Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Fire/SOUL/CD válasza Barthezz2 (#4850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg(ha publikus) egy képet mellékelhetnél, hogy mégis milyen bonyolultságú objektum van azon a fehér háttéren...Több lehetőség is van a képek "kivágására", ami nagy segítség lehet adott esetben.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4852) BonFire válasza Barthezz2 (#4850) üzenetére


BonFire
veterán

Vagy réteggé alakítod (duplaklikk a Backgroundra és leokézni), majd hozzákapcsolsz egy rétegmaszkot, és a fölösleges részeket lefested feketével.

Ha tényleg publikus a kép, linkeld be, kivágom én neked, mint a parancsolat! :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4853) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Publikus, itt van: [link]

Úgy kellene, hogy az alsó, tükröződő részéből is csak a tükörkép, tehát fehér háttér sehol ne maradjon..
Ha valaki megtudja csinálni, azt megköszönöm :R Viszont nem csak ezt kellene, azért lett volna jobb, ha magam megtudom..
A másik meg ez lenne, értelem szerűen itt meg a fekete rész nem kellene..

Esetleg egy gyorstalpaló magyarázat a kivágása(mint kezdő PS-esnek), és akkor én is megtudnám csinálni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4854) BonFire válasza Barthezz2 (#4853) üzenetére


BonFire
veterán

Khmm... elég nehéz, de megoldható. Itt színszűrés lesz (meg egy kis pepecselés ecsettel). Az első tűnik nehezebbnek. A másodikból valószínűleg a lángnyelvekből is el fog tűnni némi rész.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4855) sanyixXx válasza Barthezz2 (#4850) üzenetére


sanyixXx
senior tag

vághatsz lasso-val, körberajzolhatod pen-nel és kijelöléssé alakíthatod (ez az egyik legpontosabb), használhatod a background erasert és magic wand-et is. és ahogemlítették, maszkolhatsz is.
sok a lehetőség:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4856) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi a gyors segítséget mindenkinek :R próbálkozok, aztán meglátjuk mi sül ki belőle :D

Everybody lies.

(#4857) BonFire válasza BonFire (#4854) üzenetére


BonFire
veterán

Na, itt van a vízcsepp. Ha ez így megfelel, akkor megpróbálkozom a "lángossal" is.

http://i245.photobucket.com/albums/gg80/BonFire_bucket/water-drop.png

Habár azt meg kell hagyni, hogy túl sötét háttérre ne tedd, mert különben meg fog látszani, milyen rondán cakkos a színszűrés a JPEG-tömörítés miatt. Egy tömörítetlen képpel valószínűleg sokkal jobb lenne az eredmény. De színes, vagyis tarka háttéren nem lesz feltűnő.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4858) Daniel Alves válasza BonFire (#4847) üzenetére


Daniel Alves
őstag

NA ezt is kipróbálom majd!

Ami a motoromon van az mégrondább matrica. :D Több matricát is néztem. Lassan befejeződik a motoros szezon és most lesz időm valami új designt megcsináltatni a motoron de ehhez először megkell tervezni ami nem is olyan egyszerű mint amilyennek hittem :D :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#4859) BonFire válasza BonFire (#4857) üzenetére


BonFire
veterán

Itt meg a Pova'kolor. Ebből sem lehet totál kiirtani az összes feketét, mert akkor nagyon megrövidülnek a lángnyelvek. De kipróbáltam tarka háttereken, és elég jól mutat mindegyiken.

[kép]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4860) Barthezz2 válasza BonFire (#4859) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezer köszönet :R Szerintem jók lesznek, bár még nem próbáltam háttéren..

Everybody lies.

