Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) BonFire válasza Dluinet (#5950) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem sem volt szándékomban, de egy nagyon csinos nővérke a kórházból küldött meghívót (akivel warezoltam egy kicsit :D ), és nem akartam visszautasítani. Ennek ellenére nem igazán izgat. Van mindösszesen vagy 8 ismerősöm rajta, és kész. Van egy MySpace regem, de ott sem járok, ott is kábé ennyi emberrel ápolom a kapcsolatot. +persze van iwiw regem is, mindösszesen 170 ismerőssel. De nem igazán foglalkozom a közösségi szájtokkal, ezeket amolyan ugródeszkának tartom.

Amikor először bekötik a netet, akkor az ember olyan magányosnak érzi magát, hogy valahová mindenáron akar tartozni. Ilyenkor regisztrál ilyen oldalakra. Aztán később az érdeklődés által megtalálja a saját fórumait, ahol szívesebben kommunikál vadidegenekkel, mint a közösségi oldalakon a "ismerőseivel". Az ember kinövi.

Akkor van baj, ha valaki ezt nem növi ki, és az internet első számú toposza számára a közösségi oldalak semmitmondó locsogása marad örökre. Én kerestem IT/Tech oldalakat, meg ami érdekelt. Persze sokakat semmi nem érdekel a pletykán kívül.

No, off bezár!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5952) ViZion válasza BonFire (#5951) üzenetére


ViZion
félisten

:D Nah, mekkora kocka vagy, ha már _AZT_ is warezolásnak hívod...
Normális férfi nem mond nemet egy kis patchelésnek. :DD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5953) BonFire válasza ViZion (#5952) üzenetére


BonFire
veterán

Asseúgyvolt!!! :DD Tényleg warez volt, tekintetes törvényszék! :K

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5954) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok! Lenne egy problémám a Ps-el amit nem tudok megoldani.Méghozzá a kalibrációval van gondom. A monitoromon a színek úgy gondolom rendben vannak, de ha a Photoshpot kinyitom akkor a fehér nem fehér inkább sárga, minden másban corel, paint, a színek jók. Most raktam újra a wint. fent volt Cs3 é a Cs4 is egyszerre, most csak a Cs3 van. Nincs valami megoldás, valamikor régen olvastam egy Photoshop kalibrálóról, de nem tudom, hogy álmodtam, vagy tényleg olvastam. Nincs valami ötletetek? Vagy az a kalibrálót nem tudja valaki, hogy hol találhatom? Ja most nincs pénzem egy kalibráló szerkezetre, de mint mondom, csak a Ps-ben vannak gondok. Előre is köszi

(#5955) BonFire válasza pufancska (#5954) üzenetére


BonFire
veterán

No, üdw a fórumon! Remélem hamarosan jön valaki, aki ért hozzá. ViZion általában otthon van ilyen kérdésekben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5956) ViZion válasza pufancska (#5954) üzenetére


ViZion
félisten

Igen-igen! Már itt is vagyok :)
A PS beállításainál van egy olyan, h az összes üzenet újra engedélyezése (edit/preferences/general - reset all warning dialogs).
Újraindítod a PS-t, és kiírja, h a monitorod színprofilja nem jó, mindenképpen alkalmazod? ide hanyagul NEM, és nem is kérdezd máskor...
Ez megoldja a "sárgásfehér" problémát.

UI:
Szerintem Adobe fizethetne már nekem, mert ha van bug, vagy egyéb hiba az nálam tutira előjön, főleg ha sietős meló van...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5957) pufancska válasza ViZion (#5956) üzenetére


pufancska
tag

Egy hangos haleluját mondok néked és leborulok nagyságod előtt :R . Nagyon köszönöm a segítségedet ja és a gyors segítségedet. Majd szerintem jövök még, mert biztos felmerül egy két probléma és örülök, hogy van egy ilyen jó topic :C

(#5958) ViZion válasza pufancska (#5957) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs mit igazán...
Ez is amolyan vicces kis probléma, de mikor -nálam monitor kalibrálás után, amikor külsős végezte- előjött, kellett túrni a netet, végül a hajam téptem, hogy eennnnyyyiii??? ...és ezért kalibráltak...?

