Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) BonFire válasza atesss (#4900) üzenetére


BonFire
veterán

Kiszámítani nem tudnám, de néhány tipped adnék.

Ne fekete-fehérbe konvertáld, mert az valami hihetetlenül ocsmány lesz. Nincs létjogosultsága, hacsak nem vonalas rajzról van szó. De még abban az esetben is szükség lenne élsimításra. Átkonvertálhatod ugyan szürkeárnyalatosba, azonban ha eleve egy színes (fekete) nyomtatón nyomtatod ugyanaz lesz a végeredmény, mintha színest küldtél volna a nyomtatóra. Úgyis átkonvertálja "fejben" magának, mint ahogy az RGB-képet is CMYK-vá. Ezzel max a fájlméretet tudod csökkenteni, a festéket nem.

Személyes tapasztalataim szerint egy komplett könyvet otthon kinyomtatni nem éri meg. Sokkal többe kerül, mintha megvennéd a boltit. Egy bizonyos oldalszám fölött már nem tudsz rajta spórolni. Hacsak nem a cégnél sutyiban nyomtatod ingyé'. :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4902) Bici válasza BonFire (#4896) üzenetére


Bici
félisten

Annyi még eszembe jutott (amíg nincs nálam a kép) hogy, mivel szürkeárnyalatos az egész, nem lenne-e lehetőség arra, hogy a világossági értékekből alfa értékeket csinálok... :U
Tehát minél világosabb egy pixel az eredeti képen, annál átlátszóbb legyen az új képen. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4903) BonFire válasza Bici (#4902) üzenetére


BonFire
veterán

A maszkolással pontosan azt csinálod. Csak persze meg kell határozni a kijelölést, és általában ez a nehéz. A maszkot hozzákapcsolni már csak egy kattintás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4904) atesss válasza BonFire (#4901) üzenetére


atesss
addikt

No közben elkezdtem körbenézni, hogy nincs-e erre a problémára valami kész megoldás / program.
Ugyanis egy nyomtatás költségeinek a számításakor ez eléggé alap dolog.

És találtam is egy jó kis leírást / programot : [link]
Most telepedik még a program, mindjárt kiderül mit is tud.

Fősulis vagyok egyébként, sajnos apám cégénél már nagyon régóta nem tudok nyomtatni. Pedig azok voltak ám a régi szép idők. :D Lefénymásoltam vagy 3-4 könyvet min. bent. :U
Volt 1-2 osztálytársam, aki mondogatta is, hogy mennyi minden szart kinyomtattam / fénymásoltam az állam pénzéből. :D

[ Szerkesztve ]

(#4905) BonFire válasza atesss (#4904) üzenetére


BonFire
veterán

Majd oszd meg a tapasztalataidat, mert engem is érdekel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4906) BonFire


BonFire
veterán

Most az alapján, ami oda van írva, végül is 130, vagy 13 Ft-ba jön ki egy oldal? Ezekkel az átszámításokkal mindig bajban vagyok... :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4907) atesss válasza BonFire (#4905) üzenetére


atesss
addikt

Elég jónak tűnik a program !
Bár jópár féle coverage értéket megad, nekem most csak a B/W érdekes.
De van egy csomó minden más is, lehet "RGB and BW"-ben és CMYK-ban is nézni (utóbbiban sokkal lassabb a fájlfeldolgozás úgytünik).
Ja és egy GhostScript telepítése után (amit a cikkben is írnak, de nem is kell külön letölteni, magátol felajánlja a program is, és telepíti) tényleg simán kezeli a PDF-et is.

Ha az 50dpi-s tif helyett nagyobbat (500dpi) akartam előnézeti képnek, akkor baromira belassult (mondjuk egy P4 2Ghz 512SD, és szabad hely is alig van), és nem is tudtam bezárni, ha nem várom végig, úgyhogy feladatkezelőben kilőttem. Csak most takaríthatok az ideiglenes mappájában ( C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\APFill )...

MOD:
Úgytünik elég nagy különbésg tud lenni a kétféle érték közt, az első oldal, aminek kb. a fele sötétkék alapú (ránézésre elég sok festék(por) menne rá) :
Page total coverage density: 73.04%
Color coverage ratio: 91,10% ; B/W coverage ratio: 7,98% .

Az első és az utolsó egy kicsit ellentmond egymásnak, nem ? :F
Vagy mit jelentenének ezek pontosan ?

[ Szerkesztve ]

(#4908) BonFire válasza atesss (#4907) üzenetére


BonFire
veterán

Van a Feladatkezelőnél egy sokkal hatékonyabb programbezáró program, úgy hívják, hogy Super F4. Freeware és kis méretű. A tálcán csücsül, és ha olyan fagyás van, amit a feladatkezelő is csak nehezen, vagy sehogy sem tud megoldani, ez megoldja. Le kell nyomni a Winows+F4 billentyűkombót, akkor az egérkurzor átvált egy halálfejre. Na, ezzel rákattintasz a kifagyott alkalmazásra, és azonnal leállítja.

