Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) tikshow válasza olivera88 (#21999) üzenetére


tikshow
addikt

Akkor specular, mondjuk én specullar mappal még csak szürkeárnyalatost láttam eddig.

(#22002) general válasza Yahhher (#21996) üzenetére


general
addikt

és BonFire köszi! próbálok találni! :R

(#22003) BonFire válasza general (#22002) üzenetére


BonFire
veterán

A DIN az fizetős és elég drága, viszont a Freeroad ingyenes és elég hasonló hozzá. LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22004) general válasza BonFire (#22003) üzenetére


general
addikt

jó lesz, nem kell tökéletes! köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#22005) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon amatőr kérdésem lenne:

2x1 méteres cégtáblát szeretnék készíteni, viszont a legnagyobb betűméret, amit be tudok állítani az 1296 pt. Ez még mindig nagyon kicsi lesz ekkora méretben.

Hogy tudnám ezt áthidalni? Feltételezem arányosan kisebbet kellene készítenem, és az felnagyítva nyomtattatni? Ez esetben milyen méret és pixel/cm lenne az ideális szerintetek?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22006) Met válasza q13579 (#22005) üzenetére


Met
nagyúr

Vektoros progiba nem tudod megoldani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22007) q13579 válasza Met (#22006) üzenetére


q13579
senior tag

Ki tudnád fejteni ezt bővebben?

Esetleg van itt a fórumon olyan, aki vállal másoknak logo, vagy pl. cégtábla tervezést?

[ Szerkesztve ]

(#22008) Met válasza q13579 (#22007) üzenetére


Met
nagyúr

Corel, Illustrator.
Mivel ezek vektoros programok húzgálhatod a vektoros elemeket benne kedvedre és nem fog romlani a minőség.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22009) tikshow válasza q13579 (#22007) üzenetére


tikshow
addikt

Adobe Illustrator/Indesign, Corel

Egyébként nem tudom, hogy te melyik Photoshopot használod, de nálam 5400px a max.

(#22010) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,

A képen látható inaktív dátumválasztó apró rácsos mintáját szeretném én is használni, de az istennek se találok még csak hasonlót se a programban.
Az megvan hogy réteg tulajdonságai > keverés beállítások > textúra > és ott vagy 10 féle készletből lehet válogatni mindenfélét, de azok mind ilyen kőminta, művészi hatás, meg egyéb hülyeségek.. :(

Sima rácsot vagy csíkozást nem lehet beállítani? :U

[ Szerkesztve ]

(#22011) ViZion válasza atillaahun (#22010) üzenetére


ViZion
félisten

csinálsz rá patternt... kb. 5 perc. Negyed négyzetek a sarokba, egy középre. Négyzet canvas, mentés patternekbe, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22012) BonFire válasza atillaahun (#22010) üzenetére


BonFire
veterán

Néhány hasznos online eszköz

Checkered pattern generator – kockás mintázatot készít
Stripe Generator – csíkos mintázatot készít
Adobe Color (Kuler) – színharmóniák keverése

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22013) general


general
addikt

sziasztok!
kijelölök egy részt egy képen, elmentem a kijelölést, majd rákattintok a maszk ikonra (jobb alul alapért.), ekkor ugye a kijelölésemből maszkot csinál, pontosabban integrálja a maszkba.
szeretnék még több kijelölést csinálni (Pen Toolal egyébként, de mindegy), azokat is elmenteni és hozzáadni a maszkhoz. ezt hogyan tudom megcsinálni, mivel adom hozzá a már létező maszkomhoz egyesével az új kijelöléseket? szeretnék egy fotón átláttatni egy másikat bizonyos helyeken.

(#22014) BonFire válasza general (#22013) üzenetére


BonFire
veterán

Több maszkot készítesz és mentesz el. Mindegyik egy-egy új színcsatorna lesz.

• Ha már van egy maszk a képen, átkattintasz a Channels tabra, majd CTRL-t lenyomva a kívánt csatorna (maszk) bélyegképére. Ekkor betöltődik kijelölésként.
• Most katt vissza az RGB channelra, majd vissza a Layers tabra, katt a maszk bélyegképére. Ezzel újra ez lesz aktív. Ezek után a kitöltéssel kvázi ráfesthetsz a már meglévő maszkra. Alt+Backspace az előtérszínnel, CTRL+Backspace a háttérszínnel tölti ki. Kísérletezni kell, mert nem vágja az ember fejből, hogy mi van éppen kijelölve és mi nincs, tehát hogy feketével, vagy fehérrel kell-e éppen kitölteni.
• Aztán lehet azt is, hogy Layernek elkészíted előre a két (vagy több maszk képét), aztán felhasználástól függően Multiply vagy Screen módban összekevered őket, majd egy Merge paranccsal kapsz egy kombinált maszk képet, amit a Channels tabra egy üres színcsatornába másolva már ismét fel tudsz használni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22015) pikszel válasza general (#22013) üzenetére


pikszel
őstag

Ha kész az alakzat, akkor a rétegpalettán a Ctrl billentyű lenyomása mellett bal gombbal klikkelve az ikonján megkapod a kijelölést, amit hozzáadhatsz a maszkodhoz (ahhoz ki is kell jelölni azt) szimpla kitöltéssel.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22016) general


general
addikt

:R köszönöm mindkettőtöknek!