Mellesleg kalibráltan olyan fényerőre lett rakva a céges monitorom, h inkább maradtam a saját beállításaimnál. Az sem pontos, a monitor sem adja vissza a CMYK színeket helyesen, ráadásul a papír minőség, a nyomdász jókedve, sőt talán a naptevékenység és a holdfázis is befolyásolja a végtermék minőségét.
Tapasztalat, és 99% szerencse szerintem többet ér :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5959) pufancska válasza ViZion (#5958) üzenetére


pufancska
tag

Akkor azt mondod, hogy nem nagy változásokat kell számítanom, ha bekalibráltatom a monitoromat. Most nézegettem egy kalibrálót viszonylag olcsó "datacolor Spyder3 Express monitor kalibráló ", de gondolkozom rajta. Van egy régi monitorom, vagy 6-7 éves, de sokkal szebb és élethűbb színeket ad vissza mint az új LCD-m, csak az jó benne, hogy 24 colos és ugye Ps ez egy előny. Na mindegy ezzel a kalibrálás dologgal már régóta küszködöm, mert a kihívott munkáim, mindig egy iciripicirit mások, mondjuk volt már, hogy jobb volt mint amire számítottam. Egy Eizo 27 colos lenne az álmom szerintem ott már nem lennének gondok, csak az ár a gond.

(#5960) ViZion válasza pufancska (#5959) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, azért mire 1 Eizo "ledolgozza" az árát...
Én 22" Samsung monitort használok, nagyon jó. Cserélem majd 24" -esetleg 27"-re, de most erősen válságos idők vannak, ha lesz annyi plusz melóm, h fél éven belül összejön rá, akkor veszek.

Ahogy írtam is: nyomdai munkánál sok minden belejátszik a végeredménybe, ettől a kalibrálás még nem rossz, de nekem a cégnél fura eredménye lett. Itthon a Samsung sincs kalibrálva, nem is volt rá szükség, picit erősebbek nyomaton a feketék (és a sötét színek általában), mint monitoron, ezt már "hozzáadom" szemre.

CMYK színeknél is vannak "trükkök", amiket ismerni kell, h jó legyen a végeredmény, és persze nem elég DTP-snek lenni, nézni kell a végterméket, és tanulni belőle. Én nem szégyenlem megkérdezni a nyomdát, vagy egy hirdetést megnézni az Eizo-n, sőt, átdobom a psd-t is neki, h nézzen rá, mi a véleménye. Ő már nagyon régen a pályán van, volt olyan szín aminek a CMYK %-os adataiból megmondta, h nem az lesz, ami a monitoron van...

Munkatársam Eizo FlexScan-je kalibrált, nyomdai profilokkal ment... az úgy már valami, nincs is gond többnyire.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5961) jericho69


jericho69
tag

Hello!

Szerintetek mi okozhatja azt,hogy mikor 1 psd file-t 12-es minőségben mentek el jpg-be, akkor a mentett kép kicsit homályosnak hat, de ha beteszem ps-be ismét szép éles és a színei is élénkebbek? A psd file-omban jelenleg ~450réteg van és 130mb-os. Ez számít valamit?

(#5962) BonFire válasza jericho69 (#5961) üzenetére


BonFire
veterán

A tömörített kép legjobb minőségben sem lesz olyan tiszta és szép, mint a tömörítetlen psd fájl. Ha fontos a minőség, ne használj tömörített formátumot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5963) Dluinet válasza jericho69 (#5961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Próbáld meg PDF/X-4 (2008) formátumba elmenteni, úgy hogy a tömörítést ZIP-re kapcsolod, ezt már nem tudod tovább szerkeszteni, de másnak el tudod küldeni.
Acrobat Reader 7 kell legalább a megnyitásához és/vagy nyomtatásához.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5964) jericho69 válasza Dluinet (#5963) üzenetére


jericho69
tag

Igazából én virtual tuningra használom a PS-t és ezért csak a JPG formátum jöhet szóba, de úgy néz ki meg van a probléma. Csak akkor homályos és fakó, ha Windows kép- és faxmegjelenítővel nyitom meg a képet, de ha feltöltöm bármelyik képmegosztó oldalra akkor nincs neki semmi baja. [KÉP]

(#5965) BonFire válasza jericho69 (#5964) üzenetére


BonFire
veterán

A Windows megjelenítője alapértelmezésben akkorára kicsinyíti a képet, hogy kiférjen a képernyőre. Ilyenkor természetesen romlik a minőség, akárcsak nagyításkor. Ha viszont 100%-os nagyításban nézed, akkor azzal is simának kell lennie. A Win képmegjelenítő legalább simítja a képet, ellentétben a böngészővel, míg be nem töltődik az egész, és kicsi, tiszta cikkcakk...

