakapcsolod magyarra gépeléshez. Kollégám így használja, én meg új gombhoz rendeltem, kinek mi a kedvesebb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9024) hunostor


hunostor
csendes tag

Hello!
A multhéten beruháztam egy Wacom Bamboo Pen and Touch táblára. Körübelül két nap rajzolgatás után úgy látom elkopott az első tollhegy, megrövidült és újjal megérintve a hegyet határozottan szúr. Még sosem volt ilyen eszközöm ezlrt tapasztaltaktól kérdezném, normális-e, hogy ilyen gyorsan elkopott vagy valamit rosszul csináltam? Mennyire veszélyes egy ilyen hegy a tábla épségére? Körübelül mennyi egy ilyen táblának az élettartama?

(#9025) peron válasza hunostor (#9024) üzenetére


peron
tag

Hali, nekem Intous3 van, kb 4 v 5 éves, még nem cseréltem hegyet benne :), a fólia kicsit karcos, de tökéletesen működik.

(#9026) hunostor válasza peron (#9025) üzenetére


hunostor
csendes tag

Hi! Amikor megérinted a hegyet milyen érzés? Nálam a tartalékba kapott hegyek tompák mint a ceruzahegy, amit kopottnak gondolok az viszont szúr. Gondolom nincs jelentősége hogy az Intous magasabb minőség.

(#9027) Met válasza hunostor (#9024) üzenetére


Met
nagyúr

Nem nyomtad rá egy picit jobban a kelleténél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9028) Dluinet válasza hunostor (#9024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Állítsad át a nyomóerő érzékenységét, alapba nagyon rá kell nyomni, hogy vastagabb (és ne rohadt vékonyat) vonalat csináljon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9029) peron válasza hunostor (#9026) üzenetére


peron
tag

Milyen érzés? Semmilyen. :) Nem karcol, simán csúszik. De asszem lehet kapni hozzá előtét fóliát ha kivésed :) (a Bamboo-hoz nem biztos)

[ Szerkesztve ]

(#9030) attiati


attiati
veterán

Találtam itt egy cikket, hogy hogy lehet az arcbőrt retusálni. (csak operával tudtam megnyitni és lefelé görgetni a cikket a felugró reklám miatt)

Pár dolgot nem értek a cikkben:
Step 3-nál: én hiába nyomok "alt"-ot a healing brush tool-nál, nálam nem vált át az ikon. Az mitől van, és mit csinál, ha lenyomom az alt-ot? Ezt az eszközt szabad úgy használni, hogy folyamatosan lenyomva tartva radírozom a bőrt?

Step 10-nél: a brush toolnál nálam nincs olyan feathered brush, csak ezek:

Step 11-nél nem értem pontosan, hogy mit kéne csinálni. Ha én rámegyek az ecsettel a face mask-ra, akkor fekete csíkokat húz rá.

(#9031) BonFire válasza attiati (#9030) üzenetére


BonFire
veterán

Az Alt lenyomásával mintát veszel egy területről, amit később máshová teszel le, immár az Alt nélkül. Igen, szabad úgy használni, feltéve, hogy az eredeti minta körül elég nagy sima terület van. Mert különben a ráncosat fogja másolni. ESZKÖZHASZNÁLAT!!!

Feathered brush – vagyis magyarul lágy szegélyű, peremű ecset. Bármelyik ecset lágyságát meg tudod változtatni az ecsetek palettán a Hardness csúszkával. ESZKÖZHASZNÁLAT!!!

Tegyél már be egy képernyőfotót a továbbiakról, vagy másold be a szöveget, mert nem lehet megnyitni attól a kurva felugró ablaktól!

A továbbiakban pedig :::L I N K:::

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9032) peron válasza attiati (#9030) üzenetére


peron
tag

Nem erőltetném ezt a trágya layeres oldalt. Nézz körül itt

(#9033) hunostor válasza Dluinet (#9028) üzenetére


hunostor
csendes tag

Amíg használtam a nyomoerő alaphelyzetben volt, de ennek ellenére sem lett rányomva túlságosan mert gyakran nem volt szükségem a nyomóerő szerinti beállításra és emiatt az ki volt kapcsolva.

(#9034) hunostor válasza peron (#9029) üzenetére


hunostor
csendes tag

Szerencsére nem véstem ki, de félek ha a szúrós heggyel erőltetem tovább akkor ki fog vésődni. Emiatt már ki is cseréltem a hegyet, valahogy mégsem érzem kósernek, alig két nap használattól hegyesre kopik:-(

(#9035) BonFire válasza hunostor (#9034) üzenetére


BonFire
veterán

Szvsz csak kifogtál egy selejtes hegyet, ami elrepedt vagy eltörött. Ha van póthegy, használd; nem valószínű, hogy újra előfordul a jelenség.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9036) hunostor válasza BonFire (#9035) üzenetére


hunostor
csendes tag

Ok, köszi. Reménykedem:-)

(#9037) Met válasza hunostor (#9036) üzenetére


Met
nagyúr

Ha megint elkopik ilyen hamar akkor érdemes lenne a forgalmazót megkérdezni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9038) attiati válasza BonFire (#9031) üzenetére


attiati
veterán

Operával meg tudod nyitni. Ha az neked nincs fent, akkor itt lesznek a screenshootok:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Igazából az utolsó előtti képen látható lépést nem értem. Nálam egy fekete csíkot húz.