(#4861) Met


Met
nagyúr

Pdf-et, hogy lehet elmenteni úgy, hogy a beágyazott fontok görbésítve legyenek? Nincsenek meg azok a fontok és elmászik a szöveg

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4862) $p@rr0w válasza Met (#4861) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ctrl+Shift+O

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4863) Shim válasza Met (#4861) üzenetére


Shim
őstag

Layer / Type / Convert to Path-on kívül más megoldást nem tudok :-/

$p@rr0w:
Ez nálam Bridge-t hozza be.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4864) BonFire válasza Met (#4861) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem mindent képként ment, ha PDF-be mentem. Tehát a szöveg nem szerkeszthető és nem kijelölhető. Ha a doPDF-fel nyomtatom PDF-be, akkor meg lehagyja a betűt, csak a kép marad.

Nem az igazi ez a Photoshop/PDF konvertálás... :(

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4865) $p@rr0w válasza Shim (#4863) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Oh bocsánat elfelejtettem h Ps topic, Illustrator volt a fejemben... :B
Ps-ben vagy raszterizálod, vagy konvertálod vektoros Shape-re, vagy path-ra -> text toollal jobb klikk a szövegen, ott lesz mind3 lehetőség. Szöveghez szerintem path a leghasználhatóbb, persze nem tudom mihez kell... Tényleg azt hogy "shéppé" vagy "pathá" hogy írjuk helyesen magyarul?

(#4864) BonFire: Ha a font készítője nem engedélyezi neked, akkor úgysem teheted meg legálisan hogy hozzá csatolod a fontot semmilyen programmal, ha meg engedi akkor úgyis hozzá fűzi.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4866) Shim válasza BonFire (#4864) üzenetére


Shim
őstag

Nem az a kérdés, hogy legyen szerkeszthető, hanem hogy vektoros görbe legyen, tehát a minősége minden méretben legyen állandóan jó. (Amúgy szerkeszthető marad PDF is, csak mentéskor be kell kapcsolni a Preserve Photoshop Editing Capablitiest.)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4867) BonFire válasza Shim (#4866) üzenetére


BonFire
veterán

Hogyaszondja: "Preserve Photoshop Editing Capabilities is incompatible with earlier versions of Photoshop. In earlier versions, you must open the PDF as a Generic PDF (not as a Photoshop PDF). Do you want to continue?" - Na, ezek után nálam egy egybeolvasztott képet csinál csupán, semmi szerkeszthetőség. A szöveg is képként jelenik meg. Mondjuk nem érdekel, mert nem szoktam PS-sel PDF-et kreálni, de kíváncsi lennék, más hogy oldaná ezt meg (ha már feldobódott a téma). Biztos van valami kézenfekvő megoldás, csak biztos azért nem veszem észre, mert ott van a szemem előtt. :(

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4868) Eastman


Eastman
őstag

Üdv PS-ben jártas fórumlakók!

A most induló cégünknek szeretnénk egy egyszerű, de nagyszerű logót. Több helyről kértünk már skicceket, terveket, ötleteket, de mivel szinte a "fél életem a PH!-n töltöm", gondoltam, hogy ide is beköszönök a logó igényemmel.

Ha valaki nyitott eféle fantázia-elrugaszkodós, ötletelős, skiccelős, kreatív pályázatra, írjon egy mailt a cortgitarock@gmail.com -ra és egy válaszlevélben bővebben részletezem a dolgot.

A kész logóban felhasznált ötleteket egy-egy ajándékcsomaggal díjazzuk, ami nem köthető a számítástechnikához, de egy átlagos magyar háztartásnak jól jön majd ezekben a válságos időkben.

Mivel minden KP kell most a cégünk elindulásához, ezért nem Wagon R+ meg nem is bólogatós kutya vagy horgászbot a fődíj, de mindenképpen használni tudja('k) majd aki(k) megnyeri(k).

Szeptember 10-én szeretnénk megversenyeztetni az ötleteket, úgyhogy addig várom a maileket és küldöm válaszban az infót.

Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4870) ToBeY válasza Topa00 (#4869) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Először szerintem olvasd el ezt mielőtt ilyet kérdeznél Alapelvek

Hogy ne kelljen sokat olvasni.

amit tiltunk fórumunkban:

minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan

■ használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);

■ használatára buzdít

■ illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában

[ Szerkesztve ]

(#4871) Shim válasza BonFire (#4867) üzenetére


Shim
őstag

Miután kimented, hányas verziójú Photoshopban nyitod meg újra? Nálam remekül működik.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4872) BonFire válasza Shim (#4871) üzenetére


BonFire
veterán

Ó, én oktondi meg sem próbáltam PS-ben megnyitni. Egyébként CS4-em van. Readerrel nyitottam meg; ebből pedig jelenleg a Foxitot használom, a free változatot, aminek van néhány korlátja. Régebbi Photoshoppal éppen azért nem tudom már megnyitni, mivel nincs másom; CS3-ról upgrade-eltem CS4-re.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4873) Met


Met
nagyúr

Hüjén kérdeztem :B , szóval van egy pdf-em amiben betűtípusban maradtak a fontok és ha megnyitom Illuban akkor elmásznak a betűk mert nincsenek meg azok a fontok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4874) $p@rr0w válasza Met (#4873) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Attól még ugyan úgy konvertálod vektoros Shape-re, vagy path-ra -> text toollal jobb klikk a szövegen, ott lesz mind3 lehetőség...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4875) Met válasza $p@rr0w (#4874) üzenetére


Met
nagyúr

Igen de ha megnyitom Illuban szétesik a szöveg, azt meg már minek konvertálgassam?
A cél az lenne, hogy amikor Illuban megnyitom akkor ne kérjen fontot és szerkeszthető maradjon, törlés, áthelyezés stb. nem a szövegbe akarok beleírni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4876) werk válasza Met (#4875) üzenetére


werk
csendes tag

üdv guruk,

Segitségeteket kérném. Szeretnék 1 családi tablót késziteni. 11 kb 40-50 éves fényképet beszkenneltem 1200dpi-s felbontásban, a képek feljavitásával még elboldogulok, de azt már nem igen vágom h ezeket lehet-e a phs-ban úgy összeállitani h 1 A3-as tabló kerededjék ki belőle. Illetve ha photoshoppal ezt nem lehet megoldani tudnátok esetleg olyan progit mondani ami megbirkózik a feladattal?

Válaszotokat előre is köszönöm

Pelikán elvtárs! Az élet nem habostorta.....

(#4877) Met válasza werk (#4876) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, létrehozol egy új doksit A3-as méretben és rá rakosgatod a kis képeket, ctrl+c ctrl+v módszerrel vagy place

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4878) werk válasza Met (#4877) üzenetére


werk
csendes tag

köszönöm

Pelikán elvtárs! Az élet nem habostorta.....

(#4879) werk válasza werk (#4878) üzenetére


werk
csendes tag

és azt esetleg nem tudja valaki h csipkézett képkeretet h kell csinálni?,
Odáig már eljutottam h csináltam 1 új fehér réteget, és az eredetinek levágtam a szélét, de hogyan tovább?

Pelikán elvtárs! Az élet nem habostorta.....

(#4880) $p@rr0w válasza Met (#4875) üzenetére


$p@rr0w
őstag

De én Ps-re írtam h ott konvertáld, mentés előtt...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4881) Met válasza $p@rr0w (#4880) üzenetére


Met
nagyúr

De ez kapott pdf...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4882) $p@rr0w válasza Met (#4881) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Akkor le kell töltened a fontokat, ha szerkeszteni akarod azokkal... Fél/ál megoldás h vmilyen readerrel megnyitod, és raszteres képként kimásolod a szöveget.
Ps megtartja amúgy a fontot ha nem akarsz beleírni, csak odébb teszed, akkor módosít ha beleírnál, Illu meg megnyitásnál ugye egyből átrakja vmilyen alap fontra...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4883) Shim válasza Met (#4881) üzenetére