Szóval Win képnézőben is sima. Lementettem, megnéztem. Sima. Egy nóném, alaplapi videokártyával.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5966) Inv1sus válasza jericho69 (#5964) üzenetére


Inv1sus
addikt

Használj Xnviewet. Én az általad említett probléma miatt tértem át rá :)

Bonfire: A színeket attól még rosszul jeleníti meg. Egyszóval kaki. :/

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5967) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy képet több rétegből. Viszont nem tudom miként lehetne az aszfalttal kitölteni a másik két kutya körüli teret.

Azaz kellene valami olyan, amivel veszek egy mintát az aszfalt egy részéből és azzal kitudom tölteni.

Tudom, hogy photoshop topic, de ha lehet ilyet csinálni jó lenne tudni, hogy gimp-el is meglehet-e csinálni?

Köszönet a segítségért!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5968) BonFire válasza amargo (#5967) üzenetére


BonFire
veterán

Azt hiszem a Gimpben is van klónozó eszköz, de itt jobban értünk a Ps-hez. Clone Stamp Tool a neve az eszköznek, amit keresel. És Psben úgy működik, hogy először a mintát tartalmazó helyre (aszfaltra) kattintasz az Alt lenyomása közben. Így mintát vesz. Ezután a kívánt helyre sima kattintással lerakhatod a vett mintát.

Szerk:

Természetesen az eszköz ecsetnagyságát az ecsetek palettán változtathatod, hogy kicsi vagy nagy minta legyen és az ecset keménységét is.

Videó

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5969) amargo válasza BonFire (#5968) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a gyors választ!
Megkeresem.
szerk:
meg találtam :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5970) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nekem is hasonló kérdésem lenne, bár kicsit más:

Fotóanimációs filmhez kell karaktereket előkészítenem, úgy hogy le kell vágnom a kezeiket, és a mögötte lévő részt "kitalálni" és megrajzolni a textúrákat, amik a kar mögött látszódnának, hogy lehessen forgatni.

Nincsen még túl jó kiforrott, hatékony módszerem a kipótlásra, és nem igazán tudom milyen címmel keressek tutorialt....Először szabadkézi tabletes rajzzal megcsinálom körvonalakban, aztán rámásolok textúrákat, skew, distort, forgatás stb... aztán néhol használok stamp-et. Végül liquify-al kicsit megtekerem. Szóval ha van erre egy pró hatékony módszer, vagy tutorial azt szívesen megnézném...

Előre is köszi!

Linkelek képet, hogy jobban érthető legyen mi kell. Értelemszerűen ugye a kar alatti részt kellett kipótolni... Ez ilyen minőségben bőven elég, csak elég sok meló volt vele... Szvsz ha van valami kiforrott egyszerű "szabványos" módszer, szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

(#5971) Koczka


Koczka
tag

képre hogy tudok képet beszúrni ?

(#5972) Dluinet válasza Koczka (#5971) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#5973) BonFire válasza Koczka (#5971) üzenetére


BonFire
veterán

+ fogsz lepődni. Ctrl+C, Ctrl+V. Azaz kopipészt. A kép automatikusan új rétegre kerül az előző fölé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5974) Koczka válasza Dluinet (#5972) üzenetére


Koczka
tag

thx :R

BonFire nekedis thx
azér voltam ilyen értetlen mert 5percel ezelöttraktam fel és kicsit más mint a paint :DD

(#5975) rii


rii
nagyúr

hello

PS-ben a GRASS BRUSH kicsi ...

hol találom ezt a bitmap file-t, hátha átrajzolhatnám nagyobban, és kicserélhetném .....

ja és mindezt OSX alatt. :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5976) BonFire válasza rii (#5975) üzenetére


BonFire
veterán

Szvsz magát a bitmap fájlt nem fogod megtalálni, mert az nincs. Ecsetté konvertálták és azt kapjuk a programban. + ezek nem is külön fájlokban vannak meg, hanem gyűjteményekbe vannak rendezve, és egy gyűjteményben van sokféle ecset.

