Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24002) Golota válasza Golota (#23970) üzenetére


Golota
aktív tag

Sziasztok. Gondoltam megosztom, hátha lesz még valaki, aki ezzel szív majd. A lényeg röviden: a PS és a LR nem kezeli az EM5 ORF fájlok teljes állományát. Amennyire a jpeg be van állítva a gépen, olyan képaránnyal mutatja a nyers fájlt is és nem lehet croppal visszahozni az elveszett részeket. A probléma elvileg az exif állománnyal van, de nem sikerült olyan alkalmazást találnom, amivel meg lehetne bütykölni, hogy működjön.

A megoldás a következő: le kell szedni a deaspect plugint a LR-hoz és hozzáadni a pluginekhez. Az exiftoolt szinténm elérhetővé kell tenni a windows PATH-ben, különben nem megy. A RAW fájlt (ORF) megnyitva a "copy as dng"-vel beemelni, majd library menüből a plugint ráengedni a kiválasztott kép(ekre). Ezt követően a display all-t kell nyomni, mert létrehoz egy újabb példányt a dng fájlból, deaspect név hozzáadásával. Ezt már lehet a develop menüben szabadon croppolni, vagy a LR folderjében a deaspect fájlt PS-ben közvetlenül megynitva a 4:3 képet szerkeszteni.

Maga a folyamat így már nem vészes, de mire rájöttem, hogy a dng mellett még egy dng fájlt létrehoz, a falat kapartam...

(#24003) Lassú Víz válasza Golota (#24002) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem ez a Lightroom topikban is hasznos lenne

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24004) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy nyaralós képem amit ablakon keresztül csináltam és visszatükröződik a kezem+telefontok.Mennyire melós ezt kiszedni?

[ Szerkesztve ]

(#24005) Met válasza ToBeY (#24004) üzenetére


Met
nagyúr

Az attól függ hány éves a kapitány :U

Milyen a kép?
Ki csinálná?
Mennyi rutinja van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24006) pikszel válasza Met (#24005) üzenetére


pikszel
őstag

Én is azt kérdeztem volna, hogy az afrikai, vagy az európai? ;]

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#24007) korion


korion
senior tag

szia!

Szerintetek i5,vagy i7 jobb a Photoshop-ra?(4690K ,vagy i7 4770 )nyilván tuning nem lenne,mert stabil gépre van szükség!

számít a 8,vagy 16Gb ram van a gépben?

előre is köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#24008) Zotya21 válasza korion (#24007) üzenetére


Zotya21
senior tag

Vannak gugliba táblázatok, igy elsőre :D

amúgy a húzás nemtudom mióta eredményez instabil gépet :))
nekem a 3770k 3 éve huzva van 3.5 ről 4.2 ghz re és soha nemvolt vele probléma

a memóriáról annyit hogy nekem tejút fotózás után a 9 kép stackelésénél betelik simán a 16 giga ram

attól függ mire használod. de sztem a 8 már kevés

https://500px.com/slayer_art

(#24009) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok!
Megszeretném kérdezni hogy Ps-ben hogy tudom a szöveget össze préselni, illetve 60 fokos szögbe tenni? Már próbáltam a szabadalakítást is meg minden, de nem sikerült! Párnapja még tudtam az egermmel szabadonalakítgatni most meg már nem! Aki tudja a választ az válaszoljon, előre is köszi. :)

[ Szerkesztve ]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24010) ViZion válasza korion (#24007) üzenetére


ViZion
félisten

i7 szvsz nem jelent sokat PS-nek, jó i5 és 16 GB ram, (M.2) SSD a rendszernek és a scratch disknek is.

Creepy: free transformnak kellene működni, ott vmi el van állítva. Szöveget tudod javítani, írni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24011) Creepy válasza ViZion (#24010) üzenetére


Creepy
tag

Igen, szöveget azt tudom javítgani, ha rámegyek a textre, majd belekattintok a leírt szövegbe, ezeket megtudomcsinálni, csak a szöveget forgatni meg összepréselni nem tudom!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24012) pikszel válasza Creepy (#24011) üzenetére


pikszel
őstag

A szöveg ne legyen kijelölve, csak maga a szöveg réteg, majd Ctrl+t.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#24013) Creepy válasza pikszel (#24012) üzenetére