(#22017) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Nem tudom itt megengedett-e az ilyen jellegű kérdés, ha nem irányítsatok át..

Szóval nem vagyok nagy PS hozzáértő, egy ismerősöm szeretne egy gépet összerakatni és az lenne a kérdés, hogy kell-e külön vga-t venni vagy elég mondjuk egy i5-be integrált?
Ha elég, milyen sorozatútól használható normálisan PS alatt. Intel® Core™ i5-4570 van kiszemelve

Üdv,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#22018) tikshow válasza szesz (#22017) üzenetére


tikshow
addikt

Sztem egy GTX-650-et, vagy egy GTX-750-et rakjatok hozza, proci jo lesz, minimum 8 giga ram, de jobb lenne 16, illetve kell egy SSD is.

(#22019) szesz válasza tikshow (#22018) üzenetére


szesz
tag

Szia!

16G és SSD van tervezve. egy 64Gs az oprendszernek és egy 256G-s a PS-nek és más progiknak.
Ezek szerint az i5-be integrálg HD4600-as videokari gyengusz ehhez?
Én azt hittem eddig, hogy a ps proci és memória intenzív

Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#22020) Yahhher válasza szesz (#22019) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Hát ezt így nehéz maghatározni. Az én ps tudásomhoz( nem tudásomhoz :-D )/igényeimhez elég a j1900-as baytrail-es alaplapom is...

Üdv B.

(#22021) ViZion válasza szesz (#22019) üzenetére


ViZion
félisten

IGP-vel is elmegy, de néhány dolog azért lassú. Pl. canvas tologatása, ilyesmi. Egy olcsó dVGA is keresztbe megeszi az IGP-t a gyorsabb vRAM miatt...
Használt valamit (AMD HD5xxx / HD6xxx vagy felfelé) beledobtok, semmi pénz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22022) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Köszön mindenkinek a válaszokat. Okosabb lettem most is:)
Akkor nézünk bele valami alsó középkat. kártyát, ha a keretbe belefér. Ha nem marad az IGP, aztán majd később lesz bele egy normálisabb kártya.

Még egyszer köszi.

Üdv,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#22023) LoSA


LoSA
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.... Ezt egy PS guru, szerintem 2 perc alatt megcsinálja!

[link]
[link]

Szóval a kérésem az lenne, hogy egy 56*21 cm panoráma fotókönyv borítójának szeretném betenni ezeket a képeket. (külön/külön), csak ahhoz ezek a képek "picik"!

Abban segítsetek már kérlek, hogy bal oldal felé szélesítsétek már meg a képeket a logó nélkül. Mert a logót csak a jobb oldalon, tehát az előlapra szeretném tenni, hátul meg a többi rész.

Köszönöm szépen!

(#22024) ViZion válasza LoSA (#22023) üzenetére


ViZion
félisten

2 perc alatt megcsinálom szarul, ingyen. Érdekel? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22025) LoSA válasza ViZion (#22024) üzenetére


LoSA
csendes tag

Hogyne! ;)

(#22026) Met válasza LoSA (#22023) üzenetére


Met
nagyúr

Tessék, 2 perc, ingyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22027) LoSA válasza Met (#22026) üzenetére


LoSA
csendes tag

Ennél jobbat még nem is láttam! ;)
Köszi szépen!! :) Pont ilyenre gondoltam!!! :C

(#22028) BonFire válasza LoSA (#22023) üzenetére


BonFire
veterán

piros
szaros

3 perc volt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22029) #81999360 válasza BonFire (#22028) üzenetére


#81999360
törölt tag

3 perc? Akkor te nem vagy "PS guru". :(

:DDD

(#22030) Met válasza #81999360 (#22029) üzenetére


Met
nagyúr

De, Ő olyan guru hogy a 3 percért már pénzt kérhet ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22031) ViZion válasza #81999360 (#22029) üzenetére


ViZion
félisten

...hááát, ezért khmm... "meg leszel baszcsizva" szerintem. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22032) #81999360 válasza ViZion (#22031) üzenetére


#81999360
törölt tag

Áh, remélem nem veszi komolyan. :DDD

(#22033) LoSA válasza BonFire (#22028) üzenetére


LoSA
csendes tag

Háháh.... :) Köszi szépen, ezt már tudom használni! Egyszerűbb (nekem) a logót visszatenni rá, mint levenni.... :) :)

De az a jó, hogy tökre van humorérzéketek! ;) Egyébként munkahellyel próbálkoztatok? Vagy itt akartok "meggazdagodni"? :C

(#22034) Met válasza LoSA (#22033) üzenetére


Met
nagyúr

Ha lenne olyan aki hajlandó fizetni a munkáért akkor itt is meg tudnánk gazdagodni....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22035) BonFire válasza LoSA (#22033) üzenetére


BonFire
veterán

Azért a másodikat csinosítsd ki egy kicsit, mert kurva szarul töltötte ki az automatika és látszik a logó helye!