Sajátot viszont lehet gyártani, csak rajzolni kell. De azt én sem tudom, hogy saját készítésűt hogy lehetne rábírni hogy random módon viselkedjen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5977) rii válasza BonFire (#5976) üzenetére


rii
nagyúr

ahham ... sajnos én már ott elakadok, hogy a Define Brush Preset inaktív ....

megrajzoltam ... a path-ot kitöltöttem fekte színnel .... volt
cmyk
rgb
grayscale
bitmap

de inaktív marad.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5978) BonFire válasza rii (#5977) üzenetére


BonFire
veterán

Mert értelemszerűen vektoros alakzatot (shape) nem lehet pixeles ecsetnek definiálni! Katt jobb gombbal az alakzatra, majd Rasterize... Ezután már engedni fogja. Ja, és az alakzat külön rétegen legyen, ne legyen egybeolvasztva a fehér háttérrel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5979) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Van egy képem CMYK-ban, mivel nyomdába fog menni majd.
Hogy tudnám elérni, hogy mikor (Save As...-szel) tiff-be kimentem, ne másszanak el a színek?
(Ja, CMYK-nál COATED FOGRA 27 színtér van beállítva...)

Némileg - úgy tűnik - bonyolítja a helyzetet az ACDSee Pro 2 is:
Save As(TIFF)+ACDSee => elmásznak
Save As(JPG)+ACDSee => elmásznak
Save As(JPG)+Windows kép- és faxmegjelenítő => nem másznak el!!!

Ez a színkezelés (windowsban, programokban), kalibrálás, profilok, working spaces amúgy is egy nagy kavar maszlag egyenlőre a fejemben - létezik erről valami korrekt (neadjisten magyar) leírás?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5980) rii válasza BonFire (#5978) üzenetére


rii
nagyúr

ja egybe volt olvasztva ... bocsesz .. ez volt a gond
köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5981) Met válasza Wyll (#5979) üzenetére


Met
nagyúr

CMYK kép monitoron nézve el fog mászni némileg.
Kérdés, hogy előtte CMYK-ban dolgoztál e vagy RGB-be és onnan akarsz menteni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5982) Dluinet válasza Wyll (#5979) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyan képnézegetővel nézd meg, ami kezeli a CMYK színteret.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5983) Wyll


Wyll
őstag

CMYK módban van a .psd, eleve ebben hoztam létre már a file-t.

Akkor ha jólértem, nem kell aggódni, mert a nyomdából úgy fog kijönni a tiff, ahogy a PS-ban kinéz? (És más kérdés, mi hogy jeleníti meg...)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5984) Met válasza Wyll (#5983) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, nem úgy fog kinézni, kalibrált monitoron sem nézne ki úgy.
Dexter itt leírja a tutit.

Ha lehet kérjél proof-ot, vagy nyomtasd ki, az már közelebb lesz a végeredményhez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5985) ViZion válasza Wyll (#5983) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem lesz pont olyan. Monitor más, mint a papír...
CMYK képet ne nézegesd, mert átlagos progik nem kezelik, tehát közel sem lesz a nyomdaihoz. Miért nem kérsz egy proof nyomatot?

OK, már írták is...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5986) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok.

Valaki ebből a képből tudna csinálni egy háttérképnek való képet ami kitöltené az egész monitort, persze csak ha kivitelezhető. :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#5987) total90


total90
veterán

Szasztok!

Lenne egy kérdésem! Először is pillantsatok rá ezekre: [link], [link]. Ezekről hogyan lehetne a legkönnyebben leggyorsabban leszedni a vízjeleket? Kitörölgetni és aztán kijavítani az alkatrészeket sokáig tart... Nincs valami gyorsabb megoldás?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5988) Dexter68 válasza total90 (#5987) üzenetére


Dexter68
addikt

Gyorsabb megoldás pl., ha gyorsan törölgeted és javítgatod.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5989) BonFire válasza killer1203 (#5986) üzenetére


BonFire
veterán

Mégis mekkora kéne??? Pixelben mondjuk. Állóképből kétféleképpen lehet fekvőt csinálni. 1) képkivágással 2) a kép torzításával. Előbbi esetben információk vesznek el. Kérdés: mi maradjon a képen? A kutya feje és a háttér? Azt meg lehet csinálni, de ahhoz nem kell varázslónak lenni. Ki kell vágni és átméretezni a megfelelő méretre (amit nem tudunk). Ehhez még Photoshop sem kell. Bármilyen – ismétlem – bármilyen gagyi képszerkesztő meg tudja csinálni. (még a Paint is)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5990) ViZion válasza total90 (#5987) üzenetére


ViZion
félisten

Az első képen az alsó részt tükrözd fentre, és már szinte kész is.
A másodiknál is keress olyan részeket, amiket egyben átmásolhatsz a vízjeles részre... ez már macerásabb, de megoldható.
Utána clone stamp.