Creepy
tag

Köszi. :R

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#24014) bundaska


bundaska
aktív tag

Egy kicsit off, de inkább itt kérdezek rá, akik használják is a programot.
Egy Laptop amiben van egy Core i7-3520M 8 GB rammal, elég a PS-re, vagy esetleg egy gyengébb gép is elég lenne (pl.:i5 2520 4 GB rammal)? Asztali gépemben FX-8320 van, attól többet adna ezek közül valamelyik? Tudom, attól függ mit akarok vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#24015) Dluinet válasza bundaska (#24014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Még az öt évvel ezelőtti gép is jó 4GB memóriával, ha csak a fényképezőgéped fotóidat akarod kicsit állítgatni.
Viszont ha 64 darab 20Mpixeles képet szeretnél panorámába rakni, akkor a 32GB memória is kevés.
Attól függ mire szeretnéd használni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24016) korion válasza ViZion (#24010) üzenetére


korion
senior tag

Köszönöm!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#24017) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !
Segítséget kérnék szépen. :)

PS-ben csinálok egy kb. 5cm X 7cm nagyságú kártyát. Ez olyan nyakba akasztható kártya lesz, amely például fesztiválokon szokott lenni az embereken és fel van rajta tüntetve, hogy milyen jogosultsága van a személynek a rendezvényen. Két kérdésben szorulok segítségre:

-1- Hogyan állítsam be PS-ben az ehhez szükséges új munkaterület méreteit? Mekkora legyen, ha az a célom, hogy ha a fent írt mérettől mégis kicsivel nagyobb, vagy kisebb kell, hogy legyen a kártya és a változó méret miatt nem szeretném, hogy újra át kelljen szerkeszteni az egészet.

-2- PDF-ben szeretném leadni a személynek, vagy nyomdának, aki nyomtatja a kártyákat. Hogyan tudom kimenteni 1 db. PDF fájlba a 4-5 különböző kártyát? Ha azt szeretném, hogy az 1db. PDF-ben 4-5 különböző oldalon szerepeljen a 4-5 különböző kártya.
Azért lesz több különböző kártya, mert egyiken például a RENDEZŐ jogosultság lesz, míg másokon a PILÓTA, vagy CSAPATTAG, vagy IGAZGATÓ.

Köszönöm szépen.
üdv.,

[ Szerkesztve ]

(#24018) pikszel válasza Orionk (#24017) üzenetére


pikszel
őstag

Ha kell a méretbeli rugalmasság, akkor inkább vektoros megoldásban gondolkodnék a helyedben.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#24019) Orionk válasza pikszel (#24018) üzenetére


Orionk
senior tag

Csak PS-t tudok használni. Illustratort sajnos nem.

(#24020) Met válasza Orionk (#24017) üzenetére


Met
nagyúr

Új doksi, méret a kívánt érték cm vagy mm-ben megadva, felbontás 300 dpi, színprofil CMYK.
Kell kifutó is amihez itt találsz segítséget.
Designtól függ hogy mennyire kell átszerkeszteni ha variálnak a mérettel, erre csak úgy tudsz felkészülni ha olyan grafikát tervezel ami ezt elviseli, vagy könnyű hozzámódosítani a grafikát.

A PS nem tud több oldalas dokumentumot kezelni. Tehát fajtánként/nevenként külön el kell mentened a pdf-et.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24021) Orionk válasza Met (#24020) üzenetére


Orionk
senior tag

köszönöm.

A kifutó méretét szerintetek Magyarországon mekkorára érdemes állítani?

(#24022) Met válasza Orionk (#24021) üzenetére


Met
nagyúr

3-5 mm-nél nem kell több.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24023) Orionk válasza Met (#24022) üzenetére


Orionk
senior tag

köszönöm.

Még egy kérdésem lenne. Sikerült beállítanom a kifutót. Így most a vonalzó szépen mutatja, hogy mi az, ami kicsúszna a kifutón kívülre. Viszont a kifutó széle csak PS-ben látszódik.

Egy külön rétegen hogyan tudom megcsinálni, hogy a kifutó vonalzójának a helyén legyenek fekete vonalak, hogy ha JPG-re, vagy PDF-re kikonvertálom a végeredményt, akkor azok a vonalak látszódjanak?

köszönöm

(#24024) BonFire válasza Orionk (#24023) üzenetére


BonFire
veterán

Ehhez vektoros program kell, ami a PDF konvertálásnál beállítja a vágójeleket és tudja kezelni a kifutót.

Nyomdai munkára mindig vektoros programot használunk, mert erre való. Ha mégis Ps-sel akarod megoldani, megalkuvás kell.