Persze néha kellemetlen lehet, mert az explorert is leállíthatja bizonyos esetekben, de ezt viszonylag egyszerű a Feladatkezelőben újraindítani.

A CCleaner ilyeneket nem pucol ki a Temp mappákból?

Az az 50 dpi nekem egy kicsit kevésnek tűnik. A képernyőfelbontás 72 dpi szokott lenni, de ha nyomtatni akarunk, illik legalább 300 dpi-ben küldeni a nyomtatóra. Nekem ilyen lassulások nincsenek. Mondjuk nálam P4 GHz dupla proci, meg 2 Giga RAM van a vason. És jó néhány Giga virtuális memóriának.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4909) Dexter68 válasza essexboy (#4888) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem Palatino
És csak óvatosan! Nem csak a T-betűje különbözik a Garamondtól.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4910) hólabda


hólabda
csendes tag

Üdvözlet!
Photoshopom lelassul,végül szinte lefagy félévente...És ujra kell telepiteni...
Csak 6 mini szürőt,és 2 fontot tettem hozzá.Pár mintát semmi több...
Sima photoshop (a 3-ast nehezen tudom megszokni).Cs-3-assal semmi gond...
Esetleg az zavar be,hogy mindkettő a gépemen van? :W

(#4911) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne árnyékokat eltüntetni egy képről.Ha kijelölöm és del akkor recés marad az alak széle csúnya.

(#4912) Dexter68 válasza ToBeY (#4911) üzenetére


Dexter68
addikt

Árnyékok csökkentése
Árnyékok világosítása
Árnyékok világosítása II.
Árnyékok világosítása III.
Árnyékok világosítása IV. (CS+)
De ha kijelölésnél recés marad az alak széle és csúnya, akkor valószínű többet kéne tökölj a maszkolással. Persze így látatlanban nehéz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4913) ToBeY válasza Dexter68 (#4912) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Teljesen le akarom szedni az árnyékot,na mid1 majd valamit kitalálok.
Van valami olyan megoldás amivel a kép kontrasztját szinét stb helyre lehet rakni valami auto módon ami működik is. :D

(#4914) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ha a gyorsbillentyűvel kiválasztott tool további eszközeire akarok váltani azt mivel tehetem meg? Tehát pl marquee toolon belül a különböző fajtákra?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4915) BonFire válasza ToBeY (#4913) üzenetére


BonFire
veterán

Árnyékot eltüntetni a Healing Brush eszközzel lehet. Altot lenyomva mintát veszel egy árnyéktalan területből, majd az árnyékosra kattintasz vele. Hasonlít a klónozóhoz, de annál sokkal szebb lesz a végeredmény.

A kép színeit és tónusait az Image-►Auto Tone vagy Auto Contrast, vagy Auto Color menüponttal helyesbítheted.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4916) BonFire válasza $p@rr0w (#4914) üzenetére


BonFire
veterán

Shift+ az eszköz betűjele. Esetedben Shift+M.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4917) $p@rr0w válasza BonFire (#4916) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Kösz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4918) ToBeY válasza BonFire (#4915) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Auto tone,color,contrast szerintem szarok,vagy inkább azt mondom nem mindig hoz megfelelő eredményt. Többnyire nem inkább

[ Szerkesztve ]

(#4919) BonFire válasza ToBeY (#4918) üzenetére


BonFire
veterán

Sok esetben igen, használhatatlanok. De ez csak a kép miatt van. Ha mondjuk egy fénykép a tábortűznél készült, és sötét, és túlteng rajta a narancs árnyalat, azt nem dobjuk be az automatikába, mert az nem csinál mást, mint megnézi a 3 csatorna hisztogramját, és az alapján korrigál. Vagy a tenger alatti fotón túlteng a kék, és a színek is fakóbbak rajta.

Az ilyen képeket kézzel kell beállítani, a Levels, a Color Balance, esetleg a Hue/Saturation segítségével.

Viszont ideális körülmények között készült képek esetében, mondjuk egy kiránduláson a természetben eléggé jó hatásfokkal dolgoznak. De mivel ez a ritkábbik eset, én szsz maradok a kézi módszereknél.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4920) ToBeY válasza BonFire (#4915) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megnéztem a Healing Brush Tool-al milyen hát nem jó,mert homályos marad a helye és meg is marad az eredeti árnyék.

(#4921) ádyz


ádyz
addikt

üdv.

miért van az, hogy a cs2-t elindítva, feladatkezelőben szépen megy fel a memóriazabálása, egészen addig, amíg el nem fogy az összes ram?

ja, és a gyors gombok se működnek, se a visszavonás, semmi.