Másik megoldás:
filterek -> zaj -> por és karcok (noise, dust and scratches)
ezzel kis próbálgatással eltűnik a vízjel, de a képből is veszítesz adatot... ezért felette egy rétegmásolat kell, ahol csak a feketét kijelölöd (szelektív szín, vagy csatorna alapján), és ezt szendvicspozitívban rádobod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5991) killer1203 válasza BonFire (#5989) üzenetére


killer1203
senior tag

1440x900 -as felbontásra kellene, és jólenne ha minéltöbb maradna a kutyából ha igy átlehet méretezni.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#5992) BonFire válasza total90 (#5987) üzenetére


BonFire
veterán

Meg lehet próbálni (én nem próbáltam) színcserével is. Mivel az ábra fekete-fehér illetve szürkeárnyalatos, könnyű kijelölni a vízjel halványlila illetve halványpiros részeit, aztán ezeket színteleníteni, vagy színcserével szürkíteni. Teljesen nem tűnik el, de halványul. Aztán második lépésben lehet fótozni a gyógyítóval, és ha valahol nagyon nem megy, ott bizony újra rajzolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5993) total90 válasza killer1203 (#5986) üzenetére


total90
veterán

Valami ilyesmi: [link] ? Miközben írtad, hogy mekkora kellene én már csináltam... de másik méretben is megoldható. Esetleg a fehér háttér helyett valami?

(#5988) Dexter68

:C

(#5990) ViZion & (#5992) BonFire
Köszi skacok, megnézem mindkét verziót... aztán majd jelzek ha nem megy :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5994) BonFire válasza killer1203 (#5991) üzenetére


BonFire
veterán

Tessék! Innen letöltheted. 1440×900 pix 72 dpi, a legjobb képkivágással bmp, jpg és png formátumban. Amelyik tetszik. Használd egészséggel!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5995) ViZion válasza killer1203 (#5991) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, Téged aztán jól elkényeztetnek...
Én is csináltam, mondjuk 1600×1200-ban, mert most olvasom a továbbiakat.
Síma klónozás... de remélem megfelel...
ITT!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5996) BonFire válasza ViZion (#5995) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ez már tényleg kényeztetés. :P Egy képkivágás még oké, ez már túlzás.

Btw, miért nem a tartalomfüggő méretezést használtad inkább? :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5997) ViZion válasza BonFire (#5996) üzenetére


ViZion
félisten

yah, tényleg, az is van... OK én még a 7-el kezdtem, ilyen oldszkúl módon oldottam meg... nem tudom, az milyen lett volna...
Te meg jössz a rar-ba csomagolt png meg mindenféle bigyókkal, miért nem jó egy síma kép?
1-1 :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5998) BonFire válasza ViZion (#5997) üzenetére


BonFire
veterán

Azért, mert a Content Aware Scaling így működig valójában. :O Pedig még maszkkal védve is vannak a fontos területek, hogy nehogy a lényeget torzítsa, de ebben az esetben nem működik még így sem. (és az esetek többségében így működik, nem véletlenül hallgatnak róla mélyen)

A pakkot meg azért kapta, a kérdezősködést megelőzendő: lehet, hogy holnap a Windows bejelentkező képernyőjét is le akarja cserélni, arra meg csak a bmp jó. Úgyhogy gondoltam rá előre. :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5999) ViZion válasza BonFire (#5998) üzenetére


ViZion
félisten

Megnyugtató. Csak párszor használtam, amikor új volt még, de elfelejtettem... ezek szerint nem kár érte. Mondjuk egy csajnak jó lett volna a nagy mell, de a blökinek nem áll jól :)
Érdekes, h az ismétlődő mintákat sem ismeri fel, mint a szegélykő.

...és ha pólóra nyomtatná? AI-t nem küldtél? :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6000) Met


Met
nagyúr

Burlington vagy ehhez hasonló betűje nincs valakinek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.