Többoldalas PDF-et Bridge-ben is összerakhatsz a PSD-fájlokból.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24025) Met válasza Orionk (#24023) üzenetére


Met
nagyúr

A vágójeleket majd ráteszi a program amikor elmented pdf-be, amit linkeltem google keresést ott a Adding Printer's Crop Marks And Bleed Using Photoshop - YouTube videóban mutatja

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24026) Grafirka válasza Orionk (#24021) üzenetére


Grafirka
őstag

A kifuto merete a nyomasnal hasznalt iv merettol es a munka meretenek az aranyatol fugg. A lenyeg, hogy minel tobbszor ferjen ra a munka+bleed (kifuto) a nyomdai ivre, A legkisebb elerheto veszteseg a cel. A 3-5 mm kozotti ertek a legaltalanosabb (szinte) mindenhol elfogadjak .Ha tengeren tul nyomtatjak akkor 1/8 - 1/5 inch a szabvany.

[ Szerkesztve ]

(#24027) Orionk válasza Met (#24020) üzenetére


Orionk
senior tag

PS, ahogyan írtad nem tud több oldalt kezelni.

Elmentettem az 5 különböző nyakba akasztó kártyát 5 különböző PDF-be.
A méreteik 85mm x 55mm, tehát rá férnének 1 darab A/4-es oldalra.

Tudnátok segíteni, hogy ezt az 5 PDF fájlt hogyan tudnám 1 A/4-es PDF re rátenni?

köszönöm

(#24028) ViZion válasza Orionk (#24027) üzenetére


ViZion
félisten

nyitsz egy A4 canvast és behúzod, eligazítod őket. De lehet Corel-el is, vagy ID-vel, de ha PS van, akkor azzal, ennyi. Amúgy sztem már adobe reader is tud ilyesmit, (lehet az csak sorba fűzi) de nem ismerem, azzal csak olvasok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24029) BonFire válasza Orionk (#24027) üzenetére


BonFire
veterán

Nem olvasol, csak írsz! Megspórolhattál volna egy fölösleges konverziót, mert – mint említettem – a Bridge-ben össze tudsz pakolni PSD-fájlokat PDF-fé.

Kiválasztod a fájlokat, majd az Output tabon kiválasztod, hogy PDF legyen. Be tudsz állítani elrendezést, oszlopokat, eltartást, méretet, margókat, fájlnevet, betűtípust, papírméretet – mindent!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24030) Met válasza Orionk (#24027) üzenetére


Met
nagyúr

Minek? Majd a nyomda felpakolja magának hogy nekik kényelmes.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24031) Dluinet válasza Met (#24030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Halálom amikor A/4-re felpakolva kapjuk.
Akkor megkérdezem, hogy ő fogja felvágni. Ha azt szeretné, hogy mi vágjuk, akkor egy darabot kérünk, kifutóval.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24032) ViZion válasza Dluinet (#24031) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, ez mondjuk jogos, erre nem gondoltam. Ezt mi is utáltuk.

Ex-munkahelyemen hirdetnek állást, kiadványszerkesztőt, fizu: 170-200k. Mondom ez gondolom bruttó... És...? Éééés...?
Az. :DDD Sok sikert hozzá, hogy olyan 120-140k/hó kp-ért -és rengeteg túlórára pici pénzért - oda találjanak valakit. Mik a fizuk ilyen poziban? Netto 200k felett gondolom/tudom pár ismerősnél :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24033) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valaki a topikból aki 3 portrét tudna retusálni, akár apró ellenszolgáltatás ellenében? :)

Jelentkezőket PÜ.-ben várom! :R

(#24034) BonFire válasza Vasinger! (#24033) üzenetére


BonFire
veterán

►►IDE◄◄

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24035) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok!
Van ez a kep:

ahol nagyon konturaltak a fog gyokerek es idegek
Es van ez a kep:

ahol annyira nem.