(#4925) Gondwana válasza ToBeY (#4920) üzenetére


Gondwana
addikt

Az ecsethez tartozó Hardness értéket próbáld meg lejjebb venni healing brush-hoz. Nálam 70-75% adja a leghasználhatóbb eredményeket. (jobbklikk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4926) ToBeY válasza Gondwana (#4925) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már megoldottam clone stamp tool-al.
De amúgy healing brush tool-nál spacing érték mit jelöl?

(#4927) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A .asl fájl mire való a Photoshopban, és hogyan használható?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4928) BonFire válasza z0d1AK (#4927) üzenetére


BonFire
veterán

Az .asl rétegstílus fájl, illetve rétegstílus gyűjtő fájl. Egy rétegstílus rendkívül összetett lehet. Tartalmazhat vetett árnyékot, belső árnyékot, színkitöltést, színátmenetes kitöltést, ragyogást, bevésést és domborítást, textúrát, körvonalat, és ezek kombinációit.

Amennyiben egy stílus sok elemből áll, és egy fél napig húzgáltuk a kétezer potmétert, hogy beállítsuk - és legközelebb is szeretnénk használni -, legegyszerűbb, ha elmentjük a stílust. A New Style gombra kattintva elnevezzük, bepipáljuk, hogy tartalmazza a réteg effekteket IS és a keverési módokat IS, és kész. A stílus a stílus palettánkon fel fog bukkanni.

Azonban, ha több saját stílust gyártunk, nem tanácsos azokat belementeni a gyáriak közé, hiszen egy új installkor elvesznek. Ezért kihajigáljuk a palettáról az összes gyárit (a preset manager elintézi), majd létrehozzuk a sajátokat, és mondjuk 15-20 (vagy akárhány) stílust egy gyűjteményfájlban elmentünk.

Na, ez a stílusgyűjtemény fájl lesz az .asl.

A továbbiakban egy gombnyomásra betölthetjük a stíluspalettánkra az egészet. Erre való.

Na, remélem, eléggé kimerítő voltam. :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4929) z0d1AK válasza BonFire (#4928) üzenetére


z0d1AK
veterán

azt hiszem, h sikerült felvilágosítani:))
Töltöttem le valami ilyen fájlokat, de majd' 500-at, csak azt nem tudom még pontosan, h miképpen is keltsem ezt életre a CS3-ban :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4930) BonFire válasza z0d1AK (#4929) üzenetére


BonFire
veterán

Ismerkedj meg a Preset Manager-rel. Pont erre lett kitalálva.

A poszt mondjuk az ecseteken keresztül mutatja be a Preset Manager működését, de minden fontos dolog kiderül belőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4931) z0d1AK válasza BonFire (#4930) üzenetére


z0d1AK
veterán

nah, így már értem, bár még csak az ecseteket próbáltam benne, el is kezdtem válogatni őket, mert van töménytelen mennyiségben

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4932) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne több filet átméretezni egy bizonyos méretre,úgy hogy a forrás file-ok nem egyforma méretűek

(#4933) Ndruu válasza ToBeY (#4932) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Például File - Automate - Web Photo Gallery - HTML választása esetén egy sima weboldalt hoz létre, meg hozzá egy mappát, amiben a képek lesznek átméretezve.

Vagy csinálsz egy Action-t, és azt alkalmazod a többire. Batch resizing

Harrrr!!!!

(#4934) lover summer


lover summer
csendes tag

Üdv!
Van egy Nikon D90-em, milyen adobe programot kell leszednem hozzá, hogy nézegetni tudjam a raw képeket?
Az lenne a lényeg számomra, hogy szerkeszteni tudjam a képeket, lementeni (raw-ba), valamint átkonvertálni jpeg-be, ha esetleg felszeretném tölteni valahova.
Egyébként van egy Photoshop CS valamint egy Adobe Photoshop Lightroom 2 programom.
Ezekhez lekell még töltenem valamit vagy egészen más program ajánlott hozzá?
Előrre is köszönöm a választ!

(#4935) maru válasza lover summer (#4934) üzenetére


maru
aktív tag

A RAW szerkesztésére jó választás az Adobe termékek. A Lightroom 2 gond nélkül fogja tudni kezelni a D90 RAW képeket, a gép szerepel a támogatott készülékek között.
Ha nem vinné alapból, akkor le kell tölteni a fenti linkről a Lightroom 2.5 plugint és telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4936) lover summer válasza maru (#4935) üzenetére


lover summer
csendes tag

Ja, le kell szednem azt a plugint amit mondasz, mert alapból, nem ismeri fel.
Még annyit segítenél, hogy hol tudom leszedni, meg azt csak telepiteni kell vagy be kell másolni a lightroom ba?