Meg amúgy is kicsi ez a kép az általad megadott méretre, és felskáláztam, de így természetesen nem maradhat, mert kurva amatőr kinézete lesz, plusz RGB módban van, szóval ezer sebből vérzik!

Csak mondom, hogy ha mégis felhasználnád, én biztos letagadom, hogy én csináltam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22036) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy kalibrált LG 22MP55HQ-P monitort, minden beállítást megcsináltam rajta(színprofil, driverek, stb.)

Csak Photoshop-ban szerkesztem a képeimet, viszont szükségem lenne egy kis segítségre, hogy hogyan tudom a "színbeállítások"-at megfelelően beállítani.
Jelenleg a következő a probléma(IrfanView vs Photoshop):

Pl. ami igen szemet szúr, hogy inrfan-ban sokkal kontrasztosabb a kép.
Nekem a valós színekre lenne szükségem.

Photoshop beállítás:

Tudtok nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm.

üdv.: Péter

(#22037) *Ropi* válasza ocsi19 (#22036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Irfan egy ideje nem tud rendes CMS-t, PS-ben meg "CTRL + Y"-nal tudsz softproofolni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22038) ocsi19 válasza *Ropi* (#22037) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, de melyik mutatja a valós színeket?
Tehát ha elmegyek egy profi nyomdába kinyomtattatni, akkor melyiket kapom vissza valóságban?

(#22039) BonFire válasza ocsi19 (#22038) üzenetére


BonFire
veterán

RGB-ből egyiket sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#22040) *Ropi* válasza ocsi19 (#22038) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha webre dolgozol, akkor a PS sRGB-je az igazi. Ha nyomdára az már más tészta: oda CMYK kell.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22041) ocsi19 válasza *Ropi* (#22040) üzenetére


ocsi19
senior tag

ok, köszönöm a segítséget! :R

(#22042) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget! Elküldtem nyomdába egy szórólapot mire visszaírtak, hogy a szórólapon a fekete betűk 4 színnel vannak írva. (emiatt nem lesz olyan éles mintha sima feketével írtam volna)
Leírtam a válaszban, hogy készséggel változtatok rajta, de mivel mondhatni koca photoshopper vagyok (igen, tudom vektorosan kéne) nem tudom, hogyan kell. Válaszában elmagyarázta a dolog természetét:
"általában minden programban automatikusan fekete és overprint. Ha változtatgatjuk a színét előfordul, hogy “registration” feketére módosul. Ez azt jelenti, hogy minden szín nyomásánál nyomódik a szöveg is, ráadásul nem kerül alá az alapszín mert nem lesz “overprint”, azaz, kivágódik az alapból. Ezért nem lesz olyan éles a betűk széle mintha az utolsó nyomólemezen egyszerre, az alapszín fölé kerülne".
Viszont ebből nem derül ki mit csináljak. Tudna valaki segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#22043) Met válasza bb0t (#22042) üzenetére


Met
nagyúr

RGB színtérben dolgoztál?
Akkor szokott lenni hogy amikor mentesz egy CMYK file-t az RGB feketébe kever minden színből.
Ha eleve CMYK-ba dolgoztál akkor a betűk színének 0-0-0-100 értéket állíts be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22044) ViZion válasza bb0t (#22042) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem összefoglalóban is írtak róla, de itt is előkerült sokszor. Keresőt kellene használni, Dluinet és Bonfire is leírta itt.

Overprint az PS-ben: szövegek multiply keverés módban

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22045) Andrew31 válasza ViZion (#22044) üzenetére


Andrew31
senior tag

Your Favorite Photoshop Experts Open Photoshop 1.0 :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#22046) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Április 1-től:

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22047) Andrew31 válasza *Ropi* (#22046) üzenetére


Andrew31
senior tag

:D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#22048) krups8


krups8
tag

Sziasztok! Hogyan tudok távolítani egy fényképet? Facebbokra akarok feltenni egy portrét magamról, hogy ne kelljen kivágni semmit a képből, mikor beállítom. Mármint abba a lehetetlenül méretezett kis mozgatható kockába beleférjek teljesen... Ez a kép. [link]

(#22049) tikshow válasza krups8 (#22048) üzenetére


tikshow
addikt

Mit szeretnél rajta távolítani, amikor se jobb, se a bal oldalon nincsen semmilyen adat(kép)?

(#22050) krups8 válasza tikshow (#22049) üzenetére


krups8
tag

Hát hogy az egész téma (én) kisebb legyek a fotón, távolítani. :D Mert így ez a mellszobor' nem fér bele F hasábjába és vagy a hajamat, vagy a nyakamat kell levágnom. (Arról nem beszélve, hogy úgy nagyon másik arcába belemászó a kép.)

*Meg ha átméretezem sem jó, mert ahogy kiadná már nem elég széles, hogy megfeleljen a Fbúúknak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.