(#9039) Wyll válasza attiati (#9038) üzenetére


Wyll
őstag

Ilyen esetekben hasznos a Screengrab nevű Firefox kiegészítő - bár ehhez előbb el kell tűntetni a reklámot:
Facebook-on bekattintottam, hogy Like, és már el is tűnt. Ez annyira még nem nagy érvágás szerintem :)

Face retouch egyben

Arra figyelj, hogy a layer palettán az adott layer-nek a maszkja legyen kijelölve, különben az ecsettel magára a layerre fogsz rajzolni, nem a maszkra.
Ő is írja: "...now click on the Layer Mask..."

layer tartalom kijelölve
layer maszk kijelölve

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9040) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne felétek. Egy nagy születésnapi tortára kellene montázst készítenem.

A torta mérete: 810x450 mm lesz.

A Cukrász azt mondta, hogy A4-es méretekben küldjem el a képet neki.

A kérdés az hogy PS-ben van olyan lehetőség amivel a 810x450-es képet fel tudom szabdalni A4-es méretre?

Tudom, hogy nem 100%-osan lesz tele minden lap, de ami nem lenne tele abból csak annyi látszik amennyinek lennie kell?

Kérlek segítsetek, sürgős lenne :)

(#9041) ViZion válasza Robb202 (#9040) üzenetére


ViZion
félisten

Bocs, de nem értem... Ha A4-et kért, akkor csináld azt, majd a cukrász "montírozza" a tortára. Vagy ez több torta lenne?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9042) Robb202 válasza ViZion (#9041) üzenetére


Robb202
tag

A cukrász annyit mondott, hogy A4-es méretekben tudja csak kinyomtatni.

A torta pedig 810x450. Tehát arra gondoltam, hogy megcsinálom a teljes méretet és guide-okkal felosztom A4-esre majd szépen. Mivel szabálytalan méret A4-es papírméret többszöröse, ezért lesz olyan rész ami nem fed le egy teljes A4-es lapot.

A kérdésem, hogy ennél van egyszerűbb megoldás?

(#9043) ViZion válasza Robb202 (#9042) üzenetére


ViZion
félisten

És ha a 810×450-et "redukálod" arányosan, h ráférjen egy A4-re? Én így csinálnám...
De ezt a cukrász megmondja szvsz.

Lazítás:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9044) Dluinet válasza Robb202 (#9042) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kép egy részének nyomtatása

1. A Téglalap kijelölő eszközzel jelölje ki, hogy a kép mely részét kívánja nyomtatni.
2. Kattintson a Fájl > Nyomtatás parancsra, jelölje be a Kijelölt terület nyomtatása jelölőnégyzetet, majd kattintson a Nyomtatás gombra.

Megjegyzés: Amennyiben megjelenik egy figyelmeztetés, miszerint a kép nagyobb, mint a papír nyomtatható területe, kattintson a Fájl > Nyomtatás parancsra, majd jelölje be a Nyomathordozó méretéhez igazítás jelölőnégyzetet. A papír méretének és elrendezésének módosításához kattintson az Oldalbeállítás gombra, majd próbálja meg ismét nyomtatni a fájlt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9045) ViZion


ViZion
félisten

Valaki anno a kreativitást kérdezte, hogyan-miként...
Meg kell nézni pl. EZT a fantasztikus oldalt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9046) Wyll válasza Robb202 (#9042) üzenetére


Wyll
őstag

Jó a gondolat, csak ne guide-okkal oszd fel, hanem slice-okkal. Azok pont erre valók.
Fogod a slice toolt, beállítod neki, hogy fix, A4-es méretet jelöljön ki, egymásmellé pakolod őket, és kész is:

Ezután a Save for Web & Devices... dialógusablakában végigkattintgatsz az egyes slice-okon, és szépen kimented őket, így egy-egy file keletkezik minden slice alapján.

Egyre figyelj: kérdezd meg a cukrászt, hogy milyen felbontásban (DPI) fogja nyomtatni, és erre legyen a psd dokumentumod beállítva, hiszen maga a kép igazából csak pixelek összessége, így a valós (mm-ben mért) méretét a DPI határozza meg.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9047) BonFire válasza attiati (#9038) üzenetére


BonFire
veterán

Jó, úgy látom, időközben megjött a válasz, amíg odavoltam. Tehát ha azt mondja a tutorial, hogy a maszkot fessük, akkor ne a réteget fessük! Újra és újra és újra ESZKÖZHASZNÁLAT!!! – amint már leírtam. Ha fogalmad sincs róla, hogyan működik és egyáltalán mire való a rétegmaszk, akkor ez a tutorial még nem neked való! Semmilyen eszköz használatát nem ismered. Legalábbis ez jött le. Sem a maszkot, sem a retusáló eszközökét, sem pedig az ecsetek beállítását. No, most ennyi ismeretbeli hiányossággal hallatlan bátorságra vall nekifogni egy konkrét retusálásról szóló tutorialnak; még csoda, hogy csupán két-három helyen akadtál el benne. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9048) Robb202


Robb202
tag

Köszönöm a segítségeket. Ezer hála.

(#9049) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nyomtatásra ti hány DPI-vel javasoljátok a festést olyan 50*70 cm-ben? Az lenne a cél hogy a nagyobb brushok ne szaggatva jelenjenek meg, esetleg van vmi beállítás ami az előnézet minőségét csökkenti, de a "háttérben" megmarad a pixelszám?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9050) Wyll válasza $p@rr0w (#9049) üzenetére


Wyll
őstag

Hogy érted azt, hogy szaggatva? Ezt nem igazán értem, mert ha kisebb is a felbontása a képnek, egy ecsetvonás akkor sem lesz rajta szaggatott, max elmosódottabb. Ez a nagyító/renderelő algoritmustól függ.

Nyomdai nyomtatásra amúgy ilyen "kisplakát" méretben általában 300 DPI szokott lenni a sztenderd.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.