(#4937) maru válasza lover summer (#4936) üzenetére


maru
aktív tag

Amennyiben Windowsod van:innen
És csak simán telepíteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#4938) lover summer válasza maru (#4937) üzenetére


lover summer
csendes tag

Köszi szépen , ez sikerült is. :)
Fotóztam raw-ban és mostmár a programban legalább megtudom nézni a képet.
Még azt lenne jó megtudni, hogyan lehet lementeni a képet a számítógépre.
Export-al próbálkoztam és itt a format-ot original-ra állítottam, de gondolom, hogy kell valami külön program a megtekintéséhez mert a windows kép és faxmegjelenítő nem jeleníti meg :)
De most nézem ha a format-ot átállítom JPEG-re kis idő múlva meglehet nézni a jpeg képet. Akkor ennyi lenne a jpeg-re konvertálás?
De úgy veszem észre, hogy még ez is jobb minőségű kép már mint ha simán a D90-el fotóztam volna jpeg-ben.

(#4939) maru válasza lover summer (#4938) üzenetére


maru
aktív tag

Így van exportálással simán menti JPEG-be, persze előtte az esetleges módosításokat a Develop fülön tudod elvégezni.
Amúgy valóban már beavatkozás nélkül is sokkal jobb képet állít elő a Lightroom mint a fényképező.

(#4940) mad1


mad1
veterán

Csinaltam 1 munkat anno de csak tif be mentettem.
Most hogy valtoztazni akarok a retegek le vannak zarva.
Van valami lehetoseg ra hogy megnyitni-valtoztatni lehessen a retegeken? :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#4941) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Azt meg lehet csinálni, hogy egy minta nagysága a dig. cerka nyomásának mértékével legyen arányos?
Azt akarom megcsinálni, hogy különböző nagyságú kavicsokat rajzolok egy felületre.
Ja, és az sem lenne hátrány, ha nem rakná egymásra a télákat, hanem egymás mellé.
Vagy ilyen nincs?

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4942) Bici válasza Bici (#4941) üzenetére


Bici
félisten

Lejárt az idő, de közben rájöttem a felére.
Már csak az a kérdés, hogy egy minta (pattern stamp) mérete a minta méretét is változtassa, ne csak a rajzolás vastagságát.
Szal lehessen ugyanazt a mintát kicsiben/nagyban is rajzolni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4943) Dexter68 válasza Bici (#4942) üzenetére


Dexter68
addikt

Ilyenekre inkább a PainterX jó. Ott tutira így működik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4944) Bici válasza Dexter68 (#4943) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de csak a PS cs3 Extended van meg a cégnél Master Collection csomagban.
Valahogy megoldom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4945) Dexter68 válasza Bici (#4944) üzenetére


Dexter68
addikt

esetleg próbálkozz az ecsetnél a Scattering állítással

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4946) Bici


Bici
félisten

Olyan van PS-ban, ami a free transform -> warp mode és az illustratoros mesh tool keveréke?
A warp mode jó lenne, de egyrészt szörnyen belassul, másrészt meg nagyon ügyetlenül lehet csak bánni vele. Jó lenne, ha lennének olyan bezier állítgató vonalak.
Tulajdonképpen, egy előre elkészített téglafalat akarok egy nagyon bonyolult görbe helyre festeni. Bizonyos helyeken görbülnie kell, máshol meg vékonyodnia, stb...
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4947) mad1 válasza mad1 (#4940) üzenetére


mad1
veterán

Erre valaki? :))

Ne szemetelj ! = Steam

(#4948) pIIrash


pIIrash
tag

Sziasztok!

Akinek van egy kis ideje az kérem segítsen: Photoshophoz kapcsolódik :)
[link]

Előre is köszönöm!

(#4949) Bici válasza Bici (#4946) üzenetére


Bici
félisten

Megoldottam Illustratorral, már tárgytalan. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4950) BonFire válasza pIIrash (#4948) üzenetére


BonFire
veterán

Attól függetlenül, hogy nekem szsz tetszik, amit csináltál, ilyen dolgot (a bundázást) enyhén szólva is illetlenség kérni. Teszed mindezt nyíltan, egy nagy olvasottságú oldal nagy olvasottságú fórumán, hátha a zsűritagok is olvassák, és majd esetleg akkor fogsz koppanni, ha kizárnak a versenyből.

Minden rosszindulat nélkül, ha belinkeled a cuccot, és azt mondod "Szavazz rám, ha tetszik!", senkinek semmi ellenvetése lehet. De te nyíltan felhívsz arra minket, hogy nemhogy a saját, de a más nevében is szavazzunk. Sőt, ha már itt tartunk, nekem van 3 db email címem, adhatnék kapásból 3 szavazatot.

A te lelkiismeretednek jó érzés lenne tisztességtelenül nyerni? :(

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.