PS-ben kellene valahogy megoldjam hogy olyan legyen mint az elso kepen. lightroomban prob alkoztam de nem jott ossze.
Tud valaki olyan megoldast amiben a fekete szeleket ki lehet emelni?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24036) ViZion válasza negyedes (#24035) üzenetére


ViZion
félisten

duplikálod és keverési móddal játszol. Multiply sztem jó kellene legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24037) h_eduka


h_eduka
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek egy kép vagyis egy logó számítógépes megtervezéséről lenne szó egy PS-ben jártas emberke szerintem pár perc alatt össze tudná dobni mert kézzel meg van rajzolva és nagy segítség lenne ez egy projektünkhöz. Ha valaki érez magában ambiciót, hogy segítsen pár egyetemistának akkor egy üzenetet dobjon és azt nagyon megköszönnénk

(#24038) BonFire válasza h_eduka (#24037) üzenetére


BonFire
veterán

Ha logó, akkor nem Ps, hanem Illustrator kell, de írj pü-t, és megbeszéljük. (Amikor nem alszom el állva, szívesen csinálok ilyesmit.) ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24039) ViZion válasza h_eduka (#24037) üzenetére


ViZion
félisten

Helló!
Sorban...
1. logót vektoros progiban tervezünk, PS nem kifejezetten erre való
2. szerinted pár perc... aham, OK. :DDD minden meló ennyi, az elején...
3. Összefoglaló fent, Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topic erre, itt lesz aki megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24040) h_eduka válasza ViZion (#24039) üzenetére


h_eduka
tag

:R :R :R

(#24041) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Van pár layer-em amin át szeretnék színezni dolgokat egységesre. Ctrl+U majd Colorize pipa és beírom a kívánt szín értékeit (202,100,-3). Van egy pár layer ahol ugyanez az érték más színt eredményez. Pedig mindegyik "normal" módú layer. Nincs felettük sem olyan réteg ami módosítaná, semmi.
Tippek ötletek? :F

(#24042) BonFire válasza acsati (#24041) üzenetére


BonFire
veterán

Látatlanban csak tippek, ötletek. Látni kéne azokat a rétegeket. Ha publikus a fájl, töltsd fel valahová.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24043) acsati válasza BonFire (#24042) üzenetére


acsati
aktív tag

Persze feltöltöm. Köszönöm, hogy ránézel!
PSD
Az autó két oldalán a kék rendben van, de az elején és a hátulján ugyanazt a színt beállítva más a kék.

(#24044) BonFire válasza acsati (#24043) üzenetére


BonFire
veterán

Hát a colorize módszerrel nem is fog menni, sem pedig színmódok kevergetésével, ugyanis elve a rétegek különböző színűek! Itt a telítettség és a fényerő, ami sokat számít, hiába ugyanaz az árnyalat.

Rétegstílus Color Overlay-jel csináld. Ez a szín le fogja fedni teljesen az eredetit. Ha például a #FFE400-at rakod rá, szép sárga lesz, függetlenül az eredeti színtől vagy árnyalattól.

És azért is tanácsos rétegstílust használni, mert egy kattintással deaktiválható, vagy könnyedén átszínezhető.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24045) acsati válasza BonFire (#24044) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben, akkor este, meló után majd kipróbálom azt a módszert. Még nem használtam, úgy hogy lehet jövök még kérdéssel :)
Köszi szépen, hogy megnézted!

(#24046) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kollázs készítésére PS-en kívül milyen egyszerűbb programot javasoltok? (nem találtam jobb topikot) Fontos, hogy veszteségmentesen készítse a kollázst vagy legalábbis minimális minőségromlással és lehessen JPEG-be menteni.

F.K.T.

(#24047) weiss válasza psg5 (#24046) üzenetére


weiss
addikt

Mit értesz kollázs alatt? Ha csak egyszerűen egymás mellé rakni képeket, akkor arra IrfanView tökéletes.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24048) psg5 válasza weiss (#24047) üzenetére


psg5
veterán

Igen arra gondoltam. Nézem is. Arra még nem használtam.

F.K.T.

(#24049) Dluinet válasza psg5 (#24048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Picasa

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24050) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
lenne egy photoshop kérdésem.
Lightroom-ba válogatom a képeket, majd amelyiket retusálni szeretném, azt átimportálom CTRL+E billentyűkombinációval Photoshopba. Elvégzem a szükséges módosítást majd ha CTRL+S-et nyomok automatán elmenet nekem *.TIFF kiterjesztésbe, ami egyből megjelenik LR-ban is. Ez mind szép és jó de ezek a TIFF formátumok sokszor több gigák is lehetnek és ez nekem nagyon nem jó. Valahol be tudom állítani hogy az eredeti pl. általam használt .NEF RAW-ba mentse és XMP-be a módosításokat vagy legalább az alapértelmezett CTRL+S kombinációt lenyomva PSD-be mentse a képeket(egy picivel mégiscsak kisebb)?
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.