Shim
őstag

Azt hiszem kezd világossá válni a téma :)
Acrobat Pro-ban megnyitod, majd Advanced --> Print Production --> Flattener Preview --> Convert All Text to Outlines és elmented a PDF-et más néven. Ha ezt megnyitod Illuban már nem ugrik szét a szöveg.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4884) BonFire válasza $p@rr0w (#4880) üzenetére


BonFire
veterán

Elég nehéz ezt egy hsz-ben leírni. de itt van egy tutorial, hogy kell égett szélű képet csinálni. Ha kihagyod a 8-as és a 9-es lépést, cakkozott szélű papírt kapsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4885) $p@rr0w válasza BonFire (#4884) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez nyilván (#4879) werk-nek ment.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4886) BonFire válasza $p@rr0w (#4885) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, csak amint látod, még újonc vagyok ezen a fórumon, ezért kattintottam félre!

Peace!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4887) $p@rr0w válasza BonFire (#4886) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Azért írtam h werk lássa, mert van h én is csak rákeresek a nevemre h írt -e valaki.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4888) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni az alábbi képen lévő felirat betűtipusának a beazonosításában?
Nagyon megköszönném.

szerk: A Garamond betűtipus majdnem ugyanolyan, de a T betű nem stimmel nagyon...

essexboy

(#4889) Eastman válasza Eastman (#4868) üzenetére


Eastman
őstag

Üdv PS-user fórumlakók!

Köszönöm szépen a beérkezett pályamunkákat! A hétvégén és a jövő hét elején megversenyeztetjük a rokonok, barátok, ismerősök körében a terveket és szeptember 18-ig döntést hozunk a GerincStúdió végleges logójáról. A jövő hét végéig e-mailben mindenkit értesítek a végeredményről.

Még egyszer köszönöm!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4890) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy képem amin a fal túl erős színű,hogyan lehetne lecsökkenteni a szín erősségét?

(#4891) BonFire válasza ToBeY (#4890) üzenetére


BonFire
veterán

Kijelölöd a falat, majd nyomsz egy Ctrl+U-t. Ez a Hue/Saturiation panel. Itt értelemszerűen a Saturationt (színtelítettség) veszed vissza.

A másik lehetőség (a szimpatikusabb, mert visszavonható), hogy egy Hue/Saturiation korrekciós réteget hozol létre a kép rétege fölött; ezen visszaveszed a színt a fent ismertetett módon, majd amire nem szeretnéd, hogy kifejtse hatását, azt kimaszkolod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4892) ToBeY válasza BonFire (#4891) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet majd este kipróbálom a 2. verziót

(#4893) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy szőrös figurám, aminek fehér a háttere. Azt szeretném, ha a fehér háttér átlátszó lenne a szőrszálak minőségének romlása nélkül. Vagyis a fehér hátteret akarom kivenni alóla.
Gradient Map-pel a fehér részt bármilyen színre ki tudom cserélni de átlátszóra nem. Hiába állítom az átlátszóságot, semmi nem változik. :(
Mi ennek a módja?

Köszi!

mod: Photoshop CS3 Extended 10.0.1 (céges Master Collection része)

ui.: Nemrég az átlátszó PNG-be mentés nem működött, de az újabban műxik. Ezt sem értem, mitől van. Ha erre van magyarázat, az is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4894) BonFire válasza Bici (#4893) üzenetére


BonFire
veterán

Szia!

Ha homogén a háttér viszonylag könnyű dolgod van. Van gyorskijelölő, vagy a varázspálca, és azzal jelöld ki a fehér hátteret. Majd ezután maszkolhatod, vagy ki is törölheted, ahogy jobban tetszik.

Ha bonyolultabb, vagy éppen nem homogén a háttér, akkor összetettebb technikára lesz szükség. Színszűrésre, meg maszkfestésre. Itt van egy videó segítségképpen, pont az ilyen esetekre.

Alakok kivágása II.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4895) Bici válasza BonFire (#4894) üzenetére


Bici
félisten

Elég bonyolult a széle. Rajzcerkával rajzoltam régen, és folyamatosan halványodik el. Átlátszó .png-be akartam exportálni, de a PS valamiért fehér (másik képnél szürke) hátteret rakott oda. :F
És most ez a fehéret akarom leszedni.
Hogyhogy nem lehet ezt gradient map-pel megoldani? Akkor minek van ott az Opacity?

Köszi a linket, holnap megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4896) BonFire válasza Bici (#4895) üzenetére


BonFire
veterán

Teljesen másra való. A Gradient Map egy színtérképpel borítja be a képet. Kettő vagy esetleg három színnel érdekes színhatásúvá tehetünk egy képet. Valahogy így:

A Gradient, vagyis az átmenetes kitöltés pedig azért használja az Opacity-t, mert néha olyan átmenetre van szükség, ami egy színből tart átlátszóba. A manapság oly divatos tükröződéseket is ezzel oldjuk meg. De a Gradient map másra való. Azzal nem fogsz hátteret eltüntetni.

Minden megoldható (nagyjából); ha bemutatnád a képet (amennyiben publikus), meg tudnánk állapítani, hogy melyik lenne a célravezető módszer. Mert sok van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4897) Bici válasza BonFire (#4896) üzenetére


Bici
félisten

Eddig azt hittem, hogy a Gradient Map kicseréli a színeket, nem beborítja... :B
De, ha be tuja borítani, akkor ki is kéne tudnia cserélni... csak máshogy. :F Na, mindegy.

A hétvége folyamán elküldöm a képet, mert úgyis be kell ugranom a melóba, akkor elhozom.
Köszi előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4898) frankie!


frankie!
őstag

Meg tudnátok mondani annak az szűrőnek a nevét, amivel olyasmi hatást lehet elérni, mint a Winddel, csak éppen radiális (egy pontból kiinduló) irányban?

[ Szerkesztve ]

(#4899) BonFire válasza frankie! (#4898) üzenetére


BonFire
veterán

Filter-►Blur-►Radial Blur... Itt a metódust kell Zoom-ra állítani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4900) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Nemtudom, hogy jó-e a meglátásom, hogy a Photoshop lehet a megoldás a problémámra, de könyen lehet hogy alkalmas a megoldásra.
Igazából nem csak ehhez a nyomtatáshoz kéne, korábban is gondolkoztam már rajta, hogy jól jönne egy ilyen "számítási" lehetőség.
Van nekem egy beszkennelt könyvem, amit szeretnék monokróm lézernyomtatóval (HP Laserjet 1000W) otthon kinyomtatni. Már ha megéri az elhasznált lap + tonerkapacitás árát.
Az elhasznált festék (por) körülbelüli kiszámításához először ugye azt kéne tudnom, hogy mekkora lesz az átlagos fedés az oldalakon. Meg utána kell néznem hogy mennyi is elvileg a toner "élettartama" (de ~ 3000 A4 oldal (5 %-os lefedettséggel) rémlik).

Vannak (eredetileg szines) képek is a könyvben jócskán, és ezt nem is nagyon lehetne kiretusálni, egy angolkönyvről van szó, sokszor a képekről vannak kérdések.

Milyen módszerrel lehetne szerintetek egy ilyen átlagos fedést kiszámítani ?

Lehethogy először érdemes fekete-fehérbe konvertálni az egészet (ha úgy esetleg jobban boldogulna vele a Photoshop), úgyis úgy lesz nyomtatva ?
Bár ha van ilyen megoldás beépítve a Photoshopba, akkor nem hinném, hogy a monokrom helyett 3 szín számítása gond lenne neki.

Ja, és jelenleg PDF formátumban van a könyv, de gondolom a konvertálás a legkissebb probléma.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.